PDA

View Full Version : Като сте религиозни...



Samoten89
03-11-2009, 12:22
ПОКАЖЕТЕ МАЛКО МОРАЛ! Вече всеобщо признати учени, които би трябвало да се борят с болести правят нещо абсурдно. Операции за смяна на половете. Това е недопустимо и демонстрира огромна липса на морал. Като има толкова много религиозни хора, защо те не си показват морала и несъгласието? Нали искаме едно мирно общество. Ще ви хареса ли детето ви да ходи с друго със сменен пол вероятно пожелало тази операция поради психично разствойство?
Аз не съм религиозен човек, но знам, че те повече от всички останали искат да покажат своят морал и права. Защо тогава никой не работи по-въпроса с уволняване/наказване на тези така наречени "учени". Тези учени гледат как да вземат парите на хората и да направят сензация. Те не искат да търсят лек срещу СПИН или РАК. Просто провокират света. Или сте съгласни с това към което се стремят?
То аз като изказвам твърдо несъгласие какво остава за милионите религиозни хора на този свят? Защо не виждам някакво противодействие срещу тези хора? Ако има такова моля дайте линк да видя, че ми е интересно :o .
Това е нещо като начална фаза на използването на напредналата генно-модифицираща технология за никому ненужни цели! Как моеж човек да твърди, че пола не му харесва? Че не може да свикне с него. Това е психология. Тези хора имат нужда от помощ, а не от смотана операция! Ясно е, че не могат да се приемат такива хора в нашето морално общество! :-x Ако не можеш да се приемеш такъв какъвто си ЩЕ СВИКВАШ!!! Не може да си избираме пола. Прекалено абсурдно е!
Държа да отбележа, ако някой не знае, че такива операции вече 100% са извършени! В НОВА ТВ имаше предаване в което говореха с доктора, който е извършил няколко. Знае се какви доктори има на този свят! 10 000 $ може и документи да не използва за операцията и хоп да си легнете с жена, която преди това е била мъж. Е няма ли да ви е гадно??? :razz: Но темата е сериозна и не е за смях.

Kman
03-11-2009, 12:41
...и да искаш и да не искаш мисленето на хората се променя!

Nam3less3
03-11-2009, 12:53
Щом има хора, които го искат, никой не може да го забрани. Религията не се намесва в държавата.
Относно това, което каза за лекарите, също няма религиозно отношение, просто бизнес и труд. Престъпление ще е, ако умишлено създадеш вирус и заразиш хора с него, за да ги лекуваш после за много пари.

Samoten89
03-11-2009, 12:57
...и да искаш и да не искаш мисленето на хората се променя!Да и аз съм се променил, но не може на вярващите толкова много години да им замине чувството за морал. Просто не го вярвам. Искам да ги накарам да си изкажат мнението. В този случай ги подкрепям за морала ;). Но тази промяна на мислене при малко хора след време води до Хаос. Все още има доста случаи на расизъм породени от скинъри. Остава ни само и убийци на хора сменили си пола да има. Обществото няма да иска такива хора и съответно не трябва да има. Какво толкова дали ще си жена или мъж? :o :o :o Това е като напълно да имаш липса на самочувствие и да си милиш, че няма да преуспееш с дадения пол. Глупаво разсъждение е това!
Nam3less3 щом има хора, които не го искат можеш да ГО ЗАБРАНИШ! Нима нямам право да изкажа моето несъгласие? И не става въпрос само за религията, а като цяло за естественото. За това, че минаваме извън границите на нормата. Има предостатъчно проблеми и то много сериозни. Гейове, лесбийки, двуполови, мазохисти, психари и какви ли още не. Остава ни само народа да приеме да има и безразборни смени на половете и умишлено дори двуполови хора...
Ако се направи гласуване едва ли над 50% биха приели тези операции като нещо нормално. Общият вот трябва да е от значение. Не няколко глупави политици да приемат това и да се смята, че целият народ е съгласен. Мисълта ми е, че до нищо добро няма да доведе това!

