PDA

View Full Version : Английски



make_you_mine
03-05-2009, 19:33
Може ли да ми кажете отг. на това ?
John . . . . . . . . . . . . . . . . . to the movies every night the last two weeks.
a. was going
b. went
c. had been going
d. had gone

Axe_vs_Sword
03-05-2009, 19:58
Май е с)
Но ти май не искаш отговор "май"

angelcheeee_93
03-05-2009, 20:34
Може ли да ми кажете отг. на това ?
John . . . . . . . . . . . . . . . . . to the movies every night the last two weeks.
a. was going
b. went
c. had been going
d. had gone

аз мисля,че е B
(went)->(минало просто време) ,защото то се използва за повтаряне на дадено действие,за определен период от време.
every night,every week,every morning,every month и т.н :)

vesito13
03-05-2009, 20:34
Аз пък мисля , че е b)went :)

KisSsSsSs
03-05-2009, 20:35
B)

sladur4etyYy
03-06-2009, 08:28
майкооооооо да ви имам познанията по англ. :razz:
angelcheeee_93 , PRESENT simple се ползва за обичайно повтарящи се действия, не PAST simple. така или иначе обаче, ходенето на кино не е обичайно действие.

тука отговора е C 110% :booooomb:

rauwkost
03-06-2009, 09:32
майкооооооо да ви имам познанията по англ. :razz:
angelcheeee_93 , PRESENT simple се ползва за обичайно повтарящи се действия, не PAST simple. така или иначе обаче, ходенето на кино не е обичайно действие.

тука отговора е C 110% :booooomb:
Абе професорке, я ми обясни как ще използваш хем минало време, хем сегашно??? Виж формата -ing ПРИМЕР:
John is going to church.
She's going to sell it and buy a bigger one.
ДА ТИ ИМАМ АЗ ТВОЙТЕ ПОЗНАНИЯ !! :booooomb:

kir40
03-06-2009, 10:07
Правилният отговор е C had been going.B се превежда отиде.C e верния отговор,сигурен съм на 100%.Времето е минало перфектно продължително.

gabi_94
03-06-2009, 11:35
аз пък мисля че е 4тото, но може и да е 3тото, със сигурност не са първите две

WildGirl
03-06-2009, 11:47
C) е правилния отговор.

taNcheto93
03-06-2009, 13:42
И аз мисля, че е C

angelcheeee_93
03-06-2009, 13:48
майкооооооо да ви имам познанията по англ. :razz:
angelcheeee_93 , PRESENT simple се ползва за обичайно повтарящи се действия, не PAST simple. така или иначе обаче, ходенето на кино не е обичайно действие.

тука отговора е C 110% :booooomb:

грешка.Благодаря,че ме поправи...нещо съм се заблудила.... :-o

sladur4etyYy
03-06-2009, 16:05
майкооооооо да ви имам познанията по англ. :razz:
angelcheeee_93 , PRESENT simple се ползва за обичайно повтарящи се действия, не PAST simple. така или иначе обаче, ходенето на кино не е обичайно действие.

тука отговора е C 110% :booooomb:
Абе професорке, я ми обясни как ще използваш хем минало време, хем сегашно??? Виж формата -ing ПРИМЕР:
John is going to church.
She's going to sell it and buy a bigger one.
ДА ТИ ИМАМ АЗ ТВОЙТЕ ПОЗНАНИЯ !! :booooomb:

я сега ти ми обясни къде точно използвам хем минало, хем сегашно, умнико ненагледен. къде намесваш -ing формите? тука говорим за съвсем друго нещо.

vikc
03-06-2009, 16:57
Времето е Past Perfect Continues. Действието е започнало в миналото и не се знае дали продължава и в момента. Сиреч отговора е C)

Darkkiss
03-06-2009, 19:48
Май е с)
Но ти май не искаш отговор "май"

като не знаеш просто не говори

Darkkiss
03-06-2009, 19:49
Времето е Past Perfect Continues. Действието е започнало в миналото и не се знае дали продължава и в момента. Сиреч отговора е C)

past perfect за да сложиш трябва да имап 2 главола с минало време + да нямаш време
тука имаш за последните 2 седмици
така че моля те не говори като не знаеш

plmn
03-06-2009, 21:37
C)

Darkkiss
03-07-2009, 02:24
C)

отново грешен отговор

vikc
03-07-2009, 04:10
Хайде кажи кой е верния отговор, щом толкова много знаеш.

