PDA

View Full Version : Добре дошли (за пореден път) в Абсурдистан.



ScionOfStorm
02-27-2009, 22:06
10 години затвор за убийство на крадец
27.02.2009

На 10 години затвор беше осъден иконописецът Йордан Опиц, който на 5 феувруари 2008 г. застреля наркоман, опитал да ограби жилищна кооперация на столичната уч. "Чаталджа".
Софийският градски съд постанови изтърпяване на наказанието при общ режим. Опиц трябва да изплати на родителите на убития Мариан Янчев 150 хил. лв., както и разходите по делото в размер на 7 хил. лв.
Присъдата подлежи на обжалване в 15-дневен срок.
На 5 февруари 2008 г. Йордан Опиц застреля на входа на кооперацията, в която живее 25-годишния наркоман Мариан Янчев.
По-късно при разпитите стана ясно, че заедно със своя приятел Владимир Минков, също наркоман, по-рано били откраднали вещи от няколко апартамента в същата кооперация.
В деня на инцидента те влезли във входа да търсят "свой приятел". Видял ги синът на Опиц, който имал офис на петия етаж, и попитал кого търсят, но не получил смислен отговор.
Той забелязал на врата на единия откраднатото няколко дни по-рано шалче на баща си, който живее на първия етаж, и слязъл да го предупреди.
Йордан Опиц предложил да заключат входната врата на кооперацията и да се обадят на полицията. Взел си пистолета, газов по думите на сина му, и двамата се присъединили към групата, която да задържи младежите до идването на органите на реда.
Опиц успял да заключи вратата и останал отвън, а съкооператорите притиснали двете момчета, но те успели да отворят един от прозорците на стълбището и единият скочил.
Иконописецът го предупредил, че ще стреля, но Янчев хукнал да бяга. Тогава мъжът натиснал спусъка. Наркоманът починал в линейката на път към "Пирогов".

Ами...мисля, че думите са излишни в такъв случай. Хвала на родните сеячи на правда!

ScionOfStorm
02-27-2009, 22:16
В такава ситуация мисля, че е съвсем приемливо. Още повече, че човекът го е предупредил, не е като да е започнал да пуца на поразия.

Jesus
02-27-2009, 22:19
Ами така е ако съм аз, ти или някой обикновен човечец ще ни пратят в затвора ако си мутра или нарко бос ще те искарат герой :?

InitialD
02-27-2009, 22:29
Законите в България (Абсурдистан) така са устроени, че ако в дома ти влезе крадец и ти го гръмнеш дори и в крака после теб ще съдят.Дори няма да вземат в предвид, че се е опитал да те ограби!


Затова колкото и банално да звучи ни трябват закони като на САЩ за частната собственост - влизаш в двора ми и мога да те гръмна и с миномет ако искам!

На всеки от нас (разбира се стига да не е мишок) може да се случи това!!!

ScionOfStorm
02-27-2009, 22:31
Хм, може, може моето схващане в случая да е грешното, но пък откъде да знам...

...едва ли просто по някакъв странен начин се е озовал шала в невинен човек. Пък и закон като полицай или не, трябва да си тотално непредпазлив да игнорираш предупреждение от човек с оръжие.

Може и да е защото съм предупреден към наркоманите, но ми се струва оправдана ситуацията.

Опиц ми изглежда като някакво полско/чешко/словашко име.

ScionOfStorm
02-27-2009, 22:38
Може да са провели изследвания след смъртта, да са говорили с родителите (няма как да не се знае в по-късен стадий на наркото според мен), доста начини. Може и грешно да спекулират, но пък ситуацията ми изглежда прекалено малка и незначителна за умела медийна манипулация.

Пък и за мен такава реакция при заплаха, както казах в предния пост, от човек с оръжие също може да е продиктувана от употреба на наркотици ;) Трябва да си неадекватен, за да я подминеш така.

