PDA

View Full Version : Програма за повишаване на отскок



uBu4k0
03-04-2009, 13:19
да знаете някакви ?!

Terorist
03-04-2009, 13:30
Въздушна атака 3 (http://www.basketball-bg.com/jump/airalert3.php) - изпробвано и доказано \:D/

Това + спринтове и много игра за макс резултат

uBu4k0
03-04-2009, 13:35
Тая съм я правил...но има и баскетболни елементи..на мен ми трябва нещо специално за волейбол.. ;[

Terorist
03-04-2009, 13:43
Не знам какво разбираш под елементи на баскетбол. Програмите за отскок имат за цел да подобрят вертикалния отскок на спортистите, независимо за какъв спорт става дума.

lcl
03-04-2009, 14:03
Програми всякакви. Това каква точно ще ти е най-полезна и ефективна за теб зависи от костната ти структурата ти и мускулатурата ти. Широка тема е това. Имате си треньори - те ще ви кажат какво да правите.

term0t0
03-04-2009, 19:50
Искам нещо за повишаването на бързината при бягане като цяло,говорим за цялостното бягане

hip
03-05-2009, 15:29
аз правя тази и за сега съм доволен:

Jump Rope
High Jumps
No-Armed Jumps
Mini Jumps
Jump Ups
Chair Jumps


Jumping Rope (скачане на въже)- Може да не повярвате, но това е лесен начин да добавите сантиметри към отскока си. Правете това колкото можете по – дълго време

High Jumps - Застанете в позиция между изправено и приклекнало положение. Скочете нагоре колкото се може по - нависоко. Веднага след като се приземите отскочете пак. Започнете с 50 и увеличавайте с 25 всяка седмица.

No Armed Jumps - Също като обикновените подскоци, само че не си помагайте с ръце. Можете да ги поставите зад главата. Започнете с 20 и увеличавайте с 10 всяка седмица.

Mini Jumps - Застанете на пръсти и подскачайте колкото можете повече пъти на около 5 см от земята. Правете това докато усетите парене в прасците.

Jump Ups - Застанете на пръсти и скочете колкото де може по - нависоко.Повторете това веднага след като се приземите. Започнете с 10 и увеличавайте с 5.

Chair Jumps - Поставете единия си крак на стол.Скочете нагоре. Във въздуха сменете краката и когато се приземите скочете отново. Започнете с 10 и увеличавайте с 5 всяка седмиц