PDA

View Full Version : Кученцее ..



Зайо*Байо
03-08-2009, 11:17
Здравейте.Искам да си купа кученце http://vbox7.com/play:9063e844 . Бихте ли ми казали какво мислите :) Мерси

Violenza
03-08-2009, 11:19
К'во трябва да мислим?!

КУЧЕТО НЕ Е ИГРАЧКА!

Зайо*Байо
03-08-2009, 11:21
К'во трябва да мислим?!

КУЧЕТО НЕ Е ИГРАЧКА!
ХУбаво ,де .. знам че не е играчка .. ама искам да знам какво мислите за самата порода

LiveFlower
03-08-2009, 11:25
^е тогава:ебати лигавото псе ... :-o

3oPuTy
03-08-2009, 11:33
Миии какво да ти кажа ... ?! :-o
Сладко,малко нещо,което не бих нарекла куче :)
Просто за мен тия фъстъци (чихуахуа,дакел,пинчер.....) не са кучета :? ,а някакви малки жовотинки :?
Сори,но предпочитам големи кучета като АСТ,питбули,немски овчарки,лабрадори,хъскита и т.н. :)
Иначе за апартамент са идеални,но съм чувала,че доста лесно се разболяват и често при по-сериозни болести умират :( Е не съм 100% сигурна,но ....

Nikneg
03-08-2009, 11:59
начи ако го харесваш като порода бих ти казал да си го вземеш :) :)

сестра ми има йоркски териер и според мен е по-добро решение :)

SoFarSoG00d
03-08-2009, 12:48
Вземи си English Setter или Лабрадор,това за мене са истинските кучета,ама ти трябва много пространство и една зелена ливада пред къщата :)

Jesus
03-08-2009, 19:03
имам в двора 1 родвайлерче, съветвам те и ти :)

SoFarSoG00d
03-08-2009, 19:04
Породата е добра, защото е малко, големите са супер гадни, но аз при никакви положения не бих си взел каквото и да е куче.
големите кучета са гадни?!!!

Fjordr
03-08-2009, 19:06
Породата е добра, защото е малко, големите са супер гадни, но аз при никакви положения не бих си взел каквото и да е куче.
големите кучета са гадни?!!!

Не, той просто е педераст.

SoFarSoG00d
03-08-2009, 19:07
хахах,ами не знам какъв е ,ама подобно твърдение не бях чувала досега :)......

lams
03-08-2009, 19:08
Амм не обичам много много кучета, които могат да бъдат настъпани. И лаенето им е по-дразнещо, и са малки и смешни.
Само дакелите рулират 8-)
Хубавите кучета са големите =)

Зайо*Байо
03-08-2009, 19:45
Искам да ви попитам още какво мислите за мопсовете.Четох че били много любвеобвилни и хубави кучета.Колко струват или трудно ли е отглеждането им ? :)

MostHated
03-08-2009, 19:47
вземи си магаре!

babity
03-08-2009, 19:51
Въпреки породния темперамент повечето кучета са такива, каквито ги направи стопанина. Мопсът е едно чудесно куче, което обаче изисква доста специфични грижи. Това, което може би ще те спре от първия път е фактът, че козината им линее целогодишно, а и имат проблеми с нослетата, а пък и хъркането е брутално. Но като цяло ги смятам за идеалното куче за апартамент, за което ще се грижи някоя малка глезла, защото не изискват много разходки - мързеливички са.

YoAnNkA
03-08-2009, 19:59
олеее страхотно е,много е яко :grin: :-)

SoFarSoG00d
03-08-2009, 20:45
Породата е добра, защото е малко, големите са супер гадни, но аз при никакви положения не бих си взел каквото и да е куче.
големите кучета са гадни?!!!
Ми много ясно. Те по принцип са си гнусни и гадни, ама малките по-малко. Тук изобщо даже не броим нуждата да ги поддържаш чисти, саму гнусните им лиги стигат.
Говориш като някоя превзета госпожица,вече взех да се съмнявам..............

babity
03-08-2009, 21:44
Породата е добра, защото е малко, големите са супер гадни, но аз при никакви положения не бих си взел каквото и да е куче.
големите кучета са гадни?!!!
Ми много ясно. Те по принцип са си гнусни и гадни, ама малките по-малко. Тук изобщо даже не броим нуждата да ги поддържаш чисти, саму гнусните им лиги стигат.
Говориш като някоя превзета госпожица,вече взех да се съмнявам..............

