PDA

View Full Version : Пеперудка след годинка



UnaBletoLoVeU
03-07-2009, 20:07
Пеперуди в стомаха, забързан пулс докато чакаш гаджето. Чудя се аз ли съм дефектна след като нито имам пеперуди в стомаха, нито ми подскача сърцето като знам, че ще се видим след малко. Или просто след година и нещо тези неща се заменят от нещо други, нещо по-зряло. Не се вълнувам като ще излизаме, което обаче не значи, че ми е безразлично дали ще излизаме или не.
Чета някакви статии за такива пеперуди и зачервени лица и се чудя аз ли нещо или е нормално...

KisSsSsSs
03-07-2009, 20:09
Е, може би не пеперудки,
но сигурно ти се иска
непрекъснато да го целуваш
и да не го пускаш.
Ако е така, няма нищо страшно.

:grin:

EeeBobii
03-07-2009, 20:09
Кажи на колко години си и колко време сте заедно :?

shadow4e
03-07-2009, 20:09
А в начлото усещала ли си ги?

evelinka1122
03-07-2009, 20:10
ми то и аз вече нямам такива чувства като пеперудки в стомаха и прочие... но и аз не че съм изгубила интерес към човека с когото съм...
мисля че си зряла... добре си си, нищо ти няма :)

FiRe_LaDy
03-07-2009, 20:12
Пеперудите докато го чакам да дойде да ме вземе ги няма отдавна.Не се притеснявам,че след малко ще се видим.Има тръпка,но просто толкова съм свикнала с него,че за такива неща точно не виждам дори и защо трябва да усещам пеперуди ...

vesito13
03-07-2009, 20:13
В началото , ако е имало "пеперудки" (макар че не бих го определила точно така ) , всмисъл някаква тръпка , то сега , след една година , това чувство вече го няма , но се появи една сигурност , премина на по-високо ниво , така да се каже :)

UnaBletoLoVeU
03-07-2009, 20:14
На 17 сме и утре правим годинка и 3 месеца.
Еми то при нас стана дооста сложно..аз си го харесвах и в последствие заобичах, но в продължение на година той си беше пълен женкар и в началото се вълнувах като се срещахме, но после някак свикнах с мисълта, че за него това е нещо обикновено и че преди и след мен се е виждал/ще се види с друга.
А след като тръгнахме, дори в началото, го чувствах толкова близък, сякаш цял живот съм била и с него и определено не съм се притеснявала. Яко ми беше/ми е да съм с него, да го гушкам, но пеперуди..не мисля.

Bellatrix
03-07-2009, 20:17
Предполагам, че е нормално. При много хора около 1 година лудите емоции и тръпките охлаждат.
С моя сме заедно от година, ама още ме хваща лудата малко преди да дойде и като го видя и ми цъфва една идиотска усмивка на лицето :D

EeeBobii
03-07-2009, 20:19
На 17 сме и утре правим годинка и 3 месеца.
Еми то при нас стана дооста сложно..аз си го харесвах и в последствие заобичах, но в продължение на година той си беше пълен женкар и в началото се вълнувах като се срещахме, но после някак свикнах с мисълта, че за него това е нещо обикновено и че преди и след мен се е виждал/ще се види с друга.
А след като тръгнахме, дори в началото, го чувствах толкова близък, сякаш цял живот съм била и с него и определено не съм се притеснявала. Яко ми беше/ми е да съм с него, да го гушкам, но пеперуди..не мисля.

хехехе 3 години връзка, каква тръпка очакваш да има вече има Свикнение и Обич , истинска любов към човека и ред други чувства по силни от тръпката!

LovelyGirl
03-07-2009, 20:20
Абе ние сме 2 години и 7 месеца заедно и още ми е едно такова тръпнещо като знам,че ще го видя.
Или примерно,ако го видя някъде случайно,без да имаме среща се притеснявам една все едно сме от 2 дена заедно :D
Абе тръпка си ми е голяма :)

А това,че ти не го чувстваш,не мисля,че трябва толкова да се притесняваш.Може да не си толкова емоционална и чувствителна просто.
А и след време наистина се чувстват нещата по-зрели вече :)

UnaBletoLoVeU
03-07-2009, 20:22
На 17 сме и утре правим годинка и 3 месеца.
Еми то при нас стана дооста сложно..аз си го харесвах и в последствие заобичах, но в продължение на година той си беше пълен женкар и в началото се вълнувах като се срещахме, но после някак свикнах с мисълта, че за него това е нещо обикновено и че преди и след мен се е виждал/ще се види с друга.
А след като тръгнахме, дори в началото, го чувствах толкова близък, сякаш цял живот съм била и с него и определено не съм се притеснявала. Яко ми беше/ми е да съм с него, да го гушкам, но пеперуди..не мисля.

