PDA

View Full Version : Спешно ми трябва Есе "Дрогата-Спасител или разрушител&



Maximum
03-10-2009, 16:29
Есето ми трябва за тази вечер много ще съм благодарен ако има някой който да помогнеее!!!!

TEARS
03-10-2009, 16:44
Наркотиците...това, което убива!

Едва ли има човек, който да не е запознат с проблема за наркотиците и тяхната вреда.Те все повече навлизат в нашето ежедневиеи независимо дали ги приемаме, отхвърляме или ги забравяме, те все пак съществуват и никой не е застрахован от това да не се сблъска с тях. Но ако не искаш да съжаляваш за стореното, трябва да мислиш предварително. Грешките на един се превръщат в урок за друг. Не трябва да се поддаваме на слабости и да започваме с наркотични вещества, защото те са временно бягство от действителността и скоро се превръщат в главен проблем, който трудно се решава. Човек, който е уверен в себе си, никога няма да прекрачи границата между удоволствето и кошмара, между това да си свободен и зависим. Всеки избира как да извърви пътя на своя живат. Искаме живот без страх, без трагични събития. Нека сами си го направим. Всеки трябва да знае, че наркотиците са началото на края и, че не трябва да пропиляваме живота си, защото е само един,а да го осмислим и да го изживеем достойно, с гордо вдигната глава, да докажем себе си и да решаваме нашите проблеми трезво и мислищо, а не временно да замъгляваме съзнанието си, мислейки, че сме решили ребуса на живота, а всъщност да затъваме още повече в безисходицата. За жалост наркотиците в днешно време се превръщат в начин на живот на много тийнейджъри. Но те трябва да се осъзнаят-какво правят, на къде са тръгнали. Мислят ли, че по този начин са достегнали върха . Повечето казват, че това не може да им се случи, но под влияние на средата в която се движат, проблемите характерни за възрастта се поддават на този бич на обществото. Под влияние на наркотиците някой някъде умира-без приятели, без пари, семейство и най-вече без капка надежда.
Дрогата е път, който не води до никъде. Наркотиците доставяли удоволствие на хората, които ги използват, удоволствие, че са до някъде щастливи, но само до някъде. Дрогата може да е и начин на приятно прекарване, но до кога? Всички си мислят, че когато решат могат да се откажат, но това отказване просто не се случва, зощото започваш да искаш още и още и когато се погледнеш вече си зависим за цял живот. Всеки сам за себе си трябва да реши по-скоро дали наркотиците ти дават нещо стойностно в живота и какво ти вземат те... семейство, приятели, дори самият ти се погубваш.
Помисли преди да е станало прекалено късно и да си в безисходица.
Наркотиците-те са тихата смърт, смъртта, която идва бавно и мъчително, която те кара да се гърчиш от болка и да агонизираш. Смъртта, която ти знаеш, че идва за теб и я чакаш, за да се освободиш от болката, страданието и зависимостта. Ние трябва да кажем, НЕ на наркотиците. Живота се жевее само веднъж, нека да го изживеем с чест и достойнство.

TEARS
03-10-2009, 16:44
Да открием празничната и делничната красота на реалния живот.
Наркотиците „Цветен рай” и път към омагьосания ад.

