PDA

View Full Version : БТВ новините!



darla
03-10-2009, 17:22
Здравейте,скъпи съфорумци.Темата ми е вдъхновенат от вечерната емисия новини по БТВ(10.03). Тук изредиха поне 10 убийства между деца,в период от 2 дни се случиха 2 убийства-момиче във Варна,убито от комплексиран младеж и убийство на 15 годишно момче,чиито убиец е на 19г.Напомниха и за двете 14-годишни момичета,убили своя "приятелка",защото сваляла чуждо гадже и била надута! Напомниха и за 9-годишното момче,убило свой връстник,но няма да носи наказателна отговорност заради възрастта си.И това е смао част от споменатите примери.Тези са най-ярки за мен и извода ми е само един-НЕ ИСКАМ да живея в България,НЕ ИСКАМ и детето ми да расте тук и заклевам се,при добра възможност веднага бих разкарала семейството си от тази бездънна яма.
Дете убива дете и остава ненаказано;
Дете убива друго дете,докато родителите са на мястото на пресъплението и го разчленява(убиеца на 19г);
Мъж убива дете и приковава друго в състоянието "будна кома" и не получава адекватно наказание,заради социаното си положение (Максим Ставийски);
Наш многоуважаван от младежите рапър е признат в дело за търговия с наркотици и проституция и не получава адекватно наказание,а държавата приема нов закон,благодарение на който въпросния изрод лежи едва 4 години.Закона дори го кръщават на него- "Ванко 1".
Друг идол на част от нашата младеж отново е съден за търговия с дрога и проституция и благодарение на малко по-рано приетия закон "Ванко 1" е осъден едва на 3години затвор- Кондио!
Това са най-ярките примери,за които се сещам в момента,заедно с тези,споменати в емисията новини. Съжалявам,не знам какво точно искам да питам с тази тема.Просто ми е мъчно за корумпираната ни дуржава,която ближе гъзовете(без капка извинение) на хората с парите,ние сме безхарактерни,слепи и слаби! Страхувам се за детето си-не само,защото може да бъде жертва на някой,който благодарение на парите и състоянието си ще остане безнаказан,не защото може да бъде жертва на свой добър "приятел",а защото в тази масова деградация той може да се окаже виновният,а аз като негова майка ще трябва да го защитя!

Mihailova
03-10-2009, 19:02
Виж , извинявай , че ще ти го кажа , но не говори без да си подготвена. Ще говоря направо - имам предвид случая с Радостина Евтимова ( гр. Варна ). "Младежът" , както ти го наричаш , не я е убил , а това , че медиите тиражират това заглавие , разпространяват тази версия и хората сляпо й вярват е лично Ваш проблем. Нямате абсолютно никакво право да съдите някога без доказателства , а тези които са на лице са опровержими и подхвърлени. В цял свят обвиняемите са невинни до доказване на противното , само в тая пуста държава и с този прост народ ( без извинение ) , човек е ВИНОВЕН , до доказване на противното.
Дано никога не попаднете на мястото на такъв човек - защото сами знаем , колко невинни хора има по затворите , несправедливо осъдени. Колко случая има с убийства / неразрешени , поради нежеланието на властите или обвинени невинни , колкото да има обвиняем/. Само , защото Евро съюза подготвя доклади , които са осъдителни за страната ни , не означава , че трябва да пъхаме невинни хора по затворите и да стоим , като патки и да разказваме наляво надясно колко е добра правосъдната ни система !
Ще престана преди да започна същинската част , само защото дори да я кажа , половината от Вас няма да я разберат и разтълкуват правилно и то не за друго , а защото си нямат и грам понятие от това , за което аз говоря.
Както и да е , останете си слепи , само да Ви кажа - както и със сестрите Белнейски , така и това е политическа игра. Нищо повече , нито по-малко. Жално наистина за семейството на момичето - за загубата , но ако осъдят невинен човек , ще е още по-жалко - възмездие няма да има. Тя е била просто жертва на великите ни политици-мафиоти , които когато някой не желае да им се подчинява , тя го премахват. Нека да НЕ забравяме и че полицията си има така наречени " спец. части " , които не са спец. по спасяване на хората , а по създаване на фалшиви доказателства , компромати и документи с цел премахването на неудобни хора от по-горни постове. Защото това , което се случва е точно такова - премахване на човек от висш пост. Жалко ,че убиха момичето , но те са такива , убили са и много преди нея и след нея ще има , защото точни Вие ги избирате , тези велики депутати , министри и общински съветници.
Жалко и за семейството на момчето и за него самият - честни и добри хора.
По тази тема мога да изпиша още толкова много неща , но последното , което ще кажа е още една гениялност на нашето правосъдие , която е написана , като "закон" , само , за да бъде "намерен" или направо казано уличен човек в престъпление , което не е извършил - пример даден от криминалист - "Ако видиш , човек в безсъзнание , паднал , недищаш , дишащ , но ранен - никога не го пипай , докоснеш ли го ще те обвинят в извършване на престъпление. Викаш линейка и чакаш...".

darla
03-10-2009, 21:26
Mila,to4no na men ne mi govori za psevdo-pravosudieto u na, za podhvurleni dokazatelstva, mutrensko-politi4eski otno6eniq i kolko visoko se prostirat te vuv sudebnata ni vlast.Na men mi se naloji da premina prez podobna borba s banda dolna papla4-kakto vsi4ki gi nari4ate "mutri",nqma da spomena imena,za6toto te sa ob6estveni li4nosti i za jalost ot opit razbrah kolko dobre manipulirat sudebnata vlast kato si pla6tat!Taka,4e ne mi obqsnqvai za slu4aq,s koito qvno ti si zapoznata ako obi4a6!Dori i da ne q e ubil TOZI mladej,go e napravil drug takuv,a tq e bila prosto marionetka v mrusnite ruce na nqkoi.Za sestrite Belneiski su6to ne mi govori-ne otkriva6 toplata voda,su6to kakto i 8te godini na na6ite medici v Libiq SA produkt na na6ata zakonodatelna-podkupna politika.Nqmam v prediv podkup s pari,a s politi4eski interesi.Zapazi koemntara za sebe si!

