PDA

View Full Version : Езиковите училища...



melinka
03-10-2009, 18:27
Аз като една възпитаничка на чуждоезикова гимназия искам да попитам какво ви е мнението за вашата гимназия,за езика който изучавате и ако искате да споделите не6то ...давайте! :):):):)

LittleDude
03-10-2009, 18:44
То е добре да знаеш чужди езици, стига да се налага да ги ползваш. От предучилищната до 7 клас съм учил английски, който постоянно ми се налага да ползвам... Сега уча немски, и ми е много тъпо... Никога не ми се е налагало да говоря или да чета на немски. :o

melinka
03-10-2009, 18:48
miliq , i az taka s1m u4ila angliiski(i prod1ljavam de)ama sega s1m si v mn qka ezikova gimnaziq i ezika koito u4a mn me radva i 10000000000% s1m sigurna 4e 6te mi potrqbva ili pone 6te mi pomogne da si namerq svqstna rabota :)

Snuffles
03-10-2009, 19:18
Естествено, че да. Без език според мен си загубен. Най-вече без английски. :-o

Bubbly
03-10-2009, 19:24
Бих добавила поне два, даже три чужди. Английският е необходимост.
Иначе е доста абстрактно това понятие големи перспективи, но в повечето случаи може да се каже.

Mihailova
03-10-2009, 20:02
Изучавам 3 чужди езика - Английски , като първи ; Руски , като втори и Френски , като трети;
След завършването ми ще отида на курсове и по Испански , а иначе Македонски владея дотолкова , колкото да се оправя.

nefchi_bs
03-11-2009, 12:40
Без език много трудно...То с по 2 езика хората не могат да си намерят работа,камоли без език..Влизай си в езиковата и си учи езика,че ако не го научиш просто няма накъде..

melinka
03-11-2009, 16:11
mihailova,napravo me 6a6na za tezi tri ezika!btw az s16o s1m s nqkolko ezika:pismeno i govorimo znam ispanski i angliiski,otdelno se spravqm s frenski,italianski,ruski i ukrainski... :P:P:P:P

Cable
03-11-2009, 16:34
И аз съм в езикова паралелка.Естествено,че хората които знаят поне един език са с по-голяма перспектива.Учениците ако не научат поне един
чужд език в училище,няма смисъл изобщо да ходят според мен - така или иначе нищо не им влиза в главата от химия,физика,биология и прочие.

chemist9009
03-11-2009, 19:11
Еми като цяло езиците ми допадат...не уча в езикова...обаче от 5-8 клас съм учил руски,сега уча английски и френски(повече ми допада този език),знам Български и турски...като цяло много езици които се припокриват по няк'ъв начин

kalashnik
03-12-2009, 16:45
Аз владея отлично английски, уча руски като първи, а от догодина и английски отново като втори. Русиснски (особен диалект на руския, нещо като трънския в България), украински, беларуски, сръбски, македонски (не че има такъв език), гръцки чешки и полски, но само говоримо.

marin4itu
03-12-2009, 18:17
Определено трябват чужди езици!
Аз съм учила английски от първи до седми клас, и от догодина пак ще го уча и мисля да го приравня, уча италиански, руски, но на руски почти нишо не знам, учила съм и 3 години немски (от пети до седми клас), но нишо не знам... общо взето знам италиански и английски :D

LittleDude
03-12-2009, 18:43
Аби английския е най-необходим. И във Ирак да идеш, знаеш ли английски, ще се оправиш донякъде. :-D

nicolepcd
03-12-2009, 18:45
Ми аз съм в езикова гимназия и адски ми харесва :grin: Първи английски... учила съм го от 1ви клас, но това, което съм "научила" до 7ми клас го изучихме в езиковата за има-няма 1 седмица :D Втори ми е немски, надявам се да го чаткам долу-горе до края на 12ти клас :D Иначе си разбирам идеално руски... чаткам си и украинския, но той си е подобие почти на руския, така че... :-o По ваща логика трябва да знам и сръбски, македонски и беларуски, но ще ги махна от списъка :D

kalashnik
03-12-2009, 19:30
Определено трябват чужди езици!
Аз съм учила английски от първи до седми клас, и от догодина пак ще го уча и мисля да го приравня, уча италиански, руски, но на руски почти нишо не знам, учила съм и 3 години немски (от пети до седми клас), но нишо не знам... общо взето знам италиански и английски :D То и бъгарския не го знаеш, ама това е друг въпрос. В българския има една буква "Щ" ако не знаеш да ти кажа.