Kman
03-12-2009, 14:45
прекалено много си черноглед.....вярно че истината има грозно лице,но истината е също така и инструмент/оръжие.
Истината унищожава лъжите...ако си вярвал в красиви приказки е нормално да те избие на черногледство когато загрееш,но ако знаеш как да се възползващ от лъжите и истината,светът ще ти се стори доста по лесен и не толкова черен.

Wrathchild
03-13-2009, 11:21
Божите заповеди си изменят значението с течение на времето... Така, както и моралните принципи в Библията. Ако следваме всичко така, както са го следвали хората преди 300 години, това би било застой на едно място. Аз самата не съм религиозна, но нещата стоят по този начин.

hahavteen
03-13-2009, 12:51
Аз не съм религиозна. В училище общо 6 години съм имала вероучение и през цялото време исках да изкрещя на госпожата че говори пълни глупости :?
Въпреки това смятам че има Бог и вярвам че той иска да сме щастливи и да изживеем това което ние смятаме за правилно и искаме. След като някой не се чувства добре в собствената си кожа тогава трябва да направи всичко възможно за да е щастлив дори това да значи да си смени пола. И да ти кажа не е само на психическа основа. Има объркани хормони и това е факт. Ти как обясняваш едно момченце на 3 годинки да разправя че е момиченце въпреки че никой не го е учил на нещо подобно? Децата на тази възраст не знаят още нищо за сексуалността та да може да се каже че медиите са виновни или нещо такова.
А какво става с хермафродитите? Да си живеят така ли? Там също се намесва човека защото явно Господ е искал този човек да има 2 полови органа... Същото е и за рак и СПИН които спомена. Господ иска ти да се разболееш и да умреш. Защо се намесваш? Защо има операции, лекарства, химотерапия? Нали Господ ти е изпратил болестта. Едва ли някой който е болен се чувства добре нали? Значи той има право да вземе мерки и да премахне това което му създава дискомфорт но ако това нещо е половия му орган не може?
Това е моето мнение де. Не задължавам никой да се съгласи. Просто аз така виждам нещата :)

Fjordr
03-13-2009, 13:37
Слънчице, ако Господ ти е изпратил болестта, нищо няма да те спаси. :-D

xHARDCANDYx
03-13-2009, 13:50
...Защо да не уважаваме правото на иэбор на хората-всеки може да бъде такъв какъвто поиска! Трябва просто да бъдем толерантни ..

hahavteen
03-13-2009, 14:23
Слънчице, ако Господ ти е изпратил болестта, нищо няма да те спаси. :-D

И въпреки това се търсят нови лекарства, терапии, правят се операции.. :)
Точно там е въпроса! Уж всичко ни го праща Господ но срещу едното имаме право да се борим а сещу другото - не. Не виждам логиката. Ок може някой да каже че от рак се умира но дали нещастието от това че си се родил в неправилно тяло не може да доведе до депресия и самоубийство тоетс пак до смърт?
Според мен всеки има право да е щастлив и да се бори за щастието си :)

ziumbul радвам се че си съгласна с мен но се наложи да ти изтрия мнението по точка 6 :oops: :-)

Kman
03-13-2009, 14:35
Той господ бил пратил и чумата, обаче май май й намерих ме лек а!?

Nam3less3
03-13-2009, 17:45
Изобщо кой твърди, че не трябва човек да се бори с болестите?
Не схващам смисъла на темата.

hahavteen
03-13-2009, 17:59
Изобщо кой твърди, че не трябва човек да се бори с болестите?
Не схващам смисъла на темата.

Аз започнах за болстите защото според мен има общо с темата.
Да приемем че Господ ни праща всичките и хубавите и лошите неща които ни се случват. Имаме човек болен от рак и човек който е роден като мъж но от малък се чувства момиче съответно иска да си смени пола. И двамата са недоволни от това което им се случва.
Първият има право да се бори срещу болестта - лекарства, терапии, операции и медицината и учените трябва да му съдействат борейки се срещу болеста.
Вторият човек обаче трябва да се примири и да СВИКНЕ с нещастието си и учените и медцината не трябва да се опитват да намерят начин да облекчат страданието му.
Това е което казва автора (както аз го рабрах естествено).
Лично аз не намирам логиката.
След като можем да се борим срещу едното нещастие (рак, СПИН) трябва да можем да се борим и срещу всяко друго :-o

Nam3less3
03-13-2009, 19:03
Изобщо кой твърди, че не трябва човек да се бори с болестите?
Не схващам смисъла на темата.

