PDA

View Full Version : Логика и логически задачки.



Страници : 1 [2] 3

Jesus
03-09-2009, 20:25
какво научи за марко поло ?

cherrypezz
03-09-2009, 20:32
Пропътувал е пътят на коприната,умеел е да разказва истории за преживяното,императора не искал да го пуска,защото имал нужда от него ама той избягал....

коприната има ли нещо общо ? :D в буквалния смисъл коприна

Jesus
03-09-2009, 20:34
Абе има 1 Гутен (или Грутен)берг той също има нещо общо, да не го объркате с Графен :D

cherrypezz
03-09-2009, 20:39
Този го имаше в 1вия 2рия урок по история,че изобретил печатарската преса :D

Ох дейм ще се сетя !!!

Jesus
03-09-2009, 20:41
отговора е кое кога става :-P

cherrypezz
03-09-2009, 20:42
Ми Гутенберг е през Ренесанса демек по късно :D

Jesus
03-09-2009, 20:44
Е то нали знаеш че не става само с ядене :-P

малко офф топик имаш ли дръжка ?

3oPuTy
03-09-2009, 20:46
Марко Поло е написал книгата си през 1298 година.,а Гутенберг е металург и изопретател,който е останал в историята с приносите си към печатарската технология през 1448 година.


Май оригинала не трябва да е напечатан,а?! :-o




Едит:Пууу докат го напиша и вие сте отговорили :D

Jesus
03-09-2009, 20:48
браво зорче :-) това е отговора, преди време ми отне няколко дена докато го измисля, а иначе оригиналният отговор е :

Стрезов забелязва, че годината, отбелязана в пърhttp://www.teenproblem.net/forum
вата страница с латински букви, не може да бъде гоhttp://www.teenproblem.net/forum
дина на изданието, тъй като е преди пътешествието
на Марко Поло. Следователно изданието е фалшиво

Seducti0n
03-09-2009, 20:49
:) Ръкопис ще да е .

cherrypezz
03-09-2009, 20:49
Да ама виж :

При все това трябва да се отбележи, че желязна печатарска преса вече е била изобретена от кореец, Чуе Йун Айи (?) през 1234 г.

Това е малко преди Марко Поло :D

Blab
03-09-2009, 20:50
Преспокойно мога да оборя малоумната загадка, ако това е отговорът.
Пише "рядко издание", книгата е печатана и издавана на множество езици, с различни наименования, под даденото заглавие е печатана 1931г. в Лондон.
Оригинал не може да бъде съхраняван, той е изгубен, а и да не беше, щеше да стои в музей, а не м/у корици в нечии домове, най-малкото ще е нечетим, непипаем(пхах):Д. Но никъде не пише "оригинал".
И така.)

едит:
О, Господи, и се радвате на подобни малоумщини?
Приличат на детективските загадки в "Мики маус" едно време:Д

3oPuTy
03-09-2009, 20:51
браво зорче :-) това е отговора, преди време ми отне няколко дена докато го измисля, а иначе оригиналният отговор е :

Стрезов забелязва, че годината, отбелязана в пърhttp://www.teenproblem.net/forum
вата страница с латински букви, не може да бъде гоhttp://www.teenproblem.net/forum
дина на изданието, тъй като е преди пътешествието
на Марко Поло. Следователно изданието е фалшиво
Чичко Гугъл ми помогна малко - признавам си :oops:
Погледнах в Уикипедия кога е живял Гутенберг и от там се досетих :oops:


Още някоя ще ни дадеш ли :grin: :oops: :grin:

Jesus
03-09-2009, 20:52
ей сърдете се на графенберг или там какъвто беше :D

Jesus
03-09-2009, 20:56
БЕЗ ГУГЪЛ

На дежурния инспектор Стрезов позвъниха
към един и половина през нощта по телеhttp://www.teenproblem.net/forum
фона — някой си Георгиев съобщаваше, че
вратата на апартамента на неговия съсед е
отворена широко, а през стъклената врата на
антрето видял в жилището безпорядък. Смята,
че апартаментът е ограбен — собственикът му
Василев имал богата колекция от ценни карhttp://www.teenproblem.net/forum
тини.
— Не пипайте нищо и не влизайте вътре! —
нареди Стрезов. — Тръгваме веднага!
На местопрестъплението се установи, че
Георгиев има право. От стените на жилището
липсваха седем картини с голяма стойност.
— Към девет и половина тази вечер — разhttp://www.teenproblem.net/forum
каза Георгиев — видях Василев да излиза с
приятели и без да искам чух, че ще вечерят
и оттам ще отидат някъде. Около единадесет
угасна електрическият ток и цялата коопераhttp://www.teenproblem.net/forum
ция беше тъмна до дванайсет. По-късно чух
тежки стъпки на стълбището. Надникнах през
моята врата и видях силуета на едър човек
с голям куфар, който слизаше надолу. Не
зная дали е бил някой от съкооператорите
или външен човек. Прибрах се, но в мен се
зароди някакво съмнение. Излязох отново на
стълбището и видях, че вратата на художника
Василев е отворена. Веднага ви телефонирах.
— А кога ли ще се върне Василев? — инhttp://www.teenproblem.net/forum
спектор Стрезов погледна часовника си. —
Нима вече е два часът?
Погледна и електрическия будилник до легhttp://www.teenproblem.net/forum
лото — той показваше също два без една
минута както часовниците на инспектора и на
Георгиев.
— Мисля, че Василев където и да е ще се приhttp://www.teenproblem.net/forum
бере. Ще го изчакаме тук и ще го попитаме
как точно с инсценирал кражбата на картините
и с чия помощ. Ясно е, че е искал да получи
застраховката за тях.
Откъде Стрезов вади заключението, че краhttp://www.teenproblem.net/forum
децът е собственикът на картините?

Blab
03-09-2009, 20:57
Леймърскооооооооооооооо.
Ще събудя брат ми, но ще изровя синьо-зеления сборник за 3-5 клас с логически задачи:Д

-----
едит:
ох, пак ли налучкване?
Кой крадец оставя вратата на ограбения дом отворена?
Може да си носи куфар, ако знае, че ще краде картини, но ако е така, безпорядъкът не се връзва. И толкоз.

ПП: Тоя инспектор е голям балама, много ме дразни:Д

3oPuTy
03-09-2009, 21:07
Леймърскооооооооооооооо.
Ще събудя брат ми, но ще изровя синьо-зеления сборник за 3-5 клас с логически задачи:Д
Като не ти харесва - не пиши!!!




По темата:Досетил се е,защото един истински крадец не би разхвърлял стаята при условие,че картините са на стената и не му се налага да ги търси.Следователно собственика се е поувлякъл в инсценировката :-D
А се е досетил,че съседа също е замесен,защото при разхвърлянето на стаята се вдига шум,който би следвало да бъде чут от съседа (все пак как може да чуе тежките стъпки,а да не чуе хауса в съседния апартамент) :D
А и ако тока наистина е бил спрян за 1 час електрическия часовник нямаше да показва точен час :?


Този път не питах чичо Гугъл,а и обещавам вече да не го питам :oops: :-)



Едит:Хммм много се разсейвам днес и все отоговарят преди мен :o

Seducti0n
03-09-2009, 21:08
Токът не е спирал.Ако беше спрял, показанията на електрическия будилник и тези на часовника на инспектора нямаше да съвпадат. :-o

Blab
03-09-2009, 21:10
Може да е с батерия.)

cherrypezz
03-09-2009, 21:10
Аз май я разгадах,но ще си мълча :-P

Jesus
03-09-2009, 21:12
Включеният в мрежата електрически будилник не
може да показва точно време, щом токът е прекъсван
в продължение на един час. Следователно някой е спрял
електричеството от таблото, като го е оставил вклюhttp://www.teenproblem.net/forum
чено за времето на кражбата единствено в апартамента
на Василев. Най-вероятно Василев е симулирал обир,
за да получи той застраховката.

Seducti0n
03-09-2009, 21:14
Може да е с батерия.)

Възможно, но обърни внимание на прилагателното електрически, не случайно е използвано.Може просто да се каже токът и будилникът. (:

3oPuTy
03-09-2009, 21:16
Хммм май мога да приема за себе си,че все пак съм я разгадала :D :grin:

Jesus
03-09-2009, 21:17
Моля ви да ми, без нападки, че да не стане някой да отнесе бан :D

Seducti0n
03-09-2009, 21:20
Погледна и електрическия будилник до легhttp://www.teenproblem.net/forum
лото — той показваше също два без една
минута както часовниците на инспектора и на
Георгиев.


Те са на местопрестъплението.
Токът не е спиран, обясних по-горе защо не е правдоподобно това твърдение. :wink:

Blab
03-09-2009, 21:20
Да "електрически" будилник няма, има електронен.
Хау лейм ис дет:Д
Премерени нападки без удивителни(и клипчета :-D ) вървят, бе, споко!:Д

Jesus
03-09-2009, 21:21
абе в тая тема само момичета пишете, къде са мъжете :(

стига спорите че т.12 :D

Seducti0n
03-09-2009, 21:27
абе в тая тема само момичета пишете, къде са мъжете :(

стига спорите че т.12 :D

8-) xarem
не се оплаквай пък ти сега
Жените сме си злобни същества, не ми казвай, че не ти е направило впечатление. :-D

Jesus
03-09-2009, 21:31
абе стига сме спамели че ще влезне васко и ще ти навлечем проблеми, а пък си хубаво момиче и не бива.

Загадката е по скоро въпрос :)
Има ли бум на темите свързани с питане дали са забременели в резултат на 14ти февруари ?

Blab
03-09-2009, 21:38
ихаа... вече и Злобюл намесихме...
*ауч*

Jesus
03-10-2009, 06:10
Попадате на изоставен остров, 3-ма оцелели след катастрофа на Дирижабълът "Лара Станфорд", другите двама са някакъв арабин и Бил Клинтън. За нещастие обаче ви хваща някакво местно племе канибали с очевидното намерение да ви яде. Хубавото е че има и шанс за спасение. Подреждат ви в редица, така че никой не вижда тези зад себе си, нямате право на никаква комуникация между вас си (има един дребничък пич в страни с отровни стрелички). 5 пера - 3 бели и 2 черни. Забучват на всеки в главата по едно, обаче няма никакъв шанс да видите своето си. Който си познае перото трябва просто да каже какво е и ако е прав го освобождават от редицата за казана. Мама му, на всичкото отгоре сте най-отпред! Как ще си познаете перото?

Ето ви малък жокер: почват да ги казват от зад на пред и последният го освобождават, уловката е защо е бил сигурен, че е познал, след това ще се сетите с какво перо е първият :)
аиде чао до към 19-20 часа :-)

Blab
03-10-2009, 08:54
Не мисля, че има уловка, само лошо и логически сгрешено условие, съответно преценяване, че хората са 5, макар условието да гласи друго.
Всеки вижда само перото на този отпред или на всички на по-предна позиция? Веднага, като извикаш залога си ли се разбира дали си познал? Кой е освободен, последният, който не си ти или само ти? Защото, ако виждаш всички пред себе си, последният в колоната ще си го познае, ако му е бяло и предпоследният ще си го познае, което не отговаря на условието, защото той не е осведомен, значи е сбъркал в предположението си. Ако последният е с черно, предпоследният пак ще си познае перото, значи не виждат всички пред себе си. Соу?

ПП:Това сме го решавали някога по математика, но не си спомням подробностите, уви:Д

Jesus
03-10-2009, 08:56
бахти комплексирах се нищо не успях да разбера от това което каза

Blab
03-10-2009, 08:58
Питам за условието, бе:Д
Всеки вижда само перото пред него, нали?
Веднага след обявяването на перо(например петият казва "бяло" и познава) го пускат?


едит:
И най-важното, петият ли бива освободен или само ти(аз:Д)?

Jesus
03-10-2009, 09:00
те са 3ма в редица и могат да виждат само перата на тези пред тях :)

Blab
03-10-2009, 09:01
кажи, че си сигурен, за да не умувам напразно:Д

Jesus
03-10-2009, 09:05
Ето малко по-подробна версия. 3ма оцелели, племето ги подрежда в редица и дава 5 пера 3 бели и 2 черни. на всеки слагат по 1 перо и може да вижда само тези който са пред него. Третият веднага познал какъв цвят е неговото, Какъв цвят е перото на 1вия

Blab
03-10-2009, 09:12
Ако е така(което ме съмнява:Д), първият и вторият са с черни пера.
И пак:
3-ият казва "бяло", освобождават го, 2-рият не е малоумен, ще се сети, че и неговото е черно. Хубаво, приемаме, че изчакват всички да си кажат перата, преди да кажат познали ли са. И пак, тъпо е, 'щото ако е така, и другите ще си ги познаят, което нарушава условието.

Много по-интересно щеше да е с петима(както я помня) и всички пера в действие:Д

Jesus
03-10-2009, 09:15
еми аз е знам със 3ма и първите 2ма са с черни

И така мили дами ето ви 1 загадка която дори българският шерлок холмс( стрезов ) не би могъл да разгадае :?

Ти и правиш комплимент че има хубави очи и усмивка тя се цупи, защо по дяволите ?

Jesus
03-10-2009, 11:50
"Великите мисли идват в главата на човека толкова рядко, че никак не е трудно да се запомнят."

Алберт Айнщайн

Алберт Айнщайн е измислил тази задача в началото на миналия век. Той смятал, че 98% от хората няма да могат да я решат. Пропорцията 98:2 и до сега не се е изменила. Ако познаете, значи принадлежите към гениалните 2 процента.

1. Има пет къщи боядисани в различни цветове: червен, зелен, бял, жълт и син;
2. Във всяка къща живее човек с различна националност: немец, швед, датчанин, норвежец и англичанин.
3. Всеки от тях пие един вид напитки, пуши една марка цигари и има едно домашно животно
4. Всеки от тях е уникален в пределите на групата (напитките, марката на цигарите, животното не се повтарят)
Въпросът е: на кого е рибката?
В търсенето на отговора ще ви помогнат следните жокери:

1. Англичанинът живее в червената къща
2. Шведа има куче
3. Датчанинът пие чай
4. Зелената къща – на ляво от бялата и...
5. ...нейният обитател пие кафе
6. Пушачът на Пал Мал има птичка
7. Живещият в къщата, намираща се в средата, пие мляко
8. Обитателят на жълтата къща пуши Дънхил
9. Норвежецът живее в първата къща
10. Пушачът на Малборо живее до собственика на котката
11. Собственикът на коня живее до пушача на Дънхил
12. Пушачът на Винфиелд пие бира
13. Домът на норвежеца е до синята къща
14. Немецът пуши Ротманс
15. Пушачът на Малборо живее до този, който пие вода

Да допуснем, че къщите са в права линия и едно от петте животни все пак е рибка :)

Това е по-лесна загадка в сравнение с предишната ми :)

53downfall
03-10-2009, 12:03
"Великите мисли идват в главата на човека толкова рядко, че никак не е трудно да се запомнят."

Алберт Айнщайн

Алберт Айнщайн е измислил тази задача в началото на миналия век. Той смятал, че 98% от хората няма да могат да я решат. Пропорцията 98:2 и до сега не се е изменила. Ако познаете, значи принадлежите към гениалните 2 процента.

1. Има пет къщи боядисани в различни цветове: червен, зелен, бял, жълт и син;
2. Във всяка къща живее човек с различна националност: немец, швед, датчанин, норвежец и англичанин.
3. Всеки от тях пие един вид напитки, пуши една марка цигари и има едно домашно животно
4. Всеки от тях е уникален в пределите на групата (напитките, марката на цигарите, животното не се повтарят)
Въпросът е: на кого е рибката?
В търсенето на отговора ще ви помогнат следните жокери:

1. Англичанинът живее в червената къща
2. Шведа има куче
3. Датчанинът пие чай
4. Зелената къща – на ляво от бялата и...
5. ...нейният обитател пие кафе
6. Пушачът на Пал Мал има птичка
7. Живещият в къщата, намираща се в средата, пие мляко
8. Обитателят на жълтата къща пуши Дънхил
9. Норвежецът живее в първата къща
10. Пушачът на Малборо живее до собственика на котката
11. Собственикът на коня живее до пушача на Дънхил
12. Пушачът на Винфиелд пие бира
13. Домът на норвежеца е до синята къща
14. Немецът пуши Ротманс
15. Пушачът на Малборо живее до този, който пие вода

Да допуснем, че къщите са в права линия и едно от петте животни все пак е рибка :)

Това е по-лесна загадка в сравнение с предишната ми :)


С чиста съвест си казвам че не можах да я реша. :)
Обаче сега си мисля че всички тука ще станат гений и да коментират колко е лесна тая задача :D аре да ви видим.

Jesus
03-10-2009, 12:07
Забравих да кажа без google или друг интернет помощник !!!

жокер : трябва ви табличка и задачата се решава за 40-60 мин :)

Jesus
03-10-2009, 13:43
Бачо ти Алберт е бил женкар и здравата им го заби с тая загадка, изглежда че това ще е последната :(

3oPuTy
03-10-2009, 14:19
:-D Тази я знам,но ще изчакам другите да се появят и да се пробват да я разгадаят :-D

Jesus
03-10-2009, 14:21
а предишната точно преди тази не можеш да е разгадаеш :-P дори и батко ти алберт не би могъл :(

3oPuTy
03-10-2009, 14:25
а предишната точно преди тази не можеш да е разгадаеш :-P дори и батко ти алберт не би могъл :(
Там не се изисква логика,а налучкване ;)
А и защо не кажеш отговора :-)

Jesus
03-10-2009, 14:26
отговора на кое ?

3oPuTy
03-10-2009, 14:30
На

Ти и правиш комплимент че има хубави очи и усмивка тя се цупи, защо по дяволите ?

Jesus
03-10-2009, 14:33
ако го знаех, ехеееееееееееееее, тва жените сте много сложни същества, а има 1 седмица в месеца през която сте отвратителни, тва е друга тема. Не мога да го проумея, ти и казваш, че има хубава усмивка и прекрасни очи а тя започва да се цупи, това никой не може да ви разбере.
Има 2 вида хора: такива който не разбират жените, и жените :(

3oPuTy
03-10-2009, 14:55
ако го знаех, ехеееееееееееееее, тва жените сте много сложни същества, а има 1 седмица в месеца през която сте отвратителни, тва е друга тема. Не мога да го проумея, ти и казваш, че има хубава усмивка и прекрасни очи а тя започва да се цупи, това никой не може да ви разбере.
Има 2 вида хора: такива който не разбират жените, и жените :(
:-D Ми просто някои от нас не обичат комплиментите :) В смисъл все си мислим "това не ми е хубаво,онова не ми е хубаво" и за това не хапесваме комплиментите :) (пффф,че тъпо го написах :D )
Нооо нека не излизаме от темата,че може някой мод да ни се ядоса и да завърти ключа :-D :o :-D

Jesus
03-10-2009, 15:00
(аз се знам с някой от модовете така че споко) Никой ли не знае загадката на алберт ?