Mihailova
03-10-2009, 21:56
Няма да запазя коментара за себе си , това е форум и правото на изказване е общо , ти го правиш , аз ти опонирам. Надали откривам топлата вода , драга . Когато ти си се правела на Хайди Клум , мен са ме следили мутреси , при условие , че съм била на 11 години , преследвали са ме с коли и са наблюдавали дома ми при това неведнъж , като един от пътите беше точно за политически причини. Не виждам темата да е "Моята сърцераздирателна история" , така че не виждам защо споделяш своите несполуки - в по-горният пост аз не съм ги оповестявала.
Доводите , които изтъкваш са смешни , как смееш първо да обвиняваш някого , а после да заявяваш " е , бил е някой друг". Е , и ти не си била единствената , която е била подлагана на някакъв тормоз , но темата не беше затова нали ? Темата е за насилие , а ти обвиняваш някого , без да си запозната със случая , много отворени станахтеееее. Защо направо не Ви дадем властта да пъхате и по затворите , пък като сбъркате , ще кажете " Е , не е бил този.." :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ще спра и не защото ти ми казваш , а защото не виждам какъв спор ще заформя , които да е интелектуален с неградивна личност ;)
Дерзай

darla
03-10-2009, 22:03
W slu4ai,4e ne sizabelqzala,temata se kazva "BTV novinite" i v neq ne sym kazala ne6tata ot svoqta gledna to4ka,a taka,kakto bivat predavani NOVINITE na horata-i ne,ne se pravih na Haidi Klum,a si davah jivota,za da zapazq semeistvoto si.No tova ne e tvoq rabota,no sled kato 6te pi6e6 komentar v dadena tema si zaslujava pone da i pro4ete6 sudurjanieto,nali? 8-)

Mihailova
03-10-2009, 22:24
Точно , защото съм прочела темата ти се заяждам. И ако не си забелязала по НОВИНИТЕ дават репортажи , които изразяват тяхната гледна точка , а не информационни бележки , които да са кратка версия на информацията. Но това няма никакво значение , аз казах каквото имах ;)

darla
03-10-2009, 22:39
Мхм,не случайно не споменах случая Белнейски.Извинявам се ако с цитираното обидих някой твой близък и случващото се с него.Идеята на темата беше как да отгледаме и възпитаме децата си в държава,в която масата престъпления са ОТ деца КЪМ деца? :) И какво трябва да направиш,за да остане детето ти-дете,а не жаден за мъст и саморазправа непулнотелен изрод? :)

Mihailova
03-10-2009, 23:01
Извинявам се и аз за тона , не беше уместен , но става въпрос за приятелско семейство / за момчето от Варна говоря/, него самият не го познавам , но баща му и сестра му- да. Това ме афектира. И наистина много ми се иска да не е той.. Вярвам , че не е той.
Ще ти разкажа нещо , без да споменавам имена, за случка от това лято ..
Две момичета спаха вкъщи , защото родителите ми бяха заминали , а на мен никак не ми се оставаше сама. Приятелят ми беше също вкъщи , но си тръгна към 24 часа. Аз бях уморена , легнах и тъкмо заспивах , когато 1 от момичетата ми каза , че ще ходят до магазина , който се намира между другото на един булевард - денонощен е , но за да стигнеш до него трябва да минаваш през храсталаци и тнт , аз бях готова да стана , докато ен чух едно изречение , "Долу ще ни чакат няколко момчета , приятели на ***" С *** ще наричам другото момиче. Нещо в мен направо си закрещя недей да ставаш , леж си. И аз послушах шестото си чувство и си легнах. Заспах почти веднага , като часът беше около 01 .Събудих се в 4:30 .. Започнах да звъня по телефоните , първоначално никой не вдигаше и се стреснах. Продължавах да звъня - Какъв е този магазин 3 часа , при положение , че магазина е на 15 минути път от нас ?! Накрая ми вдигнаха и казаха , че се прибират. Когато се върнаха , първоначално всичко беше наред , докато *** не си легна , а другото момиче не ми разказа и то с големи увъртания и мъчения от моя страна да изкопча нещо от нея - накрая се оказа , че тези "приятелчета" са ги завели в Максудата / в другият край на Варна, през 4,5 квартала , където е циганската махала / , в един апартамент. Всичко било наред , докато бившето гадже на *** , не завел другото момиче в тоалетната и не я накарал да му лапа , доакто тя се съпротивлявала , той й бутал главата надолу .. Тя не каза нито на родителите си , нито на полиция.

Аз си благодаря на късмета и на всичко , че си имам приятел от почти година , които си ме пази и гледа , но за горе-посоченият път благодаря на шестото си чувство.
Няма как да ги спасим, ние дори самите сме уязвими. Тези хора - убийците / ако можем въобще да ги наречем хора / са психично болни. Те .. да убиеш човек ? Това не е нормално. Но никога няма да се оправят нещата , не за друго , много хубаво е олицетворил градацията на управляващите ни Христо Смирненски в "Приказка за стълбата" , как от един човек от народа , когато станеш някой се самозабравяш , ставаш сляп за чуждото нещастие и гледаш само себе си. Сега "болката" на нашите управници са не убитите деца , не премазаните хора по пътищата , не ограбените - а Евро докладите. Как не ?! Нали уж сме в Европа - смешното е , че ние винаги сме били на този континент , а управляващите ни се държат , като префърцунени мажоретки искащи да влязат в клуба " на готините" или по-точно да откраднат още малко парички. И тъй като сега Евро докладите оплюват правосъдната ни система - интересно как оплюват несъществуващото , вече залавяме невинни хора , за да бройкаме уж "разплетени случаи".
Жалкото е , че повечето "изроди" независимо дали пълнолетни или непълнолетни / те са еднакво опасни / са от добри семейства .. Но навън те се променят , защото улицата ги учи на лошите неща , а понякога родителите нямат силата да дават отпора на всичко..

krem4et0
03-11-2009, 06:59
Не прочетох темата, но стигнах до Максим...Точно, защото Максим го извърши имаше такава гласност в публичното пространство. Хиляди всяка година го правят и няма ни дело, ни бъкел. Защо трябва да се обръща внимание само на този случай? само последната седмица сигурно има 2-3 подобни....някой чу ли? Скоро и край Свищов стана подобна катастрофа със смъртен случай и осакатяване. Някой чу ли? за мен това беше просто раздухан случай и 1 от многото, от хилядите годишно...не знам за какво ви е толкова трън в очите. На мен не ми е...като знам колко други има, ама никой нищо не чува за тях, а мъртвите зад волана са просто статистика.

Колкото за насилието като цяло ще взема отношение по-късно. но не е виновна държавата. Я вижте в САЩ какво е? Виновна е липсата на възпитание, заинтересованост и контрол от страна на родителите! Голяма вина има и виртуалното пространство, което отключва насилието толкова рано и размива представите за добро и зло, живот и смърт, престъпление и наказание...

