PDA

View Full Version : празника на МАЙКАТА (8ми март)



cherinka
03-05-2009, 20:33
Недоразбрали малки гномчета :-x
8-)
Осми март е празник на МАЙКАТА.
МАЙКАТА. НЕ на жената, нито на момичето!

От 50 години насам никой не успя да го проумее това.
В Америка деня на бащата да не би да се празнува от момчетата тийнейджъри на по 15 годинки?

Всяка година, всяка шибана година се налага да повтарям едно и също.
ПРАЗНИК НА М-А-Й-К-А-Т-А е !
НЕ на 'приятелката' ми, НЕ на 'гаджето' ми, НЕ на 'съпругата ми' и т.н.

От нашия форум единствено се сещам за darla_f. Е, то тя би трябвало да празнува на този ден.
Независимо дали си на 40 години и си жена, щом нямаш деца ТИ НЕ празнуваш.
Толкова ли е сложно да успееш да запазиш една традиция както си му е реда и да я спазваш....................................

angelcheeee_93
03-05-2009, 20:43
Сигурно,ако някое момче ти подари цвете ( тоест си мисли ,че имаш празник),целта му е да те направи майка 8-) :D

valdesbg
03-05-2009, 20:48
чери не се нерви душа. Колкото и пъти да го напишеш все ще се намери i-diod който да опонира за обратното.

Споко - хората сме тъпи и упорити.

MaMkaMy
03-05-2009, 21:09
те и без друго жените си имат много празници :D :P

moon_flower
03-05-2009, 21:11
И аз от доста време си казвам,че това не трябва да го празнувам аз ама...кой слуша. :D

SuperBadSuperFresh
03-05-2009, 21:14
Не стига че много често мъжете осъзнават че не могат без нас :booooomb: ми и едно цвете на празник ще ни отнемат.Не съм съгласна с теб.Изобщо :?

cherinka
03-05-2009, 21:30
^ Ти за първи юни чувала ли си,?
Ква си ти, че искаш да ти бъдат поднасяни цветя очно на 8ми март?!

Moderated by slun4ice
т.2

AFT
03-05-2009, 21:36
ОФ! Миналата година на 8ми март бях пред нервна криза как някви само ми честитяха, пък и на останалите момичета! Как не се научиха тея хора, не ги разбирам. :/ Ще видим тая година колко ще го отнесат.

bEbsI
03-05-2009, 21:48
Who cares?

hahavteen
03-05-2009, 21:53
За мен 8-ми март е ден на жената и от както бях на 12 получавам винаги цвета от някой мъж (дядо, пастрока ми, гадже) и според мен е много мило :)
Деня на майката го празнува мама втората неделя от май както е в повечето държави.
http://en.wikipedia.org/wiki/Mother's_Day

TERRORMACHINE
03-05-2009, 22:20
Абе, черинке, кво ти е станало? Вчера нищо ти немаше! :-o

Jesus
03-05-2009, 22:21
като можем да си измислим повод да ви поглезим още 1 ден защо се дърпате :?

OtherDimension
03-05-2009, 22:22
като можем да си измислим повод да ви поглезим още 1 ден защо се дърпате :?
брао бе...

TERRORMACHINE
03-05-2009, 22:24
като можем да си измислим повод да ви поглезим още 1 ден защо се дърпате :?МЛЪКНИ БЕЕЕЕ!!!

hardball
03-05-2009, 22:32
На 8-ми Март винаги е било ден на бащата, татко има РД :D

FockidyFockFock
03-05-2009, 22:39
като можем да си измислим повод да ви поглезим още 1 ден защо се дърпате :?

ти мъж ли си или п*тка?

Типична приятелКА. :D

b0Nb0n
03-05-2009, 22:39
като можем да си измислим повод да ви поглезим още 1 ден защо се дърпате :?
ebati taman se zaradvah i te se obadi 8-)

Jumbie483
03-06-2009, 12:01
:-o
Тянко на колко ставаш ?

Nam3less3
03-06-2009, 12:34
Недоразбрали малки гномчета :-x
8-)
Осми март е празник на МАЙКАТА.
Това ти ли го реши? Днеска е международният ден на жената, и си има и исторически събития, свързани с това. Ден на жените.

Swinkenhoffer
03-06-2009, 12:41
Аз не съм жена, аз съм девойка... и до 30 години ще си се чувствам такава. 8-)
И затова ми става супер смешно, когато някви момиченца на по 16-17, искат да им се честити ЖЕНСКИ празник.