Аз започнах за болстите защото според мен има общо с темата.
Да приемем че Господ ни праща всичките и хубавите и лошите неща които ни се случват. Имаме човек болен от рак и човек който е роден като мъж но от малък се чувства момиче съответно иска да си смени пола. И двамата са недоволни от това което им се случва.
Първият има право да се бори срещу болестта - лекарства, терапии, операции и медицината и учените трябва да му съдействат борейки се срещу болеста.
Вторият човек обаче трябва да се примири и да СВИКНЕ с нещастието си и учените и медцината не трябва да се опитват да намерят начин да облекчат страданието му.
Това е което казва автора (както аз го рабрах естествено).
Лично аз не намирам логиката.
След като можем да се борим срещу едното нещастие (рак, СПИН) трябва да можем да се борим и срещу всяко друго :-oАвтора твърди, че смяната на пола е извращение, и съответно не трябва да има подобни операции. Както и да е, това няма нищо общо с религията, така както човек се опитва да излекува която и да е болест, така има право и да прави каквото желае с тялото си.
Ако приемеш, че Бог праща лошите неща в живота ни(например болести), това включва всичко от настинката до хермафродизма. И е еднакво по същност, но различно по тежест.
Болестите идват, или защото не сме се грижили за себе си и от нехайство, или като наказание за нещо(според някой хора различните по-тежки болести са следствие от различните лоши качества на хората), или пък болестите са различен начин да умреш.
Ето един пример от хора, вярващи в кармата и прераждането.
Някой добър човек е живял праведно, но накрая дълги години го мъчи старостта, като наказание за грешките му от предишния му живот.
И децата му трябва доста да жертват, за да се грижат за него, чакайки го да умре. Този неприятен труд също е наказание за техни грешки, и ако откажат да се грижат за него, ще си навлекат още по-лоша карма.

hahavteen
03-13-2009, 19:25
Както и да е, това няма нищо общо с религията, така както човек се опитва да излекува която и да е болест, така има право и да прави каквото желае с тялото си.
Ако приемеш, че Бог праща лошите неща в живота ни(например болести), това включва всичко от настинката до хермафродизма.



Точно това исках и аз да кажа :)

Kman
03-13-2009, 21:51
И ти ли си такъв човек който вярва в прераждането ако си реторичния въпрос е за теб:
Тея прераждания знаеш ли колко мнооооооооооого са свързани с онзи господ и неговата религия които ти защитаваш!?!?!(реторичен въпрос,не отговаря!)
Да добавя само че има и генетично заложени болести предавани от поколение на поколение и е егати глупостта да се смята че това е някакво наказание...без значение как човек живее,докато живее той прави неща които му носят +чета за някои негови органи и --чета за други негови органи.Всичко носи както + така и -,златната среда за човешките същества е по средата.
Да вярваш че боледуваш заради твои грешки и неща които си правил е първо глупаво и второ вредно,защото по този начин чрез вина си затормозва психиката а от там благодарение на увеличението на определени хормони за сметка на други си оврежда и органите и крагът се затваря....колкото повече този човек се обвинява,толкова повече започва да боле боледува и това е научно доказано. Е хайде да видим какво пише в библията....трябва винаги да съжаляваме,да се разкайваме и прочие и всичките тези "християнски" ценности са свързани с вина....сами си направете изводите,ако изобщо някои от вас биха могли(сори за сърказма,не се здържах).

Fjordr
03-14-2009, 08:33
Тея прераждания знаеш ли колко мнооооооооооого са свързани с онзи господ и неговата религия които ти защитаваш!?!?!(реторичен въпрос,не отговаря!)

0%

Няма прераждане в Библията.


Kman, моля те вземи курс по световна религия. :(

Тъп си, брато.

Kman
03-14-2009, 11:40
Естествено че няма прераждания....това беше реторичен въпрос...зацепваш ли...реторичен!?

Fjordr
03-14-2009, 19:21
Естествено че няма прераждания....това беше реторичен въпрос...зацепваш ли...реторичен!?

Значи не подкрепяш твърдението, че в Християнството има прераждане?

Nekasa4a
03-14-2009, 20:43
Изобщо кой твърди, че не трябва човек да се бори с болестите?
Не схващам смисъла на темата.

И аз не разбирам точно какво се има в предвид :-o А за смяната на пола... то сега всичко ненормално е на мода май 8)

pussycat_dolls15
03-15-2009, 16:12
Твърдо против!

Kman
03-15-2009, 16:38
Преражданията и християнството нямат нищо общо.<-това твърдя....защо подяволите никой не знае какво е реторичен въпрос....
Онва "колко мнооооого" е възклицание и всъщност има негативен смисъл.

Liar
03-21-2009, 16:21
Чувала съм,че Библията е "оразяна" в интерес на шепа хора,които да манипулират с нейна и изобщо с помощта на религията.В миналите векове църквата е била много богата,с огромна власт,включително и над краля.Един от способите й за трупане на средства били индулгенциите-листи хартия,които опрощават греховете...Ако в Библията пишеше,че душата е безсмъртна,кой би се поддал на манипулации от този тип,кой би плащал индулгенции,данъци и т.н,ако знае,че ако не го прави,няма да след това да се пържи в огън и жупел за вечни времена...
Мисля,че този материал може да докаже,че съществуват все още неразгадани загадки около Библията,също и че не всичко трябва да се взима за чиста монета в буквалния му смисъл... -> http://www.segabg.com/online/article.asp?issueid=2208&sectionid=5&id=0001001
А по темата...Мисля,че характерът на този въпрос е по-скоро общочовешки,отколкото религиозен.
И не си мислете,че преди такива операции не се правят не се правят тестове дали си психично болен...Би било неморално не да се извършват такива интервенции,а да не се правят.

Kman
03-21-2009, 16:39
И правилно си чула....кои евангелия да бъдат в библията е избрано от шепа попове или там каквито са били и е много логично да изберат тези евангелия които са им най-удобни.Ами унищожените и неприетите евангелия и писания които се пазят в скривалищата на ватикана и по разну други места...от какво се страхуват,че не ги правят всеобщо достояние.Да не би да са дяволски...и как така те станаха хората които да решават кое е дяволско и кое божие.Тази религия която в моемнта следвате може изобщо да не е това което Исус е искал да предаде като вяра,а просто слепени изрезки....ама то си личи че са слепени изрезки по много грешки и противоречия.

Vesk0u
03-21-2009, 17:08
ТВЪРДО ПРОТИВ!

Не е нужно да си религиозен, за да си против такова извращение. Комунистите са били атеисти и са вярвали в равенството, но преди 89-та гейовете в България са ги пращали в затвора - ЕТО ТОВА Е МОРАЛ!!!

Kman
03-21-2009, 22:53
Морал ли....всеки третира дефиницята на тази дума спрямо себе си и ограничеността си....моралът съществува само на теория.

InitialD
03-22-2009, 14:43
Твърдо против!

Хората не трябва да си играят на Богове!!!

Има неща в природата, които не трябва да бъдат променяни!!!

Kman
03-22-2009, 15:55
допълни думите си с доказателсктва!!!!

SiegHeil
03-22-2009, 16:28
допълни думите си с доказателсктва!!!!
Едно време в Китай..врабчетата пречели на земеделците понеже кълвяли културите(ориза или соята,нз)...намялявали им доста реколтата, разнасяли болести и т.н...и хванали се земеделците - капани, отрови, ала-бала- избили всички врабчета...на следващата година скакалците с които се хранели врабчетата напднали реколтите..и унищожили всичко..милиони загинали от глад..
Got it ? :)

Kman
03-23-2009, 12:03
на това му се вика неразумно променяне на природата,но ако са посативли разни чучала или са намерили други начини да предпазват културите си от тея врабчета,няма да променят природата до такива крайности....всичко се прави с мярка в природата...

Samoten89
03-30-2009, 13:52
И ти ли си такъв човек който вярва в прераждането ако си реторичния въпрос е за теб:
Тея прераждания знаеш ли колко мнооооооооооого са свързани с онзи господ и неговата религия които ти защитаваш!?!?!(реторичен въпрос,не отговаря!)
Да добавя само че има и генетично заложени болести предавани от поколение на поколение и е егати глупостта да се смята че това е някакво наказание...без значение как човек живее,докато живее той прави неща които му носят +чета за някои негови органи и --чета за други негови органи.Всичко носи както + така и -,златната среда за човешките същества е по средата.
Да вярваш че боледуваш заради твои грешки и неща които си правил е първо глупаво и второ вредно,защото по този начин чрез вина си затормозва психиката а от там благодарение на увеличението на определени хормони за сметка на други си оврежда и органите и крагът се затваря....колкото повече този човек се обвинява,толкова повече започва да боле боледува и това е научно доказано. Е хайде да видим какво пише в библията....трябва винаги да съжаляваме,да се разкайваме и прочие и всичките тези "християнски" ценности са свързани с вина....сами си направете изводите,ако изобщо някои от вас биха могли(сори за сърказма,не се здържах).Напълно подкрепям! Слънчице не изказа достатъчно добри доводи. Проблема е, че болестите нищо общо нямат с Бог. За всичко си има ЛОГИЧНО ОБЯСНЕНИЕ! Има двуполови хора и хора с лабилна психика, но ние сами ги създаваме, защото не се гризим за нея. Ние повече доказателства може да покажем с Kman за това колко много причини, симптоми и следствия има от болестите. Ако Бог ги пращаше нямаше да има толкова просто обяснение за тях. За всичко сме си виновни. Липсата на много такива болести и случаи в историята говори за негативна еволюция на болестите ;). Не ни е виновен някой друг. Вие изкарвате Бог масов убиец, което противоречи на Християнството дори е Богохулство!

SiegHeil
03-30-2009, 14:13
Понякога науката обаче яко издиша.. ^
Има случаи на хора обявени за преждевременно мъртви, са се изкекували за 1 месец...става въпрос за рак, спин и т.н.
Бог може и да няма, но не всичко е наука ;)

SiegHeil
03-30-2009, 16:06
В Индия има един човек който го включват към трафопост(буквално) без да му има нищо, има огромен процент случаи на болни от рак излекували се от само себе си (и тва в прериод от няколко седмици)..в Индия са открити следи от атомни бомби на над 15 000 години, виждал съм как седнал 60 килограмов човек вдига 110 килограмов само на ръцете си..
Научно обяснение за това да имаш ? :)

Kman
03-30-2009, 20:50
Ракът първо на първо е лечим.Друг в въпроса че не пускат в масово производство лекарствата,заради загубата на огромни пари.То и на спинът ще му дойде времето и той ще бъде лечим,но това че някои лекар не разбрали еди кой си се излекувал не означава че "не всичко е наука"
ВСИЧКО Е НАУКА...просто или все още не го осъзнаваш или мисълта ти е заблудени от всичките онея красиви фантазии,а отностни красивите приказки виж какво пише в подписа ми!

А относно оня човек дето минавал ток през него....това че за момента не му е намерено обяснението не означава че няма,както това че преди хората са били невероятно много убедени че земята е плоска,но тя нито е била,нито е,нито ще бъде!Науката е много всеобхватна и постоянно се развива...така че можеш скоро да очакваш обяснение.

60 килограмов вдига 110 килграмов....приток на адреналин.Доказано е че световният шампион на бягане на дълги растояния,на когото му забравих името,неговото тяло произвежда много по големи количества адреналин и самия той може да контролира по някакъв начин този приток на адреналин.

Те допреди 50-100 години хората са си мислели че любовта е чудо,дар от бога,обаче кво се оказа....че е просто хормонален дисбаланс!

SiegHeil
03-30-2009, 21:36
Не ми се измъквай с лекарства...хора без да сменят лекарствата и без надежда за оздравяване са се излекували за 2 седмици..как става тоя номер ?
А 60 килограмов човек е физически невъзможно да вдигне 110 килограмов само с мускулите на ръцете..дори мускулните му влакна да са 90% силови, и да е напомпал ръцете...а в случая говорим за висок 1.80 човек не стъпвал през живота си на фитнес...мускулната нишка си има лимит на силата..
Науката е всичко, но не всичко е наука ;)
А любовта наистина е чудо, няма значение дали е хормони или не.

