PDA

View Full Version : Мнението на македонците спрямо техния произход и българите



LINKNOT
02-28-2009, 23:16
Възмутена съм да срещам коментари от 'македонци',които твърдят,че нямат нищо общо с нас. Някои казват,че са с гръцки произход, други - с арменски,трети - сръбски; малко са тези,които са прочели повечко история и знаят истината. За непросветените,тя ги обижда и отричат с все сили българския си корен.

Ето един пример:
http://www.youtube.com/watch?v=MbHei-Cmm-8

Въпросът ми към е вас се отнася до мнението ви относно поведението на масата от 'македонците'. Има ли шанс България да си върне Македония? За или против това сте?

raduna
03-01-2009, 14:18
За мен хора, които не искат да са българи и не се чувстват такива, наистина не са. Изобщо не ме интересуват нито те, нито измислената им история. Единственото, което ме дразни адски много е, че са си кръстили сърбизираната държава на наша (а и балканска) географска област и заради това "македонец" се превърна в мръсна дума.

kristo
03-01-2009, 14:53
Аз донякъде разбирам част от тях, понеже и днес в Македония да кажеш че си българин се тълкува като престъпление срещу Македонската държава. Затова хората масово не желаят или ги е страх да си признаят българския произход, който е безспорен. Но в никакъв случай не трябва да се отказваме от Македония и националния си интерес там. Защото това означава да оставим на бавна смърт(национална, а и физическа) още немалко българи с българско самосъзнание, пък дори и непризнато за момента. А еничарските отпадъци не ме интересуват, да ближат сръбски задници, не ми трябват. Но тези, които искат да са българи- нямаме право да ги изоставим!
Въпроса е, че ако България има национална политика, каквато в момента категорично няма, бихме имали агентура в Македония, която да осъществява пробългарска пропаганда. Също така могат да се издигнат от пробългарските среди българомани-политици, които да осъществяват пробългарската линия. Но това както казвам би могло да стане само ако имаме национално отговорно правителство от патриоти-етнически българи, които да приемат съществуващата, но неприета от властимащите в последните 10 години Българска национална доктрина.

LINKNOT
03-01-2009, 17:14
Аз донякъде разбирам част от тях, понеже и днес в Македония да кажеш че си българин се тълкува като престъпление срещу Македонската държава. Затова хората масово не желаят или ги е страх да си признаят българския произход, който е безспорен.
Това за първи път го чувам!! Значи в Македония да кажеш,че си българин,било престъпление?!?!! ... : X

Клипът се казва "All Macedonian heroes" :
http://www.youtube.com/watch?v=mrNjVQ11ipc

:) :) :)

kristo
03-01-2009, 21:06
Да, в кралска и после в Титова Югославия да кажеш, че си българин се е наказвало със затвор или концлагер.

Иначе клипа показва българските национални революционери в Македония. Невероятно би било един македонист да прави "македонистка" пропаганда като слага в клипа на "македонските" борци толкова мразения от същите македонисти Тодор Александров, чиято паметна плоча беше разрушавана десетки пъти от същите.

LINKNOT
03-02-2009, 00:48
Я,вижте какъв хубав сайтчец си имат македонците!

http://historyofmacedonia.org/

:lol: :lol:

kristo
03-02-2009, 09:52
Абе мани ги тея идиотски сайтове, какво се занимаваш да ги издирваш... Знаем много добре колко болни мозъци са македонистките, но и те самите съзнават колко безсилни са пред истинските факти, когато се сблъскат със тях, затова го карат на гола гьобелсова пропаганда. Да твърдят, че ВМРО е македонистка организация при положение, че е създадена като Българска македоно-одриснска революционна организация и винаги е защитавала българщината в Македония и Одринско е повече от смешно. Мисля, че няма смисъл да се занимава човек подробно да оспорва всичкие им простотии, честно казано под нивото ми е да коментирам псевдонаучните им смешки.

malone
03-02-2009, 22:36
Изкуствено създадена страна,която е била в пределите на три други страни през цялата си история на област от Балканите.Иначе македонците много бързо забравят,корените си и това е нормално като страната им до 92 бяха част Югославия,а след като е независимиа полвината от територията и е с преобладаващо албанско население.Те ще разберат,когато албанците отново им нападнат страната,,че е добре това което остане да се присъедини към България.Дано да не е късно само.

kristo
03-02-2009, 23:01
Не разбирам само защо хвърляш вината за обезбългаряването на Македония всякаш изцяло върху албанците, при положение, че най-големите виновници са сърбите!

Rodolubec
03-03-2009, 08:10
Забравят корените си дръжки! Знаеш ли колко са изстрадали тези хора за да се стигне до това положение.

LINKNOT
03-05-2009, 05:37
Абе мани ги тея идиотски сайтове, какво се занимаваш да ги издирваш...
Не ги издирвам. Този линк присъства в почти всички \"македонски\" мнения под клипове на същата тематика в youtube.
Иди им обяснявай,че Македония е гръцкото име на областта,но това не значи,че е имало македонски народ или че македонците са гърци.. :D

kristo
03-05-2009, 09:51
Те древните македонци, ама истинските, не тези, които сега се пишат "македонци" са били трако-илири най-вероятно, а не гърци. А и културата им не е гръцка, а тракийска по-скоро, макари да има гръцко влияние. Така че не е доказано твърдението, че древните македонци са били елини :wink:

Ето виж тук:
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B0%D0%BA%D0%B5%D0%B4%D0%BE%D0%BD%D0%B8

LINKNOT
03-05-2009, 20:34
С изчезването на древната македонска държава бързо изчезват като народ и античните македонци, за разлика от елините, траките и илирийските племена, които видно не се нуждаят от определена държавна подкрепа за съществуването си, което потвърждава схващането за чисто етатиският характер на конгломерата, визиран под понятието древномакедонска народност.
Да.. долнопробният политически план,който упражняват над Македония в момента,е имал почва за развитие.
Все пак тези македонци от статията нямат нищо общо с българските македонци,но уви. Въпреки това учат тяхната история,а не своята истинска. Не се учудвам,че българското правителство не е обърнало (и не обръща) сериозно внимание на случващото се в Македония... :)
Има една приказка: \"Българите за 500 години се запазиха,а македонците за 50 години се продадоха.\"

Diam0nD
03-05-2009, 21:07
Да прочетат "железният светилник" на Талев ^^

LINKNOT
03-16-2009, 22:09
Добре.

Vesk0u
03-17-2009, 19:37
Я,вижте какъв хубав сайтчец си имат македонците!

http://historyofmacedonia.org/

:lol: :lol:

Забележете само какво пише в началото на сайта: "Посветено на 2 500 история на Македония" :razz: :lol:

Vesk0u
03-17-2009, 19:40
Аз донякъде разбирам част от тях, понеже и днес в Македония да кажеш че си българин се тълкува като престъпление срещу Македонската държава. Затова хората масово не желаят или ги е страх да си признаят българския произход, който е безспорен.
Това за първи път го чувам!! Значи в Македония да кажеш,че си българин,било престъпление?!?!! ... : X

Клипът се казва "All Macedonian heroes" :
http://www.youtube.com/watch?v=mrNjVQ11ipc

:) :) :)

Това накрая на клипа... Боже! Боже! Боже! ... Толкова загубена "нация"... Моля ви, не качвайте повече такива клипове, че направо се пенява от яд...

Bimmer
03-20-2009, 13:24
xxx

kristo
03-20-2009, 21:18
Е-еее значи.. Не разбрахте че македония е създадена от древни времена от Александър Македонски, че Кирил и Методий са македонци, които са били измислили азбуката, че БЪЛГАРИЯ е държала в робство македонците.... Тц, тц тц...
Доколкото македонците - хора, които не се интересуват от история; с по-промити мозъци от някои "дейци"; лесно манипулируеми; вечно мразещи "татарите" българи; ... Един голям фарс са тези македонци, но все пак и Тодор Живков и правителството му имат червен светофар за тази работа... Сега дай да имаме по-добри връзки с Югославия, що да не дадем "македония"? Фарс. Простащина. Първата държава, признала македония е НАРОДНА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ... Колкото и да съм привърженик на социалистическия режим, това е една от малкото глупости, които са направили...
Бъркаш, Македония беше призната от Желю Желев, тоест от демократическа България. Но бъркаш и за друго- омаловажаваш антинационалната и антибългарската дейност на национален предател номер 1 на България- пияницата Георги Димитров. Точно той най-яростно участваше в македонизацията на бълхарите във Вардарска Македония. Точно тогава НРБ най-много помагаше на югокоминтерновските боклуци да унищожават българщината в Македония и да правят от българите "македонци". Така че комунистите са най-виновни затова днес македония да не е българска, а македонците да забравят за истинския си произход.

А иначе говориш за "малко" глупости, които са станали през комунизма... Ами да те питам "малка" глупост ли е избиването на политическия, интелектуалния и военния елит на царска България? На хиляди български антикомунисти, които не искаха България да е под комунистическо иго? Айде отговори ми на този въпрос и после се замисли дали е редно да си толкова голям привърженик на социализма.

XxRoSxX
03-21-2009, 23:06
Държава Македония НЯМА. Има държава БЪЛГАРИЯ и местност Македония която Е част, ВИНАГИ е била и винаги ще си остане част от БЪЛГАРИЯ. :-x :-x :-x :-x :-x Тая тема просто ме изкарва извън нерви :-x :-x :-x :-x :-x на всичкото отгоре ни крадът и културата тия мижитурки :-x :-x " Смърт за българите " ?? бахти копелетата :-x :-x тва омразата и пропагандата са големи неща :-x

Bimmer
03-22-2009, 12:15
xxx

kristo
03-22-2009, 13:44
Е-еее значи.. Не разбрахте че македония е създадена от древни времена от Александър Македонски, че Кирил и Методий са македонци, които са били измислили азбуката, че БЪЛГАРИЯ е държала в робство македонците.... Тц, тц тц...
Доколкото македонците - хора, които не се интересуват от история; с по-промити мозъци от някои "дейци"; лесно манипулируеми; вечно мразещи "татарите" българи; ... Един голям фарс са тези македонци, но все пак и Тодор Живков и правителството му имат червен светофар за тази работа... Сега дай да имаме по-добри връзки с Югославия, що да не дадем "македония"? Фарс. Простащина. Първата държава, признала македония е НАРОДНА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ... Колкото и да съм привърженик на социалистическия режим, това е една от малкото глупости, които са направили...
Бъркаш, Македония беше призната от Желю Желев, тоест от демократическа България. Но бъркаш и за друго- омаловажаваш антинационалната и антибългарската дейност на национален предател номер 1 на България- пияницата Георги Димитров. Точно той най-яростно участваше в македонизацията на бълхарите във Вардарска Македония. Точно тогава НРБ най-много помагаше на югокоминтерновските боклуци да унищожават българщината в Македония и да правят от българите "македонци". Така че комунистите са най-виновни затова днес македония да не е българска, а македонците да забравят за истинския си произход.

А иначе говориш за "малко" глупости, които са станали през комунизма... Ами да те питам "малка" глупост ли е избиването на политическия, интелектуалния и военния елит на царска България? На хиляди български антикомунисти, които не искаха България да е под комунистическо иго? Айде отговори ми на този въпрос и после се замисли дали е редно да си толкова голям привърженик на социализма.
Безгрешна политика няма. Нито такава идеология. И все пак, тогава са правили много по-малко глупости отколкото днешните..хм... политици. Пряката демокрация е хубаво нещо, но трудно изпълнимо и отново с различни цели спрямо социализма. Непряката няма да я коментирам, всеки ден виждаш последствията от нея. Например влизането ни в ес, пращането на войници в ирак, афганистан и т.н., нато ... Избирането на законите, липсата на референдуми... Абе не ми се коментира...
Малко глупости били правени през комунизма?! Пак те питам- избиването на националния ни елит малка глупости ли е? Подаряването на Македония и македонските българи на Югославия малка глупости ли е? Концлагерите малка глупост ли са? Колективизацията, подчиняването на България на Съветския съюз и загубата на националния ни суверенитет малки глупости ли са? Айде отговори ми на тези въпоси и тогава ми говори за малки и големи глупости. Щото дали ще сме подчинени и изцяло зависими от СССР или САЩ е все едно, и в двата случая служим на чужди държави, на чужди интереси, ама нещо не искаш да го схванеш.

