PDA

View Full Version : Малки пъпчици



Insatiable
02-28-2009, 14:05
Искам да попитам на какво може да се дължи появата на малки пъпчици от долната страна на срамните устни близо до влагалището? Първо си мислех, че е вследствие на обезкосмяването със самобръсначка и започнах с кремчета разни, но нямаше особено голяма разлика :?

Редактирано от ProstoAz
7 точка от правилника!

BigBrother
02-28-2009, 20:38
Може да е дразнене от бельо.

batkodoki
02-28-2009, 21:22
Искам да попитам на какво може да се дължи появата на малки пъпчици от долната страна на срамните устни близо до влагалището? Първо си мислех, че е вследствие на обезкосмяването със самобръсначка и започнах с кремчета разни, но нямаше особено голяма разлика :?

зависи от ВЪЗРАСТТА, локализацията и типа на това, което наричаш "пъпчици"!

възможно е да е преходно явление следствие от механично или химическо дразнене. => ще отшуми.

възможно е да е изява на микропапиломатоза /вестибуларна папиломатоза, появява се във фазата на съзряването при повечето жени, но се изявява различно. от 1-2 незабележими "пъпчици" до множество ясно изразени. до преди двайсетина години се асоциираше с HPV вирусна инфекция. днес КАТЕГОРИЧНО е доказано, HPV няма нищо общо и се приема за нормално и естествено състояние както PPP при момчетата.

възможно (най-малко вероятно) е да са кондиломи. те задължително налагат лечение.

ако състоянието продължи - отдиференциране може да направи само спец ДЕРМАТОЛОГ "на живо".

wildxxgab
12-07-2013, 19:15
И на мен се появиха пъпчици с близост до влагалището отиваши към ануса.. имам неприятен сърбеж на входа на влагалището и големите срамни устни, а като пишкам ми щипе, защото е малко разранено. Правила съм секс само с едно момче, а след последният път мисля, че почнаха да стават тези проблеми. Ходих при личната си лекарка за да ми даде направление за гинеколог, но тя отказа, само ако съм с майка ми, и ми каза да се мия по-често със сода бикарбонат.. още няма ефект. Моля, ако някой е имам същият проблем да каже