PDA

View Full Version : Запитване относно злато :?



Jesus
02-28-2009, 11:55
Някой може ли да ми каже горе-долу в някое добро златарско ателие в софия колко взимат за обработка за злато, че имам 1 22 каратов кръст и искам да ми го претопят и да го направя подарък :)

Благодаря на отзовалите се :)

LizZz
02-28-2009, 12:35
Някой може ли да ми каже горе-долу в някое добро златарско ателие в софия колко взимат за обработка за злато, че имам 1 22 каратов кръст и искам да ми го претопят и да го направя подарък :)

Благодаря на отзовалите се :)
На какво трябва да прилича след обработката?
О кръст да стане на какво?

Jesus
02-28-2009, 12:37
ми той е 10-11 грама и е 22 каратов би трябвало да стане 13-4 грама 14каратово и искам да е изписано име (4тири букви) и ланец :)

FockidyFockFock
02-28-2009, 12:38
Дяволопоклонничеството много силно те е разтресло, осъзнай се!

Jesus
02-28-2009, 13:18
Кръста за мен е ценен, че е бил на човек, който вече не е сред живите и точно затова ме е страх да го нося :( иначе е осветен и след смърта на човека не е там проблема, ако беше там утре като ида на църква ще го взема с мен и владиката ще се освети, но просто немога да го нося защото ме е страх, че ще го изгубя, затова предпочитам да го променя и подаря на важен човек. Темата е защото нз как точно стоят нещата кое е по-насметка да го продам (имам оферта за 700лв и да купя готово това което искам) или да го ползвам това злато защото не го нося :(

Darkkiss
02-28-2009, 13:54
Кръста за мен е ценен, че е бил на човек, който вече не е сред живите и точно затова ме е страх да го нося :( иначе е осветен и след смърта на човека не е там проблема, ако беше там утре като ида на църква ще го взема с мен и владиката ще се освети, но просто немога да го нося защото ме е страх, че ще го изгубя, затова предпочитам да го променя и подаря на важен човек. Темата е защото нз как точно стоят нещата кое е по-насметка да го продам (имам оферта за 700лв и да купя готово това което искам) или да го ползвам това злато защото не го нося :(

ако е на човек който не е сред живите
за какво подяволите го бараш?

SunSmile
02-28-2009, 16:02
Кръста за мен е ценен, че е бил на човек, който вече не е сред живите и точно затова ме е страх да го нося :( иначе е осветен и след смърта на човека не е там проблема, ако беше там утре като ида на църква ще го взема с мен и владиката ще се освети, но просто немога да го нося защото ме е страх, че ще го изгубя, затова предпочитам да го променя и подаря на важен човек. Темата е защото нз как точно стоят нещата кое е по-насметка да го продам (имам оферта за 700лв и да купя готово това което искам) или да го ползвам това злато защото не го нося :(
Ми в някое ателие, за да размениш стойността на кръстчето за това, което искаш ще ти вземат грамажа му по цената на златото в момента БЕЗ ДА ПЛАЩАТ ОБРАБОТКАТА! Сама може да сметнеш граажа му по актуалната цена на златото и ще видиш дали е по-добре от офертата от 700лв. Ако не е належащо може да изчакаш около 8-ми март и абитуриетските балове цената на златотоще е по-висока, следователно ще си на печалба, което значи че това, което искаш вместо кръстчето може да е с по-хубава изработка.

Надявам се да не съм го обяснила много сложно и да ме разбереш. А относно това, че те е страх да го носиш, не мисля, че е толкова лошо... ти преценяваш и щом те е страх да го носиш, по - добре е да го смениш за нещо, което да ти върши работа :)

Kya
02-28-2009, 16:07
Според мен трябва да го продадеш. Сам знаеш че не трябва да се носят вщи на починали хора. А и да го претопиш според теб какво е значението - то ще е съшото нещо само че под друга форма. А и като го дадш да се претошява от каде знаеш че няма да си тафят от златото ти :razz: А и ти искаш да го правиш за подарък. Според теб допбре идея ли е ако човекът за теб е скъп. По - добре го продай и купи нешо ново. Така според мен е най - добре.

Jesus
02-28-2009, 16:10
Аз преди 1 пръстен си ги направих на гривна ама не беше в сф, и освен това беше преди 3-4 години още тогава ми взеха по 20лв на грам, а златото беше 30лв грама, освен това кръста е 22 карата и затова се колебая :?

PiruBloodz
02-28-2009, 18:32
И аз имам 1 такъв кръст :(

Jesus
03-01-2009, 22:16
Никой ли незнае :?

Jesus
03-04-2009, 20:35
Поне препоръчайте добро ателие :)

great_mari
03-05-2009, 16:58
винаги когато даваш злато(за претопяване,или просто даваш,за да си харесаш и да доплатиш(ако има нужда) за ново бижу) губиш.Това трябва да ти е пределно ясно,защото другаде не знам,но в Пловдив цените са около 45-48 лв а за даване и т.н. ако не се лъжа смятат по 38-41 лв на 1 грам :-o може и да се лъжа но преди 2 седмици бяха г/д толкова цените

Jesus
03-05-2009, 21:04
А някой да препоръча ателие ?

SolusChristus
03-05-2009, 21:26
Адските суеверия. :grin: