PDA

View Full Version : Въпрос относно изборите



kalashnik
03-08-2009, 04:56
До колкото ми е известно ако на изборите не се избере правителство се назначава такова служебно до следващите избори, та искам да ви питам ако и втория път се повтори, а даже и потрети пак ли се назначава или ако примерно в първия случай са нужни примерно 50% избирателна активност при вторите ще намалее нужния процент?

ivanstef
03-11-2009, 19:52
Виж, не съм наясно много с нещата, но ти препоръчвам да агитираш всички да гласуват. Може и с празна бюлетина да гласуват. Така ще ... мамата на турците. (Не ме трийте не съм расист) просто казвам истината

kristo
03-11-2009, 22:27
Виж, не съм наясно много с нещата, но ти препоръчвам да агитираш всички да гласуват. Може и с празна бюлетина да гласуват. Така ще ... мамата на турците. (Не ме трийте не съм расист) просто казвам истината
Да да, точно с празна бюлетина ще пребориш гласовете за ДПС, много умно...

А по темата- ами доколкото знам няма начин на втори тур да не се избере правителство независимо с какви проценти спечели то. А оттам насетне партията с най-много гласове(но недостатъчни за самостоятелно правителство) се задължава да състави коалиционно правителство с която партия се разбере, за да имат парламентарно мнозинство.

CucAgMuH
03-11-2009, 23:05
Доколкото помня избирателната активност не от значение за изборите(т.е. няма да има нови избори ако избирателната активност е ниска).

Обаче има закони колко гласа трбява да има партия за да има предствител в парламента. Според глсувалите, по весели формули, които не са много ясни на обществото се определят местата в парламента, след което политическата група/партия спечелила най-много гласове предлага "кабинет"(т.е. министри и тем подобни).

Евентуално се коалират няколко партии и съставят общ проект за кабинет, за да са сигурни че ще бъде приет(формира се така нареченото "управляващо мнозинство" 50% + 1 глас).

Ако гласуването бъде отхвърлено, се възлага на 2-рата партия с най-високи резултати от изборите да състави "кабинет". По същата процедура. Ако и тя не успее - на третата. Пак по същата процедура.

Ако първите три партии с най-големи резултати от изборите не успеят да съставят кабинети се назначават нови избори.

Така бяха нещата преди около 4 години, не знам дали са променяли нещо :)

kalashnik
03-12-2009, 18:16
А какъв е шанса и условията да се назначи служебно правителство?

kristo
03-12-2009, 18:22
А какъв е шанса и условията да се назначи служебно правителство?
За да има служебно правителство, настоящото трябва да си подаде оставка преди да му е изтекъл мандата. Тогава се насрочва служебно, което се състои от представители на опозиционните партии.

В момента обаче няма шанс сегашното правителство да подаде оставка и да не си изкара мандата, уви. Шансовете са пропуснати, а и изборите са това лято, тоест след броени месеци.

kalashnik
03-12-2009, 18:31
А какъв е шанса и условията да се назначи служебно правителство?
За да има служебно правителство, настоящото трябва да си подаде оставка преди да му е изтекъл мандата. Тогава се насрочва служебно, което се състои от представители на опозиционните партии.

В момента обаче няма шанс сегашното правителство да подаде оставка и да не си изкара мандата, уви. Шансовете са пропуснати, а и изборите са това лято, тоест след броени месеци. А ако се извърши мащабен атентат и по време на събрание, когато има повече хора в НС бъде взривено и всички умрат може ли да бъде назначено ново служебно правителство.

Nam3less3
03-12-2009, 18:42
А какъв е шанса и условията да се назначи служебно правителство?
За да има служебно правителство, настоящото трябва да си подаде оставка преди да му е изтекъл мандата. Тогава се насрочва служебно, което се състои от представители на опозиционните партии.

В момента обаче няма шанс сегашното правителство да подаде оставка и да не си изкара мандата, уви. Шансовете са пропуснати, а и изборите са това лято, тоест след броени месеци. А ако се извърши мащабен атентат и по време на събрание, когато има повече хора в НС бъде взривено и всички умрат може ли да бъде назначено ново служебно правителство.Тогава САЩ ще дойдат да ни "демократизират" и освободят от "терористите", и ще си назначат тяхно правителство :-D :-D

eg_missy_
03-15-2009, 21:26
хахах, това за САЩ беше добро , хаха...
Искам да попитам- така и така е отворена вече тема за изборите, пък и моето питане е малко по-нормално от това по-горе- някой има ли инфо къде , освен в Берлин и Мюнхен/Щутгарт има избирателни секции в ДЕ?