PDA

View Full Version : Българския флаг



kalashnik
03-04-2009, 10:06
Кой флаг предпочитате, този на global или сегшиния флаг бяло-зелено-червено, аз лично предпочитам сегашният ни флаг. Като свидетелство, че българите си харесват флага говори и това, че флагът на НРБ не е бил променян кой знае колко, просто е бил добавен герба на НРБ, което е свидетество, че дори крайните комунисти почитат този български символ.

kristo
03-04-2009, 10:15
Спора мисля, че е излишен. Да приема папагалското знаменце на Глобала е абсолютно невъзможно :wink:

Мисля, че в този форум няма да се намери нито един българин, който да приеме този на Глобала и да зареже нашия автентичен Национален флаг бяло-зелено-червено... Освен някой със сериозно психически отклонения :wink:

Diam0nD
03-04-2009, 18:07
стига сме му обръщали внимание на това момче бе ... ^^

SiegHeil
03-05-2009, 04:54
Само дето приличаш на дърт педофил 8-)

Diam0nD
03-05-2009, 06:17
не повече от 20 !!! :) и аз да се включа в залагането :) Все пак човека се кефи на бритни .. ако е над 25 ще е осъзнал че тя е боклук ^^

LiveFlower
03-07-2009, 15:21
И автора е същия малоумник,колкото и Глобал...

Ти какво-ще си поредния,който ще се възмущава на психопатските прояви на Глобала,публично ли?
Точно ти най-добре си знаеш,че тука няма да има и едно положително мнение по темата...

kalashnik
03-07-2009, 16:48
И автора е същия малоумник,колкото и Глобал...

Ти какво-ще си поредния,който ще се възмущава на психопатските прояви на Глобала,публично ли?
Точно ти най-добре си знаеш,че тука няма да има и едно положително мнение по темата... Знам, просто исках global да види в специално определена тема, че идеята му е ТЪПА.

kristo
03-07-2009, 21:07
Абе Глобале, ти изобщо нямаш реалистична представа за възрастта на хората бе :lol:

Тянко го изкара на 28, мене сигурно 48 ще ме изкараш :D

LiveFlower
03-07-2009, 22:00
Благодаря ти за призванието ми :mrgreen:

kristo
03-08-2009, 10:23
Аз теб отдавна съм те изкарал на 65 по начин на разсъждение с твоите архаични думи, които пишеш, национализма, патриотизма, родолюбието (цитирам).
Еми прераждане бате, какво да се прави :D

То си е така, аз съм 70-80 годишен старец, приел тялото на младеж на 24 :razz:

kalashnik
03-08-2009, 10:26
И автора е същия малоумник,колкото и Глобал...

Ти какво-ще си поредния,който ще се възмущава на психопатските прояви на Глобала,публично ли?
Точно ти най-добре си знаеш,че тука няма да има и едно положително мнение по темата...
Малоумна си ти.


Знам, просто исках global да види в специално определена тема, че идеята му е ТЪПА.
Да не мислиш, че ме убеди в нещо? Еми явно не съм успял, но един трудов лагер би те превзпитал.

kristo
03-10-2009, 09:33
Глобале пак ли почваш с провокациите и обидите срещу българското знаме, не ти ли писна вече :-x :x

Спри се тоя път поне, щото ще си навлечеш неприятности.

Nam3less3
03-10-2009, 13:54
Аз ако бях администратор на тоя форум щях да го банна с радост, пък после ако дойде на власт нека се "разправя с мене" :lol:
Може и да не е нарушил правилата, но мненията му дразнят целия форум, и това е достатъчно.

kristo
03-10-2009, 21:00
Искам тези, които се обадиха по-горе, да ми отговорят на въпроса чий е мандата за управление днес?
И това какво общо има с българското знаме бе главо проста? Сигурно то е докарало ДПС на власт, ууууу, направо ми втръсна да ти слушам глупостите :?

kristo
03-10-2009, 23:23
Държавата е под турско управление. Следователно и знамето и вече е турско.
Страхотна логика, нямам думи...

То по тая логика щом ни управляват турци сега ще кажеш, че освен знамето ни е турско и ние българите(включително и ти) сме турци...

Говориш като човек със сериозни психически разтройства...

Bimmer
03-12-2009, 12:29
xxx

kristo
03-12-2009, 12:32
Глобале щом се чувстваш турчин слагай чалмата и сменяй името- Искендер ще ти ходи :D

LiveFlower
03-12-2009, 14:45
Разстрел за тебе!

kristo
03-12-2009, 23:47
По отношение на знамето говориш пълни простотии за пореден път и в това отношение повече няма да коментирам, правил съм го в 50 поста досега, ако не и повече. Опитваш се да търсиш под вола теле- знамето ни е виновно, че сме зле. Знамето не е одушевен предмет, та да хвърляш вината на него. Все едно да обвиняваш химикалката, с която пишеш, че не си написал нищо по време на изпита(понеже не си знаел) и си изкарал 2. Не ти ли звучи "леко" налудничаво? Знамето не е фланелка за да я сменяш ей така според настоението и според успехите-неуспехите. То е просто такова, каквото е избрано, символизира винаги и само успехи и прогрес. Сега кога ще има успехи и кога неуспехи зависи от хората, който застават под него.

Все едно да смениш фланелките на Пирин(Благоевград) с фланелки на Манчестър Юнайтед и да се надяваш този отбор да достигне класата им... Или пък на същия принцип сменяш фланелките на Юнайтед с такива на Пирин и какво, по-слабо ли ще играят?

kristo
03-13-2009, 11:14
Ти наистина си безнадежден случай :( ...

Все си мисля, че от време на време имаш просветления и напредък, обаче ведага бързаш да се осереш отново и отново...

Нито името на страната ни е непривлекателно, нито знамето й е грозно, това са някакви твои си внушения. Как прецени, че знамето ни трябва да е синьо на бели звездички? Къде прецени, че това знаме е красиво, а бяло-зелено-червено е грозно? Как прецени, че името България не звучи добре? Разбираш ли, това са някакви пълни абсурди дето ги говориш. Знамето не е лого на фирма, нито такова на футболен отбор, за да ги сменяш ей така когато ти кефне. Едно знаме се избира за вечни времена и независимо как върви държавата, то си е такова, каквото се е наложило поради исторически и национални причини. Така че тоя спор е изцяло излишен, говориш ми някакви пълни смешки.

Bimmer
03-13-2009, 15:57
xxx

SiegHeil
03-13-2009, 23:16
Да не би страните, които имат тези символи в знамената си да не са били дълго време и днес да не са много по-свободни от нас и да не би свободата ни да не е дошла именно от тях, а не ние да сме си я извоювали сами?
Пример ако обичаш ?

SiegHeil
03-14-2009, 01:20
1во, американците нямат много общо за падането на комунизма ама тва е друга тема...
2ро, къде виждаш тая свобода в Америка и Австралия ако обичаш да ми посочиш ? Няма по поробена държава от САЩ...дори Китай в момента са по свободни от САЩ..

Diam0nD
03-14-2009, 06:42
стига се занимавахте с него беее :-x
а и само 1 факт от историята : Америка не искат да направят десанта в България и Гърция !! Само Англия и то Чърчил е искал такъв десант ... благодарение на американците сме били толкова време с комунисти на власт . Аз не казвам дали е било за лошо или за добро ,но си прави изводи за "обичта" на америка :-x

Diam0nD
03-14-2009, 08:36
ти си идиот мой човек ... чърчил пише в мемоарите си " Българите винаги са имали справедливи национални искания ,жалко е че не ги подкрепихме в нито 1 от 2те войни" за 2рата част от изречението не съм сиг дали цитирам точно но смисъла е този . после един десант в България би бил в пъти по лесен от този на норманидия. Там е супер защитен бряг ,а тук не е така . Така обичаните от теб американци решават да излижат задника на Сталин . Да точно така е ... ако тук имаше британски и американски войски нямаше да дойдат комунисти на власт . Но ти си разбирача ,ти ще кажеш ... Опази боже американци да освобождават когото и да било !!! Просто не са застанали зад Чърчил .

kristo
03-14-2009, 11:46
ти си идиот мой човек ... чърчил пише в мемоарите си " Българите винаги са имали справедливи национални искания ,жалко е че не ги подкрепихме в нито 1 от 2те войни" за 2рата част от изречението не съм сиг дали цитирам точно но смисъла е този . после един десант в България би бил в пъти по лесен от този на норманидия. Там е супер защитен бряг ,а тук не е така . Така обичаните от теб американци решават да излижат задника на Сталин . Да точно така е ... ако тук имаше британски и американски войски нямаше да дойдат комунисти на власт . Но ти си разбирача ,ти ще кажеш ... Опази боже американци да освобождават когото и да било !!! Просто не са застанали зад Чърчил .
Много точно казано- американците имат основна вина(заедно с Чърчил обаче, това не го пропускай!) за идването на комунизма на власт в България. Отделно американските представители на Съюзната контролна комисия(СКК) стават свидетели на разправата и унищожаването на българския политически елит на царска България и не се противопоставят ни най-малко на тези политически убийства! Така че американците да не ми се правят как искали да ни "освободят" от комунизма, щото заедно с англичаните точно ТЕ са ни харизали на сатрапа Сталин.

А от американските борби за "свобода" и "демокрация" целия свят е проплакал.

И Глобале като толкова ми ги хвалиш хамериканците си спомни как през 43-та бомбандираха София и избиха стотици невинни български граждани! И то при положение, че България вече се беше предала и се биеше на страната на Антихитлеристката коалиция и те за благодарност бомбандират София :-x

А отделно сега американските "антикомунисти" и "демократи" се гушкат с нашенските "бивши" комунисти. Спомни си колко любезно беше канен Станишев от Буш, как приятелски се разбираха. И ти тези ми ги обявяваш за "антикомунисти"? Точно обратното- ако някой иска в България бившите комунисти да са на власт, то това са точно Запада и най-вече САЩ! Защото същите тези наши комунисти са им удобни и чрез тях осъществяват пълен контрол над вътрешната и външната политика на страната ни!

Безнадежден случай си ти. Това, че си промит или по-скоро наслоен мозък и не можеш да видиш нещата непредубедено, не значи, че не съм прав. Името на страната е неблагозвучно. И знамето не е достатъчно добро. И никъде не пише, че те не може да се сменят.
Явно и спорът е излишен, никой от нас няма да си промени позициите.
Изобщо не ми дреме на члена дали ти било неблагозвучно името на България. Като ти е неблагозвучно иди да живееш в страна, на която името й ти е благозвучно. На мен името България ми харесва и не вярвам да има българин(поне нормален, не като тебе) който да не харесва името й. И знамето ни си е нормално- дали е най-хубавото или има по-хубави от него- това не знам. То си е нашето знаме и като такова на мен най-много ми харесва. Ако не бях българин можеби можеше и да не ми харесва, не знам. Но да смениш знамето- това е пълен абсурд. И то поради някакви нереални причини, които нямат нищо общо с него, защото то не е виновно и няма как да бъде такова за състоянието на България.

