PDA

View Full Version : Случи се това, от което най-много се страхувах...



Juno
02-28-2009, 14:59
Значи аз съм момче и с едно момиче сме най-най-добри приятели.С нея всичко си споделяме ии тя ми е най, най-добрият приятел и мога да й се доверя винаги.Всичко това е супер, но възникна проблема от който се страхувах...възникнаха чувствата (само от моя страна).Винаги съм си я обичал, но по-скоро като сестричка, ноо вече я обичам като нещо повече от приятел...и знам, че ако й кажа с приятелството ни е свършено.А не искам това да се случва!Когато изпитвах само приятелски чувства, благодарение на нея отивах с усмивка на училище...просто мн си я обичках като приятел, а сега...някак се чувствам тъпо .. Не искам да й казвам за това в никакъв случай!Написах го просто, за да споделя.Ако имате някакъв съвет с радост ще го прочета и надявам се ще се възползвам от него.

Благодаря на всички прочели темата... : )

GossipGirl89
02-28-2009, 15:05
Кофти тръпка. Ти сигурен ли си, че от нейна страна няма абсолютно нищо ? Може пък и тя да си те харесва като повече от приятел...

myNameIsImmortal
02-28-2009, 15:06
Еми доста от нас са попадали във същата ситуация. Но както знаеш, за да има връзка и обич между 2ма човека, то преди това между тях трябва да има приятелство. Е зависи дали тя има чувства към друг, дали има приятел и т.н.
Но не можеш да знаеш дали и при нея да е така. Тя да изпитва вече нещо повече от едно приятелство, но да я е страх да ти каже, защото можеби ти я имаш само за приятелка и нищо повече и така ще загубите безценното си проятество. Можеш като за началото, да я питаш някой път е така нещо от сорта, какво би било, ако се обичате не като приятели, а като нещо повече и някакви такива въпроси, който не издават чувствата ти, но издават нейната гледна точка и това което мисли. Не знам, ако не искаш да загубиш приятелството ви може да не рискуваш, но ако и тя изпитва същото като теб? Ще бъде много хубаво и за вас 2мата, защото когато сега тя не знае нищо и ти си казваш че тя не те харесва и т.н., вечер няма да можеш да спиш, ще започнеш все повече да се депресираш, да нервничиш, да не те радва нищо и просто нещата ще станат цифра гадни / за теб /.
Затъва те съветвам по някакъв начин да проучиш нещата малко по-сериозно. А щом сте толкова добри приятели тя не ти ли е казвала дали харесва някой? Защото ако не ти е казвала че ахресва някой, а както казвате че си споделяте всичко това означава само 1 - че и тя изпитва нещо към теб!

Затова бавно и смело проучи нещата
Успех!

И знай, по-добре да опиташ, отколкото да останеш наранен и неразбран.

kobrichka
02-28-2009, 15:06
Моето мнение е да не и споделяш чувствата ти, ако толкова много държиш на нея я запази като приятелка. Сам казваш, че чувствата са само от едната страна, защо тогава би рискувал приятелството си с нея?! Но това е твоят живот ти решаваш...

Juno
02-28-2009, 15:07
Ама аз не искам да сме повече от приятели...искам да си запазиме приятелството....защото ако това се случи м/у нас, повече никога няма да е същото....

ЕДИТ: Това се отнасяше за първия пост на GossipGirl89

GossipGirl89
02-28-2009, 15:12
Ми тогава мисля че нямаш нужда от съвети - не й споделяй чувствата си и продължавай да гледаш на нея само като на приятелка :)

myNameIsImmortal
02-28-2009, 15:15
Ама аз не искам да сме повече от приятели...искам да си запазиме приятелството....защото ако това се случи м/у нас, повече никога няма да е същото....

Ми тогава си казваш "Не я харесвам, нищо няма да се получи, не искам да си загубя приятелството й" след което си налагаш тая мисъл и започваш да мислиш за друга. Само трябва воля да имаш!

Успех. :)

Juno
02-28-2009, 15:17
Еми доста от нас са попадали във същата ситуация. Но както знаеш, за да има връзка и обич между 2ма човека, то преди това между тях трябва да има приятелство. Е зависи дали тя има чувства към друг, дали има приятел и т.н.
Но не можеш да знаеш дали и при нея да е така. Тя да изпитва вече нещо повече от едно приятелство, но да я е страх да ти каже, защото можеби ти я имаш само за приятелка и нищо повече и така ще загубите безценното си проятество. Можеш като за началото, да я питаш някой път е така нещо от сорта, какво би било, ако се обичате не като приятели, а като нещо повече и някакви такива въпроси, който не издават чувствата ти, но издават нейната гледна точка и това което мисли. Не знам, ако не искаш да загубиш приятелството ви може да не рискуваш, но ако и тя изпитва същото като теб? Ще бъде много хубаво и за вас 2мата, защото когато сега тя не знае нищо и ти си казваш че тя не те харесва и т.н., вечер няма да можеш да спиш, ще започнеш все повече да се депресираш, да нервничиш, да не те радва нищо и просто нещата ще станат цифра гадни / за теб /.
Затъва те съветвам по някакъв начин да проучиш нещата малко по-сериозно. А щом сте толкова добри приятели тя не ти ли е казвала дали харесва някой? Защото ако не ти е казвала че ахресва някой, а както казвате че си споделяте всичко това означава само 1 - че и тя изпитва нещо към теб!

