PDA

View Full Version : Как да спрем цигарите.



cherinka
02-27-2009, 23:02
Всички ВИЕ, които някога сте пушели, как отказахте цигарите?

А всички ВИЕ, които по настоящем употребявате цигари кое ви гложди повече? Това, че вредите на здравето си или това, че солидно количество пари отиват, за да угодите на акъла, прищявката и навика си?

При мен проблема е не толкова до прострастяването, не толкова до 'тютюневия' глад, колкото до навика..
Цяла една седмица издържах без да запаля цигара. Тъпчех се, буквално се тъпчех с ябълки на всеки половин час, но както знаете ннищо прекалено не е на хубаво.
А и няма как да не забележа, че в който и магазин да влеза, вътре е пълно с кутии от цигари. По която и улица да вървя е пълно с фасове по земята. Дори когато отивам до тоалетната виждам баща ми със запален фас в уста. В училище, около мен, дори в часовете няма мира и спокойствие. Постоянно цигари, та цигари, та пак цигари, та дим, та кво ли не. Как да не забелязвам толкова заобикалящи ме очеизвадни неща.
Аз.. не знам каква воля и психика трябва да имам, за да успея да ги откажа/
//........................

5StaR
02-27-2009, 23:05
Ей така може да се спрат -
http://i18.photobucket.com/albums/b122/grayantimatter/funny/remember_kids.jpg

x3eme
02-27-2009, 23:06
Пуша от 7 години вече.Опитвал съм какво ли не и не мога да ги спра.За сега успявам само да ги намаля,но не и да ги спра.Чесно казано не искам да ги спирам,знам че е вредно но вече свикнах със това.За да ги спреш се иска голяма воля,има дори хапчета със тютюн по аптеките и тях съм опитвал,нашите ми ги бяха взели,но и те не ме спряха.В крайна сметка май волята му е майката.

cherinka
02-27-2009, 23:21
^ с хапчета не бих се занимавала.
Еби му майката, ненавиждам деня, в който ги почнах :(
Може би трябва сама да почна да си вадя парите.
Макар, че бях изненадана.. тука за една седмица спестих 13лв. от цигари 8-)

1. Направи си касичка и всеки ден заделяй в нея парите, които даваш за цигари В края на месеца си направи подарък, само за теб! Ще се учудиш, колко пари са това.
2. Цигарите ни загрозяват и правят тена на лицето ни жълтеникав. Днес не си купувай цигари, а хубава маска за лице или отиди на козметик и се поглези.
3. Пуши ти се? Излез навън и се разходи пеша.

това бяХА част от 'правилата', които спазвах....

SiegHeil
02-27-2009, 23:24
С бой 8-) Наркомания така се лекува...

cherinka
02-27-2009, 23:28
тЕнко, седмица, две, година или до живот всичко опира до време, една пуста мислена граница;)

SiegHeil, ела да ме поступваш, сладурче :booooomb:

x3eme
02-27-2009, 23:30
^ с хапчета не бих се занимавала.
е** му майката, ненавиждам деня, в който ги почнах :(
Може би трябва сама да почна да си вадя парите.
Макар, че бях изненадана.. тука за една седмица спестих 13лв. от цигари 8-)

1. Направи си касичка и всеки ден заделяй в нея парите, които даваш за цигари В края на месеца си направи подарък, само за теб! Ще се учудиш, колко пари са това.
2. Цигарите ни загрозяват и правят тена на лицето ни жълтеникав. Днес не си купувай цигари, а хубава маска за лице или отиди на козметик и се поглези.
3. Пуши ти се? Излез навън и се разходи пеша.

това бяХА част от 'правилата', които спазвах....
Опитвал съм какво ли не както ти казах :) .Малко съм си нервен по принцип и цигарите едва ли не ме успокояват.Сам изкарвам парите за цираги,работя и мога да си ги позволявам.На моменти искам да ги спра на моменти не иска.Не знам и аз какво искам май.Наистина са вредни,но не се спират лесно.Както казах въпрос на воля е,явно моята е слаба относно цигарите.

SiegHeil
02-27-2009, 23:30
Стейт едж немате ли си ? 8-)

cherinka
02-27-2009, 23:32
^ Дай на български

Kya
02-28-2009, 00:10
Анти чиит.