Преди години ни откраднаха колата в Шумен. Връщахме се от почивка с ця багаж и спряхме там да обядваме за 1 час. Отидохме в полицията. Пренасочиха ни към силова групировка(от полицията!!!). Отидохме във въпросния офис и минути след това влязоха въпросните спец-части. Имаше пистолети пред очите ми(тогава бях на 10), майка ми ни стискаше между краката си със сестра ми, а баща ми през това време беше "сплашван" в коридора...от спец частите.....Това защо никога от никой не се чу?

Blab
03-11-2009, 07:20
Ще се въздържа от подробен коментар, ще спомена само личната си позиция, а именно, че историята на варненското убийство звучи смешно и неподплатено, на фона на коментарите на близките до жертвата и предполагаемия убиец хора. Портретите на двамата изобщо не могат да се свържат заедно в подобен сюжет. Това е.


А фактът, че сте нагазили в тъмни и бая кални води, не е нужно да го споменавате. Освен ако не се надцаквате, де, не ви зная? Всеки сам си прави пътечката.; Съмнява ме на 11 или 17 да сте били публични личности, медийни такива, с някаква власт, че да ви следят, наблюдават и прочие. Та, няма кого да обвинявате, освен себе си. Престъпността и нейните групировки са налични, никой не те кара да се явяваш на кастинг за роля.

Кремчето защо говори за катастрофи не знам. Темата, така както е зададена, заедно с името на раздела, дават ясна представа за какво иде реч, си мисля.

krem4et0
03-11-2009, 08:06
Просто споменах заради случая с Максим, който беше цитиран по-горе. И в Сащ да съм нямам гаранция, че детето ми няма да е блъснато от автомобил, нали?

darla
03-11-2009, 08:31
Случая със Стависки ще ми бъде ВИНАГИ трън в очите именно ,защото заради социалното му положение не го осъдиха адкватно.
Кремчето,разочарована съм от думите ти " И в Сащ да съм нямам гаранция, че детето ми няма да е блъснато от автомобил, нали?" . Не става дума само за катастрофите-прочети цялата тема,ако обичаш.И какъв по-лесен начин за примирение и бягство от отговорност пред нас и собствените ни деца от :"Ми то и където и да съм,пак ще е такова положението!" НЕ,няма да е такова,специално в Щатите(защото тях даде за пример) деца не се убиват едни-други всеки ден,защото "тя закачаше гаджето ми" или "той ме напсува". Просто като ти чета безхаберието и ми призлява! :x
П.С.-ти работиш с деца,всеки ден виждаш какво си причиняват...вечер спиш ли спокойно за тези толкова озлобени към света деца???Ако аз имам всекидневен досег с тях...не бих спала спокойно,още повече знаейки,че и моето дете е сред тях и може би се превръща в същото "нещо"!

Mihailova
03-11-2009, 09:13
krem4et0 Знаеш ли , онзи ден гледах документален филм за снайперист от САЩ , който е бил сериен убиец. В продължение на 2 месеца , той е убил 11 души , а двама са били в болница. Полицията не го е откривала , информацията , която е имала е била само от свидетели , а тя е била грешна. След като самият убиец им оставя подигравателни бележки върху или в близост до труповете на жертвите си , те започват да ги четат. В една от тях той се "хвали" с едно от убийствата си , в Алабама преди много време .. Само , че полицията разполага с отпечатъци от случзя с Алабама и след дълго разследване и гонитба ги откриват. Естествено медиите веднага раздухват имената на престъпниците и единственото , което е помогнало на полицаите е било това - че на тази дата те не са гледали телевизия. Малко преди да бъдат задържани убийците / били са двама , накрая се разбира - баща и доведен син/ оставят бележка , че следващата жертва ще бъде дете .. 13 жертви , глупаво полицаи , заплахи към деца .. и чак след 2 месеца ги откриват. Нека не се сръвняваме с тях за добро ..на един хал сме..
Blab Ние говорим една с друга , а това по каква причина ни се е случило и какви сме били ,в позицията на какви или какви са били около нас си е лично наша работа.

mgxpower
03-11-2009, 09:25
Като кажете в България не знам си какво ! Иди в Америка там е още по-зле ученик влиза в клас с калашник и застрелва всичките си съученици там ли искаш детето ти да израстне?
Или пък една случка в Мадрид преди години момче (пънкар) влиза в дискотека само фешънчета правят един кръг около дансинга и го мушкат 25 пъти в корема след това се отместват и никой нищо не е видял никой нищо не е чул момчето се свлича на дансинга!Виновни май не откриха навсякъде има престъпност .. това , че не стигат до нас зверствата от другите държави не значи , че те са по-цвете от нас!

darla
03-11-2009, 09:33
Da,s tazi razlika,4e tam IMA pravosudite.Tuk novinite sa pulna propaganda,6umi se okolo edin problem i posle se potulva-vsqko 4udo za 3 dni.4akat vagon da se zapali i cifra narod da umre,za da zapo4nat proverkite v BDJ.4akat grupa maika da zapo4nat da 6umqt za in-vitro parite,za da priznaqt,4e naistina ne6to dolno se slu4va i kakto kazah-vsqko 4udo za 3 dno.To4no sled 3 dni prestupleniqta sa zabraveni,problemite ve4e ne sa problemi i jiveem v prikazna i 4udna durjava.Az ne sum ot tezi,koito mislqt BG za nai-propadnaloto mqsto na sveta i ne sum ot tezi,koito obvinqvat za vsi4ko durjavata,no tuk stava duma za pravosudnata ni sistema-4e neq prosto q NQMA! Prazno! Dupka!

Mihailova
03-11-2009, 09:35
Не е виновна държавата , а управниците.

darla
03-11-2009, 09:54
^to e edno i su6to.durjavata e zavisima i izcqlo obvurzana ot upravlqva6tite.

Blab
03-11-2009, 09:57
Дарла, както ти си на "ти" с мутренския свят, аз пък мога да ти кажа за БДЖ. Нещата съвсем не са такива, каквито изглеждат. ;)
Не се предоверявайте на медиите, не е на хубаво. (В частност БТВ, пхах, точно пък на тези:Д)

darla
03-11-2009, 10:04
kakvo mi trqbva da znam za BGJ? Ot malka imam strah da patuvam s tezi grobnici,zaradi edin podoben incident.KAkwo mi trqbva da znam za tqh-4e se dvijat vse edno vseki moment 6te se razglobqt,4e ne psazvat razpisaniqta si ili 4e sa tolkova gnusni i nepoddurjani,4e te e strah da si ostavi6 spisanieto na masi4kata,a da ne govorim da se oblegne6 spokoino na sedalkata?!BDJ e nai-dolnoprobniq transport u nas!

