PDA

View Full Version : Какво мислите за тампоните ?



Dollystar
02-28-2009, 17:43
Знам, че сигурно има много такива теми, но кажете вие какво мислите. Девствено момиче би ли могло да ги използва. Чувала съм че може, но не е преоръчително. Дайте ми съвет от личен опит. Аз обикновенно си ползвам дамски превръзки, но мисля че с тампон ще ми бъде по-удобно.

mysterious93
02-28-2009, 17:52
Ne sum polzvala za6toto sum devstvena :D imalo nqkvi po malki tamponi ama kolkoto i da e...nz dali 6te moga da hodq spokoino dokato ima ne6to vutre v men :D ddz malko me e strax i si karam na dobrite stari prevruzki ;} ALWAYS :)

Sensuality
02-28-2009, 17:58
Ъ и аз не съм ползвала,щот съм девствена,но мисля че има и такива за девствени.Незнам на мен такова нещо,не мисля че би ми било удобно :D

Dollystar
02-28-2009, 17:59
Еми то и аз съм девствена ама искам да ги пробвам :D

DeSsiTy
02-28-2009, 18:10
Ми някой казват че няма значение дали си девствена или не...и могат спокойно да се използват,ама аз самата не съм много доверчива и затова не ползвам :D

111111111
02-28-2009, 18:13
Каквото и да казват ми се струват нехигиенични тампоните,никога не съм ползвала.

Biskfitka
02-28-2009, 18:13
Аз съм девствена и ползвам :-P 8-) Не ги знам тия тампони специиално за девствени....аз ползвам Паломита или Евент-от най-малките или нормални :D :)

Dollystar
02-28-2009, 18:14
Засега май сички са против :) мислех че ще е точно обратното :D

Dollystar
02-28-2009, 18:15
Аз съм девствена и ползвам :-P 8-) Не ги знам тия тампони специиално за девствени....аз ползвам Паломита или Евент-от най-малките или нормални :D :)

Има ли някакво неприятно чувство или дразнене ? 8-)

SoFarSoG00d
02-28-2009, 18:16
Използвам само тампони,за мен са по-удобни и хигиенични,а и тези с апликатор са супер.

ThePainIsReaL
02-28-2009, 18:19
Използвам само тампони,за мен са по-удобни и хигиенични,а и тези с апликатор са супер.

На същото мнение съм. Ползвах ги и като бях девствена. Много бях доволна и тогава. Мои познати - също.

mysterious93
02-28-2009, 18:20
Засега май сички са против :) мислех че ще е точно обратното :D

e 4ak puk protiv :D Na men lqtoto sigurno 6te mi se naloji da polzvam..o4ertavat se 2 meseca da ba4kam po moreto (dokato druga godina hodim po 7-8 puti na more..) a ne e rabota s banski i prevruzka :D no kato cqlo 6tom moga da nosq prevruzki ne mislq da se mu4a s tamponi :-D a i nosq prevruzki ot 2 godini.. i to kato ne mi se e nalagalo da polzvam tamponi ne si davam zor :P a i men sqka6 me pritesnqva posle pove4e vadeneto..dori i da go napuxam i da ne se use6ta posle tva vadene..strax me e da ne ostane vutre :-D

Dollystar
02-28-2009, 18:24
Засега май сички са против :) мислех че ще е точно обратното :D

e 4ak puk protiv :D Na men lqtoto sigurno 6te mi se naloji da polzvam..o4ertavat se 2 meseca da ba4kam po moreto (dokato druga godina hodim po 7-8 puti na more..) a ne e rabota s banski i prevruzka :D no kato cqlo 6tom moga da nosq prevruzki ne mislq da se mu4a s tamponi :-D a i nosq prevruzki ot 2 godini.. i to kato ne mi se e nalagalo da polzvam tamponi ne si davam zor :P a i men sqka6 me pritesnqva posle pove4e vadeneto..dori i da go napuxam i da ne se use6ta posle tva vadene..strax me e da ne ostane vutre :-D

Е то не се вади с "голи ръце" :D :D има си едно конче с което се издърпва, тва е най-малкия проблем :)