хехехе 3 години връзка, каква тръпка очакваш да има вече има Свикнение и Обич , истинска любов към човека и ред други чувства по силни от тръпката!

Година и 3 месеца :p Не 3 години

*Т'ва с усмивката е много гадно :D Винаги като го видя се усмихвам без да мога да задържа сериозно физиономия на лицето си и това е голям минус, когато му се сърдя. ;р

*Темата не беше толкова за мен, а за да кажете дали и при вас е така :p

cherrypezz
03-07-2009, 20:29
Как ми се иска да ги почувствам тези пеперудки пак,но след дълга връзка...не знам... малко е тъжно

Lyubeto
03-07-2009, 20:34
При мен също ги няма тези пеперуди , а сме заедно от 9 месеца . Но усмивката и аз не мога да си я скрия . Колкото и да съм му ядосана , каквото и да е като го видя иии се усмихвам до уши, всичко ми минава и му прощавам каквото и да е. Естествено не мога без да го видя , както и той мен .Прегръщаме се докато се видим , целуваме се . Усещаме голяма сигурност един в друг , но чак пък пеперуди... За мен това са някакви лапешки обяснения за първите трепети в любовта. 8-)

dragonfly92
03-07-2009, 20:39
ами аз още ги усещам ( но 6 месеца не са толкова дълго време :oops: ) според мен наистина просто си по-зряла. :) пък и не пеперудите са важни а чувствата , ако тях си ги има всичко е ок \:D/ :)

LizZz
03-07-2009, 20:48
Нормално е в началото..

valdesbg
03-08-2009, 07:12
Ненормално ще е да се случва след година. Първите няколко пъти - да:)

Wrathchild
03-08-2009, 07:45
Понякога ги усещам, понякога - не. Но след година е нормално...
valdesbg, след 2 години все пак още ги има, не мисля, че е ненормално.

EeeBobii
03-08-2009, 07:58
На 17 сме и утре правим годинка и 3 месеца.
Еми то при нас стана дооста сложно..аз си го харесвах и в последствие заобичах, но в продължение на година той си беше пълен женкар и в началото се вълнувах като се срещахме, но после някак свикнах с мисълта, че за него това е нещо обикновено и че преди и след мен се е виждал/ще се види с друга.
А след като тръгнахме, дори в началото, го чувствах толкова близък, сякаш цял живот съм била и с него и определено не съм се притеснявала. Яко ми беше/ми е да съм с него, да го гушкам, но пеперуди..не мисля.

хехехе 3 години връзка, каква тръпка очакваш да има вече има Свикнение и Обич , истинска любов към човека и ред други чувства по силни от тръпката!

Година и 3 месеца :p Не 3 години

*Т'ва с усмивката е много гадно :D Винаги като го видя се усмихвам без да мога да задържа сериозно физиономия на лицето си и това е голям минус, когато му се сърдя. ;р

*Темата не беше толкова за мен, а за да кажете дали и при вас е така :p


И една да е, пак е много...чувствата са други , споменал съм ги вече. :)

111111111
03-08-2009, 08:50
Пеперуди в стомаха, забързан пулс докато чакаш гаджето. Чудя се аз ли съм дефектна след като нито имам пеперуди в стомаха, нито ми подскача сърцето като знам, че ще се видим след малко. Или просто след година и нещо тези неща се заменят от нещо други, нещо по-зряло. Не се вълнувам като ще излизаме, което обаче не значи, че ми е безразлично дали ще излизаме или не.
Чета някакви статии за такива пеперуди и зачервени лица и се чудя аз ли нещо или е нормално...
При мен е същото,най-много първите 2 срещи да съм имала такива "неща" в стомаха и после взех да го чувствам толкова близък все 1 ще излизам с приятелки :) не знам така ми е по-добре, не да се треса преди всяка среща,а да си ми е спокойно :)