Mihailova
03-11-2009, 10:04
Всеки е на "ти" с нещо , въпроса е - доколко е на "ти" и до каква степен е обективно мнението му ;)

Blab
03-11-2009, 10:05
Е, не може да се сравнява с мутренски Мерцедес, права си)
И ето тук, пак са ти виновни дебеловратите/гъзите:Д

Angel_Girl
03-11-2009, 10:15
Можете да си говорите, каквото си искате, НО е ФАКТ, че правосътие в България НЯМА и незнам дали някога ще има.

Случея Ставински се раздуха само и единствено поради това, че е пуъблична личност и за това и не получи адекватна присъда, каквато биха дали на обикновен човек извършил същото.
Случея на сестрите Белнейски - изобщо не вярвам чак сега да са открили извършителя. Просто намериха някои, които да поеме вината, за да бъде приключен случея. Също съм чувала, че убиеца им е син на някакъв "голям" в града. /това си е мое мнение/.
Дори момичето да не е билоубито от това момче е бил някои друг изверг. Не ми го побира акъла как ще намушкаш някой 50 пъти :shock: И ако момчето наистина е невинно ще бъде вкарано в затрова за нещо, което не е извършило, а истинския убиец ще продължава да си живурка на свобода и да прави, каквото си пожелае.

Blab, и кажи ми сега как да се кача на БДЖ като подпалените влагове станаха доста и това поред мен не е никак случайно!?

Ако имаше правосъдна система в България най-вероятно извършениете престъпления щяха да са по-малко.

darla
03-11-2009, 10:19
Ami,nezma,ti qvno si naqsno s mutrenskite mercedesi,az ne sum.6tom ti se vijda uda4en sarkazma ti,produljavai,no tova nqma da promeni mnenieto mi,4 BDJ e nai-nesigurniqt vutre6en transport u nas.

Mihailova
03-11-2009, 10:43
Дарла , кое въобще е сигурно ? Убийците по пъте , пияни до козирката , блъскащи се в невинни коли , автобуси , микробуси? Подпалващите се , блъскащите се влакове , или излезлите от релсите ? Самолетните катастрофи , неизправности ? Потъналите кораби , наводнените лодки , наводнените подводници , избухналите космически кораби !? Кое по дяволите е безопасно ?!

darla
03-11-2009, 10:57
6tom zahvanahte temite za katastrofite-dori az samata ne moga da dam garanciq,4e kolkoto i dobur i suvestne 6ofior da sum,ne bih pri4inila v daden moment katastrofa i ot tova ne biha postradali hora! NI6TO ne e bezopasno,elementarniqt 10-minuten put s kola ot vku6ti do qslata,"elementarnoto" izrastvne i vuzpitanie na decata,uj sigurniqt put na razvitie na roditelite.No vie kato cqlo ne shva6tate temata ti-dadoh nqkoi ot primerite prosto kato 4ast ot statistikata,kato cqlo v slu4ai 4e ne ste zabelqzali nablegnah na nasilieto MEJDU deca i za tova,`e 6tom vuzrastnite ne mogat da opazqt decata-bluskat gi s kolite si,prebivat gi,ubivat gi,kak togava samite deca da se za6titqt edno ot drugo?

krem4et0
03-11-2009, 11:22
Дарла, спя си добре нощем, защото именно тези деца ме съсипват-нервно, емоционално и даже физически(често съм без глас и ме болят краката от постоянното обикаляне и следене дали няма отворен порно материал или такъв с насилие по мониторите. Днес им хрумна да гледат гей....еротика да го кажем, защото имаше опипване с облекло и целувки по устата. Почнаха подмятания, че еди кой си е гей. Казах им, че мен това не ме вълнува-с кого си лягат си е тяхна работа. Гей-изцепките спряха. Няма да коментирам на какви и по колко игри играят. няма да коментирам също колко зле и невъзпитано се държат, как ме псуват...Знаеш ли, свикнах. Е, сега ще ходя на 2 родителски срещи, защото положението в тази 2 класа е нетърпимо, но като цяло.......посвикнах с тези проблеми. Истината е, че 1 към друго не са много агресивни(въпреки, че вчера в часа ми влезе пребито от момиче момче, но и аз навремето бая ступвах съучениците си и разбирам постъпката). мога да ти кажа, че преди време имаше много тормоз между учениците. Сега е тормоз по линия ученик-учител. Защото загубиха уважението към човека, към личността, към позицията му и към институцията като цяло. Казват, че не е лично, но просто така са свикнали да правят в часове с компютърна техника. Ние не бяхме такива...разбирахме кога ни подават ръка и не я хапехме, а я приемахме за помощ...Злобата и агресията към мен(а аз съм толкова млада и неопитна) е ужасна. Виждам я в очите им, зад ехидната им усмивчица, зад безбройните им лъжи. Станали са хитри, алчни, мързеливи и манипулативни...Тези неща разбира се се влияят и от средата(бедни сме, тежко е, криза е ако щеш-човек се озлобява), но не е само в това проблемът. Но точно тази качества има и в родителите им. Има едно психолого-педагогически консултативни кабинети. ходих на няколко сбирки есента. Събират се психолог, учители и родители и се обсъждат проблеми...Наглостта, липсата на възпитание и такт, упоритостта и арогантността на родителите беше не по-малка. И това бяха предимно колежки(рядко хора с други професии са свободни 2 и 30 следобед), но в детски градини и училища. Ние като родители(аз не де, ама бъдещи) и като педагози трябва да даваме пример. Е, как да го даваме като се плюем, като ни мързи, като сме алчни, като не отделяме време за възпитание в учебния процес...Аз не съм била в чужбина и още по-малко съм живяла. Не знам какво е. не знам мога ли да вирея извън тази среда и в друга държава. Искам да остана тук, искам да възпитам и отгледам децата си тук, искам да ги направя хора тук. не искам в тях да виждам злоба и агресия. но искам да го направя тук. Не от патриотизъм...просто искам да направя крачка към промяна ТУК!

darla
03-11-2009, 11:37
^da,za tova govorih.Za tova povedenie,ozloblenie i lipsa na kapka cennosti i uvajenie v decata.