Vesk0u
03-30-2009, 22:48
....

Samoten89
03-31-2009, 11:16
Не ми се измъквай с лекарства...хора без да сменят лекарствата и без надежда за оздравяване са се излекували за 2 седмици..как става тоя номер ?
А 60 килограмов човек е физически невъзможно да вдигне 110 килограмов само с мускулите на ръцете..дори мускулните му влакна да са 90% силови, и да е напомпал ръцете...а в случая говорим за висок 1.80 човек не стъпвал през живота си на фитнес...мускулната нишка си има лимит на силата..
Науката е всичко, но не всичко е наука ;)
А любовта наистина е чудо, няма значение дали е хормони или не.Има сила на мисълта. А за Мирзакарим Норбеков, защо не прочетеш? Той как от инвалид става нормално движещ се човек. Хората като теб казват чудо - аз казвам наука! Има си логично обяснение. Науката все още изследва мозъка. Има толкова много неща, които не знаем за него! Мозъка контролира целият организъм и е възможно със силата на мисълта да се излекуваме и от най-тежките заболявания. Ако БОГ ги е излекувал, не е ли малко нехайно от негова страна да казва ами този ще го излекувам от рак ама нека другите 1000 да умрат... ТИ как мислиш? За най-големия нещо се има.
За теглото си има дори научно обяснение и е напълно възможно. Съветвам те да гледаш DIscovery Channel Pushing The Limits особено тази серия с физическите способности! На ЛС ми пиши вечерта да ти пратя линк да видиш за какво става въпрос. Човек по-принцип използва към 1/3 от мускулните си вклъкна. Мозъка прави в критична ситуация уникални процеси и отделяне на специфични хормони/вещества, които спасяват животът ни! Един човек в епизода успяваше да избута към 400 кг скала само с мускулите на раменете и гърдите си!!! Катерач при това не фитнес маняк... Научи малко за силата на мозъка и тогава говори. Научно обяснение си има. Друг е въпроса до колко познаваме науката и нещата, които са пряко свързани с нея. Любовта е хормони и нищо повече. Тя е наша реакция протичаща в нашия собствен мозък! :? Ако е божие дело това пак противоречи. Не иска да прелюбодействаме - АМИ ЗАЩО ТОГАВА НА !9 ГОДИНИ СЪМ СЕ ВЛЮБИЛ В ПОНЕ 5 МОМИЧЕТА? Защо няма баланс питам аз? НЕ може ли Бог да ни го нарпави. АМи защо има НЕСПОДЕЛЕНА любов тогава, но тук много се отклоних в друга тема трябва да се дискутира това!

Kman
03-31-2009, 11:25
Преди месец правех със 110 килограмова щанга 4 повторения за мъртва тяга,а тежа едва 65 килограма,и дори след тези 4 повторения направих едно със 120 килограмова...понеже се бях изморил и съм ги документирал...кажи само где да ти плясна двата клипа и двете снимки.

SiegHeil
03-31-2009, 15:04
Гърба е 6 пъти по силен от рамената :)

Искам клип как човек 65 кг. дига 120 кг при това упражнение: http://www.bb-team.org/exercise/1191/
...