metalcheto
03-07-2009, 05:48
za mene e b

sladur4etyYy
03-07-2009, 08:48
C)

отново грешен отговор

престани да говориш глупости. C наистина е верния отговор. според теб кой е?

silver_moon
03-07-2009, 09:23
естествено, че е C) :)

sweet_bunny
03-07-2009, 09:37
1000% съм сигурна,че е с) \:D/

bloodyF
03-07-2009, 10:37
убедена съм ,че е С ;)

gLypChenCee
03-07-2009, 10:39
От 8 години уча Английски .. С е :)

fluffka1
03-07-2009, 10:55
С)!!!!!!! 8) :lol: :lol: :lol:

plmn
03-07-2009, 14:01
C)

отново грешен отговор

aahahh-a

Darkkiss
03-07-2009, 15:10
C)

отново грешен отговор

престани да говориш глупости. C наистина е верния отговор. според теб кой е?

моля отидете на TOEFL и като ви се падне подобен въпрос
напишете past perfect progresiv

Darkkiss
03-07-2009, 15:12
От 8 години уча Английски .. С е :)

ти и толкова го учиш...

аз па живея в английско говоряща държава...

едва ли некфи си ****** тука знаят повече от мене

ма забравих в БГ е модерно да се обеснява колко много анг знаете

и всяка година като се върна се спуквам от смях...

sladur4etyYy
03-07-2009, 16:35
^ айде кажи най- после кой според теб е верният отговор, спри да тръбиш, че не е този, не е онзи, защото така изглежда, че ти се правиш на модерен, обяснявайки колко мн знаеш англ. ако ще казвваш нещо, казвай го.

kir40
03-07-2009, 16:37
ти и толкова го учиш...

аз па живея в английско говоряща държава...

едва ли некфи си ****** тука знаят повече от мене

ма забравих в БГ е модерно да се обеснява колко много анг знаете

и всяка година като се върна се спуквам от смях...

Като гледам какво говориш,май в тая английско-говоряща държава не могат да говорят английски.Личи си,че лъжеш.Верният отговор е С и времето е минало проделжително(ама ти сигурно и български не знаеш).

Darkkiss
03-07-2009, 18:29
ти и толкова го учиш...

аз па живея в английско говоряща държава...

едва ли некфи си ****** тука знаят повече от мене

ма забравих в БГ е модерно да се обеснява колко много анг знаете

и всяка година като се върна се спуквам от смях...

Като гледам какво говориш,май в тая английско-говоряща държава не могат да говорят английски.Личи си,че лъжеш.Верният отговор е С и времето е минало проделжително(ама ти сигурно и български не знаеш).

хахахаха

past progresive = be + ing...

noob...

kir40
03-07-2009, 18:51
хахахаха

past progresive = be + ing...

noob...

C)had been going
:D
Благодаря,чe ми доказа че съм прав.препоръчвам ти да се скриеш някъде

Darkkiss
03-07-2009, 18:58
хахахаха

past progresive = be + ing...

noob...

C)had been going
:D
Благодаря,чe ми доказа че съм прав.препоръчвам ти да се скриеш някъде

be = is/are/were/was/will

Had been = past perfect
have/has been = present perfect
had been going = past perfect progresive

to have past perfect you need to have 2 actions happened in the past, one of the interupted the other and you do not have a date...

sorry but you are just a noob
and you are wrong...

kir40
03-07-2009, 19:07
[/quote]Had been = past perfect
have/has been = present perfect
had been going = past perfect progresive [quote]

Че аз точно тва казвам,бе идиот.Стига си копирал от сайтове потвърждения на думите ми.Видях,че в предишна тема си искал да ти преведат нещо.Нали никой не знаеше повече от теб :D .Съжалявам,но ти си noob :grin:

Darkkiss
03-07-2009, 19:27
Had been = past perfect
have/has been = present perfect
had been going = past perfect progresive


Че аз точно тва казвам,бе идиот.Стига си копирал от сайтове потвърждения на думите ми.Видях,че в предишна тема си искал да ти преведат нещо.Нали никой не знаеше повече от теб :D .Съжалявам,но ти си noob :grin:

тфа току що го написах за да се опитам да ти го обесна като на идиот
но щом и това не го разбра то ти си идиот...