Riot
03-06-2009, 12:46
МАЙКИ :oops:

ScionOfStorm
03-06-2009, 12:48
милфър га'ен :Д

=> днеска точно затова спорихме, ама май само аз бях на мнението, че е на майките празника, или айде, поне на ЖЕНИТЕ, а не на момичетата в крайна сметка.

Riot
03-06-2009, 12:50
Майката на Сашко ако я видите сте доло всички !
всеки ден се возя по 10 пъти с асансьора нагоре/надолу
само и само да я засеча 8-)
Божествено тяло
изваяно като на египетска богиня
и какъв мръснишки поглед :smt007

hottie
03-06-2009, 13:09
за мен това е един тъп соц празник и не го празнувам. Било то за майката или за жената или за коня

XceSS
03-06-2009, 13:24
като можем да си измислим повод да ви поглезим още 1 ден защо се дърпате :?

Абе стига им трифон зарезан !
8-ми Март си е ден на МАЙКАТА !

InitialD
03-06-2009, 14:43
http://en.wikipedia.org/wiki/March_8_Alliance :x

TERRORMACHINE
03-06-2009, 17:12
Пълнолетен :Dеехх...синко, синко и на 100 години да станеш пак акъл нема да ти дойде :?

5StaR
03-06-2009, 17:51
Да то е лесно да се каже, ама ако не подарите нещо на гаджетата и ще има мрън мрън 2 години...

Briseis
03-06-2009, 18:12
аз защо знам, че е празник на работещите жени и всичко е тръгнало от СССР :?

ScionOfStorm
03-06-2009, 18:40
Да то е лесно да се каже, ама ако не подарите нещо на гаджетата и ще има мрън мрън 2 години...

да бе да ;)

Jesus
03-06-2009, 18:41
Да то е лесно да се каже, ама ако не подарите нещо на гаджетата и ще има мрън мрън 2 години...

не видя ли мен колко ме псуваха защо ти трябваше да се забъркваш и теб да те псуват

InitialD
03-06-2009, 18:50
Да то е лесно да се каже, ама ако не подарите нещо на гаджетата и ще има мрън мрън 2 години...

не видя ли мен колко ме псуваха защо ти трябваше да се забъркваш и теб да те псуват

Да се намеся ли и аз !? :lol:

5StaR
03-06-2009, 18:52
Ерм аз си казвам мнението, не виждам причина да ме псуват

SuperBadSuperFresh
03-07-2009, 18:41
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B5%D0%B6%D0%B4%D1%83%D0%BD%D0%B0%D1%80%D 0%BE%D0%B4%D0%B5%D0%BD_%D0%B4%D0%B5%D0%BD_%D0%BD%D 0%B0_%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0

LiveFlower
03-07-2009, 19:23
През т'ва ми е на кой е било празник,едно цве'ке на мамето,а другите си **** майката ;-)

LizZz
03-07-2009, 19:44
Празник на жената е, бе.

s3xy
03-07-2009, 19:56
Чери виждаш, че наистина се намериха хора, които да ти опонират, иначе си съвсем права... да не ти пука, който иска да ти го честити... ;х

cherinka
03-07-2009, 19:58
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B5%D0%B6%D0%B4%D1%83%D0%BD%D0%B0%D1%80%D 0%BE%D0%B4%D0%B5%D0%BD_%D0%B4%D0%B5%D0%BD_%D0%BD%D 0%B0_%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0
ti uikipediq ako slushash (chetesh), seriozno trqq se zamislish vurhu jivota si xaaxaxaxaxaax

carinaNebula
03-07-2009, 20:15
^ по-добре уикипедия,отколкото теб..

мен ми е все едно...баща ми миналата година ми подари цвете,ама пък не съм раждала.. 8-) 8-)

SWASTIKA
03-07-2009, 21:26
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B5%D0%B6%D0%B4%D1%83%D0%BD%D0%B0%D1%80%D 0%BE%D0%B4%D0%B5%D0%BD_%D0%B4%D0%B5%D0%BD_%D0%BD%D 0%B0_%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0
ti uikipediq ako slushash (chetesh), seriozno trqq se zamislish vurhu jivota si xaaxaxaxaxaax

Уикипедия е оналйн формат на световна енциклопедия в книжарницата, само че, доста по - развита и обогатена.

Едва ли има толкова луди, че да публикуват информация за различните страни в световен сайт.

Това, че ти не го празнуваш, не значи, че и другите не трябва да го правят. Приеми го - ти искаш да бъдеш интересна.
:)

TheNewReligion
03-07-2009, 21:45
Осми март е ден на жената, независимо дали има дете. :)

DjBaloon
03-07-2009, 22:27
много ми е смешно като почнат да ги делят,от много време е прието че е ден на жената... а за какво е било замислено,вече от отдавна е забравено

InnchetO
03-07-2009, 23:19
Ден на ЖЕНАТА е.

