PDA

View Full Version : Честит празник на всички Българи!



aciko
03-02-2009, 22:42
Виждам,че има тема,но аз да пусна една по-съдърждателна,може да е добра и за незнаещите!


http://www.sofins-broker.com/images/BG%20flag.gif
За незнаещите (http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9E%D1%81%D0%B2%D0%BE%D0%B1%D0%BE%D0%B6%D0%B4%D 0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5_%D0%BD%D0%B0_%D0%91%D1%8A%D 0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F)

Ето и: ЕПИЗОД - О! ШИПКА! (http://vbox7.com/play:d65feed7)

В ден студен
стои народа непобеден!
С гордо вдигната глава
вика и реве като лъва
Свобода!Свобода!Свобода!
Това е нашта награда!

В ден студен
стои народа непобеден.
Взел той на врага страха
и това бил краха
на едно господство петвековно,
което паднало позорно.

О, 3-ти март
Ден на освобождение
Ден на народно обединение!
Непривил народа никога врат
пред големият Брат!
Не намерил душевно помирение,
и до днес чака той своето цялостно обединение!

О, 3-ти март!
В този ден велик
народа многолик
смачкал на змията,
главата
и знайте нас никой не може да ни уплаши
на земите наши!
Да вдигнем гордо ний глава
И да се радваме на своята народностна слава!
Гордо да се наречем българи!
Който нас ни закачи жестоко ще изгори!

Трети март е повод да си припомним, че трябва да се гордеем, че сме българи. Всеки носи родината си чрез своето семейство, чрез своя роден край, в сърцето си до последните дни от живота си. Трети март е един от най-големите български празници, на този ден са положени основите на третата българска държава. Трябва да помним, че този ден е и ден на признателност към свички загинали руски, финландски и други войни, които през годините от 1877 до 1878г. са се сражавали и загинали тук за освобождението на нашата - българската земя.
Иван Вазов -
"Опълченците на Шипка"

Нека носим йоще срама по челото,
синила от бича, следи от теглото;
нека спомен люти от дни на позор
да висне кат облак в наший кръгозор;
нека ни отрича исторйята, века,
нека е трагично името ни; нека
Беласица стара и новий Батак
в миналото наше фърлят своя мрак;
нека да ни сочат с присмехи обидни
счупенте окови и дирите стидни
по врата ни още от хомота стар;
нека таз свобода да ни бъде дар!
Нека. Но ний знаем, че в нашто недавно
свети нещо ново, има нещо славно,
що гордо разтупва нашите гърди
и в нас чувства силни, големи плоди;
защото там нейде на връх планината,
що небето синьо крепи с рамената,
издига се някой див, чутовен връх,
покрит с бели кости и със кървав мъх
на безсмъртен подвиг паметник огромен;
защото в Балкана има един спомен,
има едно име, що вечно живей
и в нашта исторйя кат легенда грей,
едно име ново, голямо антично,
като Термопили славно, безгранично,
що отговор дава и смива срамът,
и на клеветата строшава зъбът.

О, Шипка!
Три деня младите дружини
как прохода бранят. Горските долини
трепетно повтарят на боя ревът.
Пристъпи ужасни! Дванайсетий път
гъсти орди лазят по урвата дива
и тела я стелят, и кръв я залива.
Бури подир бури! Рояк след рояк!
Сюлейман безумний сочи върха пак
и вика: „Търчете! Тамо са раите!“
И ордите тръгват с викове сърдити,
и „Аллах!“ гръмовно въздуха разпра.
Върхът отговаря с други вик: ура!
И с нов дъжд куршуми, камъни и дървье;
дружините наши, оплискани с кърви,
пушкат и отблъскват, без сигнал, без ред,
всякой гледа само да бъде напред
и гърди геройски на смърт да изложи,
и един враг повеч мъртъв да положи.
Пушкалата екнат. Турците ревът,
Насипи налитат и падат, и мрат; —
Идат като тигри, бягат като овци
и пак се зарвъщат; българи, орловци
кат лъвове тичат по страшний редут,
не сещат ни жега, ни жажда, ни труд.
Щурмът е отчаен, отпорът е лют.
Три дни веч се бият, но помощ не иде,
от никъде взорът надежда не види
и братските орли не фърчат към тях.
Нищо. Те ще паднат, но честно, без страх —
кат шъпа спартанци под сганта на Ксеркса.
Талазите идат; всички нащрек са!
Последният напън вече е настал.
Тогава Столетов, наший генерал,
ревна гороломно: „Млади опълченци,
венчайте България с лаврови венци!
на вашата сила царят повери
прохода, войната и себе дори!“
При тез думи силни дружините горди
очакват геройски душманските орди
бесни и шумещи! О, геройски час!
Вълните намират канари тогаз,
патроните липсват, но волите траят,
щикът се пречупва — гърдите остаят
и сладката радост до крак да измрът
пред цяла вселена, на тоз славен рът,
с една смърт юнашка и с една победа.
„България цяла сега нази гледа,
тоя връх висок е: тя ще ни съзре,
ако би бегали: да мрем по-добре!“
Няма веч оръжье! Има хекатомба!
Всяко дърво меч е, всякой камък — бомба,
всяко нещо — удар, всяка душа — плам.
Камъне и дървье изчезнаха там.
„Грабайте телата!“ някой си изкряска
и трупове мъртви фръкнаха завчаска
кат демони черни над черний рояк,
катурят, струпалят като живи пак!
И турците тръпнат, друг път не видели
ведно да се бият живи и умрели,
и въздуха цепят със демонский вик.
Боят се обръща на смърт и на щик,
героите наши като скали твърди
желязото срещат с железни си гърди
и фърлят се с песни в свирепата сеч,
като виждат харно, че умират веч…
Но вълни по-нови от орди дивашки
гълтат, потопяват орляка юнашки…
Йоще миг — ще падне заветният хълм.
Изведнъж Радецки пристигна със гръм.
………………………
И днес йощ Балканът, щом буря зафаща,
спомня тоз ден бурен, шуми и препраща
славата му дивна като някой ек
от урва на урва и от век на век!