трепете се там
като имате 2-ки
като не моете обелите 2 думи с някой който говори анг

ваш си е проблема !!!

kir40
03-07-2009, 19:35
Момченце,първо имам само шестици,за разлика от теб.Второ-ти потвърди какво казах,че времето е минало продължително.past progresive.аиде сега погледни какво си ми копирал.отиди хвърли се оннъкъде.Вече спирам да споря с теб,умнико.

Darkkiss
03-07-2009, 19:41
Момченце,първо имам само шестици,за разлика от теб.Второ-ти потвърди какво казах,че времето е минало продължително.past progresive.аиде сега погледни какво си ми копирал.отиди хвърли се оннъкъде.Вече спирам да споря с теб,умнико.

had been going = past perfect progresive

сега да допълня
когато имаш ing и за 2 седмици ако гледаш филм без да ходиш да сереш ил ида ядеш може и да кажеш нещо с ing...

kir40
03-07-2009, 19:41
to have past perfect you need to have 2 actions happened in the past, one of the interupted the other and you do not have a date...

тук става въпрос за минало перфектно,аз ти говоря за минало перфектно продължително :D .дори не знаеш какко да копираш.чакам още да противоречиш,за да докажеш на всички,че си идиот.aйде със здаве

kir40
03-07-2009, 19:45
had been going = past perfect progresive

сега да допълня
когато имаш ing и за 2 седмици ако гледаш филм без да ходиш да сереш ил ида ядеш може и да кажеш нещо с ing...
ти си тъп.айде кажи ми как трябва да бъде изречението тогава.
не пиши глупости,не схващаш смисъла

kir40
03-07-2009, 19:54
past perfect progresive също означава действие, което се е извършвало в предмомента на говорене, но е имало продължителен характер или се е повтаряло продължително.моля те разбери това :D ай чао

cherrypezz
03-07-2009, 20:01
й) е :booooomb:

Darkkiss
03-07-2009, 20:41
аз съм му го написал черно на бяло
той ми спори...

май ще хода да полегна...

sladur4etyYy
03-07-2009, 20:44
Darkkiss, по- добре спри да пишеш в тая тема... :D май наистина не схващаш смисъла на изречението.

sladur4etyYy
03-07-2009, 20:48
и като ще си пускаме статийки от нета, ето ти една. разгледай я добре.

http://www.englishpage.com/verbpage/pastperfectcontinuous.html

обърни внимание на: We use the Past Perfect Continuous to show that something started in the past and continued up until another time in the past. "For five minutes" and "for two weeks" are both durations which can be used with the Past Perfect Continuous. и тука има период от 2 weeks и тва не значи, че 2 седмици са правили едно и също действие непрестанно, без да ходят да серат или да ядат .. :D

kir40
03-07-2009, 21:21
Защо му обясняваш, като че ли ще разбере нещо.

Bianca
03-08-2009, 15:01
Момченце,първо имам само шестици,за разлика от теб.Второ-ти потвърди какво казах,че времето е минало продължително.past progresive.аиде сега погледни какво си ми копирал.отиди хвърли се оннъкъде.Вече спирам да споря с теб,умнико.
ТИ СИ ТЪП, БЕ! Времето е минало ПЕРФЕКТНО продължително. Ти май тея времена не ги различаваш много-много, а?
Верният отговор би трябвало да е "has been going", но го няма.
Защо ли? Repeated actions over a period of time. Ебете се.
Верният отговор НЕ е С. Няма друго минало действие, с което това да бъде съпоставено, че да имаме минало перфектно време (had been going). Минало перф. време изразява действие, извършено преди ДРУГО минало действие. А в това изречение става въпрос за нещо, което се е извършвало до този НАСТОЯЩ момент. (So far, up to now.) => Present Simple Continuous e времето, което търсим. Има грешка в отговорите.
П. П. Пише се "progreSSive".
Edit: Мога да допусна и B като верен отговор, зависи от смисъла. Но щом няма вариант has been going => went е верният отговор. Тези две седмици вече са изминали. Чао.

sladur4etyYy
03-08-2009, 15:44
^ как ще е went, след като past simple се използва за еднократни действия в миналото, като обикновено се споменава ТОЧНИЯ момент на извършване, не се ползва за продължителни ПЕРИОДИ, каквито са 2 weeks!

--> I bought that hat yesterday.

съгласна съм, че has been going е най- правилно, но от посочените тук е C

Bianca
03-08-2009, 15:48
^ как ще е went, след като past simple се използва за еднократни действия в миналото, като обикновено се споменава ТОЧНИЯ момент на извършване, не се ползва за продължителни ПЕРИОДИ, каквито са 2 weeks!