krem4et0
03-11-2009, 11:47
Но това нещо не зависи от държавата. Поне не основно. Не мога аз като държавен служител(училището ни е държавно, а не общинско) да въздействам, възпитавам и уча на елементарна култура и навици деца(младежи даже) на по 15-18 години...Те ако до сега не са се научили от семейството, няма как аз да възпитам тези ценности. наистина им липсват първите 7 годинки доста сериозно. Липсва им и внимание от страна на родителите. но той кръгът е порочен-държавата е зле, няма пари и работа, родителят работи с часове за мизерна заплата и се чуди как да нахрани децата си, прибере се у дома изнервен......не обръща внимание на децата си, у тях се поражда агресия, недоволство и липса на морални ценности и култура...Един ден същите тези деца стават родители, управници, лекари, учители.......Аз съм на мнение, че семейната среда има огромно значение за формирането на личността. може и държавата да има вина, че се изнервяме, но няма вина, че не си възпитаваме качествено детето. Няма вина, че заменяме любовта и грижата с компютър, GSM нов модел и пари...Ние сме си виновни, че предпочитаме това, вместо да отделим 1 час на ден да поиграем с детето си, да го изслушаме, да му помогнем с уроците....

darla
03-11-2009, 11:52
Ехеее,не мога да повярвам,че с теб се оказваме на съвсем еднакво мнение по даден въпрос.И може би все пак ако учителите се опитат да бъдат малко повече приятели с децата,родителите се опитат да бъдат малко повече ангажирани с тях,тогава самите деца ще получават еднакъв пример от всички страни-вкъщи и на училище и тази злоба и простащина няма да се рее толкова между тях

krem4et0
03-11-2009, 13:02
Знаеш ли, старая се между нас да има дистанция, но да ме чувстват и близка. Споделят ми проблеми, разочарования, плачат дори пред мен...щом превръзки и но-шпа ми искат....Аз съм по-близо до тях, отколкото до останалите си колеги. И все пак прекалено интимничене с такива деца може да се приеме твърде погрешно...Притесних се, когато 1 момче ме целуна по бузата, защото му писах по-високата оценка за срока(при 5 5 6 6 му писах 6). Стана ми хем мило, хем неудобно, защото това е момче на 15-16 години и е по-високо от мен с 1 глава....Дали жестът беше приятелски, лицемерен, интимен...не знам. Беше спонтанна реакция. Както и тази като мина покрай 2-3 момичета и те да ме галят по косата. това е нещо, което аз не бих си позволила никога с учител. Но може би в къщи няма на кой да показват любовта си, нежността си..знам ли. Да ти кажа професията ми е доста интересна, особено работата с тази възрастова група. Не работя с много деца 80-85 някъде ще дойдат, но това са 80 коренно различни характера. И все пак ти дават представа за поколението като цяло. По-интересно е от моето....спор няма. По-задоволено от всичко материално и така ощетено от към обич. Обучавам брат на мой бивш съученик. На съученикът ми не можеш да му чуеш гласа, умен, тих, отговорен, старателен. Брат му е недисциплиниран, нагъл, безотговорен и 1 ред не е написал за срок и половина...Така че и семейството е част от проблема. Проблем на поколението е презадоволеността. От липса на какво да правят, от пълен непукизъм към образованието и развитието им.....чудят се какво да правят и ги избива на....простотия. Решила съм лятото да се занимая сериозно с психология и то възрастова...Ще ми бъде доста полезно. Сега чувствам, че този елемент в педагогическата ми подготовка не е на ниво...Въпреки, че тези неща са интуитивни. Още първия час имах впечатление за всеки...половин година по-късно то не се е променило драстично.оправдаха го голяма част от децата.

3oPuTy
03-11-2009, 13:15
А чухте ли най-голямата простутия на деня?! :shock:


Глоба до 5000 лв. да е максималното наказание за убийство на пътя, предвижда проект за нов Наказателен кодекс, написан по поръчка на правосъдния министър. Вариантът не е окончателен, идеи и предложения се приемат до 23 март.
Основната промяна е разграничението на тежките от леките престъпления, които ще се наричат "простъпки". Става въпрос за около 250 от общо 420-те престъпления в сегашния наказателен закон.
"Простъпки" ще са застрахователната измама, иманярството, продажбата на гласове при избори, склоняване към проституция, хулиганство, шофиране в пияно състояние.
Част от "простъпките" няма да се смятат за престъпление, други ще се санкционират по облекчена процедура. Това ще разтовари най-вече районните прокурори и съдии, пише в мотивите към проекта.


Не знам за вас,но аз вече наистина се страхувам да изляза навън ...
5000 лв. МАКСИМАЛНО НАКАЗАНИЕ за убит на пътя?! ... Тази простутия ако се приеме поръчковите убийства ще получат ново име - транспортна злополука ... :-x Убиваш човек,плащаш 5000 лв. и си живееш спокойно :shock: А аз очаквах оня турски кретен от моето училище да лежи поне няколко години в затвора :shock:
Освен това как може да слагат на един кантар продажбата на гласове,хулиганството и шофирането в нетрезво състояние със склоняването към проституция?! :shock: И как така най-тежкото наказание за подобно деяние ще е "санкция по облекчена процедура"?!


А после се чудим,защо българи напускат България,защо всеки ден по новините слушаме как разни келеши убиват/изнасилват свои връстници :? Не знам ... Честно казано не ми се мисли за тези от вас,които живеят в по-големите градове ..... Аз съм от Силистра и съм наплашена,колкото трябва и не трябва,а какво остава за хора от София,Пловдив,Варна,Бургас и другите по-големи градове :?


Съгласна съм с Дарла ... И аз също бих се махнала от България,но за жалост съм прекалено привързана към малкия си,скапан град пълен с наркомани,насилие,корупция ,кражби,изнасилвачи,убийци, самоубийци и какви ли не подобни индивиди ... Престъпен град,в който повечето брутални случки се забравят за по една седмица и остават сред митовете и легендите на града ...


Не мисля,че има смисъл да обвиняваме някого :? Всеки има вина в случая - и учители,и родители,и държавата,и полицията,и управляващите ... Честно казано ни остава само да се надяваме да не станем жертви на подобни престъпления и да се молим един ден децата ни да имат нашия късмет (че дори и по-голям) ...