vivteen
03-08-2009, 10:42
И аз съм заедно с приятеля ми година и 3 месеца,но още ми "пърхат пеперуди" :) Още си я има тръпката и "идиотската усмивка",когато го видя :-D

mahoni
03-08-2009, 10:54
На 17 сме и утре правим годинка и 3 месеца.
Еми то при нас стана дооста сложно..аз си го харесвах и в последствие заобичах, но в продължение на година той си беше пълен женкар и в началото се вълнувах като се срещахме, но после някак свикнах с мисълта, че за него това е нещо обикновено и че преди и след мен се е виждал/ще се види с друга.
А след като тръгнахме, дори в началото, го чувствах толкова близък, сякаш цял живот съм била и с него и определено не съм се притеснявала. Яко ми беше/ми е да съм с него, да го гушкам, но пеперуди..не мисля.
имам чувството че това съм го писала аз :) само че ние сме от 5 месеца заедно и малко взеха да ми омръзват всички момичета които му звънят докато сме заедно.А пеперудите имаше ги но май взеха да изчезват.Но предполагам това е защото съм свикнала с него, преди вълнението е било по голямо, защото не съм била сигурна в него.

vlubeno_momi4e***
03-08-2009, 11:03
"Пеперудките" са се превърнали в истински чувства, зрялост,сигурност,стабилни взаимоотношения : )) Пожелавам Ви още много любов!

PiNk_GiRl
03-08-2009, 12:10
С приятеля ми сме заедно година и 10 месеца,обаче когато му се обаждам и почвам да се притеснявам все едно сме заедно от седмица-"пеперудките" ми се обаждат 8-) Когато го видя и при мене се получава тая усмивка и всичко му прощавам.Ако съм му била ядосана и всичко изчезва..Както някой каза и при мен пречи това,когато му се сърдя-един вид не мога да му се сърдя :D

FreeSpirit
03-08-2009, 12:12
Не се притеснявай, просто сте малко по-улегнали.
Нормално е, макар че аз не съм имала толкова дълга връзка и нз как е :D
Но пък погледни родителите си, може да не чувстват пеперуди, но като единия не се прибере навреме от работа и др започва да нервничи и да се притеснява.

sexy89
03-10-2009, 11:09
Има моменти, в които и аз усещам тези пеперудки и те се случват доста често, когато моя приятел ( с който сме заедно от 2 години) ме погледне или ми каже нещо миличко. Наистина е приятно усещане. Вълнувам се преди всяка среща макар че съм свикнала до болка с него все пак ми е една приятна и прекрасна тръпката, преди да се видим. Може би щото връзката ни е доста силна и здрава, преживяли сме доста трудни моменти и това много ни сплоти. От една страна е много добре тва, че имаме нещо толкова сериозно и истинско, но от друга не толкова, щото в случай на раздяла или на караница, или просто да го няма до мен, се чувствам доста зле, както казах - до болка съм свикнала с него.

darla
03-10-2009, 11:15
На 17 сме и утре правим годинка и 3 месеца.
Еми то при нас стана дооста сложно..аз си го харесвах и в последствие заобичах, но в продължение на година той си беше пълен женкар и в началото се вълнувах като се срещахме, но после някак свикнах с мисълта, че за него това е нещо обикновено и че преди и след мен се е виждал/ще се види с друга.
А след като тръгнахме, дори в началото, го чувствах толкова близък, сякаш цял живот съм била и с него и определено не съм се притеснявала. Яко ми беше/ми е да съм с него, да го гушкам, но пеперуди..не мисля.

хехехе 3 години връзка, каква тръпка очакваш да има вече има Свикнение и Обич , истинска любов към човека и ред други чувства по силни от тръпката!

suglasna sum,ama duma "Sviknenie" ne bqh 4uvala :lol: ,moje bi za Svikvane stava vupros?! :lol:

krem4et0
03-10-2009, 11:20
Все още ми треперят колената и ми бие учестено сърцето преди да се видим. Броя часовете до срещата ни и чакам трепетно...

Но аз съм емоция.
Тези симптоми са по-скоро при възбуда от очакването. Не е задължително да ги имаш, за да ти е хубаво с някой. А и показват, че си влюбен....Да обичаш за мен е нещо доста по-различно. Просто аз съм намерила начина(а и просто може би съм си такава), че всеки ден се влюбвам в нещо от него. А иначе си го обичам. понякога се вълнувам много, понякога ми е по-апатично. Но след 4 години и половина понякога и апатията взема връх. Особено зимата.

