PDA

View Full Version : Да спасим заедно Емо!



IrrieSkyline
02-27-2009, 22:31
Познавате ли Емо? Емил Харизанов? Струва си да знаете за него. Тук ще научите кой е той, какво му се случи и как можете да му помогнете.


Емил Василев Харизанов е син на керамиците Васил и Пепа Харизанови. От малък проявява интерес към занаята на родителите си и учудва със сръчността и начина си на мислене, неприсъщи за възрастта му. По-късно е приет в Националното училище за изящни изкуства „Илия Петров”. Там Емил доразвива таланта и уменията си, като обръща особено сериозно внимание на часовете по скулптура. След успешното си дипломииране Емил полага изпити и е приет в Академията за приложни изкуства във Виена. Той е сред малцината в курса на известния австрийски професор по скулптура и мултимедии Ервин Вурм, който отличава Емил, възлагайки му самостоятелни задачи и упражнения. По време на обучението си във Виена той работи и се издържа сам като първоначално разнася пици а по късно работодател му става самия Ервин Вурм.

През изминалата 2008 година Емил завърши шести семестър от следването си в Академията за приложни изкуства във Виена. През лятото на същата година, на 24 август, инцидент промени живота му и го прикова към болнично легло.

При скок от кей, не по висок от метър, в плитчина на Варненското езеро, счупва пети шиен прешлен. В момента двадесет и три годишният Емил е в съзнание, парализиран от раменния пояс надолу с частична подвижност в ръцете, но с висок шанс за оздравяване. Израелският неврохирург проф. д-р Юлий Трегер (заместник директор на израелската клиника Льовенщайн), който дойде лично в дома на сем. Харизанови, за да прегледа Емил, смята, че за възстановяването му има над 90% шанс. За тази цел е необходимо събирането на средства за лечение и рехабилитация извън България. За четиримесечно лечение в Параплегичен център в Швейцария в клиниката Нотвил, включващо операция и рехабилитация са необходими 280 000 CFH. В момента се проучват и други клиники в Германия и Словения.

След преживяната силна депресия вследствие травмата и парализата, Емил възвърна най-силната лечебна сила – вярата и волята си за пълноценен живот.




Дарителски сметки:

BGN - BIC UBBSBGSF IBAN BG09UBBS80021071849320

USD - BIC UBBSBGSF IBAN BG70UBBS80021109271210

EUR - BIC UBBSBGSF IBAN BG58UBBS80021430707310

ЕМИЛ ВАСИЛЕВ ХАРИЗАНОВ

ОБЕДИНЕНА БЪЛГАРСКА БАНКА



Или изпратете дарителски смс с текст:
"DMS Emo" на номер 17 777
( за абонати на Глобул, М-тел и Вивател)



За контакти:

e-mail : emil_harizanov@abv.bg

www.emilharizanov.hit.bg



КАК ДА ПОМОГНЕМ?

Начините за помощ са няколко, вие избирате.


Разпространяването на информация също е вид помощ-кажете на своите приятели.

Сложи банер на сайта си в помощ за събирането на средства за Емил:

http://emo.galleryeti.com/




Всеки един човек, който има желание да помогне или да се включи в иницятивите може да пише до volunteeremo@abv.bg




Всичко е от този сайт: http://www.save-emo.org/

XceSS
02-28-2009, 09:54
Мисля че такива теми е най-добре да се правят важни или поне да са съобщение, за да може всеки да види

ScionOfStorm
02-28-2009, 09:59
Аз пратих смс :)

AFT
02-28-2009, 10:32
И аз пратих смс.

Pliok0019
02-28-2009, 10:38
Дано момчето се оправи.

Пратих SMS.

Jesus
02-28-2009, 10:49
Аз мисля че всеки който прочете ще прати, но не е там проблема. Проблема е че трябва някой да ни "светне" зада направим дарение :( Просто трябва по мас медийте трябва да се дават по-често такива случай и телефони на който може да се помогне, не мисля че ако за 1 месец пратиш 4-5 смс-а по 2 и 40 ще ти е огромен проблем :? Все пак всеки си решава сам.

Dumb
02-28-2009, 11:03
Разбрах за това момче преди няколко седмици.
За жалост не се досетих да пусна тема. Наистина поздравления за темата ти.
Нека помогнем с каквото можем...

Shakedown
02-28-2009, 11:14
И аз пратих смс.

TellMeYourName
02-28-2009, 11:36
Пратих смс :)

дано се оправи момчето.

Funkdoc
02-28-2009, 14:52
КАНИМ ТЕ НА БЛАГОТВОРИТЕЛНИ КОНЦЕРТИ ПРЕЗ МЕСЕЦ АПРИЛ.

ВСЕКИ ЧЕТВЪРТЪК В КЛУБ BACKSTAGE /София, бул. Васил Левски 100/

ОТ 21.00 ЧАСА


02.04 – PHUTURE SHOK и PANICAN WHYASKER

09.04 – ОСТАВА и Д2

16.04 – ГРАФА и АКАГА

23.04 – SKILLER и FREE WILL SOCIETY

30.04 – MIND TRIPS и UNLIMITED & RUTH

Вход: 12 лева

Парите, които ще се съберат от всички концерти са за ЛЕЧЕНИЕТО НА ЕМО

oasis
02-28-2009, 20:42
Aз пратих смс! Де да можех да дойда до София за остава. :(

KiLLeR_InSTiNkT
03-01-2009, 08:13
Хубаво е, че има хора, които имат желание да помогнат :)

Still1ME1Still1HERE
03-06-2009, 18:44
Айде хора - спасете момчето!Пращайте SMS-и!