PDA

View Full Version : Какво мислите за пушенето на обществени места??



Waster
03-05-2009, 13:23
имам да пиша едно съчинение и събирам мнения, ако на някой му се пише, да сподели

mitkom89
03-05-2009, 13:39
Твърдо против! Трябва да се забрани! Не ми е кеф да дишам лайната на някой!!! Вярно, че и от колите излизат кофти газове, но те поне са необходимост и е малко разбираемо...

mmKamm
03-05-2009, 13:44
Tвърдо "За" !!!!! Неизбежно е...който не иска да диша "лайната" на пушачите, да се разхожда с противогаз. Когато измислят коли и заводи, които да не замърсяват въздуха, така и аз ще спра да пуша на обществени места ! Ко.като чакам някой 10мин на центъра не мога да запаля една цигара ли? баа :?

cherinka
03-05-2009, 13:48
Чесно казано това да пушиш или не си е ЛИЧЕН ИЗБОР на всеки един човек. Това е като да ИЗБЕРЕШ какво да ядеш, как да се облечеш, къде да идеш, какво да направиш, дрън-дрън.

Колкото и да ми се иска наистина да се забрани тютюнопушенето на обществени места, то ако го направят няма да е никак правилно.

Тъпо е да създаваш нещо, да го легализираш, да агитираш хората по вестници, билбордове, телевизии да го купуат, а накрая да ги ограничиш в това какво и къде да го употребяват. Смисъла е нулев 8-)

NaughtyOne
03-05-2009, 14:53
Tвърдо "За" !!!!! Неизбежно е...който не иска да диша "лайната" на пушачите, да се разхожда с противогаз.
Мхм мхм а защо трябва хората,които пък се опитват да не вредят на здравето си да се съобразяват с вас. Мноого сте ми интересни някои...ама иначе като някой пръдне всички почват да се оплакват нали :-D

cherinka
03-05-2009, 15:37
Tвърдо "За" !!!!! Неизбежно е...който не иска да диша "лайната" на пушачите, да се разхожда с противогаз.
Мхм мхм а защо трябва хората,които пък се опитват да не вредят на здравето си да се съобразяват с вас. Мноого сте ми интересни някои...ама иначе като някой пръдне всички почват да се оплакват нали :-D
А може би не трябва да се нахвърляш върху пушачите? Все пак не зависи от тях, за да бъдат такива.

На пушачите НЕ им пречат непушачите.
На непушачите им пречат пушачите.

Аре сега ти се замисли кой с кого ще се съобразява!

Jumbie483
03-05-2009, 15:38
Абе това с пушенето е голяма свинщина..
Пфу..
Ако на някой му се пуши да си пуши, но с вредните си цигарки да не пречи и на другите..
Попринцип пушачите трябва да се съобразяват с непушачите, а не обратното :D

RAWRRR
03-05-2009, 15:50
Повечето заведения са с много калпаво разделение на пушачи/непушачи.
В единия край пушачи,в другия непушачи.Няма стена,няма достатъчно хубава вентилация.
Това според мен трябва да се промени,а не да се забрани пушенето на обществени места.
Защото цигарите,макар и да вредят на околните сериозно,са легален наркотик и ако се забранят,се потъпкват и правата на пушачите.
Аз лично не посещавам заведения в които не се пуши.

raduna
03-05-2009, 16:25
Мразя някой да ми пуши на спирката, особено сутрин, супер гадно ми става, а ако ми е болно гърлото зимата - още по-зле и тъпото е, че няма къде да се премести човек, защото всеки втори го прави и аз трябва да ходя на майната си встрани.

XceSS
03-05-2009, 16:30
Ако е за кафета и т.н., може просто да се раздели 60 на 40 кафето (ест 60 за пушачи) и вече да си ходят там пушачите и смелите непушачи...нали толкова много ви вреди.Но иначе не смятам да се чуствам и да се крия като престъпник, за да изпуша една цигара, която съм си купил с мои пари...

Boot
03-05-2009, 16:50
Черинка избива рибата с много дълбоките си разсъждениея :lol:

Има достатъчно Икаруси да ми димят в лицето, не искам и хората да го правят.

GbSy
03-05-2009, 17:09
На пушачите НЕ им пречат непушачите.
На непушачите им пречат пушачите.

Аре сега ти се замисли кой с кого ще се съобразява!

Ами, извинявай, само че аз не вредя с нищо на пушача, защото не аз отделям отровни газове и не аз вредя на здравето му, докато той на моето - да.
Така че...

5StaR
03-05-2009, 17:19
абсолютно съм ЗА да се забрани пушенето на обществени места,защото то вреди пряко на непушачите,за разлика от пиенето на алкохол например...