5StaR
02-28-2009, 00:12
Тва с "не мога да ги откажа" са яко булшитс, аз примерно може да пуша като сме на купон и съм пиян "кат свиньие", обаче никога не се пристрастявам.. Воля брат ми .

cherinka
02-28-2009, 00:13
фак.
Ай сед ИН БЪЛГЕРИАН ПЛИЙС

x3eme
02-28-2009, 00:13
фак.
Ай сед ИН БЪЛГЕРИАН ПЛИЙС
Айде де 8-) .

Kya
02-28-2009, 00:20
Програма против хакери е стрейт едж. Нямаш ли :-o ???

cherinka
02-28-2009, 00:20
Тва с "не мога да ги откажа" са яко булшитс, аз примерно може да пуша като сме на купон и съм пиян "кат свиньие", обаче никога не се пристрастявам.. Воля брат ми .
Кво се правиш сега на интересен.
Явно не си истински пушач. 8-) :lol: '



аз примерно може да пуша

обаче никога не се пристрастявам
може, може да може да може, щото може, може и пак може

да, да, да, дрън та пляс

а някои може да могат д апият и без да пушат -> пристрастени към безпристрастието

трябва ли да има физическо пристрастяване, за да е пак пристрастяване?! ха-ха :lol:

"Мога да пуша, ама мога и да не съм пристрастен" хахахаха егати вица

LINKNOT
02-28-2009, 00:22
Добре.

Riot
02-28-2009, 00:22
няма да ги спреш никога

SiegHeil
02-28-2009, 00:23
няма да ги спреш никога
+1

x3eme
02-28-2009, 00:28
няма да ги спреш никога
Няма невъзможни неща,за пореден път ще го кажа:волята играе голяма роля тук.Както и внушението.

Kya
02-28-2009, 00:29
Ми аз мисля че можеш да пушиш без да си пристрастен. Просто пушиш и просто не пушиш. Пушиш когато си искаш. Според мен това е да не си пристрастен. Ако съм с хора които не пушат не ми се пуши. Ако съм някаде където пушат ще запаля(междучасието няма какво да правя). Но не чувствам абстиненция. Не знам какво е да си нервен и да трябва заради това да запалиш. А ти как по - точно го чувстваш? И на колко време палиш или имаш нужда да запалиш?

x3eme
02-28-2009, 00:30
Ми аз мисля че можеш да пушиш без да си пристрастен. Просто пушиш и просто не пушиш. Пушиш когато си искаш. Според мен това е да не си пристрастен. Ако съм с хора които не пушат не ми се пуши. Ако съм някаде където пушат ще запаля(междучасието няма какво да правя). Но не чувствам абстиненция. Не знам какво е да си нервен и да трябва заради това да запалиш. А ти как по - точно го чувстваш? И на колко време палиш или имаш нужда да запалиш?
Абстиненцията няма нищо общо с цигарите.Евала за това,че може да запалиш когато на теб ти е кеф.Имам такива приятели и винаги съм им се чудил как успяват.Аз не могата.Или пуша или не пуша.Среден вариант няма при мен.

Kya
02-28-2009, 00:32
екстреме, я и ти мки отговори на въпросите плс

x3eme
02-28-2009, 00:34
Няма да спамя темата,ако имаш запитване към мен ми пиши ЛС.

Kya
02-28-2009, 00:36
Вече го правим.... И с последният ти пост можеше да отговориш ...

cherinka
02-28-2009, 00:38
Аз го чувствам, че като има - пуша, като няма - не пуша.
А, всъщност, пуша толкова бързо и толкова рязко опъвам, че всеки си мисли, че кой знае що нерви съм затаила в себе си и си го изкарвам на цигарата...

Срастнала съм със самия НАВИК да Я държа между пръстите си, да я лапам, да опъвам, въобще всички хватки, нужни за самото пушене..

Трябва да ги спрат от производство, за да ги спра и аз.

Риоте, все се правиш на важен и интересен.
Все някога ще дойде това време, в което ще ги откажа, Тотално!