SiegHeil
03-31-2009, 15:07
Не ми се измъквай с лекарства...хора без да сменят лекарствата и без надежда за оздравяване са се излекували за 2 седмици..как става тоя номер ?
А 60 килограмов човек е физически невъзможно да вдигне 110 килограмов само с мускулите на ръцете..дори мускулните му влакна да са 90% силови, и да е напомпал ръцете...а в случая говорим за висок 1.80 човек не стъпвал през живота си на фитнес...мускулната нишка си има лимит на силата..
Науката е всичко, но не всичко е наука ;)
А любовта наистина е чудо, няма значение дали е хормони или не.Има сила на мисълта. А за Мирзакарим Норбеков, защо не прочетеш? Той как от инвалид става нормално движещ се човек. Хората като теб казват чудо - аз казвам наука! Има си логично обяснение. Науката все още изследва мозъка. Има толкова много неща, които не знаем за него! Мозъка контролира целият организъм и е възможно със силата на мисълта да се излекуваме и от най-тежките заболявания. Ако БОГ ги е излекувал, не е ли малко нехайно от негова страна да казва ами този ще го излекувам от рак ама нека другите 1000 да умрат... ТИ как мислиш? За най-големия нещо се има.
За теглото си има дори научно обяснение и е напълно възможно. Съветвам те да гледаш DIscovery Channel Pushing The Limits особено тази серия с физическите способности! На ЛС ми пиши вечерта да ти пратя линк да видиш за какво става въпрос. Човек по-принцип използва към 1/3 от мускулните си вклъкна. Мозъка прави в критична ситуация уникални процеси и отделяне на специфични хормони/вещества, които спасяват животът ни! Един човек в епизода успяваше да избута към 400 кг скала само с мускулите на раменете и гърдите си!!! Катерач при това не фитнес маняк... Научи малко за силата на мозъка и тогава говори.трябва да се дискутира това!
Точно това се опитвам да обясня на Kman, само че според него щом някой си доктора там не е казал че е възможно, то не съществува..силата на подсъзнанието е неограничена...само че науката все още го отрича.. ^^

Kman
03-31-2009, 15:33
Чакай малко ве аз кога съм отричал силата на сурватката!?!?
Отирам магиите,религиите и тем подобните,а относно онея 120 килограма имах на предвид с упражнението мъртва тяга,но щом има хора дето клякат с един тон представи си...
То ти изобщо знаеш ли какво са 100 килограма на раменете ти,а да не говорим за един тон....

SiegHeil
03-31-2009, 15:49
За това с клековете ти трябват просто здрави кости, което е лесно...
Краката са 35% от мускулите на тялото, съвсем нормално е да можеш поне с 200...с един тон да се кляка е почти незвъзможно, понеже ще ти се скапат ставите...от уред може, и не е особено трудно...
А в гребането се вкарват и крака, бицепс, рамо, гръб и кръст..
120 кила е невъзможно да се дигнат с рамена, точка. 8-)

Samoten89
03-31-2009, 18:50
За това с клековете ти трябват просто здрави кости, което е лесно...
Краката са 35% от мускулите на тялото, съвсем нормално е да можеш поне с 200...с един тон да се кляка е почти незвъзможно, понеже ще ти се скапат ставите...от уред може, и не е особено трудно...
А в гребането се вкарват и крака, бицепс, рамо, гръб и кръст..
120 кила е невъзможно да се дигнат с рамена, точка. 8-)Ако се използват на 100% мускулите, а не както по-принцип 30-тина %, защо да не може? Има хора с много здрава костна структура. Има частни случаи общо взето винаги. Някои уникални хора. И това, че хиляди волта те удрят и оцеляваш Божие дело ли наричаш? Или чудо? Има много такива случаи на хора, които противоречат на нормалните физични закони. Или химични примерно има си такива случаи, но не сме напреднали толкова да ги изследваме клетка по клетка... Четем средно по 240 думи в секунда. Пречи ли това някои да чете с 20 000+ думи в секунда --->НЕ! Изглежда противоречиво, но има такива хора. Speedreaders имат си по-добре развит мозък в дадено отношение.

mimsssssss
04-10-2009, 18:37
...Защо да не уважаваме правото на иэбор на хората-всеки може да бъде такъв какъвто поиска! Трябва просто да бъдем толерантни ..
+1

lsd43
04-15-2009, 09:19
"Религията е най-голяма простотия от всички ,тя кара хората да вярват в невидим човек ,живеещ на небето ,който вижда всичко. Това нещо има 10 заповеди ,които ако не спазваш ще те прати в специално място ,където да гниеш ,да се душиш,да се мъчиш,умираш до края на времето ... но те обича,обичате ииии се нуждае от пари ,пари за църкви ,за икони ,то е всемогъщо,но просто не може да се види в пари ."

"Бог има божествен план ,какво искате Бог да си наруши божествения план за всяка молитва изречена от някой мизерник с молитвеник за 2$? Тогава какъв е смисъла от шибания божествен план?"

