PDA

View Full Version : Сбъдват ли се молитвите ви към бог?



chuppiz
03-02-2009, 21:02
Сбъдват ли се молитвите ви към бог?

Fjordr
03-03-2009, 14:53
Да.

ShiZo
03-03-2009, 19:50
ако знаеше на кой се молиш нямаше да го правиш :)

Kman
03-04-2009, 13:48
Ако се моля на бисквитеното чудовище имам по голям шанс пред това бог да отговори,а и....кой бог по точно!?Богове фулл....като каталог са...голям избор...почвай да се молиш на един и като не отговоря почваш с друг и така докато един от тях отговори.Ех как ми се иска да съществуват боговете и магиите и русалките и другите светове и рая и ада и върколаците и вампирите и демоните и ангелите и феята на зъбчетата и дядо коледа и рудолф и седемте жужета и спящата красавица и баба яга и дядо торбалан и книгата на която всичко е написано и чудовище от лохнес и зомбитата и супер мен и батман и спайдърмен и джейсън и фреди и костенурките дето държът света и костенурките нинджа и чудовището на франкенщайн и девиците дето чакат камикадзетата на небето и арфите на небето дето чакат верните овчици и едрия рогат добитък с тризъбеца и опашка и хари потър и философския камък и таласъмите и бродещите духове и всяквите други подобни творения на въображението на човека.

eveto_xx
03-05-2009, 11:42
Каквото става, сам си го правиш. Нито Господ ти помага, нито път Той ти е виновен. Аз лично не смятам, че го има в тази форма, в която го описват в нашата Библия, заради това не му се моля.

mimilia
03-05-2009, 14:54
да моите се сбъдвам и съм Мъ много благодарна. Много пъти съм се молила за конкретни случаи, в които Той ми е помогнал. :)

Kman
03-05-2009, 19:14
А що бог не помогна на тая дето отиде на кастинг в мюзик айдъл....дето е мега яко набожна и вярваше че ще се збъднат молбите й....само не ми излизайте с номера че бог имал друг замисъл за нея че ще се попикая да се смея!

mimilia
03-06-2009, 06:18
прави каквото искаш от смях, но това ми е мнението. Тя изобщо не е за Мusic Idol и има прекалено голямо самочувствие. Жал ми е за такива хора.

colymoly
03-06-2009, 11:12
Да, заради това съм милионер..
И за това не умират по 20 000 деца от глад на ден..
Как няма да ми се сбъдват молитвите .. :) ЩО ЗА ВЪПРОС ???? :o
доста си точен :D

Nam3less3
03-06-2009, 11:28
Да, заради това съм милионер..
И за това не умират по 20 000 деца от глад на ден..
Как няма да ми се сбъдват молитвите .. :) ЩО ЗА ВЪПРОС ???? :o
доста си точен :DКъв трябва да си за да се молиш да станеш милионер? Интересно ми е как всеки 2ри всезнайко тръгва да говори по тия теми, от които разбира по-малко отколкото магарето от космоса.

SWASTIKA
03-06-2009, 12:09
Вие май живеете в прокопсан свят, атеисти.

На ден умирали толкова деца, умирали толкова хора, не сте станали милионери... Странно е как човек с някаква степен на интелигентност, може да напие толкова простотии за единица време.

Не всеки вярва в Бог, ако ти кажеш: Господи, моля те, нека ми се сбъдне това, няма да стане, защото не вярваш в Бог. Ако някой, който вярва го каже, също може да не се сбъдне, защото има хора, които си налагат, че трябва да вярват в него, но не е така. И въпреки всичко, 30% от истинските вярващи, ако го помолят, пак може да не стане... Защо ли?
Бог чува всичките ни молитви, но на всички отговора е "Да"! :)
Нормално е да умират хора, има кръговрат, ако не знаеш.
Нормално е да има болни, след като има болести.
Жалко е да си представяте Бог като имунитет срещу злото. :)

hahavteen
03-07-2009, 10:38
Моля спазвайте добрия тон и имайте малко уважение. :)

По темата:
За някои хора ще е от полза да прочетат книгите на Ричард Бах и Нийл Доналд Уолш както и да изгледат филма The secret. Не вярвам в никоя религия нито в някой определен бог. Въпреки това всичко което искам се сбъдва :)

mistake
03-07-2009, 10:53
Тези ,на които желанията им се "сбъдват" просто влагат много труд за постигането на дадената цел. С молитви няма да постигнеш нищо...

gLypChenCee
03-07-2009, 11:28
Не..

SiegHeil
03-07-2009, 12:24
The Secret е толкова отвратителен комерс, че ми се повръща..пълен боклук е тоя филм, идеята иначе е хубава.. ^

hahavteen
03-07-2009, 12:43
The Secret е толкова отвратителен комерс, че ми се повръща..пълен боклук е тоя филм, идеята иначе е хубава.. ^

To има и книга :) Според мен е представена много просто идеята което е добре ако някой не е чел подобна литература и няма представа за тези неща. Пък и хората които говорят са ми симпатични. 8-)

kalokairi
03-10-2009, 20:40
лично аз не съм вярващ и не се моля,но в религията важното е да вярваш че бог ще откликне на молитвите ти друг е въпроса дали това наистина ще се случи.А относно мнението на tqnko за миг си представи,че всички които си пожелаваха да бъдат милионери ставаха такива и никой никога не умираше

DisciplineAndOrder
03-15-2009, 07:24
не се моля

защото когато се молех,отговорът на молитвите ми беше крайно разочароващ.

Nam3less3
03-15-2009, 07:26
не се моля

защото когато се молех,отговорът на молитвите ми беше крайно разочароващ.И за кво си се молил преди?

Sky_WHy_I_cant_FLy
03-15-2009, 10:23
SWASTIKA е напълно прав!!!!
Ако трябва да се погледне от тази страна на нещата,би следвало да зебележите,че човек не вярва просто в нещо ,ей така ,защото му е наложено.Вярата трябва да бъде спечелена.Аз преди бях етеист,но днес не съм ,защото се убедих в Божията сила и когато "му се моля,знам,че ще ми чуе".Колкото и образно да звучи,една искрена молба винаги ще има отговор и тук не става въпрод само за Бог като физическо и материеално същество,а като дух и сила,която ние нито може да преобразуваме,нито да я понесем,но пък може да вярваме и използваме :D :) :) :)

SiegHeil
03-15-2009, 10:25
тук не става въпрод само за Бог като физическо и материеално същество,а като дух и сила,която ние нито може да преобразуваме,нито да я понесем,но пък може да вярваме и използваме :D :) :) :)
:lol:

pussycat_dolls15
03-15-2009, 15:11
Дам.

SiegHeil
03-15-2009, 19:37
Дам.
Моли се за Мерцедес следващия път ;)

Vesk0u
03-15-2009, 19:47
Не - не се сбъдват. Хора, осъзнайте се - няма Бог! Бог е плод на човешкото въображение, както и гръцките богове. Живеем в 21-ви век - ОСЪЗНАЙТЕ СЕ!

crazymm
03-17-2009, 17:28
Аз съм на мнение, че не отправяме молитви към Бог, а към себе си =).
Ако вярваме в това, за което се молим, то се сбъдва. Несъзнателно се насърчаваме да го постигнем, защото си въобразяваме, че някой ни помага...

shmurkam
04-30-2009, 08:06
Мисля, че Боге е още едно оправдание на Ватикана и всичките му църкви да събират пари. Замислете се, ако папата продаде пръстените на едната си ръка, ще изхрани едно бедно семейство за около година...Бог е и в някакъв вид закон. Ако ги нямаше тия 10 божий заповеди, сигурно щеше да настане пълна анархия. Той е измислен от хората, които движат всичко. Защо мисля така? Защото не помогна на дядо ми, на чичо ми, на приятелката ми и те починаха. А не го заслужаваха. Не помага и на онези деца в Африка и не наказва американците. Не е помагал перз комунизма, нито през петте века робство на българите. Кой ни избави от тях? Бог ли? Не, смъртните. Нормални хора, мъже и жени от плът и кръв. На мен Бог не ми е помагал, аз съм си помагала сама. Защото ако не се вземем в ръце, а само клечим пред иконите и се вайкаме-нищо няма да стане. Аз не се моля за материални неща, а за да запази човешки живот, да спаси едно семейство, да нахрани и накара едно дете да се усмихне. Много ли искам? Съжалявам, ако богохулствам, но няма Бог. Ние сами за себе си само можем да станем богове на собствените си животи и съдби. Не се кланяйте на някого, който дори не сте виждали и не сте сигурни, че съществува. Кланяйте се на себе си. Защото вие сте истински.

ZipFail
04-30-2009, 09:09
Още 1 пич открил великото прозрение че църкавата е секта, уау...

kael
04-30-2009, 15:12
нз аз лично съм горд че съм се родил православен, католицизма е като радикалния джихад.....

ScionOfStorm
04-30-2009, 15:42
абе;
вместо да се помолите на Бог се хващате;
имате две ръце (освен ако нещо не сте осакатени, не искам да звучи като подигравка);
хващате ги и започвате да творите с тях, вместо със слова да пълните въздуха;
дори да има Бог ще иска да си мръднете гъзовете малко, нали се сещате?

силно се надявам да няма безумно вярващи, които си мислят, че като коленичат и започнат да се молят някой ще щракне с пръсти и трапезата е сложена..

Samoten89
05-07-2009, 12:12
Вие май живеете в прокопсан свят, атеисти.

На ден умирали толкова деца, умирали толкова хора, не сте станали милионери... Странно е как човек с някаква степен на интелигентност, може да напие толкова простотии за единица време.

Не всеки вярва в Бог, ако ти кажеш: Господи, моля те, нека ми се сбъдне това, няма да стане, защото не вярваш в Бог. Ако някой, който вярва го каже, също може да не се сбъдне, защото има хора, които си налагат, че трябва да вярват в него, но не е така. И въпреки всичко, 30% от истинските вярващи, ако го помолят, пак може да не стане... Защо ли?
Бог чува всичките ни молитви, но на всички отговора е "Да"! :)
Нормално е да умират хора, има кръговрат, ако не знаеш.
Нормално е да има болни, след като има болести.
Жалко е да си представяте Бог като имунитет срещу злото. :)Много е жалко, че Бог не показва какъвто и да е било имунитет срещу злото. Ти си ми много интересен да не кажа "жалък"... Как така има болести и убийства и какво ли не? Защо Бог е измислил болестите и чумата. Може би милионите жертви на нея всички разбираш ли не са вярвали в него? Или не са вярвали достатъчно? Нищо, че са се пръскали още и от римско време да се молят на боговете си да се излекуват от чумата. Религиозните хора също умират и боледуват сещаш ли се? Но Библията не дава отговор на тези събития, които са си съвсем реални. Ами зло има ама Бог сякаш го пречинява ТВЪРДЕЕЙКИ ви на вас вярващите, че всичко е НАРЕД, а ако не е, че ще ви спаси.

53downfall
05-07-2009, 13:38
Не сте чели библията а говорите нещо което сте прочели от някой друг форум или сте чули на улицата.
Вместо да вините хора които правят изкустени вируси и убиват милиони или от смъртта на тия милиони някои печелят милиарди или задето гладуват толкова много хора са виновни шепа управници с частни тропически острови вие все обвинявате Бог.
Ами ако следваме напътствията от библията да се обичаме и помагаме,всичките работи които изредих ще са минало.А за изцеленията аз съм имал такова преживяване,даже няколко.

Kman
05-07-2009, 14:38
Ти имаш най-повъхрностното мислене....
А избиванията на вещиците....към тези времена ли искаш да се върнем-към тази консервативност която води след себе си религията!
Първия човек който е претендирал че има и други планети и хелиоцентризма е бил убит понеже в библията пише неверниците да се убиват и това което той твърдял него пишело в библията.
А за кръстносните походи.....а за онези историики в библията-в една от тях един баща развращава дъщеря си,докато бог всъщност избил Содом и Гомор понеже един негов поддръгник му казал че те били развратни....

Личи си колко си чел библията и колко си я разбрал!!!!

На кое му викаш любов...на тази насилственост-ако не обичаш и не се подчиняваш на бог ще гориш в адски мъки вовеки веков....егати любовта!!!!

Ако няма лошотии,няма да има и добрини!Всичко което правиш ти носи едновременно и позитивни неща и отрицателни.Например адреналин е голям кеф,обаче съспива тялото....всичко хубаво и красиво е всъщност и едновременно изключително вредно.Дори когато дишаш всъщност унищожаваш огромно количество клетки!
Изцеляване....Не се мисли за единствен!

53downfall
05-07-2009, 19:24
Даже се радвам че не съм единствен.
Не съм за връщане в средновековието бе хора(все пак ползвам компютър).
Църквата е държавна институция която си гледа интересите,там истинската вяра е извратена за собствени облаги.

Kman
05-09-2009, 10:54
Самата вяра е извратена още когато са били избрани 4-те евангелия от над 30!
Интересите на религиозните институции знаеш ли какви са...да се наместят в управлението,те затова сега искат да прокарат религията като задължителна в училищата...още малко и в детските градини ще я наложат като задължителен предмет....замисли се малко,защо искат да поучават дестките съзнания!?

Naman07
05-09-2009, 11:14
Като твоето ли...хммм, нека помисля :lol: . Църквата, драги ми приятелю, отдавна не е това, което се очакваше да бъде. Мисля, че за всеки е пределно ясно. Религията отдавна не е това, което се очакаваше да бъде. Въпросите ти са повече от глупави и ненужни.

vuryss
05-09-2009, 12:16
Още една такава тема ...

Явно се видя че колкото и да ви казваме че Бог е реален, убежденията ви срещу това са толкова силни че няма смисал от говорене. Надявам се само някой път Бог наистина да ви срещне и да ви покаже истината.

Църквата, драги приятели, е хората събрани заедно като едно семейство да служи на своя Небесен Баща. Хора който се обичат и между тях няма дразги. Твърде невероятно за вас?

Истинската вяра - има релузтати и благословения. В Библията нема "извратена" вяра, има извратени хора който я тълкуват по такъв начин. А за намесата в управлението - да така е, ако църквата не се намеси и не се опита да вкара нотка правда и истина - кой ще я вкара? Нашите уважавани политици? Циганите? Турците?

Това, че има хора представящи се за християни, а всъщност ламтят за пари, власт итн... Това не е християнство и това НЕ Е ВЯРА! Има 2 неща който можеш да следваш доброто или лошото. Човек не може да служи на двама господари пише в Библията. Ако си за доброто, за любовта, за истината – ти си за Бог. Но ако си против тея си против и Бог. Защото Бог е любов и в него няма лъжа и зло. Той е нашия създател и поради това че не искаме да го приемем в момента стават такива бедствия болести и такива... И не мога да разбера – вие не вярвате, пък искате Бог да ви избавя, изцелява и такива !?! Други пък викат че Бог докарвал болестите и другите О_о ? Моля ви се за тази част дявола си знае отлично работата! Отлично е ограбил вярата от сърцата ви и отлично е докарал болестите и немощите.... И романи да седна да пиша ако не го повярвате в сърцата си пей си ле пенкеле...

Викате много хора умирали, много болести имало итн... Ами в Библията не пише ли че ще ги има ? Не пише ли какво ще има в последните времена?

А по самата тема – Да, ако е Неговата воля Бог отговаря на молитвите!

http://84.54.137.172/main.php?p=vid&v=3
Ето малко за вярата

Naman07
05-09-2009, 13:10
Не се хаби друже, повечето тук просто "упражняват спора си" :lol: . Малцина сме тука, които вардим Святото :smt065 .

Kman
05-09-2009, 15:05
Вардели святото... http://www.youtube.com/watch?v=SaV_BLUkS5Y&feature=channel_page
"Genesis 19:36
Thus both the daughters of Lot became pregnant by their father"

О каква свята история!!!

Мдам..личи си колко разбирате библията!

SWASTIKA
05-09-2009, 17:00
Вие май живеете в прокопсан свят, атеисти.

На ден умирали толкова деца, умирали толкова хора, не сте станали милионери... Странно е как човек с някаква степен на интелигентност, може да напие толкова простотии за единица време.

Не всеки вярва в Бог, ако ти кажеш: Господи, моля те, нека ми се сбъдне това, няма да стане, защото не вярваш в Бог. Ако някой, който вярва го каже, също може да не се сбъдне, защото има хора, които си налагат, че трябва да вярват в него, но не е така. И въпреки всичко, 30% от истинските вярващи, ако го помолят, пак може да не стане... Защо ли?
Бог чува всичките ни молитви, но на всички отговора е "Да"! :)
Нормално е да умират хора, има кръговрат, ако не знаеш.
Нормално е да има болни, след като има болести.
Жалко е да си представяте Бог като имунитет срещу злото. :)Много е жалко, че Бог не показва какъвто и да е било имунитет срещу злото. Ти си ми много интересен да не кажа "жалък"... Как така има болести и убийства и какво ли не? Защо Бог е измислил болестите и чумата. Може би милионите жертви на нея всички разбираш ли не са вярвали в него? Или не са вярвали достатъчно? Нищо, че са се пръскали още и от римско време да се молят на боговете си да се излекуват от чумата. Религиозните хора също умират и боледуват сещаш ли се? Но Библията не дава отговор на тези събития, които са си съвсем реални. Ами зло има ама Бог сякаш го пречинява ТВЪРДЕЕЙКИ ви на вас вярващите, че всичко е НАРЕД, а ако не е, че ще ви спаси.


Най - интересното сред атеистите е начина им на мислене.


Дали наистина е така?































Не. Просто сарказъм.


Атеизма също е вяра. Факта, че всички псевдо атеисти не го разбират е очевадно. Казвам псевдо атеисти, защото 90 и повече % от вас сте просто пионки, поставили си за цел да подкрепят теорията за липсата на Бог, без доказателства и факти, разбира се.


Защо атеизма е вяра?

Да бе, защо ли?


Всеки един атеист вярва, че Бог НЕ СЪЩЕСТВУВА. Факт, че вяра има, било то и в малоумната теза като тази.


Ще се опитам да обясня още някои неща...


Много е жалко, че Бог не показва какъвто и да е било имунитет срещу злото. Ти си ми много интересен да не кажа "жалък"... Как така има болести и убийства и какво ли не? Защо Бог е измислил болестите и чумата. Може би милионите жертви на нея всички разбираш ли не са вярвали в него? Или не са вярвали достатъчно? Нищо, че са се пръскали още и от римско време да се молят на боговете си да се излекуват от чумата. Религиозните хора също умират и боледуват сещаш ли се? Но Библията не дава отговор на тези събития, които са си съвсем реални. Ами зло има ама Бог сякаш го пречинява ТВЪРДЕЕЙКИ ви на вас вярващите, че всичко е НАРЕД, а ако не е, че ще ви спаси.


Бог не е доктор.

Седнал един ден Бог и решил да измисли болестите...

Общо взето така си го представяте, нали?


Създаването на човечеството внася голям риск за него, още в самото начало. Защо?


Много хора си мислят, че всичко трябва да е наред, че всичко трябва да е розово... Мислят си, че когато е лошо, то би следвало да има някакъв виновник.


Малко се парирах от главния смисъл, но искам да добавя.



Интересни факти за атеистите.


98% от атеистите са били хора в неравностойно положение.

90% от атеистите са претърпели големи загуби.

Атеисти са тези хора, които имат кофти живот - нещо не им е наред, не получават това, което искат, не просперират и т.н. В такъв момент си мислят, че Бог няма, щом са в това положение... Мислят си, че АКО имаше Бог, той нямаше да остави нещата така и бла, бла, бла...



Защо има болести?



Искам всички атеисти и всички псевдо атеисти да потърсят информация за ЕТИОЛОГИЯТА. Освен търсенето на информация, обработването и също е добро предложение.


Това за болестите.


Защо Бог НЕ е Дядо Коледа или Златната рибка?


Мисля, че тук отговора е елементарен. Желанията ги отправяйте към тези два персонажа.


Какво би се получило, ако нямаше болести и хората живееха по 120 - 130 години?


Земята е ограничена територия с ограниче ресурси, като изключим кислорода примерно...



Ще ви е хубаво ли да си купувате хляб с билетче?


Ще ви е хубаво ли вместо 15 души на кв.км да сте 150 души на кв.км?


Ще ви е хубаво ли?


Нали знаете какво става, след като Земята се пренасели?


Предполагам, да.
















Какво ни помага на нас вярващите?





В момент в който си слаб и нямаш никакви надежди, започваш да се молиш... След време се оправяш, ако е писано. Кое те е спасило?

Ами самата воля, породена от вярата в Бог! Бог е просто крайната цел към която се стремим, истината е във вярата докато я постигнем!

Това постигане при нас е цял живот...

Дали Бог е голямо кълбо или човешка фигура, няма значение.
Надежда и сила ни дава вярата в това нещо, какво и да е. Не самия Бог, а вярата! Тук не става дума за Бог, деца.


Тук става дума за вяра...








Поздрави, Свастика.

Naman07
05-09-2009, 19:19
Swasto, както се казваше в една тема, кманчо е като "хлапето" форумист, каквото и да му причиниш, то ще се върне с подновени сили :D . Като койота в добре познатото ни филмче :lol: . Но колкото и да търкаш копчетата тук е безнадеждно, като че ли е новата мода да отречеш Бог, да се наречеш атейст. Поне става за разсейване...

SWASTIKA
05-11-2009, 05:16
Swasto, както се казваше в една тема, кманчо е като "хлапето" форумист, каквото и да му причиниш, то ще се върне с подновени сили :D . Като койота в добре познатото ни филмче :lol: . Но колкото и да търкаш копчетата тук е безнадеждно, като че ли е новата мода да отречеш Бог, да се наречеш атейст. Поне става за разсейване...

Аз съм го нарекъл Неграмотника. :)

Naman07
05-11-2009, 06:38
И не случайно! :lol: ...Повечето пишат просто за да има някакво мнение след твоето, глупава работа. Здраве да е.

DimovB
05-11-2009, 08:41
Бог не е доктор.



Има ли нещо, което да е бог всъщност??

SWASTIKA
05-11-2009, 09:59
Бог не е доктор.



Има ли нещо, което да е бог всъщност??

Да. Сваляш чорапите и започваш да ги питаш:

Боже, ти ли си?






































Nevermind... Ти не би разбрал какво е Бог.

Няма нужда да питаш кой е и какъв е. Ако не вярваш в нещо или някой, не пишеш за него. :)

snufff
05-11-2009, 18:44
Рядкоо... 8-)

FCB
05-30-2009, 08:46
Сбъдват ли се молитвите ви към бог?

Ами сбъдват се.Сега ще видим последната дали ще се сбъдне :-o

ZipFail
05-30-2009, 17:53
Nevermind... Ти не би разбрал какво е Бог.

А има ли въобще някой който е разбрал ?

Vesk0u
05-31-2009, 10:15
Надежди или молитви към Бог? Каква е разликата? Ако сте се молели към Бог и то се сбъдне, веднага си казвате, че има "Бог", но ако просто сте се надявали, ще си кажете че е било случайно/късмет/съвпадение. Усещате ли накъде бия?

love_enrique
05-31-2009, 14:13
Сега се сещам за една реплика от "Шестото клеймо"
"Бог винаги се вслушва в молитвите ни,но понякога отговорът е НЕ" :D
А иначе-не,не ги изпълнява,но аз не се оплаквам :)

eXpl0d3
05-31-2009, 15:58
Не.

Kman
05-31-2009, 16:59
бог е в храната,бог е в нас,бог е във въздуха....изсери се и пусни бог на свобода!
Долавяш ли тънката миризма...ако "да",то прати смс на този номер -> със съдържание "10x" и ще получиш безплатна фафла правена със шоколад и божествена светлина...Ако "не" прати смс със съдържание "no 10x" и ще получиш гръмотевица над къщата си!
Ако неможеш да видиш изписаният номер,това е защото си лош и бог е пожелал да страдаш,ако имаш оплаквания обади се на 666 666 666 и нашите оператори ще ти кажат как да се самоубиеш.

П.с. Цената на смс-тите е само 6.66 без ДДС,затова не се бавете и преоткриите бог!

Liar
05-31-2009, 22:10
Теб някой ден ще те застигне божият гняв.Ако не той,то тогава гневът на мирните християни!

Kman
06-01-2009, 12:56
Иееее това заплаха ли беше....ае тогава след като християните са избивали толкова много невинни хора,как никакъв гняв не ги е застигнал!?

Или може би гняв казваш на заметресенията,природните стихии...мога да ти кажа че природни стихии и преди е имало и има и ще има,защото природните стихии не са нещо свръхестествено,а са нещо което е свързано с климата,геоложкия строеж на земята и т.н.

Ай ходи чети енциклопедии вместо да бръщолевиш глупости на ляво и на дясно!

"Гневът на мирните християни" - това е най-голямата простотия,която съм чувал!

kir40
06-01-2009, 13:41
Теб някой ден ще те застигне божият гняв.Ако не той,то тогава гневът на мирните християни!
Kman,мисля ,че това беше ирония.Много на сериозно си се взел,само че на теб никой не те взима на сериозно,професоре.
Всеки твой коментар е пълен с насмешка относно вярванията на хората,опитваш се да се правиш на оригинален,на този който знае всичко.
Мислиш си,че правиш някакви логически разсъждения,ама повечето хора ти се смеят.
От теб нищо не може да се научи,престани да си показваш слабоумието,не си интересен :? :x

ZipFail
06-01-2009, 17:42
+1 за кирчо..
не винаги логиката води до верния избор :)

Liar
06-01-2009, 20:33
Ох,бъзиках се!В мненията си тук мисля ясно съм показала,че съм си оставила вратички и за двете становища.Това за изсирането на Господ ми се стори доста брутално и оскверняващо вярванията на доста хора,така реших да си изкажа мнението,но по по-различен начин.Мислех,че ще се разбере,че си правя майтап имайки предвид,че не съм религиозна,а и мирен християнин и гняв не се връзва.Както и да е.Не знаех,че толкова насериозно се взимат нещата,ще знам за друг път.