SiegHeil
02-28-2009, 00:38
няма да ги спреш никога
Няма невъзможни неща,за пореден път ще го кажа:волята играе голяма роля тук.Както и внушението.
Точно. Нямаш ли воля сега, утре едва ли ще имаш...

cherinka
02-28-2009, 00:40
няма да ги спреш никога
Няма невъзможни неща,за пореден път ще го кажа:волята играе голяма роля тук.Както и внушението.
Точно. Нямаш ли воля сега, утре едва ли ще имаш...
Е, преди седмица как имах 8-)

SiegHeil
02-28-2009, 00:45
Волята е постоянна* ^^

Kya
02-28-2009, 00:47
Как да откажем цигарите:
1.Трябва да си промениш възгледите за тези неща. Ако искаш да ги спреш с мисленето на пушач - забрави.
2.Всичко е в главата ти. Можеш да променяш мястото на всяка малка частица от мозакът ти или да я премахнеш, деформираш и каквото се сетиш - воля (поне аз така я разбирам)
3.Ако можеш да правиш описаното в точка 2 следавай инструкциите:
-представи си какво аджеба ти причиняват на организмът
-представи си колко е грозно една жена да пуши
-представи си колко са смешни тия които позират докато пушат
-представи си болката ако се разболееш от болест
-замисли се какъв е смисалът от това
-замисли се какво получаваш
-замисли се какво губиш
-замисли се за бъдещето си и за децата си

Общо взето идеята е да се отвратиш сама от тях.
Това е нещо като виртуални бедствия. Давам пример че не се разбира:
1.Представи си хората които обожават да карат ски и след като си счупят какът не се качват повече.
2.Представи си как майка ти умира от това че е пушила цигари.

Това е от мен.
Успех.

5StaR
02-28-2009, 03:02
Тва с "не мога да ги откажа" са яко булшитс, аз примерно може да пуша като сме на купон и съм пиян "кат свиньие", обаче никога не се пристрастявам.. Воля брат ми .
Кво се правиш сега на интересен.
Явно не си истински пушач. 8-) :lol: '



аз примерно може да пуша

обаче никога не се пристрастявам
може, може да може да може, щото може, може и пак може

да, да, да, дрън та пляс

а някои може да могат д апият и без да пушат -> пристрастени към безпристрастието

трябва ли да има физическо пристрастяване, за да е пак пристрастяване?! ха-ха :lol:

"Мога да пуша, ама мога и да не съм пристрастен" хахахаха егати вица

Дъх, давах пример? Затова използвам "може"... да правя го и не се пристрастявам факт?. да.
Какъв виц - мога да изпуша 121491590 цигари за 1 нощ и после 1 година да не барна примерно ?

venom0706
02-28-2009, 06:19
Хммм аз рядко пуша...

PiruBloodz
02-28-2009, 08:16
1 ден си казах, че спирам
и вече 2 месеца, ако не и повече не съм пушил

:)

Still1ME1Still1HERE
02-28-2009, 08:28
Намираш си стимул и спираш - готово :) Знам и точно за навика,който говориш :) Само никога не казвай айде това е последната,ако спреш спираш завинаги.Един месец без дим съм вече,а последните два преди него съм зипушил 10 цигари макс.Аз си имам моя стимул да ги спра и да не пуша вече :) Намери си и ти един :) Всъщност моите са три 8-) Амаааа сега като отида при пушачи и не ми се допушва и на мене,ама в началото гледам майка ми дърпа и аз вдишвам преди нея - само дет нямаше кво да вдишам :lol: Абеее до 2 седмици ще свикнеш и няма и да се замисляш мног,много,че другиоте около тебе пушат,а ако се се сети за стимула ти и,че заради него си ги спряла :) Важното е да си изхвърлиш и всички налични цигари,чеее иначе си викаш дай да свършат,чеее дан е ми останат :D Хаха :D Тааа така - успех :)

DisciplineAndOrder
02-28-2009, 09:37
отказах ги.
за 2 дни

hardball
02-28-2009, 10:11
Пуша от 5 години и съм ги спирала два пъти за по месец и веднъж за два месеца. Пуша отново, защото искам, а не, "защото не мога да ги спра".
Ако искаш да ги спреш просто спираш. Елементарно е. Не си измисляш оправдания, не го мислиш, държиш се зает с по- важни неща и хоп- вече не пушиш.
Малко ако се стегнете и зарежете "ама не могааа" "ама пристрастен съъъм" и т.н. и ще стане.

DisciplineAndOrder
02-28-2009, 10:21
щото искаш?
ебати кефа е да си даваш парите и да си съсипваш кожата,а. :)

Boot
02-28-2009, 10:31
Проблема на повечето пушачи не е, че не могат, а че не искат. Мислят си - да, харча яко пари, да, съсипвам си здравето - трябва да спра. Но отвътре ги яде факта, че цигарката е вкусна, че добавя малко по-друг имидж (на мен например пушещите мъже са ми много секси, та в тоя ред на мисли не са само децата, които си мислят, че цигарката ги прави готини) и т.н. И навика, определено.
Обаче ако наистина искаш, навика по-лесно се преодолява.