да :)

Boot
03-05-2009, 17:21
Ако вземат да забранят цигарите изобщо и като цяло ще е най-добре.

mmKamm
03-05-2009, 17:58
Мхм мхм а защо трябва хората,които пък се опитват да не вредят на здравето си да се съобразяват с вас. Мноого сте ми интересни някои...ама иначе като някой пръдне всички почват да се оплакват нали :-D
1. Не ме познаваш, за да слагаш под един знаменател с хората, които се оплакват като някой пръдне...Знаеш ли дали съм една от тях?
2. За непушачите - Правете квото искате..оплаквайте се как ви вредят пушачите на здравето...нищо няма да се получи, защото дори да има такава забрана някой ден..винаги ще има един човек който ще си пуши където и когато си поиска.

cherinka - хубави думи :)

cherinka
03-05-2009, 18:16
На пушачите НЕ им пречат непушачите.
На непушачите им пречат пушачите.

Аре сега ти се замисли кой с кого ще се съобразява!

Ами, извинявай, само че аз не вредя с нищо на пушача, защото не аз отделям отровни газове и не аз вредя на здравето му, докато той на моето - да.
Така че...
Ти газове не изхвърляш ли, бе, АЛОО


Boot, подкрепям последния ти пост. :grin: 8-) :-)

GbSy
03-05-2009, 18:21
Т'ва беше..

Waster
03-05-2009, 18:25
абсолютно съм ЗА да се забрани пушенето на обществени места,защото то вреди пряко на непушачите,за разлика от пиенето на алкохол например...

да :)точно, мерси че дискутирахте, събрах матриал за темата :smt006

bEbsI
03-05-2009, 18:43
Не стига,че се опитвам да съм толерантна към пушачите и не натяквам,че имам астма и е крайно вредно да дишам тоя дим,ама вие много нагли станахте.Избора да се пуши си е твой,но трябва да си поемеш последствията.Твърдо ЗА съм да се забрани пушенето в обществени сгради и заведения,защото никой не е длъжен да следва вашия "избор".

cherinka
03-05-2009, 18:45
^ че и аз съм ЗА да се забрани тютюнопушенето на обществени места
:-o
ама не съм съгласна с доводи на непушачите
само знаете да се оплаквате...

InitialD
03-05-2009, 18:47
ПРОТИВ

b0Nb0n
03-05-2009, 18:51
mislim da zapalim edna
ina4e serioznoto mi mnenie e 4e sym neseriozen
oba4e na ob6testveni mesta trqbva da se zabrani da se pu6i ne mi haresva drehite mi da miri6at na cigari

cherinka
03-05-2009, 18:58
^ Онова ленор ли беше, дето при всяко потъркване на дрехата се изнася некъв аромат на цветя? 8-)

b0Nb0n
03-05-2009, 19:00
mani go toq lenor 6te stana kat lampana na aldin 6te me potyrkvat samo

buffalo88
03-05-2009, 19:07
Против пушенето навсякъде !

hottie
03-05-2009, 19:17
Бих искала да забранят пушенето по заведения и въобще всякакви такива места и сгради.
Омръзна ми да се тровя от цигарите на другите и като изляза от някое заведение да смърдя на цигари.

cherinka
03-05-2009, 19:19
Мхм мхм а защо трябва хората,които пък се опитват да не вредят на здравето си да се съобразяват с вас. Мноого сте ми интересни някои...ама иначе като някой пръдне всички почват да се оплакват нали :-D
1. Не ме познаваш, за да слагаш под един знаменател с хората, които се оплакват като някой пръдне...Знаеш ли дали съм една от тях?
2. За непушачите - Правете квото искате..оплаквайте се как ви вредят пушачите на здравето...нищо няма да се получи, защото дори да има такава забрана някой ден..винаги ще има един човек който ще си пуши където и когато си поиска.

cherinka - хубави думи :)
оправи си цитата, бе, човек, тва не съм го писала аз 8-)

mmKamm
03-05-2009, 19:35
Мхм мхм а защо трябва хората,които пък се опитват да не вредят на здравето си да се съобразяват с вас. Мноого сте ми интересни някои...ама иначе като някой пръдне всички почват да се оплакват нали :-D
1. Не ме познаваш, за да слагаш под един знаменател с хората, които се оплакват като някой пръдне...Знаеш ли дали съм една от тях?
2. За непушачите - Правете квото искате..оплаквайте се как ви вредят пушачите на здравето...нищо няма да се получи, защото дори да има такава забрана някой ден..винаги ще има един човек който ще си пуши където и когато си поиска.

cherinka - хубави думи :)
оправи си цитата, бе, човек, тва не съм го писала аз 8-) деа/....оправих :lol:

SoFarSoG00d
03-05-2009, 20:02
Трябва да бъде забранено!Който иска да пуши има две алтернативи:да пуши навън или в собственото си жилище.