Kman
06-01-2009, 21:20
Хахаха....това че неможете да уловите тънката нишка не е мои проблем,аз не съм тук за да уча някой на нещо....
Когато видиш реално какво представляват институциите,как си вземат кинтите на гърба на ей такива хора които си се молят на господ за здраве,тогава тръгвай да ме поучаваш!
Прочети цитата на Лао Дзъ и поразмисли малко над него!

Liar
06-03-2009, 19:17
Ти хубаво си се заел със задачата да бъдеш пътеводната просветляваща светлина,но с това отношение,най-малкото няма кой да ти обърне внимание.
По въпроса с този тип богомолци-ако църквата не им събира пари за здраве,то някой ще ги убеждава по телефона,че техен близък е в беда и трябва да пратят еди колко си хиляди лева,защото в гласът от другата страна на слушалката се крие единствената надежда...

backiss
08-03-2009, 11:24
Сбъдват ли се молитвите ви към бог?

Майната му на господ!
дори и да съществува той нищо не прави
един цитат от библята: помогни си сам за да ти помогне и господ
когато си помогнеш сам ква е ролята на господ?
никва
а без да правиш нищо и без да си помогнеш сам какво получаваш? нищо
ами тогава каква е ролята на господ???

Nam3less3
08-04-2009, 12:10
Сбъдват ли се молитвите ви към бог?

Майната му на господ!
дори и да съществува той нищо не прави
един цитат от библята: помогни си сам за да ти помогне и господ
когато си помогнеш сам ква е ролята на господ?
никва
а без да правиш нищо и без да си помогнеш сам какво получаваш? нищо
ами тогава каква е ролята на господ???Ти какво, искаш наготово Бог всичко да ти върши ли? Аз мога да ти кажа че съм вярващ, и всичко ми върви като по вода, и то не е самовнушение, съвпадение или илюзия. Първо повярвай, и недей да лицемерничиш.

SunnyTime
08-04-2009, 20:52
Сбъдват ли се молитвите ви към бог?

Майната му на господ!
дори и да съществува той нищо не прави
един цитат от библята: помогни си сам за да ти помогне и господ
когато си помогнеш сам ква е ролята на господ?
никва
а без да правиш нищо и без да си помогнеш сам какво получаваш? нищо
ами тогава каква е ролята на господ???Ти какво, искаш наготово Бог всичко да ти върши ли? Аз мога да ти кажа че съм вярващ, и всичко ми върви като по вода, и то не е самовнушение, съвпадение или илюзия. Първо повярвай, и недей да лицемерничиш.

+1

deputata
08-17-2009, 11:20
На мен са ми се сбъдвали :)

Riva
08-19-2009, 11:16
Сбъдват ли се молитвите ви към бог?
Не,защото го няма :)

padnaloblak
08-19-2009, 11:59
... Ако ги нямаше тия 10 божий заповеди, сигурно щеше да настане пълна анархия...

тук не съм съгласен... да не би като ги има да ги спазваме?
не прелюбодействай... не лъжи... не пожелавай нищо от това на ближния си..
да не би тези да ги спазваме ... а??
наскоро бях чул за изследване което твърдеше че процентът на хората които никога не са лъгали през живота си бил по-малък от 1% :D смятай за кво става въпрос..

а по темата- преди, когато бях малък много често му се молех на чичкото ама никога не се сбъдваше... а аз искрено вярвах в него...
после порастнах и си изградих собствена представа за света около себе си. сега вярвам че ако сам не се заема никой няма да ми го свърши...

padnaloblak
08-19-2009, 12:06
Сбъдват ли се молитвите ви към бог?

Майната му на господ!
дори и да съществува той нищо не прави
един цитат от библята: помогни си сам за да ти помогне и господ
когато си помогнеш сам ква е ролята на господ?
никва
а без да правиш нищо и без да си помогнеш сам какво получаваш? нищо
ами тогава каква е ролята на господ???

хахахахах

ще спомена един виц по темата:

капитанът на един кораб плавал по море когато го връхлетяла буря и потопила кораба му. само той останал жив на сред морето. но понеже бил вярващ си казал господ е с мене той ще ме спаси. минала една рибарска лодка. рибарят го питал иска ли помощ, а капитана казал не господ ще ме спаси. минала по голяма лодка, отговът бил същият. минал кораб, нашия човек "не!господ е с мене той ще ме спаси". и така плавал капитана докато не се уморил и накрая се удавил. качил се на небето и когато застанал пред господ го попитал "боже аз вярвах в тебе а ти за6то ме остави да умра?" а господ казал "абе ти каун с кауна ти! аз колко помощ ти пратих бе!"

Riva
08-19-2009, 12:17
... Ако ги нямаше тия 10 божий заповеди, сигурно щеше да настане пълна анархия...

тук не съм съгласен... да не би като ги има да ги спазваме?
не прелюбодействай... не лъжи... не пожелавай нищо от това на ближния си..
да не би тези да ги спазваме ... а??
наскоро бях чул за изследване което твърдеше че процентът на хората които никога не са лъгали през живота си бил по-малък от 1% :D смятай за кво става въпрос..

а по темата- преди, когато бях малък много често му се молех на чичкото ама никога не се сбъдваше... а аз искрено вярвах в него...
после порастнах и си изградих собствена представа за света около себе си. сега вярвам че ако сам не се заема никой няма да ми го свърши...
И аз така колега :/

ri41
08-20-2009, 16:29
понякога да

marchi
08-22-2009, 08:32
да той е тропнал със сопата и водата станала на вино :grin: оф айде стига сте промивали мозаците на хората,че и на малките деца те трябва да се научат да вярват в себе си а не в "добрия,господ,на когото трябва да се милиш всяка вечер преди лягане иначе ще се пържиш в ада"
МОЛЯ СЕ НА ВАС ДА ПРЕСТАНЕТЕ ЗАЩОТО СТЕ СМЕШНИ"

evi_vd
08-22-2009, 10:12
не. но проблема е в мен, не мисля, че някога съм се молила истински и както трябва

Nam3less3
08-22-2009, 15:43
да той е тропнал със сопата и водата станала на вино :grin: оф айде стига сте промивали мозаците на хората,че и на малките деца те трябва да се научат да вярват в себе си а не в "добрия,господ,на когото трябва да се милиш всяка вечер преди лягане иначе ще се пържиш в ада"
МОЛЯ СЕ НА ВАС ДА ПРЕСТАНЕТЕ ЗАЩОТО СТЕ СМЕШНИ"Това е форум за религия, и повечето теми са такива. Ако си атеистче, нямаш какво да ни кажеш, а и явно и един смислен аргумент не може да дадеш, защото нищичко не разбираш от вяра и религия. Така че, стига си спамил тука.

Jeuelle
08-23-2009, 18:07
Моля се. За може би всяко нещо се моля на ум.
Не знам дали нещата ми се получават, защото аз съм положила усилия или защото Господ ми е помогнал .

Едно нещо обаче ми е интересно и бих искала да споделя с вас.
Защо , когато лъжа някой, че нещо лошо ми се е случило , то в 70-80 процента от случаите става (макар и след време)? Не вярвам всичко да е въпрос на чиста случайност.
Не знам дали вие сте забелязали подобен феномен (крайно казано) , но това определено ме кара да твърдо да вярвам съществуването на висша сила.

Nam3less3
08-23-2009, 20:16
Моля се. За може би всяко нещо се моля на ум.
Не знам дали нещата ми се получават, защото аз съм положила усилия или защото Господ ми е помогнал .

Едно нещо обаче ми е интересно и бих искала да споделя с вас.
Защо , когато лъжа някой, че нещо лошо ми се е случило , то в 70-80 процента от случаите става (макар и след време)? Не вярвам всичко да е въпрос на чиста случайност.
Не знам дали вие сте забелязали подобен феномен (крайно казано) , но това определено ме кара да твърдо да вярвам съществуването на висша сила.Когато мислиш за лоши неща, ги привличаш към себе си. Силите на мислите и законът на привличането.

vikipf
08-25-2009, 17:35
Молитвите ми към Бог се сбъдват, но аз и не се опитвам да Го занимавам с несъществени неща.

themusicinme
08-25-2009, 18:06
Човек трябва по принцип да се моли, не само когато има нужда, независимо дали става въпрос за съществени или несъществени неща. Молитвата винаги е съществена.

TuAF
08-31-2009, 09:51
Вие май живеете в прокопсан свят, атеисти.

На ден умирали толкова деца, умирали толкова хора, не сте станали милионери... Странно е как човек с някаква степен на интелигентност, може да напие толкова простотии за единица време.

Не всеки вярва в Бог, ако ти кажеш: Господи, моля те, нека ми се сбъдне това, няма да стане, защото не вярваш в Бог. Ако някой, който вярва го каже, също може да не се сбъдне, защото има хора, които си налагат, че трябва да вярват в него, но не е така. И въпреки всичко, 30% от истинските вярващи, ако го помолят, пак може да не стане... Защо ли?
Бог чува всичките ни молитви, но на всички отговора е "Да"! :)
Нормално е да умират хора, има кръговрат, ако не знаеш.
Нормално е да има болни, след като има болести.

Жалко е да си представяте Бог като имунитет срещу злото. :)

Гледай The Secret.. Защото това което ни казваш, че Бог ни е помагал.. в филмчето го показват по друг начин. Виж го.
А между другото.. защо само на 30% ??!?!

eveto_xx
09-01-2009, 11:37
Моля Господ единствено за здравето на близките ми. За другото аз си отговарям, щом е пренецил,ми е дал нещо (или взел), и да се моля, и да не се моля, няма да стане инак.

themusicinme
09-02-2009, 17:52
Моля Господ единствено за здравето на близките ми. За другото аз си отговарям, щом е пренецил,ми е дал нещо (или взел), и да се моля, и да не се моля, няма да стане инак.

Казва се, че при силна вяра може да има промени в положително, най-вече трябва да се изчисти кармата, да не се носи товара от миналите животи. Не е лесно, но е възможно.

pe4enkata
09-03-2009, 07:00
определено ДА вече доста пъти ми се е доказжало че има Бог и той прощава и ми помага

titinkaa
09-13-2009, 19:00
А що бог не помогна на тая дето отиде на кастинг в мюзик айдъл....дето е мега яко набожна и вярваше че ще се збъднат молбите й....само не ми излизайте с номера че бог имал друг замисъл за нея че ще се попикая да се смея!

Ами щото явно тя не вярва истински,а само на думи за пред цяла България,за да се изтъкне и да я съжалят,за да спечели

titinkaa
09-13-2009, 19:02
ДА,сбъдват ми се,защото се моля от сърце

gandalfepi4
09-23-2009, 12:31
vaprosat principno e mnogo slojen i dalbok. az naprimer se molih mnogo dalgo i iskreno da se sprat teia ubiistva omraza glad bolsesti mizerii deca rodeni s ujasni uvrejdania i vsi4ki takiva gadorii... ne stana 8-) no posle polu4ih prosvetlenie :smt115 !!! ka4ih se n sekciata v hola sko4ih i mnogo barzo se pomolih da si padna na glavata-molitvata mi be6e 4uta!!

Allemande
09-23-2009, 13:20
Моля Господ единствено за здравето на близките ми. За другото аз си отговарям, щом е пренецил,ми е дал нещо (или взел), и да се моля, и да не се моля, няма да стане инак.

Казва се, че при силна вяра може да има промени в положително, най-вече трябва да се изчисти кармата, да не се носи товара от миналите животи. Не е лесно, но е възможно.
С вяра карма не се чисти. Де да беше толкова просто.. А иначе така е , този свят е контролируем чрез мисълта или силата на вярата ,както му викате вие..

Sevgincho
09-23-2009, 17:52
Като молиш Господ за нещо , трябва и да правиш нещо по въпроса . Неможе примерно да искаш да забогатееш и цял ден да си лежиш у вас . Няма Господ да ти прати с куриер парите :)

themusicinme
09-26-2009, 19:05
Като молиш Господ за нещо , трябва и да правиш нещо по въпроса . Неможе примерно да искаш да забогатееш и цял ден да си лежиш у вас . Няма Господ да ти прати с куриер парите :)

Така е, грубо казано. :)

Liar
09-26-2009, 23:23
Това не прави ли молитвата безмислена?

themusicinme
09-27-2009, 05:45
Това не прави ли молитвата безмислена?

