PDA

View Full Version : Ако някой попадне в космоса



mitternacht
03-02-2009, 20:47
от кое ще умре?От липсата на въздух и вакуума или от екстремно ниската температура ще го замрази на мига?

DimovB
03-02-2009, 22:48
факторите, от които може да умре са ПРЕКАЛЕНО много!

липса на въздух за дишане
ултравиолетова слънчева радиация
екстремно ниска температура
сблъсък с космическо тяло...
нулева гравитация, която отслабва огранизма

mitternacht
03-03-2009, 13:46
хехе :)
Тая радиация докато го усмърти има бая време да мине, я ги гледай плажуващите под озоновите дупки :)
Нулевата гравитация по-скоро ще навреди на космонавтите дето прекарват доста в совалките.
Наистина, факторите са температурата и вакуума.
Само трябва да изнамеря колко е температурата на космоса около Земята и дали не е еднаква навсякъде, което не ми се вярва.

ivan4ofizika
03-03-2009, 15:06
запознат ли си с космическите лъчения?
особено тъпо щи стане ако попаднеш в Kосмоса около Земята при слънчево изригване.. радиацията ще те uмъртви за отрицателно време..
е разбира се шанса да попаднеш там точно в момента, в който радиацията ще е изминала разстоянието от Слънцето до теб е астрономически...

DimovB
03-03-2009, 15:28
температурата е близка до абсолютната нула, при която не се наблюдава движение на градивните частици

според мен това значи, че ако нямаш щастието до теб да достига слънчевата свелина, ще си замръзнеш за отрицателно време :D

flix
03-03-2009, 15:30
Най-много да си избухнеш от вакуума :grin:

Darkkiss
03-03-2009, 20:57
за сега няма такава опастност ;)

ivanstef
03-22-2009, 19:56
А как точно щяхте да попадате в космоса?

MP
03-25-2009, 20:42
Със сигурност замръзването ще е по-бърз процес от всички останали.

afterforever
03-26-2009, 12:15
А как точно щяхте да попадате в космоса?

Не ти ли се е случвало да подскачаш, подскачаш и при един по-висок скок да не паднеш?

SiegHeil
03-28-2009, 15:30
А как точно щяхте да попадате в космоса?
Пеша :)

RockMusic
03-28-2009, 20:02
Докато се усетиш ще замръзнал, все пак задушаването ще отнеме към 2 или 3 минути...

mitternacht
04-05-2009, 09:28
Ще долетим до там.
За справка-Дент.Артър Дент.
(Пътеводителяяя!!!)

Joro951
04-11-2009, 13:40
Госпожата ни по физика ни е казвала, че ще човек би гръмнал от вакуума..

mitternacht
04-11-2009, 14:14
И в това има някаква логика.Тук на нас ни действа определено външно налягане, атмосферно, а там няма да го има.

blago84
04-11-2009, 19:34
Вакуума не може да те убие толкова бързо (освен от задушаване)... В крайна сметка това е разлика от само една атмосфера... Температурата в космоса също не е е абсолютна нула (чисто хипотетично може да попаднеш дори в петно където да е ок... но дори и да не е, все ще удържиш минутка-две)... Сблъсък с космическо тяло... шансът е нищожен. Най-вероятният убиец според мен е радиацията - слънцето излъчва в целия електромагнитен спектър - като почнем от микровълните и свършим с високочестотна гама радиация... В околоземна орбита не е толкова страшно - магнитосферата на земята ни пази от пълния интензитет на слъчевото излъчване даже и в орбита... но извън магнитосферата... радиацията може да опържи човешко тяло за отрицателно време, а дори и човек да оцелее... дозата радиация, която ще поеме няма да го остави жив за много дълго след това...

MrUndaztood
05-02-2009, 02:18
Летя със колата,летя със колата,летя със колата,нагоре летяяя... :D


Но като цяло ще умреш от самият Космос.За отрицателно време ще умреш от всичктие фактори
-замръзване
-изпичане
-силният радиационен пояс около Земята
-вакума
-изджаскан от космически тела


Но като цяло - радиацията!Ама то няма значение от какво си умрял,нали ще умреш,едва ли после ще ти пука.