Nikneg
03-06-2009, 18:40
Трябва да бъде забранено!Който иска да пуши има две алтернативи:да пуши навън или в собственото си жилище.

браво :) :) :) :) :)

аз ви предлагам (на пушачите )сега още една година да си пушите дето щете ноооо :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:

през май 2010 ЗАБРАНЯВАТ ПУШЕНЕТО НА ОБЩЕСТВЕНИТЕ МЕСТА :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: и ако някои го наруши си плаща глобата както на дьржавата така и на човека на когото е пречел :grin: :grin: :grin:

та мили пушачи ще си пушите ама навьн :D :D :D :D

Nikneg
03-17-2009, 05:23
аааа ето
Как да се отървеш от пушач
http://vbox7.com/play:01340512&ef=1

cveteto64
03-17-2009, 05:57
Ами преди исках да бъде забранено ама сега като гледам всеки втори с цигара вече не ми прави впечатление

cherinka
03-17-2009, 10:39
Ами преди исках да бъде забранено ама сега като гледам всеки втори с цигара вече не ми прави впечатление
Е, нали точно заради това трябва да ти прави впечатление ?! Или вече и ти като пушачите това си го приела като вграден навик и част от живота си? 8-)

Дай Боже до 2010г. да ги откажа. 8-)

PainMonopoly
03-17-2009, 11:34
ЗА пълна забрана за пушенето в закрити помещения.

DisciplineAndOrder
03-17-2009, 13:06
и аз съм ''за'' забрана в затворени помещения.

много ми е интересно обаче какъв им е проблема на непушачите като някой запали цигара ОТВЪН? :shock:

PainMonopoly
03-17-2009, 13:10
и аз съм ''за'' забрана в затворени помещения.

много ми е интересно обаче какъв им е проблема на непушачите като някой запали цигара ОТВЪН? :shock:Аз лично нямам проблем. Навън мога просто да се отделеча от него и няма да му усещам дима и няма да ми се усмърдят дрехите. :)

cherinka
03-17-2009, 13:51
и аз съм ''за'' забрана в затворени помещения.

много ми е интересно обаче какъв им е проблема на непушачите като някой запали цигара ОТВЪН? :shock:
Замърсява се околната среда. 8-)

NaughtyOne
03-17-2009, 18:50
^ че и аз съм ЗА да се забрани тютюнопушенето на обществени места
:-o
ама не съм съгласна с доводи на непушачите
само знаете да се оплаквате...

да.

Непушачка съм-само знам да се оплаквам...НИЩО ДРУГО! :)

cherrypezz
03-17-2009, 19:10
Незнам...но като видя някой да пуши в заведение- не кафе,а РЕСТОРАНТ,пицария и така нататък направо ми се доповръщва ... 8-)

KiLLeR_InSTiNkT
03-17-2009, 19:54
А ако някой ми се размрънка докато ходя по улицата и пуша ще го ошамаря...

На мен ми се е случвало да ми правят забележка и не само са ми казвали, че преча ами само "леките жени" пушели по улиците, т.е. било адски грозно. И то възрастен човек ми го каза, тц. След като например в университета не мога да пуша, какъв е проблема да пуша на входа, какво им преча? Съгласна съм на обществени места да не се пуши, но да ми правят забележки навън вече е прекалено.

Alco
03-17-2009, 20:07
мен ме изкараха простак щото пуша на улицата. :booooomb:

който не пофи, бели картофи!

heroine
03-17-2009, 20:10
Tвърдо "За" !!!!! Неизбежно е...който не иска да диша "лайната" на пушачите, да се разхожда с противогаз. Когато измислят коли и заводи, които да не замърсяват въздуха, така и аз ще спра да пуша на обществени места ! Ко.като чакам някой 10мин на центъра не мога да запаля една цигара ли? баа :?

Nikneg
03-18-2009, 04:04
От юни 2010 година паленето на цигара на обществените места у нас ще бъде напълно забранено, както е в Италия, Ирландия, Великобритания, Франция, Швеция, Финландия, Литва, Малта и Турция. Преди година Европейската комисия прие програма "Европа без тютюнев дим", спазвайки изискванията на СЗО. В българския
закон за общественото здраве ще отпадне текстът, който досега даваше възможност за изключения.

"Отпадането на тази алинея означава, че няма да има места, където да се пуши - става въпрос за обществени затворени места, работните места и обществения транспорт - като таксита и автобуси - градски и междуградски. Не се предвижда да има изключения за малки или големи заведения. Всички трябва да бъдат поставени при равни условия", смята д-р Гаврилова.