Isabelle
02-28-2009, 18:38
Използвам само тампони,за мен са по-удобни и хигиенични,а и тези с апликатор са супер.
да.. макар че е много вредно

Kisses_P
02-28-2009, 19:09
Да,може.Мини тампоните стават за девствени.Аз използвам тампони и съм доволна.По-хигиенично и удобно ми е.

dazzle
02-28-2009, 19:15
и аз съм девствена и ползвам. ОБ, най-малките и средните са перфектни. в началото може да ти е малко некомфортно, но впоследствие свикваш...даже на моменти са за предпочитане пред превръзки (лятото най-вече) :P

bonbon4e1
02-28-2009, 19:18
Мда девствена съм и съм много доволна от тампоните нямам никфи проблеми с тях особедно с ОБ. иначе и Евент са добри :) Даже напоследък повече ползвам тампони отколкото превръзки просто щото ми е по удобно :)

LovelyGirl
02-28-2009, 19:54
НЯМА тампони за девствени.Има МИНИ тампони,които девствените могат да ползват,защото са малки и удобни.Аз като бях девствена ги ползвах,сега също ги ползвам.
Много са удобни и е много по-добре да си с тампон,отколкото с превръзка.
И това не е вярно,че са нехигиенични.

mysterious93
02-28-2009, 20:01
Е то не се вади с "голи ръце" :D :D има си едно конче с което се издърпва, тва е най-малкия проблем :)

E da ama..az 6tom sum devstvena bix polzvala na ob nqkvi mini razmer4eta :-D no kolko vreme 6te me izdurji edno mini tampon4e? edva li mnogo.. prevruzkata si q smenqm prez 3-4 4asa (tq moje da izdurji i pove4e no po princip znam 4e bilo hubavo na 3-4 4asa da se smenq) a s tozi tampon? menstruaciqta mi nito e mnogo silna nito mnogo slaba..po skoro purvite 2 max 3 dena e "normalno" a drugite 2 dena otslabva...

addicted2y0u
02-28-2009, 20:05
Ъ и аз не съм ползвала,щот съм девствена,но мисля че има и такива за девствени.Незнам на мен такова нещо,не мисля че би ми било удобно :D и аз така мисля :D

djuki
02-28-2009, 20:07
ами ползвах тампони след първия си полов контакт и то от най мъничките и не ми бяха удобни . Но вече ги предпочитам сравнение с превръзките .

Biskfitka
02-28-2009, 20:09
Аз съм девствена и ползвам :-P 8-) Не ги знам тия тампони специиално за девствени....аз ползвам Паломита или Евент-от най-малките или нормални :D :)

Има ли някакво неприятно чувство или дразнене ? 8-)Еми първите няколко пъти ми беше странно...(а докато успея да си го вкарам първия беше най-гадно :Д.....ама как се изразявам 8-) ) но не е неприятно...след това не го усещаш.На мен ми е неприятно като ги изваждам... 8-)

foreverr
02-28-2009, 20:28
Девствена съм, но ползвам, но рядко-само лятото и то само първите 2-3 дена, и като съм в къщи съм си с превръзка.

teenems
03-01-2009, 07:00
ем аз съм девствена и не съм ползвала ,само с превръзки :)

Dollystar
03-01-2009, 07:05
Аз съм девствена и ползвам :-P 8-) Не ги знам тия тампони специиално за девствени....аз ползвам Паломита или Евент-от най-малките или нормални :D :)

Има ли някакво неприятно чувство или дразнене ? 8-)Еми първите няколко пъти ми беше странно...(а докато успея да си го вкарам първия беше най-гадно :Д.....ама как се изразявам 8-) ) но не е неприятно...след това не го усещаш.На мен ми е неприятно като ги изваждам... 8-)


Много добре си се изразяваш се пак трябва да знам за кво става на въпрос а ако не кажеш така няма как ина4е :D

SoFarSoG00d
03-01-2009, 07:14
Използвам само тампони,за мен са по-удобни и хигиенични,а и тези с апликатор са супер.
да.. макар че е много вредно
Може да имат известна вреда,но пък не обичам превръзки,просто е неприятно-особено лятото,пък и тампонът е по-сигурен,докато на превръзката,не може да разчиташ толкова много.
Ако спортуваш,дълги часове си на работа или училище,просто е неизбежно да използваш тампон.

Dollystar
03-01-2009, 07:21
Използвам само тампони,за мен са по-удобни и хигиенични,а и тези с апликатор са супер.
да.. макар че е много вредно
Може да имат известна вреда,но пък не обичам превръзки,просто е неприятно-особено лятото,пък и тампонът е по-сигурен,докато на превръзката,не може да разчиташ толкова много.
Ако спортуваш,дълги часове си на работа или училище,просто е неизбежно да използваш тампон.

А каква всъщност е вредата, немога да разбера сички казват че има няква вреда ама каква всъщност. Даже май е по-добре така защото после като те отворят ще ти е по-разтегната така да се изразя или по-пластична и няма да те боли толко много 8)

SoFarSoG00d
03-01-2009, 07:23
https://www.bulpress.net/article/8694

Dollystar
03-01-2009, 07:27
мс :grin:

kalpazanka
03-01-2009, 07:42
Не съм ползвала и няма да ползвам.

tItEufFf
03-01-2009, 07:43
Не съм против, но не ползвам
Честно казано ме е страх, че ще оплескам нещо при слаагнето..

Dundy
03-01-2009, 08:15
Не съм против, но не ползвам
Честно казано ме е страх, че ще оплескам нещо при слаагнето..
и аз така мисля.Струва ми се по-хигиенично,но ме е страх да опитам :D :D

SoFarSoG00d
03-01-2009, 08:24
Не съм против, но не ползвам
Честно казано ме е страх, че ще оплескам нещо при слаагнето..
Вземи си тампони с апликатор,те се поставят доста лесно,не вярвам да има някакъв проблем.

shell
03-01-2009, 09:33
за сега не съм ползвала тампони и мисля,че в скоро време няма да пробвам,но ако на морето нещо се случи без да се замислям набързо ще разбера как е :D

Infinity
03-01-2009, 09:51
Аз съм детствена и докато съм така,тампони няма да използвам,ноо после мисля,че с удоволствие бих пробвала,защото ми се стурва по-удобно,хигиенично....абе по-добре е според мене. :)

SoFarSoG00d
03-01-2009, 09:53
Аз съм детствена и докато съм така,тампони няма да използвам,ноо после мисля,че с удоволствие бих пробвала,защото ми се стурва по-удобно,хигиенично....абе по-добре е според мене. :)
Това,че си девствена не е проблем,има такива,които са специално създадени за девствени момичета.

Dollystar
03-01-2009, 10:07
Тука в нас имам некви тампони на ОБ в синьо-зелена кутийка на об вътре са 3 има и опътване как се слагат с картинки :D пише че са об комфорт тва кво ше рече ./ не пише размер/

iF_kA
03-01-2009, 10:57
Ами аз съм девствена и ползвам тампони.Не съм имала никакви проблеми и определено е по удобно от превръзките :)

Biskfitka
03-01-2009, 11:00
Тука в нас имам некви тампони на ОБ в синьо-зелена кутийка на об вътре са 3 има и опътване как се слагат с картинки :D пише че са об комфорт тва кво ше рече ./ не пише размер/на кутийката някъде не пише ли ''Мини'' или ''normal''...аз О.Б. не съм ползвала и не знам,ама трябва да пише нещо такова :-o

Infinity
03-01-2009, 11:00
Аз съм детствена и докато съм така,тампони няма да използвам,ноо после мисля,че с удоволствие бих пробвала,защото ми се стурва по-удобно,хигиенично....абе по-добре е според мене. :)
Това,че си девствена не е проблем,има такива,които са специално създадени за девствени момичета.
Попринцип съм чувала за тези тампони,но не знам защо мисля,че ще ме е страх да го пухна :oops: .

SoFarSoG00d
03-01-2009, 11:02
Аз съм детствена и докато съм така,тампони няма да използвам,ноо после мисля,че с удоволствие бих пробвала,защото ми се стурва по-удобно,хигиенично....абе по-добре е според мене. :)
Това,че си девствена не е проблем,има такива,които са специално създадени за девствени момичета.
Попринцип съм чувала за тези тампони,но не знам защо мисля,че ще ме е страх да го пухна :oops: .
И на мен в началото ми беше странно,дори неприятно,затова те съветвам да си вземеш такива с апликатор,няма да имаш никакъв проблем с поставянето,но все пак решението е твое.

Dollystar
03-01-2009, 12:38
Аз съм детствена и докато съм така,тампони няма да използвам,ноо после мисля,че с удоволствие бих пробвала,защото ми се стурва по-удобно,хигиенично....абе по-добре е според мене. :)
Това,че си девствена не е проблем,има такива,които са специално създадени за девствени момичета.
Попринцип съм чувала за тези тампони,но не знам защо мисля,че ще ме е страх да го пухна :oops: .
И на мен в началото ми беше странно,дори неприятно,затова те съветвам да си вземеш такива с апликатор,няма да имаш никакъв проблем с поставянето,но все пак решението е твое.

A какво всъщност е апликатор :oops: :oops:

SoFarSoG00d
03-01-2009, 12:48
Това представлява тампонът с апликатор:
http://www.healthstores.com/womens_health/applicator.jpg
Тампонът се намира в тази твърда обвивка(наподобяваща картон)отгоре има отвор през,който ще премине тампонът,слага се във входа на влагалището,след това натискаш доланата част,която избутва тампона,така той попада където трябва и както трябва,а е по хигиенично,в смисъл няма никакъв шанс да се изцапаш,а и не попада накриво,защото поставен неправилно е понякога болзенено и доста некомфортно.

Dollystar
03-01-2009, 13:03
Леле изглежда доста сложно смисъл първия път със сигурност ще е гадно и трудно :booooomb:

SoFarSoG00d
03-01-2009, 13:06
Ами не просто вкарваш тампонът и натискаш доланата чсст,не е сложно :) спокойно.

varnen4e
03-01-2009, 14:28
Определено ги предпочитам пред превръзките.. много по- удобно е.

st1ka
03-01-2009, 15:23
..

SilverBrilliance
03-01-2009, 17:54
Аз ползвам. :) Определено ми е по-удобно от превръзките :P

BrokenInnocence
03-01-2009, 19:39
Никога не съм харесвала превръзките и винаги са ми се стрували супер нехигиенични и неудобни. От няколко години си използвам само тампони и никога не съм имала проблеми с тях.

BigFakeSmile
03-01-2009, 20:00
Ne sum polzvala za6toto sum devstvena :D imalo nqkvi po malki tamponi ama kolkoto i da e...nz dali 6te moga da hodq spokoino dokato ima ne6to vutre v men :D ddz malko me e strax i si karam na dobrite stari prevruzki ;} ALWAYS :)


:D :D хаха..спокойно..девственост та няя нищо общо..
аз съм твърдо за...толкова са удобни..нищо не усещаш...а превръзката колкото и да е тънка се усеща.. :P

Jesus
03-01-2009, 20:43
Не съм чел темата :) и слава богу, но ето ви нещо по нея :D

- Скъпи, да си сваля ли очилата?
- Сваляй ги, скъпа...
- А блузката?
- Сваляй, скъпа...
- А полата?
- Сваляй, скъпа...
- А сутиена?
- И него, скъпа...
- А бикините?
- Свали ги, скъпа...
- А тампона?
- Пу, да му... С него трябваше да започнеш ма...

billytalent
03-01-2009, 20:45
Определено ги предпочитам пред превръзките.. много по- удобно е.

И аз

Shia
03-02-2009, 15:56
Предпочитам тампоните пред превръзките
-Малки-спокойно да ги прибереш в чантичката си и никой да забележи
-Удобни-лесни за поставяне,не се усещат,когато ги поставиш в теб
-Практични-спокойно можеш да си носиш ,каквото бельо искаш(прашки) и каквито дрехи искаш(на някои панталони си личи кога си гащички и даже и превръзката ти прозира

Превръзки ползвам единствено вечер,когато спа,защото не мога да ставам през 3-4часа за да сменям тампона си
+превръзките много лесно се отлепят при мног движение примерно и някой път са много малки и течноста просто се разлива по бельото ти.

chelsea
03-02-2009, 16:03
от първия ми цикъл досега съм на тампони,а превръзки изключително рядко.

Biskfitka
03-02-2009, 20:03
Аз четох някъде,че в България тампони с апликатори не внасяли вече...пък и аз никъде не мога да намеря :? :-o

ira90
03-02-2009, 20:33
Оо тампоните не ги заменям за нищо, много са удобни , не спарват през лятото :grin: :grin: :grin: Уникално удобни са ми. :grin: :grin: Мога да ги слагам със всякакво бельо,докато превръзките ще е трудно да ги сложа с прашки ... Тампоните са номер 1 :grin: :grin: :grin: :grin: ПРЕПОРЪЧВАМ ВИ ГИ !!! :-) :-) :-)

zWezdichkaaa
03-02-2009, 21:26
от първия ми цикъл досега съм на тампони,а превръзки изключително рядко.

и аз съм така, много по-комфортно е :)

heroine
03-02-2009, 23:11
никога не съм ползвала
изглежда страшно 8-)

Dollystar
03-03-2009, 06:47
никога не съм ползвала
изглежда страшно 8-)

TasteOfSin
03-03-2009, 08:33
Дар от Бога са :D :D Много по-удобни,изобщо не се усещат."онези дни" минават незабелязано.И няма такова нещо като тампони за девствени.Аз съм девствена и използвам и нормални и супер, пък определено не съм се отворила.То ако само с един тампон можеше...

DeadSilenceF
03-03-2009, 09:51
Мини са супер..ДРУГИТЕ ТЕ УБИВАТ !Готини са от време на време

galu6a
03-03-2009, 10:38
мен ме страх нз как да ги сложа и после ме дтрах за ваденето абе претпочитам превръзките :)

VerryBerry
03-03-2009, 11:15
ползвам тамнони само при много силен цикъл,а марката е винаги О.В. :)

YouCantStopMe
03-03-2009, 11:42
Не съм ползвала... но след време може и да ползвам :)

Dollystar
03-03-2009, 12:27
Ами то май повечето момичета които не са ползвали тва е само защото ги е страх :grin:

Fortuna
03-03-2009, 15:13
Kolko vreme izd1rja tampona?Interesno mi e ,ina4e az karam na prevr1zki.

Sintya
03-03-2009, 17:12
Практични са, но аз си залагам на превръзките.

pinki
03-03-2009, 17:47
И на мене ми се наложи лятото :-# чувствах се като изнасилена после :-# е смисъл първите 2 пъти като го смених ... и за тези, които си мислят, че ще го усещат - не се усеща, за това е по-удобно ;) ама наистина първоначално не е мн НЕприятно :-k

intotheblue
03-03-2009, 18:18
Еми какво да кажа?Може да се използват,ако тренираш или се движиш активно,но не са за препоръчване.

sweetsunshine
03-03-2009, 19:41
Лятото бях пред дилемата ккупувам си тампони и отивам на плаж,но стоях в супермаркета(исках много да отида защото бях в Германия и нямаше как да го изпусна плажеца :D )и гледам превръзките гледам тампоните и като почнах да мисля,ами ако кончето се скъса,ако не успея да го напъхам,ако не ми е удобно и накрая си купих превръзки и ходих с превръзка на плаж :lol: ,беше без крилца пак на Оуейз,но добре че ми беше и черен банския и нищо не се забелязваше. :lol:

SpAcE_LaDy
03-03-2009, 19:49
Преди ползвах като вас само превръзки - тампон в мноооого краен случай.. но от 3-4 месеца насам ползвам СМАО тампони - хипер удобни са.. ползвам OB "Super", за един цикъл преспокойно отива една голяма опаковка от 16 тампона.. първите 3 дена ги сменям по 3-4 пъти на ден.. защото ми е силен цикъла тогава.. после може и по 2 пъти на ден, когато вече е намалял.. много е удобно.. не се усеща.. нося си прашки и бял панталон преспокойно.. само в първите дни слагам за всеки случай и по една ежедневна превръзка за прашки и съм перфектна.. мн ми е добре :)
спокойно, няма да се скъса връзката.. те хората, които са ги правили тия тампони, са помислили за тва :) така че няма страшно.. и не се чувстваш като "изнасилена" , споко :) а да не говорим колко по-практично е и в чантата си можеш да сложиш ако щеш и 5 тампона и пак не заемат място.. а ако сложа 5 превръзки /както съм с малка чанта/, направо ще изскачат като си отворя чантата..
да не говорим коллко много ми запарваха превръзките.. ужасно беше.. повече няма да ползвам превръзки

Undying
03-03-2009, 19:55
Ползвам редовно и тампони и превръзки.Първите 2 дни от цикъла ми ползвам само превръзки,после тампони.Ползвам само на Event - Normal,и 1 кутия от 16 тампона си я ползвам 2 месеца без проблеми.
Когато бях девствена съм пробвала да си слагам тампони,но ме болеше и се отказах.

Sissy90
03-04-2009, 12:05
За да сте сигурни, че няма да се скъса кончето, преди да сложите тампона, хванете връвчицата и я дръпнете рязко - в инструкциите така пише.
Аз съм ползвала тампони, но не слагам редовно, защото една приятелка ми каза как нейна позната си навлякла проблеми от постоянното използване на тампони. Аз слагам когато съм на плаж например. Първия път като ползвах, бях девствена и ми беше много трудно да го махна и доста болеше, но сега нямам проблеми.

KisSsSsSs
03-04-2009, 21:29
Не съм пробвала.. кофти ми е некво... не знам :-D

ira90
03-05-2009, 18:22
Kolko vreme izd1rja tampona?Interesno mi e ,ina4e az karam na prevr1zki.


Ми зависи според течението , но попринцип някаде около 7/8h.

evalongoriq
03-05-2009, 18:33
еми аз не съм ползвала тампони.за напред мога да опитам :)

Biskfitka
03-05-2009, 19:29
Kolko vreme izd1rja tampona?Interesno mi e ,ina4e az karam na prevr1zki.


Ми зависи според течението , но попринцип някаде около 7/8h.Може и да издържи толкова,но тампоните се сменят на 3-4,най-много 5 часа!

CuteBaby
03-05-2009, 20:15
Аз всеки път ползвам тампони(освен когато спя) и ми е много по удобно с тях,отколкото с превръзки.Ползвам OB Normal и Mini :)

sweetsunshine
03-05-2009, 21:17
Kolko vreme izd1rja tampona?Interesno mi e ,ina4e az karam na prevr1zki.


Ми зависи според течението , но попринцип някаде около 7/8h.Те могат да издържат,но изобщо не е хигиенично,защото кръвта не попива,а се задържа,а тази кръв е пълна със какво ли не...следователно във тялото ти се задържат всякакви мръсотий,така че на 2-3 часа е най-добре да се сменят особено при силен цикъл.

Dark_Angel_F
03-06-2009, 03:32
Тампоните са много по - удобни от превръзките . Малко е кофти , когато ги вадиш , но като цяло са много по - добри от превръзките !

gLypChenCee
03-06-2009, 08:35
Ползвам само когато съм на море .. Или когато съм на някакво парти на което съм с пола/рокля. :)

PanaH
03-06-2009, 17:56
Ъ и аз не съм ползвала,щот съм девствена,но мисля че има и такива за девствени.Незнам на мен такова нещо,не мисля че би ми било удобно :D
Няма никакво значение дали си девствена или не си :) ..btw aз не съм ползвала :) 8)

shmatka888
03-25-2009, 08:24
Аз не съм ползвала...струва ми се доста несигурно...

delina
03-25-2009, 15:07
...