Няма място за съмнение. Всички отдавна са наясно с факта, че той Е превзета госпожица.

GlammGirl
03-08-2009, 22:00
супер сладко е :)
ако искаш малко кученце може да си вземеш мопс , аз имам ии е суп сладък ии добричък.. :)

MakeMeLaugh
03-08-2009, 22:07
И мен не ме кефи тва да имаш животно вкъщи.
Просто мисълта, че ше лапам и дишам косми, че ше му дишам дъха, дето преди тва си е мило оная работа/чистило/къпало, че самият дом си придава една по-специфична отблъскваща миризма на животно.
Да тръгна аз за среща и то да се отърка в дрехите, дето ще излизам с тях и са свалени от тела, блях.
Виж рибките са друго нещо, нито ти мърморят, нито цапат, зяпат си там и си киснат във водата ;д;д

А бе всеки си има мнение. И аз не знам що го писах това, ама ми дойде да си го излея. Наистина ще ми бъде интересно да видя как ще ми отговорите и как се справяте с тия неща, аз не мога? :-o

SoFarSoG00d
03-08-2009, 22:24
Кучето ми си има стая с диван :)
Не ме интересува,че има косми-голяма работа,все пак се скубе само 2 пъти в годината
Зъбките се мият-няма никакъв лош дъх и никога не са текли лиги,та то спи вътре само зимата,а лятото навън в двора.

Абе за мене кучето е като човек.

Относно рибки-за мен те не са домашни любимци,имах,но котката се погрижи за тях.....

babity
03-08-2009, 22:29
Дългокосместите кучета са най - лесни за справяне с космите - ако го решеш достатъчно често всичката козина ще излиза при рясане и тези хвърчащи косми можеш да ги забравиш. Доскоро смятах, че проблемът с късите косми, които се набиват е неразрешим, но позната ме светна, че си купила от някъде някакви ролки с лепило по тях и така си чистела всички дрехи и напълно забравила за набитите си с котешки коми дрехи. Колкото до дъха, на нашият пазар вече има преголямо разнообразие от кучешки и котешки пасти и четки за зъби, както и лакомства за по - свеж дъх. Ако са ти ограничени финансите (като моите) можеш душмански да си му пълниш устата с вода и да му я плакнеш. Един от методите за добра зъбна профилактика е търкане на зъбите с марля, напоена с реванол, което смятам, че би трябвало да знаеш, че е дезинфектант и се ползва за промивка на човешки рани. Миризмата на дома може също да се избегне лесно с добра хигиена и редовно чистене на къщата, както и редовно къпане на любимеца. Някои породи се къпят веднъж седмично така, че имайки в предвид колко са парфюмирани дори животинските шампоани можем преспокойно да забравим за тази неприятна миризма, за която говорим. Виж, друг въпрос е, че ако си заможен на пазара се предлага и Шанел за кучета само срещу скромните 500Е. Въпрос на желание и възможности. При едно добро желание и определена сума пари (която за едрите породи не е никак малка) можеш да имаш каквото поискаш и пак да няма неприятни последици. Виж, за рибите е доказано, че спомагат за намаляване на кръвното налягане, но пък аквариума се мие често, а мен това не ме кефи.

п.п. Руснаците смятат козината на Самоеда за лековита и някои от развъдчиците си събират козина от кучетата и си плетат дрехи. За направата на въпросните дрехи се използва само подкосъма на кучето, който го предпазва от горещината, от водата и другите там вредни условия на средата.

MakeMeLaugh
03-08-2009, 22:36
Ма там е проблема, че не мисля да го чистя за да няма косми и през това време да се мацам.
Не мисля да му ровя в устата щото ми се гади.
А да аквариума верно има минус тцтц ;д
Ти ме изкара хипертоник бе :shock: :lol:
Има едно детско - Гръм, една животинка дето е в сфера, е па, ако животното е в такова по-може да се навия да го имам :razz:

не знам, явно сме различен тип хора, аз дори не знам дали бих ходил с момиче, дето би ми вуняло на куче/котка.

