PDA

View Full Version : топ4е под зърното



Shalala
03-03-2009, 13:26
Здравеите,брат ми в4ера ми сподели за някакво топ4е
под зърното си,и като си махна тениската гледам едното си е нормално а другото по издуто и тои ми вика когато го бутне него боляло но е грозно,та неще да каже на наще и за това ви моля,ако някои е имал
такива работи да каже тои е на 14 год.

batkodoki
03-03-2009, 18:46
Здравеите,брат ми в4ера ми сподели за някакво топ4е
под зърното си,и като си махна тениската гледам едното си е нормално а другото по издуто и тои ми вика когато го бутне него боляло но е грозно,та неще да каже на наще и за това ви моля,ако някои е имал
такива работи да каже тои е на 14 год.

здр :)

не е необичайно явление, по-скоро се приема за норма при Момчетата във фазата на съзраване еднострано или двустрано да има преходно уплътняване/втвърдяване на отстоящата под мамилата (зърното и кафявият ореол около него) тъкан, както и нейната болезненост при натиск, стискане, удряне. това е резултат от много сложни хормонални взаимодействия протичащи в процеса на трансформация.
преходно е и отшумява когато момчето се трансформира биологически в завършен мъж.

това е в идеалният случай и са добрите новини.

нека все пак да го види лекар "на живо"!

винаги има минимална вероятност да става въпрос за нещо наистина сериозно, а истински сериозните неща рядко "болят" докато не стане късно.
все пак родителите ви плащат всеки месец здравни осигуровки - така, че няма нищо лошо да го погледне спец на живо!

cherubic
03-04-2009, 14:31
Вика му се жлеза, любов! :lol:

loverboy94
03-05-2009, 10:43
Здравеите,брат ми в4ера ми сподели за някакво топ4е
под зърното си,и като си махна тениската гледам едното си е нормално а другото по издуто и тои ми вика когато го бутне него боляло но е грозно,та неще да каже на наще и за това ви моля,ако някои е имал
такива работи да каже тои е на 14 год.

здр :)

не е необичайно явление, по-скоро се приема за норма при Момчетата във фазата на съзраване еднострано или двустрано да има преходно уплътняване/втвърдяване на отстоящата под мамилата (зърното и кафявият ореол около него) тъкан, както и нейната болезненост при натиск, стискане, удряне. това е резултат от много сложни хормонални взаимодействия протичащи в процеса на трансформация.
преходно е и отшумява когато момчето се трансформира биологически в завършен мъж.

това е в идеалният случай и са добрите новини.

нека все пак да го види лекар "на живо"!

винаги има минимална вероятност да става въпрос за нещо наистина сериозно, а истински сериозните неща рядко "болят" докато не стане късно.
все пак родителите ви плащат всеки месец здравни осигуровки - така, че няма нищо лошо да го погледне спец на живо!

При мен в началото на пубертета някъдев към 12-13годишен като бях почанах да се подуват и при натиск да ме болят ся само са надути но не ме болят :( и съм притеснен щото някои хора ми се смеят на училище отначало питах майка ми тя ми каза че е нормално и че ще се оправи. Но незнам. :(

loverboy94
03-12-2009, 20:06
[/quote]

При мен в началото на пубертета някъде към 12-13годишен като бях, почанах да се подуват и при натиск да ме болят, сега само са надути но не ме болят :( и съм притеснен пък щото някои хора ми се смеят на училище, отначало питах майка ми тя ми каза че е нормално и че ще се оправи. Но незнам. :([/quote]


Дай те някакъв съвет де. :( :smt022

gynecomastia
02-18-2010, 21:13
Увеличаването на млечната жлеза при мъжете се нарича Гинекомастия (www.gynecomastia-bg.com).
В най-добрия случяй гинекомастията отшумява от само себе си когато хормоните на тинейджъра се регулират в края на пубертета. В най-лошия случей прираства в рак на гърдата, но това е доста рядко.

Доста често докторите подценяват гинекомастията. Препоръчват на пациента да изчака и да да види до 1 година дали няма да изчезне сама. Това е общата практика, но тя е доста стара и не взема в предвид, че съвременните хора живеят сред океан от вещества ,които имат естрогенни свойства (от тук хормонален дисбаланс->повече женски хормони->поява на гинекомастия). Тези естрогено подобни вещества се наричат КСЕНОЕСТРОГЕНИ (http://www.gynecomastia-bg.com/2010/01/gynecomastia-xenoestrogens-moobs.html) и се съдържат в пластмасите, пестицидите, парфюмите, в слънчогледовото семе, в соята .... списъка е доста голям! Те са допълнителен стимул за развитието на млечните жлези, също така водят до напълняване, автоимунни заболявания, пезплодие, лошо качество и количество на спермата, деформация на половите органи при новородените ... и тук списъка е голям!

Те първа ще се говори за този огромен проблем, помнете ми думата!

an0nimenn
02-19-2010, 19:11
споко брат не си правих труда да чета горните постове но и аз го имах това и за да ми мине по бързо му правих компрес със реванол