Diam0nD
03-14-2009, 16:57
е ти си историка ,знам че от 3мата само Чърчил е бил ЗА Балкански десант и то с цел ограничаване на завзетите от червената армия територии ...

kristo
03-15-2009, 14:26
Да се сравняват Йорг Хайдер и Симеончо е направо смешно... То не смешно, а обида за паметта на големия австрийски националист Хайдер, сравнен с плужека Симеон...

Иначе в монархията няма нищо лошо, аз лично винаги съм я предпочитал като форма на управление за страната ни, но не и с този монарх. За съжаление Симо няма нищо общо с морала и патриотизма на баща си, големия български държавник цар Борис Трети, уви... И точно защото българите очаквахме(за съжаление напразно) Симеон да е като баща си, гласувахме за него(аз лично не съм, понеже тогава нямах годините да гласувам).

Иначе американската и английската преса са се занимавали с глупости да обясняват колко страшно било ако евентуално Симеон върнел монархията, а не отбелязват по-лошото и същественото, а то е с кои хора се обгражда същия- с комунисти и ченгета...

SiegHeil
03-15-2009, 17:59
Баш американците освободиха Европа, да знаеш..идва Рамбо, избива всички зли нацисти и освобождава 3 синджира евреи...цялото участие на САЩ във ВСВ е абсолютно смехотворно ;)

Vesk0u
03-15-2009, 20:19
Няма смисъл да коментирам - разбира се, че българското знаме! А между другото я дайте знамето на Глобал, че непомня как точно изглеждаше.

kristo
03-15-2009, 20:49
Ето вариантите на Глобала за ново българско знаме(те били цели пет, не един, особено последния кърти мивки по всички параграфи) :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

http://img502.imageshack.us/img502/3540/flagstarsmo7.gif
http://img376.imageshack.us/img376/9574/flag3io9.gif
http://img142.imageshack.us/img142/3795/flag4c0gb1.gif
http://img142.imageshack.us/img142/3159/flag4c10js3.gif
http://img153.imageshack.us/img153/7537/flagwave3gn2.gif

Vesk0u
03-15-2009, 21:02
Той набляга върху синьото и червеното - както е при повечето източно-европейски държави.

Ама последното знамее.... :razz: :razz: :razz:

А сега сериозно - Глобале, защо ти е да сменяш флага ни?!?!

SiegHeil
03-15-2009, 21:07
http://img153.imageshack.us/img153/7537/flagwave3gn2.gif
ААХАХХАХААХАХАХАХАХАХАХАХ АХАХАХА :lol: :lol: :lol:
30 секунди искрен смях от моя страна :D
Това не го бях виждал..

Vesk0u
03-15-2009, 21:10
http://img153.imageshack.us/img153/7537/flagwave3gn2.gif
ААХАХХАХААХАХАХАХАХАХАХАХ АХАХАХА :lol: :lol: :lol:
30 секунди искрен смях от моя страна :D
Това не го бях виждал..

Да, определено изглежда като рисувано от 7 годишен. Това да не е флага на острова на Телетъбис?! :razz:

Valentin123
03-16-2009, 06:15
Глобал,мислих те за идиот с мозък по-малък от този на кукувица с аутизъм,но сега си промених мнението.Ти си невероятно голям кретен и имаш точно една гънка в главата си,колкото да не предадеш богу дух от глад и жажда!Чел ли си история,въобще?Обратът във ВСВ идва след битките в Москва и Сталинград ,моето момче.Цялото участие на американците е незначително на фона на СССР,Великобританя или Съпротивата във Франция,като най-съществената му част се изчерпва с десанта в Нормандия и снабдяването на Великобритания.Нека не забравяме и кой разруши цяла София и стреляше от въздуха по селяни,които мирно и кротко си работеха по полето.Големи антифашисти,големи демократи-нямам думи!
А знамето,което си предложил е красноречив пример за твоята интелектуална несъстоятелност и простотия! :D

blago84
03-16-2009, 06:28
Мислим, че не си си взел лекарствата...
Като подредба на цветовете, на мен лично повече ми допада варианта на Г. С. Раковски, НО НАСТОЯЩЕТО НИ ЗНАМЕ Е ИЗБРАНО ПРЕДИ 129 ГОДИНИ, В НЕГО СА СЕ КЛЕЛИ, ЗА НЕГО СА ВОЮВАЛИ И ДАЛИ ЖИВОТА СИ ПОКОЛЕНИЯ БЪЛГАРИ, КОЕТО ГО ПРАВИ СВЕЩЕНО И НЕДОСЕГАЕМО, ВСЯКА ПРОМЯНА Е ГАВРА И ПОРУГАВАНЕ НА ТЯХНАТА ПАМЕТ И НАСЛЕДСТВО! Затова моля те, спри с простотиите, нелепи са.

SiegHeil
03-16-2009, 10:09
Баш американците освободиха Европа, да знаеш..идва Рамбо, избива всички зли нацисти и освобождава 3 синджира евреи...цялото участие на САЩ във ВСВ е абсолютно смехотворно ;)
Смехотворен е твоя пост. Без американците и до днес светът щеше да е фашистки. Сигурно и атомната бомба е смехотворна.

Атомната бомба е престъпен акт, сравним с Холокоста...избиването на стотици хиляди цивилни без никаква причнина точно преди капитулацията не е особено демократично да ти кажа..
Да не би десантът в Номрандия да е смазал Гемания ? Америка се е включила в продължението просто...цялата война Русия я изнесе на гърба си, Америка от всичко само си напълни банковите трезори...

Vesk0u
03-16-2009, 20:34
Няма смисъл да коментирам флага... Но кажи ми ЗАЩО ТИ Е ДА ГО СМЕНЯШ?! Само на този въпрос ми отговори!

SiegHeil
03-16-2009, 20:44
Ок, като чуят 'албенци' няма да се сетят за мръсни крадливи цигани..първите няколко пъти ^

А пък можем и да си сменяме името на всеки 2 седмици че да не могат ни запомнят, яко ще ги прецакаме ? 8-)

SiegHeil
03-16-2009, 20:57
Ходи в съда да ти сменят името тогава ?

SiegHeil
03-16-2009, 21:23
И да не забравиш, на всеки нови маратони и дънки - ново име 8-)

kristo
03-17-2009, 09:29
Не, не съм чел история, защото не понасям този предмет и не съм имал интерес.
Не се и съмнявам Глобале... то се вижда след като прочете човек поста ти, в който обвиняваш Негово Величество цар Борис III Обединител за съюза на България с Третия райх. Съюз, от който България само печели и без който днес дори и Южна Добруджа нямаше да е българска, ама какво значение има това според тебе, важното е да се сложим на "спасителите" от Съединените еврейско-ционистки щати, на Англия на българомразеца Чърчил, на българофобската Франция.

И не говори простотии за Борис III- макари небългарин той е направил най-много за България и българския народ от всички останали наши политици и държавници от Освобождението досега. Не е компрометиран с никакви кражби и мошеничества за разлика от сина си, който за съжаление е издънка на рода си, а за сметка на това Борис е бил обичан от целия български народ. Направи си сметка защо е така.

Още повече, че през 30-те години България е била най-развитата в икономическо отношение страна на Балканите, както и една от най-равзвитите в Европа! Или това ще го отречеш? Айде иди да четеш история малко и след това ми говори врели-некипели чути отнякъде си.

А с плюенето на Борис III заради съюза с Германия припяваш на комунистическата пропаганда, която го обявява за "фашист", а царска България обявява за "фашистка" държава, или и ти така смяташ?

Точно затова това предложение Албена отпадна, защото е подобно на Албания. Търси се друго.
Човек като иска да се промени, дава признаци, че се променя и един от тях е промяната на името.
Ами ако искаш за име на България вземи има на някой американски щат, така или иначе искаш България да загуби суверенитета си и да се превърне в американска колония, каквато почти е от 20 години. защото 20 години ни управляват либарални и комунистически американски гъзоблизци, които правят всичко по силите си да прекратят суверенитета на страната ни за сметка на САЩ.

Vesk0u
03-17-2009, 11:52
Комунисти, националисти, националсоциалисти, расисти, юнионисти, анархисти, капиталисти, вандали, простаци, мизерия, простотия....

Ехх, Апостоле добре, че не си жив да видиш какво става с България... :(

kristo
03-17-2009, 21:53
Ти пък си привърженик на ИРА, така че...

kristo
03-18-2009, 12:12
Всъщност не Грузия има име на американски щат, понеже Грузия като държава съществува мноого преди да се пръкне по изкуствен път твоя любим САЩ- държава на еврейските световни плутократи и олигарси. Та щата Джорджия ако не знаеш е кръстен на името на Грузия, а не обратното умнико :)

Иначе не ми говори за морални и неморални актове, защото по време на такива световни войни никой не те пита за такива неща, те просто не важат. В такива времена гледаш да опазиш държавата си и народа си на първо място. А Борис III го е направил както трябва, понеже ако се бяхме опълчили на Хитлер първо щяхме много лошо да си изпатим и второ нямаше да можем да си върнем южна Добруджа най-малкото и днес тя щеше да е също извън пределите на България. Така че нас този съюз ни е устройвал, а дали е морален или не- ами САЩ, Великобритания и Франция са били в съюз със Сталин, е? Морален акт ли е това да се обединяваш с него? Но се е наложило и това е. Същото е положението и при съюза между нас и Германия.

Diam0nD
03-18-2009, 20:14
Комунисти, националисти, националсоциалисти, расисти, юнионисти, анархисти, капиталисти, вандали, простаци, мизерия, простотия....

Ехх, Апостоле добре, че не си жив да видиш какво става с България... :( има нещо такова ;/ кристо ира са нещо като ВРО. В смисъл и 2те имат за идеология освобождаване и 2те са незаконни и в модерните времена им казват терористични организации .

kristo
03-19-2009, 09:39
Комунисти, националисти, националсоциалисти, расисти, юнионисти, анархисти, капиталисти, вандали, простаци, мизерия, простотия....

Ехх, Апостоле добре, че не си жив да видиш какво става с България... :( има нещо такова ;/ кристо ира са нещо като ВРО. В смисъл и 2те имат за идеология освобождаване и 2те са незаконни и в модерните времена им казват терористични организации .
Малко е по-различно, понеже ВМРО се е занимавало и с културно-просветна дейност, но като цяло си прав.

А днес ВМРО не развива терористична дейност и никой не го определя за терористична организация, защото е регистрирано точно като културно-просветна такава, отделно ВМРО-БНД е регистрирано и като политическа партия.

Ами не аз, а ти говореше за това колко морален бил бащата на измамника. Иначе и за него можеш да кажеш, че като е правил коалиция с комунистите в тази тежка ситуация, не е имало място за морал, нищо, че малко преди това беше обещал, че няма да прави коалиция с тях.

Ти удобно отбягна въпроса с твоята отговорност или на твоите роднини, които са гласували за мадридския измамник. Нали стана ясно, че щом няма да има ограничаване на избирателни права, отговорност ще се носи и оправдания от типа "ама ние мислехме...", не могат да минават.
Борис III не се е съюзявал с комунистите, така че не ми се прави на неразбрал, за да ми вменяваш думи, които не съм казал. Не оправдавам по никакъв начин Симеон и това, което прави.