XceSS
02-28-2009, 10:37
Пуша от 5 години сериозно и миналата година ги бях спрял за 3 месеца просто ей така си викам "Абе да му еба майката, ще ги спра" и ги спрях, ама си беше супер ташак.

hardball
02-28-2009, 10:42
щото искаш?
ебати кефа е да си даваш парите и да си съсипваш кожата,а. :)
Не е нищо, което ако толкова ме притесняваше да не съм ги спряла досега. Ако беше толкова ужасно и не ти носеше никаква наслада по един или друг начин, никой нямаше да почва на 1-во място.
Пушенето е навик, а не зависимост. Има хора, които си гризат ноктите или се тъпчат със сладко и т.н. и т.н.

Jesus
02-28-2009, 10:46
Най-лесният начин е да направиш тотална тъпотия заради тях и да ги намразиш :)

DisciplineAndOrder
02-28-2009, 10:52
щото искаш?
ебати кефа е да си даваш парите и да си съсипваш кожата,а. :)
Ако беше толкова ужасно и не ти носеше никаква наслада по един или друг начин, никой нямаше да почва на 1-во място.
Пушенето е навик, а не зависимост. Има хора, които си гризат ноктите или се тъпчат със сладко и т.н. и т.н.

е тва е така
все пак не разбирам как след като можеш лесно да се откажеш от един вреден навик,не го правиш.

мен 2дни без цигара и ме избива на агресия. :)

hardball
02-28-2009, 11:06
Защото не ми пречи, защото не държа да умра напълно здрава, защото като не пуша не се чувствам по- добре, а пушенето си е част от ежедневието ми. Разпределям си цигарите за през деня, взимам си хубави табакери и запалки и като цяло е нещо, което ми доставя удоволствие, а не обратното.
Ако се чудех как да ги откажа и ми беше гадно и гузно и т.н. нямаше много да го мисля. Работите не стават с мотивация, стават с вършене.

SoFarSoG00d
02-28-2009, 11:41
Ами ако имаш достатъчно сиво вещество и воля-няма да пушиш.

FelisDirus
02-28-2009, 12:17
Ами ако имаш достатъчно сиво вещество и воля-няма да пушиш.


Ммм, адекватно... :lol:

Canis_Dirus
02-28-2009, 12:24
Е па който иска да ги спира и е сериозен ще ги спре. Лошото е, че някои вече са прекалено зависими както психически, така и физически.

kypo
02-28-2009, 12:46
много е лесно! аз преди 3 години пушех, и един ден просто спрях. не беше трудно, явно имах волята. трябва просто да си кажеш че спираш, а не "спирам от утре"
но сега след много мизерии и проблеми на главата ми пуша пак по 1-2, ама мога да спра когато си поискам, даже и не знам защо пропуших пак? сигурно си въобразявам че ставам по-малко нервен

Still1ME1Still1HERE
02-28-2009, 12:50
Между другото е много забавно като имаш цигари и си викаш абе нали ги спрях и почваш да ги късаш,а да не ги пушиш,ама толкова бавно колкото ги пушиш - почти същото е :D:D:D

Kya
02-28-2009, 15:15
Ами ако имаш достатъчно сиво вещество и воля-няма да пушиш.

Ти на 10 да не би да си имала повече сиво вещество от мен? А и не е до воля (за почването), а до човек. После вече си мислиш че не си зависим, а че пушиш защото не искаш да ги спираш и после сам осъзнаваш че всъщност не можеш да ги спреш и започваш да излизаш с аргумента че не искаш да ги спираш... Позната ми е историята... И аз казвам че не съм зависима. И ще го твърдя докато не умра от това.

addicted2y0u
02-28-2009, 19:52
Когато има желание начин винаги се намира!!! ;)

x3eme
02-28-2009, 19:56
Вигаги съм се чудел на пушачите които са успели да спрат цигарите :-o Колкото и да съм се опитвал не се получава,за това и се отказах.

bEbsI
02-28-2009, 21:16
Днес като ходих в книжарницата имаше книжка "Как да спрем цигарите" на Пол Маккена + диск с хипноза.Много интересно изглеждаше. 8-)

kristo
02-28-2009, 22:30
Как ще ги спрете цигарите... с як запой всеки ден :)

x3eme
02-28-2009, 22:33
Как ще ги спрете цигарите... с як запой всеки ден :)
Точно,когато пия пуша най много.

Vesk0u
03-01-2009, 19:09
Със силна воля!