А най-странното е, че име се кефя. Интересни са ми. Постоянно мац-пис-кам на котките пред блока, забавни са ми не ги мразя хич даже, ама не и за моят дом... :)

Ко стана ся, намери ли къде ше го даваш?
Поне имаш за пример на какви не трябва да го даваш :lol:

Jesus
03-08-2009, 22:37
При мен има 1 родвайлер, зиме лете той все си е в колибата, защо ви е да ги прибирате в къщата само да чистите излишно :?

babity
03-08-2009, 22:39
Не знам защо си мислиш, че тези, които имат кучета вонят. Лично те каня да ме подушиш когато ти е удобно. Виж, потя се понякога, но никога не съм миришела на куче, въпреки факта, че всяка вечер кучето спи в леглото ми. Колкото до моето куче - не му бери дерт, все някак ще се справим.

air_J
03-08-2009, 23:09
Аз също харесвам повече малките кучета, отколкото големите - това прави ли ме педал, защото не се чувствам като такъв. Но, може пък да съм от неосъзнатите и да е време да се самопровъзглася, знам ли? :smt102

SoFarSoG00d
03-08-2009, 23:12
Всеки си има вкус-малки,големи,средни те са най-прекрасните и верни домашни любимци,харесвам ги всичките от най-големия дребосък до най-едрата порода :)

MakeMeLaugh
03-08-2009, 23:27
Окей вече съм сигурен, че не искам животно у нас и се отказвам да душа все пак ;д

Нищо лично, нито искам да обидя някой да поясня :)

Като ходят по-гости им се радвам, ама щот не са у нас ;д;д
Особено котка като седне в мене едно успокояващо приспивно ми действа ;д

SoFarSoG00d
03-09-2009, 06:57
ще бъде късмет ,ако някоя би излизала с теб,мн си превзет......

raduna
03-09-2009, 09:56
Искам да ви попитам още какво мислите за мопсовете.Четох че били много любвеобвилни и хубави кучета.Колко струват или трудно ли е отглеждането им ? :)
Мопсчетата са подходящи, ако нямаш много време да го разхождаш и играеш с него, както вече казаха са по-мързеливички и обичат да спят (докато кокер например ще те побърка, няма спирка :D ) Добрички са и са сладури, една приятелка има мопсче - истинска плюшена играчка е :-) Обаче не ми харесва, че козинката се скубе постоянно по малко, не е като мине периода на смяна и да спре да пада :? Също са склонни към затлъстяване и си имат типичните болести за породата (като всяка порода).
Аз обичам големи кучета, но за апартамент не са подходящи според мен - мъчат се. Зависи къде живееш. :)

OtherDimension
03-09-2009, 10:08
Искам да ви попитам още какво мислите за мопсовете.Четох че били много любвеобвилни и хубави кучета.Колко струват или трудно ли е отглеждането им ? :)
ти май по декоративни плъхчета си падаш само?

Loshotia
03-09-2009, 13:06
Мопсовете са големи бонбони

PiruBloodz
03-09-2009, 13:45
Английски Булдог за мен е най-готиното куче.. :D

babity
03-09-2009, 14:36
Английски Булдог за мен е най-готиното куче.. :D

Чакай бе, твоето не беше ли Американче? :-o

PiruBloodz
03-09-2009, 14:55
Питбулът ;)

Ама вече нямам кучета.. :D

Зайо*Байо
03-10-2009, 12:13
Една приятелка иска да си взима самоед , но незнае откъде , колко струва и трудно ли е отглеждането му . Някой да знае нещо по въпроса :(

Swinkenhoffer
03-10-2009, 12:58
Аз също не бих излизал с кучкарка.
:-#

Зайо*Байо, ScionOfStorm има приятел, чийто баща притежава зоомагазин(и)... може да го питаш. 8-)

Лично аз съм за прибирането на кучета от улицата/приюти, ама кой ме пита мене... :?

LittlePrincess
03-10-2009, 13:14
Какво значение има какво мислят някакви непознати за това, че ти ще си взимаш куче?? Това си е само твое решение ; )

Fjordr
03-10-2009, 13:23
Аз също не бих излизал с кучкарка.
:-#

Зайо*Байо, ScionOfStorm има приятел, чийто баща притежава зоомагазин(и)... може да го питаш. 8-)

Лично аз съм за прибирането на кучета от улицата/приюти, ама кой ме пита мене... :?


Къде ще ги прибереш? :P

В приюта и приспиване. Бързо и безболезнено.

Swinkenhoffer
03-10-2009, 13:45
Е то е ясно, че не мога да събера всички, имам си... Идеята ми беше като цяло хората да си взимат домашни любимци от там, вместо да дават луди пари... Щото един доволен процент от индивидите, които си купуват четирикраки, го правят от гъзария - за да се фукат пред тоя и оня с породистата си придобивка.
Не че в развъдниците за кучета е много розово положението, ама не говорим за това.

По тоя въпрос не съм запозната, ама има ли приюти в България? Или са само изолатори, където пребиваването на бездомните кучета далеч не е "бързо и безболезнено". Информирай се. ;)
Само до преди няколко години в Лозенец имаше някакво такова място, от което хората се оплакваха, че не могат повече да слушат писъците на пребиваните и измъчвани кучета. По времето на онова лайно Софиянски толкова пари, предназначени за кастриране и евтаназия бяха откраднати, че направо не ми се мисли. Сега се спонсорира от някаква германска фирма, управителката му е свястна жена и нещата са нормални. Но знаеш ли колко изолатори има в цяла България, където нищо не се е променило?

babity
03-10-2009, 15:17
^ Ти по - добре не я пращай в зоомагазините, че заедно със зооборсите са 1 към 1 с изолаторите. Мисля, че съм я дискутирала тази тема вече. Авторката май се е отказала вече като гледам колко се интересува, а що се отнася за самоедите се сещам за развъдник Сноусиси, ама ще излъжа къде е точно. Най - подробра информация може да се получи тук -> http://samoyedbg.goodforum.net/forum.htm

Cable
03-10-2009, 15:31
http://195.149.248.189:8080/2009-03-10/98c8451af3b787a211a50b80dc52e795_259x345.jpg

^мини шпиц :)

BoCupycake
03-10-2009, 15:47
Чухуахуа? :razz:
Ти луда ли си?!К'ва е тая мания за мини кученца да си ги носите... :razz: Един приятел има такова куче...е няма такова смешно псе.И никак не е общително. :D Много е смешно.
Пък и сама си решаваш какво да си вземеш,дали ще можеш да го гледаш или не.

п.п.И не си мисли,че е лесно и аз много исках и ся като имам ми иде да го завра някъде като почне да ми се бута.Амааа сама съм си виновна.

idioticallystupid_
03-10-2009, 19:49
По-евтино е да си вземеш мишка.Гарантирам-много е малка разликата.

babity
03-10-2009, 20:38
По-евтино е да си вземеш мишка.Гарантирам-много е малка разликата.

Глупости!!!

ScionOfStorm
03-10-2009, 21:42
Поре дека пак ме набърка, бе!

/бтв, пиши тея дни се уговорим/

т'ва малко офф

Shift
03-12-2009, 09:09
Не се излагай с тва чихуахуа, те това е куче http://vbox7.com/play:be8485b9

SoFarSoG00d
03-12-2009, 09:17
Кучето не е аксесоар,а живо същество,което има нужда от грижи и любов,за съжаление наблюдавам някакви глезли /лигли,които са си взели подобно куче за да го водят навсякъде със себе си и да го третират като част от гардероба си.

hahavteen
03-12-2009, 11:39
Аз по принцип не обичам кучета и единственото което бих се навила да си взема някога е ето такова
http://www.oekv.at/OEKV/zuechter/inserate/zwergspitz/Janes.jpg

Гледаме кучета в нас от както се помня и то все големи. В момента имаме Хофаварт и е супер красавица. Обичам си я и нито мирише лошо нито й текат лигите обаче в мойта къща не бих гледала :?
Повече обичам котки 8-)

SoFarSoG00d
03-12-2009, 13:28
Това е моето,ама още е бебе
http://prikachi.com/users/sofarsogood/81E.jpg

SoFarSoG00d
03-12-2009, 13:52
Мълчи,че си смешен/а и жалък/а.....никой не те пита дали кучето е грозно или не,а като не харесваш кучета,защо въобще напъваш маломерния си мозък да роди поредната глупост?!
Cunt......

PiruBloodz
03-12-2009, 13:55
Не се излагай с тва чихуахуа, те това е куче http://vbox7.com/play:be8485b9

Това е доста кораво куче, братовчед ми има такова, неговото е на 3-4 месеца, но е доста голямо 8-)
Но май ще го продава, или нещо такова..

SoFarSoG00d
03-12-2009, 22:31
Абе ти си крив,тъй че тишина,че имам главоболие!!!