PDA

View Full Version : Дайте съвет!



bibeto49
03-11-2009, 10:19
Охх Хораа направо ше се гръмна..наште са много взискателни на тема пазаруване и надали някога биха ми взели кецове на Converse например,щом струват над 50 лв. А аз адски мн. искам такиваа :( Оня ден влизаме в един магазин на Benetton и аз гледам-адските гуменки,но понеже баха 59 лв. баща ми едва ли не ме издърпа от магазина...Ама как да им кажа,че хубави обувки/поне според мен/тряя да са маалко по-скъпи..не казвам,че едни гуменки на Mat Star също няма да издържат толкова,колкото и другите,обаче не ме кефат толкова.Ама от друга страна и те са прави..защото аз изобщо не пазя обувки и в рамките на 1-2 месеца съсипвам чисто нов чифт..а за 7лв. струващи гуменки няя се ядосат,но за 59-определено... и все пак искамм такива..кажете ко да праа плс! :-)

suitable
03-11-2009, 10:26
Като се хванеш да бачкаш някъде и разбереш какво е да си изкарваш парите - тогава ще си ги купиш.. ; )

BoCupycake
03-11-2009, 10:32
Семейния бюджет ли не ви го позволява или просто вашите мислят,че не е нужно да се дават толкова пари???
Да ти кажа кецове на Converse може да си купиш втора ръка,не е особено приятно,но ... Пък и ако попаднеш на някое скрито магазинче с крадени стоки 100% ще си намериш чисто нови за 20,30 лв. , че и по-малко. :-P

zai4ety13
03-11-2009, 11:08
"..защото аз изобщо не пазя обувки и в рамките на 1-2 месеца съсипвам чисто нов чифт..а за 7лв. Те тея обувки от 7 лева сигурно не се износват за толкова кратко време защото ти си "палачорка" , ами може да е и защото са толкова евтини и некачествени че могат да издържат само толкова.И като се замислиш няма смисъл през 3 месеца да си купуваш нови обувки,ами по-добре да си купиш едни хубави и качествени например за 50лв. и да можеш да ги ползваш година или две.
А пък иначе и при мене е д/г така.За 60-100лв. биха ми купили обувки или нещо др(е,при блузките и кустюмите може и повечко) Но имам един гаден случай. Аз,мама и доведения ми баща бяхме излезли и влязохме в някакъв магазин.Там видяхме едно доста хубавичко яке и доведения ми баща попита колко струва.Продавачката му каза 250лв. и той и мама изведнъж някво учудено гледат и "аууууу" тя продавачката каза че било някво яке на D&G ама...и излязохме от магазина.

suitable
03-11-2009, 11:17
Принципно всеки бяга от "дебелите" цени. Малко са хората, които имат възможноста да купят качествена дреха или обувка.. или стока като цяло.. Всеки гледа да си вземе нещо евтинко и да се радва, че уж е направил правилния избор, а всъщност тази стока му излиза дори по-скъпа.. или поне дава пак толкова пари, колкото е можел да даде първоначално за нещо скъпо.. Но има случаи, и където евтините стоки си издържат доста време.. Примерно веднъж си бях взел едни обувки - много симпатични.. добре си изглеждаха.. та бях си ги купил за 7 лева и точно тези обувки са си здрави и досега.. а са ми от миналата зима.. единствената причина, поради която не ги обувам, е защото имам нови..