InnchetO
03-25-2009, 15:19
С тампони е в пъти по-удобно.
Аз обаче нося само на морето и като цяло лятото /понеже 2ра година ме хвана точно на лагера .. /.
Просто съм девствена и малко ме съмнява реакцията на майка ми :-D

erroredisistema
04-12-2009, 17:06
аз съм девствена братовчедка ми е с 1 година по голяма от мен и също е девственна..тя си ползва тампони без проблем..малко по пълничка е но в никакъв случей дебела..аз един път реших да пробвам...мсега ми се струва смешно но тогава щях да ревна..нали както и да е вечерта го сложих без проблем но сутринта стажам..немога да седна изобщо боли ме адски много..отивам..опитвам се да го махна..немогаа..супер много ме боли..и така де след 10 мин. опити го махнах въпреки болката.. :lol: сега както казах ми е смешно но..тогава много болеше..така че моя съвет е ти да си прецениш или да идеш на гинеколог да ти кажат за да не направиш моята грешка :D

SiSsKkAa
04-13-2009, 08:42
Предпочитам превръзки,защото така съм спокойна,че няма да лъсне някой петно докато се разхождам,а и се чувствам по-удобно и по-сигурна с превръзките

Shia
04-13-2009, 10:30
Защо почти всички са на мнението,че тампоните не са за девствени,какво толккова ще Ви направят.Пъхате и готово.Кончето няма да се скъса,ще вадите тампона лекичко не със сила и всичко е О.К
И как може да се гнусите от собствената си кръв,нали се миете после

На мен от превръките ми тече извън нея.Когато заема някаква по различна поза от нормалното стоене и тече.Не е приятно когато примерно гаджето те хване(обара)за дупето и усети превръзката нали.

iwka95
04-13-2009, 11:15
не съм ползвала :neutral:

smiLe49
04-13-2009, 19:58
[quote="Shia"][b]Защо почти всички са на мнението,че тампоните не са за девствени,какво толккова ще Ви направят.Пъхате и готово.Кончето няма да се скъса,ще вадите тампона лекичко не със сила и всичко е О.К
И как може да се гнусите от собствената си кръв,нали се миете после

Дам,това е така.Плюс това си има специално за девствени.
Иначе и аз не съм използвала...може да опитам занапред...ама малко си ме е страх :D

sweet_bubka
04-13-2009, 20:52
Попринцип ползвам само лятото,защото ако съм с превръзка в горещо време кожата ми направо се протрива,но за сметка на това пък не са ми толкова удобни колкото превръзките.

adizitk1
04-13-2009, 21:49
Винаги ползвам+превръзки за всеки случай...мн по-удобно е така.Девствена съм си и нищо ми няма,даже на последък почнах да ползвам и по-голям размер.

caseoftheex
04-14-2009, 06:40
ползвам тампони от 3-тата си менструация и то най-обикновени - няма малки, няма средни .. мисля, че са даже по-големи. Въпроса е, че НЕ Е ВЪЗМОЖНО тампон да ти уби или да ти речи, ако го поставиш както трябв. Аз първия път не изпитах никаква трудност да го сложа, просто клекнах и го подбутнах и то взе, че стана. 8-) А бях девствена, даже майка ми се зачуди. 8-)

AnIcHkAtA
04-14-2009, 09:25
Девствена съм и не ползвам, страх ме е да не направя беля :-o .Чудя се дали да не пробвам на следващата менструация ;-) .Тампоните винаги са ми изглеждали много удобни и практични :D .

raduna
04-14-2009, 10:21
През първите един, два дена, докато кръвотечението е по-силно са препоръчителни превръзки, след това според мен са по-практични тампоните, но много зависи от това къде се намира човек и има ли възможност да сменя тампон, защото чистотата в това отношение е мн важна и трябва да е на мн по-високо ниво, от това, когато сменяш превръзка.

bellzee
04-14-2009, 14:03
никога не бих си го натикала тва... :lol:

CryForMe
04-14-2009, 15:17
аз си ползвам тампони почти винаги, превръзките ги избягвам ... приемах ги за необходимо зло, ама след това пробвах с тампон иии..нито го усещаш, нито нищо.. по абсолютно никакъв начин не ти пречи