Извод: Да стоим и да си опазваме планетата Земя!

molika
05-02-2009, 09:07
Летя със колата,летя със колата,летя със колата,нагоре летяяя... :D


Но като цяло ще умреш от самият Космос.За отрицателно време ще умреш от всичктие фактори
-замръзване
-изпичане
-силният радиационен пояс около Земята
-вакума
-изджаскан от космически тела


Но като цяло - радиацията!Ама то няма значение от какво си умрял,нали ще умреш,едва ли после ще ти пука.

Извод: Да стоим и да си опазваме планетата Земя! ;-) Ами да я пазим тогава.Иначе,не мислите ли,че е възможно да ритнеш камбаната чисто и просто поради огромната доза адреналин и вълнение :smt017 май е възможно :oops: До колкото,познавам себе си,най-вероятния начин да пукна е вакума :oops: 8-)

Genetix
05-02-2009, 10:26
Какви ги говорите бе :D При попадане в космоса без защитен костюм кръвта замръзва за части от секундата. От там на къде. Заради вакума цялата течна вътрешна среда ще се просмука на вън м/у клетките. От там на къде. Белите дробове се свиват до големината на орех заради налягането. и още още още :D

ПП. Ако решим да се спасим от измръзване заставайки близко до слънце така, че да усещаме 20 - 25 *C Ултравиолетовите лъчи ще ни убият без озонов слой :D

molika
05-02-2009, 11:20
Какви ги говорите бе :D При попадане в космоса без защитен костюм кръвта замръзва за части от секундата.:DAми много добре,тогава грабваме защитния костюм и отиваме в космаса 8-) :lol:

MrUndaztood
05-02-2009, 12:12
На България,амбициозните космонавти изглежда са все още живи. Айде пожелавам ви да хваните Х полета на Дискавъри от Кейп Каневеръл и да сте първите българосветовнимарсопараз итни заселници на Марс. :lol:
С пожелание за телесна цялост,а не разпокъсаност,в откритият Космос! :-) 8-)

molika
05-02-2009, 12:25
На България,амбициозните космонавти изглежда са все още живи. Айде пожелавам ви да хваните Х полета на Дискавъри от Кейп Каневеръл и да сте първите българосветовнимарсопараз итни заселници на Марс. :lol:
С пожелание за телесна цялост,а не разпокъсаност,в откритият Космос! :-) 8-) :razz: :razz: :razz: А ти какво?Ще седиш и ще гледаш по телевизията ли?Хайде и ти :lol:

MrUndaztood
05-02-2009, 13:25
Епа,все някой трябва да направи некролозите...явно най-тежката задача пак се падна на мен.. :D



<------------ А и виж какво ме чака :-) 8)

molika
05-03-2009, 08:53
Епа,все някой трябва да направи некролозите...явно най-тежката задача пак се падна на мен.. :D



<------------ А и виж какво ме чака :-) 8) недей да си така черноглед за бъдещето на астронавтите от форума на Наука/Тийнпроблем :-D Иначе като гледам момичето не мърда на никъде 8-) така че няма от какво да се тормозиш

exelek3k
05-03-2009, 09:56
Може би 1-во ще умре от вакуума ше му се разпилеят карантиите из земната орбита... :D

fire_magic
05-03-2009, 13:05
от кое ще умре?От липсата на въздух и вакуума или от екстремно ниската температура ще го замрази на мига?
3.Или някое извънземно ше пръдне от летящаща си чиния и ще го задуши на първите стотни от наносекундата?

molika
05-03-2009, 13:28
от кое ще умре?От липсата на въздух и вакуума или от екстремно ниската температура ще го замрази на мига?
3.Или някое извънземно ше пръдне от летящаща си чиния и ще го задуши на първите стотни от наносекундата? :shock: :shock: :booooomb: нее..,не искам такава смърт.

smokie
06-11-2009, 19:00
Според мен от задушаване!

