PDA

View Full Version : Така ли е според вас



sweetyto_93
03-02-2009, 18:40
Мит: Ако правите упражнения за проблемните зони, тези зони отслабват.
Истина: Не. Тези зони по-скоро се “напомпват” – мускулите нарастват, а над тях остават същите тези мазнини. Хората, които се опитват да отслабнат на тренажорите, без да имат достатъчно познания често се учудват: “Помпам, помпам, а теглото ми само се увеличава!”. Всичко това е вярно. Мускулите са по-тежки от мазнините, затова килограмите са повече. Добавя се и обем, защото мазнините не се премахват, а мускулите растат и се пълнят с кръв от голямото натоварване. Ако пък правите повече упражнения за големите групи мускули (ханша, краката, гърба), то процесът на отслабване действително може да се ускори. При тези мускули има по-голяма “работна” площ, съответно се изисква повече енергия за тяхната работа, отколкото за малките отделни мускули.

Според вас наистина ли е така,защото сперед мен не.Как да отслабнем в такъв случай без тренировки...

И другият ми въпрос...

От 2 седмици всеки ден права усилени упражнения,ограничанам сладкото,тестеното и пърженото,но постепенно и никъв ефект,даже съм качила 2 кг.Имате ли някакво обяснение[/i]

kat4enceto
03-02-2009, 18:42
re6enieto e usileni uprajneniq i l karnitin koito prevru6ta mazninite v muskolna masa ;)