Blab
03-10-2009, 15:37
3 клас при Сеньората, бате.
Дайте нещо по-така!;

Jesus
03-10-2009, 15:39
Какво по-така искаш ? това е 8/10 :)

Blab
03-10-2009, 15:40
9/10
10/10
Нещо по-така!:Д

Jesus
03-10-2009, 15:41
е това е доста над възможностите ми, все пак трябва да знам отговора, а това на алберт сме го решавали 2-3 човека и помня отговора :D

m3talmania
03-10-2009, 16:07
Александров - поет - носи книга на Димитров - след размяната с Борисов, чете пиеса на Константинов

Борисов - астроном - носи книга на Константинов - след размяната с Александров, чете Димитров

Константинов - драматург - носи книга на Борисов, съответно чете за астрономията

Димитров - белетрист - носи поезия от Александров
Димитров е автор на няколко произведения, а белетристът е издал своята първа книга. Следователно Димитров не е белетрист, а астроном (след установените професии на другите). Всичко друго ти е вярно. :P

Blab
03-10-2009, 16:09
твърде добре:)

Jesus
03-10-2009, 18:06
Норвежецът е в първата къща (усл. 5), която е до синята къща (усл. 13); зелената къща е отляво от бялата (усл. 4) => норвежецът не е в тях, не е и в червената (усл .1) => живее в жълтата къща => пуши Дънхил (усл. 9). Не пие чай (датчанин, усл. 3), кафе (зелена къща, усл. 6), мляко (средна къща, усл. 8 ), бира (пуши Уинфилд, усл. 12) => пие вода. Няма куче (швед, усл. 2), птичка (пуши Пал Мал, усл. 7), кон (живее до него съгласно усл. 11) => има котка или рибка.

=>жълта/норвежец/Дънхил/вода/котка или рибка/първа къща

Втората къща, която е синя (усл.13): В нея не е англичанинът, който е в червената (усл. 1). По усл. 15 в нея живее пушачът на Mарлборо, тъй като той има съсед, които пие вода (но това не е немецът, който пуши Ротманс, усл. 14). По усл. 11 в нея е мъжът, който гледа кон, тъй като той живее до този, който пуши Дънхил (но това не е шведът, който гледа куче, усл 2). Остава това да е датчанинът. По усл. 3 той пие чай.

=> синя/датчанин/Марлборо/чай/кон/втора къща

По усл. 1 англичанинът живее в червената къща. Той не пие вода, чай, както и кафе (зелена къща, усл. 6). Не пуши Дънхил, Марлборо, както и Ротманс (немец, усл. 14). По усл. 4 зелената къща е отляво на бялата, т.е неговата къща е отляво на зелената (трета) или отдясно на бялата (пета).
Остава му да пие мляко или бира и да пуши Пал Мал или Уинфилд.

=>червена/англичанин/Пал Мал или Уинфилд/мляко или бира/трета или пета къща

Ако англичанинът пуши Уинфилд, то пие бира (усл.12) => ако пуши Пал Мал, остава възможността да пие мляко, от където пък следва, че трябва да живее в третата/средната къща (усл. 8 ). Това означава, че ако пуши Уинфилд и пие бира остава възможността да живее в петата къща.

=>червена/англичанин/Пал Мал/мляко/трета къща
или
=>червена/англичанин/Уинфилд/бира/пета къща

По усл. 14. немецът пуши Ротманс. Не пие вода, чай, бира (пуши Уинфилд, усл. 12). Не гледа кон, куче (швед, усл .2), птичка (пуши Пал Мал, усл. 7). Живее в зелената или бялата къща. Остава му да пие кафе или мляко и да гледа котка или рибка. По усл. 6 ако живее е зелената къща, пие кафе => ако живее в бялата къща, пие мляко. Ако е в бялата къща и пие мляко, трябва да живее в третата/средната къща (усл. 8 ), но тогава зелената къща, която е отляво на бялата (усл. 4), става втора по ред къща, а вече е определено, че втората къща е синята. Остава немецът да живее в зелената къща и да пие кафе. Тази къща не може да бъде трета (в нея се пие мляко, усл. 8 ) или пета (бялата е надясно от зелената и би била шеста, усл. 4) => немецът живее в четвъртата къща

=>зелена/немец/Ротманс/кафе/котка или рибка/четвърта къща

По усл. 2 шведът гледа куче. Не пие вода, чай, кафе. Не пуши Дънхил, Марлборо, Ротманс. Живее в бялата къща (само тя остана), която по усл. 4 не може да бъде трета. Тогава шведът живее в петата къща, а англичанинът живее в третата, като пуши Пал Мал и по усл. 7 гледа птичка.

=>червена/англичанин/Пал Мал/мляко/птчика/трета къща
=>бяла/швед/Уинфилд/бира/куче/пета къща

По усл. 10 пушачът на Марлборо (втора къща) живее до този, който гледа котка => котката е в първа или трета къща. Тъй като е определено, че в третата къща има птичка => котката е в първата къща

=>жълта/норвежец/Дънхил/вода/котка/първа къща

=>зелена/немец/Ротманс/кафе/рибка/четвърта къща

Рибката е при немеца.

cherrypezz
03-10-2009, 19:36
К'во стана тука? 8-)

Jesus
03-10-2009, 19:38
ми никой няма загадка :(

cherrypezz
03-10-2009, 19:46
В такъв случай....мисля,че си знаеш работата 8-)

Jesus
03-10-2009, 19:49
зарибих се по новото(старо) аниме Street Fighter 2 и нз кога ще пусна нова загадка, ако искаш пусни ти :)

cherrypezz
03-10-2009, 19:54
Окей...

В кафенето се срещнали трима приятели: Белчев,Чернев и Русев. Единият от тях имал руса коса, другият черна, а третият бил вече побелял.

-Интересно- казал по едно време чернокосият-цвета на косата на никой от нас не отговаря на името.
-Вярно ! - рекъл Белчев.

Какъв цвят има косата на Русев?

Jesus
03-10-2009, 20:00
белчев е с руса, русев е с черна а чернев е с побеляла

cherrypezz
03-10-2009, 20:03
Уау...праелно :D

И...НЕ не пуснах лесна,за да дойде твоят ред по-бързо и да пуснеш ти....нееее... :oops:

Jesus
03-10-2009, 20:06
две жени ядат сладолед на топки, едната го ближе другата случи, коя от 2те е женена ?

cherrypezz
03-10-2009, 20:15
по халката 8-)

Jesus
03-10-2009, 20:17
еми твой ред е :)

cherrypezz
03-10-2009, 20:19
Мързи ме.
Защо? 8-)

Jesus
03-10-2009, 20:20
от къде да знам, то вие жените сами не знаете какво и защо го правите

Fjordr
03-10-2009, 20:22
http://bgflash.com/flash/2995

cherrypezz
03-10-2009, 20:26
http://www.forumpakistan.com/priest-gost-logic.html

Blab
03-11-2009, 05:55
http://godtower.com/

53downfall
03-11-2009, 10:38
Петък е и ако продължите да учите още,за всеки ден учене получавате един ден свободен.Въпросът ми е петък другата седмица колко свободни дни ще имате?
Аз си я измислих неска в часовете :) .

InnchetO
03-11-2009, 10:42
Петък е и ако продължите да учите още,за всеки ден учене получавате един ден свободен.Въпросът ми е петък другата седмица колко свободни дни ще имате?
Аз си я измислих неска в часовете :) .
0 защото ни е мързяло да продължим 8-)

53downfall
03-11-2009, 10:44
Петък е и ако продължите да учите още,за всеки ден учене получавате един ден свободен.Въпросът ми е петък другата седмица колко свободни дни ще имате?
Аз си я измислих неска в часовете :) .
0 защото ни е мързяло да продължим 8-)

8-) опитай пак

InnchetO
03-11-2009, 10:47
Петък е и ако продължите да учите още,за всеки ден учене получавате един ден свободен.Въпросът ми е петък другата седмица колко свободни дни ще имате?
Аз си я измислих неска в часовете :) .
0 защото ни е мързяло да продължим 8-)

8-) опитай пак

бЪ ли гУ .. 8 ? :-o

53downfall
03-11-2009, 10:50
Петък е и ако продължите да учите още,за всеки ден учене получавате един ден свободен.Въпросът ми е петък другата седмица колко свободни дни ще имате?
Аз си я измислих неска в часовете :) .
0 защото ни е мързяло да продължим 8-)

8-) опитай пак

бЪ ли гУ .. 8 ? :-o

Стига де :-o все пак има няква уловка не е толкова очевидно.

InnchetO
03-11-2009, 11:02
оо деа знам бе чОек 8-) дай нещо по аЙлЯк :lol: :lol:

53downfall
03-11-2009, 11:04
оо деа знам бе жена 8-) дай нещо по аЙлЯк :lol: :lol:

Много се надявам тва с жената да е сърказъм щото аз съм си мъж :)

InnchetO
03-11-2009, 11:06
къде видя жена па ти бе ? 8-) :lol:
хахахаха ;дд

пп. извинявай, незнаех :)

3oPuTy
03-11-2009, 11:11
Петък е и ако продължите да учите още,за всеки ден учене получавате един ден свободен.Въпросът ми е петък другата седмица колко свободни дни ще имате?
Аз си я измислих неска в часовете :) .
0 защото ни е мързяло да продължим 8-)

8-) опитай пак

бЪ ли гУ .. 8 ? :-o

Стига де :-o все пак има няква уловка не е толкова очевидно.
1 :-o

53downfall
03-11-2009, 11:13
не

53downfall
03-11-2009, 11:14
Аре ще ви дам жокер.
Събота и неделя са попринцип почивни дни.

InnchetO
03-11-2009, 11:14
3 ? :-o

53downfall
03-11-2009, 11:17
Не ама няма смисъл да налучквате кажете що мислите така.

InnchetO
03-11-2009, 11:20
Еми аз мислех 3 щото до този петък сме учили 4 дена и имаме 4 почивни днии..като махнем и съботата и неделята.. :-o даже не са 3 :D
1 или 2 ? :-o

3oPuTy
03-11-2009, 11:20
Не ама няма смисъл да налучквате кажете що мислите така.
Мисля,че е 1,защото казваш:

Въпросът ми е петък другата седмица колко свободни дни ще имате?
А петък си е един-единствен ден,така че няма как дните да са повече


А иначе отговора може да е 0 ако събота и неделя не учим ;)



Честно казано нещо логиката май ти куца :D

53downfall
03-11-2009, 11:23
Ооох ебии му майката аз си мисля по мои си начин и дайте напрао да си кажа,пък и може да куца нещо.
Значи след петък имаме 2 почивни събота и неделя ако учим събота получаване свободен ден понеделник,ако учим и неделя получаваме свободни дни понеделник и вторник и така до петак и фактически си оставаме пак със събота и неделя демек 2 дни :-D .