Bimmer
03-22-2009, 13:53
xxx

kristo
03-22-2009, 14:25
Ахаа, Антинародния съд на комунягите е бил глупост?! Браво бе, сигурно професор Богдан Филов никой нищо не му е направил, само "цивилизовано" и "хуманно" са му теглили куршума, както и на още над 2000 представители на буржоазния български политически елит и то само за 1944, а за след това, за Белене, Скравена и всичкия терор като цяло са изписани томове книги от заточеници на същите "ТВО"-та и т. н. Но кой да чете, комунягите казват, че това не е верно, че това са лъжи и измами... :?

А как НРБ да е била независима страна, след като 1971 сме щели да ставаме 16 съветска република? След като Българската армия е участвала в незаконните окупационни действия на Червеноармейските орди в Унгария, Чехословакия и Полша... Значи представи си на кой сме служели, щото какво право имаме да навлизаме в чужди територии без да сме намесени и засегнати? Щото хората са искали странно защо да се освободят от комунистическия "рай", ама за съжаление не са успели и са заплатили със хиляди жертви затова. За сметка на това ние бяхме най-твърдоглавите и правоверни комуняги, спазвахме всички заповеди на СССР, затова спомогнахме на изрода-антибългарин Тито да прави от българите в Македония македонци. Дори му осигурявахме концлагери за несъгласните в България.

така че айде моля те да не подхващам темата, защото е дълга и широка, че има толкова неприятни за вас комунистите факти, колкото косми на главата си нямате... Не ме разбирай погрешно, не искам да те засегна или обвиня за нещо, но просто когато се говорят исторически неистини не мога да остана равнодушен и да не коментирам. Уважавам мнението ти, просто се замисли над някой неща. Иначе за сегашното ни дередже няма две мнения, никой не спори, че сега сме в крайно незавидно положение, но поне никой не вкарват по концлагерите само защото не е еди какъв си.

За Недялко Йорданов- не съм му привърженик, но като човек ми се вижда свестен. Като поет също не е лош, но самия факт, че симпатизира на БСП ме кара да имам резерви към него. Нямам нищо против, че са му дали апартамент.

Bimmer
03-22-2009, 15:06
xxx

kristo
03-22-2009, 15:12
И сега имаме някои привилегии, които през комунизма пък са били невъзможни- например да ходим свободно в страните от ЕС, получаваме(стига да не сме корумпирани и да ни ги спрат) пари по еврофондовете. Но това не оправя положението на България и българския народ като цяло, нали? Същото е било и през комунизма- известни финансово-икономически привилегии от СИВ, но дотам. Като цяло нискоразвита икономика, ниски в сравнение с капиталистическите страни доходи и стандарт на живот и т. н. да не изброявам. Липса на всякакви демократични права и свободи, на лична самоинициативност и собствени възгледи извън тези на партията. Е, това спира развитието, това е.

Bimmer
03-22-2009, 17:35
xxx

kristo
03-22-2009, 21:39
Мда, доста добре звучи, доста добре, за да е истина в цялост. Иначе не отричам въпреки антикомунизма си, че и тогава е имало успехи, имало е но с цената на какво? На много жертви и репресии, на насилствен труд, обявен за "доброволен"(а имай "късмета" да не искаш да участваш в някоя бригада, пък ще видиш какво ще те пати...). Та икономика на изцяло държавни принципи определено действа, действа но до едно положение. След това ресурса й се изчерпва и тя стига до крах. А цялата икономика на комунизма е била икономика на недостига и запълване на дупки точно защото няма частна собственост и пазарни принципи. Строели са се грандиозни предприятия, за които няма достатъчен вътрешен ресурс, за да функционират задълго. В следствия на това идва разрухата на тоталитарната икономика. Просто без пазарна икономика и частен сектор не може. И едната крайност(напълно либералната икономика), и другата(тоталитарната икономика) не са добре. Аз това го обясних в друга тема без да се имам за силно начетен по въпроса и да разбирам кой знае колко от икономика. Но простата логика и фактите доказват това, в което съм се съмнявал. А също така съм чувал икономически анализи от специалисти в областта, който заявяват в прав текст и с доста аргументи точно същото- държавно регулираната икономика на пазарностопански и частни начала е най-доброто. Това е :)

Bimmer
03-23-2009, 16:02
xxx