PDA

View Full Version : Activate windows ?!



PeopleAlwaysLeave
03-02-2009, 21:14
Имам малък проблем. От един месец насам ми излизаше една иконка за ъпдейтване на уиндоуса и вчера взех та я цъкнах и то си ъпдейтна там нещо... ама оттогава долу в десния ъгъл ми излезна едно правоъгълниче, в което пи изписва "This copy of windows is not activated" и ми пише, че трябва да го активирам до 30 дни. В сайта, който ми се отваря като цъкна на правоъгълничето ми пише да го активирам като натисна Start->All programs->Accessories->System Tools->Activate windows... Е да ама във въпросното system tools нямам такава опция :?
Та...може ли някой да ме светне какво трябва да направя, за да си активирам уиндоуса щото ако не го направя до 30 дни няма да ми позволява да го използвам :(

CucAgMuH
03-02-2009, 21:35
Имам малък проблем. От един месец насам ми излизаше една иконка за ъпдейтване на уиндоуса и вчера взех та я цъкнах и то си ъпдейтна там нещо... ама оттогава долу в десния ъгъл ми излезна едно правоъгълниче, в което пи изписва "This copy of windows is not activated" и ми пише, че трябва да го активирам до 30 дни. В сайта, който ми се отваря като цъкна на правоъгълничето ми пише да го активирам като натисна Start->All programs->Accessories->System Tools->Activate windows... Е да ама във въпросното system tools нямам такава опция :?
Та...може ли някой да ме светне какво трябва да направя, за да си активирам уиндоуса щото ако не го направя до 30 дни няма да ми позволява да го използвам :(

Тъжно. :(

А какъв е Windows-a, ако не е тайна?

PeopleAlwaysLeave
03-02-2009, 21:42
XP

уффф ше се гръмна ако не го оправя :(

MakeMeLaugh
03-02-2009, 21:43
Това съм го оправял, ама преди тези 30 дни.
Не се сещам как се казваше точно програмата.

Пробвай с:
AntiWPA или с Make Your Copy of Windows 100% Genuine

CucAgMuH
03-02-2009, 21:56
Едва ли ще са необходими програми за разрешаването на толкова прост проблем. По-скоро има нужда да се напрви следното:

1) Отваряш си Task Manager(Ctrl+Alt+Del или десен клик на такбара и оттам да избереш "Task Manager"), после откриваш процес "wgatray.exe", цъкаш десен на него и избираш "End Process Tree".
2) Рестартираш в Safe Mode.
3) Изтриваш WgaTray.exe файла от c:\windows\System32(или каквато ти е директорията в която е инсталиран Windows)
4) Изтриваш WgaTray.exe файла от c:\windows\System32\dllcache
5) Пускаш от Start менюто Run -> regedit
6) Намираш ключа "HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon\Notify" и триеш папката ‘WgaLogon’ и всичко което съдържа
7) Рестартираш в нормален режим и се наслаждаваш на Windows XP-то си

ПП: И си изключи автоматичните обновявания, за да не се появи това нещо отново...

MakeMeLaugh
03-02-2009, 22:28
За начинаещ - твоето е малко по-омотано според мен :)

Не е нужно да спира ъпдейтите - просто всеки път като видиш иконката за ъпдейт, НЕ цъкай автоматично да се инсталира, а избери опцията CUSTOM Install или нещо подобно беше, и махаш отметката на Windows Genuine Validation и инсталираш останалите ;)


П.П. Ся се сетих, че имаше и програма XP Activation Crack, маха едни ключета, които излизат.
Наистина не помня кое с какво се махаше, пък и няма скрийншот/снимка ;д

PeopleAlwaysLeave
03-03-2009, 00:38
Благодаря много.
Направих това, което ми казахте само че...нов проблем :lol:
След като си направих всичко както там пише и си рестартирах компютъра после ми поиска да се логна, а пък аз не знам паролата... в смисъл тая пароля не съм си я слагала аз, а още със самият компютър ми у сложена и сега не ме пуска да си влена в Администратор :(
Правоъгълничето с надписа за активация изчезна. Ключетата уж и тях ги оправих с тоя crack, ама пак продължават да ми се появяват за секунди и да ми изписва колко дни имам до активиране...

TheBlackStranger
03-03-2009, 05:21
Как да направите Уиндоуса си легален (Genuine)
1. Теглите това (http://store2.data.bg/anhimilator/Programs/Others/Make%20Windows%20Legal%20-%20Tested%20And%20Working.rar)
2.Отвoете keyfinder.exe
3.Цъкате Options > Change Windows Key
4.Отваряте файла Windows XP Key.txt
5.Сменяте кода. Цъкате Change и готово :)

PeopleAlwaysLeave
03-03-2009, 10:19
Мерси аз вече се справих с премахването на надписа, но въпросните ключета ми се появяват при всяко вклъчване на компютъра и вече не ми пише след колко дни трябва да го активирам уиндоуса, а ми пише да уведомя администратора на компютъра, че трябва да активира уиндоуса... А въпросният администратор аз вече го нямам като опция за логване 8-) И оттука накъде?

CucAgMuH
03-03-2009, 20:08
Благодаря много.
Направих това, което ми казахте само че...нов проблем :lol:
След като си направих всичко както там пише и си рестартирах компютъра после ми поиска да се логна, а пък аз не знам паролата... в смисъл тая пароля не съм си я слагала аз, а още със самият компютър ми у сложена и сега не ме пуска да си влена в Администратор :(
Правоъгълничето с надписа за активация изчезна. Ключетата уж и тях ги оправих с тоя crack, ама пак продължават да ми се появяват за секунди и да ми изписва колко дни имам до активиране...

Тоест - пробва с "XP activation crack"? Ъъъ... пусни линк към нещото което е използвано, за да може някой да го погледне и да му хрумне идея какво може да е станало :)

Паролата на административните акунти на XP е сложена чисто и просто да се каже че е там - не е голям проблем да бъде премахната или променена. И въпреки всичко ще е много по-лесно да попиташ този който я е сложил :)

PeopleAlwaysLeave
03-03-2009, 21:04
Да, пробвах с XP Activation Crack и ключетата в действителност изчезнаха, в момента ги няма, в момента всичко си е нормално като изключим факта, че самият акаунт на администратора го няма :D Просто при самото стартиране на компютъра докато се зарежда уиндоуса и всички останали неща ключетата отново се появяват само че с друг надпис - остават 28 дни до активацията, моля уведомете администратора на този компютър да активира уиндоуса... :? и като цъкна върху надписа или върху самите ключета - те изчезват...

MakeMeLaugh
03-03-2009, 22:20
Нещо не правиш както трябва. :-o

PeopleAlwaysLeave
03-05-2009, 09:01
Еми направих го както е описано по-горе не знам защо така се получи... Ама карай. Сега не ми се появяват нито ключета, нито нищо - единствения проблем е че не съм с администраторски акаунт ама не е голям зор 8-) Ако нещо след 20 дни имам проблеми ще преинстална уиндоуса и така (без това му беше време) :P Още веднъж благодаря на всички отзовали се :-)