А отговорността- колкото аз, толкова и ти си отговорен за случващото се в България. Това че нашите гласуваха един единствен път за НДСВ и никога повече няма да го правят показва, че са политически отговорни хора. А и съм ти казвал защо гласуваха за него- защото тогава реално се явяваше алтернатива на БСП и СДС и си мислихме, че са нещо различно. Е, излъгали сме се, е и? Мнозинството от българския народ му се довери, а вече никога няма да го направи. Грешки всеки прави, на никого на челото не му пише "аз съм мошенник".

kristo
03-19-2009, 12:29
Да, знам че ти си безгрешен и винаги взимаш най-правилните решения, това ми е ясно :lol:

Всъщност Костов е отговорен за съсипването на СДС и десницата след 2001- затова и изборния резултат за него беше толкова разгромявщш- защото с действията си се постара да даде властта на НДСВ, а после след още разцепления в дясно- и на БСП-ДПС. Та щом и ти признаваш, че Костов също играе за червения отбор, макари да е "най-синия" в него- значи и ти си доста отговорен, че преди 2001 не си видял истината. Не си забелязал миналото му, което лееко червенее. Да, Костов направи доста за България по време на мандата си, но въпреки това направи и много пакости, а пробойната, която остави в дясното пространство даде възможност да се появят популистите от НДСВ, а сега от ГЕРБ. Защото точно тези междупартийни борби в СДС доведоха до краха му, та затова сега едвам ще минат 4%-вата бариера. И Костов беше главно действащо лице в тези борби. Така че и ти си носиш отговорността затова, че си бил заслепен за Костов и си виждал най-вече успехите му и в по-малка степен слабостите му, които се оказаха фатални за десницата.

А иначе тоя линк, който ми показа за Симо Мадридския и как щял да дойде едва ли не да установи монархия в България и това било основната причина да не се гласува с него- това са смехотворни неща. Симо е доста по-хитър отколкото си мислиш ти и отколкото си мислят твоите другарчета американците, които виждат какви ли не глупости, само не и истината, с която трябваше да ни предупредят най-вече, а те е че Симо се обгради с ченгета и комунисти, нещо което отначало не се виждаше, не беше ясно, понеже чак когато спечелиха изборите, НДСВ показаха истинските си лица, показаха хората, с които ще управляват, които дотогава ние не знаехме, не ни бяха известни какви са и що са. Е, вече са ясни, но уви, тогава беше направено всичко възможно за да не узнаем какви са и що са.

Bimmer
03-19-2009, 15:29
xxx

Vesk0u
03-19-2009, 18:21
Такова красиво знаме да го заменяш с някакви звездички и други американски shits (просто спазвам цензура)...

Bimmer
03-20-2009, 13:07
xxx

Bimmer
03-21-2009, 18:06
xxx

kristo
03-21-2009, 19:32
Така излиза, че в сравнение с вас съм прав.

Костов не е съвършен, но можеш ли да ми кажеш кой е бил по-добър от него? Коя истина не съм видял през 2001? Аз още от 1999 го видях, че дава фира като си смени правителството и не направи това, което П. Стоянов му каза "да си каже". Сигурно продължаваш да си мислиш, че все пак е трябвало да се гласува за мадридския измамник. Значи все пак не си прогледнал и си стоиш със заблудите и празните надежди.

А грешките му бяха, че не се доразправи със С. Трифонов, който всеки ден го клеветеше по 2 часа по най-голямата телевизия и за мероприятието "българския великден", чрез което на практика сам докара тези, които после му взеха властта. Въпреки всичко през 2001 той беше най-добрата алтернатива от избираемите. И не той, а такива като вас провалиха страната. Аз недостатъците на Костов съм ги виждал, вие не виждахте това, че мадридският измамник е балон, въздух под налягане, който ще се спука.

Линкът, който казва за възможността за връщането на монархията, заради което гласуваха доста хора, която не е единствената причина да не се гласува за този балон, е просто превод на реалността на език, разбираем за обикновените хора - хората искат аргументи, а не просто да им кажеш "тоя е мърша и ще ви прецака, излъже". Те ще питат защо и няма как да им обясниш.

Иначе едва ли може някой да е знаел с какви хора ще се обгради измамника - хората му верваха и едва ли причината са хората, с които се е обградил, едва ли не казваш, че той не е виновен, а са виновни хората около него - така и за бай Тошо разправяха, че той не бил виновен, но хората около него.


Да, американците направо ни оправиха като жълтуркото, ама не за 300 ми за 3 дни...
Планът Ран-Ът да ти говори нещо?
Никой не е задължавал комунистите да следват този план - Луканов да е приложил друг план, по-добър. След като лично той ограби 2 милиарда точно по онова време, как няма планът да не успее да унищожи живота на хората?


Такова красиво знаме да го заменяш с някакви звездички и други американски shits (просто спазвам цензура)...
Явно нямаш чувство за красивото, а си наслоен мозък.
На баба ти хвърчилото- никога не съм оправдавал Симо, за да обвиня неговите хора и да прехвърля неговата отговорност за кражбите и мизериите на тях. Не ми изопачавай думите за стотен път, понякога се държиш като Милко Балев...

А излиза, че щом признаваш как Костов е дал фира след 1999, ти също си заблуден щом когато е идвал на власт си му вервал изцяло, а в един момент виждаш, че не е имало чак толкова причини да го правиш. А и нима нямаше информация преди да дойде на власт кой е той, какво е правил през комунизма, дали е бил господин никой тогава, или университетски преподавател по политикономия на социализма, та да си направиш сметката. Нали си много далновиден и всичко знаеш, никога не бъркаш? Май не е точно така.

