PDA

View Full Version : Фитнес



nezavisim
03-10-2009, 09:56
хора аз съм на 15 год. тренирам си в къщи имам си лежанка 70 кг тежести дъмбели крив лост , лост за набиране и още 2-3 уредчета проблема е че в момента трябва да ям доста за да качвам за мускулна маса , но другия проблем е , че за да мога да направя плочки на корема хората препоръчват бягане коремни преси и диети и сега какво трябва да избирам едно от 2 те или могат да се съчетаят ... предимно за яденето говоря щото аз тренирам понеделник сряда и петък и смятам дните м/у тренеровките ми да бягам ... и съответно коремните си ги правя на тренеровката някъкви съвети .. :?

StayFly
03-10-2009, 13:24
И аз имам 'крив лост'.

MakeMeLaugh
03-10-2009, 13:31
Или ставаш релефен и дребен.
Или масивен и по-заоблен.

Или: (така се прави качествено)
Зимният период по принцип дигаш за маса, ядеш яката, и пак си правиш коремни преси яката за да ти се оформи пресата (корема) и да си направиш плочките.
Летния период, тренираш за изчистване на мазнините, тогава и бягаш и караш колело и ти се показват плочките и релефа на тялото, които си направил през зимния пеиод.

Качваш 10 кила, после сваляш 3-4. Няма как иначе да стане качествено.

Ти понеж едва ли ще се занимаваш чак толкова и предвид, че си изтървал сезоните малко можеш да си вдигаш, ядеш, правиш преси, но не бягай, ако искап да качваш кила. Като трябва да си усетиш тънката граница между рестежа и омазняването. Тоест ставаш масивен и релефен, като се хтаниш нито малко, нито пък прелено много.
НЕ ползвай мазни и пържени храни.

Яж яйца, картофи, боб, леща, хляб в неголеми количества, месо (много месо), и такива работи. Сладко може помалко преди тренировка за сила, но не прекалявах да не се омазниш, пий повечко вода, особено в тренировъчни дни ;)

А бе тва е общо казано :)

ULTRA_LEVSKI
03-10-2009, 18:59
Da ne pravi kardio, shtoto e zima? Da qde sladko i malko hlqb? Evala razbirach

MakeMeLaugh
03-10-2009, 20:03
Повече ги разбирам от теб - дам :)
Почети малко, също и биология :)

ULTRA_LEVSKI
03-10-2009, 20:07
Kardio vseki den po minimum 20 minuti, nezavisimo ot vsqkakvi drugi trenirovki !
Nikva zahar i hlqb, a ne, kakto mod4eto vika "po malko i predi trenirovka"



Mod4e, pozdrav

http://www.youtube.com/watch?v=ouLrsi25zDY

MakeMeLaugh
03-10-2009, 20:23
Ти четеш ли бе?
Говорих за сладкото/въглехидратите, че дават енергия за тренировка за МАСА, ако вдига и то да ня плюска по 43543 вафли, и 1-на преди ренинг стига. Затова даже има протеинови шоколадови вафли/барове.

За кардио, много ясно, че ще е на диета и няма да муфти вафли.

И кардио се прави главно летния сезон - факт, поради много критерии. Зимата човешкия организъм е предразположен за качване.

Бе както и да е.
То затова толкова "яки" се насъбраха напоследък..

lcl
03-10-2009, 20:47
Зимата човешкия организъм е предразположен за качване.
Разположен е не човешкия организъм, а мързеливия :)

ULTRA_LEVSKI
03-11-2009, 10:22
Ти четеш ли бе?
Говорих за сладкото/въглехидратите, че дават енергия за тренировка за МАСА, ако вдига и то да ня плюска по 43543 вафли, и 1-на преди ренинг стига. Затова даже има протеинови шоколадови вафли/барове.

За кардио, много ясно, че ще е на диета и няма да муфти вафли.

И кардио се прави главно летния сезон - факт, поради много критерии. Зимата човешкия организъм е предразположен за качване.

Бе както и да е.
То затова толкова "яки" се насъбраха напоследък..

:booooomb:

За преди/след тренировка има достатъчно храни, които ще му послужат доста по-добре от тези, дето ти препоръчваш...
Кардио се прави ВИНАГИ, по всяко време, пролет, лято, есен, зима. Прави разлика между кардио и интервалните тренировки, които се правят за активно свалянена на мазнини, които наистина е по-добре да се правят през "топлите" дни.

