PDA

View Full Version : Миенето



SunFl0w3r
03-02-2009, 19:23
Мислите ли че миенето на ръцете преди тоалетна и преди миене на интимните части е задължително и предпазва ли ни от инфекции.Ако не го правим има ли последствия и изобщо какво мислите по въпроса

Kanela
03-02-2009, 19:27
Ръцете е хубаво преди,особено при мъжете.След - задължително,заради бактериите в тоал. помещение :)
Иначе да си миеш онази работа след малка нужда - безсмислено.Но след голяма - задължително.Иначе при жените има риск от анаеробни инфекци и гъбички.

Lady_AMG
03-02-2009, 20:25
Аз мисля, че и при жените е задължително и преди и след ходене по нужда, защто все пак после като се бършеш, ако преди това не си си измил ръцете може да се получи някоя инфекция при определени обстоятелства. Защо трябва да се мият след това е излишно да коментирам.

BigBrother
03-02-2009, 21:10
Не бива да ни гони параноята. И мъжките и женските полови органи са домакини на множество бактерии. Само малка част от тях са патогенни - т.е. предизвикват заболявания. Имунната система на здрав човек е в състояние да контролира и поддържа нормалната бактериална флора както във влагалището, така и на пениса, в ануса и в устата. Освен ако ръцете ти не са много мръсни, т.е. ако не си пипал някакви гадости или пък не се връщаш отвън (но по принцип като се връщаш отвън нали винаги си миеш ръцете), няма причина по ръцете ти да има някакви страшни бактерии, които биха могли да причинят полова инфекция. Така, че миенето на ръцете преди ходене по малка или голяма нужда е напълно безсмислено. Това е все едно да си миеш ръката преди да се почешеш по ухото да не би да се инфектира.

Darkkiss
03-02-2009, 22:08
аз си мия винаги
тфа даже не го мисли
навик ми е...

ти ако си нечистоплътен не се мии...

Fortuna
03-03-2009, 14:29
Az sled se miq vinagi no predi ne

Infinity
03-03-2009, 14:48
редовно си мия ръцете...преди и след всеки контакт,с която и да е част от тялото ми :P :) 8-)

batkodoki
03-03-2009, 17:31
Не бива да ни гони параноята. И мъжките и женските полови органи са домакини на множество бактерии. Само малка част от тях са патогенни - т.е. предизвикват заболявания. Имунната система на здрав човек е в състояние да контролира и поддържа нормалната бактериална флора както във влагалището, така и на пениса, в ануса и в устата. Освен ако ръцете ти не са много мръсни, т.е. ако не си пипал някакви гадости или пък не се връщаш отвън (но по принцип като се връщаш отвън нали винаги си миеш ръцете), няма причина по ръцете ти да има някакви страшни бактерии, които биха могли да причинят полова инфекция. Така, че миенето на ръцете преди ходене по малка или голяма нужда е напълно безсмислено. Това е все едно да си миеш ръката преди да се почешеш по ухото да не би да се инфектира.

Sic!

точно така!

rauwkost
03-06-2009, 23:12
Еми то си е въпрос на хигиена, а до накъде и на вманиаченост. То си се подразбира, че след като си свършиш работата в тоалената е редно да си измиеш ръцете все пак.. :D :D