PDA

View Full Version : Нощен живот



sweet_queen
03-05-2009, 14:14
Съжалявам ако темата не е на подходящото място но много ме вълнуват следните въпроси тъй като смятам утре да ходя на парти. Така ...аз съм на 16 години...и вече знам за закона за вечерния час :

(3) (Нова - ДВ, бр. 38 от 2006 г.) Родител, който в нарушение на чл. 8, ал. 3 не придружи или не осигури пълнолетно дееспособно лице за придружител на детето си, ненавършило 16-годишна възраст, след 22,00 ч., се наказва с глоба от 100 до 300 лв. за първо нарушение, и от 300 до 500 лв. при повторно нарушение.

Та искам да попитам дали това важи и за нощните заведения,дискотеки и по-специално ме интересува за партита.Ако някой е 100% информиран (желателно ) моля да ми каже . Също така ако важи...искам да попитам дали придружителят (в случай че не може да дойде родител) трябва задължително да е роднина или може просто приятел . И дали родителите трябва да попълнят декларация,че пускат детето си с такъв придружител.Също така ме интересува на входа какво представлява подписването на декларация .. когато твоя придружител трябва да подпише и дали в случай че мине проверка ще направят проблем за това ?

Съжалявам за безпокойството и за моите глупави въпроси...но наистина много се интересувам . :) Благодаря предварително ! :P

П.С. а за да е може би малко по-интересно бих ви попитала дали знаете някой друг трик да влезете някъде ...примерно с фалшива лична карта....или да вземете на някой друг човек с който си приличате личната карта...дали ви пускат като сте с компания? също така дали има много често проверки ? и как да им избягаш (ако е възможно) и общо взето всякакви неща свързани с партитата :D

mitkom89
03-05-2009, 14:36
Може да се направи документ, нотариално заверен с който родителите ти дават право да ходиш по такива места, ако си над 16 години и не ти правят проблеми... Но май процедурата е дълга и широка. Проверки има, но не са прекалено много, а опитите да им избягаш може само да се прецакаш яко :) С фалшиви документи става, ако не те усетят, че си притеснен/а, а тогава ако те хванат става лошо :)

cherinka
03-05-2009, 14:51
На твоята възраст изчаках просто идните две години, и благодарение на търпението си вече си ходя свободно напред-назад. ;)

sweet_queen
03-05-2009, 15:01
На твоята възраст изчаках просто идните две години, и благодарение на търпението си вече си ходя свободно напред-назад. ;)

Така е но все пак не искам да изпускам любимите си диджеи,които мога и да не ги видя повече,а когато ми се е отдала възможност,мисля да не я пропускам . :) Също така като стана на 18 заминавам за чужбина където май възрастовата граница е по-висока и пак ще трябва да чакам и да си бъда търпелива :-D

IrrieSkyline
03-05-2009, 16:32
Над 16 можеш с придружител, какъвто би могло да бъде всяко пълнолетно дееспособно лице.

cherinka
03-05-2009, 16:35
е, ми, по партита е :Х:Х:Х:Х:Х:Х:Х:Х:Х:Х
колко му е да влезеш с друга лична карта
какво му го мислиш толкова, придружител, непридружител, декларации, простотии
И моята приятелка е на 16, от 14 годишна е зарибена по партита и навсякъде си влиза с други лични карти. Просто не й се занимава да натоварва майка си или някой друг с нейния 'нощен' живот. :)

TERRORMACHINE
03-05-2009, 16:37
На 14 се прибирах в 8 часа! :-x

cherinka
03-05-2009, 16:38
^ ебати патриархалността се е раздавала в твоето семейство 8-) 8-) 8-) 8-)

MuziN
03-05-2009, 16:53
Ето как стоят нещата ... Значи глей сега .. ти си на 16 за да ходиш в заведение или клуб (мразя я тая дума :D) след 22:00 и то не с някой от родителите , а с някой фр примерно който има 18г - обезателно ти трябва някво такоа дет го заверяваш нотариално .... недей да се прайш на ала :( да прайш некви фалшименти :? щот ще го усетиш по много особен начин на много особенно място :oops: :o :-) А да и е някво sad , вашите да идват в РПУ- то и да те приберат или в най - лошия случай да спинкаш тама ... 8-)

XceSS
03-05-2009, 17:27
На 14 се прибирах в 8 часа! :-x

И ние кво требва да направим ?
Човека те пита най-учтиво ти ми приказваш некви глупости... :x
По темата: Рискувай :)

b0Nb0n
03-05-2009, 17:32
На 14 се прибирах в 8 часа! :-x
da i az taka ama sutrinta

balon4eee
03-05-2009, 17:34
Da ne bi slu4ainoo da xodi6 na hip-hop partyto 4km (v subota e oba4e) ? 6Te sa tam Logo5 , Wosh, Fars ,Dj Darkstep
Special Guests:
Skiller , Jamez Bongg , Harry Up , Dj NiKI i
aZ 6te buda taam :grin:

XceSS
03-05-2009, 18:00
На 14 се прибирах в 8 часа! :-x
da i az taka ama sutrinta

Хаха :lol: :lol: :lol:

sweet_queen
03-05-2009, 19:05
Хаха благодаря наистина на всички ,че се занимавахте да отговаряте на темата ми и че ми помогнахте най-вече :P а иначе не смятам да ходя в зала Универсиада на Свен Вет :grin: И реших да взема на една приятелка личната карта защото си приличаме. ще разчитам на късмет да не се оплеска нещо :D

TERRORMACHINE
03-05-2009, 19:09
На 14 се прибирах в 8 часа! :-x

И ние кво требва да направим ?
Човека те пита най-учтиво ти ми приказваш некви глупости... :x
По темата: Рискувай :) Лично ти можеш(разрешавам ти) да си резнеш глупавицата!

cherinka
03-05-2009, 19:11
Хаха благодаря наистина на всички ,че се занимавахте да отговаряте на темата ми и че ми помогнахте най-вече :P а иначе не смятам да ходя в зала Универсиада на Свен Вет :grin: И реших да взема на една приятелка личната карта защото си приличаме. ще разчитам на късмет да не се оплеска нещо :D
Спокойно.
И моята приятелка ще е с друга карта на sFencho 8-)