Иначе аз не се занимавам да отбелязвам нещо по-така, най-много да отида да се почерпя с приятелки и така :)

HenykucT
03-08-2009, 08:34
^ Не е ден на жената, а на МАЙКАТА ! Винаги е било така и така и ще си остане ... Не виждам дори смисъл, да се пускат теми във форуми по този случай, но както и да е ...

Nikneg
03-08-2009, 08:41
какво точно се празнува на 8 Март ----защото явно никой не знае, но всеки претендира--- - ето малко фактология.
(А иначе кой каквото иска да си празнува)


Международен ден на жената
от Уикипедия, свободната енциклопедия

Международният ден на жената се празнува всяка година на 8 март. Това е ден за международно признание на икономическите, политическите и обществени постижения на жените.

Започнал като политическо събитие, празника постепенно става част от културата на много страни (предимно Русия и страните от бившия Съветски блок). В някои страни денят губи политическата си окраска и става просто повод за мъжете да изразят своята симпатия и внимание към жените около тях (предимно колежки) - нещо като комбинация от западните празници Ден на майката и Свети Валентин. В други страни темата за политическите и човешки права на жените, отстоявани от ООН, са силно застъпени, и на политическата, и обществени борба на жените по света се гледа отговорно и с надежда.

История

Първият Ден на жената е отбелязан на 28 февруари 1909 в САЩ по инициатива на Американската социалистическа партия. Идеята за създаване на международен ден на жената се появява след бурната индустриализация и икономическа експанзия в началото на 20 век, която поражда протести за подобряване условията на труд. Календарното време на деня е свързано с първата масова проява на жени работнички, състояла се на 8 март 1857 в Ню Йорк. Жените от шивашки и текстилни предприятия излизат на протест против лошите условия на труд и ниските заплати. Работничките са атакувани и разпръснати от полицията. Две години по-късно, на същия месец, тези жени създават своя първи работнически синдикат.

В следващите години следват други протести, най-известният от които е през 1908, когато жените организират шествие през Ню Йорк с искания за по-кратък работен ден, по-добро заплащане и право на гласуване. На 27 август 1910 в Копенхаген се провежда първата международна конференция на жените социалистки, организирана от социалистическия интернационал. По предложение на германската социалистка Клара Цеткин се приема: всяка година в една от първите недели на пролетта да се празнува деня на работничките и на международната им солидарност, с цел да се мобилизират широките женски трудови маси за борба за равноправие с мъжете във всички обществени сфери на живота. На следващата година, Международния ден на жената е отбелязан от повече от един милион хора в Австрия, Дания, Германия и Швейцария, а през 1913 във Франция и Русия. Въпреки това, пожар във фабрика за дрехи в Ню Йорк убива повече от 150 работнички. Високата смъртност се приписва на липсата на превантивни мерки. На Запад Международния ден на жената се отбелязва през 1910-те и 1920-те, но постепенно замира. Той се подновява със зараждащия се феминизъм през 1960-те.

Демонстрациите на жените в Русия се смятат за първия етап на Руската революция от 1917. На 8 март 1917 работничките от Петроград излизат на демонстрация срещу глада, войната и царизма. След Oктомврийската революция в Русия, участничките във Втората международна конференция на жените-комунистки през 1920 в Москва също препоръчват Осми март за Международен ден на жената. През 1965 8 март е обявен официално като неработен ден и празник на жената в СССР. И днес денят е неработен в Русия и други страни от бившия Съветски съюз - Беларус, Молдова, Казахстан, Киргизстан, Таджикистан, Украйна, както и в Македония и Монголия.

В България Осми март първоначално се отбелязва с беседи в тесен кръг на социалисти през 1911, през 1915 е първото публично честване. Като общобългарски празник Осми март започва да се празнува след 9 септември 1944. Отначало по предприятия, заводи, учреждения се правят събрания, на които се отчита приносът на жените в производството, културата, науката и обществения живот. След 1960 г. честването взема особено широки размери и става любим празник на жените от всички възрасти, особено в държавните учереждения. Даже празника получава неофициалното наименование „ден на колежката“.

