PDA

View Full Version : Любим дизайнер?



alexkrasawicata
03-09-2009, 17:13
Ами ... въпроса е лесен... кой е любимия Ви дизайнер?
п.п. Моля ви се без тъпи коменти ;x

galu6a
03-09-2009, 17:50
не избирам дреха или обувка по марка ,а каквото ми хареса така ,че нямам любими дизайнери :)

yozii
03-09-2009, 17:54
не избирам дреха или обувка по марка ,а каквото ми хареса така ,че нямам любими дизайнери :)
Абсолютно съгласна :)

dydolinkka93
03-09-2009, 17:56
хах и аз нямам любим дизайнер харесвам си нещо и е мое : )

SoFarSoG00d
03-09-2009, 18:34
Не мога да кажа,че имам любим дизайнер,а любими марки дрехи :)

Lacroix
03-09-2009, 19:33
John Galliano :-) :-) :-)

cherrypezz
03-09-2009, 19:41
Не разбираме от такива неща....

ivcheto0o
03-09-2009, 19:42
не избирам дреха или обувка по марка ,а каквото ми хареса така ,че нямам любими дизайнери :)

tItEufFf
03-09-2009, 19:45
Не им помня имената..
Но Dior ми е един от любимците. Харесват ми прическите на моделите, дрехите им, грима..Винаги е така есктравагантен.
Но има и много други, които страшно ми харесват. Обожавам да седя и да гледам FashionTV, но просто не мога да запомня имената на дизайнерите.

Lacroix
03-09-2009, 19:51
Не им помня имената..
Но Dior ми е един от любимците. Харесват ми прическите на моделите, дрехите им, грима..Винаги е така есктравагантен.
Но има и много други, които страшно ми харесват. Обожавам да седя и да гледам FashionTV, но просто не мога да запомня имената на дизайнерите.
Диор е самата марка, а дизайнера който работи за нея и именно прави тези екстревагантни модели е John Galliano :P

tItEufFf
03-09-2009, 20:03
Не им помня имената..
Но Dior ми е един от любимците. Харесват ми прическите на моделите, дрехите им, грима..Винаги е така есктравагантен.
Но има и много други, които страшно ми харесват. Обожавам да седя и да гледам FashionTV, но просто не мога да запомня имената на дизайнерите.
Диор е самата марка, а дизайнера който работи за нея и именно прави тези екстревагантни модели е John Galliano :P
Сериозно ли? Аз си мислех, че Кристиан Диор ги прави..Щото съм гледала и отделни ревютана John Galliano..

Lacroix
03-09-2009, 20:05
Не им помня имената..
Но Dior ми е един от любимците. Харесват ми прическите на моделите, дрехите им, грима..Винаги е така есктравагантен.
Но има и много други, които страшно ми харесват. Обожавам да седя и да гледам FashionTV, но просто не мога да запомня имената на дизайнерите.
Диор е самата марка, а дизайнера който работи за нея и именно прави тези екстревагантни модели е John Galliano :P
Сериозно ли? Аз си мислех, че Кристиан Диор ги прави..Щото съм гледала и отделни ревютана John Galliano..
Christian Dior е умрял преди 50 и кусур години :D

tItEufFf
03-09-2009, 20:19
Благодаря, че ми напомни колко съм малоумна...и то публично.
Ми то нали винаги след ревютата излиза дизайнера и аз съм си решила, че това е Кристиан Диор. Пък аз не се интересувам особено от дизайнерите...
Ох, много ме е срам. Колко съм зле..

GaBiIi__
03-10-2009, 08:38
Caroline Galdini

Lacroix
03-10-2009, 10:43
Сори tItEufFf не съм искала да те обидя, просто исках да ти кажа, и определено не си зле, но имаш вкус :-) :-)

darla
03-10-2009, 11:20
Li4no na men ekscentri4nostta na Coco Chanel pove4e mi dopada.

shmurkam
03-10-2009, 11:50
Li4no na men ekscentri4nostta na Coco Chanel pove4e mi dopada.
Сетих се една нейна любима фраза:
"I don't do fashion. I am the fashion"
Велика жена

Infinity
03-10-2009, 11:51
^Coco Chanel не е ли умряла одавна?
а аз харесвам Carolina Herrera :)

Lacroix
03-10-2009, 11:52
^Coco Chanel не е ли умряла одавна?
а аз харесвам Carolina Herrera :)
да преди 38 г. майче ...

st1ka
03-10-2009, 15:17
..

Carmen_Kass
03-10-2009, 17:34
Chanel + (Karl Lagerfeld), John Galliano,Jean Paul Gaultier,Yves Saint Laurent

Lacroix
03-10-2009, 17:46
Chanel + (Karl Lagerfeld), John Galliano,Jean Paul Gaultier,Yves Saint Laurent
мн добър вкус имаш :smt041 и по ника ти също съдя :-) :-)

Canis_Dirus
03-10-2009, 18:37
Massimo Osti - човекът, който най-много промени модата в последните 20 години.

Не говоря за котюр, а за всекидневното облекло. Избран за дизайнер на 90-те. Номер девет в класацията най-влиятелни мъже в модата - прад Армани, Галиано и тн. А трябваше да е номер едно.

Това, което вие носите е повлияно от Масимо Ости. Спомнете си, какво беше 80-те. И какъв е стила сега - по-семпъл (C.P. Company), но с иновация като stone wash - 65% от дънките днес са такива. Used look.

Това е и човекът, който вдигна на крака Levi's, който буквално бяха пред фалит в средата на 90-те. Масимо преоткри 501 модела и ги превърна в това, което са днес.

А по отношение на иновация, няма какво да си говорим - материя, която си сменя цвета при различна температура. Платове с вградени в тях хиляди миниатюрни стъклени сфери каращи материята да отразява светлината.