InnchetO
03-11-2009, 11:28
ааах.. демек познах ли ? :D

както и да е :) ето нова :P

Намирате автомобил, в който има труп. Очевидно се касае за убийство - има няколко рани от куршум в тялото. Пистолетът, с който е извършено убийството е до задната гума на колата. Самата кола е заключена, а ключовете са вътре. Всички прозорци са вдигнати. Никъде няма дупки от куршуми. Как е извършено убийството, така, че пистолетът да е вън от колата? Имайте предвид, че убиецът не е бил в колата, не е заключил излизайки и оставяйки ключовете вътре...

Какво е станало?

53downfall
03-11-2009, 11:32
Ми колата е била без покрив тип готино ферари :D
И очевидно човека е бил застрелян от разтояние.

InnchetO
03-11-2009, 11:35
ох да :D

аз намерих една много интересна, но не и знам отговора :(
ако искате може сами да се опитаме да го разгадаем :)

Ето я:
В един престолен град дошъл мъдрец. След като разглеждал града за 3 дена отишъл на аудиенция при царя. Царят го попитал дали му е харесъл града, а мъдрецът отговорил:
"Да - градът е много хубав, но има един проблем - има много неверни жени"
На другия ден царят издал заповед всеки, който разбере за жена си че е невярна да я убие.
Първият ден не се случило нищо.
На втория също.
На третия ден градът осъмнал с новината, че часовникарят е заколил жена си.
Колко са били неверните жени в града, ако всеки мъж знае за другите неверни жени, а за своята мисли, че е вярна.
(трябва да дадете и обяснение)

53downfall
03-11-2009, 11:41
Има много вероятности.
Не мога да си опиша логиката :D мисля че или всички жени са неверни или всички без една.

InnchetO
03-11-2009, 11:45
Има много вероятности.
Не мога да си опиша логиката :D мисля че или всички жени са неверни или всички без една.
и аз мисля така :-D Просто число неможе да се назове, защото нямаш определен брой жители нито брой жени и мъже.. според мен по логично е всички да са неверни защото мъдреца казва, че има МНОГО неверни жени.. :-o

53downfall
03-11-2009, 11:49
Веднъж в учебника по математика на сестра ми (2 клас) попаднах на нещо много тъпо писано от професора Х от университета Х
Един дядо хванал няколко риби на връщане дал няколко на съседа,колко риби хванал дядото?
Отговора е 19 :-D нямам си дори блиска представа как го получават и тва с неверните жени ми прилича малко на това :) .

InnchetO
03-11-2009, 12:00
Веднъж в учебника по математика на сестра ми (2 клас) попаднах на нещо много тъпо писано от професора Х от университета Х
Един дядо хванал няколко риби на връщане дал няколко на съседа,колко риби хванал дядото?
Отговора е 19 :-D нямам си дори блиска представа как го получават и тва с неверните жени ми прилича малко на това :) .

хаха супер :D
Може би ако се намери някой да ни обесни логиката ще бъде по-така амааа.. няма такива :-D ии както и д ае дайте някоя друга :)

Jesus
03-11-2009, 13:55
Ето 1 от мен :
Коя е най-известната жена свързана с математиката ?

жокер майка е на някой 8-)

RiseGirl
03-11-2009, 14:02
Еми Ньотер ?

едит: ако не е тя, подскажи с инициали

Jesus
03-11-2009, 14:06
Не е тя, казах, че тя е майка на някого :D Така че мога да ти каза с коя буква започва името на сина и :) има ли нужда ?

3oPuTy
03-11-2009, 14:11
Добре бе :-x
Нали темата е със заглавие "Логика и логически задачи",а започнахте да пускате все повече въпроси с налучкване,такива без грам логика или задачи,на които дори не знаете отговора ...
Нека не излизаме от темата,а?! :o :x :o

RiseGirl
03-11-2009, 14:12
не са една или две...

просто налучквам
София Ковалевска или Софи Жермен

тези са по-известните.

Jesus
03-11-2009, 14:15
Най известната жена свързана с математиката е майката на Огюстен Луи Коши, това има всява страх във всеки студент :( И най често не си взимат изпитите заради майката на този, в отговор на което те доста често и пращат много "мили" поздрави :)

Swinkenhoffer
03-11-2009, 14:45
Най известната жена свързана с математиката е майката на Огюстен Луи Коши, това има всява страх във всеки студент :( И най често не си взимат изпитите заради майката на този, в отговор на което те доста често и пращат много "мили" поздрави :)
Тая теорема на Коши ми бърка в мозъка... падна ми се на изпита.
Осрах се. :D

Jesus
03-11-2009, 14:57
Коши и Хайне, тва техните майки всекидневно получават "богословии", особено тази на Коши този какво ли не е измислил :( ужасен е :(

Ето новата загадка :) без да искал съм сложил пуска след малко ще кача друга :)


Разправете ми още веднъж —
обърна се Стрезов към собственика на „Волгата", — как ви откраднаха коhttp://www.teenproblem.net/forumлата, но този път по-подробно.
— Както ви казах вече — започhttp://www.teenproblem.net/forumна Стефанов, — имам лека кола
„Волга" СВ . . . нов модел, сива, на около три хиляди километра. . .
— Един момент, прощавайте, че ви прекъсвам, но не можете ли да си спомните по-точно... За нас това е важно.
— Разбира се, че мога, — усмихна се Стефанов. — Кола1а я имам отhttp://www.teenproblem.net/forumскоро и, така да се каже, очи не свалям от нея. . . Километражът й показваше 3050—3055.
— Това сигурно ще ни помогне. А случайно да си спомняте колко бензин сте имали в резервоара?
— Приблизително 10—15 литра, не повече.
— Да, не са малко. . . Но проhttp://www.teenproblem.net/forumдължавайте, разправете кога и как сте видели крадците.
— Беше към десет и половина — единадесет часа. Жена ми си бе легнала. Тъкмо се готвех и аз да си легна, когато чух шум на улицата. По-скоро от любопитство хвърлих един поглед навън. Тъмно беше, но все пак успях да различа фигурите на двама души, спрели с мотопед до колата ми. Отворих прозореца, за да видя по-добре какво правят. Едиhttp://www.teenproblem.net/forumният придържаше мотопеда и освеhttp://www.teenproblem.net/forumтяваше с фара му колата ми, а друhttp://www.teenproblem.net/forumгият се опитваше да я отключи. Докато се съвзема от изненадата, онзи, дето се опитваше да и отключи, успя. . . Тогава се развиках. . . Крадците ме чуха. Единият запали мотопеда, метна се на него и потегли. Другият запали колата и двамата бързо изчезнаха от погледа ми. Поhttp://www.teenproblem.net/forumнечих да се втурна след тях, но съобhttp://www.teenproblem.net/forumразих, че е безсмислено. . . От виhttp://www.teenproblem.net/forumковете ми, жената се събуди, разhttp://www.teenproblem.net/forumправих й какво бе станало. Мина доста време, докато съобразим как да постъпим. Нали нямаме телефон. Най-после реших да дойда при вас. Това * всичко — завърши Стефаhttp://www.teenproblem.net/forumнов.
На вратата се почука и в кабинета влезе старшината Варадин.
— Е, Варадине, нещо ново?
— Да, другарю полковник. Човеhttp://www.teenproblem.net/forumкът има късмет. Намерихме колата му обърната в едно дере. Е, сериозно разнебитена, но. . . — Варадин се обърна към Стефанов: — Нали ще поhttp://www.teenproblem.net/forumлучите застраховката, ще си я опhttp://www.teenproblem.net/forumравите. . . — Виж, в това вече се съмнявам, Варадине. Не за поправянето, а за застраховката — Стрезов се надигна от креслото и загледа втренчено собhttp://www.teenproblem.net/forumственика на „Волгата" — Защо се опитвате да ме заблуждавате, Стефанов? А сега ми обяснете две неща
първо, от какво ви е тази подутина на челото и второ — къде сте пили снощи, преди да катастрофирате? Какви са основанията на инспекhttp://www.teenproblem.net/forumтор Стрезов да мисли така ?

cherrypezz
03-11-2009, 17:11
Малко тъп въпрос,ама фарът на мотопеда може ли да свети,ако той (мотопедът) не е запален?

Jesus
03-11-2009, 17:13
мимче, работи на принципа на динамото, повече от това не мога да ти кажа :-)

cherrypezz
03-11-2009, 17:16
Оф отивам да се метна от някъде.Не ми се мисли.

Jesus
03-11-2009, 17:19
е ти го разгада на 99% сега не искаш да го довършиш :?