Денят е официален празник в Армения, Русия, Азърбайджан, Беларус, Казахстан, Киргизстан, Македония, Молдова, Монголия, Таджикистан, Украйна, Узбекистан и Виетнам и се отбелязва от мъжете като подаряват цветя на жените около тях - майки, съпруги, приятелки, колежки. В някой страни се празнува като еквивалент на Деня на майката, където децата правят малки подаръци на майките и бабите си.

carinaNebula
03-08-2009, 08:51
Която и статия да прочетете,се ще пише,че е ден на жената. :)

Pedigree
03-08-2009, 09:13
8ми март, чада мои, е всичко друго, но не и празник на 16-17 годишните момиченца. И не знам защо целият форум е залят със сто теми "честит 8ми март"... къде видяхте жени в тийн форум, не знам.
Празник на жената.
Празник на мама, преди малко й честитих. :)

3oPuTy
03-08-2009, 09:16
Недоразбрали малки гномчета :-x
8-)
Осми март е празник на МАЙКАТА.
МАЙКАТА. НЕ на жената, нито на момичето!

От 50 години насам никой не успя да го проумее това.
В Америка деня на бащата да не би да се празнува от момчетата тийнейджъри на по 15 годинки?

Всяка година, всяка шибана година се налага да повтарям едно и също.
ПРАЗНИК НА М-А-Й-К-А-Т-А е !
НЕ на 'приятелката' ми, НЕ на 'гаджето' ми, НЕ на 'съпругата ми' и т.н.

От нашия форум единствено се сещам за darla_f. Е, то тя би трябвало да празнува на този ден.
Независимо дали си на 40 години и си жена, щом нямаш деца ТИ НЕ празнуваш.
Толкова ли е сложно да успееш да запазиш една традиция както си му е реда и да я спазваш....................................
А ти вместо да се правиш на много "умна",защо не се поровиш из нета и не прочетеш някой друга статия?!
1.Деня на бащата не се празнува само в Америка :-D
2.За първи път "Деня на ЖЕНАТА" се е празнувал точно преди 100 години (28.02.1909 в САЩ)
3.А що се отнася до самата дата 8 март ... Първия път,в който тази дата се свързва с жените е през 1857 в Ню Йорк.Тогава жени от шивашки и текстилни предприятия решават да протестират срещу лошите условия на работа!2 години по-късно (ако не се лъжа) на същата дата създават свой синдикат.През 1910 се провежда международна конференция,на която се приема,че всяка година на тази дата ще се празнува деня на работничките и на международната им солидарност.С този празник се е целяло да се постигне равенство между мъже и жени!!!През 1915 година за първи път празника се чества публично и в България.


Тази история с "деня на майката" е просто някаква интерпретация на самия празник ... Все едно да кажеш,че щом в България през 1960 год. 8 март е наричан неофициално "празник на колежката",значи трябва само работещите жени да си го празнуват ... А като има и 15-16 годишни работещи момичета?!И те ли трябва да празнуват?!




П.П.Забелязала съм,че в последно време пускаш доста тъпи и груби мнения ... Да не те е хванала критическата? :-o

Nikneg
03-08-2009, 09:46
8ми март, чада мои, е всичко друго, но не и празник на 16-17 годишните момиченца. И не знам защо целият форум е залят със сто теми "честит 8ми март"... къде видяхте жени в тийн форум, не знам.
Празник на жената.
Празник на мама, преди малко й честитих. :)

"от всички възрасти, " :D :D :D :D

puhen0to
03-08-2009, 10:30
в тоя форум даже и в тема която има една дума написана и там ще се спори :lol: :lol: :lol: :lol:

гледай ся закакво спорят.... я спорете кой с какво да си бърше Г***

ЕДИТ: Предлагам гласуване за да решите проблема си !

tItEufFf
03-08-2009, 11:09
Ами според мен е и на жената, и на майката.

Но се дразня разни момичета на по 14-15 да казват, че имат празник. Нямате!!!

s3xy
03-08-2009, 12:45
8-) 8-) аз днес и на котката честитих, нали и тя е женска :lol:

sexy_momi4e
03-08-2009, 14:42
Официален ден на жената е!!!щом някое момиче е станало жена,защо да не празнува?нямт никакво значение годините :?

FockidyFockFock
03-08-2009, 14:50
Официален ден на жената е!!!щом някое момиче е станало жена,защо да не празнува?нямт никакво значение годините :?

Предполагам имаш предвид, че когато едно момиче бъде изЙебано, тогава може да празнува, така ли? :lol:

п.п. Ти празнуваш ли?

Jesus
03-08-2009, 14:52
Предполагам имаш предвид, че когато едно момиче бъде изЙебано, тогава може да празнува, така ли? :lol:

п.п. Ти празнуваш ли?

