PDA

View Full Version : Диета :) !!! Малко помощ ;)



addicted2y0u
03-02-2009, 12:51
Здравейте от днес започнах диета и исках да се допитам до вас дали е добра... незнам колко време ще я правя, но после мисля да задържа килограмите с ограничаване за да не се получи йо - йо ефект..
Мисля да изглежда така:

Понеделник & Вторник:

Закуска: Парче обезсолнено сирене
Междухранене: Чаша мляко
Обяд: Кисело мляко (Около една трета или половин кофичка)
Междухранене: Прясно мляко/малко сирене
Вечеря: Остатъка от киселото мляко

Сряда & Четвъртък:

Закуска: Плодова салата
Междухранене: Някакъв натурален сок/ 1 плод (ябълка, банан)
Обяд: Салата
Междухранене: Сок/плод
Вечеря: Салата

Петък & Събота:
Закуска: Салата (краставици и домати)
Междухранене: Може домат/краставица (1/2)
Обяд: Мисля да е нещо като Варени картофи
Междухранене: Домат/краставица (1/2)
Вечеря: Някаква салата или нещо варено

Неделя:
Мисля да ги обединя...

Закуска: Плодова салата
Междухранене: Чаша мляко с плод
Обяд: Зеленчуци (може и да ги сваря нз)
Междухранене: Сирене (обезсолено)
Вечеря: Салата или нещо варено

Та това е :) Аз измислих как да е и искам да видя дали е добра, защото не съм много веща в тази област :oops: ... Закуската мисля да е към 8, Междухраненията да са към 10 и 4 и, Обяда да е към 12,30 - 13, Вечерята да е преди 18 часа! Е..? :oops:

Infinity
03-02-2009, 13:08
Мисля,че диетата ти е много добра,но след като приключиш с нея,да не си наваксаш яко,защото ефекта няма да е добър!Все пак мисля,че диетата е много добра :grin:

galu6a
03-02-2009, 14:09
добра ,но нз дали ще издържиш особено с менюто в понеделник и вторник :)

UnBelievable
03-02-2009, 14:09
Защо вместо натурален сок, не изядеж самия плод?
А и никъде не видях да си включила нещо месно, да не би да си вегитариянка?
Не ми се вярва да постигнеш някакъв резултат от толкова лишения, а и за една седмица или две не очаквай резултати. Най - много да се получи йо - йо ефект :)

billytalent
03-02-2009, 14:31
На мен ми допадна може и аз да я започна,но супер много мразя мляко и нз с какво да го заменя :-o

zuzimuzi
03-02-2009, 14:56
Na vremeto bqh svalila 89 kg. s tazi dieta :
Zakuska- plodova salata s nastargani jabeschi butcheta, naturalen sok ot prqsno izcedena sobstvena gnoi, mirizlivi sirenca na stomah ( po jelanie voda ) i 400g. liuti 4u6leta
Obqd: Parmezan s karamelizirani svinski zurli, agne6ki o4i ( prevareni po jelanie ) i malko soda bikarbonat na vkus.
Ve4erq: Po izbor,.

colymoly
03-02-2009, 15:00
ти си луда я се скривай вероятно си някоя от форума и си правиш рег за да израсиш неоудобрението си към диетата :-x

zuzimuzi
03-02-2009, 15:03
ти си луда я се скривай вероятно си някоя от форума и си правиш рег за да израсиш неоудобрението си към диетата :-x

V edno izre4enie dopuska6 5 gre6ki! Cherveniqt cvqt e moi! Ne me kopirai!

Infinity
03-02-2009, 15:21
На мен ми допадна може и аз да я започна,но супер много мразя мляко и нз с какво да го заменя :-o
ми можеш тоя ден да го караш на месо---но варено+някаква салата :)

zuzimuzi
03-02-2009, 15:26
zakuska: vari6 qiceto
obqd: beli6 go
ve4erq: izhvarlqsch go!

Sensuality
03-02-2009, 15:29
^ много си тъпа ма..

по темата> диетата изглежда лесна и съчетана с упражнения ще има по голям ефект!

zuzimuzi
03-02-2009, 15:34
^ много си тъпа ма..