Това звучи смешно. Безсмислена молитва няма. Това не означава, че винаги бива изпълнявана. Има карма, която трябва да се изчиства. Ако нещо не стане, както си помолил, не значи, че не си чут, а че просто не трябва да стане. Там горе на небето (макар че не е точно там, а почти при нас като разстояние) знаят по-добре какво трябва да стане с всеки човек, каква му е задачата. Винаги биват чувани молитвите. Но искам да кажа, че молитвата се чува и ще ти се помогне, но пък не можеш да чакаш буквално да ти падне от небето, а ти да не си помръднеш пръста.

cherrygloss
09-27-2009, 06:43
Да, заради това съм милионер..
И за това не умират по 20 000 деца от глад на ден..
Как няма да ми се сбъдват молитвите .. :) ЩО ЗА ВЪПРОС ???? :o
+1 :?

themusicinme
09-27-2009, 07:34
Да, заради това съм милионер..
И за това не умират по 20 000 деца от глад на ден..
Как няма да ми се сбъдват молитвите .. :) ЩО ЗА ВЪПРОС ???? :o
+1 :?

За съжаление има мн тъга и страдание на света. :( Вероятно и тук става въпрос за карма. :neutral:

xone
09-29-2009, 18:12
Всичко което съм си пожелал искрено и от съре ми се е сбъднало (не са много; не говоря за материални неща ) а някои от нещата ми изглеждаха абсолютно невъзможни , едно от нещата които съм си пожелавал беше за определн срок .

Rebirthing
09-29-2009, 18:22
Според мен зависи какво си пожелаваш и за какво се молиш, колко е искрено, колко е възможно, дали е дошъл този момент и дали наистина го заслужаваме :o !

themusicinme
09-30-2009, 16:46
Според мен зависи какво си пожелаваш и за какво се молиш, колко е искрено, колко е възможно, дали е дошъл този момент и дали наистина го заслужаваме :o !

+ 1

veny96
10-05-2009, 07:49
Само ако вярваш в Бог със цялото си сърце и не стоиш ссъс скръстени ръце защото както знаем "Помогни си сам ,за да ти помогне и Господ."

iiirish
10-06-2009, 07:38
Не знам дали изобщо вярвам във него. Преди съм се молила, може би когато ме е хващала депресията 8-) Но мисля, че здравия разум вече е надделял. Пък и не е ли тъпо като казват "помогни си сам, за да ти помогне и бог", че то аз като си го правя сама за какво ми е някой друг да ми помага, то вече съм си го свършила :razz:

Naman07
10-06-2009, 09:57
За да осъзнаеш, че можеш и сама. А Неговата помощ се изразява в това, че всяко следващо нещо, ще го възприемаш по-леко и с повече 'самочувствие', че можеш да се справиш /така да кажа/. Понеже вече ще знаеш, че можеш "сама" :P .

deputata
10-08-2009, 17:26
Да

bilqnavod
10-13-2009, 09:36
Моля се, да и някои неща ми се сбъдват, но незнам господева направия ли е или не?

DevilWish
10-15-2009, 17:15
Като за начало от Господ НЕ трябва да се искат големи и невъзможни неща. Господ "сбъдва" молитвите, стига наистина да ги искаш, наистина да се постараеш да се случат.Защото ако искаш нещо ,само с молене няма да стане, трябва да правиш всичко възможно по въпроса ,за да се случи.Господ помага на тези ,които го обичат, но също им дава изпитания.
Така че ако сте се помоли и някои от молитвите ви не се сбъднат ,не се отчайвайте и не спирайте да се молите. ;)
Лично мнение.

Belair
10-21-2009, 09:05
Не.Накрая просто сеубедих,ч няма Господ

gret4ety
10-26-2009, 17:54
Не.Накрая просто сеубедих,ч няма Господ

:-) Един осъзнал се навреме човек... скоро щеше да започнеш да говориш за седмото измерение и за зблъсъка на астероида лакамока със земята :lol: ама добре че се оттърва

SolusChristus
10-26-2009, 19:15
Не.Накрая просто сеубедих,ч няма Господ

:-) Един осъзнал се навреме човек... скоро щеше да започнеш да говориш за седмото измерение и за зблъсъка на астероида лакамока със земята :lol: ама добре че се оттърва

http://img213.imageshack.us/img213/2802/suicide.gif

montana6
10-26-2009, 22:19
Не.Накрая просто сеубедих,ч няма Господ

:-) Един осъзнал се навреме човек... скоро щеше да започнеш да говориш за седмото измерение и за зблъсъка на астероида лакамока със земята :lol: ама добре че се оттърва

http://img213.imageshack.us/img213/2802/suicide.gif

Прости й, тя не е виновна. :D :D

gret4ety
10-27-2009, 06:24
Не.Накрая просто сеубедих,ч няма Господ

:-) Един осъзнал се навреме човек... скоро щеше да започнеш да говориш за седмото измерение и за зблъсъка на астероида лакамока със земята :lol: ама добре че се оттърва

http://img213.imageshack.us/img213/2802/suicide.gif
Ебаси самобичосването... да се гръмнеш щото някой не вярва в бог ....

Liar
10-27-2009, 06:49
Имайте милост 8-) :lol: :lol:

SolusChristus
10-27-2009, 07:13
Не.Накрая просто сеубедих,ч няма Господ

:-) Един осъзнал се навреме човек... скоро щеше да започнеш да говориш за седмото измерение и за зблъсъка на астероида лакамока със земята :lol: ама добре че се оттърва

http://img213.imageshack.us/img213/2802/suicide.gif
Ебаси самобичосването... да се гръмнеш щото някой не вярва в бог ....

Просто защото си толкова необразована, да не кажа тъпа, (вече го казах, де :oops: ), че просто ми иде да се гръмна като ти чета мненията.

Никой истински християнин не вярва, че 2012та е края на света, нито Нострадамус, нито Ванга са пророци, признати от Християнството.

2012та ти е същото като каквото щеше да стане 1999та при нареждането на планетите, 2000 когато компютрите щяло да спрат, не знам си колко още по-неизвестни теории има, но християните не вярват, че някой може да каже кога е края на света.


Евангелието на Матей, глава 24, стих 36:

А за оня ден и час никой не знае, нито небесните ангели, нито Синът, а само Отец.

Ако Библията казва така, кой християнин ще тръгне да вярва на идиоти, които предричат края на света?


Liar, съгласен съм. :oops:

Belair
10-27-2009, 09:17
Не.Накрая просто сеубедих,ч няма Господ

:-) Един осъзнал се навреме човек... скоро щеше да започнеш да говориш за седмото измерение и за зблъсъка на астероида лакамока със земята :lol: ама добре че се оттърва

http://img213.imageshack.us/img213/2802/suicide.gif
Ебаси самобичосването... да се гръмнеш щото някой не вярва в бог ....

Просто защото си толкова необразована, да не кажа тъпа, (вече го казах, де :oops: ), че просто ми иде да се гръмна като ти чета мненията.

Никой истински християнин не вярва, че 2012та е края на света, нито Нострадамус, нито Ванга са пророци, признати от Християнството.

2012та ти е същото като каквото щеше да стане 1999та при нареждането на планетите, 2000 когато компютрите щяло да спрат, не знам си колко още по-неизвестни теории има, но християните не вярват, че някой може да каже кога е края на света.


Евангелието на Матей, глава 24, стих 36:

А за оня ден и час никой не знае, нито небесните ангели, нито Синът, а само Отец.

Ако Библията казва така, кой християнин ще тръгне да вярва на идиоти, които предричат края на света?


Liar, съгласен съм. :oops:
Чувствам се длъжен да поясня,че майте не са християни

SolusChristus
10-27-2009, 17:19
Кои те, Belair?

Тя обвинява християните, че вярват в 2012та, астероиди и тн

Liar
10-27-2009, 20:28
По-скоро обвинява християните за това,че са такива.Но пък го прави по интересен начин 8-)

SolusChristus
10-28-2009, 05:53
По-скоро обвинява християните за това,че са такива.Но пък го прави по интересен начин 8-) :-D

gret4ety
10-28-2009, 06:36
Религията е тъпо нещо... Обвинявам ви че вярвате в неща за които няма научни доказателства ... А наистина от друга страна обвинявам християните че са такива ..... доволни ли сте

Belair
10-28-2009, 08:25
Кои те, Belair?

Тя обвинява християните, че вярват в 2012та, астероиди и тн
Сладурче,християните не вярват в 2012 година.Това е предсказание на маите

SolusChristus
10-28-2009, 09:12
Кои те, Belair?

Тя обвинява християните, че вярват в 2012та, астероиди и тн
Сладурче,християните не вярват в 2012 година.Това е предсказание на маите

Е оная така вика.

gret4ety
10-28-2009, 19:28
Ти си мн зле бе... събери си мислите в главата...

Belair
10-29-2009, 12:05
Ти си мн зле бе... събери си мислите в главата...
Аз ли,бе любов моя

gret4ety
10-30-2009, 08:35
Ти си мн зле бе... събери си мислите в главата...
Аз ли,бе любов моя
Не... SolusChristus...

SolusChristus
10-30-2009, 08:44
Ти си мн зле бе... събери си мислите в главата...
Аз ли,бе любов моя
Не... SolusChristus...

Християните вярват в това, което пише в Библията и нищо, което й противоречи.

Ако няма астероиди, 2012, зодии, гледачки, бачки, късмет и тн, защо обвиняваш християните, че вярват в тези неща?



Един осъзнал се навреме човек... скоро щеше да започнеш да говориш за седмото измерение и за зблъсъка на астероида лакамока със земята

Според горния цитат, който вярва в Бог, вярва в седмото измерение и "зблъсъка" с някъв астероид.

http://en.wikipedia.org/wiki/Protestant_Reformation

clever
11-19-2009, 13:37
Не се моля. :-D

Kaley
01-22-2010, 16:58
да. Бог отговаря на всички молитви, но понякога отговорът е НЕ. Тези които не вярват в Него ама му се молят.. е няма да стане.. всичко става според вярата.

onestar
01-22-2010, 18:24
Как ти отговаря Бог? Е, сега ако кажеш вече и че си говориш с него ще падна от стола...

И между другото всичко си е до психиката. Ако искаш нещо силно, толкова силно, че правиш всичко възможно, за да го получиш - ще го имаш.

Kaley
01-23-2010, 10:02
ахаха не съм казала че си говоря с Него.Отговорът може и да не е устен, в смисъл не чуваш глас (ако се беше позамислил малко нямаше да прайш тъпи изказвания). Отговорът при мен най-често е или сбъдване на това което съм поискала или обратното ;) и да те помоля да спреш да се заяждаш, да прайш тъпи изказвания енд соу он..

YouDontKnowMe
01-23-2010, 10:08
Не се моля на Бог . Моля се на себе си да си вдигна д-то и да стана да свърша нещо полезно. И понякога , наистина, отговорът на молитвите ми е НЕ :D

onestar
01-23-2010, 13:10
и да те помоля да спреш да се заяждаш, да прайш тъпи изказвания енд соу он..
Е, щом ме молиш... молитвата ти ще бъде чута.
Със здраве 8)

Li0nesS
01-25-2010, 07:27
И между другото всичко си е до психиката. Ако искаш нещо силно, толкова силно, че правиш всичко възможно, за да го получиш - ще го имаш.
Точно, кратко и ясно! :) Психиката стои в основата на всички събития, които са ни се случили, ни се случват и ще ни се случат.
Абсолютно всичко свързано с успеха е свързано на 100% с психиката и настройката на човек.

gandalfepi4
05-08-2010, 13:04
малее толкова ме зарадва тая тема :razz: :razz:

абе глупчовци такива как може да казвате че молитвите се сбъдват?
колко може да сте мъненки за да не знаете че написаното в библията "че ако имаш вяра колкото и зрънце от горчица ще ти се сбъднат ВСИЧКИ молитви" е просто поредната измишльотинка?