Както и да е, нищо не разбирЪш бе...

MakeMeLaugh
03-11-2009, 22:23
Той питаше или за конкретно сваляне или за качване на кила, не за кардио.
В случая му предложих достъпни храни за качване, след като не е споменал добавки или каквото и да било. А качествени храни, не знам дали би искал да си позволи, щом ще тренира дори у тях, а не в зала момчето... ;)
И ти си прав, и аз също. Въпроса е как ще се приложат нещата кък неговият случай.
За теб може да не разбирам - за други да, щом съм си правил тяло значи малко от малко разбирам.
Всичко зависи от желанието и възможностите на човека..

Мързелив, немързелив - доста по-лесно ще ти е лятото да сваляш, отколкото зимата и лятото да качваш, пък зимата да сваляш.
Пак става, но по трудоемко - няма смисъл и няма добри условия за двете.
Пък и е научно доказано, че обмяната на веществата се променя през сезоните като цяло.

Както и да е - има си литература нека да чете за повече подробности :)

Ungear
03-11-2009, 22:36
Ето ти един съвет
1.правиш си карта за фитнес
2.правиш си програма (пиши ми л.с. ако искаш да ти дам ефектна програма)
3.почваш да тренираш всеки ден ,няма а днеска няма да отида мързи ма (забраваж ги тези глупости)
4.Плюскаш яко да набиеш малко мазнини (по лесно се правят на мусколи от хърбаво тяло)
Т'ва е от мен дано съм помогнал

Canis_Dirus
03-12-2009, 12:43
Ти четеш ли бе?
Говорих за сладкото/въглехидратите, че дават енергия за тренировка за МАСА, ако вдига и то да ня плюска по 43543 вафли, и 1-на преди ренинг стига. Затова даже има протеинови шоколадови вафли/барове.

За кардио, много ясно, че ще е на диета и няма да муфти вафли.

И кардио се прави главно летния сезон - факт, поради много критерии. Зимата човешкия организъм е предразположен за качване.

Бе както и да е.
То затова толкова "яки" се насъбраха напоследък..
Яденето на сладко точно преди тренировка не е толкова добра идея. Ако е по-чувствителен към инсулина по средата на трена ще му падне кръвната захар и ще загуби сила. По принцип тренировката разрушава малко мускулна тъкан и е по-подходящо да се яде сладко след нея, за да може високия инсулин да предразположи към качване.

Човешкия оганизъм е предразположен да качва мазнини късно лято и есен и да ги изполва до края на зимата. Справка - всички животни, които спят зимен сън са най-слаби пролетта. Зимата хората качват, защото има много празници и са по-малко активни.

StanislavV
03-12-2009, 19:45
Дали ще прави кардио зимата и каква ще му е диетата,зависи от индивидуални фактори.Аз примерно мога да си позволявам печени картофи в промишлени количества и да не се омазнявам,а ти от съсвем малко да се омазняваш.Много е определящ метаболизма.Ако качваш трудно яж просто много!Но не зависимо от метаболизма,не яж пържено, джънк фууд и ако ще са мазнини да са растителни(ядки).Ако има зарибени да ми пишат ЛЦ,ако мога ще помогна :)

MP
03-13-2009, 19:40
Трябва да знаеш точно какво искаш да постигнеш и да запазиш някакво постоянство,но знай,че за да има релеф,трябва да има какво да се орелефява.Не вярвам да искаш да станеш кожа и кости с 20 см ръка,2 зърна и 4 малки коремни плочици.Яж повече,но без сладко,мазно и без да прекаляваш с тестеното,поне ще качиш по-чисто.Съставяш си нещо като режим,ядеш 6 пъти на ден през 2-3 часа,тренираш 3-4 пъти седмично(няма да е лошо да споменеш всичките уреди,с които разполагаш).Аз съм привърженик на идеята за качване през зимата,най-малкото защото няма кой толкова да ти гледа релефното тяло точно през зимата :wink: .Зимата качваш, малко преди (за) лятото сваляш.

Redo
03-18-2009, 17:55
За мускулна маса се вдига с повече тежести и по-малко повторения !
Какви релефи ще правиш ако нямаш маса ...