У нас вече три лечебни заведения са се включили в европейската инициатива "Болници без тютюнев дим". Това са УБ "Св. Екатерина", "Токуда" и болницата в Добрич. До месец ще бъде пуснат "Горещ телефон", на който желаещите на спрат цигарите, ще получават информация и съвети.

Забраната за пушене в заведенията може да донесе загуби за бизнеса - от това се опасяват собствениците. Проучване на Германския център за ракови изследвания в държави, които вече са въвели забраната, показва, че тези страхове не са основателни.

Как у нас се приема идеята за пълна забрана на пушенето в местата за обществено хранене?

Кафе с цигара в приятна компания в заведение след юни 2010 г. ще остане само в спомените на пушачите. В миналото ще останат и вечерите прекарани в бар с питие в едната ръка и цигара в другата. Новината за тотална забрана на пушенето на закрито не радва, както някои от пушачите, така и собствениците на заведения, които очакват загуби.

"Според мен трябва да има референдум и хората да определят дали да се пуши, а не правителството само да реши просто от утре да не се пуши в заведения и това е", каза Димитър Минков, собственик за заведение.

Собственикът, както много други като него, е инвестирал голяма сума в специална вентилационна система, която ще стане безсмислена след въвеждането на забраната, защото е направена за пространство с 60% пушачи. За много от хората, които работят в заведения тютюневият дим е ежедневие. Някои от тях са скептични за новата забрана виждайки как сега на много места се спазва изискването да има места за непушачи в заведенията.

След въвеждане на забраната единственият вариант за пушачите, които са отишли на ресторант или бар, и им се припуши е да излязат навън. Не са малко обаче и поддръжниците на забраната.

Въвеждането й през лятото не е, за да се развали отпуската на пушачите, а за да могат да свикнат с ограничението, защото през топлите месеци по-често ще са на вън, отколкото в заведения на закрито. :grin: :grin: :grin: :grin: :-P :-P :-P :-P :-P

http://www.segabg.com/online/IMG/2548/0115-large.jpg

Swinkenhoffer
03-18-2009, 07:07
Твърдо против цигарите изобщо.

Колкото до пушенето по улицата - редовно ми се случва, докато си вървя, пред мен да се влачи някой пушач, чийто дим да ми идва в лицето. :?

Swinkenhoffer
03-18-2009, 07:15
Аз това и правя, въпреки че той пречи на мен, а не аз него. Проблемът е, че не винаги има достатъчно място, за да го задмина... умни шофери, дето спират по тротоара примерно.

DqdoVihronrav
03-18-2009, 07:17
Аз пък вървя супер бързо и често някой се влачи пред мен. Ако трябва слизам на улицата, но го задминавам. :)

Swinkenhoffer
03-18-2009, 07:20
Аз пък вървя супер бързо и често някой се влачи пред мен. Ако трябва слизам на улицата, но го задминавам. :)
Мдам... но говорим за влачещи се хора, които на всичкото отгоре пушат. Бързоходните пушачи да са живи и здрави, не ми пречат. 8-)

TheBlackStranger
03-18-2009, 09:45
Ако помещенията на пушачите бяха отделени и имаше добра вентилация в кафенетата нямаше да се стига до забрана според мен...

woshata
03-18-2009, 10:14
Ами аз пуша въпреки че напоследък ги спирам де .. но ми е неудобно да си развявам цигарата докато вървя някъде например . Не е приятно за околните наистина .
За кафенета и тнт вече се извинявам ама си паля .. все пак някъде трябва да пуша НАЛИ :-o

PainMonopoly
03-18-2009, 10:16
Ами аз пуша въпреки че напоследък ги спирам де .. но ми е неудобно да си развявам цигарата докато вървя някъде например . Не е приятно за околните наистина .
За кафенета и тнт вече се извинявам ама си паля .. все пак някъде трябва да пуша НАЛИ :-oТочно като палиш в кафетата е неприятно за околните, а като си навън е все тая.

Заеби какво ти говорят бабите, че е грозно да вървиш и да пушиш. Трябва да сме практични. 8)

woshata
03-18-2009, 10:17
Ами аз пуша въпреки че напоследък ги спирам де .. но ми е неудобно да си развявам цигарата докато вървя някъде например . Не е приятно за околните наистина .
За кафенета и тнт вече се извинявам ама си паля .. все пак някъде трябва да пуша НАЛИ :-oТочно като палиш в кафетата е неприятно за околните, а като си навън е все тая.

Заеби какво ти говорят бабите, че е грозно да вървиш и да пушиш. Трябва да сме практични. 8)Ама навън съм подпалвала човек .. оттогава ми е тая травма 8-)