PDA

View Full Version : обем за косата :)



siiska
03-05-2009, 17:04
МмМ косата ми е тънка .. с УЖАСНО тънък косъм и постоянно се сплъстява. Някой знае ли някакъв трик да се предотвратя това ... :o
Другото е, че понеже както казах косата ми е ужасно тънка ии няма абсолютно никакъв обем пробвах с Sunsilk за обем а резултат .... нулев :o :(
Искам да ви попитам момичетата знаете ли някакви хитринки за постигане на обем ... ако може даже и за по-кратко време :oops: :oops: :oops:

Dark_Angel_F
03-05-2009, 17:26
Сънсилка не стават.... Вземи си на някоя друга марка например Pantene Full & Tick аз го ползвах и беше хубав . А моя съвет за трик за по хубнала коса е леко да я топираш в корените със ситен гребен и да лагаш по малко лак , за да не пада също така ако имаш преса с вафлички да я къдриш с тях но само в корените и пропускай най - горния пласт , защтото седи смешно иначе ( това преди топирането ). Е това е от мен надявам се да съм помогнала :)

galu6a
03-05-2009, 17:28
да мисля ,че със сешуор и с топирване ще стане :) може да си сложиш искуствена коса :)

masal
03-05-2009, 18:03
да мисля ,че със сешуор и с топирване ще стане :) може да си сложиш искуствена коса :)
сешуор?
топирване?
искуствена?

siiska
03-05-2009, 18:04
амиии мерси мноооогоооо :-) нооо имам един малък проблем попринцип .. ;Д чеее фризиорката ми каза д не си топирвам косата тъй като се накъсва и баш без коса ше остана :D :D :D ама тва за пресата мерси мн ми помогна иии това за марките продукти :-)
някой ако знае още нещо ще съм ви много благодарна

PanaH
03-05-2009, 18:38
За обем може да си направиш преса в корените и топиране :) а за тънкостта на косата не знам какво можеш да направиш :(

My6mYLka
03-05-2009, 18:58
топирване :P
пяна ( обаче трябва да зн как я използваш едн амоя фр така слага че чак косата и се омазнява :-D )
сешоар ама при мене действа 10-15 мин и при твоята коса толкова ще действа согурну

BigFakeSmile
03-05-2009, 20:33
амм тва че е тънка не пречи бе...не е мн хубаво да е тежка..
а за обем..топиране ако ти се занимава или се подстрижи на степени определено придава обем :P

anonymous497065
03-05-2009, 21:54
да мисля ,че със сешуор и с топирване ще стане :) може да си сложиш искуствена коса :)
К'во?!

gLypChenCee
03-06-2009, 08:44
Еми .. С топирване се постига чудесен обем.

Pliok0019
03-06-2009, 09:02
Топиране и лакиране са глаголите.

Аман от селяния.

Иначе с пяна, после изсушаваш и после топираш леко в корените. Аз така правя.

silver_moon
03-06-2009, 10:29
и мойта е гадна , права, тънка, без грам обем и ето как се правя аз и държи от миене до миене:
взимаш пяна за обем (на тафт зелената ползвам), сешуар, обла четка
разделяш косата на пластове
после взимаш кичур от най-долния пласт, омазваш го с пяната и сушиш с четката и сешуара (в смисъл слагаш кичура на четката и от корена към върха, ако може опънат на горе, го сушиш)
и така с цялата коса
при мене се получава точно това, което искам

пп: косата ми не се омазнява от това, а тя принципно е мазна, а сега дори е и по-суха, предполагам заради сушенето

пп2: другия начин е както казаха, с пресата :)

111111111
03-06-2009, 17:10
Повечето казват топиране,обаче ти казваш,че косата ти е слаба и тънка, а с тва топиране съвсем ще я унищожиш...

4ipsi
03-06-2009, 17:25
spored men bi trqbvalo da stane s hubav 6ampoan i balsam, mojej da probva6 i nqkoq maska za kosa

radito76
03-06-2009, 19:20
nz... i moita kosa e taka no az q presiram :) :) :)

varnen4e
03-06-2009, 21:35
да мисля ,че със сешуор и с топирване ще стане :) може да си сложиш искуствена коса :)
сешуор?
топирване?
искуствена?

Това изтощава много.

evalongoriq
03-07-2009, 14:41
и мойта коса е такава и ползвам Шаума за тънка коса и ми става обемна и мноооого хубава :)

xHARDCANDYx
03-13-2009, 18:48
с кръгла четка и сешоар...може да я повдигаш от корените с преса на вълнички :-D

SunSmile
03-13-2009, 18:51
пяна за коса на Тафт има за обем (зелената)
Аз си суша косата с много голяма кръгла четка.
Използвам и ролки з аобем, с които спя. Малко е неудобно, но се свиква. Има резултат на сутринта. После малко я топирам и издържа цял ден :)

slanchice
03-14-2009, 19:49
ами аз бях със същата тънка и без обемна коса... ама от година някъде ползвам някаква силиконова маска и да ти кажа има някакъв ефект-косъма се уплътнява,аз слагам към нея и тривитаминол с което пък се увеличава растежа и намалява цъфтенето... а за обема-вече ми се е превърнало в навик с гребена,лака или пяната за коса,преса абе общо взето мн я увреждам моята коса,ама поне има вид и не е сплескана..аа иначе за да не се накъсва косъма съм си взела четчица за топиране.. :) а за шампоаните за обем-ами може малко да ти я повдигнат от корените но малко :)

TheGossipGirl
03-15-2009, 17:37
моята коса не е с тънък косъм, но също си правя обем, щото не си падам по зализаните прически.
има няколко начина:
- с преса (използваш приставката за ЕДРИ вълнички).
- с гребен (тупираш си косата от вътрешната страна с гребена и след това за по- сигурен ефект, си слагаш лак).
- можеш да и предадеш обем и, когато се изкъпеш, като я издухаш по- стартелно с кръгла четка.
- това не съм го пробвала, но съм чувала, че има разни кристали за по- обемна коса, но не знам дали имат ефект.
- можеш да и придадеш обем и като си я начупиш отвътре с пяна за коса, за силна фиксация (аз използвам на Taft и съм доста доволна).

надявам се да съм ти помогнала и успех в обемите :P :)