PDA

View Full Version : Размисли и страсти



Konfucii
03-10-2009, 20:07
Zdraveite ;]
От известно време ми се случваха само лоши неща (наистина лоши),
тогава се бях отчаял адски много, не виждах нищо добро в този живот.
Реших да се откажа от болката и да потърся щастието, мислех си "Къде ли не го тарсих, може би то е точно до мен?" , тогава се сетих за нейната усмивка, която винаги ми е давала сила в трудни моменти,
тогава се сетих за първия ден, в който я видях, тогава се сетих за последния я миг, в който бях близо до нея, тогава разбрах, че истинските неща в живота са малко, че трябва да се боря за моето щастие. Опитах се да й кажа всичко това, по мой странен, но уникален начин, но мисля че тя не ме разбра правилно..., от точно този миг започнах да си мисля тя е светлината на моя живот, омръзна ми да стоя в мрака. Реших да изчакам и с времето нещата да се изяснят. Доста време си почаках и скоро разбрах, че тя само ме търси, когато има нужда от мен, един вид ме използва (бих ви казал, че проблема не е в мен, просто няма онази химия, онази магия, когато сме един до друг или я има, но само аз я виждам...), от всичко това ме заболя още повече и направих една голяма крачка назад, сега отново съм леко нещастен, опитвайки да оценя доброто в живота си, а именно приятелите и семейството ми, въпреки че любовта, която мислех, че е истинска и непобедима се разпадна пред очите ми, точно както сърцето ми се разпадна преди време...
Може би съм изгубил време в размисли и излишни самомъчения, за нещо, което няма да стане никога, Бих казал, че малко знаят какво означава думата "време", и че "това, което не ме убива ме прави по-силен".
Заради тази любов изгубих себе си някъде там, дали си струваше незнам? Дали още я обичам, немога да спра да мисля за нея, а ден след ден аз все повече я обичам и разбирам, че изобщо не я познавам, но вътре в мен нещо умира и ден след ден разбира, че без нея няма смисъл....... Всички тези празни моменти, като празни монети...
Не мога да разбера всичко, но се надявам някой да има добър съвет за объркан човек, който не се нуждае от надъхване и мотивация, а от малко свежа истина.

chill
03-10-2009, 20:44
Искаш свежа истина? Живота е гаден,на моменти дори брутален. Това обаче означава ли че трябва да спреш да вървиш напред. Ти сам си каза-тя те използва и няма интерес към теб.Няма смисъл да се измъчваш и самонаказваш или да пишеш смотани теми. Ти сам знаеш какво трябва да направиш-въпроса е как. Банално е да,обаче с времето просто ще свикнеш(не казвам че ще я забравиш) или ще срещнеш някой друг. След всяко падение следва възход, така че чакай си хълмчето.
Надали ти помогнах особено,ама аз самата съм си объркана.

cinderella_gugutka
03-10-2009, 21:35
спокойно-и аз съм в твойто положение.незнам дали някога ще полу4им отговори на вси4ките въпроси,но не ни остава друг избор освен да продължим да живеем както намерим за добре и да се опитаме да намерим щастието

dimitar_ak
03-10-2009, 21:43
Живота винаги поднася изненади. Допреди 2 седмици мислех, че няма да си стъпя на краката след тежка раздяла, а съдбата ме срещна със страхотно момиче. Може и нищо да не стане между нас, но аз отново се изпълних с енергия. Не се затваряйте. Нещата не свършват с един човек.

cracken
03-11-2009, 09:15
Да живота поднася най- неочаквано изненади , неща, които най-малко мислиш, че ще се случат... така стана и с мен от две години имах контакти с момиче от моя квартал, мога да кажа, че с нея наи се отпускам, говоря си каквото искам, но нещата не станаха отначало по едни или други причини. За тези две години докато имах котнакти с нея ходих с доста момичета и заради последното от тях се скарах много лошо с въпросното момиче и след това си помислих, че това е края на взаимноотношенията ми с нея. След време се разделих с последното момиче и престави си... по едни или други обстоятелсвта, които няма да обеснявам сега съм с въпросното момиче... та така имай вяра, но все пак и достойнство трябва да имаш ;)