И да, Костов е за предпочитане пред Симо, но човек преди да се опари не може да разбере кое как е точно. Човек докато е политически активен търси алтернативи, пробва различни варианти на партии и политици, които предпочита. Понякога бърка, но важното е в един момент да намери най-правилната алтернатива. Надявам се скоро това да стане, макари да нямам чак толкова надежди.

Но ти казвам, че не съжалявам за грешката, която моето семейство направи, когато гласува за НДСВ, защото вече знаем за какво иде реч, какъв боклук е този, какви хора са около него- същите крадци и мошеници като него, но човек трябва да види черно на бяло, та да е 100%. И да си извлече нужните поуки да не повтаря грешките до безкрай, а реално това е единствената политическа грешка на семейството ми, която що се отнася до Симо а и по принцип за всички останали като него никога няма да бъде допусната отново.

Важното е както казах да не се допускат нови такива грешки, както българския народ е тръгнал за пореден път да прави грандиозни такива, като изцяло се довери на Бойко Борисов и ГЕРБ. Отсега ти казвам, че моето семейство му нямаме никакво доверие и няма да гласуваме за него. Просто защото кристално ясно се знае кой е и какво е правил и прави и в момента. Докато за Симо имаше информационно затъмнение, имаше косвени причини за недоверие, но не и преки, затова и българския народ му се довери, защото разчиташе на него да бъде антикомунист както баща му. Всмисъл имаше харизма на син на Борис III, която и за съжаление, и за радост(за да не му се доверяваме никога повече) той напълно унищожи. Защото няма нищо общо с морала и принципите на един велик държавник на България като цар Обединител Борис III.

Bimmer
03-22-2009, 12:28
xxx

kristo
03-22-2009, 22:12
Омръзна ми да ти обяснявам едно и също нещо по хиляда пъти както за знамето и името на България- ти явно много обичаш да изопачаваш чуждите думи, за да обвиняваш всички българи колко неадекватни политически и по всякакъв друг начин са, а ти да се изкарваш най-адекватния и умния, взимал си и взимаш най-правилните политически решения- добре, че си вЕрваш... Щото ако твоя любимец Костов не беше се провалил за доста неща нямаше да има основание българския народ да го сменя и да търси нова алтернатива, като се хвърля в тъмното. Да, не знаехме кой е Симеон точно в този момент, но знаехме кой е баща му и силно вярвахме, че той ще прилича на него- но уви, излъгахме се много жестоко- е? Всеки допуска грешки, важното е да ги поправя и да гледа да не ги повтаря. Самия факт, че никога повече няма да гласуваме за него е показателен, че сме понесли политическата си отговорност за неправилния избор.

А още по-важното е, че няма да се доверим на новия самозван "спасител" на Отечеството- Бойко Борисов, за разлика от мнозинството българи. А ти категорично не си си казал мнението за него- как го виждаш като политик, като позиции, които е менил сто пъти, като човек, който доскоро целуваше краката на същия Симо и славословеше Доган, а сега стана голям техен конкурент и противник? Щото някъде беше писал, че все пак може да е алтернатива на сегашните, а аз започвам да смятам, че е почти 1 към 1 с тях. То по същата логика може да се каже, че Кошлуков и той е ново лице с нови идеи, ама колко му е ново лицето наистина... Та по-важно е в настояще и бъдеще да не се допускат нови грешки, а че идеални управници на България нама да се намерят е ясно. И все пак ще се намерят що годе читави и по-добре от сегашните, само че няма да са герберите на ББ. Това е, мисля, че темата за изборите 2001 и избирането на Симо е изчерпана, ако искаш продължавай да дъвчеш едно и също по сто пъти, аз вече няма да го правя, понеже бях достатъчно ясен. няма смисъл да ти обяснявам щом ти ми изопачаваш думите и нямаш желание да ме разбереш, а само да ми хвърляш обвинения.

Bimmer
03-23-2009, 16:14
xxx

kristo
03-27-2009, 15:49
Ще цитирам democratos:

За русофилските лумпени:

Познайте коя е държавата:
1.Всяка година населението и се топи с 1 милион души.
2.Има най-много болни от СПИН в цял свят,с изключение на Нигерия.
3.Най-много алкохолици в цял свят,както като обща бройка,така и на глава от населението.
4.Най-много наркомани на глава от населението.
5.Средна продължителност на живота-59 години за мъжете.
6.Общ брой на мюсолманите 22 милиона-като след 20 години се очаква удвояването им.
7.Най-много убийства на глава от населението в цял свят.
8.Най-много престъпни групировки в цял свят.
9.Най-много самоубийства в армията и осакатявания на млади войници.
Един жокер-държавата е с най-голяма територия на света.


А БКП може да се е казвала всякак, но е известна най-вече като комунистическа.
Тая държава се нарича САЩ. Най-вредната за света страна, изкуствено формирана от еврейските световни плутократи-олигарси за да заграбва световните богатства, с най-ненормалния, извратения, отвратителен народ, с най-много психично болни в целия свят на глава от населението, с най-много престъпници, най-много наркомани, най-много сексуално изратени, най-много малоумни и умствено изостанали, с най-ниско културно ниво и ниво на интелект. Страната в която детската и юношеската престъпност е най-голяма. Страната, която нищо не е дала, а само е взимала и крала световните богатства, световните умове, достиженията на другите народи! САЩ трябва да умре и колкото по-бързо това стане, толкова по-бързо и България ще се спаси от тяхната задушаваща хватка! Смърт на САЩ, България над всичко!

blago84
03-27-2009, 16:00
САЩ определено не са цвете за мирисане, но според мен не е нужно да ги сатанизираме. В света има и по-лоши алтернативи от САЩ... Я си представи на тяхно място да застанат китайците или арабите... Наше чудо та ничие тогава. Просто по-добрите от САЩ алтернативи още не са достатъчно сплотени и укрепнали, за да могат да се оправят без Щатите или да се изправят срещу техния световен деспотизъм и снобизъм. А и поне според мен, на САЩ още не им е дошло времето да изчезнат от картата и историята (макар че с тоя курс, който са поели, това време определено ще дойде и то може би дори в рамките на този век)

Bimmer
03-27-2009, 16:11
xxx

kristo
03-27-2009, 16:20
Аз съм на същото мнение за руснаците- доста свестни и приятни хора(поне повечето от тези, които съм познавал и познавам и в момента). Имат доста близък манталитет до нашия(българския), не знам на какво точно се дължи, но съм го забелязал. Иначе го има момента на леката надменност, но все пак са най-голямата страна в света, но въпреки това показват уважение към България и българския народ.

