PDA

View Full Version : Отключващ фактор



ShiZo
03-03-2009, 22:35
Само ми кажете...(няма да ми се повлияе мнението просто искам да разбера)... само аз ли мисля, че отключващия фактор за висшата степен на съзнанието се крие в забранените на земята неща..или потъпканите и заклеймени, превърнати в предрасъдъци неща.
Примери:
Психичните болести
и
Наркотиците (в частност халюциногените)
?
въпроса е отворен.
не отговаряйте ако не знаете какво питам...
:smt069

SiegHeil
03-04-2009, 10:56
Няма цаки за развиване на съзнанието..всичко е вътре ;)

ShiZo
03-04-2009, 14:12
ok поне вече ЗНАМ че съм само аз :)

Kman
03-04-2009, 14:30
Напълно съгласен!
"Всички велики истини започват с богохулства" Бърнард Шоу

kalashnik
03-04-2009, 14:35
Границата между лудостат и интелигентността е прекалено малко, поне при водолейте.

Kman
03-04-2009, 14:50
Зависи какво подразбираш под "лудост"...

eveto_xx
03-05-2009, 12:59
Наркотиците като цяло са опасни.Но за болестите ,които не се дължат на някакво физическо увреждане на мозъка, съм съгласна.Провъзгласяват за луди хора,които получават видения.Хора,които не прекъснато ги е страх от нещо,което ги преследва с съня им, в реалността.Тези хора сиурно са обладани от зли сили и няма кой да им помогне.Пият си хапчетата,и това е...

ziumbul
03-07-2009, 22:30
хахахах да... човек си мисли, че непрекъснато го следят и се опитват да го убият - 100% е достигнал много по- високо състояние на духа. Пушиш коз, привижда ти се как кучето на съседа ти говори за политиката на Обама, и със сигурност това са най- мъдрите слова, които си чул... по- глупава теория не бях чувал... :-D :-D :D :D :grin: :grin: :grin: :razz:

SWASTIKA
03-07-2009, 22:45
ОТКЛЮЧЕТЕ СИ СЪЗНАНИЕТО! БЪДЕТЕ ШИЗОФРЕНИЦИ И ВИЖДАЙТЕ ХИЛЯДИТЕ СВЕТОВЕ!

ShiZo
03-10-2009, 11:30
ОТКЛЮЧЕТЕ СИ СЪЗНАНИЕТО! БЪДЕТЕ ШИЗОФРЕНИЦИ И ВИЖДАЙТЕ ХИЛЯДИТЕ СВЕТОВЕ!
ясна ми е тезата ти.
неясен ми е опита ти за да дадеш отговора.
ясно ми е че философията ти е любима.
а под красивото наименование, се крие нещо още по завоалирано и от Бог.
обясни ми защо не използваш сетивата си на 100% в day to day живота си?
а защо МОжеш при други обстоятелства.
Защо можеш да видиш неща, които не се виждат, но физиката ги е описала в учебниците?
кажи си, излей си душичката "дете"... [/list]

Fjordr
03-10-2009, 11:38
обясни ми защо не използваш сетивата си на 100% в day to day живота си?

Не ти трябват.

ShiZo
03-10-2009, 22:36
обясни ми защо не използваш сетивата си на 100% в day to day живота си?

Не ти трябват.
Требе сичко дуде :)
Лудото обяснение ми даде обаче, i appreciate it :)

SWASTIKA
03-11-2009, 14:14
ОТКЛЮЧЕТЕ СИ СЪЗНАНИЕТО! БЪДЕТЕ ШИЗОФРЕНИЦИ И ВИЖДАЙТЕ ХИЛЯДИТЕ СВЕТОВЕ!
ясна ми е тезата ти.
неясен ми е опита ти за да дадеш отговора.
ясно ми е че философията ти е любима.
а под красивото наименование, се крие нещо още по завоалирано и от Бог.
обясни ми защо не използваш сетивата си на 100% в day to day живота си?
а защо МОжеш при други обстоятелства.
Защо можеш да видиш неща, които не се виждат, но физиката ги е описала в учебниците?
кажи си, излей си душичката "дете"...

Всичко нереално, което ти виждаш, а другите не, се дължи на абнормация на процесите протичащи в мозъка. Тези абнормации се наричат психични проблеми. Психичните проблеми са болестно състояние. Болестното състояние, би трябвало да се лекува.
Повечето хора го наричат халюцинации, но има и такива като теб, които искат да си го обясняват като нещо нереално.
Понякога е свързано със промяната на катаболитните и анаболитните процеси, които са доста разграничени в такива моменти. В други случаи се превъзбужда кората на мозъка и очния нерв, както и още някои мозъчни центрове. Когато алфа честотата на мозъчната кора е 9 херца, при възбудено състояние може да стане 11 херца.
Причина могат да бъдат приети в - ва, но това може да се получи и при някои заболявания (Пр - шизофрения, тумор в мозъка).
Действащите в - ва са летливите соли (ацетон), тулол, коресилин и така нататък.
Освен философия, трябват и някаква бегла база знания. :)

Дете казваш? Странно.

ShiZo
03-12-2009, 21:36
ОТКЛЮЧЕТЕ СИ СЪЗНАНИЕТО! БЪДЕТЕ ШИЗОФРЕНИЦИ И ВИЖДАЙТЕ ХИЛЯДИТЕ СВЕТОВЕ!
ясна ми е тезата ти.
неясен ми е опита ти за да дадеш отговора.
ясно ми е че философията ти е любима.
а под красивото наименование, се крие нещо още по завоалирано и от Бог.
обясни ми защо не използваш сетивата си на 100% в day to day живота си?
а защо МОжеш при други обстоятелства.
Защо можеш да видиш неща, които не се виждат, но физиката ги е описала в учебниците?
кажи си, излей си душичката "дете"...

Всичко нереално, което ти виждаш, а другите не, се дължи на абнормация на процесите протичащи в мозъка. Тези абнормации се наричат психични проблеми. Психичните проблеми са болестно състояние. Болестното състояние, би трябвало да се лекува.
Повечето хора го наричат халюцинации, но има и такива като теб, които искат да си го обясняват като нещо нереално.
Понякога е свързано със промяната на катаболитните и анаболитните процеси, които са доста разграничени в такива моменти. В други случаи се превъзбужда кората на мозъка и очния нерв, както и още някои мозъчни центрове. Когато алфа честотата на мозъчната кора е 9 херца, при възбудено състояние може да стане 11 херца.
Причина могат да бъдат приети в - ва, но това може да се получи и при някои заболявания (Пр - шизофрения, тумор в мозъка).
Действащите в - ва са летливите соли (ацетон), тулол, коресилин и така нататък.
Освен философия, трябват и някаква бегла база знания. :)

Дете казваш? Странно.

Не разбирам.
Всички тези неща, които написа горе ги е написал един или двама или ако щеш 100 учени в различни области, ок.
Хора.
Ние не сме съвършенни.
Фактите които ние си измисляме само защото се връзват и са "доказани", не означава, че неможе да има друго обяснение.
Приказвала съм с хора,които са "луди" според медицината.
Не виждам нищо в тях, което да е различно от мен и теб и всеки човек.
Само едно... това.. спокойствие, което излъчват. Погледа е различен, проникновен. Чустваш се все едно си застанал пред скенер, но с разликата, че на човека от среща не му пука дали имаш мисли за криене..не му пука колко знаеш, колко си постигнал в мижавия си животец.
Защото Знае, нещо което никога няма да проумееш.
Мълчи, защото хората нямат скрупули да хулят всеки,който вярва, метафорично, че небето е зелено, а на него не му се занимава с истинските луди. Отива в парка, сяда на пейка и постоянно проследява с поглед, нещо невидимо за моите очи. Ще ти се да кажеш нещо.. просто няма значение, с тишина ще разбереш много повече.
Минава по алеята и взима паднало листо и го слага на тревата, при другите изметени, за да не е само на пътя...
След това си тръгваш от срещата,чувствайки се като пълна отрепка. С измитата си, изправена с преса коса, със спирала на миглите си, с хубави дрехи... излязла от вкъщи красива в своите очи, прибирайки се.. чувствайки се абсолютно гола.
Какво научно обяснение искаш немога да разбера?!
На какво по точно?
И защо?
Неможе ли да оставиш нещата просто така, да се погледнеш в огледалото и да кажеш с пълно самочувствие, за пръв път искрен към себе си: АЗ съм просто човек.
И не разбирам законите на вселената.
Не знам връзките в света.
Немога да си обясня нищо,което зрението ми не ми позволява да видя.
И дори мисля, че немога да си обясня това което виждам.
Не знам смисъла ни живота си.
Водя просто съществуване.
Защото съм просто човек...
А човека не е НАЙ.
Той е най-долу,
защото е създаден така и това не може да се промени,
докато той продължава да пази всичко човешко в себе си.

SWASTIKA
03-13-2009, 05:55
Имам познати в психиатрията, мога да те уредя да живееш там.
Тъкмо ще си сред хората, които са развити.
Тези, които убиват, защото не се осъзнават и тези, които говорят със духовете, което пък наподобява монолог...

ShiZo
03-13-2009, 13:35
Имам познати в психиатрията, мога да те уредя да живееш там.
Тъкмо ще си сред хората, които са развити.
Тези, които убиват, защото не се осъзнават и тези, които говорят със духовете, което пък наподобява монолог...

уейст ъф тайм се нарича да приказваш на стената, която няма да те чуе и разбере... чесно казано обаче, я предпочитам пред теб, ти неможеш дори да чуеш.
Не отговаряй моля. :smt056