>...Redo...<

MakeMeLaugh
03-18-2009, 21:40
^ Има някои ги кефи да са пищялки :)

Canis_Dirus, като се замисля е прав. Рядкост са тия хора, но ги има.
Всичко трябва да се тества :)

pitonia
04-17-2009, 16:27
Ето ти един съвет
1.правиш си карта за фитнес
2.правиш си програма (пиши ми л.с. ако искаш да ти дам ефектна програма)
3.почваш да тренираш всеки ден ,няма а днеска няма да отида мързи ма (забраваж ги тези глупости)
4.Плюскаш яко да набиеш малко мазнини (по лесно се правят на мусколи от хърбаво тяло)
Т'ва е от мен дано съм помогнал

Ахахах леле тука е пълно с рабирачи... :lol: :razz: напрао ше ме убиете от смях(не сички де,има някои хора които недадоха лоши съвети)....се тая...
1.като плускаш яко за да набиеш яко мазнини ше станеш свиня,и нищо повече...и тва че като си дебел и мазен по лсено ше станеш мусколест са пълни глупости и показеат колко малко знаете...МАЗНИНИТЕ НЕСТАВАТ НА МУСКОЛИ!!!та просто не е възможно...мазнините са си мазнини,тях можеш да изгориш,но не и да ги напраиш на мусколи...идеята да ядеш много е вярна до известна степен,само че трябва да ядеш определени неща,и да ядеш на често и по по малко,а не да набиваш пуржени картофки и после да питаш "а са как да свала мазното,шот не ми се виждат бицепсите"....
2.пич ти си на 15,на тия години фтнеса не едобра алтернатива...бокс,кик бокс тва е за тебе на тоя етап...
3.ако все пак неискаш да ме послушаш и ше си блъскаш щанги,за да ти помогна максимално ми кажи кви кила си ,колко си восок,тренирал ли си нещо преди...
4.само с лежанката вкъщи няма да стане....
5.неслушай лиолиовците които ти казват за релеф-много повторения малко киа,за маса-много кила малко повтрния...няма такова нещо,всичко зависи от храненето...ако някои иска да поспори с мене да ми пише ЛС...
6.ем искаш да качваш кила ем искаш плочки...важно е да кажеш дали в момента имаш плочки...както и да е на тоя етап най-правилно ще е да ядеш по 5-6 пъти на ден,като избягваш мазното,хапваш по по малко,а не да се освинваш секи път,намали сладкото(казвам намали,а не спри го),газираното може да го спреш изцяло,мини на мляко,натуален сок и т.н. не се вманиачавай в диети и такива глупости шот си още малък и ше си преебеш метаболизма...просто прави леки ограничения...сяка тренировка прави корем,доколкото разбирам си слабичак така че недей да правиш кардио за сега,следвай съвета ми за храненето...непитай за упражнения...има си инструктор който ще прецени кво е подходящо за тебе(все пак си на 15)...
7. ТРЯБВА ПОСТОЯНСТВО,неочаквай една сътрин да се събудиш и да си "Супермен" и в никакъв случай не се отчайвай и не се обръщай към добавките (защото си малък,а и защото аз изобщо не съм им фен)...за всичко си има време..тренирай усилено и ти ше станеш корав...воля е това което ти трябва...успехи

P.S. ако имаш въпроси,питай:)

Naik1
04-26-2009, 16:53
Ти четеш ли бе?
Говорих за сладкото/въглехидратите, че дават енергия за тренировка за МАСА, ако вдига и то да ня плюска по 43543 вафли, и 1-на преди ренинг стига. Затова даже има протеинови шоколадови вафли/барове.

За кардио, много ясно, че ще е на диета и няма да муфти вафли.

И кардио се прави главно летния сезон - факт, поради много критерии. Зимата човешкия организъм е предразположен за качване.

Бе както и да е.
То затова толкова "яки" се насъбраха напоследък..

:booooomb:

За преди/след тренировка има достатъчно храни, които ще му послужат доста по-добре от тези, дето ти препоръчваш...
Кардио се прави ВИНАГИ, по всяко време, пролет, лято, есен, зима. Прави разлика между кардио и интервалните тренировки, които се правят за активно свалянена на мазнини, които наистина е по-добре да се правят през "топлите" дни.

Както и да е, нищо не разбирЪш бе...

Е добре де момчето ясно ти каза.. Зимата попринцип се трупа маса а лятото се оправя релефа.Защо не питаш някой НАТУРАЛЕН културист кога какво прави.Зимата като качва маса защо да прави и кардио ? нали така няма за успее да качи както трябва.Най-добре чво да качи след това да коригира и да офрми :)