PDA

View Full Version : КАК?



Chikiponita
03-01-2009, 00:09
Здравейте!
Кажете как, ама наистина КАК, успявате да се разберете с гаджето си, когато то ви забранява и ви се сърди за неща, които искате да правите, а въобще не правите често - да излезете на дискотека или нещо друго, което рядко правите, но обичате от време на време. И то никога, ама никога да не сте му давали повод за съмнение, че си падате по някой друг или си търсите някой друг...
Какво правите, когато вашата част от връзката е чудесно изпълнена - показвате му с действия колко го обичате, подаръците, думите, правенето на любов... всичко го правите мило и от сърце. Изглежда всичко е наред, но... това, което не зависи от вас, а от гаджето ви, се оказва напълно нелогично, адски дразнещо и обидно. Например, прекарали сте незабравим миг, пълен с любов и ласки, и щастие и какво ли не прекрасно и след няколко часа ви се обажда и ви казва, че не иска никога повече да бъде с вас, супер обидно ви отрязва и то поради каква причина....Поради това, че сте му казали, че искате да направите нещо, което ви харесва, като преди това сте поканили гаджето си с вас и то ви е отказало, но ви е насърчило да направите това, което ви харесва. И после ви звъни бясно от яд, че не сте му под ръка, и ви зарязва! Какво правите в такива случай, ако сте имали такива? Ама наистина КАКВО??????????????????????? Струва ми се безумно!

Cellmate
03-01-2009, 00:16
Ревността е болест. Бягай далече мила. Особено пък с такова господарско отношение. Няма какво да направиш, защото каквото и да разправят, човек не се променя или поне в мн малко случаи го прави.

П.П подразбирам че си момиче, но ако има грешка моля да бъда извинен защото не съм напълно трезвен ;]

jane_17
03-01-2009, 00:19
поредният *господинчо* който не знае какво иска ! Ако бях на твое място щях да му обясня как ме кара да се чувствам... и това, че всеки има нужда от лична свобода.. ако не възприема.... да си ходи! Той не ти е родител, който да налага забрани... а би трябвало да ти е преди всичко приятел! Ако не разбира естествените ти нужди на човешко същество.... за какво си говорим....? :?

Chikiponita
03-01-2009, 00:40
Да, момиче съм :)
Добре, ето как стои случката: прекарахме си страхотно през деня и му казах, че тъй като той ще излиза с приятелите си вечерта, аз съм се уговорила с моя приятелка да ходим на салса парти ( той много се е цупел винаги за тия партита, но аз от лятото не съм ходила). Поканих го все пак, ако му остане време, да дойде с нас. Той каза, че не иска, но би дошъл на другия ден примерно. Аз му предложих да отменя за следващата вечер излизането, за да отидем заедно, но той ме насърчи да отида, когато искам и да не се съобразявам с него. И тъй като никога не съм му давала повод да ревнува ( дори си изтрих профила от май спейс, след като само се караше с мен и казваще, че съм имала "голи' снимки вътре, което разбира се и грам не е вярно! ) реших да отида. Много се забавихме обаче с моята приятелка, понеже преди това бяхме на басейн и сауна ( на които също го поканих и то безплатно в един комплекс на наще , и отказа ) и чак към 12 през нощта стигнахме на партито с приятеката ми. И той ми звъни в 11:30 и ме пита къде съм. като му казах, че още не съм отишла на партито и побесня. Затвори телефона. После му писах смс, че той се е съгласил и че дори съм го поканила, и че го обичам, и ако иска да е с мен, да спре да се съмнява. И той ми е звънял, но от силната музика не съм го чула и ми е написал на смс-и, че това бил края, да съм си търсила друго гадже, че никога не искал повече да бъде с мен и ми го обещавал! .... Направо нямам думи!

Cellmate
03-01-2009, 00:46
Омг! Е и аз съм ревнив малко, но си мълча, а това минава всякакви граници... Спомена че го обичаш, но дори при това положение как си могла въобще да търпиш такова поведение? Аз ако всеки път така късах като не ми се вдигне телефона ехееее..... Ако толкова ти е на сърцето се опитай да си го върнеш обаче аз ако бях на твое място не бих. Мразя да ме ревнуват още повече пък без повод.

mozyk
03-01-2009, 00:48
Да, момиче съм :)
Добре, ето как стои случката: прекарахме си страхотно през деня и му казах, че тъй като той ще излиза с приятелите си вечерта, аз съм се уговорила с моя приятелка да ходим на салса парти ( той много се е цупел винаги за тия партита, но аз от лятото не съм ходила). Поканих го все пак, ако му остане време, да дойде с нас. Той каза, че не иска, но би дошъл на другия ден примерно. Аз му предложих да отменя за следващата вечер излизането, за да отидем заедно, но той ме насърчи да отида, когато искам и да не се съобразявам с него. И тъй като никога не съм му давала повод да ревнува ( дори си изтрих профила от май спейс, след като само се караше с мен и казваще, че съм имала "голи' снимки вътре, което разбира се и грам не е вярно! ) реших да отида. Много се забавихме обаче с моята приятелка, понеже преди това бяхме на басейн и сауна ( на които също го поканих и то безплатно в един комплекс на наще , и отказа ) и чак към 12 през нощта стигнахме на партито с приятеката ми. И той ми звъни в 11:30 и ме пита къде съм. като му казах, че още не съм отишла на партито и побесня. Затвори телефона. После му писах смс, че той се е съгласил и че дори съм го поканила, и че го обичам, и ако иска да е с мен, да спре да се съмнява. И той ми е звънял, но от силната музика не съм го чула и ми е написал на смс-и, че това бил края, да съм си търсила друго гадже, че никога не искал повече да бъде с мен и ми го обещавал! .... Направо нямам думи!ТЕГЛИ МУ ЕДНА И ТИ И ТОВА Е. ГЛУПАВ Е.

jane_17
03-01-2009, 00:51
ако не реагираш по никакъв начин на това... ще се цупи макс 1 седмица... и ще те потърси! Просто се опитва да наложи контрол... но не му позволявай! Както обичам да казвам след моя последния...... "Не си струва от любов да загубиш себе си" ;)

Chikiponita
03-01-2009, 00:59
Всъщност аз му написах само един единствен смс един час след неговите. Написах му, че е супер груб и въобще не оценява кой стои до него, че мисли за собствените си чувства и иска контрол върху мен, че ме е изгонил от живота си без да му пука, че е супер зле и че не мисли какво причинява на другия. И да счита, че с егоисти не говоря. Че при него всичко е емоция, дори и любовта!
Тва е...
П.С. Не ме е търсил оттогава (вчера)

Cellmate
03-01-2009, 01:02
Е добре си му го казала хич да не е ;] само това с емоциите става малко объркващо, но както и да е. Има време още ама ти искаш ли да те търси? Нали се сещаш, че пак ще трябва да търпиш същото отношение?

Chikiponita
03-01-2009, 01:12
Ооофф... Така каза и приятелката ми. Знам, че от мен зависи, когато той ме потърси отново, аз да подходя по друг начин, да отстоя интересите си и ясно да му заявя, че ако не му харесва какво правя, да не бъде с мен тогава, никой не го кара насила. Но ако иска да бъде с мен, тогава да бъде с МЕН, а не с това, което иска да вижда в мен. Има една много готина книга: " Бъди господар на живота си ". В нея пише как да се измъкваш от манипулациите на другите, които винаги искат контрол върху теб. Но в интерес на истината аз въобще не обичам "манипулацийки", нито знам как да "превъзпитам" някое момче, нито имам желание да си губя времето в такива номерца. Просто искам една нормална, зряла любов, любов, която приема другия такъв какъвто е и се съобразява,и уважава. По моя оценка аз постъпвам така, но пък има и нещо друго - прекалено съм всеотдайна, много съм му "сигурна", а май момчетата, като видят, че гаджетата им са винаги склонни да се сдобрят с тях без усилие и го превръщат в "майка си" , или спират да уважават половинката и й се качват на главата......... Чудя се защо хората хабят толкова време и енергия в глупости като преследваници, манипулации, желание за контрол и пълни безсмислици...... Нямат смисъъъъъъъълллл!!!!

Cellmate
03-01-2009, 01:18
Защо си мислиш че само ние правим така? Аз бях в положение подобно на твоето. Приятелката ми ми сипваше много здраво, защото знаеше, че ще й простя почти веднага. Така че не си само ти спокойно.

Chikiponita
03-01-2009, 01:21
Предполагам, че не е черта само на момчетата, да. Но говоря от мое име. Иначе не знам. Щом казваш, сигурно е така. Все пак колкото и да има разлики между жените и мъжете, зависи от човека. Просто ми се струва по-често срещано мъжът да иска контрол върху жената. И пак не виждам никакъв цивилизован смисъл, освен първобитен.... (отдавна ненужен)

Cellmate
03-01-2009, 01:25
На някои им е вродено явно ;] Аз те съветвам да го оставиш, защотото това не се търпи а пък решението вече си е твое. Но се замисли това връзка ли е? За всеки път,в който е мил още 5 да е груб.