(Извинявам се за дългия роман :oops: И се надявам да не обидя някого с изказванията си :( )

darla
03-11-2009, 13:32
"Това ще разтовари най-вече районните прокурори и съдии, пише в мотивите към проекта." Супер,вече ще съм спокойна,че ако убият детето ми на пътя това няма да наруши съня на разследващите. :-x

krem4et0
03-11-2009, 13:38
Знаете ли, в Свищов нещата са наистина спокойни да не казвам голяма дума. Престъпността тук се свежда до ограбена каса на магазин-200 лв и 5 кила кафе или иззето неправомерно имущество-телевизор и печка, модели от преди 15 години...Определено тези неща не ги чувствам много силно, защото тук си е доста спокойно, въпреки преобладаващото младо население на града...

mgxpower
03-11-2009, 14:59
http://www.teenproblem.net/news/s/12743.html

mgxpower
03-11-2009, 15:01
Дарла , кое въобще е сигурно ? Убийците по пъте , пияни до козирката , блъскащи се в невинни коли , автобуси , микробуси? Подпалващите се , блъскащите се влакове , или излезлите от релсите ? Самолетните катастрофи , неизправности ? Потъналите кораби , наводнените лодки , наводнените подводници , избухналите космически кораби !? Кое по дяволите е безопасно ?!Пеш , че не тръска!(Ама се оглеждай за падащи предмети от рода на "стълб , козирка , плоча , желязо , саксия , чанта с боклуци , керемида и пр.)

selens
03-11-2009, 15:48
Не съм за този раздел на форума но просто реших да напиша мнение по темата :)
Да ви кажа и в малките градове не е по различно,живея в град с население около 10 хил.души и тук си имаме кражби,катастрофи даже със смъртни случай,и тук има истории за хора които са се обесили (и са верни) преди около година пак човек се обеси :? И за тоя вечерен час .... :lol: И тук има наркомани и всички знаят от къде идва тая дрога но никой нищо не прави :? Не е само в големите градове а на всякъде :(

Mihailova
03-11-2009, 17:51
mgxpower Освен това трябва да се оглеждаме за пилоти от формула едно - да не ни прегазет , блъснат или направо размажат.
selens За хората от малките градчета това е събитие , всички го знаят и помнят. А за хората в големите градове - това е ежедневие.

krem4et0 Радвам се , че си учителка , но знаеш ли , може би в малкия град нещата стоят по-иначе , но тук във Варна да станеш учител е равносилно на това да си луд. Не искам по никакъв начин да те обиждам , това е достойна за уважение професия , която вмомента е принизена до статута на "хигиенист". Дори първолачетата псуват на майка , опитват се да обарват съученичките си и им бъркат из гащичките. Думи нямам. Аз когато бях на 7 , нито псувах - не , че сега го правя - нито бърках в гащите на някого , нито се биех , нищо , от това което наричат днес децата развлечение.

krem4et0
03-12-2009, 06:46
Мисля, че няма особено значение...Да не говорим, че на децата, които са дшли от околните села, където има слети паралелки, им липсва доста фундаментална част от познанията за 9-ти клас...

Rofl4e
03-12-2009, 09:25
Мисля, че няма особено значение...Да не говорим, че на децата, които са дшли от околните села, където има слети паралелки, им липсва доста фундаментална част от познанията за 9-ти клас...
кремче ти учител по какво си?

selens
03-12-2009, 09:38
mgxpower Освен това трябва да се оглеждаме за пилоти от формула едно - да не ни прегазет , блъснат или направо размажат.
selens За хората от малките градчета това е събитие , всички го знаят и помнят. А за хората в големите градове - това е ежедневие.

krem4et0 Радвам се , че си учителка , но знаеш ли , може би в малкия град нещата стоят по-иначе , но тук във Варна да станеш учител е равносилно на това да си луд. Не искам по никакъв начин да те обиждам , това е достойна за уважение професия , която вмомента е принизена до статута на "хигиенист". Дори първолачетата псуват на майка , опитват се да обарват съученичките си и им бъркат из гащичките. Думи нямам. Аз когато бях на 7 , нито псувах - не , че сега го правя - нито бърках в гащите на някого , нито се биех , нищо , от това което наричат днес децата развлечение.
Същност си права защото аз родом съм от София просто за малък период от време живеех в този град наистина е ежедневие :?

Mihailova
03-12-2009, 09:41
За жалост е така... :?

mirmark
03-12-2009, 11:10
Четох два дни темата и накрая реших да изкажа и аз своето мнение.
До някъде съм съгласен с Дарла и то до момента, че държавата ни е корумпирана и съдебната ни система никаква я няма, но не съм съгласен с оценката и за тези убийства от мало и непълнолетни. Даже и днес слушсх за Германия, че има два случая с ученици влезли в училище и разтреляли в единия случай 9 в другия 16 човека. Вчера в САЩ същото. Така, че мисля, че не се отличаваме много от тях в това отношение.
Лошото, е че няма ефективни присъди след заляването на престъпниците.
От друга страна не съм съгласен с Кремчето, че държавата не е виновна в това възпитание на децата. Тя сама казва, че някой са презадоволени, а други едвам свързват двата края. Родителите се връщали изморени и озлобени. Това е така, но защо е така. Разслоението в нашата държава е ОГРОМНО. Ние сме като някоя бананова република. Много богати и много бедни - средно положение има само в големите градове и то процентно съвсем малко. Хората блъскат по цял ден за единия хляб и не могат да си позволят нищо друго камоли почивка - за това са озлобени. За това не е ли виновна държавата? Кой позволява такава жестока експлоатация? И от там като тръгнеш по веригата и за пари и за власт и за мутри и за съдебните дела и стигаме до положението в което сме.
За това не е виновно семейството, а тези които поставят това семейство в такова унизително положение със всичките му последствия от това - унижение, озлобление, не се обръща внимание на ценностите/ защото те вече не са такива - колкото и да си приказваме за тях/ и от там за всичко.

krem4et0
03-12-2009, 12:56
По Информатика, ИТ, програмиране...от този цикъл предмети.

А какво ти е виновно детето, че държавата е скапана? И моите родители не са богаташи, и те са работили по сума ти време дневно, но не ми липсва вниманието, грижата, обичта и топлината им. Трябва като родител да съумееш за малко да не мислиш за работа, пари, препитание, а да помислиш какво друго освен храна даваш на детето си. А то е като гъба...попива всичко!

mirmark
03-12-2009, 14:42
кремче, това, което казваш е вярно, но за родители, които са достатъчно образовани и могат да осмислят нещата - това, че децата им нямат вина за това състояние, в което се намират. Но колкото и да не ми се иска да е така, повечето от хората са с много ниско не само образование, но и манталитета им е под всякаква критика. По "соц. времето" това не се е усещало толкова защото позициите от икономическа гледна точка са били доста изравнени, но сега не е така и на повършноста излиза лошото и некачественото. То има доминиращ характер, както в обществото, така и в семеиството - и на мен не ми се иска да е така, но е факт. Хората са озлобени и дори в много случай се оказва, че децата им "пречат". Просто те не са мислили когато са ги създавали. Така се е случило.

krem4et0
03-12-2009, 14:48
Така си е...За това моето поколение и това до 89-та е доста по-различно от сегашното...Хайде, и в набор 90, че и 91 има още добро възпитание...но по-нататък е просто трагедия. Да не се обижда никой. Преподавам на 11-ти и на 9-ти клас...Разлика на пръв поглед-малка. в манталитет, възпитание, ценности......огромна. То и до човека си е, но в група от 10 човека нямам 1 буен, 1 безотговорен, 1 нагъл. В 10-ти клас положението е нетърпимо вече...в 9-ти е същинска лудница. Детска градина, съчетана със сълзи и сополи по гаджето и по трагедии за това, че нямат плюсче на профила в импулс...Чувствам се като възпитател понякога, а не като учител.