Това например е 12 годишно яке:
http://locvs.blog.bg/viewpost.php?id=294841
технологията вече е на над 25 години.


За тия горе, дето могат само да изреждат имена познати от Блясък - РЕСТО! Не струвате!

Вероятно дори не сте чували и за paul Smith дори...

Lacroix
03-10-2009, 19:08
Разбирам че много харесваш Massimo Osti, но да кажеш че дизайнери които са /поне както сам каза / пред него във класации за най влиятелни мъже в модната индустрия, според мене нямаш право. А за Paul Smith , не знам много...стар май че беше британец със свежи работи .. но John Galliano, Karl Lagerfeld и тнг. определено не са нищо.. за тебе може да са нищо но са 1ни от водещите в света именно марки като Dior, Chanel, D&G и тнг.

Canis_Dirus
03-10-2009, 19:28
Разбирам че много харесваш Massimo Osti, но да кажеш че дизайнери които са /поне както сам каза / пред него във класации за най влиятелни мъже в модната индустрия, според мене нямаш право. А за Paul Smith , не знам много...стар май че беше британец със свежи работи .. но John Galliano, Karl Lagerfeld и тнг. определено не са нищо.. за тебе може да са нищо но са 1ни от водещите в света именно марки като Dior, Chanel, D&G и тнг.


Аз говоря за човек, който промени МОДАТА! Не една, или друга марка! Ости промени ЦЯЛАТА мода! Възраждането на деним-а, stone-wash, used look това е във всяка една марка днес. Те хората случайно са го сложили там пред Армани, нали?

Massimo е дизайнерът на 90-те! Той е катализатора на смяната на тенденциите на 80-те и тогавашната мода с днешната.

Ти имаш ли нещо, което да е дизайн на някои от твоите любими дизайнери?
Малко вероятно!

Но 100% имаш нещо повлияно от Осит. Той не създава кройка. Той създава плат. Различни процеси на обработване на материята, оцветяване. Имам 10-12 годишни пуловери със stone wash ефект - нещо, което се пусна масово преди 2-3. Stone wash дънки на 20+ години.

Днешните дизайнери работят с материали дело на Ости.

Това е човекът, чийто дизайн от преди 25 години се копира с успех днес. Едва днес популярни марки като bench и gio goi се осмеляват да копират дизайна на Mille Miglia jacket. юбилейното издание струва над 1550 паунда. Оригиналите от 1988 се търгуват по 2000, а за 1-2 екземпляра знам за отказани оферти от сорта на 5000 паунда. И това за носени 25 годишни якета.



Прочети http://www.countylads.com/casuals7.html

Lacroix
03-10-2009, 19:40
ами мерси за информацията, след малко ще го прочета :P
но мене ни стана тъпо, защото нарече 1ни от най-добрите марки нищо, а не за друго. Хубаво този е променил модата като цяло и много е допринесъл, но мислиш ли че ако го споменеш на някой друг, той ще знае за какво говориш :D

Canis_Dirus
03-10-2009, 19:44
ами мерси за информацията, след малко ще го прочета :P
но мене ни стана тъпо, защото нарече 1ни от най-добрите марки нищо, а не за друго. Хубаво този е променил модата като цяло и много е допринесъл, но мислиш ли че ако го споменеш на някой друг, той ще знае за какво говориш :D
99% от претендиращите да разбират от мода вероятно няма да знаят, защото НЕ разбират от мода!
Аз нямам претенции да разбирам. Не обичам модата. Обичам дрехите.

Lacroix
03-10-2009, 19:46
Мислиш мн добре :) . Аз лично съм чувала някои неща и знаех нещу да кажа 2 думи г\д :D мс все пак че ми разясни :)

Canis_Dirus
03-10-2009, 19:59
Това също е интересно
http://www.encyclopedia.com/doc/1G2-3401400108.html

(малко по-надолу започва след ***)

Много вярни неща има. Имах негов пуловер от 1988 година - макар и почти да ми е набор беше невереояно запазен. Не беше мой стил и го продадох. Но поне съм сигурен, че е у човек, който го оценява :)

Jozy
03-11-2009, 09:33
Dolce & Gabbana !!!!!!!!! Имат най-добрите младежки линии и най-добрите колекции очила!

Briseis
03-13-2009, 17:58
Джон Галиано е най-талантливият дизайнер на нашето време. Та той съживи Диор! Обожавам работата му, както в Диор, така и в неговата модна къща.
Харесвам и Марк Джейкъбс, Соня Рикиел /транслитерация?/, Ели Сааб, Тони Уорд, Виктор&Ролф, Дан и Дийн Caten /не знам как се произнася фамилията на двамата братя/.

Lacroix
03-13-2009, 20:21
Джон Галиано Марк Джейкъбс Соня Рикиел //.
\:D/ \:D/ \:D/

koshtramba
03-13-2009, 23:22
Men liubimiq mi e EL Kroasan. 8)

GaBiIi__
03-14-2009, 08:54
nina ricci

intotheblue
03-14-2009, 08:58
За официални дрехи Shanel,за спортно-елигантни-Dior,За дънки и дънкови облекла-Levi's,за спортни-Nike

intotheblue
03-14-2009, 08:59
За официални дрехи Shanel,за спортно-елигантни-Calliano,За дънки и дънкови облекла-Levi's,за спортни-Nike

Lacroix
03-14-2009, 14:44
Shanel
:razz: :razz: :razz: :razz:

lLady_MooN_RaiN
03-14-2009, 14:56
Харесвам Роберто Кавали. Освен това си падам по Шанел, Диор, Долче и Габана и други, защото техните модели са елегнатни, и издаваш класа и шик. Не си падам по хипер екстравагантните дрехи, които напоследък все по-често гледам по Fashoin tv