PDA

View Full Version : До колко W мога да вкл. към лаптоп без усилвател?



addadad
03-08-2009, 19:08
Искам да попитам до колко W мога да вкл. към лаптоп без усилвател?
Вкл. съм 2 колони по 6W и сублуфер 16W никакви проблеми нямаше ,но искам да попитам може ли да му стане нещо?В книжката нищо не пише....

LittleDude
03-08-2009, 19:18
Ако ги включваш в жака за слушалките, няма проблем. Можеш и JBL субуфер да вклучиш :D

ViolentSaint
03-08-2009, 21:20
гледай ся братле. Към лаптопа/настолния компютър може да включиш и 1500W стига системата от тонколони да е активна демек да си има собствен усилвател. Иначе пасивни колони (тоест без усилвател /който не се включват към ел. мрежа) ако не бъркам една нормална обикновена саунд карта храни до 2-3W или поне толкова са макс пасивни който съм слагал преди 100 лета.

Ти сигурен ли си в реалните Ватове на тия тонколони щото на мен ми се вижда абсурдно да сложиш 2х6 вата+ 16 вата пасивни тонколони на саунд карта на лаптоп..... Ако тонколоните ти се включват към ел.мрежа значи са активни (тоест имат си вграден усилвател )
Ако ми говориш за система от тези 2.1 със 2 сателитки и буферче към тях значи са 100% активни в тоя случай на тебе суб-а ти играе роля на усилвател ;)

MakeMeLaugh
03-08-2009, 22:21
Няма как да включиш директно тонколони към лаптопа.
Това е просто аудуо изход за сигнал във вид на музика.
Трябва ти след това усилвател за да захрани тонколоните и да свирят.
Или от лаптопа пъхаш изхода в субуфер/домашна кино система/активни колонки с вграден усилвател (като комоютърните например).

Вече ограничения и спазвания се има към това на какво номинално съпротивление (на колко Ома) и мощност (ватове) работят колоните ти и усилвателя ти.

addadad
03-09-2009, 11:24
значе колоните са от 5.1 оба4е кам лаптопа сварзвам само 2те колони и сублуфера незнам колко са реални W ,но така пише ина4е единия жак жлиза в лаптопа,а от соблуфера си излиза друк кабел които е със адаптер и се включва в тока :)