3oPuTy
03-11-2009, 17:29
Не съм 100% сигурна,но динамото не преобразува ли механичното движение в екектричество :-o
Ако е така няма как фара да свети,след като е бил запален :) За жалост и на Стефанов (както и на мен) не му се е отдавала физиката и не е знаел тази подробност :)

Jesus
03-11-2009, 17:36
Познахте :) скоро ще има нова :) Ето я :

— Добре! — каза инспектор Стрезов. —
Дотук всичко е ясно. А сега, много ви моля,
другарю Николаев, повторете пак при какви
Обстоятелства забелязахте тази кола, за която
става дума!
Николаев вдигна рамене.
— Нали ви казах, връщах се снощи от Саhttp://www.teenproblem.net/forum
моков. И точно на завоя там видях колата да
идва срещу мен. Един бял фолксваген. Ако
знаех само какво се е случило, веднага щях
да спра!
— Тази кола е блъснала човек по пътя и е изhttp://www.teenproblem.net/forum
бягала — забеляза инспектор Стрезов. — Впроhttp://www.teenproblem.net/forum
чем, както личи от документите ви, вие сте
положили скоро изпит за правоспособност,
нали?
— Няма и година — рече Николаев. —
Но какво общо има това с историята?
— А, не, нищо. После?
— Направи ми наистина впечатление, че
караше много бързо, едва не се блъсна в мен.
Извих в последния миг!
— Но не спряхте, нали?
— Не, не спрях, но право да си кажа —
много се ядосах. Затова и погледнах за ноhttp://www.teenproblem.net/forum
мера. Новичка кола имам, и да ме удари! Посhttp://www.teenproblem.net/forum
ле — нали знаете — аз съм млад шофьор, аз
ще бъда виновният!
— А, това не се знае! — усмихна се Стреhttp://www.teenproblem.net/forum
зов. — Значи казвате, бял фолксваген, с чужд
номер?
— Така беше. Номерът успях ясно да заhttp://www.teenproblem.net/forum
бележа, защото светеха опознавателните свет¬
тлини, а страничното ми огледало беше чисто.
И въобще нямаше да го запомня, но тия ос¬
морки са много характерни!
— Да — рече Стрезов и погледна листа
пред себе си. — Бял фолксваген, номер осемhttp://www.teenproblem.net/forum
десет и осем нула осем, А-Хикс,такива са ноhttp://www.teenproblem.net/forum
мерата на колите на някои западни държави.
Момент, да видя на кои!
Стрезов отново се загледа в листа, след това
извади от чекмеджето на писалището си един
справочник и започна да прелиства страниhttp://www.teenproblem.net/forum
ците.
— Мда. , . — каза той. Беше намерил неhttp://www.teenproblem.net/forum
що. — Холандия, например, а. . . ето, има
и други! Добре, после какво направихте?
— Ами нищо! Прибрах се в София. На окоhttp://www.teenproblem.net/forum
ловръстния път ме спряха за проверка на доhttp://www.teenproblem.net/forum
кументите, но всичко беше в ред.
— И добре, че са ви спрели — рече Стреhttp://www.teenproblem.net/forum
зов, — иначе сега нямаше да можем да ви наhttp://www.teenproblem.net/forum
мерим. Вие сте важен свидетел?
В това време се почука на вратата. Влезе
лейтенант Апостолов и мълчаливо постави на
писалището пред Стрезов един лист. Стрезов
хвърли бегъл поглед по него и вдигна очи към
Николаев, който седеше невъзмутим.
— А знаете ли — подхвърли Стрезов, — че
такъв чужд фолксваген няма в страната?
— Откъде мога да зная?
— Остава да се предположи, че не ни казhttp://www.teenproblem.net/forum
вате истината. И аз вече знам защо! — каза
Стрезов.
Защо, наистина?

3oPuTy
03-11-2009, 17:54
Само малко не разбрах ... Стрезов знае,защо Николаев е излъгал или знае,с какво точно е излъгал :)

Ако е за това,с какво точно е излъгал:
Ми щом колата е била с такава скорост,просто няма как Николаев да види номера й :)

Jesus
03-11-2009, 17:55
да в номера е уловката и стрезов знае защо се е объркал :)

3oPuTy
03-11-2009, 17:58
Забих ... ](*,) ](*,) ](*,)
Май е време да се рестартирам :D



Едит:Абе тоя номер 8808,който явно е измислен от да не е датата,на която Николаев е държал изпита си за правоспособност?! (8.8.08 год.) :D

3oPuTy
03-11-2009, 18:21
Айде кажи деееее :)
На правилна следа ли съм с тая дата или не?! :-D

Jesus
03-11-2009, 18:24
абе уловката е в номера и как го е видял, това си е номер а не дата :)

Пост № 2 000 :grin:

3oPuTy
03-11-2009, 18:25
Еее значи първия път съм познала,но ти мааалко странно ми отговори (или на мен прекалено много ми се спи вече) и не схванах :lol: :lol: :lol:
Честит 2 000 пост =D>

cherrypezz
03-11-2009, 20:12
В страничното огледало номерът се вижда наобратно :D

ПП: точка :D

Jesus
03-11-2009, 20:12
мисля че си имаме гений :P

TERRORMACHINE
03-12-2009, 09:18
Пост № 2 000 :grin:ти за тва ли живееш бе?

Jesus
03-12-2009, 15:59
Един човек си вървял и видял едно ябълково дърво, на което имало ябълки. Качил се на него и нито брал ябълки, нито ял ябълки, но когато слязъл от него на дървото нямало нито една ябълка.
Какво е станало?

bloodyF
03-12-2009, 17:04
На дървото е имало 2 ябълки, той е набрал една ябълка и е изял една ябълка?

Jesus
03-12-2009, 17:12
правилно :)
ето е новата колко човека има на картинката

http://behdad.org/blog/mces/image/12or13.gif

sexy_baby_originale
03-12-2009, 18:15
Понеже има четири стени без входове и изходи, следователно няма от къде да влезне въздух, светлина, камоли нещо друго. Та двамката са решили да се напият, понеже нямало измъкване от тази клопка и хоп в пиянството си са изпочупли шишетата и са умрели от алкохола под масата.

cherrypezz
03-12-2009, 18:26
:D

Jesus
03-12-2009, 18:29
:D

не се смей кажи отговора :)

cherrypezz
03-12-2009, 18:35
13 :-P

Jesus
03-12-2009, 19:22
Не позна 12 са, твой ред е :)

cherrypezz
03-12-2009, 19:28
Абе ей :twisted: един път са 12 друг път са 13. :D

Jesus
03-12-2009, 19:32
Ромео се прибира от купон пиян вкъщи. Ляга на леглото и заспива. През нощта се буди от жажда и в просъница напипва буркан, след като изпива течноста в него заспива. На сутринта се буди и вижда Жулиета мъртва.

Какво е станало и защо Жулиета е мъртва!?

cherrypezz
03-12-2009, 19:39
Това съм го чувала :D
Напомня на 1вата :-D

Jesus
03-12-2009, 19:57
отговора е важен, а не че си го чувала :)

KoRnFlAkE
03-13-2009, 01:35
жулиета е риба и ромео е изпил водата, в която тя е била?

cherrypezz
03-13-2009, 05:09
Е така предоставям възможността на другите да отговорят. :D

Jesus
03-13-2009, 08:32
Отговора е правилен, но даите нова загадка :)

RiseGirl
03-13-2009, 10:53
град в България написан на латиница се състои от знаците на 4 елемента от периодичната система и изотоп на водорода... кой е той? :)

Lucho
03-13-2009, 11:07
град в България написан на латиница се състои от знаците на 4 елемента от периодичната система и изотоп на водорода... кой е той? :)
Пирдоп ? Кажи първата буква.

RiseGirl
03-13-2009, 11:29
хах, да.... и да се почне налучкването, а ако я кажа става супер лесно!

Jesus
03-13-2009, 11:35
госпожице бихте ли казали 1 от елементите ?

RiseGirl
03-13-2009, 11:42
изотопа е тритий :)


друга подсказка: не е морски град

Jesus
03-13-2009, 11:47
а възможно ли е да е старинно име ?

RiseGirl
03-13-2009, 12:26
не :)

Jesus
03-13-2009, 12:33
а в коя част на България е ?

RiseGirl
03-13-2009, 12:37
Североизточна

3oPuTy
03-13-2009, 12:49
Силистра :D

Ама по-скоро е с 3 елемента :D,така че едва ли е верен отговор,нали :D

RiseGirl
03-13-2009, 13:14
всъщност, позна :Д

Si-силиций
Li- литий
S- сяра
T- тритий
Ra- радий

ти си наред :)

3oPuTy
03-13-2009, 13:18
всъщност, позна :Д

Si-силиций
Li- литий
S- сяра
T- тритий
Ra- радий

ти си наред :)
Хах малкото ми,скапано градче :grin: :D Не се бях замисляла за подобни загадки свързани със Силистра :-) :-) :-)


А иначе аз предпочитам да решавам загадките,а не да ги измислям или копирам от някъде :-D Ако има друг желаещ нека той да пусне :oops:

RiseGirl
03-13-2009, 13:25
да, полезни са :)
хайде тогава аз...

Полунощ е... вали дъжд, можем ли да очакваме, че след 72 часа ще пече слънце?

3oPuTy
03-13-2009, 13:27
Не,защото отново ще е полунощ :D

RiseGirl
03-13-2009, 13:32
хм, да тази беше лесна, за досещане по-скоро :Д

Отново закъсняваш за среща. И в последният момент си спомняш, че обувките ти са дадени на обущар. Но имаш резервен план, на тавана има 5 чифта черни обувки и 5 чифта кафяви обувки. Само че си забравил да смениш изгорялата крушка.... В колата имаш фенерче, но не разполагаш с толкова време. Бързо отиваш на тавана и почвате пипнешком да взимаш обувки. За съжаление, всичките обувки са еднакви, така че не може да се ориентираш по формата. Нямаш време да влизаш и излизаш, а не може да изнесеш всичките обувки. Какъв е минималния брой обувки, който трябва да вземеш, за да си сигурен, че ще имаш поне 1 чифт с еднакъв цвят?

3oPuTy
03-13-2009, 13:36
11? :P

RiseGirl
03-13-2009, 13:38
сече ти пипето :Д
верен отговор.


аз се изчерпах, давайте вие... :)

Jesus
03-13-2009, 14:13
Вие сте в студена къща през зимата. Тъмно е, а Вие имате само една кибритена клечка..
В къщата има 1 свещ и 1 печка на дърва..

Кое ще запалите първо?

RiseGirl
03-13-2009, 14:17
кибритената клечка?