Не бе човек те празнуват, от както станат "безсмъртни" :D

Riot
03-08-2009, 16:19
довечера доста малки симпатични курви ще изкурвеят по дискотеките 8-)

sexy_momi4e
03-08-2009, 16:48
Официален ден на жената е!!!щом някое момиче е станало жена,защо да не празнува?нямт никакво значение годините :?

Предполагам имаш предвид, че когато едно момиче бъде изЙебано, тогава може да празнува, така ли? :lol:

п.п. Ти празнуваш ли?
Международният ден на жената се празнува всяка година на 8 март. Това е ден за международно признание на икономическите, политическите и обществени постижения на жените.

Започнал като политическо събитие, празника постепенно става част от културата на много страни (предимно Русия и страните от бившия Съветски блок). В някои страни денят губи политическата си окраска и става просто повод за мъжете да изразят своята симпатия и внимание към жените около тях (предимно колежки) - нещо като комбинация от западните празници Ден на майката и Свети Валентин.

FockidyFockFock
03-08-2009, 16:51
щом някое момиче е станало жена,защо да не празнува?нямт никакво значение годините

За това говорех.
Кога разбираш, че си станала жена? Обясни ми. :-D

Blab
03-08-2009, 16:53
^Сигурно, след първата им менструация, което е смешно, на някои им идва на 9:Д

sexy_momi4e
03-08-2009, 18:48
щом някое момиче е станало жена,защо да не празнува?нямт никакво значение годините

За това говорех.
Кога разбираш, че си станала жена? Обясни ми. :-Dа според теб кога?когато станеш на над 20 ли?

cherinka
03-08-2009, 19:09
Официален ден на жената е!!!щом някое момиче е станало жена,защо да не празнува?нямт никакво значение годините :?

Предполагам имаш предвид, че когато едно момиче бъде изЙебано, тогава може да празнува, така ли? :lol:

п.п. Ти празнуваш ли?
Международният ден на жената се празнува всяка година на 8 март. Това е ден за международно признание на икономическите, политическите и обществени постижения на жените.

Започнал като политическо събитие, празника постепенно става част от културата на много страни (предимно Русия и страните от бившия Съветски блок). В някои страни денят губи политическата си окраска и става просто повод за мъжете да изразят своята симпатия и внимание към жените около тях (предимно колежки) - нещо като комбинация от западните празници Ден на майката и Свети Валентин.

еби му майката, в цялата тема само некви копи/пейст глупости от интернет :? не те бива

Ти кво си мислиш, че като имаш мензис, косми и ти пръскат анала си станала жена?
ЕВАЛА!

sexy_momi4e
03-09-2009, 18:15
не съм казала какво мисля просто чета малко информация преди да говоря глупости...като не си сигурна кой празнува прочети някъде или питай някой а не да спориш кой празнува и кой не..и всеки знае кога се става жена...хората са го огпределили, а не го решаваш ти...

FockidyFockFock
03-09-2009, 19:10
не съм казала какво мисля просто чета малко информация преди да говоря глупости...като не си сигурна кой празнува прочети някъде или питай някой а не да спориш кой празнува и кой не..и всеки знае кога се става жена...хората са го огпределили, а не го решаваш ти...
Кажи, де, кажи! Кога се става жена?

carinaNebula
03-09-2009, 19:14
не съм казала какво мисля просто чета малко информация преди да говоря глупости...като не си сигурна кой празнува прочети някъде или питай някой а не да спориш кой празнува и кой не..и всеки знае кога се става жена...хората са го огпределили, а не го решаваш ти...
Кажи, де, кажи! Кога се става жена?
за всеки е различно.

за едно,когато ти дойде менструацията,за други когато родиш,за трети когато се омъжиш и така нататък. :)

FockidyFockFock
03-09-2009, 19:30
"хората са го огпределили, а не го решаваш ти..."

Това ме мъчи... :-D

cherinka
03-10-2009, 04:45
^ хахахаххахахаа
:lol: :lol:

Adwokat
03-10-2009, 09:44
Не стига че много често мъжете осъзнават че не могат без нас :booooomb: ми и едно цвете на празник ще ни отнемат.Не съм съгласна с теб.Изобщо :?

Е кой би отказал цвете да ви купи на вас жените... но неможеш да кажеш че ти тогава имаш празник... ЗАЩОТО нямаш !! 8)

sexy_momi4e
03-10-2009, 17:45
Това е празник на жената и тези, които се чувстват жени нека празнуват...какво ви пречи на вас не мога да разбера :? като не искате не празнувайте, никой не ви е задължил...

puhen0to
03-11-2009, 08:32
едно момиче става жена като се ожени или като и се роди дете...

тваЙ,майна...

папараци,секс прИз дрехитИ!

и лигавня на поразия... 8-)