то си има направени проучвания, изследвания, статии, научен мат'риал поограмотете се малко преди да кажете че молитвите работели (ок де ако хвърлиш камък и се бързо се помолиш да падне на земята ще стане ама т'ва се не брои)

http://pn.psychiatryonline.org/content/40/17/15.full

http://www.nytimes.com/2006/03/31/health/31pray.html?ex=1301461200&en=4acf338be4900000&ei=5088&partner=rssnyt&emc=rss

http://web.med.harvard.edu/sites/RELEASES/html/3_31STEP.html

http://en.wikipedia.org/wiki/Prayer#Efficacy_of_prayer_healing

filmimilmi
05-08-2010, 14:01
Молитвите са като да си прочетеш хороскопа. Всеки го е правил. :) Няма нищо лошо в това да намериш надежда в трудни моменти. Няма значение дали тя се е появила чрез вяра или просто амбиция разчитайки единсвено на себе си. Важно е да се настроиш положително, без значение как си намерил мотивацията за това. Като че ли тези, които вярват в нещо по-често постигат положителни резултати в борбата си да променят нещо към по-добро. :)

Rounder
05-09-2010, 14:31
за мен това са глупости да се молиш на някого който никой не е виждал,и прочие,и да ти се сбъдне се едно да късаш пари и те пак да са си цели.
Според мен молитвите са за слабите,силните ги постигат сами.

saruhi
05-17-2010, 15:48
Безброй пъти е отговарял,но разбира се не на всички.Бог не е като златната рибка-казваш желание и на минутката се изпълнява.помислете за шанса едно дете,имащо семейство,покрив над главата,храна и т.н за се помоли и да каже "Господи,искам друго семейство писна ми от тези тук",и друго дете,живеещо в сиропиталище,без семейство да каже "Господи,моля те дай ми семейство!"...Какъв е шанса Бог да даде отговор на едната и другата молитва...едни и същи молитви от две различни деца... :wink:


за мен това са глупости да се молиш на някого който никой не е виждал,и прочие,и да ти се сбъдне се едно да късаш пари и те пак да са си цели.
Според мен молитвите са за слабите,силните ги постигат сами.

Rounder,и вятъра не го виждаш,но го усещаш,нали!?Стига да не си вкъщи! :)

DevilWish
05-17-2010, 20:30
Не се моля за лични облаги, просто възхвалявам Бог ;) Онази вечер за първи път се молих приятелят ми да не получи нищо от полицията . И за сега не е получил.Така че . . ;)

ZipFail
05-17-2010, 20:47
Точно щото си се молила е ! :lol:

gandalfepi4
05-17-2010, 21:01
O! толкова е хубаво да знам че бог НАИСТИНА помага на хората :)

бях изгубил вяра че на небето има невидим човек който да се грижи да си вземем изпитите, да си намерим ключовете и да хванем маршрутката след като се нагледах на деца които ровят из пръстта за несекоми от глад

http://jesus-is-savior.com/images/globalisation.jpg

хора които ЩЕ си възвърнат крайниците след като се помолят

http://jesuskills.net/_Media/amputee_large.jpeg

и най-вече като видях че според направени изследвания молитвите нямат НИКАКЪВ ефект върху пациенти.

благодаря на всички коитосподелиха че смятат че върховният създателнавселената му пука за незначителните и проблеми когато има толкова болкаи мъка п света :)

помиолете се и това дете да е се излекува от дадения му свише прблем

http://images.stanzapub.com/readers/2008/09/26/356217_1.jpg

Lancelot
05-17-2010, 21:01
Бог не е кукловод :\

gandalfepi4
05-18-2010, 09:49
и? какво изобщо трябваше да означава това изказване?

"Бог ми помага и ме обича и всичко което е мое е мое заради Него и следователно Той бди над всички нас и вие трябва да се присъедините към моята интерпретация на една книжка от бронзовата ера."

но когато някой гаден еретик покаже ГИГАНТСКАТА маса лайна която се изсипва върху НАПЪЛНО невинни хора всеки ден тогава-

"Е са! Бог да не е Бог за да се грижи за всички? Той си има преференции, защо му е да се грижи за бедните, беззащитните, неоправданите, безсилните и всички други които страдат (дори и само тези за чиято мъка не са отговорни хора, а те са МНОГО) когато може да се грижи аз да намеря 50 стинки на улицата?"

искаш ли отговор-ТАКА ПИШЕ В ТЪПАТА ТИ КНИГАи не е метафорично този път, сори, прочети си я ако искаш.

Lancelot
05-18-2010, 14:03
Много си повърхностен. Четеш много и не разбираш нищо. Както и да е.. Казах доста с горното си мнение. Ако не го разбираш...
Не искам да обсъждам нищо с теб. Няма смисъл.

Само ми кажи, защо ти пука толкова? Защо ти пука, че ние, идиотите, вярваме в една лъжлива книга и лъжлив Бог? Защо се ядосваш толкова? След като Бог няма, защо си му ядосан за нередностите? Хм?

gandalfepi4
05-18-2010, 14:18
http://www.youtube.com/user/C0nc0rdance#p/u/33/FsMfn88ZA8k

и много, МНОГО други. поставям само това за да съм сигурен че някой ще обърне внимание.

аз лично не бих искал вярата в приказки за хлапета да доведе до това някое дете да умре с уста полуразложена от повръщана стомашна киселина. ти си вярвай и в буратино ако искаш.

ZipFail
05-18-2010, 14:24
ебати и идиотското клипче...някви извадени факти и много изкривяване..

Lancelot
05-18-2010, 14:41
Не ми отговори на въпроса.
Хората сме такива таквито искаме да бъдем. Това, което сами си причиняваме, не може никой да ни го причини.
Бог не е кукловод.

Буратино е пич, но не игнорирай всичко, което не ти изнася.

gandalfepi4
05-18-2010, 17:34
охо, и кое не ми изнася?

Lancelot
05-18-2010, 19:10
Както забелязваш, много неща. /ignore

gandalfepi4
05-18-2010, 20:10
http://www.kapolka.net/wordpress/wp-content/uploads/2008/12/if-you-could-reason-wth-religious-people-there-would-be-no-religious-people-house.jpg

Lancelot
05-18-2010, 20:23
Ахам, вкарваме великите мислители...
Отговори ми на въпросите от предишните коментари..Това /ignorе го правиш ти.. "сеш се?"

Vortexa
05-18-2010, 22:05
Никога не съм се молил на какъвто и да е бог, защото никога не съм вярвал в какъвто и да е бог , но си мисля че дори и да го направя само ще си изгубя времето 8) :D

gandalfepi4
05-19-2010, 06:43
Ахам, вкарваме великите мислители...
Отговори ми на въпросите от предишните коментари..Това /ignorе го правиш ти.. "сеш се?"

ти да не се бъгна нещо, к'ви въпроси те гонят? ти едно нещо ме пита (що ми пука че толкова много хора вярват в приказки за деца от бронзовата ера) и аз ти отговорих. това е причината хора да убиват други хора, това е причината родители да убиват деца, това е причината да преебават (успешно) образователната система, това е причина да вземат пари с които да си строят магически сгради (с гръмоотводи 8-) ) и женски дрехи и папане и златни ланци и да заделят каквото е останало за умиращите в африка, като казах умиращите в африка-ученето на хора че спин се пренася от презервативи, ученето на хора че педалите са изроди, преебаването на законните права на педалите, преебаването на правата на аборт, преебаването на медицината(това само малко), преебаваето на науката, ученето на хора че 2/3 от света ЩЕ гори завинаги а че и останалите "заслужават" така... и още едно-две други неща.

отговорих ли ти защо ми пука дали някй вярва в книга която 2/3 са невалидни (щото са за злите хора от стария завет, създадени перфектни от перфектния бог който обаче не ги е създал перфектни щото 5 минути селд това преебават всичко като папат от дърво ПОСТАВЕНО В ЦЕНТЪРА НА ТЕРИТОРИЯТА ИМ, което ОПРЕДЕЛЕНО нямаше да се случи в даден момент от бзсмъртното им съществуване :x ), 3/5 са метафорични (щото нямат смисъл ако се гледат буквално или са просто зли), и половината противоречи на другата половина, и съдържа безумни фактологични грешки (ако овца гледа шарена пръчка ще роди ли ахне на ивици или човек може ли да оцелее и 5 минути в стомаха на "гигантска риба")НО е съвършенната дума на бог (направена на забравих си кой никейски събор с вдигане на ръка) която е довела до 33 хиляди деноминации на една религия която е пряко отговорна за това

http://notachristian.org/christianatrocities.html

отговорих ли ти?

Lancelot
05-24-2010, 09:29
Не ми отговори.
Ако в действителност ти пукаше нямаше да прекарваш времето си тук в спорове с тийнейджъри, а щеше да се опиташ да промениш нещо.
Войни заради вярата в православната религия? Моля те.. Смешен си. Хората са отговорни за всичко. Войните свързани с религията са същите като тези свързани с болните амбиций, личната изгода и тн. Омраза, като тази, която ти изпитваш към вярващите, е причината за всичко. Защото хората не могат да се примирят с различното.

2/3 са невалидни? Освен недостоверните и глупави сайтове, които постоянно използваш, имаш ли друг източник? Ако всичко беше просто колкото ти го представяш, мислиш ли, че стотиците по-умни от теб и мен нямаше да се досетят,че всичко е лъжа? Във всички теми, които си изписал, не си показал убедителен и достоверен факт, който да уборва или да доказва нещо. Ако беше научно доказано, нима нямаше някой друг освен анонимни сайтове със съмнителен произход и няколко тийнейджърчета да се досети?

Ти просто отказваш да приемеш различните. Хората като теб са причината. Себичните и егоистични хора, които не приемат другите.

Ядосан си на Бог, в който не вярваш. Не е ли парадоксално?

Пишеш много, но нищо не казваш. Познанията ти в областа са повърхностни и на много места грешни. Ние не сме тук за да съдим. Приеми го. Или ти си някакво божество?

Няма да продължавам. Спорът с човек, който е затворен за промяна, е безмислен.

Последно.
Моля те, научи се да пишеш. Сигурно смяташ, че главните букви са за простолюдието, но постовете ти докарват единствено раздразнение и умора на очите и ума.

gandalfepi4
05-24-2010, 09:56
Ако в действителност ти пукаше нямаше да прекарваш времето си тук в спорове с тийнейджъри, а щеше да се опиташ да промениш нещо.


ми не ми пука ТОЛКОВА много. какво искаш, да снайперирам папата ли?

Войни заради вярата в православната религия? Моля те.. Смешен си. Хората са отговорни за всичко. Войните свързани с религията са същите като тези свързани с болните амбиций, личната изгода и тн. Омраза, като тази, която ти изпитваш към вярващите, е причината за всичко. Защото хората не могат да се примирят с различното.


прочети материала по история за осми клас. сериозен съм.

2/3 са невалидни? Освен недостоверните и глупави сайтове, които постоянно използваш, имаш ли друг източник? Ако всичко беше просто колкото ти го представяш, мислиш ли, че стотиците по-умни от теб и мен нямаше да се досетят,че всичко е лъжа? Във всички теми, които си изписал, не си показал убедителен и достоверен факт, който да уборва или да доказва нещо. Ако беше научно доказано, нима нямаше някой друг освен анонимни сайтове със съмнителен произход и няколко тийнейджърчета да се досети?


ми честно казано използвам сайтовете от гугъл и (доста по-често) уикипедия за да илюстрирам нещо, вместо да казвам "според мен, според еди-коя си книга, според пенньо и тн" щото така е доста по-ясно. например успешно ги използвах за да изоблича в лъжа колегата ти вчера и днеска тебе в малоумие(айнщайн)

а за стотиците по-умни хора ако ми говориш:

колко от тях обясняват на излъганите от ватикана негри че спин не се разнася от презервативи?

коло от тях искат да забранят пушенето щото убива?

колко от тях искат да забранят шарията?

колко от тях искат да изхвърлят хората които са в парламенти ама мислят че света е създаден преди 5000 години и човешката раса идва от некъв инцест?

и тн и тн и тн

Ти просто отказваш да приемеш различните. Хората като теб са причината. Себичните и егоистични хора, които не приемат другите.


пак си дебил КАЗАХ ТИ не ми пука в какво вярваш, не съм пускал нищо лошо срещу будистите например щото те не убиват, не лъжат, не нараняват, не крадът ТОЧКА твоята паплач обаче прави некви поразии и за'тва се нерва

Ядосан си на Бог, в който не вярваш. Не е ли парадоксално?


ах, пак този аргумент. прав си. аз всъщност вярвам в яхве, хвана ме, признавам си.

Пишеш много, но нищо не казваш. Познанията ти в областа са повърхностни и на много места грешни. Ние не сме тук за да съдим. Приеми го. Или ти си някакво божество?


ми като някой олигофрен ми обяснява вдъхновено че педалита са такива по избор, че земята е на 5 ооо години, че адам и ева са истински и некви такива к'во да правя, то не е смешно а жалко брат!

Няма да продължавам. Спорът с човек, който е затворен за промяна, е безмислен.


това го пишеш за 15-ти път. спри да спориш тогава, бия ли те да пишеш?!

Последно.
Моля те, научи се да пишеш. Сигурно смяташ, че главните букви са за простолюдието, но постовете ти докарват единствено раздразнение и умора на очите и ума.