Иначе Русия като страна в чисто политическия смисъл определено не я харесвам, не я и мразя, но както казах не я харесвам. Видяли сме доста пакости и от нея, не може да се отрече по никакъв начин. Така че против великоруския шовинизъм и панславизма, който все още се проповядва от някой руски политици и държавници винаги съм бил и ще бъда. Не искам да ме слагат в категории като "братски народ", "славянски народ" и т. н. Ние сме си ние, те са си те. Трябва да има взаимна равнопоставеност и уважение на личното самоопределение, а не да ми викат "ти си славянин като нас", след като аз не се чувствам такъв.

Но както казах правя разлика между Руска държава и руски народ :)

kristo
03-27-2009, 16:46
Супер е статията, нека сега Глобала пак да почне да твърди как Българското знаме било символ не на борба, свобода и величие, а на слабост, независимост и други такива. Смисъла на цветовете в знамето ни е идеално обянен, чети и се образовай Глобале!

Bimmer
03-27-2009, 16:51
xxx

kristo
03-27-2009, 17:06
Така е, и аз мисля същото като цяло, но все пак са и разнороден народ до определена степен, макари да съм сигурен, че имат доста сходни гени с нашите(индо-ирански). Така е защото по техните земи сме били освен ние(Стара Велика и Волжка България и сме основали Киев както казваш), също и много от сродните ни сармати, алани, скити и т. н. Но все пак част от руснаците и то немалка се е смесила с балти и угро-фини. И все пак си е факт, че украйнците и руснаците са ни сродни народи, така е.

Аз имах в предвид, че сродния произход не означава братски народ в политическия смисъл на думата, а и дори със сроден произход ние сме си българи, те руснаци. Така както германците и шведите са сродни по произход, но са различни нации, с различен национален манталитет и прочее(но с руснаците имеме общ манталитет в някои други отношения разбира се) :)

Bimmer
03-27-2009, 17:11
xxx

kristo
03-27-2009, 17:14
Няма проблем, очевидно, че имаме едно мнение по въпроса :)

Bimmer
03-28-2009, 09:46
xxx

kristo
03-30-2009, 14:53
Ако имах време, щях да споря с теб и да напиша същите неща за Русия, но достатъчно спорих с теб - явно ти разполагаш с неограничено време за спорове, а пък аз си имам и важни неща. Явно не знаеш за престъпността в Русия, която при това е на държавно най-високо ниво, и за другите параметри може да се намерят данни, откакто там е капитализъм, нещата са по-зле от Америка. Сигурно понеже американците са "много изостанали" са водеща нация в света в толкова области. И ако не беше САЩ, днес светът щеше да е под фашистко управление. Или пък комунистическо.
В друга тема ми обясняваше, че Сталин бил евреин, както и Ленин, но знаеш ли, че руснаците са си ги подкрепяли, а Сталин в Грузия и до днес си го тачат. Ама евреите са виновни, пък руснаците - не.
А прородните богатства ги краде Русия - така става, че те са на нейната територия и тя от тях живее, иначе отдавна да се е сринала, защото нищо не могат да направят без тях. Нашата страна точно от руската задушаваща хватка трябваше да се освободи и добре, че го направи.
Как прецени, че разполагам с неограничено време за спорове, след като в последните 3-4 дни пиша супер рядко тук? Ама това е най-малкия проблем, така че го оставям настрана...

Иначе не ми се търсят всички данни за престъпността в любимия ти САЩ в момента за да видиш колко голяма е. Не ми се търси да ти покажа данни колко деца са се самоизбили в американските училища, колко изнасилвания е имало и т. н. и Русия определено не може да им се мери в това отношение, макари наистина и в Русия да има голяма престъпност.

Но няма какво да ми спориш- истинския нравствен и морален разпад в Европа и конкретно в България дойде именно от САЩ, дойде от АМЕРИКАНИЗАЦИЯТА, която масово се разпространи. Защото колкото и тъпо да е било съветското кино, такава гадост, такава простотия никога не се е рекламирала от тях. За разлика от американските филми и амриканската култура, която е културата на лумпена, идиота, олигофрена, на който в речника му влизат точно три-четири думи като задник, кучка, боклук, педал, който се чувства силен и велик само когато има пистолет в ръка и може да поизтрепе "малко" народ и т. н. Ето това е любимата ти американска "култура", това рекламира тя. Затова в родния ефир се разпространяват гнусни американски риалитита като "Страх". Тези гадости дойдоха НЕ ОТ РУСИЯ, А ОТ САЩ!!! Цялата помия по телевизията(а и не само там, а навсякъде в обществения живот) е американско дело.

