PDA

View Full Version : коментар на исторически документ



vileto8
03-10-2009, 15:57
Имам да пиша за домашно един коментар върху речта на Сталин от 3-ти юли 1941г. (по времето на Втората световна война, свързана е със създаването на Антихитлеристката коалиция) и малко се затруднявам. Ако на някого му се занимава да ми напише коментара или поне да ме насочи ще съм му много благодарна :grin:
Ето документа:
"Войната с фашистка Германия не бива да се счита за обикновена война. Тя не е само война между две армии. Тя заедно с това е и велика война на целия народ против германофашистките войски. Целта на тази общонародна отечествена война против фашистките потисници е не само да ликвидира опастността, надвиснала над нашата страна, но и да помогне на всички европейски народи, които пъшкат под игото на германския фашизъм. В тази освободителна война ние няма да бъдем сами. В тази велика война ние ще имаме верни съюзници в лицето на народите на Европа и Америка, в това число и в лицето на германския народ, поробен от хитлеровите управници. Нашата война за свободата на нашето отечество ще се слее с борбата на народите на Европа и Америка за тяхната независимост, за демократични свободи. Това ще бъде единен фронт на народите, които се борят за свободата против поробването и заплашването с поробване от страна на фашистките армии на Хитлер. В тази връзка историческата реч на министър-председателя на Великобритания г-н Чърчил за подпомагане на Съветския съюз и декларацията на правителството на САЩ за готовността му да окаже помощ на нашата страна - които могат да възбудят само чувство на благодарност в сърцата на народите на Съветския съюз - са напълно обясними и показателни.


Нядавам се да ми помогнете :-) Благодаря ви предварително!!!

vileto8
03-10-2009, 18:41
Май никой няма да ми помогне :cry: