PDA

View Full Version : зов за помощ...



lifelesscorpse
03-01-2009, 10:04
здравейте.аз съм едно момиче,което иска съвет.историята може и да стане малко дългичка,но...както и да е.та...в момента съм на 15 години,нов клас,нови приятели,...абе като цяло обстановката е напълно различна от всичко,с което бях свикнала толкова време в старото училище.това почти няма връзка с проблема,но все пак аз да си кажа...та...от първи до 8 клас (тоест до сега.) аз имах приятелка,която не беше просто приятелка и беше от моя клас.седяхме една до друга много години..за мен беше много повече от това.беше ми баш като сестра.правили сме всякакви глупости,много приключения,много спорове и смях.беше си супер.винаги съм я подкрепяла и тя мен.винаги сме разчитали една на друга.знаех всичко за нея,както и тя за мен.имахме си доверие.всичко беше перфектно.
в последните година и нещо аз имах адски много проблеми(няма да казвам какви.прекалено лично е...)и тя ми помагаше винаги,когато и както можеше.
точно в най-трудните ми моменти и най-неочаквано се появи човека,за когото дори не съм и мечтала.това беше сегашният ми приятел и най-добър приятел(как звучи само).той буквално ми спаси живота,няколко пъти при това.няма да се отплесвам много.таа...
най-добрата ми приятелка преди това имаше 3 що-годе дълги връзки(ако може така да се нарекат) и аз нямах нищо против това.винаги съм й помагала като се скара с гаджето й,ходила съм да ги сдобрявам и мн други неща...както и да е.откакто обаче в моя живот се появи тази искрица любов и започна яростно да нараства тя започна да ми говори глупости.една вечер ПО СКАЙП ми каза,че вече не искала да ме вижда,била съм се променила много,той не ми влияел добре,обичала ме като сестра,но трябвало да избирам между нея и него и това преля чашата.каза ми още,че не иска никога да ме вижда,камо ли него.адски много ме нарани.гаджето ми също се беше намесило и тя почна да прави сцени.и някакси приключи всичко ей така.просто останах нещата във въздуха.много ме е яд,че не ми го каза в очите.дори не ме потърси после.уф...сигурно ще ви се стори нелепо как може да се хабя за човек,който ме отхвърля така с лека ръка,но просто адски много неща съм правила за нея,изваждала съм я от дъното.тя беше точно на дъното и я извадих оттам и накрая след като тя си уреди живота ме остави като мръсно куче.без обяснение,без нищо.приятелят ми беше просто повода,а не причината да се скара с мен.просто не разбрах защо го направи.възползвала се е от мен,да,това ми е ясно.тъпото в случая е,че аз още мисля за нея.между другото това по скайп стана декември малко преди коледа.оттогава нищо.просто се чудя дали да отида при нея,макар след толкова време,и да ми го каже поне в очите.само това искам.просто се чудя дали си заслужава,защото хем ми липсва,заради миналото ни,хем искам да я убия,за дето ме заряза така.поне да беше по-добре измислено.
та въпроса ми към вас е как да постъпя?или вие как бихте постъпили на мое място?знам,че мн от нещата не съм казала,но все пак отстрани е мн по-лесно да се прецени.
благодаря,че прочетохте мнооого нескопосано и объркано написаната ми тема,но просто бързам като пиша такива неща и не мисля мн мн за подредбата.
надявам се поне един да отговори.просто защото наистина не знам какво да правя...

Biskfitka
03-01-2009, 10:51
Това,че те е накарала да избираш м/у нея и приятеля ти показва каква приятелка ти е била :? Аз на твое място не бих я потърсила...найстина преживяли сте много заедно,но след като даже няма смелост да ти го каже лично няма смисъл да се занимаваш с нея. :)

lifelesscorpse
03-01-2009, 11:00
да,наистина.аз никога не бих постъпила така с нея.не знам...искам да видя още мнения и тогава ще взема решение.мерси бискфитке :)

lifelesscorpse
03-02-2009, 08:00
други мнения няма ли? :(

slavito007
03-02-2009, 10:56
Това не трябва и не може да е логичният завършек на такова приятелство. Ако това, което казваш е истина, то завършек не трябва да има. Мисля, че трябва да поговорите очи в очи. Може да е имала някакъв труден момент и да си го е изкарала на теб.
А в най-лошия случай тя е била истински актьор, използвала те е и не заслужава повече от твоето внимание :)

mynichka
03-02-2009, 11:48
За мен това момиче изобщо не може да ти се нарече приятелка, нали затова са приятелите когато са ти най- необходими да са до теб..а тя е направила точно обратното, ти си имала нужда от нея в даден момент...а тя те кара да избираш между нея и най- добрия ти приятел (мисля, че беше написала, че гаджето ти освен гадже ти е и най-добърт приятел) Ти сама решаваш дали ще я потърсиш, но ако аз бях на твоето място нямаше да го направя..за мен тя е търсила начин да се скарате..нямало е такъв и изведнъж гаджето ти се явява пречка :? Попринцип е нормално такова като вашето приятелство да свърши поне с разговор на 4те очи, тя е нямало смелост да ти каже всичко наживо, защо да я търсиш? Замисли се ... поне е останало гаджето, което ще те подкрепя в трудни моменти.

Jumbie483
03-02-2009, 11:53
Не я търси..
това ще е най-глупавото нещо, което можеш да направиш, след като тя така те е разкарала :?

lifelesscorpse
03-02-2009, 13:50
прави сте.няма защо да я търся.все пак след цели 8 години да има такъв край историята...е поне едно нещо спечелих от всичко това-опит!хаха.мерси на всички,които отговориха.

п.п. наистина първия ми избор винаги е правилния 8-) 8-) 8-)

п.п.(1) модераторите могат най-спокойно да закрият темата :) :) :)