Tokarev
03-02-2009, 22:50
Честитутка бугаристанци ! :D

naBkaTa
03-02-2009, 22:59
бахти ретардите...

Най-накрая една хубава тема от Ацико 8-)

Tokarev
03-02-2009, 23:03
бахти ретардите...

Най-накрая една хубава тема от Ацико 8-)
Айде де айде мойто момче, напиши си отдолу лицемерно "Поклон !"
Нидией са срамува !

kristo
03-02-2009, 23:05
Честит Национален празник на всички България! Нека се гордеем, че сме българи, защото има много повече основания да се гордеем, че сме такива, отколкото не.

А тези, които не се гордеят с българския си произход и съответно омаловажават този свят празник им честитя Рамадан Байрам и им предлагам да си ходят в Турция.

Tokarev
03-02-2009, 23:09
Честит Национален празник на всички България! Нека се гордеем, че сме българи, защото има много повече основания да се гордеем, че сме такива, отколкото не.

А тези, които не се гордеят с българския си произход и съответно омаловажават този свят празник им честитя Рамадан Байрам и им предлагам да си ходят в Турция.
Не бе пич - на мен са ми еднакво безразлични всички "празници"....
Това да се гордееш че си част от някакъв народ/стадо за мен граничи с простотия.

aciko
03-02-2009, 23:16
Честит Национален празник на всички България! Нека се гордеем, че сме българи, защото има много повече основания да се гордеем, че сме такива, отколкото не.

А тези, които не се гордеят с българския си произход и съответно омаловажават този свят празник им честитя Рамадан Байрам и им предлагам да си ходят в Турция.
Не бе пич - на мен са ми еднакво безразлични всички "празници"....
Това да се гордееш че си част от някакъв народ/стадо за мен граничи с простотия.
Незнаеш колко българия са дали живота си,само и само за да запазят България и народноста си,и ако не са били те,сега щеше да си някакъв турчин с рязана пишка,което може и да е така.
Ама какво ли въобще се разправям с някви пикльовци,които си нямат и хал хабер от Историята и са тръгнали да плюят.

Pliok0019
03-02-2009, 23:18
Можеше просто да кажеш, че искаш информация и шях да я пусна в мойта тема.

aciko
03-02-2009, 23:20
Ами да ми я локнат тогава

Tokarev
03-02-2009, 23:23
Честит Национален празник на всички България! Нека се гордеем, че сме българи, защото има много повече основания да се гордеем, че сме такива, отколкото не.

А тези, които не се гордеят с българския си произход и съответно омаловажават този свят празник им честитя Рамадан Байрам и им предлагам да си ходят в Турция.
Не бе пич - на мен са ми еднакво безразлични всички "празници"....
Това да се гордееш че си част от някакъв народ/стадо за мен граничи с простотия.
Незнаеш колко българия са дали живота си,само и само за да запазят България и народноста си,и ако не са били те,сега щеше да си някакъв турчин с рязана пишка,което може и да е така.
Ама какво ли въобще се разправям с някви пикльовци,които си нямат и хал хабер от Историята и са тръгнали да плюят.
Бъркаш мой човек - щях отново да съм българин защото Русия щеше да освободи българия, просто по-късно. Дори и руснаците да не бяха я освободили друга голяма държава щеше, защото никои не би позволил на турците да си развяват коня на такъв важен кръстопът - българите са доста по лесни за манипулация.
Дори съвсем никои да не беше я освободил вече щеше отдавна да е част от турция, и ти и аз щяхме да сме със турско самосъзнание и грам ама грам нямаше да ни пука за българия.

Kya
03-02-2009, 23:25
Честит Национален празник на всички България! Нека се гордеем, че сме българи, защото има много повече основания да се гордеем, че сме такива, отколкото не.

А тези, които не се гордеят с българския си произход и съответно омаловажават този свят празник им честитя Рамадан Байрам и им предлагам да си ходят в Турция.
Не бе пич - на мен са ми еднакво безразлични всички "празници"....
Това да се гордееш че си част от някакъв народ/стадо за мен граничи с простотия.
Незнаеш колко българия са дали живота си,само и само за да запазят България и народноста си,и ако не са били те,сега щеше да си някакъв турчин с рязана пишка,което може и да е така.
Ама какво ли въобще се разправям с някви пикльовци,които си нямат и хал хабер от Историята и са тръгнали да плюят.

A имало ли е смисъл изобщо... Вижте ни държавата смешници. Сега ако бяхме турция (като е, но не официално) щяхме да сме много по - напред. Срам ме е от България не струва нищо! Би си избърсала гъза с историята на България!!!

Kya
03-02-2009, 23:29
Ядосвате ме безмозъчни овце.... лицемерни... Не можете да мислите самии.... Сега да си избера да продължа да ви се ядосвам или да ви се смея.. ПО - добре си изберете сами. :-x

kristo
03-02-2009, 23:31
Мдам, много "добре" щяхме да сме ако бяхме Турция... Всички щяхме да сме чалмосани потурнаци- колко готино само... Да слушаме мазна турска чалга(още по-гнусна и от нашенската), да живеем с мисленето на средновековен човек, който жалее за времето на османските султани, които са мачкали "гяурите"... Страна в която все още има много анадолски села и дори градове без ток, без канализация! И ти ми хвалиш Турция, която винаги е била една страна, живееща на военно-авторитарен принцип, неспазваща елементарни човешки права на малцинствата и даже собствените си сънародници! Страна без капчица европейска култура и цивилизация в себе си, както казах живееща с османските митове все още. И желаеща за връщане на тези срамни времена на насилие и терор. Ами ако толкова ти харесва Турция- прав ти път- айде чезни!

ScionOfStorm
03-02-2009, 23:31
Кия, не дразни нарочно :)

"Дори"-тата и "ако"-тата в историята са многобройни...и също толкова безсмислени. Ако се поразтърсим по-надолу ако се бяхме обединили с византийците още 14 век турци нямаше и да има на Балканите сигурно.

Лицемерно, префърцунено или не - оставете хората да си изразяват емоциите. И без това сегашното време е лишено като цяло от такива, защо да потъпкваме всяка тяхна изява?

Pliok0019
03-02-2009, 23:33
Толкова е безмисена цялата работа...Много сте зле. Адски комплексирани.

Хейтвайте си.

Защо не заминете? Знаете, че и там няма да постигнете нищо....Все едно България, турция...вие сте бокуци и си личи. Скапаното е че сте озлобени боклуци.

Kya
03-02-2009, 23:37
Кия, не дразни нарочно :)

"Дори"-тата и "ако"-тата в историята са многобройни...и също толкова безсмислени. Ако се поразтърсим по-надолу ако се бяхме обединили с византийците още 14 век турци нямаше и да има на Балканите сигурно.

Лицемерно, префърцунено или не - оставете хората да си изразяват емоциите. И без това сегашното време е лишено като цяло от такива, защо да потъпкваме всяка тяхна изява?

Първо ми разправяш да не ако-ам и дори-кам а после го правиш сам. После ми разправяш да оставя хората да си изразяват емоциите.. Ами аз спирам ли ги? А аз емо ции нямам ли? Искам и аз да се изкажа бе. Не може сички да се покланяме... Има и хора които мислят нормално и имат по - широки представи.

Kya
03-02-2009, 23:40
Толкова е безмисена цялата работа...Много сте зле. Адски комплексирани.

Хейтвайте си.

Защо не заминете? Знаете, че и там няма да постигнете нищо....Все едно България, турция...вие сте бокуци и си личи. Скапаното е че сте озлобени боклуци.