Затова бавно и смело проучи нещата
Успех!

И знай, по-добре да опиташ, отколкото да останеш наранен и неразбран.Тя си има гадже, за което постоянно ми говори и постоянно ми споделя колко е влюбена в него и т.н.Не изпитва нищо към мен.А и все пак аз я предразполагам да говори за тези неща...ако изпитваше нещо към мен щях да усетя.
А и така както казваш да я разпитам - тц, тва не минава.Много е досетлива ии много добре ме познава :)

myNameIsImmortal
02-28-2009, 15:25
Тя си има гадже, за което постоянно ми говори и постоянно ми споделя колко е влюбена в него и т.н.Не изпитва нищо към мен.А и все пак аз я предразполагам да говори за тези неща...ако изпитваше нещо към мен щях да усетя.
А и така както казваш да я разпитам - тц, тва не минава.Много е досетлива ии много добре ме познава :)

Тогава си налагаш мисълта че ще развалиш тка приятелството ви, и просто трябва да си наложиш волята. Друго не мога да ти кажа. :)

moon_flower
02-28-2009, 16:38
Или ще ти мине тръпката с времето или ще се влюбиш в нея.И в двата случая хич няма да ти е лесно,но не и казвай щом не искаш от нея повече от приятелство,защото ще започне да се притеснява от теб и няма да ти споделя толкова.

flix
02-28-2009, 16:45
Спокойно,братле :> И аз си обичам едно момиче като сестриче,тя ми знае сигурно цялата автобиография,с него си пишем всякакви целувки и т.н. и аз съм изпадал в положение,когато съм бил влюбен в нея(въпреки,че тя си има приятел,който е голямо лице,но както и да е).Казах й го,но нищо не стана :> Тя си ми е сестричка (sun) Така че смело напред - понякога колкото повече се страхуваш,толкова по-гадно.

(Колкото повече,толкова повече.Да живее Мечо :razz: )

VampireGirl666
02-28-2009, 16:51
Разбери дали и тя те харесва,като нещо повече от приятел.Ако е така,кажи й ти какво чувстваш.

m17ak
02-28-2009, 16:59
Тя си има гадже, за което постоянно ми говори и постоянно ми споделя колко е влюбена в него и т.н.Не изпитва нищо към мен.А и все пак аз я предразполагам да говори за тези неща...ако изпитваше нещо към мен щях да усетя.
А и така както казваш да я разпитам - тц, тва не минава.Много е досетлива ии много добре ме познава :)

Тогава си налагаш мисълта че ще развалиш тка приятелството ви, и просто трябва да си наложиш волята. Друго не мога да ти кажа. :)
Прав си! Няма да се получи нищо м/у вас. Ако и тя изпитваше някакви чувства към теб нямаше да има гадже и щеше да ти подскаже по някакъв начин, че не те чувства като просто приятел, а нещо повече ;) Така че по-добре се откажи за да не съжеляваш за изгубеното приятелство ;)

vesSynkaa
02-28-2009, 17:07
Еми значи приеми , че не можете да станете нещо повече и така ..
Щом не искаш да ставате нещо повече от приятели ,тогава си
подтисни чувствата и тва е / макар че малко ме съмнява дали ще
успееш /.

BaiToq
02-28-2009, 17:11
Значи аз съм момче и с едно момиче сме най-най-добри приятели.С нея всичко си споделяме ии тя ми е най, най-добрият приятел и мога да й се доверя винаги.Всичко това е супер, но възникна проблема от който се страхувах...възникнаха чувствата (само от моя страна).Винаги съм си я обичал, но по-скоро като сестричка, ноо вече я обичам като нещо повече от приятел...и знам, че ако й кажа с приятелството ни е свършено.А не искам това да се случва!Когато изпитвах само приятелски чувства, благодарение на нея отивах с усмивка на училище...просто мн си я обичках като приятел, а сега...някак се чувствам тъпо .. Не искам да й казвам за това в никакъв случай!Написах го просто, за да споделя.Ако имате някакъв съвет с радост ще го прочета и надявам се ще се възползвам от него.