Абе хора на мен още ми се сгъват коленете, а съм голяма жена и с доста дълга връзка. Как може да загубите тази тръпка още първата година? То е ясно, че не става въпрос за сериозни чувства и прочие, ама за 9-10 месеца да загубиш това вълнение. На мен вълнението преди среща, подбора на дрехи, грим, аксесоари.че то това си е половината тръпка от срещата. Докато слизам по стълбите до входната врата чак ми се размиват от вълнение...Ако закъснее и 1 минутка умирам от нетърпение и отивам да го пресрещна, за да го видя дори с 20 секунди по-рано.....Вечер искам целувките ни да се с часове, защото знам, че ми предстоят мъчителни 20-21 часа без него......и това пак казвам след 4 години и половина връзка(навършени на 8-ми март).

NaNa_SladuRana
03-10-2009, 12:54
спокойно не си дефектна.Старата ми връзка беше 2 години,този-полувин ,много съм влюбчива и затова постоянно си падам по тоя и ония и никога не съм имала каквото и да е хвърчащо нещо в стомаха :)

aka6a_vamp
03-10-2009, 14:27
Баси :razz: като прочетох заглавието,реших,че темата е за некъв биологи4ен процес,свързан с ларва 8-)

Sharpay
03-10-2009, 16:33
Има моменти, в които и аз усещам тези пеперудки и те се случват доста често, когато моя приятел ( с който сме заедно от 2 години) ме погледне или ми каже нещо миличко. Наистина е приятно усещане. Вълнувам се преди всяка среща макар че съм свикнала до болка с него все пак ми е една приятна и прекрасна тръпката, преди да се видим. Може би щото връзката ни е доста силна и здрава, преживяли сме доста трудни моменти и това много ни сплоти. От една страна е много добре тва, че имаме нещо толкова сериозно и истинско, но от друга не толкова, щото в случай на раздяла или на караница, или просто да го няма до мен, се чувствам доста зле, както казах - до болка съм свикнала с него.

и при мен е така.. няма ги пеперудите(има ги но доста по-рядко отколкото преди. Появяват се само в определени моменти. Например както си лежим като почне да ми гали косата.. знае че много обичам.. ),но все пак има някакво вълнени преди всяка среща("какво да си облека.. как да си направя косата.. дали харесва този парфюм..") Тези пеперудки в стомаха са прерастнали в нещо много по-вълнуващо. Когато съм с него се чувствам невероятно сигурна.. никой не може да ми стори нищо.. Чувствам се обичана, даже и да не ми го повтаря постоянно ми го показва по всякакви начини :)) И въпреки дългата връзка (година и 2 месеца ще станат скоро) все още си мисля за него както преди... Всяка вечер заспивам като си мисля за него даже днес като се прибрах от училище ми беше адски уморено и си легнах.. поспах малко и милото ми звънна и поговорихме малко и след това като почнах да си мисля за него и няма заспиване ей :) :)

pis3ncety
03-10-2009, 17:58
искам дан е показвам чувствате си тожа е ужасно :?

aka6a_vamp
03-10-2009, 18:06
искам дан е показвам чувствате си тожа е ужасно :?
Е на тва му викам мнение по темата!

hooliganka89
03-10-2009, 18:45
Ами при мен мисля,че тези пеперудки в корема изчезнаха многооо отдавна.Не знам дали е нормално или това е първият знак,че не обичаш човека до себе си.

lLady_MooN_RaiN
03-10-2009, 19:34
По-важното е да ти е добре в тази връзка. Дали имаш пеперуди, или нещо друго не е от толкова голямо значение. Просто хората са различни и не мисля, че всяка връзка трябва да протича по един и същ начин. Не е задтлжително пеперудите да са в началото, а по-късно да се появят по-задълбочените чувства. Може да се случи обратното...първо си мислиш сериозно за човека, а после да започнеш да изпитваш някаква тръпка, породена от силата на чувствата...Не се стреми да вкараш чувствата си в някава измислена неизвестно от кой рамка и да се притесняваш ако се отклониш...

sh3_1s_7h3_0n3
03-10-2009, 21:48
Всяко нещо с времето си. Тази еуфория с пеперудите е във всяко начало и след това вече минавате на един по-друг етап. Не си дефектна. Какво да кажем за съпружеските двойки с по 30-годишен брак?