Ако имах пари щях да се разкарам на мигът... Тука е ужасно!! Вие не осъзнавате ли накъде отива работата? Озлобена и комплексирана си ти малко момиче заблудено, и копиращо!!!!
На мен по - скоро ми е тъжно заради ограничените ви представи млада госпожице... Както и на повечето индивиди тук...

ScionOfStorm
03-02-2009, 23:41
Моето беше като изразител на това, че са безсмислени, мисля, че беше ясно. ;)

Изкажи се - направи си тема "НЕ на 3 март" примерно, и там действай. Вярно, че става сеир като се развихрят някакви разпри, обаче пък е грозно в такава тема. Наречи ме лицемер, какъвто искаш - такова си е.

Опитай да уважиш хората, които оставят мненията си в тази тема. Да, знам, че голяма част от тях не биха уважили теб, но ето, че аз го правя. Така че ти го направи за мен.

Нормалното е относително. Имай си твоето мнение, нямам против, макар че не съотвества с моето.

XceSS
03-02-2009, 23:42
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК !
Ще ви помоля, да не обръщате темата на спор, защото ще развалите една от най-добрите теми !

kristo
03-02-2009, 23:46
Ако неограничено и "съвременно" мислене означава да плюеш по Родината си вместо да я обичаш- аз съм съвсем ограничен и старомоден. И слава Богу, че съм такъв :)

Кия, точно заради плювачи и комплексари като теб България е в това състояние. Уви, че не го съзнаваш. Че по този начин не помагаш, а вредиш. А все пак усещам, че не ти е изцяло безразлично бъдещето на България и то доброто. Обаче го показваш по най-негативния и грозния нчаин и така, че да оставиш впечатление, че си българомразец и национален нихилист. Щото ако си мислеш, че с плюене нещата ще се оправят- досега да сме най-развитата страна в света и да цъфтим и вързваме.

SiegHeil
03-02-2009, 23:50
Tokarev като не ти пука защо се обажаш бе, майка ти да еба ?
Бан и за тебе и за Kya ако съм модератор...то бива простотия, ама тва е прекалено...
Честит празник на всички българи и недейте да серете където не ви е работата^

XceSS
03-02-2009, 23:52
Стига сте спорили бе да му еба путката майна !
Всеки ми се пише родолюбец и националист, а се псувате, обиждате и спорите в темата посветена на НАЦИОНАЛНИЯ ПРАЗНИК !
ЗАСРАМЕТЕ СЕ !
ЗА ТОВА СМЕ НА ТОВА ДЕРЕЖЕ !
Поздрав :
My Winamp is playing: 178. 100 kabagaidi - Родопска музика

afterforever
03-02-2009, 23:53
Tokarev като не ти пука защо се обажаш бе, майка ти да е** ?
Бан и за тебе и за Kya ако съм модератор...то бива простотия, ама тва е прекалено...
Честит празник на всички българи и недейте да серете където не ви е работата^

Тоз пък и той само банове раздава... :-D :-D

Честит 3-ти март! Дано почне да се чувства като празник повече от сега!!!

SiegHeil
03-02-2009, 23:54
Стига сте спорили бе да му е** п****та майна !
Всеки ми се пише родолюбец и националист, а се псувате, обиждате и спорите в темата посветена на НАЦИОНАЛНИЯ ПРАЗНИК !
ЗАСРАМЕТЕ СЕ !
ЗА ТОВА СМЕ НА ТОВА ДЕРЕЖЕ !
Поздрав :
My Winamp is playing: 178. 100 kabagaidi - Родопска музика
+1 :)

Kya
03-02-2009, 23:56
Добре Кристо. И все пак как ще си обясниш факта, че всеки който срещнеш на улица ще каже че е голям "патриот" и в същият момет на чело на държавата стоят турци евреи и руснаци.. И кой гласува за тях - ние. Не че съм на мнение че това гласуване е правдоподобно. Ясно е че тия гласове отиват на вятъра. Трябва да се покаже само че гласуваме а те от преди това си знаят кой ще е следващиат. Всички уж сме патриоти ама само на думи. Видяхме нинджите как преебаха целият протест и как принудиха нормалните хора да си стоят вкъщи от страх вместо да излезнат на площада. Това беше един от малобройните ни шансове да направим нещо и най - големите "патриоти" за да се направят на големите велики биячи безмозачно преебаха цялата работа. Имам и други въпроси ама по - нататък..........

hahavteen
03-02-2009, 23:57
aciko моля те пусни нещата от първия си пост в другата тема защото виждаш тука какво става и ще трябва да заключа.