И накрая да те светна, че американците не са никаква нация- те са сбирщина от хора, обединени от икономически и финансови приоритети. Няма как една общност от хора, в която влизат англичани, французи, италианци, мексиканци, евреи, японци, китайци, цигани, негри и т. н. да бъде нация. Нация сме НИЕ БЪЛГАРИТЕ, който когато сме създавали държавност, цивилизация и култура, американските лумпени все още евреите не са ги измислили и създали.

kristo
03-30-2009, 22:13
Съдя по дългите ти и много постове от последните месеци.
Ами хайде търси данните и виж колко са убийствата в Русия. Въпросът за личното оръжие в САЩ е голям въпрос - там хората са свикнали да имат такова, защото смятат, че това ги прави свободни. Дали е по-добре да бъде иначе, трябва да ги убедиш.
Добре, за американската филмова помия бих се съгласил, но да твърдиш, че тя е възпитала нашите келешчета да бъдат такива, според мен е доста пресилено. Защото тях селото или градската махала са ги възпитали. Не американското кино ги е научило на лафове като "п е д е р а с", "кафево", "кале" и др.
Да не би САЩ насила да са ни карали да пускаме тези филми и тези риалитита? Това е капитализма или да наложим цензура - аз съм съгласен да има контрол и да се спрат предавания като на Трифонов - който между другото е българин.
Моралният разпад обаче наистина дойде с капитализма и американската му разновидност. Но преди всичко от липсата на съдебна система и от това, че комунистите не бяха свалени.
Каква цивилизация и държавност сме създали, глупости - това не е държава, а мафия, цивилизацията ни се изчерпва с достиженията на комунизма и ако не бяха американските стоки щеше да си караш на чернобял телевизор Опера, който щеше да е най-ценната вещ в апартамента ти след москвича (за който си чакал 15 години за ред да си го купиш).
Ти сам го признаваш, така че спор нямаме в случая. Не от Русия дойде тая помия, а от Америка- Страх, Биг Брадър, Слави Трифонов и т. н. са все отрочета на американския капиталистически "либерализъм", който се наложи насила навсякъде, където падна комунизма. Това се направи за да стане по-лесен прехода от съветско-комунистическо към американо-глобалистко господство над такива като нас, които винаги "трябва" да са подчинени на едни или други заради продажната политическа философия на управниците ни от 1944 досега.

А иначе говорех за цивилизация въобще, в исторически и цялостен план. В това отношение американците не могат да ни стигнат и то никога. Това, което са създали българските владетели през Първата и Втората Българска държава е велико в световен, не само европейски мащаб. Още повече, че българската култура започва още от прародината на древните българи, намираща се в днешен Афганистан. Още тогава имаме държава, култура, писменост, градове, съкровища. После ги пренасяме в Стара Велика България, сещаш ли се сега какво е култура и какво не? Не това, което гледаш по тъпите нереални американски филми, а това.

А иначе някакси се е преживявяло и през комунизма, а понеже българите сме корав и приспособим народ като цяло сме успели да се уредим и в наглед отвратителните условия тогава.

А и най-хубавите стоки дойдоха от Западна Европа, не точно от САЩ. Особено колите- какво може да се сравнява една американска кола(само с изключение на Крайслер) с германската машина Мерцедес, или с Опел, ако щеш и с БМВ? Най-хубавите телевизори също не са американско произходство, а японско, английско, немско. Така че не преувеличавай ролята на американците за пореден път и то съвсем незаслужено.

kristo
04-02-2009, 12:08
Пак казвам, че ние сами сме си избрали какво "да дойде" отвън. От нас си е зависело дали ще даваме тези филми, дали ще приемаме капитализма. Можело ли е да се цензурира Трифонов - можело е, разбира се - как цензурират Атака и АНТИ-АНТИ-ДОИП, а Трифонов да не може да се цензурира? Независимо, че и в Америка има подбни шоа, доколкото ми е известно, такива неща, каквито пуска Трифонов, там няма и не може да има.
Абе, каквито и да са били стоките, не са руски.
В американския ефир има още по-големи гадости и от тези по нашия, поне засега докато и тук не привнесат поредния американски бълвоч...

Иначе замислял ли си се поне веднъж, че нещата преди и след 89 за нас са направени така, че да нямаме алтернатива? Като например с телевизията- аз ли съм програмен директор на Българската телевизия, та да мога да определя какво да се дава и какво не? Тоест не ние избираме какво да ни показват по ефира, а те си избират- управляващите и техните лакеи програмни директори на телевизиите и лекета-журналисти като олигофрена Милен Цветков.

MrUndaztood
04-09-2009, 13:56
Сори,ама Българският флаг е леко скучен.Ако се сложи посредата примерно Българският герб...това се казва флаг.Ама това си е мое мнение де

Bimmer
04-09-2009, 18:41
xxx

infern00
06-18-2009, 19:16
Глобал не е редовен.Има някакви тъпи идеи.Как ще се сменя флагът на държава ни,бе?Как ще се сменя името и? :-x

marais
06-23-2009, 17:18
Сори,ама Българският флаг е леко скучен.Ако се сложи посредата примерно Българският герб...това се казва флаг.Ама това си е мое мнение де

Съгласен.
Иначе много напомня на флаговете на Унгария, Литва и Русия. Неслучайно чужденците ги бъркат.

kristo
06-27-2009, 22:55
Сори,ама Българският флаг е леко скучен.Ако се сложи посредата примерно Българският герб...това се казва флаг.Ама това си е мое мнение де

Съгласен.
Иначе много напомня на флаговете на Унгария, Литва и Русия. Неслучайно чужденците ги бъркат.
Грък скрий се бе, кой те пита пък теб? Не ти харесвал Българския флаг, ами харесвай си тогава гръцката раирана покривка.
Флага ни приличал на този на Унгария, Литва Русия, хахаххаха, точно обратното, техните флагове са създадени на основата на нашия, ама това откъде да го знаеш точно пък ти.