neznaesh
03-11-2009, 10:41
Проетох няколко пъти написаното от теб и стигнах до едно единствено и познато заключение - влюбен си не в нея, а в идеята за нея. Много често човек несъзнателно създава такива имагигинерни персонажи и се призързва към тях, а след това - в реалността - открива, че те нямат нищо общо с действителността. Не се питай дали химията я има и ти не я усещаш - след като не я чувстваш, значи я няма.
Не мога да ти дам точен съвет какво да правиш. Може би да "слезеш" малко а земята и да оставиш идеалът, който си изградил за това момиче, малко на страна. Или пък изчакай да мине време.. Както казха и хорат преди мен - животът е пълен с изненади. Не знаш какво ще ти предложи бъдещето.
Успех!

Konfucii
03-11-2009, 11:50
Първо искам да Благодаря на всички.
Това с времето го пробвах, доста време мина повярвайте ми, наистина и аз немога да осъзная дали не съм си измислил някаф идеал за момиче и понеже тя е моят идеал постоянно да мисля за нея, всичко това е доста объркващо ... лошото е, че на моменти вече и търпението ми се изчерпва и губя контрол над себе си :) откачам много...
Видях, че с време и търпение няма да стане и за това се обърнах към вас, може би някой тук ще може да ми помогне...
благодаря отново ако някой има още съвети нека сподели...

nqkafsi_tam
03-11-2009, 20:26
Ако искаш да се получи нещо, което до сега не е ставало, започни да правиш това, което никога не си правил. Забрави за времето, то е много относително нещо, живей за мига, сега си млад, сега ти е времето да правиш грешки и след години да извелчеш максимума от тях, не се страхувай от това да те одрежат, просто приеми, че след всеки неуспешен опит си по-близо до успеха, бъди себе си, бъди такъв, какъвто си наистина, защото всеки е уникален и света има нужда от твоята уникалност.
Никога не се отказвай, никога не се предавай и никога не спирай да обичаш.
Било и то илюзия,
било и то любовна драма,
било и то съседката ти Мая,
Любов го наречи и замълчи.
Осещаш как сърцето ти тупти?
И ден след ден, и миг след миг,
умираш бавно ти.
И к'во ти пука бих ти казал аз,
живей за днеска бих те посъветвал аз.
Отрекох се от дявола във мене,
отрекох се да бъда лош сега,
променям всичко около мене,
за да бъда истински сега.
Изпълних мрака със светлина,
запълних моята душа,
като сложих в рамка любовта.

Пич знам к'во е това, някое момиче да ти хваща сърцето да го пръсне на безброй парчета после да ти се усмихне ти да го сабираш и тя пак да го пръсва, това няма да спре докато ти не промениш това.
Find your self, Be YOU ;]

Konfucii
03-12-2009, 16:02
Ако имате още съвети, не се притеснявайте да ги споделите с мен :)
Благодаря на всички, който помогнаха и на тези, който ще помогнат ;)

Mi6inka
03-12-2009, 18:42
Каквото и да се случва...ПРОДЪЛЖАВАЙ!Излиза й,общувай... бъди човек на място,бъди искрен .бъди такъв какъвто си и повярвай.. незнаеш от къде ще ти дойде... Не ти казвам това ,за да те успокоя.. или защото някъде някой е казал ,че след всяко зло идва добро.. просто ми се случи и на мен.. И аз бях сама.. не исках нищо от това ,което имах (връзка,приятели... ) беше ...един от най-трудните ми моменти.. но си казах ,че трябва да се продължи въпреки всичко и.. съвсем случайно открих истинското!Животът наистина е труден..особено ако ибереш да го живееш качесвено и да се замисляш за нещата (както ти)..Винаги съм била на принципа ,че животът главно е това ,което си го направиш... може не за всяко нещо да е така.. но в по-голям процент-да!За това дерзай...прав си ,че няма смисъл да се захлюпваш в излишни самосъжаления... ще видиш ,че на този свят са останали качесвени хора.. които са готови да те обичат и приемат такъв какъвто си и не защото имат полза от теб ,а просто защото те оценяват!Успех!