Ilikeliljon
06-11-2009, 21:25
Не се излагайте човек би умрял в безвъздушното пространство съвсем скоро. Радиационно облъчване, вакуума микрометеоритите, които са много повече, отколкото големите метеорити, ниската температура. :) :)

WickerMan
06-11-2009, 21:28
От простотия

ThEKiNgG
08-19-2009, 15:31
е зависи с кво летя ако нещо както съм така ме изтреля сигорно по пътя ще се разтопя или наляганещо ще ме смачка апак ако съм с сувалака сигурно тогава ще имам спецялна екипириовка та да не умра

TuAF
08-20-2009, 12:39
Най-вероятно ще се мре от застудяване :-)

DimovB
08-20-2009, 19:59
Какви ги говорите бе :D При попадане в космоса без защитен костюм кръвта замръзва за части от секундата. От там на къде. Заради вакума цялата течна вътрешна среда ще се просмука на вън м/у клетките. От там на къде. Белите дробове се свиват до големината на орех заради налягането. и още още още :D

ПП. Ако решим да се спасим от измръзване заставайки близко до слънце така, че да усещаме 20 - 25 *C Ултравиолетовите лъчи ще ни убият без озонов слой :D

много филми гледаш майна. нз кой се опитваш да изментиш 8-)

DimovB
08-20-2009, 20:00
Най-вероятно ще се мре от застудяване :-)

знаеш ли на кво се вика застудяване :lol:

DimovB
08-20-2009, 20:02
вакуума е определящ само от гледна точка на това, че няма въздух за дишане, подходяща температура и налягане, но тва не означава че ще се пръснеш на парченца заради разлика от 1 атмосфера

четете това:

http://i30.tinypic.com/hw0mbq.png

Nafarforii
08-21-2009, 18:26
Най-вероятно от студа.Човек едва ли ще може да издържи повече от 30сек,. при такава температура.

_donna_
08-22-2009, 09:31
А как точно щяхте да попадате в космоса?
Тъкмо и аз това. :lol:

DeSt1nY
11-21-2009, 11:19
Подложен на вакуум

Инженерът James C. LeBlanc се изкачил до вакуум-камера в Johnson Space Center на NASA през 1965 г. за да извърши рутинен тест на космически костюм. Костюмът му обаче пропускал и в продължение на 14 ужасяващи секунди той бил подложен на почти пълен вакуум. LeBlanc по-късно разказва, че можел да почувства как вода изкипява от езика му. Малко след това той припаднал, а техници и инженери бързо възстановили налягането и въздухоподаването в камерата. LeBlanc оцелял без трайни увреждания.

Медицински изследователи към НАСА изчислили, че е възможно да се съживи някой подложен на вакуум за не повече от 30 секунди. При такива условия въздухът от дробовете на човек ще бъде изсмукан мигновено, а да се опиташ да задържиш дъха си би било безсмислено поради голямата разлика в налягането. Изследвания с животински модели показват, че във вакуум газовете и течностите в тялото се разширяват много бързо, но кожата и кръвоносните съдове запазват достатъчно налягане в тялото ни и неговите течности така че то да не се взриви мигновено – независимо какво сте виждали по Холивудските филмови продукции. Според анализите на НАСА, тъканите ще започнат бавно да се издуват, докато водата извира и газове като азотът например излизат от разтвореното си състояние, подлагайки на натиск мембраните на клетките, което ги разтяга и нанася поражения в различни органи.

Ако си напълно изложен на свобония космос силната ултравиолетова радиация от слънцето ще предизвика тежко изгаряне на тази страна от тялото, която е обърната към слънцето. В условията на вакуум обаче топлината не се губи лесно, поради което дори при температурата на космоса, която е –270˚С няма да замръзнеш моментално. Много скоро – след около 15 секунди – лишеният ти от кислород мозък ще се изключи. В този момент ще изпаднеш в безсъзнание, а най-вероятно до следващите минута-две ще настъпи и смъртта.

Belair
11-26-2009, 13:29
Би трябвало да се пръсне

purpledawn
01-07-2010, 17:16
ще се пръсне веднага поради липсата на налягане !

и странно, аз си мислех, че не може да се говори за температура... след като е вакуум 8-)

terii
01-10-2010, 22:19
факторите, от които може да умре са ПРЕКАЛЕНО много!

липса на въздух за дишане
ултравиолетова слънчева радиация
екстремно ниска температура
сблъсък с космическо тяло...
нулева гравитация, която отслабва огранизма