Jesus
03-13-2009, 14:20
Правилно :)

Осъдили престъпник на доживотен затвор, но след няколко години на краля се родил син и решил да амнистира заподозрените.
На този с присъда [доживотен затвор] решили да подарят половината му живот.

Как са определили колко точно е половината от живота за да изпълнят присъдата?

RiseGirl
03-13-2009, 14:26
Назначили го на работа в затвора на половин работен ден.
Един ден работи като свободен в затвора, друг като затворник без право на излизане.

Jesus
03-13-2009, 14:29
стига си чела от нета 8-)

Един човек бил заключен в стая, цялата в бетон, с желязна врата и единственото нещо, което можело да я отключи, било топче за пинг-понг, което трябвало да се пусне в един малък процеп, специално предназначен за пускане на такива топчета и нищо друго, освен топче за пинг-понг.
И така, човекът можел да избяга от стаята, едва когато се отвори желязната и неразбиваема врата, а тя се отваряла само когато пусне топчето за пинг-понг. Човекът бил дибидюс гол и нямало нищо нито в стаята, нито пък някакви други инструменти.
Единствената му надежда била в забитата в пода 15 см. висока и тънка точно колкото да влезе топче за пинг-понг тръба, но и точно колкото да не може да бръкне и да извади топчето.
На дъното действително имало топче за пинг-понг, но човека нямало как да го извади или поне това се пита в задачата..

Как ще го извади?

отговора е доста як :lol:

RiseGirl
03-13-2009, 14:34
и на идея си нямаш що загадки сме изрешавали в скучните часове... 8-)
плюс това гугъл се бъгна...


"върши си работата" в тръбата?

Jesus
03-13-2009, 14:40
Явно трябва сменя източника или пак да почна със Стрезов 8-) ето още 1

Азис искал да влезе в Спартакус за да се види с Евгени Минчев но точно когато наближил входа разбрал, че за да влезеш се искала някаква парола. На входа стоял един едър Аss-контрол, който проверявал дали влизащите я знаят. Азисчо се скрил зад ъгъла и започнал да слухти за паролата и когато дошъл първия гей, чул следния диалог:
-7! - казал гарда.
-5! - му отговорил гея и гарда го пуснал.
Дошъл втори гей:
-6! - казал гарда.
-4! - му отговорил гея и гарда го пуснал.
Трети лимон дошъл:
-5! - казал гарда.
-3! - му отговорил гея. Гарда пуснал и него.
Азисчо вече схванал логиката и решил да се пробва да влезе.
Доближил гарда с мека стъпка, а на свой ред контрола го огледал от главата до задника и му казал:
-4! А Азис му отговорил:
-2! - последвалото не може да се опише с думи прости, а просто трябва де се види на някой порно канал :) Но така или иначе Азис не бил пуснат в Спартакус, защото явно сбъркал паролата!

Какъв е правилният отговор, който е трябвало Азис да даде?

RiseGirl
03-13-2009, 15:05
6?

Jesus
03-13-2009, 15:09
:x пак позна

През 1909г. Август Хорх напуска предприемаческата фирма, с която се занимава до момента и основава автомобилно предприятие. Автомобилите "Хорх" определено стават известни, но неочаквано следва съдебен процес за името "Хорх", като търговска марка и новото предприятие бързо сменя името си, без то да загуби нищо от смисъла си. Днес то е дори по-известно от всякога.

Кое е името?

RiseGirl
03-13-2009, 15:14
с малка подсказка от татко :D

Audi...


пп: а убий ме

3oPuTy
03-13-2009, 15:16
:x пак позна

През 1909г. Август Хорх напуска предприемаческата фирма, с която се занимава до момента и основава автомобилно предприятие. Автомобилите "Хорх" определено стават известни, но неочаквано следва съдебен процес за името "Хорх", като търговска марка и новото предприятие бързо сменя името си, без то да загуби нищо от смисъла си. Днес то е дори по-известно от всякога.

Кое е името?
Не Август,а Аугуст :P

Jesus
03-13-2009, 15:18
Ей тва модовете много интелигентни бе да ва ева, това е в кръга на майтапа да не вземете да ме банните :?

Ето ти Стрезов :-P

Аз наистина вървях след нея. Тя крачеше по алеята с онази равна походка на делови човек, чието време е добре разчетено. Малко след шадраванчето я изпреварих, свърhttp://www.teenproblem.net/forumнах по съседната алея и тогава я чух да вика. Върнах се обратно. Тя лежеше на земята, а по лицето й беше изписана болка. Наведох се с желание да помогна. В този момент
откъм шадраванчето притичаха триhttp://www.teenproblem.net/forumма души. Солиден възрастен мъж ме хвана за ръкава и не ме пусна, докато не дойде милиция. „Аз го видях, аз го видях! — със злорада усмивка обясняваше той. — Удари бедната жена по главата и открадна чантата."
— Другарю ПОЛКОВНИК, свидетеhttp://www.teenproblem.net/forumлите дойдоха — докладва току-що
влезлият старшина Варадин и негоhttp://www.teenproblem.net/forumвата добродушна усмивка контрастираше с измъчения нервен израз на младежа.
— Нека влезе. . .
— Коритаров — допълни услужливо Варадин.
— Много добре видях всичко. Сеhttp://www.teenproblem.net/forumдях на пейката до шадравана. Този
тип (Коритаров имаше предвид изhttp://www.teenproblem.net/forumлезлия младеж) вървеше на десетина
крачки зад беззащитната жена. Реhttp://www.teenproblem.net/forumшил, че вече никой не го вижда, той
се затича, удари я по главата, грабhttp://www.teenproblem.net/forumна чантата и изчезна в страничната
алея.
— А вие какво направихте?
— Какво можех да направя! Хукhttp://www.teenproblem.net/forumнах да помогна на беззащитната жена и. . .
— И когато стигнахте до нея хванахте престъпника за ръкава,
— Точно така — каза бодро Коhttp://www.teenproblem.net/forumритаров и като се поразмисли малко
добави: — Но така или иначе, чантата вече я нямаше. Жената била касиерка и в чантата носела парите, с които трябвало да изплати заплатите. Всеки път миhttp://www.teenproblem.net/forumнавала през парка за по-кратко. В един момент тя усетила, че зад гърба и има човек. Някакво седмо чувство я накарало да извика, после усетила удар по главата, паднала на земята и. . . тук жената се разплака. А колкото за въпросния младеж, тя нищо не можеше да си спомни. Дойде ред на другите двама свиhttp://www.teenproblem.net/forumдетели — младото семейство Златкови. В действителност те не били никакви свидетели, защото не видели нищо „от разигралата се в алеята драма". (Точно този израз употреби Златков, за да изрази по-добре отношението си към случката.) Сеhttp://www.teenproblem.net/forumмейство Златкови излезли на разходка в парка. Избрали точно този парк, защото живеели съвсем наблизо и защото в двата края на алеята
било така силно разкопано, че никой не минавал по нея, а това напълно отговаряло на техните намерения —
да си направят някоя и друга снимка с новия фотоапарат. При шадраванчето заварили само един възрастен мъж, който седял на пейката вдясно от водоскока. Младата съпруга застаhttp://www.teenproblem.net/forumнала до шадраванчето, а Златков се отдалечил на няколко метра, готов да
я „щракне". Отляво по алеята се задала жената, след нея младежът
и Златков ги изчакал да минат. В момента, в който той натиснал копчето на фотоапарата, се чул вик. Мъжът скочил от скамейката и триhttp://www.teenproblem.net/forum
мата се затичали по алеята [вдясно.— Сетихте ли се да извадите снимката?
— Да. И то собственоръчно, но на
нея освен жена ми и възрастния мъж
няма никой друг. Нали ви казах, че
жената и младежът бяха вече отмиhttp://www.teenproblem.net/forum
нали.
— И все пак дайте ха я разгледам.
— Намерихте ли чантата? — по
пита Стрезов, когато останаха насаме
с Варадин.
— Не още, но по-важното е, че
задържахме крадеца.
— Точно в това се съмнявам.
— Как? — стъписа се Варадин. —
Ами младежът!
— Той едва ли има нещо общо с
кражбата. Това ще разберем, когато
накараме Коритаров да ни каже истиhttp://www.teenproblem.net/forumната?
Защо инспектор Стрезов смята, че Коритаров лъже?

cherrypezz
03-13-2009, 17:23
Тва ПАРОЛАТА кво е :D

Jesus
03-13-2009, 17:26
А без да искам съм paste и отговора на загадката в предишният брой :?

Сега ще го пооправя :)

Жокер, в снимката е уловката :)

cherrypezz
03-13-2009, 17:27
Да бе тва ляво дясно ме човърка...сега ще се напъна :D

cherrypezz
03-13-2009, 17:30
Някъде на снимката няма ли я чантата 8-)

Jesus
03-13-2009, 17:37
Е достатъчно казах че е в снимката ?

cherrypezz
03-13-2009, 17:38
ми добре де как този К. ще го има на снимката като той ако е откраднал чантата вече трябва да е скочил.

Jesus
03-13-2009, 17:39
жокер сакото :-)
http://kosmos.pass.as/static/kosmos/1973/07/pg_0049.jpg

Goddess
03-13-2009, 20:10
Снимката като я гледам, е на обратно.Копчетата й и знака при оградата, който би трябвало да е Р, е наобратно.
Отделно, свидетелят - старецът седи с гръб, което изключва възможността да е видял случката с толкова подробности.

Jesus
03-13-2009, 20:12
Какво да кажа браво =D> =D> =D> =D> това беше доста заплетено :) Скоро ще има нова :)

Ето тук седяха останалите —каза Камен и посочи масичката с магнетофона в дъното на стаята. Двамата с Красимир се намирахме при вратата. Той ми съобщи, че изhttp://www.teenproblem.net/forumлиза, а парите за наема оставил в захарницата на кухненската маса. „Останалите" били двама техни състуденти — Кольо и Иван, дошли да послушат новите записи на Камен. Третият бил техен съсед — „много добро, но нещастно момче, глухонямо по рождение". Казвал се Жоро. Той често идвал у тях, седял си тихо, разhttp://www.teenproblem.net/forumглеждал книги, помагал им за чертеhttp://www.teenproblem.net/forumжите.
— И все пак някой може да е чул
вашия разговор?
— Едва ли — след моментно двоуhttp://www.teenproblem.net/forumмение отсъди Камен. — Магнетоhttp://www.teenproblem.net/forumфонът свиреше доста силно.
— Може би толкова? — попита инhttp://www.teenproblem.net/forumспектор Стрезов и завъртя копчето
на магнетофона.
— По-силно.
— Така?
Камен кимна. Стаята се изпълни с остри режещи звуци и Стрезов наhttp://www.teenproblem.net/forum
прави лека гримаса на недоумение.После прецени разстоянието до враhttp://www.teenproblem.net/forumтата — беше около шест метра. Да, наистина, едва ли някой би могъл да чуе и дума от техния разговор при този адски шум.
— Спомняте ли си някой от ваhttp://www.teenproblem.net/forumшите приятели да е излизал сам от стаята? — попита за всеки случайСтрезов.
— Кольо и Иван се обаждаха по телефона, който е във входното антре. Когато си тръгнаха, ги изпратих лично до вратата. Жоро си отиде сам малко по-рано. След време се върна Красимир. Хазяинът изобщо не дойhttp://www.teenproblem.net/forumде тази вечер за наема. На сутринта парите ги нямаше в захарницата. Поhttp://www.teenproblem.net/forumнякога си мисля, че Красимир изобщо не е оставял никакви пари. Лошото е, че сега и двамата се гледаме с недоhttp://www.teenproblem.net/forumверие.
. . . Инспектор Стрезов седеше сам в кабинета. Дали Камен не казва истината, или Красимир просто не е оставял никакви пари в захарницата?
Спокойно могат да ги вземат Кольо, Иван или дори Жоро, но. . . Всички
изглеждаха еднакво виновни или едhttp://www.teenproblem.net/forumнакво невинни в тази неприятна истоhttp://www.teenproblem.net/forumрия. И все пак един от тях беше виhttp://www.teenproblem.net/forumновен. Инспектор Стрезов можеше дадокаже това сравнително просто. Върху захарницата и по отдавна неизметения под бяха оставени твърде много отпечатъци, за да излезе истиhttp://www.teenproblem.net/forumната наяве, но инспектор Стрезов не искаше да накаже крадеца, той жеhttp://www.teenproblem.net/forumлаеше да му помогне. Затова когато при него въведоха Жоро и на въпроhttp://www.teenproblem.net/forumса: „Вие ли сте Георги Костадинов?", младежът кимна утвърдително, инhttp://www.teenproblem.net/forumспектор Стрезов му каза направо:
— Срамота е да се вземат парите на приятели!
Георги Костадинов стоеше пред инспектор Стрезов с наведена глава.
Той наистина беше глухоням, но и наистина беше взел парите.
Какво накара инспектор Стрезов да се усъмни в Георги Костадинов?

Goddess
03-13-2009, 20:49
Въпреки, че магнетофонът е свирил силно и е било невъзможно някой да чуе разговора, глухонемият би следвало да чете по устните.
Жоро си е тръгнал сам, никой не го е изпращал и никой не го е видял, така че той е единствен е имал възможността да открадне парите...???

Jesus
03-13-2009, 20:50
евала, тва беше лесно :)

cherrypezz
03-13-2009, 21:23
Така....

Трима приятели едноименници поканили няколко свои другари в една пивница, за да се почерпят по случай имения им ден. Хапнали, пийнали и дошло време за плащане.Сметката излязла 25 лева.Тримата именници дали на прислужника по една банкнота от 10 лева, а той им върнал пет еднолевови монети.Взели двамата от тях по един лев,а останалите два лева дали н прислужника-и той да се почерпи. Но като излезли взели да си правят сметка.
"Тримата дадохме по девет лева и на прислужника 2,всичко 29 лева.Един лев се губи. НО КЪДЕ?"

:D :D :D

Jesus
03-13-2009, 21:26
Дай жокер 8-)

cherrypezz
03-13-2009, 21:27
консумирали са доста.... 8-)

porkporn
03-13-2009, 22:00
...

Axe_vs_Sword
03-13-2009, 22:54
Тримата са дали 9 лв? Да не на двамата, които са си взели по лев да им се е получило 10, а на третия 9 и в следствие 10+10+9?
Абе и аз не си разбрах кво написах 8-)

Riot
03-14-2009, 07:59
е при третия

TERRORMACHINE
03-14-2009, 08:08
Тримата именници дали на прислужника по една банкнота от 10 лева, а той им върнал пет еднолевови монети.
"Тримата дадохме по девет лева и на прислужника 2,всичко 29 лева.Един лев се губи. НО КЪДЕ?"

:D :D :DА тия дали са били пияни, щом не помнят че са дали по 10 лева, а си мислят, че са дали по 9 :?

Goddess
03-14-2009, 08:30
Третият не е давал на прислужника, значи при него ?

InnchetO
03-14-2009, 10:40
Двамата са взели по 1 лв. ресто а третия не е

InnchetO
03-14-2009, 12:28
Сервитьора ги е цакнал с левче ? 8-)

FockidyFockFock
03-14-2009, 13:04
Мале, мале... :D


http://proveyourlogic.com
Ето ви един интересен сайт, да си напрягате мозъците. 8-)
Има много елементарни въпроси, но има и някои интересни...

ToniStoraro
03-14-2009, 14:25
:D

Decu
03-14-2009, 14:54
Мале, мале... :D


http://proveyourlogic.com
Ето ви един интересен сайт, да си напрягате мозъците. 8-)
Има много елементарни въпроси, но има и някои интересни...

Т'ва го превъртяхме с един приятел. :oops:

cherrypezz
03-14-2009, 15:59
Отговорът беше,че всичко си е точно..те и именниците с го сметнали,но като са изтрезнели малко.

Jesus
03-14-2009, 16:27
Даите нова загадка :)

Jesus
03-15-2009, 09:37
Колко котки има в стая, ако във всеки от четирите и ъгли има по една котка, срещу всяка котка има по 3 котки и върху опашката на всяка котка има по една котка ?

Blab
03-15-2009, 09:45
Колко са - 16?
Липсват ми думички като "поне"...

Jesus
03-15-2009, 09:47
Не са 16 но пак са степен на 2 :)

Blab
03-15-2009, 09:51
А колко, 32?
Дефиницията на "с/у" е в сила, гледам.
А "с/у" не значи "до" явно, както и да е.)

Jesus
03-15-2009, 09:57
по малко са от 16 :)

bloodyF
03-15-2009, 10:00
Колко котки има в стая, ако във всеки от четирите и ъгли има по една котка, срещу всяка котка има по 3 котки и върху опашката на всяка котка има по една котка ?


4 :?

Jesus
03-15-2009, 10:02
Браво :) А сега кажете вие загадка :)

afterforever
03-15-2009, 10:02
Колко котки има в стая, ако във всеки от четирите и ъгли има по една котка, срещу всяка котка има по 3 котки и върху опашката на всяка котка има по една котка ?

Всеки ъгъл по 1 - 4, срещу всяка има по 3, т.е. срещу всяка котка са останалите 3 от 3-те останали ъгъла, върху опашката на всяка конка има по една котка, т.е. 8? Вскички са 8?

Goddess
03-15-2009, 10:21
Не съм следяла и преглеждала цялата тема и не знам дали тази е давана, но все пак... :)

На 6 стола, разположени в правилен шестоъгълник са седнали Адамс, Браун, Джоунс, Марлоу, Смит и Уилямс. Единият от тях е мъртъв, а убиецът е сред останалите петима.

Указания:

1. Джоунс стои от лявата страна на вуйчото на мъжа, който е седнал срещу него.
2. Убитият няма роднини.
3. Адамс пита Марлоу кой седи до него, за да му поиска цигара.
4. Убиецът не седи до вуйчото или до неговия племенник, а убитият е между тях.
5. Мъжът отдясно на Смит, който не е Джоунс, седи до убиеца.
6. Адамс седи точно срещу Уилямс, който нервно пуши цигара.

Въпрос: КОЙ КОГО Е УБИЛ?

cherrypezz
03-15-2009, 10:37
Изобщо не знам правилна ли ми е логиката, но Уилиямс е убиецът, а Джоунс убитият?

Blab
03-15-2009, 10:37
Марлоу Браун?

Jesus
03-15-2009, 10:50
Браво теди :) Марлоу убиеца жертвата Браун

afterforever
03-15-2009, 10:52
Убиецът е Марлоу, убитият е Браун. Племенника е Смит, вуйчото е Адамс. Вярно ли е, искам да знам!!!!

Goddess
03-15-2009, 10:54
Марлоу Браун?

Да. И все пак е хубаво да се обосновавате. :)

Следваща:

„- Кой би могъл да направи това?
- Не знам защо се учудваш толкова...напоследък има адски много проблеми с престъпността...Е, както казах, беше преди четири дни, типична Неделя. Беше горещо и затова двамата ми братя Иван и Иво казаха, че ще ходят за риба, докато третият ми брат Юли си почиваше. Готвачът си готвеше вечерята, градинарят нещо береше от градината, прислужницата взимаше пощата, основният пазач се оплакваше за заплатата си..."
И убиецът е...

Жокер: действието се развива в Америка.

Goddess
03-15-2009, 10:55
Убиецът е Марлоу, убитият е Браун. Племенника е Смит, вуйчото е Адамс. Вярно ли е, искам да знам!!!!

Да.