тебе май и книжка с картинки ти уморява ума но добре. (между другото пише се амбициИ и изпусна едно "до" горе, само да знаеш :oops: )

Lancelot
05-25-2010, 15:26
Освен "пишеш тва за 5-ти или 20-ти път" нямаш ли друг аргумент? Никъде в нищо не си ме изобличил :|

Православието е различно от католическат вяра. gf
Значи умни хора няма. окей
Ако не ти пукаше, намаше да пишеш и да обиждаш. Не си казал лошо за будистите, но за християните да. Значи ТИ пука за различията.
Парадокса си остава.
Няма да продължавам - имам в предвид, че няма да се задълбочавам, защото и на този етап ти е трудно да ме разбереш.
Ух, да, извинявай. Наистина грешките ми са отвратителни. Може би трябва да прекарвам повече време в такива форумчета за да се науча да пиша.

gandalfepi4
05-25-2010, 18:24
първо-за едно нещо спорихме (айнщайн е ли теист или не) и аз доста ясно показах че не е [дори и можех да използвам вашите собствени аргументи и по-специално "вярвам в бога на спиноза" (щото ако знаеш какво е това само спора е свършил)ма знаех че ще се закучите]

второ-православието Е различно от католическата вяра, съгласен съм, никъде не съм го оспорвал точно това.

трето-пиша най-вече от скука, после от нерви как е възможно някой да е толкова кух, а не от "омраза". не ми пука толкова за вас че да ви мразя, споко :D

четвърто-ето ти примери за "парадокса" ти, барем чатнеш ЛЕКАТА разлика: будистите са мирни и тихи, хиндуистите са вегетарианци, таоистите са мирни на макс, атеистите( :D ) проповядват логика и равноправие... а пък от ДРУГА страна юдеите си осакатяват децата, християните правят поразии а мюсюлманите... не е нужно нали?

пето-наистина не продължавай (И този път) че глупостомера ми ще гръмне от тебе.

purple00
08-26-2010, 09:19
Да

geni20
08-26-2010, 14:29
Зависи за какво се молиш глупаво е да се молиш за да имаш по мощен комп или некви такива и после да се чудиш що GOD!!! не ти е дал нов комп. Иначе при мен по смислените молитви ми се збудват!

gandalfepi4
08-26-2010, 17:26
Зависи за какво се молиш глупаво е да се молиш за да имаш по мощен комп или некви такива и после да се чудиш що GOD!!! не ти е дал нов комп.

пичага споко! тук съм за да те зарадвам много - в интерес на истината грешиш ужасно, дори и да помолиш ГОД!!%!№(*$§!!! да ти увеличи пишката или да ти излекува гнойната пъпка на носа ще стане, просто не си си чел библията и за'ва си мислиш грешни работи :)

позволи ми да те просветля, lets go to madeй 17:20 и да прочетем какво казва jizys!*&!!:

Защото истина ви казвам: Ако имате вяра колкото синапово зърно, ще речете на тая планина: Премести се оттука там, и тя ще се премести; и нищо няма да ви бъде невъзможно.

тъй че споко, ако не се сбъдва молитвата на някой значи той няма и най-малка вяра. толкова е просто 8)

а сега започвай да се молиш за пари!!!

sladkotykate
08-28-2010, 07:36
Винаги се сбъдват моите желания.

UNITED2
08-28-2010, 11:29
Винаги се сбъдват моите желания.
Добрата фея работи за тебе Кате 8)

sladkotykate
08-28-2010, 12:40
^хаха работи работи,няма спирачки

Nam3less3
08-28-2010, 13:30
тъй че споко, ако не се сбъдва молитвата на някой значи той няма и най-малка вяра. толкова е просто 8)

а сега започвай да се молиш за пари!!!Вяра не означава просто да си мислиш, че съществува някакъв си Бог. Малцина хора имат вяра, и ако се молят за нещо полезно, то ще се случи. Но на обикновените хора като нас вярата ни е малка и слаба, защото вяра означава спазване на цялото учение на Христос.

quexxe
09-05-2010, 17:39
Не. А и да се молиш е по - скоро утеха за душата... Скромна надежда. Всичко се крие в движението и упоритостта на ръцете (хах).

awerw
09-05-2010, 19:59
Да ви кажа честно не помня но май са се сбъдвали някои малки а пък и аз много искам да вярвам в него ама аз вярвам де или поне така си мисля :(

m0n4yyy
09-05-2010, 20:13
БРЪСНАР

Един човек влязъл в бръснарницата, както обикновено правел, за да го избръснат и подстрижат.
Заприказвал се с бръснаря, който го обслужвал. Говорили за разни неща и изведнъж станало дума за Бог.
Бръснарят казал: - Каквото и да ми говорят, аз не вярвам, че съществува Бог. - Защо? – попитал го клиентът. - Та, нали това и така е ясно! Достатъчно е да излезеш на улицата, за да се убедиш, че няма Бог.
Кажете ми, ако Бог съществува, защо има толкова много болни хора? От къде са безпризорните деца?
Ако Той наистина съществуваше, не би имало нито страдания, нито болка и войни.
Трудно ми е да си представя любящ Бог, който допуска всичко това.
Клиентът се замислил за миг, но решил да си премълчи, за да не влиза в спор.
Когато бръснарят си свършил работата, клиентът си тръгнал.
Излизайки от бръснарницата, той видял на улицата рошав и необръснат човек
(като че ли не се е подстригвал цяла вечност – толкова бил рошав).

Тогава клиентът се върнал в бръснарницата и казал на бръснаря: - Знаете ли какво ще ви кажа? Не съществуват бръснари! - Как така? – учудил се бръснарят. – А нима аз не влизам в сметката? Аз съм бръснар! - Не! – възкликнал клиентът – Те не съществуват, иначе нямаше да има рошави и необръснати хора,
като ето онзи човек, който върви по улицата. - Но, мили човече, работата не е в бръснарите. Просто хората не идват при мене. - Точно в това е работата! – потвърдил клиентът. – И аз казвам същото: Бог има!
Просто хората не Го търсят и не отиват при Него. Ето защо има в света толкова много болка и страдания.

... Това не е мое творение .. прочетох го в една страница във Фейсбук .. и въпреки всичко намирам истината в него. :)
Съветвам хората, писали в тази тема, също да го прочетат. :)

Господ отговаря на молитвите ми, по един или друг начин ..
И въпреки, че не винаги става точно това, за което съм го помолила, след време осъзнавам защо е постъпил другояче .. и съм си давала сметката, ако това, за което го бях помолила се беше сбъднало какви последствия щеше да има за мен после. :)
Но нека не спорим, защото всеки мисли по различен начин .. нито единия може да убеди другия в противното, нито обратното .. просто се влиза в някакви безсмислени дебати и отново не се стига до консенсос .. затова нека се стараем да спазваме добрия тон. :)

gandalfepi4
09-06-2010, 08:07
^ Май по-скоро за бръснаря който не присъства в никакви регистри, няма познати или хора които са го виждали и нито един от КЛИЕНТИТЕ МУ не биват обръснати от него (въпреки обещанието му да ги обръсне на мига ако поискат) а най-много сами да си свършат работата или да видят нещо хубаво в това да не са обръснати и да си кажат че така е по-добре (не знам защо).

това ми напомня за една друга "притча":

мъдър дзен учител си живеел в една колиба на върха на планина. една нощ при него дошъл крадец, за да го обере. тъй като в колибата нямало нищо за крадене той търсил и търсил докато най-накрая не станало късно и учителят не се прибрал. като го заварил да му тършува из вещите той казал "дошъл си от толкова далеч, ще е срамота да си тръгнеш с празни ръце!" и му дал дрехите си. по-късно той седял (гол) на прага и гледал нощното небе когато тъжно въздъхнал:

-Ех, да можех да му дам и тази красива луна...

а пък долу в града имало книга написана от овчар в която се говорело за един добър бръснар който щял да изпрати този невероятно добър и мъдър човек в ада за винаги понеже не вярвал в съществуването му. все пак дори и в самата книга пишело че бръснарят бил "завистлив" и "гневен" с две думи - жалък и дребен образ :?

Bukmopu
09-07-2010, 18:53
Това,което искам и това,за което се трудя и за което полагам усилия се сбъдва.
Това,за което се моля не се сбъдва.

Nam3less3
09-08-2010, 09:37
Това,което искам и това,за което се трудя и за което полагам усилия се сбъдва.
Това,за което се моля не се сбъдва.Че ти изобщо християнка ли си? Като ти видях мненията в тоя форум, ми се струва че не си, тогава как може да се молиш изобщо? И за какво се молиш, да не би механично да си повтаряш "искам това, искам онова"?

Kaley
09-09-2010, 13:38
Ако се молиш за нещо, ама ти си знаеш, че няма да стане, много ясно, че няма да стане.

gandalfepi4
09-09-2010, 13:58
ми в случая разлика нема. и това за което се молят християните не се сбъдва, освен ако не е въпрос на шанс в което има някаква вероятност да се сбъдне.

пичове, знаете че има изследвания за това дали молитвите бачкат и те са показали че НЕ бачкат.

аз лично съм виждал супер, ултра, мега фанатизирана жена която се моли като луда за това синът ѝ да си запази окото след лош инциент и тя беше невероятно убедена че ще се случи "чудо", че ще има намеса от страна на джизъс и хлапето ще си остане цяло.

като резултат то СИ загуби окото и тя с усмивка обяви че това е волята на всевишния и е най-доброто. ей такива сте и вие:

като се случи нещо - "ГОСПОД НАПРАВИ ЧУДО"

като не се случи нищо - "ГОСПОД НАПРАВИ ЧУДО"

браво ви на вярата, само това мога да кажа

Concussion
01-06-2011, 15:08
"И каквото и да поискате в Мое име, ще го сторя за да се прослави Отец в Сина. Ако поискате нещо в Мое име, това ще сторя" (Йоан 14:13,14).

Е, това ОБЕЩАНИЕ на Исус така и не е изпълнено при мен, а и при много други хора. Може да ти се случи нещо, само ако положиш усилия за него или просто обстоятелствата са такива.

Nam3less3
01-06-2011, 15:15
"И каквото и да поискате в Мое име, ще го сторя за да се прослави Отец в Сина. Ако поискате нещо в Мое име, това ще сторя" (Йоан 14:13,14).

Е, това ОБЕЩАНИЕ на Исус така и не е изпълнено при мен, а и при много други хора. Може да ти се случи нещо, само ако положиш усилия за него или просто обстоятелствата са такива.Че много хора не са вярващи и духовни, а трябва да поискаш нещо в "Мое име" т.е. в името на Христос, за кеото малцина са способни.

gandalfepi4
01-06-2011, 15:19
Марко 11:23-24

23 Истина ви казвам: Който рече на тая планина: Дигни се и хвърли се в морето, и не се усъмни в сърцето си, но повярва, че онова, което казва, се сбъдва, ще му стане.

24 Затова ви казвам: Всичко каквото поискате в молитва вярвайте, че сте го получили, и ще ви се сбъдне.


Матей 17:20

20 Защото истина ви казвам: Ако имате вяра колкото синапово зърно, ще речете на тая планина: Премести се оттука там, и тя ще се премести; и нищо няма да ви бъде невъзможно.



http://www.ourdailyjourney.org/wp-content/uploads/MustardSeed.jpg

мисля че поне един от тези индивиди които живеят сега и поне 100-ина от тези които са живели в близките 2 000 години са поискали да се случи нещо, което може да се квалифицира като чудо и което да докаже на науката и хората че християнството е истинско:

-Джизъс, моля те направи така че кракът на съпругът ми да порасне отново. Сърцето ми е чисто, обичам го такъв какъвто е, но се нуждаем от храна, а той не може да работи така.

Моля те Джизъс, знам че е за 100-ен път тази молба, но имам вяра в твоята пауър Джизъс.

Вчера дъщеричката ми припадна от глад.

Моля, моля, моля...




- Quit yo bitchin' wench! I ain't feelin' up to it today, deal with ur own shit. Grow some balls and man the fuck up!

Bitch...

Nam3less3
01-06-2011, 15:23
и не се усъмни в сърцето си, но повярва, че онова, което казва, се сбъдва...Ако имате вяра колкото синапово зърноЕ нали си атеист, как очакваш да ти се сбъднат молитвите. А малко християни имат даже вяра колкото синапово зърно.

Concussion
01-06-2011, 15:30
и не се усъмни в сърцето си, но повярва, че онова, което казва, се сбъдва...Ако имате вяра колкото синапово зърноЕ нали си атеист, как очакваш да ти се сбъднат молитвите. А малко християни имат даже вяра колкото синапово зърно.

E, аз пък не съм атеистка. Колкото и да съм черногледа напоследък, винаги съм знаела, че Господ съществува. Защо тогава молитвите ми не са се сбъдвали, при всички тези обещания в Библията?

Nam3less3
01-06-2011, 15:38
и не се усъмни в сърцето си, но повярва, че онова, което казва, се сбъдва...Ако имате вяра колкото синапово зърноЕ нали си атеист, как очакваш да ти се сбъднат молитвите. А малко християни имат даже вяра колкото синапово зърно.

