PDA

View Full Version : Упражнения



5e5cuTy
03-04-2009, 14:17
Скоро четох в една тема, в която няколко момичета казаха, че са правили упражненията на Синди Крауфорд ( http://zamunda.net/details.php?id=143105&hit=1 ) и са останали доволни.. Та въпроса ми е всеки ден ли се правят и след колко време долу горе се забелязва резултата? Трябва ли да се пази някаква диета или ограничението на сладко, газирано и тестени изделия е достатъчно?

Мерси предварително :)

lcl
03-04-2009, 14:24
Не съм запознат с точно тези упражненията... По принцип, резултатът е строго индивидуален - при всеки е различно...

Диета специална не е нужна. Но все пак при трениране е хубаво тялото да получава качествана храна - за гориво и за възстановяне след тренирането. От това ограничаване - само хубави неща ще видиш :) Имай предвид, че има и доста други хранителни боклуци. Колкото повече ги разкараш, толкова по-добре. Аз на това не му казвам "диета", а по-скоро клони към "здравословно хранене".

5e5cuTy
03-04-2009, 14:25
Не съм запознат с упражненията... Резултатът е строго индивидуален - при всеки е различно...

Диета специална не е нужна. Но все пак при трениране е хубаво тялото да получава качествана храна - за гориво и за възстановяне след тренирането. От това ограничаване - само хубави неща ще видиш :) Имай предвид, че има и доста други хранителни боклуци. Колкото повече ги разкараш, толкова по-добре.

Мерси за отговора :)

lcl
03-04-2009, 14:27
Нещо, което не си написала е точно какъв резултат търсиш.

5e5cuTy
03-04-2009, 14:31
Искам да сваля 3-4 кг, че сега зимата ги качих, най-вече по бедрата.. А какви храни е добре да ям, освен плодовете и зеленчуците, разбира се?

lcl
03-04-2009, 14:54
Трябва да пиеш достатъчно течности - над 1.5л на ден. В случай на недостиг на такива, ти се натоварват сърцето, бъбреците и черния дроб.
Най-добре основния източник на течности да е вода. Подходящи са и чайове и фрешове. Сокове кутии, газирано, кафе и черен чай не ти ги препоръчвам.

Храните... плодове, зеленчуци, зърнено-житени култури, бобови култури, ориз, картофи, ядки, зехтин... Също кисело мляко - 2% примерно, тъй като 0.1% е пълна химия, а от 3% нагоре са по-мазни. Въпросът с млеката е сложен - не се знае вече кое какво е.

Избягвай пърженяци. Най-добре сурови продукти. Което не е подходящо за сурово консумиране - печено или варено.

Аюрведа обясняват, че 75% от храната трябва да се приема сурова... Аз лично не го спазвам това напълно, но над 50% от храната ми е в суров вид.

Повече разходки и движение, ще спомогнат за бързото ти махане на излишните килограми. Пък ти си добави и упражненията.

5e5cuTy
03-04-2009, 15:16
Мерси за изчерпателната информация! Ще ми бъде много полезна :)