@ Ексо, прав си всъщност, може и да съм действал на емоционален градус. "По думите на" сина изказва някаква тотална субективност в ситуацията, той може както иска да го извърти. Може би ако съседите на този коментират може да е по-ясно..

В крайна сметка може да съм се изказал прибързано, предполагам.:)

machoka
02-27-2009, 22:41
SofiaRegularCunt
ако продължиш с пропагандата на леката и не само дрога и това колко е яко и как с каквото и да се друсаш не си наркоман - няма да е хубаво, никак. Ако избиваш някакъв комплекс, че си поел дозичката и се опитваш да се самоубедиш че не си нарко - прави го на друго място.

Аз съм на мнението на експлойтедтийн. Шалчето може да го е намерил/купил от някой - а пък ако някой ме попита какво правя в дадена жилищна кооперация, имам пълното право да му отговоря и 'не е твоя работа, старче'.. и да му обърна гръб.. и кфо, ще ме застреля?!

InitialD
02-27-2009, 22:42
SofiaRegularCunt
ако продължиш с пропагандата на леката и не само дрога и това колко е яко и как с каквото и да се друсаш не си наркоман - няма да е хубаво, никак. Ако избиваш някакъв комплекс, че си поел дозичката и се опитваш да се самоубедиш че не си нарко - прави го на друго място.

Аз съм на мнението на експлойтедтийн. Шалчето може да го е намерил/купил от някой - а пък ако някой ме попита какво правя в дадена жилищна кооперация, имам пълното право да му отговоря и 'не е твоя работа, старче'.. и да му обърна гръб.. и кфо, ще ме застреля?!

мачок ... изкърти брат!


:)

ScionOfStorm
02-27-2009, 22:43
Всъщност кънта точно в тази тема не виждам да е пропагандирал каквото и да е. О.о

@кънте, едитнах ;)

FockidyFockFock
02-27-2009, 22:44
Трябва да си неадекватен, за да я подминеш така.

Да, но това значи ли, че "човека с оръжието" има право да те застреля в такъв случай? :)

InitialD
02-27-2009, 22:45
Манете го кънта!

Ако го използвам вместо прахосмукачка ще изшмърка и паркета даже!!!

InitialD
02-27-2009, 22:48
SofiaRegularCunt
ако продължиш с пропагандата на леката и не само дрога и това колко е яко и как с каквото и да се друсаш не си наркоман - няма да е хубаво, никак. Ако избиваш някакъв комплекс, че си поел дозичката и се опитваш да се самоубедиш че не си нарко - прави го на друго място.

Аз съм на мнението на експлойтедтийн. Шалчето може да го е намерил/купил от някой - а пък ако някой ме попита какво правя в дадена жилищна кооперация, имам пълното право да му отговоря и 'не е твоя работа, старче'.. и да му обърна гръб.. и кфо, ще ме застреля?!


каква пропаганда?!

единствената пропаганда в темата е на автора на статията...

някъв чуждестранен плехар убива посред бял ден в България българско момче без основателни причини и изведнъж момчето става "наркоман" и т.н...


слепи ли сте?!

Абе ти верно го защитаваш тоя много яко!

Какъв чуждестранен плехар бе!? Ти си на херца !!!

Имах колега чиято фамилия беше унгарска.Беше 100% българин!!!Фамилията е била дадена на семейството му още преди освобождението за приноси към унгарската общност в България!!!

Те наркоманите винаги отричат, че са наркомани!Тоя да не ти е бил приятел а?!

ScionOfStorm
02-27-2009, 22:51
инишъле, айде спри се де, дайте да дискутираме по темата, а не да изпадаме пак в лични нападки.

нещо ме замислихте, че на прима виста доста лесно мога да бъда контролиран от поднесена информация и трябва по-добре да анализирам нещата, че иначе кофти.

има някакви неизвестни, действително, и те трябва да се разкрият, за да се види какво и защо е станало. нещо леко започва да ми отпада защитата на убиеца, ала не знам.

уф, ако беше спрял да говори тоя момък, щеше да е спестена тази работа.