Благодаря на всички прочели темата... : )
Как си сигурен,че и тя не
си мисли същото? :-o
А защо не пробваш да и намекнеш леко
за какво става въпроЗ `ипотетично :D

1a2b
02-28-2009, 21:27
sityaciqta e gadna.Tq si ima gadje a ti chyvstva kum neq.Shte ti go kaja ot lichen opit pri men beshe pochit sushtoto samo che bez tq da ima gadje.. i edin tupak da i nagovori glypsoti.. taka sityaciqta pri teb e takava po dobre da si produljish kato priqteli a eventyalno ako iskash neshto pove4e izchakai momenta da doide i q pitai no trqbva da ste sami
AIDE YSPEX 8)

balu4ka
03-01-2009, 06:44
От къде си сигурен ,че е не ти ги говори такива ..за да е прикриее чувствата си.Сега ще ти кажа какво стана при мен:нали аз и най -добрия ми приятел сме много близки,но преди време и аз се чувствах така демек имах чувства.Бях объркана,имах си приятел ..но изпитвах друго.Обичах страшно много него..и се му дрънках за него ако схващаш.Незнаех просто,защо се чувствах така.Но мисля,че той също изпитваше нещо към мен.Но всичко с времето се загуби.Просто реших да си премълча и найстина ..забравих да си мисля такива неща.Просто продължиш напред.А с него още сме си най-добри приятели така,че все пак дано нещо да си разбрал от моята история.Не се измъчвай,ами рискувай...щото знам кво ми беше толкова много време.

gLoRiToO
03-01-2009, 14:18
Ами ако си сигурен че те харесва САМО като приятел,тогава не и казвай защото ще развалиш приятелството ви. :? Опитай се да подтиснеш чувствата си , въпреки че ще ти е доста трудно щом я виждаш всеки ден. :( Обаче ако имаш съмнение че и тя те харесва като повече то приятел тогава действай! :wink:

sunyty
03-01-2009, 19:35
Според мен трябва да и кажеш какво чувстваш .. :P Може пък и тя да има някакви чувства , но да е в същата ситуация 8) :grin:

111111111
03-01-2009, 19:38
Моето мнение е да не и споделяш чувствата ти, ако толкова много държиш на нея я запази като приятелка. Сам казваш, че чувствата са само от едната страна, защо тогава би рискувал приятелството си с нея?! Но това е твоят живот ти решаваш...
+

marsilia
03-01-2009, 19:46
ами.. и аз бях в същата ситуация.. след време започнах да изпитвам различни чувства към най- добрия ми приятел и мислех, че не са споделени и спрях да общувам с него.. и след време разбрах, че и от негова страна е било същото.. и ме е яд, че не му казах тогава.. в крайна сметка нищо няма да изгубиш, ако поговорите за това, ако ти е наистина толкова добра приятелка няма да прекрати приятелството ви заради промените в твоите чувства.. Успех ;)

valdesbg
03-02-2009, 07:01
Еми стискаш зъби и толкова. Ако можеш - изритай тия чувства, ако ли не ще траеш. Нямаш друг избор :)

А иначе аз съм развалял така приятелство не един път. Ама докато ми уври кухата кратуна... :Р

niki7aA
03-02-2009, 08:31
хах.. ами аз съм попадала в същата ситуация... та само дето аз съм момиче ама то т'ва не е от значение :D таа и той си имаше аверка и накрая като скъса с нея и като ми "ревеше" на рамото аз му казах, а той си оплете езика в обяснения че сме щели да си развалим приятелството и т.н. в крайна сметка само се отдалечихме един от друг и ни трябваха месеци да си оправим отношенията :o съветвам те просто да си мълчиш.... обаче ако усетиш и най-най-малкия намек че те харесва й кажи :)

Nail
03-02-2009, 09:09
Незнам ащо не искаш да и кажеш, но ето ти моята кратка историйка и нека е поучителна:
Цяло лято си бях моята компания "на село"(може да се каже). С него бяхме страшно близки,но не си личеше да има нещо друго,освен приятелски чувства. Е,да, но при мен ги имаше. Реших, като теб, да си мълча, за да не проваля всичко. Мълчах си..
Започнахме даскало и аз, за да го забравя се хванах е едно много свястно и мило момче (вярно, глупава постъпка,ама бях отчаяна).
Тогава вече, той се сети че трябва дами каже, че ме е обичал вече 2ра година, но го е било страх да си признае! Каза го тогава, когато вече го бях преодоляла. Пазминахме се, но и до днес знам, че бихме могли да сме прекрасна двойка, стига той да ми беше признал месец по-рано.

Разказвам ти това, не защото няма на кой друг, не защото ми тежи или нещо такова, а за да ти вдъхна кураж да й кажеш! Не винаги нещата са такива,каквито изглеждат. Успех!