по темата> диетата изглежда лесна и съчетана с упражнения ще има по голям ефект!

NE SAM TAPA, MA! Obla sam, zaoblenka.Moje bi ti si tapa i ne pi6i kogato se gleda6 v ogledaloto.

UnForgiving
03-02-2009, 16:14
Аз не мисля, че диетата е добра, струва ми се много драстична ( трудно ще издържиш един ден само на кисело и прясно мляко, а и няма смисъл да се изтезаваш така, има по-лесни начини) Ето тук има много хубави диети можеш да ги разгледаш и да си избереш или да съчетаеш някоя от тях с твоята :) http://www.figurata.com/search/label/%D0%B1%D1%8A%D1%80%D0%B7%D0%BE%20%D0%BE%D1%82%D1%8 1%D0%BB%D0%B0%D0%B1%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5

addicted2y0u
03-02-2009, 16:20
Днес ми е първия ден и честно казано издържах само на мляко :) иначе не съм вегетарианка, но имам проблем с волята и затова си наложих драстична диета, за да мога наистина да я спазвам.. :oops:

billytalent можеш наистина да я замениш с месо :)

За упражненията мисля да ходя на йога и след диетата да продължа ако не се получи ще правя някои упражения ;)

Но имам проблем какво да правя за да предотвратя йо - йо ефекта :(

А за продължителността когато отслабна колкото искам (не много) ще я спра ;) ... А иначе има 1 недостатък, че ядеш едно и също 2 дни и не поемаш разнообразни витамини, минерали и т.н. но аз мисля че не е кой знае какъв проблем ;)

colymoly
03-02-2009, 16:36
^ много си тъпа ма..

по темата> диетата изглежда лесна и съчетана с упражнения ще има по голям ефект!

NE SAM TAPA, MA! Obla sam, zaoblenka.Moje bi ti si tapa i ne pi6i kogato se gleda6 v ogledaloto.
мани мани тъз овца :razz: :razz: :razz: маймуна тъпа! :evil: :evil: :evil: :evil:

UnBelievable
03-02-2009, 16:40
Днес ми е първия ден и честно казано издържах само на мляко :) иначе не съм вегетарианка, но имам проблем с волята и затова си наложих драстична диета, за да мога наистина да я спазвам.. :oops:

billytalent можеш наистина да я замениш с месо :)

За упражненията мисля да ходя на йога и след диетата да продължа ако не се получи ще правя някои упражения ;)

Но имам проблем какво да правя за да предотвратя йо - йо ефекта :(

А за продължителността когато отслабна колкото искам (не много) ще я спра ;) ... А иначе има 1 недостатък, че ядеш едно и също 2 дни и не поемаш разнообразни витамини, минерали и т.н. но аз мисля че не е кой знае какъв проблем ;)

Причини за възникване на йо-йо ефект

Този проблем се получава, когато избраната от вас диета е била нездравословна, например гладуването. Колкото по-бързо се опитвате да отслабнете, толкова по-ярко ще се прояви йо-йо ефектът. Ако редуцирането на килограмите се извършва стъпка по стъпка, рискът от появата на йо-йо ефект намалява.

А относно витамините - прочети тези статии
http://dieti.rozali.com/fitnes-polezno/p7860.html
http://www.zdravoslovno.com/Vitamins.html

addicted2y0u
03-02-2009, 20:13
Мерси много! Статиите са адски полезни! :) Относно йо - йо ефекта не мисля да отслабвам драстично затова се надявам да не се получи ;)

My6mYLka
03-02-2009, 21:18
ти ще умреш от глад бе моме :shock:

по темата : не е ли по хубаво да не ядеш два дена едно и също а да ги поразмениш 8-)

addicted2y0u
03-02-2009, 22:00
ти ще умреш от глад бе моме :shock:

по темата : не е ли по хубаво да не ядеш два дена едно и също а да ги поразмениш 8-)

Няма бе няма 8-) ... иначе и това е вариант да ги разместя малко .. ;) ама засега съм стриктна 8)