PDA

View Full Version : 4-ма абитуриенти сред жертвите в Стара Загора



girl91
03-07-2009, 11:12
http://dnes.dir.bg/2009/03/07/news4100093.html

:cry:

Jesus
03-07-2009, 11:16
Лоша е станало, но заради такива случай, ще забранят да се карат с повече от 1.4 литра от водачи с до 2 години опит :x

LovelyGirl
03-07-2009, 11:19
Законът вече е обсъден :

новия Закон за движение по пътищата.

Той гласи, че младите шофьори няма да могат да карат по-мощни коли, на тях им се забранява да управляват возила, които имат двигател с вътрешно горене с работен обем над 1600 куб. см.

Всички шофьори с до 2 години стаж зад волана няма да имат право да качват в автомобила повече от едно непълнолетно лице.

Jesus
03-07-2009, 11:57
тоя закон според мен е дискриминация или поне да го направят относно конските сили а не кубатурата :x ето този голф (http://www.volkswagen.bg/modelle/golf_group/golf6/fakten_ziffer/technical_data/?motor=481) е с 1.4 л двигател а е 122 коня, аз карам от време на време 2л. рено с мощностт 101 коня, и какво аз няма да мога да си карам колата, защото е с по-голям обем на двигателя нищо че другата е по-мощна

LizZz
03-07-2009, 19:29
Аз искам още да ограничат.. Всякви келеши има по пътищата..

StayFly
03-07-2009, 19:40
Един приятел има книжка от близо 8 месеца и уж кара кола 1.6, обаче е 160 коня. Тоя закон е супер недообмислен, както повечето закони в България.
За щастие ми трябват още 2 месеца и вече няма да ме касае тая простотия.

DimovB
03-07-2009, 19:45
Ако не сте разбрали още, виновен за катастрофата е шофьора на автобуса.

MusicIsTheKey
03-07-2009, 19:45
LovelyGirl, тоя закон е толкова неадекватен и ненужден, че няма на къде. Не го ли отхвърлиха в крайна сметка?

Миналата година, броени дни преди бала, загина моя съученичка. Много добре си спомням какъв ад беше в училище когато го научихме. Един от най-гадните дни в живота ми. А тук става въпрос за четерима младежи. Кошмар.

TheSadGirl
03-07-2009, 20:02
^^ казаха по новините, че са отхвърлили новия закон на 1во четене. :-o Аз не мога да си предствя нещо такова да се случи в нашия клас, наистина е ужасно. Само като си спомня миналата година с катастрфата тук (в Пазарджик) , когато почина 1 момиче, какъв ужас беше .. направо не ми се мисли. А и аз наистина прочетох, че автобусът е причинил катастрофата :(:(:(:(

Половината и повече мои съученици имат книжки (аз нямам), и естествено се правят на голямата работа като хвърчат покрай даскало, паркират до него, въпреки че забраниха от тази страна на улицата да спират .. :? Онзи ден моята приятелка ми се обесняваше как някакъв нейн фр имал не знам си ква кола там и не знам си как въртял гуми и било супер яко и не знам си кво :? аз естествено почнах да й говоря, че така като кара само може да хване пътя за .. (не искам да го казвам). Много не взе от думите ми акъл, ама кво да се прави, аз й казах каквото трябваше. Мисълта ми е, че вместо да използват колата за нуждите си, тя се е превърнала в аксесоар, за да си гъзар :-o

Колко пъти някви " селски ергени" (така ги наричам тези с някъв Голф 2ка дет са вътре 6 човека :D ) са засичали баща ми, веднъж даже щяхме да се блъснем .. ужас

Малко се отклоних, съжалявам :)

LovelyGirl
03-07-2009, 20:28
LovelyGirl, тоя закон е толкова неадекватен и ненужден, че няма на къде. Не го ли отхвърлиха в крайна сметка?

Миналата година, броени дни преди бала, загина моя съученичка. Много добре си спомням какъв ад беше в училище когато го научихме. Един от най-гадните дни в живота ми. А тук става въпрос за четерима младежи. Кошмар.

Ами аз тук го четох http://www.dnes.bg/article.php?id=67021 :-o
То не пише,че е приет де,а само,че е обсъден.

MakeMeLaugh
03-07-2009, 20:34
Приеха го бе.

Ама не трябва да е на кубатурата на колите ограничението, а на конски сили (киловатове).

Щото новите двигатели по-съвременните вече 1.6 кубика може да го направят 150 коня, което не е шега работа за нашите градски пътища.

Поне ще се намалят поне мъничко лапетата, дето зимат колите на татьовците си. Ма не виждам, повече от 10% резултат

Трябва наравно да да се глобяват, че дори повече и да бъде супер строго наказанието за родителите на младите състезатели..

Fjordr
03-07-2009, 21:04
Родителите не могат да ги пипнат, пичовете имат 18 годишна възраст.

DeepPurpLe
03-09-2009, 08:11
Родителите не могат да ги пипнат, пичовете имат 18 годишна възраст.
Прочетох на толкова места толкова неуместни мнения ..че повече нямa на къде.Като не знаете какво да кажете просто замълчете!!!
По темата:не познавах момчетата,но наще се познават с родителите на шофьора и вчера ходиха на погребението .. ТРАГЕДИЯ :cry:
Ей сега видях в В-бокс клипче направено за тях ..кота видях лицата им,лицата на 4 млади момчета и като се замислих че вече ги няма .. :cry:
Целия град е в траур .. на 8-ми март ..помислете какъв "подарък" са получели майките на момчетата .. ковчек :cry:
Ами приятелите им?!Съучениците?! В петък стоиш до някой ..а в неделя го изпращаш в ковчек ..
НЕ Е СПРАВЕДЛИВО!ПОЧИВАЙТЕ В МИР,МОМЧЕТА ! :cry:

Fjordr
03-09-2009, 12:29
Бла бла бла.

Много емоция, много нещо.


Аз карам Лада с мощност 70 к.с. и работен обем 1500 см

GossipGirl89
03-09-2009, 13:41
Абе какво се случва с тоя народ - само катастрофи, убийства, пак катастрофи, пак убийства... и все млади хора си отиват :cry: Много е жалко това нещо и не знам закони ли какво да приемат, но трябва да се направи нещо, за да се спрат тия неща... много невинни си отидоха :?

Аз също няколко пъти изгледах въпросното кпличе във vbox7 и може на някои да им прозвучи пресилено, но доста стабилно се депресирах... Снощи преди да заспя се бях замислила и достигнах до извода, че дори не мога да си представя какво изпитват родителите на загиналите момчета...и винаги като станат такива неща се питам откъде намират сили тия хора, за да продължат напред с живота си, доколкото може да се нарече такъв, защото живот ли е да знаеш, че детето ти, които си отгледал с много любов до вчера ти се е усмихвало, а днес гние в земята? :( Дано на никой не се случват такива трагедии...

MostHated
03-11-2009, 05:15
изобщо не изпитвам жал към такива боклуци,да умират като им е толкова акъла... писна ми от некви,дето като се качат на неква таратайка и се мислят за безсмъртни... навсичкото отгоре са убили и 2 жени от автобуса,в който са се блъснали... смърт за смърт,арее...
+

в кола като влязат к'во пишките ли им пораснаха...
мамата си ебало вече от рейсъри и каскадьори!