--> I bought that hat yesterday.

съгласна съм, че has been going е най- правилно, но от посочените тук е C
Past Simple може да се ползва и за действия, периодично извършващи се в миналото. Но вече не се случват.
When I was a child, I went to the seaside every summer.
Едва ли означава еднократно действие, помисли над това, което ти казах.
Може и "I used to...", "I would go to..".
В случая е просто went.

Loshotia
03-08-2009, 15:56
Ти нали нямаше да влизаш вече във форума?

kir40
03-26-2009, 13:07
bianca,идиотко.
had been going = past perfect progresive .Попитай някоя госпожа по английски или провери в google.Тъпата си ти.Просто съм се объркал-исках да кажа,че времето е минало перфектно продължително.

afterforever
03-26-2009, 14:19
Академичният спор :-o :-o :-o

XTREMEFREERIDE
03-26-2009, 15:46
РОФЛ!
Изяжте се са!!!

sladur4etyYy
03-26-2009, 16:46
вечната тема с нерешимия въпрос :-o

и верният отговор продължава да си бъде C :roll:

mrazqkindergarten
03-26-2009, 16:49
C е :wink:

b0nb0ns
03-26-2009, 17:01
Ехо,стига с тея англо-говорящи държави и бла-бла-бла...ето: Времето е PAST PERFECT CONTINUOUS за изразяване на действие,което е било в процес на извършване до определен минал момент или друго минало действие...HELLOOOOOOOOOOO...Ето пример като нe вярвате....They had been talking for two hours when the girls came... The right answer is C)! :) :-o

sweet_bunny
03-26-2009, 18:30
a) ,ако е с) трябва да бъде has,не had

mrazqkindergarten
03-27-2009, 07:28
a) ,ако е с) трябва да бъде has,не had

Защо мислиш така? :-o

someone_else_
03-27-2009, 07:58
щото е в 3то лице :lol: :lol:

Detestation
03-27-2009, 08:29
Oт дадените,най-приемлив е C.

kir40
03-27-2009, 09:35
щото е в 3то лице
и като е в 3-то лице какво.в минало перфектно продължително всяко лице е с had http://www.englishpage.com/verbpage/pastperfectcontinuous.html

afterforever
03-27-2009, 12:41
Не мога до повярвам... :x

stiifi
03-27-2009, 12:44
Много сте прости. Като не знаете английски, к'во пишете.
Отговора е С) ;)

Говорим за минало продължително време и дори и да не знаете, ако си преведете изречението с отговорите ще видите, че е С) :)

afterforever
03-27-2009, 12:47
А, кажи им го... кво ги бавиш! :lol:

kir40
03-27-2009, 14:03
Проверявайте преди да пишете дали сте прави.
Изречението е написано правилно,а някои започнаха да трърдят,че най правилно би трябвало да е has been going,вместо had been,a пък твърдят,че времето е past perfect progressive.В това време се използва само had.Край на спора :grin: .Айде

Sweet_Play_F
03-27-2009, 16:56
Абе хора само аз ли си мисля че е а)???уча ае от 10 год...Вярно е че най лесните неща се забравят,амааа.... (think)

kir40
03-27-2009, 17:57
Абе хора само аз ли си мисля че е а)???уча ае от 10 год...Вярно е че най лесните неща се забравят,амааа.... (think)


Времената явно не си ги научила както трябва.

someone_else_
03-27-2009, 17:59
щото е в 3то лице
и като е в 3-то лице какво.в минало перфектно продължително всяко лице е с had http://www.englishpage.com/verbpage/pastperfectcontinuous.html

да наясно съм.. просто казах какво си мисли онова чедо дето каза че трябва да е с has 8-)

love ... шкембе чорба &lt
03-28-2009, 14:11
Ако беше С, щеше да е FOR the last two weeks. Действие, извършвано продължително ЗА известен период, по-минало от някакъв друг минал момент. Две от нещата не се препокриват. Няма го единият минал момент, и е само the last two weeks. :)
Питах госпожата ми по английски, която каза, че това изречение просто не е написано правилно.

stiifi
03-28-2009, 14:26
най правилно би трябвало да е has been going,вместо had been,Това е вярно! Изречението е сбъркано...
Уча в ЕГ и ей, накарахте ме да отворя учебника от 8-ми клас! Същото, к'вото ви казвам (по-горе), само дето изр. е сбъркано и вместо had трябва да е has