Хората трябва много да ценят живота си,независимо дали от време на време той не е много интересен или пък е скучен.Не са важни само забавните моменти или празниците.Човек трябва да разбере, че и в делниците,колкото и пълни с проблеми да са те,в тях има смисъл.
Всеки преживява тежки моменти,които никой не може да избегне.Докато се мъчат да се измъкнат от бремето на грешките си,различните хора прибягват до различни решения.Обаче не винаги тези решения са най-добрите.Понякога докато човек е под напрежение заради нещо, което се е случило,не мисли много за действията си,нито за последствията.Но в някои случаи тези лоши решения могат да бъдат фатални.Могат да съсипят човек до края на живота му,или по-лошо,могат да го убият.Например ако се прибегне до наркотиците,те водят до пристрастяване,могат да уморят човек.Но изхода от излползването на тези вещества е само един, и той е фатален.Докато човек е под влиянието им не може да мисли трезво и съсипва живота си.
Наркотиците „Цветен рай”или път към омагьосания ад?
Повечето хора биха казали, че наркотиците са едни от най-опасните упоителни вещества ,които могат да бъдат използвани от човек.Те предизвикват пристрастяване и в някои случаи могат да доведат до смърт.
Както всеки знае наркотиците не са полезни,нито пък ще помогнат за решаването на проблемите. Но все пак има хора,които прибягват до „цветния рай”. Продължителността на спокойствието и чувството, че всичко е наред след използването на наркотичните вещества е малка.Докато човек е дрогиран всичко му се вижда розово и хубаво.Но след като ефекта от упоителните вещества отмине,хората които са ги използвали са неадекватни в постъпките си.
Но не винаги човекът, прибягнал до наркотици е тъжен или има много проблеми.Може би просто компанията в която се движи не е най-добрата.Важно е да подбираме хората, с които излизаме.Всеки знае българската поговорка „С какъвто се събереш такъв ставаш”. Тя е много вярна защото , приятелите ни влияят не само на тяхните постъпки, но и на нашите.Ако случайно някой от тях е пристрастен,може и ние да започнем да се дрогираме.
Не е хубаво да проваляме живота си.Както вече казах проблемите са неща,които не се избягват.Все пак трудностите са част от самия живот.Но трябва да внимаваме дали сами няма да направим препядствия за самите нас ако започнем с дрогата.Когато сме под нейното действие,тя ни стимолира да вършим глупости и неща,които докато сме трезви не бихме направили.Опасно е не само за човека,употребяващ наркотиците, а и за семейството му.Защото, хората под влиянието на дрога, могат много да наранят семейството си.Даже могат да крадът от него.Загубването на работното място е едно е първите неща ,които се случват.Следващото е съсипване на постигнатото до сега в живота. Наркотиците въздействат много на нервите на хората.Пристрастяването към тези вещества пречи на воденето на нормален живот.
Това са някоко примера какво става с живота на дрогиращите се.Но на всички,които тръгват по този път, действителността може или да продължи нормално ако влезнат в правия път ,или да бъде провалена,или още по лошо, може да свърши.

Maximum
03-10-2009, 19:14
Мерси много почвам да пиша!!!!

misnamed
01-11-2016, 19:38
Толкова ми омръзна от това ежедневие вече... Ставам в 6:45 успивам се всеки ден, хващаме си нещо и с мойта приятелка тръгваме. Е тя е от различно училище но минава по моя път за мойто. Вися в училището по 8 часа и най рано се прибирам към 14 следобяд. Има изключения когато с "приятелки" ходиме до някое кафе за половин час.. И така, прибирам се, ям, уча и през другото време на лаптопа. Е следва спора с наще за какво ли не...цигари, пари, държание или те се карат за нещо и не ни обръщат внимание. Има и спокойни вечери като тази в която всъщност осъзнах какво става...дори се замислих за един ден в който просто бях в добро настроение и се прибирах от училище и в същото време гледах лицата на хората-тъжни,ядосани..пълни с негативна енергия. Мислих си дали и аз изглеждам така отстрани когато не съм в добро настроение или просто бях свикнала с това хората да гледат така... За един миг видях светът "сив". Явно еднообразието също влияе много на хората. Вече не знам какво става в моя град. Не съм сигурна това заради заплатата на хората ли е, проблеми в работата? Е можеш поне малко да отделиш време за себе си и да се за замислиш над това защо не си щастлив. Гарантирам ти че ще започнеш и ти да разпознаваш сивото и цветното... На мода стана и бизнесът с наркотиците, вече почти не се срещат "нормални" тийнейджъри, навсякъде се разхождат "призраци" търсещи малко пари за амфети и трева... Жалкото е че все повече и повече деца стават зависими от дрогата и страстта да продават някакви боклуци на тийнейджъри от тяхното училище е все по-голяма... Още по жалко е когато родителите знаят и нищо не правят по въпроса освен да "накажат" децата си-наказание ли е да не излизат или да не гледат телевизия 3 дена ? Е според мен не. Децата ви пак ще наркоманстват и ще продават мебелите от тях или ще крадат от самите си родители. Е замислете се малко и вие и ще осъзнаете в какъв свят живееме всъщност и как ще продължиш да го живееш самият ти!