PDA

View Full Version : Украинци държат българи като роби в Чехия, бият ги



kristo
03-04-2009, 14:30
http://plovdivmedia.com/7361.html

Трима украинци държали като роби десетки българи и румънци в Чехия. Работниците не получавали заплащане и били бити, ако възроптаели. Това съобщи Павел Хантак, говорител на чешката служба за борба с организираната престъпност, цитиран от в. “Ческе новини”.

Нечовешката експлоатация започнала от април 2008 г. Украинците, на възраст между 24 и 36 г., примамвали българите и румънците с обещания за заплата от поне 510 евро месечно в селското стопанство в Северна и Централна Бохемия. Офертата примамила много отчаяни хора с ниско образование, а често и неграмотни.
След пристигането си в Чехия те били отвеждани и настанявани в село, чието име не се уточнява.
После тримата украинци вземали паспортите им и ги заключвали. Извеждали ги само на работа на полето, която продължавала по 16 часа.
“Хранели са ги само по веднъж дневно. При това храната е била много бедна - само варени картофи и от време на време боб”, казва Хантак.
Работниците били оставени без пукната пара. Който се осмелял да се съпротивлява, си отнасял боя.
Чешката полиция получила сигнали и започнала работа по случая през май м.г. При обиските в домовете на украинците били иззети компютри, мобилни телефони, пари, газов пистолет и списък на робите. Тримата организатори на мрежата са в предварителния арест. Ако ги признаят за виновни, ще лежат в затвора повече от 12 години всеки. /24 часа

:x :x :x

Нека някои пак да ни "убеждават" колко е "хубаво" да живееш и работив в чужбина. Защото се гаврят с нас българите точно така в много от случаите. Особено българите в Гърция са жестоко мачкани от разни мазни гръцки бизнесмени...

Bimmer
03-23-2009, 16:31
xxx

kristo
03-23-2009, 21:48
Не, не, в никакъв случай това нещо не е станало по етнически причини. Не мисля, че украинците ни мразят, а даже мисля, че ни уважават, но говоря по принцип. А и с тях ако става дума имаме сходен произход, но това е друг въпрос, както и да е.

Та наистина това си е бизнес, незаконен, престъпен бизнес, но такъв бизнес го има навсякъде по света, както във всеки един народ има отрепки като въпросните мъчили българите в Чехия.

Vesk0u
03-24-2009, 10:26
ДАНО ГИ ОСЪДЯТ МАМИЦАТА ИМ МРЪСНА! А според мен няма да е зле да вдигнем малко шум из интернет, пък дано стигне и до медийте.

Bimmer
03-24-2009, 13:12
xxx

kristo
03-24-2009, 13:59
Не, не, в никакъв случай това нещо не е станало по етнически причини. Не мисля, че украинците ни мразят, а даже мисля, че ни уважават, но говоря по принцип. А и с тях ако става дума имаме сходен произход, но това е друг въпрос, както и да е.

Та наистина това си е бизнес, незаконен, престъпен бизнес, но такъв бизнес го има навсякъде по света, както във всеки един народ има отрепки като въпросните мъчили българите в Чехия.
Еми общи са, то Киев не е ли създаден от един брат на Кубрат :?:
Да, от Кан Шамбат Кий(един от братята на Кубрат точно).

Иначе анропологичнески са също доста близки до нас и по-далече от руснаци, беларуси, поляци и т. н. "славяни".