Rofl4e
03-12-2009, 15:05
Кремче.. аз съм 9 клас и това че на 9-я калс който преподаваш е така не значи че във всички 9 класове е така!!
В нашия клас повечето си имаме гаджетата но никога не ревем за тях не обясняваме коя каде е ходила какво е правила и да си говорим нон стоп за момченца!Има моменти в който сме лигави но те са малко .. и винаги знаем къде е границата и кога трябва да спрем!
Пък и много зависи от паралелката .. ако е някоя в който учениците са влезнали с нисък бал не се и учудвам че това се случва!

Jesus
03-12-2009, 15:16
Имам много познати учители от различни краища на страната всички са на 1 мнение сегашните 12 клас са последните що-годе възпитани :( Началните учителки са фрапирани от младото(бъдещо) поколение.
Това за бала не е никаква гаранция. На мой познати сина им е отличник много силен и т.н в частно училище в софия, много реномирано и т.н, знаел англ. и фр. а е 4ти клас, ами лятото 1 учителка от 1 без известно село така реши да го препита да види какво знае и какво се оказа, резултата по нейни думи това дете едвам ще си вземе матурата :( Така че това къде учиш и т.н не оказва толкова голямо значение колкото това колко учиш и как си настроен към обучението :)

krem4et0
03-12-2009, 15:30
Най-доброто в града. Разбирай с най-висок бал. Конкуренция ни прави само 1 паралелка(езикова) в друго училище!

selens
03-12-2009, 15:31
Така си е...За това моето поколение и това до 89-та е доста по-различно от сегашното...Хайде, и в набор 90, че и 91 има още добро възпитание...но по-нататък е просто трагедия. Да не се обижда никой. Преподавам на 11-ти и на 9-ти клас...Разлика на пръв поглед-малка. в манталитет, възпитание, ценности......огромна. То и до човека си е, но в група от 10 човека нямам 1 буен, 1 безотговорен, 1 нагъл. В 10-ти клас положението е нетърпимо вече...в 9-ти е същинска лудница. Детска градина, съчетана със сълзи и сополи по гаджето и по трагедии за това, че нямат плюсче на профила в импулс...Чувствам се като възпитател понякога, а не като учител.
Ако идеш в 7 и 8 трагедията е още по голяма :? Майка ми е учителка и всеки ден ми разказва какви ли не простотии и направо немога да повярвам как момичета и момчета които са 7 и 8 клас могат да се държат по този начин :shock:

3oPuTy
03-12-2009, 15:32
Имам много познати учители от различни краища на страната всички са на 1 мнение сегашните 12 клас са последните що-годе възпитани :( Началните учителки са фрапирани от младото(бъдещо) поколение.
Това за бала не е никаква гаранция. На мой познати сина им е отличник много силен и т.н в частно училище в софия, много реномирано и т.н, знаел англ. и фр. а е 4ти клас, ами лятото 1 учителка от 1 без известно село така реши да го препита да види какво знае и какво се оказа, резултата по нейни думи това дете едвам ще си вземе матурата :( Така че това къде учиш и т.н не оказва толкова голямо значение колкото това колко учиш и как си настроен към обучението :)
Ела в моето училище,влез в 12-тите класове,влез и в 11-тите и после пак ще говорим кои са що-годе възпитани ;)



(а и не само в моето училище е така ...)

Jesus
03-12-2009, 15:35
Е то и в моя клас имаше простаци и кретени, ама не те преобладаваха, а сега положението е съвсем друго, пълна деградация :(

selens
03-12-2009, 15:41
Е то и в моя клас имаше простаци и кретени, ама не те преобладаваха, а сега положението е съвсем друго, пълна деградация :(
И в моя ги има такива индивиди и те даже си го признават като ги питаш искат ли да постигнат нещо и те казват че не и казват че плановете им са непрестанно пиене .... и за другото може би се сещате :lol:

hottie
03-12-2009, 16:22
Абе това не се случва само в България. Ако погледнете днешната преса момче- ученик в Германия убил без повод 5 деца ч училището и не знам си още колко човека по улицата и в мола........

st1ka
03-12-2009, 16:24
..

darla
03-13-2009, 08:53
За случая Стависки не мога да изпитам НИКАКВО съчувствие и съжаление към него.Именно,защото е публична личност носи отговорност за постъпките и изцепките си,а именно,защото беше лице на кампанията срещу пияните шофьори и въпреки това се качи в джипа си пиян-за това трябва да понесе МНОООГО по-големи наказания от измислената глоба и 2'5 години затвор!Именно,защото от него се очаква да дава пример,а в същата тази кампания той сам стана пример за не-подръжание!За него не ми е жал,жал ми е за Албена-тя го отнесе заедно с него и тя е тази,която не заслужава психическия тормоз,който понася заради неговата грешка! ПРЕСТЪПЛЕНИЕ е не само това,което се случва по пътищата,но и това,което се случва в съдебните зали!

Wrathchild
03-13-2009, 10:14
91 е последното що-годе нормално поколение, в 92 има хора, които все пак стават за нещо, но като цяло от там нататък трагедията е пълна. Казвам като цяло, за да няма обидени, все пак изключения ще има винаги.

mirmark
03-13-2009, 12:14
Не дейте така с лека ръка да осъждате поколенията. аз си спомням думите за моето поколение - колко сме били разхайтени и така нататък. Мисля, че трябва да се търсят причините за това и да севземат мерки срешу тях , а не да се нападат отделните поколения.

mirmark
03-13-2009, 12:17
Във всяко поколение има и лоши и добри. Виште "бийт" поколението на запад. Докато са били млади каво ли не са правили, а сега те са двигателя на икономиката на запада.

mirmark
03-13-2009, 12:19
Проблема според мен е да се дадат достатъчно знания на поколението и след това независомо от залитанията в един момент, на база на знанията, които има това поколение само ще влезе "в правия път" - той е един друг няма.