И пак е С), макар и с грешка :D :D :D

Detestation
03-28-2009, 14:43
Ако беше С, щеше да е FOR the last two weeks. Действие, извършвано продължително ЗА известен период, по-минало от някакъв друг минал момент. Две от нещата не се препокриват. Няма го единият минал момент, и е само the last two weeks. :)
Питах госпожата ми по английски, която каза, че това изречение просто не е написано правилно.
Вярно е,че е сбъркано. По принцип за ситуацията най-подходящо и Present Perfect- has been going,защото last подчертава,че тези седмици не са приключили,тоест действието продължава.

love ... шкембе чорба &lt
03-28-2009, 14:50
най правилно би трябвало да е has been going,вместо had been,Това е вярно! Изречението е сбъркано...
Уча в ЕГ и ей, накарахте ме да отворя учебника от 8-ми клас! Същото, к'вото ви казвам (по-горе), само дето изр. е сбъркано и вместо had трябва да е has

И пак е С), макар и с грешка :D :D :D
Пак трябва да има for. :)
Тоест има две грешки.
He has been going to the movies for the last two weeks.
(Или нещо такова.)
Това е перфектният вариант. :)
Спорех, че не е С, защото повечето от вас твърдяха, че точно в този си (грешен) вид изречението трябва да е с had been going.

kir40
03-28-2009, 15:11
Вижте...в това изречение според мен времето е past perfect progressive tense,т.e had been going си е най правилно.Не знам това изречение от къде е намерено,но не мисля,че е неправилно.Ака беше has been,времето щеше да бъде present perfect progressive, a не е. :grin:

kir40
03-28-2009, 15:21
Ехо,стига с тея англо-говорящи държави и бла-бла-бла...ето: Времето е PAST PERFECT CONTINUOUS за изразяване на действие,което е било в процес на извършване до определен минал момент или друго минало действие...HELLOOOOOOOOOOO...Ето пример като нe вярвате....They had been talking for two hours when the girls came... The right answer is C)!


момичето много добре си го каза.погледнете съответнете премери за съответните имена и ще разберете кое е правилното време.

love ... шкембе чорба &lt
03-28-2009, 15:27
Ехо,стига с тея англо-говорящи държави и бла-бла-бла...ето: Времето е PAST PERFECT CONTINUOUS за изразяване на действие,което е било в процес на извършване до определен минал момент или друго минало действие...HELLOOOOOOOOOOO...Ето пример като нe вярвате....They had been talking for two hours when the girls came... The right answer is C)!


момичето много добре се го каза.погледнете сеответнете премере за съответните имена е ще разберете кое е правилното време.
И къде е вторият минал момент в изречението, за което авторката на темата пита?!?
Става въпрос за това, че той е ходил на кино до този НАСТОЯЩ момент.
=> Сегашно перфектно продължително.
Не знаете български, с английски сте тръгнали да се разправяте.
Кирчо, случайно тая година да си ходил на олимпиадата по английски? А до кой кръг стигна, ако си ходил?

kir40
03-28-2009, 15:31
past perfect progressive tense изразява действие, започнало преди даден момент в миналото, което продължава и сега или се е повтаряло периодично в миналото.Всичко ми изглежда наред

love ... шкембе чорба &lt
03-28-2009, 15:36
past perfect progressive tense изразява действие, започнало преди даден момент в миналото, което продължава и сега или се е повтаряло периодично в миналото.Всичко ми изглежда наред
Не е така.
Отвори си учебниците, моето момче. Past perfect progressive изразява продължително действие, извършено преди друго минало действие.
А действие, което е започнало да се извършва в миналото и се извършва и СЕГА, се изразява с Present perfect или Present perfect progressive, в зависимост от случая. Тук е Present perfect progressive.

kir40
03-28-2009, 15:42
Прав си за това.изречението трябваше да е като това You had been waiting there for more than two hours when she finally arrived.Просто е трябвало да се допълни :D :oops:

kir40
03-28-2009, 15:50
Изглежда,че спорът наистина идва от това,че или изречението не е допълнено,за да бъде past perfect progressive,или просто е сбъркано has с had.Избяга ми от погледа това. :D

TheRestorer
03-29-2009, 08:23
На мен ми се струва, че е C.

b0nb0ns
03-29-2009, 13:39
КРАЙ