E, аз пък не съм атеистка. Колкото и да съм черногледа напоследък, винаги съм знаела, че Господ съществува. Защо тогава молитвите ми не са се сбъдвали, при всички тези обещания в Библията?И какви са ти били молитвите?

gandalfepi4
01-06-2011, 15:47
не говоря за моите молитви бонбон.

говоря за ежедневните молитви НА УМИРАЩИТЕ ОТ ГЛАД ХОРА ОТ КОИТО ЕДИН ИЗДЪХВА ВСЯКА СЕКУНДА, ЗА УМИРАЩИТЕ ОТ БОЛЕСТИ, ЗА ИЗНАСИЛВАНИТЕ БЕБЕТА, ДЕЦА И ВЪЗРАСТНИ, ЗА ХОРАТА КОИТО СЕ НУЖДАЯТ ОТ НЕЩО, А НЕ ТЪПАЦИ КОИТО ИСКАТ ДА СИ ХВАНАТ АВТОБУСА.

примерно - човек бива премазан от дърво и седи там 4 дни.

той е американец и се моли на бог да бъде спасен. най-накрая си отрязва ръката с ТЪП нож от лакътя надолу и се лута докато намира помощ.

той все още е вярващ и твърди че такава е била волята господна.






само аз се чудя защо джизъс е искал той да си пие пикнята 4 дни, докато ръката му е премазана и закована за земята, сам в студена гора и после в шок и полулудост да се осакати по унищожаващо болезнен начин.


сигурно вярата му е била колкото 3/4 синапово зърно нали?

какво е могъл да направи бедният джизъс в тази ситуация все пак?

глупаво, арогантно прасе си ти.

грам не ми пука кой ще ме набани, аз поне мисля за тези неща, а не ги отмятам вяло с вманиачена усмивка.

ако беше и една милиардна от това което е човешко, щеше да се молиш за страданието на тези хора до тогава, докато сърцето ти спре да бие от напъване.

същото и за всичките които наричаш истински християни.


ТОВА НЯМАШЕ ДА СЕ Е СЛУЧИЛО АКО НА ГИГАНТСКИЯ KУP В НЕБЕТО ИМАШЕ СЪРЦЕ КОЛКОТО НА ВРАБЧЕ.

но не - твърде сме заети да си спускаме ташаците върху рода човешки и да се радваме как ги целуват.

и те целуват ли целуват

http://www.motifake.com/image/demotivational-poster/1012/enjoy-2011-final-year-teabag-your-mom-demotivational-posters-1293805485.jpg

защото "знаят" че ще бъдат пометени от добричкият им бог и ако го ядосат милостиво ще им ебе майката завинаги... против най-доброто си намерение разбира се :?

01-06-2011, 15:49
и не се усъмни в сърцето си, но повярва, че онова, което казва, се сбъдва...Ако имате вяра колкото синапово зърноЕ нали си атеист, как очакваш да ти се сбъднат молитвите. А малко християни имат даже вяра колкото синапово зърно.

E, аз пък не съм атеистка. Колкото и да съм черногледа напоследък, винаги съм знаела, че Господ съществува. Защо тогава молитвите ми не са се сбъдвали, при всички тези обещания в Библията?И какви са ти били молитвите?

Какво? Искаш да ти каже за какво се е молила и ти да кажеш - Дааааа, ама аз като духовен водач и гуру ти казвам ти не си искрена и Бог не те чува, вярата ти е слаба, ама аз пък се молих да има боб с наденица за вечеря и басиииии стана....жената/майката/бабата/бащата/дядото/лелята/кръсницата/комшията/дъщерята/сина/прабабата и тн беше сготвила боб с нАденица...Аз съм и ИскрИн и стана...Бог е милостив...Бог е дъ БЕСТ....Хи ис нъмбър УАН, енд айм дъ чоузен УАН....
Общо взето нещо от сорта ще отговориш....

Nam3less3
01-06-2011, 15:54
Много пишете. Неведоми са пътищата божии.

NomNomNom
01-06-2011, 16:02
Много пишете. Неведоми са пътищата божии.
Божии .

gandalfepi4
01-06-2011, 16:05
Много пишете. Неведоми са пътищата божии.

мда, това като го напишеш можеш да кажеш и че зелен, невидим робот наречен марго е създал вселената за една раса която е трилион от трилион от трилион от трилион пъти по-миниатюрна от нея и има много логика но е незабележима.

знаеш ли какво?

ако бог можеше (а той може) да направи пътищата си явни за нас и да не сме като слепи прасета щеше ли?


не, понеже не иска да ни направи хубаво.

може, може всичко, просто не иска явно.


страхливо парче си ти

Nam3less3
01-06-2011, 16:09
Абе зарежи всичко. Смисълът на живота е борба със злото и духовно усъвършенстване. Първо повярвай в Бог, пък после се мъчи да разгадаваш неяснотите по християнството. А и не е наша работа това.

01-06-2011, 16:09
Какво говорим за Бог не мога да разбера?Като не съществува....Дори и вярващите не знаят за какво става на въпрос ама спорят....

Concussion
01-06-2011, 16:11
и не се усъмни в сърцето си, но повярва, че онова, което казва, се сбъдва...Ако имате вяра колкото синапово зърноЕ нали си атеист, как очакваш да ти се сбъднат молитвите. А малко християни имат даже вяра колкото синапово зърно.

E, аз пък не съм атеистка. Колкото и да съм черногледа напоследък, винаги съм знаела, че Господ съществува. Защо тогава молитвите ми не са се сбъдвали, при всички тези обещания в Библията?И какви са ти били молитвите?

Теб какво те засяга какви са ми били молитвите?! В най-трудните моменти които сме имали (разбира се те са нищо пред примерите дадени по-горе), съм се молила с вяра много по-голяма от едно синапово зърно и Бог сякаш изобщо не ме чува и не иска да се погрижи за мен... а тогава не ми е идвало на ум да говоря както сега. А хора, които не вярват в Него постигат много, защото сами полагат усилия за това.

Nam3less3
01-06-2011, 16:11
Какво говорим за Бог не мога да разбера?Като не съществува....Дори и вярващите не знаят за какво става на въпрос ама спорят....Ето един цитат на истинския Гандалф:
Ала не е наша работа да мъдруваме над безкрайните съдбини на света, трябва само да помагаме както можем на епохата, в която живеем, да плевим злото в полята, които познаваме, та ония, що дойдат подир нас, да разорат чисти угари. А дали ще е слънчево времето им или облачно - това не решаваме ние.

gandalfepi4
01-06-2011, 16:11
Абе зарежи всичко. Смисълът на живота е борба със злото и духовно усъвършенстване. Първо повярвай в Бог, пък после се мъчи да разгадаваш неяснотите по християнството. А и не е наша работа това.

тогава никой нямаше да отива в ада лицемер!

Nam3less3
01-06-2011, 16:13
Теб какво те засяга какви са ми били молитвите?! В най-трудните моменти които сме имали (разбира се те са нищо пред примерите дадени по-горе), съм се молила с вяра много по-голямо от едно синапово зърно и Бог сякаш изобщо не ме чува и не иска да се погрижи за мен... а тогава не ми е идвало на ум да говоря както сега. А хора, които не вярват в Него постигат много, защото сами полагат усилия за това.Някой път просто злото трябва да се случи, а и страданието учи, "всичко което не те убива те прави по-силен". Казано е - Изкуси ме, Господи, изпитай ме.

Nam3less3
01-06-2011, 16:15
Абе зарежи всичко. Смисълът на живота е борба със злото и духовно усъвършенстване. Първо повярвай в Бог, пък после се мъчи да разгадаваш неяснотите по християнството. А и не е наша работа това.

тогава никой нямаше да отива в ада лицемер!Защо?

gandalfepi4
01-06-2011, 16:19
Абе зарежи всичко. Смисълът на живота е борба със злото и духовно усъвършенстване. Първо повярвай в Бог, пък после се мъчи да разгадаваш неяснотите по християнството. А и не е наша работа това.

тогава никой нямаше да отива в ада лицемер!Защо?

защото е зло малоумник такъв!!!!

всички добри, алтруситчни джейнисти, будисти и просто добри хора ще бъдат вечно измъчвани и ей такива тъпи тъпанари като теб кават "мех, грее ме, аз съм спасен и са неведоми пътищата божии lol"

толкова щеше да ме е гнус от себе си на твое място че нямаше да мога да използвам огледало

01-06-2011, 16:27
Какво говорим за Бог не мога да разбера?Като не съществува....Дори и вярващите не знаят за какво става на въпрос ама спорят....Ето един цитат на истинския Гандалф:
Ала не е наша работа да мъдруваме над безкрайните съдбини на света, трябва само да помагаме както можем на епохата, в която живеем, да плевим злото в полята, които познаваме, та ония, що дойдат подир нас, да разорат чисти угари. А дали ще е слънчево времето им или облачно - това не решаваме ние.

Дали ще е слънчето зависи от климатични и не чак толкова климатични фактори....А не от Бог....

Nam3less3
01-06-2011, 16:27
Абе зарежи всичко. Смисълът на живота е борба със злото и духовно усъвършенстване. Първо повярвай в Бог, пък после се мъчи да разгадаваш неяснотите по християнството. А и не е наша работа това.

тогава никой нямаше да отива в ада лицемер!Защо?

защото е зло малоумник такъв!!!!

всички добри, алтруситчни джейнисти, будисти и просто добри хора ще бъдат вечно измъчвани и ей такива тъпи тъпанари като теб кават "мех, грее ме, аз съм спасен и са неведоми пътищата божии lol"

толкова щеше да ме е гнус от себе си на твое място че нямаше да мога да използвам огледалоНикой добър човек няма да бъде вечно измъчван. Пак си измисляш разни работи.

Nam3less3
01-06-2011, 16:28
Какво говорим за Бог не мога да разбера?Като не съществува....Дори и вярващите не знаят за какво става на въпрос ама спорят....Ето един цитат на истинския Гандалф:
Ала не е наша работа да мъдруваме над безкрайните съдбини на света, трябва само да помагаме както можем на епохата, в която живеем, да плевим злото в полята, които познаваме, та ония, що дойдат подир нас, да разорат чисти угари. А дали ще е слънчево времето им или облачно - това не решаваме ние.

Дали ще е слънчето зависи от климатични и не чак толкова климатични фактори....А не от Бог....Е ако тука не си схванал символиката ще се гръмна. Всичко иначе зависи от Бог.

01-06-2011, 16:28
Абе зарежи всичко. Смисълът на живота е борба със злото и духовно усъвършенстване. Първо повярвай в Бог, пък после се мъчи да разгадаваш неяснотите по християнството. А и не е наша работа това.

тогава никой нямаше да отива в ада лицемер!Защо?

защото е зло малоумник такъв!!!!

всички добри, алтруситчни джейнисти, будисти и просто добри хора ще бъдат вечно измъчвани и ей такива тъпи тъпанари като теб кават "мех, грее ме, аз съм спасен и са неведоми пътищата божии lol"

толкова щеше да ме е гнус от себе си на твое място че нямаше да мога да използвам огледалоНикой добър човек няма да бъде вечно измъчван. Пак си измисляш разни работи.

А ако е преграшил нещо няма ли да се мъчи вечно в Ада....?

Nam3less3
01-06-2011, 16:29
А ако е преграшил нещо няма ли да се мъчи вечно в Ада....?Не мисля. А и какво значи прегрешил нещо?

01-06-2011, 16:30
А ако е преграшил нещо няма ли да се мъчи вечно в Ада....?Не мисля. А и какво значи прегрешил нещо?

Не знаеш ли какво значи да си прегрешил?

Concussion
01-06-2011, 16:31
Абе зарежи всичко. Смисълът на живота е борба със злото и духовно усъвършенстване. Първо повярвай в Бог, пък после се мъчи да разгадаваш неяснотите по християнството. А и не е наша работа това.

тогава никой нямаше да отива в ада лицемер!Защо?

защото е зло малоумник такъв!!!!

всички добри, алтруситчни джейнисти, будисти и просто добри хора ще бъдат вечно измъчвани и ей такива тъпи тъпанари като теб кават "мех, грее ме, аз съм спасен и са неведоми пътищата божии lol"

толкова щеше да ме е гнус от себе си на твое място че нямаше да мога да използвам огледалоНикой добър човек няма да бъде вечно измъчван. Пак си измисляш разни работи.

А ако е добър и все пак не вярва в Господ? Нали това е важното... Аз познавам много такива хора.

Nam3less3
01-06-2011, 16:36
А ако е добър и все пак не вярва в Господ? Нали това е важното... Аз познавам много такива хора.Важното е да е добър, някой и без съзнателно да са вярващи вървят по правия път.

01-06-2011, 16:37
А ако е добър и все пак не вярва в Господ? Нали това е важното... Аз познавам много такива хора.Важното е да е добър, някой и без съзнателно да са вярващи вървят по правия път.

Няма прав път....Като цяло...
Има прав път според тоя...Прав според оня...