Chikiponita
03-01-2009, 01:34
Прав си. Но тук играе роля и времето, за което сме били заедно: почти две години. През толкова раздели и сабирания сме минавали, че вече знам горе-долу сценария какъв е... Ама какво да се прави... Amantes - amentes или "Влюбените са безумни" ... Но тази лудост е сладка... Вече не плача, не понясям нещата тежко, защото знам какво ще стане. Но този път ще обмисля как да ги посрещна. Наистина не си заслужава да изгубиш себе си заради собствената си любов ( тази, която идва от теб, а не от другия )

varnen4e
03-01-2009, 01:35
Карам го да се чувства тъпо и да отстъпва с разни женски номера.. :)

balu4ka
03-01-2009, 06:23
Ами първо едва ли не ..ти си му като нещо което той приятежава..не му позволявай да прави това с теб!Второ: не сте се женили,че да те следи под дърво и камък :-ревността се е намесила тука.Щом дойде и тя ..по добре да бягаш ;).Щом искаш да си щастлива ,бъди.По принцип събираш се с някой за да си щастлив, нали така?!Ако той не те прави щастлив кой тогава!? :shock:

sadsad
03-01-2009, 10:09
Еми явно те обича много. Опитай да поговориш с него, но недей непрестанно да искащ да си с другите. Трябват жертви за любовта, разберете го това.

Chikiponita
03-01-2009, 14:35
Аз въобще не излизам. Заради него... Защото ми втълпява идеята, че е по-добре да си седя вкъщи... Така че не е причината това, че излизам много.

PeopleAlwaysLeave
03-01-2009, 15:18
Милата :( Никак не ти е лесно сигурна съм...
Ревността е добре, когато е в нормални количества ама като почне да прелива от чашата вече става много гадно... Пича най-вероятно си те обича и си те пази по някакъв според него правилен начин... Тази негова силна ревност, според мен, се е породила от това, че ти си прекалено всеотдайна - ти си му дала всичко и най-вероятно продължаваш да му го даваш, показала си му, че си готова на всякакви жертви за него и оттам малко или много той си знае, че каквото и да направи ти отново ще си с него... Не го търси сега, защото тук си си в правото - не стига, че излизаш рядко заради него, а пък и фасони да прави в единственият път, в който си решила да отидеш някъде, а пък и при положение, че преди това си го канила с теб... и той е отказал, но си е дал съгласието да идеш без него... Постъпката му е доста егоистична и необмислена, но ти не го търси. Сигурна съм, че той точто това очаква в момента и нарочно се прави на сърдит, за да му се примолиш... Изчакай той да те потърси, а бъди сигурна, че това ще стане- Като види, че не му минава номера ще те потърси, защото ще се уплаши, че може да те загуби завинаги... И след като те потърси си поговорете доста сериозно и му кажи всичките тия неща, които си казала на нас, кажи му, че милиони пъти си му доказвала, че го обичаш и че няма от какво да те ревнува, защото не би му изневерила никога...кажи му също, че искаш отново да сте заедно, но държиш да ти обещае, че ще почне да мисли и за теб, а не само за себе си и ще опита да контролира ревността :) Успех мила !!! :-)

Chikiponita
03-01-2009, 15:35
Благодаря за разбирането :)
Ами да, няма да го търся, разбира се. Обаче знам, че ще се видим тази седмица, защото и двамата ходим на айкидо. И ако той е там, не знам какво да направя... Мисля да влезна да си тренирам в залата без да му казвам здрасти и след тренировката по най-бързия начин да се преоблека първа и да си тръгна преди той да е имал възможност да каже нещо ( защото има два варианта, ако не си тръгна веднага - или ще ми каже нещо за това, което се случи, или най-демонстративно ще си тръгне на няколко метра от мен, отминавайки ме като пътен знак - и друг път се е случвало като сме се карали за пълни простотии ) ... Та ще видя как стоят нещата на момента, ако той е там и ще видя, но мисля да си тръгна, за да се замисли. Вие какво мислите?

jane_17
03-01-2009, 20:06
Миличка, струваш ми се зряло момиче... и доста расъдливо... А тази връзка мисля, че те изтощава... Знам какво е да живееш в постоянни разправии.. и на всяка минута щастие... да съответстват два дни нерви..... Със сигурност го обичаш.. но тази любов прави ли те щастлива?? :( Мисли за себе си.. защото съм стигнала до извода, че ако другите мислят за себе си.. а ти мислиш за другите ( в твоя случай.. за него) кой остава да мисли за теб...?
Много добре си помисли.... дай му шанс да промени нещата.. като му кажеш всичко, което си мислиш, и което те посъветваха по-горе.. но издъни ли се отново просто кажи СТОП и спри да си го причиняваш....
Жалко е, но понякога да си влюбен не е достатъчно....... :(

valdesbg
03-02-2009, 07:17
Аз режа девойката. Това е висша форма на егоцентризъм и страх. Принципно нито едното не толерирам, а двете в комбинация определено печелят еднопосочен билет. Имам принципи и разбирания за връзките между хората и отношенията между приятели. Да ми се забранява нещо, или да ми се изисква нещо, което касае само мен не влиза никъде. Аз имам лично време, и девойката има такова. Ако не е съгласна - прав и път.

Punisherrr
03-02-2009, 08:17
Защо изобщо позволявате да се държат така с вас...
Тва си е страшно глупаво държание...бебешка история...