PDA

View Full Version : Медицината-начин на живот



pifiella
03-03-2009, 17:36
Здравейте на всички и честит празник!
Искам някои да ми разясни някои неща.Аз съм 8 клас и ми е още рано да следвам :D ,но искам да уча медицина.Ако може някои да ми разкаже какви предмети се изучават,как минава един ден в университета,занимавате ли се много с трупове(от това ми е най-гадно) :o и просто променяли се живота ви,когато се отдадете на нещо толкова велико и сложно, а именно медицината.....
И да попитам редовно ли се учи(т.е. всеки ден)Колко често има изпити,какво се учи 1 година,и т.н. просто каквото се сетите........А и трябва ли да разбираш от физика ,за да станеш лекар,защото аз и физиката изобщо,ама изобщо не се разбира ме :lol:
Ще съм Ви много благодарна,ако ми помогнете....... :P

kalpazanka
03-06-2009, 17:49
Не е необходимо да си гений-физик, за да се дипломираш, спокойно ;) Трупове ще има не само по време на обучението ти, ами и в работата ти, освен ако не се забуташ в РИОКОЗ или лаборатория /била тя микробиологична, клинична или имунологична/. Нужно ти е логическо мислене, а не зубрене. ;) И съгласи се, че без дисекции на труп анатомията няма как да я научиш.
Изучават се медицинска физика, биофизика, цитология, анатомия, химия, биохимия, физиология, патологична анатомия, патологична физиология, хирургия, АГ и т. н. и т. н. Във втори курс вече ще имаш контакт с болни, ще снемаш анамнеза, ще преглеждаш, но ще трябва да си и по-тактична, защото има неща, които не се обсъждат пред болния.
Желателно е да си четеш редовно по малко, защото като ти тръснат конспекта за колоквиума, ако си си клатила краката и си обикаляла кафетата, ще ти излезе пред носа. Особено за анатомията, където трябва да си прочела, за да си наясно какво гледаш по време на дисекцията. А и неяснотите се изясняват по време на упражненията по-лесно, отколкото непосредствено преди изпитване.
Мисленето и поведението определено се променят :) Най-малкото ставаш по-организиран, отговорен, дисциплиниран. :)

pifiella
03-08-2009, 08:21
Благодаря ти за отговора :P .А какво ще рече медицинска физика, биофизика :lol: ох аз с тая фзика.......Не,че не разбирам,но миналата година не попаднах на свестен учител и от там ми се губи цяла година :? Но съм го решила и ще се случи :) някои ден :)

pifiella
03-08-2009, 08:23
А ти в кои университет си?И трудно ли влезе? :)

chemist9009
03-10-2009, 20:46
da vi kaja medicinata e mn hubavo ne6to!Oba4e ima nqkolko osobenosti...trudno se vliza..lesno se izliza :D :D :D prosto takav e jivota ...p1k koito u4i ob6ta medicina u4i cql jivot...poznavam hora koito sledvat medicina...p1k za izpita koito e priemen s biologiq i himiq osobennostite sa slednite himiq:padat se po 4 zada4i ot 250 vklu4eni v konspekta i edna tema ot 30 v konspekta,po biologiq se padat 3 temi(ot 8,9,10 klas) koito trqbva da gi razviva6 do zapetaikite.... :grin: :-o :-o :-o

Redo
03-17-2009, 13:30
Авторе, авторе ... ако знаеш цената да следваш медицина няма и да се поколебаеш да я запишеш.Когато идеш висше образование няма да имаш възможност да следваш задочно, безсънни нощи е най-малкото.Учи се повече от 4 години, изучава се устройството на тялото, биохимичните процеси и други който са изключително сложни.

afterforever
03-17-2009, 14:01
Химия и биология, сиг са ти казали вече, че не четох предишните мнения. Иначе медицината е само за хора, които знаят, че искат да се занимчават с това. Безсънните нощи си ги правиш сам. Няма да си първият, нито последният учил медицина. Успех!

pifiella
03-17-2009, 17:43
Авторе, авторе ... ако знаеш цената да следваш медицина няма и да се поколебаеш да я запишеш.Когато идеш висше образование няма да имаш възможност да следваш задочно, безсънни нощи е най-малкото.Учи се повече от 4 години, изучава се устройството на тялото, биохимичните процеси и други който са изключително сложни.
Авторке като първо :-D .Да цената сигурно е огромна,както ти каза учене по цели нощи,изпити.Но все пак, на всеки човек му е дадено нещо от горе и го влече да се занимава с това.Много съм малка да мисля за кандидатстване,но колкото по рано,толкова по добре!Още не съм решила напълно дали ще следвам това,но се надявам до 10кл. всичко да ми се е изяснило и да се захвана със сериозно учене!

Redo
03-17-2009, 17:53
Авторе, авторе ... ако знаеш цената да следваш медицина няма и да се поколебаеш да я запишеш.Когато идеш висше образование няма да имаш възможност да следваш задочно, безсънни нощи е най-малкото.Учи се повече от 4 години, изучава се устройството на тялото, биохимичните процеси и други който са изключително сложни.
Авторке като първо :-D .Да цената сигурно е огромна,както ти каза учене по цели нощи,изпити.Но все пак, на всеки човек му е дадено нещо от горе и го влече да се занимава с това.Много съм малка да мисля за кандидатстване,но колкото по рано,толкова по добре!Още не съм решила напълно дали ще следвам това,но се надявам до 10кл. всичко да ми се е изяснило и да се захвана със сериозно учене!
Извинявай :)
Радвам се че ти е дадено нещо отгоре, но без то да бъде развито в правилна посока става излишно.Помисли си за бъдещето ти и започвай стъпка по стъпка да си постигаш целите.Спирам да пиша в темата. УСПЕХ !