Wrathchild
03-13-2009, 12:27
Събери си мненията в 1!
Вината е в родителите, все пак те възпитават тези поколения. Те не са виновни за нищо, разбира се, че когато мама и тате ги научат, че всичко е позволено, те наистина ще го вярват.

selens
03-13-2009, 12:36
Събери си мненията в 1!
Вината е в родителите, все пак те възпитават тези поколения. Те не са виновни за нищо, разбира се, че когато мама и тате ги научат, че всичко е позволено, те наистина ще го вярват.
Ще дам пример с братовчедка ми която е на 7 години майка и постоянно и повтаря че трябва да бъде жестока и нахална за да успее е има нещо вярно ама .... :? И вчера чух нещо което адски много ме учуди - тя и една нейна прятелка която е на 9 си играеха на кукли и едната каза на другата - Хайде да ги заведем да им сложат силикон и да ги водим на бала .... първоначално като го чух ми стана смешно :D ама после .... :shock: Те само си играят де но ме притесня това че го мислят за нормално и наложително всяко момиче да е със силикон :shock:

pifiella
03-13-2009, 13:59
Не съм прочела цяла тема,но се сещам за случая с Владимир Кузов(политика от Атака)Та той беше обвинен в педофилия,изключиха го от парламента и си се разхожда свободен по улиците.Това е действителността в България.....никакво правосъдие и корупция :?

TheNewReligion
03-13-2009, 22:01
Днес четох във вчерашния вестник за убийството в Перник... Първата статия твърди, че Алберто (убитото момче) не бил цвете за мирисане, но Влади (убиеца) перманентно го е тормозел. Няколко страници след това Мартин Карбовски дращи как не трябвало да съдят убиеца, защото Алберто го тормозел.
"Къде е била държавата, когато Алберто бесел котки и тормозел съучениците си? Защо просто не оставят случая? Щом властта не се е намесила още в началото, няма смисъл да се меси в края!"
За какво начало говорим? Що за противоречие! Отвратих се.
Щом вестниците и телевизията дават противоречиви свидетелства, не знам каква позиция може да имаме ние!
Не знам как младите майки ще възпитават децата си, ако нямат достатъчно силна връзка с тях. Вече улицата възпитава повечето, което е жалко.

Wrathchild
03-13-2009, 22:28
Мартин Карбовски принципно представя нещата грубо изпляскано, с цел да се замисли човек малко повече. Обаче понякога съвсем лети в облаците и тропа на метеното...

colymoly
03-14-2009, 06:05
това не е криминален отдел, никой не може да бъде сигурен кой е убиеца :?

caseoftheex
04-19-2009, 15:08
kakvo mi trqbva da znam za BGJ? Ot malka imam strah da patuvam s tezi grobnici,zaradi edin podoben incident.KAkwo mi trqbva da znam za tqh-4e se dvijat vse edno vseki moment 6te se razglobqt,4e ne psazvat razpisaniqta si ili 4e sa tolkova gnusni i nepoddurjani,4e te e strah da si ostavi6 spisanieto na masi4kata,a da ne govorim da se oblegne6 spokoino na sedalkata?!BDJ e nai-dolnoprobniq transport u nas!

Ти си гнусна и неподдържана. След като от години не си стъпвала във влак какво говориш на изуст? Я се виж себе си - говориш наляво и надясно за това, колко ти е тежко, че си забременяла, как са те гонили някакви мутри, а сега вече си жива и здрава и на всичкото отгоре много интелигентна. Айде ако обичаш, спри да се вкарваш в американски екшън филми.

Jack_Sparrow
04-19-2009, 22:41
91 е последното що-годе нормално поколение, в 92 има хора, които все пак стават за нещо, но като цяло от там нататък трагедията е пълна. Казвам като цяло, за да няма обидени, все пак изключения ще има винаги.
Не се обиждай, но като станеш на годините на баба си, тогава може да си позволяваш да отсъждаш за поколенията. :)

Станахте на по двайсет и няколко години и се главозамаяхте, че сте вече много "възрастни". :lol:

krem4et0
04-20-2009, 08:33
Аз обаче работя с деца и мога да дам мнение от позицията на учител, наставник, педагог и възпитател. Няма нищо общо между настоящия 11-ти и настоящия 10-ти клас. Разликата е ОГРОМНА!

Wrathchild
04-20-2009, 20:26
Аз също мога да кажа, че имам доста чест контакт с хора от тази възраст. Не от позицията на преподавател, какъвто е кремчето, но пък са ми приятели и са достатъчно открити пред мен.
Да не говорим, че имам малки сестра и братовчед (под малки имам предвид под 7 години) и имам известен поглед как се възпитават децата сега.
Така че, Джак, далеч не е задължително да съм 70 годишна, че да мога да преценя, не мислиш ли?

Blab
04-20-2009, 20:58
92 - 95 - изгубени деца

ANTIHUMAN
04-20-2009, 22:45
92 - 95 - изгубени деца

:lol: Убийци Х :lol:

Blab може би не толкова изгубени, колкото самонадеяни и летящи в някакви облаци, които само те виждат. Просто не се сдържах да чета кротичко. Напълно подкрепям Blab за това изречение 92-25 за мен това са боклуците на една държава за съжаление. Говорим, че децата са бъдещето на България, то и едно бъдеще . . . дупка, която сякаш няма край. Има хора които са 12 клас, а се държат като 9 клас, както и обратното. Не е толкова до поколението, а от манталитета и ценостите на дадената личност. Всичко идва от самовъзпитанието според мен. Колкото и да те възпитават родителите ти пред тях може да си кротък и мил, а навън може да си наркоман. Нека да не забравяме, че не знаете какво правят децата ви (или, ако сте деца, родителите ви не знаят) и сме в пълна заблуда, а не частична за съжаление. Ако не се пазиш сам, няма кой да те пази. В крайна сметка е виновно ОБЩЕСТВОТО под ,,обществото'' имам предвид всеки човек, а на вас оставам да решите дали сте съгласни или не.

Wrathchild
04-21-2009, 08:10
ANTIHUMAN, много често защитавам тезата, че родителите масово не си знаят стоката. НО възпитанието играе все пак някаква роля. Не може да възпитаваш детето си, че най-правилното нещо е да биеш другарчето, а да очакваш, че ще го гали по главата, нали?

darla
04-24-2009, 21:06
1.НИКОГА не съм се оплаквала от факта,че съм забременяла-това е най-хубавото нещо в живота ми.
2.ТИ се вози във влаковете колкото искаш,ако искаш спи там,аз в тази гробница НЕ се качвам.След като не приемаш чуждо мнение,остави си главата завряна отзад и не кртикувай мнението на останалите.Ако искаш да продължим спора-с удоволствие,пиши на лично