Jesus
03-15-2009, 10:57
18+

Имаме две хетеросексуални, свободомислещи двойки, които искат да се позабавляват заедно и след това разменяйки си партньорите (общо 4 акта, ако трябва да бъда точен ). Проблема е, че имат само два презерватива, а държат на безопасния секс. Въпроса е дали това е възможно и ако да как?

afterforever
03-15-2009, 10:58
Следваща:

„- Кой би могъл да направи това?
- Не знам защо се учудваш толкова...напоследък има адски много проблеми с престъпността...Е, както казах, беше преди четири дни, типична Неделя. Беше горещо и затова двамата ми братя Иван и Иво казаха, че ще ходят за риба, докато третият ми брат Юли си почиваше. Готвачът си готвеше вечерята, градинарят нещо береше от градината, прислужницата взимаше пощата, основният пазач се оплакваше за заплатата си..."
И убиецът е...

Жокер: действието се развива в Америка.


Пазачът е убиецът. Само той има средствата и повод да го направи.

Goddess
03-15-2009, 11:00
Следваща:

„- Кой би могъл да направи това?
- Не знам защо се учудваш толкова...напоследък има адски много проблеми с престъпността...Е, както казах, беше преди четири дни, типична Неделя. Беше горещо и затова двамата ми братя Иван и Иво казаха, че ще ходят за риба, докато третият ми брат Юли си почиваше. Готвачът си готвеше вечерята, градинарят нещо береше от градината, прислужницата взимаше пощата, основният пазач се оплакваше за заплатата си..."
И убиецът е...

Жокер: действието се развива в Америка.

Пазачът е убиецът. Само той има средствата и повод да го направи.

Не.

Decu
03-15-2009, 11:01
Градинарят, той винаги е лошият. :D

Blab
03-15-2009, 11:05
прислужницата, няма поща в неделя:Д

Goddess
03-15-2009, 11:08
прислужницата, няма поща в неделя:Д

Да. :Р

Относно загатката на Jesus, може, ако размяната на партнъорите представлава - мъж с мъж и жена с жена. :-D

cherrypezz
03-15-2009, 11:09
Стига сте ги взимали от един и същи форум :D

afterforever
03-15-2009, 11:09
Разказвачът е убиецът...


А онова с презервативите, стигат им 2, защото са хетеро, мъжете няма да се опъват анално, а само орално (свободомислещи??) , а на жените не им трябват презервативи. Но не си вярвам много...[/quote]

Blab
03-15-2009, 11:10
От форум ли са?
Това обяснява тъпите условия на някои.
Извадете сборник, вие сте учениците!:Д

Jesus
03-15-2009, 11:13
До тък никой :?

18+
толкова ли няма някой пълнолетен да отговори ?
жокер: всеки мъж спи с двете жени :)

Goddess
03-15-2009, 12:04
До тък никой :?

18+
толкова ли няма някой пълнолетен да отговори ?
жокер: всеки мъж спи с двете жени :)

Ми...ок, значи първия мъж си слага и 2-та презерватива и спи с едната жена.След това 2-ия мъж взима презерватива, който е бил отгоре и спи със същата жена.
И 1-ия мъж, след като е свалил единия презерватив, спи с 2-та жена, след което сваля и този презерватив, дава го на другия мъж, за да спи и той с 2-та жена ( която единствена се е докосвала до този презерватив...)
Иии да баси сложното, аз даже не го и обясних. :Д

Jesus
03-15-2009, 12:07
Ех видя ли че може и без мъж с мъж :)

Вие сте в една стая без прозорци и с херметически затворена (идеално гладка и без цепки) врата. Стаята е цилиндрична и Вие сте в центъра и. Цялата вътрешна страна на стаята е облицована с огледала.
Колко свои отражения може да видите?

Goddess
03-15-2009, 12:13
При положение, че няма прозорци и е плътно затворена, няма светлина, така че николко не може да се видят според мен.
Освен ако няма лампи. :Д

Jesus
03-15-2009, 12:20
ЕХ позна

Петър се изгубил в гората , но след няколко дни забравил кой ден от седмицата е.
Срещнал случайно мечката и заека и решил да ги попита кой ден е.
Мечката не му дала отговор на въпроса но му казала:
-Аз лъжа в понеделник, вторник и сряда, а в останалите дни казвам истината.
Освен това вчера лъгах.
Заека също не дал отговор но казал:
-Аз лъжа в четвъртак, петък и събота, а в останалите дни от седмицата
казвам истината, и аз също лъгах вчера.
Кой ден е?

TheRestorer
03-15-2009, 16:03
Тря да е четвъртък

YouCantStopMe
03-15-2009, 16:20
Неделя??! :-D

Jesus
03-15-2009, 16:30
Ох сори не съм го видял, отговора е четвъртък :)

Jesus
03-15-2009, 18:09
С осем осмици трябва да получите числото хиляда (1000). Възможни са всички аритметични действия и знаци за скоби между осмиците :)

bloodyF
03-15-2009, 18:20
888+88+8+8+8=1000
(8888-888):8=1000 :)

Jesus
03-15-2009, 18:21
Има още варианти :)

InnchetO
03-15-2009, 18:27
Намерих 2 интересни:

Как може да се запише числото 9999 с помощта само на 8 цифри, всяка взета по един път ? Може да извършвате всякакви математически операции!



Кое е най-малкото число, което може да се напише с две цифри? Ами кое е най-голямото, което може да се напише с две цифри ?

Jesus
03-15-2009, 18:32
(1+9)това цялото на 4та степен - (6-5) :)

|99| модул от 99 :)

Познах ли ?

cherrypezz
03-15-2009, 18:37
Jesus гив ит ту ми :oops:
Знаеш за какво говоря :D

YouCantStopMe
03-15-2009, 18:38
еми значи..
тъй като може само по веднъж веднага ми дойде идеята,че:
1+8=9
2+7=9
3+6=9
4+5=9
и това е..
1234 + 8765 = 9999
:D
може да има и по-лесни начини..ама след драсканици по тетрадката получих само това.. :)

ЪъКое е най-малкото число, което може да се напише с две цифри? Ами кое е най-голямото, което може да се напише с две цифри ?

За това ми дойде само на ум 10 и 99..
:lol:
май така..

YouCantStopMe
03-15-2009, 18:43
1. Купува се.
2. Който го купува, не го ползва.
3. Който го ползва не го вижда.

Еее? 8)

InnchetO
03-15-2009, 18:44
1234 + 8765 = 9999

\:D/

A на другата още нямаме верен отговор :)

иии тука е момента за една думичка която все съм искала да кажа ама все не е бил момента... ДЕРЗАЙТЕ! :D

Jesus
03-15-2009, 18:45
Времето ?

YouCantStopMe
03-15-2009, 18:47
Времето ?

м нее..

Goddess
03-15-2009, 18:53
Ковчег ? :-o

YouCantStopMe
03-15-2009, 18:57
Ковчег ? :-o
ПОЗНА!
Браво.
Айде очакваме друга загадка.

Jesus
03-15-2009, 19:12
Условие (от МЕНСА):

Един човек нямал ръчен часовник, но имал много точен будилник, който обаче понякога забравял да навие. Веднъж, когато се случило това, той отишъл до един негов приятел, прекарал вечерта у тях, върнал се вкъщи и нагласил будилника. Как е сторил това, без да знае предварително времетраенето на пътуването?

това има доста и все оригинални отговори :) стават с допускаме че прави еди какво си .... Да речем са А и Б хората :) чакам вашите решения :)

cherrypezz
03-15-2009, 19:21
Върнал се е точно в часа,в който е отишъл предния ден при приятеля си... :D

Jesus
03-15-2009, 19:25
е това е доста субективно :( трябва да има малко повече размисли :)

EeeBobii
03-15-2009, 19:28
"Един човек нямал ръчен часовник"
Видял е от ръчния часовник колко е часът.

Jesus
03-15-2009, 19:30
"Един човек нямал ръчен часовник"
Видял е от ръчния часовник колко е часът.

Не

InnchetO
03-15-2009, 21:36
Кое е най-малкото число, което може да се напише с две цифри? Ами кое е най-голямото, което може да се напише с две цифри ?

:-o

Briseis
03-16-2009, 14:32
След като е нямал ръчен часовник е погледнал gsm-a си 8-)

YouCantStopMe
03-16-2009, 15:00
След като е нямал ръчен часовник е погледнал gsm-a си 8-)

да..
и аз за това се сетих,ама.. 8-)

Jesus
03-17-2009, 19:15
Ех как не знаете че часът винаги е 6 без 10 8-)


Нова :

Човек е изправен пред съд, но е невинен. Не може да се реши да го екзекутират или не, затова съдията предлага да сложат в торба едно листче, на което е написано "Невинен", и друго, на което пише "Виновен". На другия ден - което листче изтегли човекът, така ще се реши съдбата му. Но понеже съдията бил гаден, сложил в торбата 2 листчета, на които пишело "Виновен", като естествено на никого не казал, и никой не го видял, освен един от пазачите. И понеже му домъчняло за човекът, му казал за измамата на съдията през нощта.

Ето и вашата задача - според вас как човекът ще се измъкне от тази ситуация като "Невинен"?

iveetyy
03-17-2009, 19:26
Ще направи като фокусниците...ще си напише собствено листче и без никой да забележи,ще го извади от ръкава си,а на него ще пише НЕВИНЕН :grin:

Jesus
03-17-2009, 19:28
ми не :(

TERRORMACHINE
03-17-2009, 19:35
Ще поска да види и другото листче, в другата торба...

Jesus
03-17-2009, 19:37
близко но не съвсем, идеята е да направи така че да трябва да се види другото а той няма право на глас

cherrypezz
03-17-2009, 20:39
Ще направи така,че да изчезне листчето,което е изтеглил (примерно ще го изяде) и то ще е останало "Виновен" т.е,че е изтеглил "Невинен"...ама после могат да го набият че го е изял ... :D

Jesus
03-17-2009, 20:42
Браво скоро стрезов се завръща ;)

NeSumJenaTi
03-17-2009, 20:45
ще накара да напишат листчетата пред него