NomNomNom
01-06-2011, 16:38
Дефинирай ми добър. Сигурно имаш в предвид да е състрадателен, готов винаги да помогне, да не краде и убива.
И аз съм добра по тази логика, само че аз силно се срамувам, че все още не мога да се оттърва от онова чувство за малоценност, за недооцененост което ме кара да върша добри дела.
Всеки прави добро за да се чувства добре, за да не го яде съвестта . Няма друга опция.

Nam3less3
01-06-2011, 16:40
Дефинирай ми добър. Сигурно имаш в предвид да е състрадателен, готов винаги да помогне, да не краде и убива.
И аз съм добра по тази логика, само че аз силно се срамувам, че все още не мога да се оттърва от онова чувство за малоценност, за недооцененост което ме кара да върша добри дела.
Всеки прави добро за да се чувства добре, за да не го яде съвестта . Няма друга опция.Има. Прави добро, и Бог прави добро, защото Бог е любов.

01-06-2011, 16:44
Дефинирай ми добър. Сигурно имаш в предвид да е състрадателен, готов винаги да помогне, да не краде и убива.
И аз съм добра по тази логика, само че аз силно се срамувам, че все още не мога да се оттърва от онова чувство за малоценност, за недооцененост което ме кара да върша добри дела.
Всеки прави добро за да се чувства добре, за да не го яде съвестта . Няма друга опция.Има. Прави добро, и Бог прави добро, защото Бог е любов.


Бог е любов...Бог е пичага...Бог е лютата чушка на гозбата ми...Бог е обелката на чушката...Бог е тоалетната хартия...

Concussion
01-06-2011, 16:51
Няма добри и лоши хора. :? Във всеки има и добри и лоши качества, и в най-ужасните хора, които познаваме може да се намери нещо добро. За Господ не беше ли най-важното да си признал Исус Христос за свой личен спасител? А не просто да вървиш "по правия път".

Nam3less3
01-06-2011, 16:59
Няма добри и лоши хора. :? Във всеки има и добри и лоши качества, и в най-ужасните хора, които познаваме може да се намери нещо добро. За Господ не беше ли най-важното да си признал Исус Христос за свой личен спасител? А не просто да вървиш "по правия път".Да следваш Христос е все едно да спазваш добродетелен живот, воден от доброта и любов.

01-06-2011, 17:18
Исус Христос няма....Има Исус от Назаред....

Nam3less3
01-06-2011, 17:22
Исус Христос няма....Има Исус от Назаред....Както искаш го наричай, знаеш за кой говоря.

01-06-2011, 17:25
Исус Христос няма....Има Исус от Назаред....Както искаш го наричай, знаеш за кой говоря.

Еми казвал съм...не ми се повтаря...

gandalfepi4
01-06-2011, 17:43
Абе зарежи всичко. Смисълът на живота е борба със злото и духовно усъвършенстване. Първо повярвай в Бог, пък после се мъчи да разгадаваш неяснотите по християнството. А и не е наша работа това.

тогава никой нямаше да отива в ада лицемер!Защо?

защото е зло малоумник такъв!!!!

всички добри, алтруситчни джейнисти, будисти и просто добри хора ще бъдат вечно измъчвани и ей такива тъпи тъпанари като теб кават "мех, грее ме, аз съм спасен и са неведоми пътищата божии lol"

толкова щеше да ме е гнус от себе си на твое място че нямаше да мога да използвам огледалоНикой добър човек няма да бъде вечно измъчван. Пак си измисляш разни работи.

майната ти неймлес, даже хомосексуалистите отиват в ада.

глупав и ограничен човек.

в новият завет изрично пише че който не е християнин ще бъде преебан

в две евангелия даже го има почти същото послание

ако искаш цитати питай и ще ти се дадът


хубавото е че най-накрая намерих цитатът който те заковава по главата с "еретическите" ти идеи за прераждане докато гледах дали съм обоснован за ада




Евреи 9:27

27И тъй като е определено на човеците веднъж да умрат, а след това настава съд...

(нали се сещаш че един единствен "съд" има в християнството?)

Nam3less3
01-06-2011, 18:01
"И тъй като е определено на човеците веднъж да умрат"
Дефинирай веднъж да умрат. Може жизненият цикъл на душата на човека на земята да минава през няколко живота, не през един. А и много пъти съм обяснявал мойте теории по тоя въпрос, сигурен съм, че ги помниш.

NomNomNom
01-06-2011, 18:11
"И тъй като е определено на човеците веднъж да умрат"
Дефинирай веднъж да умрат.
Да го дефинира автора му , или преводача.
Не го е писал гандалфчо ,че той да го разяснява.
Вече какво разбирате от изречението - споделяйте си .

01-06-2011, 18:47
"И тъй като е определено на човеците веднъж да умрат"
Дефинирай веднъж да умрат. Може жизненият цикъл на душата на човека на земята да минава през няколко живота, не през един. А и много пъти съм обяснявал мойте теории по тоя въпрос, сигурен съм, че ги помниш.

Какво ми говориш за душа, като не знаеш какво е....

Nam3less3
01-06-2011, 19:02
"И тъй като е определено на човеците веднъж да умрат"
Дефинирай веднъж да умрат. Може жизненият цикъл на душата на човека на земята да минава през няколко живота, не през един. А и много пъти съм обяснявал мойте теории по тоя въпрос, сигурен съм, че ги помниш.

Какво ми говориш за душа, като не знаеш какво е....Ако аз не знам, ти още по-малко ще знаеш. Казах ти първо прочети няколко десетки книги на духовна тематика(религиозни, тълкувания, окултизъм, езотеризъм), преди да ми говориш за душа.

01-06-2011, 19:43
"И тъй като е определено на човеците веднъж да умрат"
Дефинирай веднъж да умрат. Може жизненият цикъл на душата на човека на земята да минава през няколко живота, не през един. А и много пъти съм обяснявал мойте теории по тоя въпрос, сигурен съм, че ги помниш.

Какво ми говориш за душа, като не знаеш какво е....Ако аз не знам, ти още по-малко ще знаеш. Казах ти първо прочети няколко десетки книги на духовна тематика(религиозни, тълкувания, окултизъм, езотеризъм), преди да ми говориш за душа.

Чел съм и знам за какво става на въпрос...Ти не знаеш...Само си противоречиш...
Ще попиташ къде....Еми погледни постовете си в тази, после в другите теми и ще разбереш...Е знам теб Бог те води....И така те кара да пишеш...

bazingaaaa
01-25-2011, 17:15
Сбъдват се. Ама не мисля че е благодарение на "бог".

npp
01-25-2011, 17:27
Макар и с известно закъснение, Добрите молитви към истинският Господ Бог винаги се сбъдват, докато лошите Той никога не ги изпълнява.

01-25-2011, 19:01
Макар и с известно закъснение, Добрите молитви към истинският Господ Бог винаги се сбъдват, докато лошите Той никога не ги изпълнява.

Я изброи 10 лоши...?

gandalfepi4
01-25-2011, 20:05
^
Боже, моля те, искам на кюфтето да му окапе едното мъдо/
на нпп да му порасте уй на челото/
на неймлес оная му работа да и поникнат крила и да отлети/
на зипфейл да му падне разгонен глиган отгоре докато спи/
гандалфепич да заприлича на робърт патинсон
(и тн.).

Амин

01-25-2011, 20:28
^
Боже, моля те, искам на кюфтето да му окапе едното мъдо/
на нпп да му порасте уй на челото/
на неймлес оная му работа да и поникнат крила и да отлети/
на зипфейл да му падне разгонен глиган отгоре докато спи/
гандалфепич да заприлича на робърт патинсон
(и тн.).

Амин

Това са 5...
Искам нпп на изброй...(любопитен съм)

Nam3less3
01-25-2011, 21:58
^
Боже, моля те, искам на кюфтето да му окапе едното мъдо/
на нпп да му порасте уй на челото/
на неймлес оная му работа да и поникнат крила и да отлети/
на зипфейл да му падне разгонен глиган отгоре докато спи/
гандалфепич да заприлича на робърт патинсон
(и тн.).

АминАко си продадеш душата на дявола може и да стане нещо от това :D

01-26-2011, 11:52
^
Боже, моля те, искам на кюфтето да му окапе едното мъдо/
на нпп да му порасте уй на челото/
на неймлес оная му работа да и поникнат крила и да отлети/
на зипфейл да му падне разгонен глиган отгоре докато спи/
гандалфепич да заприлича на робърт патинсон
(и тн.).

АминАко си продадеш душата на дявола може и да стане нещо от това :D

А ако Дявола не цъфне...?

Nam3less3
01-26-2011, 11:55
^
Боже, моля те, искам на кюфтето да му окапе едното мъдо/
на нпп да му порасте уй на челото/
на неймлес оная му работа да и поникнат крила и да отлети/
на зипфейл да му падне разгонен глиган отгоре докато спи/
гандалфепич да заприлича на робърт патинсон
(и тн.).

АминАко си продадеш душата на дявола може и да стане нещо от това :D

А ако Дявола не цъфне...?Дявола не е личност.
Под това се има предвид да загърбиш съвестта си и да се отдадеш на зло за да постигнеш целите си. А може и да получаваш помощ от учителите в тънките светове, като в замяна на това твориш зло.
Примерно бях чел, че Хитлер си е продал душата на дявола. Ами да сторил го е - добрал се е сам или с помощ до върховната власт и виж какво стана. Просто властта е нещото което злото цели.

01-26-2011, 12:31
^
Боже, моля те, искам на кюфтето да му окапе едното мъдо/
на нпп да му порасте уй на челото/
на неймлес оная му работа да и поникнат крила и да отлети/
на зипфейл да му падне разгонен глиган отгоре докато спи/
гандалфепич да заприлича на робърт патинсон
(и тн.).

АминАко си продадеш душата на дявола може и да стане нещо от това :D

А ако Дявола не цъфне...?Дявола не е личност.
Под това се има предвид да загърбиш съвестта си и да се отдадеш на зло за да постигнеш целите си. А може и да получаваш помощ от учителите в тънките светове, като в замяна на това твориш зло.
Примерно бях чел, че Хитлер си е продал душата на дявола. Ами да сторил го е - добрал се е сам или с помощ до върховната власт и виж какво стана. Просто властта е нещото което злото цели.

Еми лошо стана....че не можа да изпълни това което е запичнал...Отностно Хитлер.

Nam3less3
01-26-2011, 12:36
Еми лошо стана....че не можа да изпълни това което е запичнал...Отностно Хитлер.Хитлер може да е имал само 2 цели:
1. Да избие колкото се може повече хора и да съсипе Европа за да станат САЩ/СССР суперсили.
2. Да направи Германия суперсила а нас сателити.
Не виждам защо някой освен Германец и нацист би казал че е лошо задето се е провалил.

01-26-2011, 12:40
Еми лошо стана....че не можа да изпълни това което е запичнал...Отностно Хитлер.Хитлер може да е имал само 2 цели:
1. Да избие колкото се може повече хора и да съсипе Европа за да станат САЩ/СССР суперсили.
2. Да направи Германия суперсила а нас сателити.
Не виждам защо някой освен Германец и нацист би казал че е лошо задето се е провалил.

А относно евреите...?

Nam3less3
01-26-2011, 12:42
Еми лошо стана....че не можа да изпълни това което е запичнал...Отностно Хитлер.Хитлер може да е имал само 2 цели:
1. Да избие колкото се може повече хора и да съсипе Европа за да станат САЩ/СССР суперсили.
2. Да направи Германия суперсила а нас сателити.
Не виждам защо някой освен Германец и нацист би казал че е лошо задето се е провалил.

А относно евреите...?Просто повод да води война и част от расистката му теория да разбунтува германците и опит да прочисти Германия от богати евреи за да им вземат богатствата.

Nam3less3
01-26-2011, 12:42
Световните Войни са в момент на силен национализъм и шовинизъм, това е исторически процес.

01-26-2011, 12:47
Еми целта на световните войни не е 1...

Nam3less3
01-26-2011, 12:47
Еми целта на световните войни не е 1...Целта на всяка война е власт.

01-26-2011, 16:41
Еми целта на световните войни не е 1...Целта на всяка война е власт.

Не само...Това е видимото...

Nam3less3
01-27-2011, 02:18
Еми целта на световните войни не е 1...Целта на всяка война е власт.

Не само...Това е видимото...Ако познаваш историята и това какво се е случило през онези години, ще видиш че това е единственият смисъл на всичко. Всичко се прави за власт, останалото са второстепенни причини.

01-27-2011, 11:36
Еми целта на световните войни не е 1...Целта на всяка война е власт.

Не само...Това е видимото...Ако познаваш историята и това какво се е случило през онези години, ще видиш че това е единственият смисъл на всичко. Всичко се прави за власт, останалото са второстепенни причини.

До огомна степен си прав тука...Другите цели отново за власт,но не по пряк път...