По темата ,твърдо против съм смяната на пола ,защото по природни закони мъжа трябва да е мъж ,а жената жена ,а това което се наблюдава е просто от лиготия ,така де ,какъв искат да е резултата ,като навсякъде ми показват гейове?

Kman
04-15-2009, 15:40
xHARDCANDYx написа:
...Защо да не уважаваме правото на иэбор на хората-всеки може да бъде такъв какъвто поиска! Трябва просто да бъдем толерантни ..

Ако някой поиска всички да вярваме в неговата религия,защото я смята за най-висша и вътрешно тоя човек иска с това да стане богат дали трябва да му уважаваме избора му и да го толерираме!?

Bimmer
04-15-2009, 17:52
Аз съм тези два процента от анкетата... До къде стигна човечеството...

totenlicht
06-03-2009, 18:36
И все пак за мен това е извращение...неможе майкати и бащати да са те създали с два крака,две ръце и съответно с нещо между краката и ти да се обръщаш срещу природата ...

padnaloblak
06-03-2009, 19:31
авторе .. я се замисли ако се чувстваше жена а беше мъж или обратното ... няма ли да искаш да станеш обратното ...? както има хомосексуални и хетеро сексуални така има и транссексуални ... 8-) не че го възприемам за нормално но никой не може да ти забрани да бъдеш тва което искаш :)

Samoten89
06-29-2009, 10:12
авторе .. я се замисли ако се чувстваше жена а беше мъж или обратното ... няма ли да искаш да станеш обратното ...? както има хомосексуални и хетеро сексуални така има и транссексуални ... 8-) не че го възприемам за нормално но никой не може да ти забрани да бъдеш тва което искаш :)Замислям се. А ти не мислиш ли, че има ПРИЧИНИ за тези психични/физични отклонения. Това е като вредна еволюция, защото се увеличават. Ние не им забраняваме да са такива каквито са - резултат от биологично увреждане предизвикано от родителите или други индивиди. Ще се примеря с това какъв съм и ще видя, че всеки пол си има ПРЕДИМСТВА И НЕДОСТАТЪЦИ... Има и метросексуални има и бисексуални. Може да искам да съм убиец! Нямат ли право да ми забранят? Май имат :) =). Освен това по-твоята логика без морал/норми след време представи си, че почнат двуполови или без полови органи да се раждат. И какво операция и готово? Хората гледат как да се месят в природата вместо да се концентрират върху причините. Избягват истината/факта, че хората имат много нестандартен начин на живот. Представи си, че си пушач и сърцето ти се скапи. И трябва от друг да взимаш. Ами нали ти си си виновен. Не е ли малко нагло да взимаш от друг като имаш проблем, който ти си си предизвикал сам. Защо не се грижеш за себе си като не пушеш, а накрая като стане въпрос за смърт искаш ново сърце? И тези операции са до някъде неправилни понеже са по-спокойни хората, че ако им се скапе нещо ще си го сменят разбираш ли?! В конкретния случай проблема се предава генно и понеже не са виновни, че така са се родили искат операции да им се правят. Генно стават тези неща, а когато се придобиват тогава не следва ли, че те са си виновни. Здрави индивиди искат да си сменят пола. Ами има си природа и прекалено я променяме последните 100 години. Аз нямам ли право да искам НОРМАЛЕН ЖИВОТ? Не на всякъде да се напълни с всякакви странни хора... Някои от тях имат и други психологични отклонения. Прекалено свобода на избора искаш ти и хората с твоето мнение. А едновременно се дразниш от многото разлики. На кой му харесва, че има хомо, би, транс и няма да имаш нищо против още 5-10 такива видове да се появят след време понеже и няма висчки да имат възможност за такива операции... А с тези промени/свободни дейности след време ще се появят такива хора... И няма да знаеш гаджето с което излизаш каква е. Може да те излъже разбираш ли и накрая хоп - ДВУПОЛОВА :D ;D.

Tempest
06-29-2009, 10:27
ПОКАЖЕТЕ МАЛКО МОРАЛ! Вече всеобщо признати учени, които би трябвало да се борят с болести правят нещо абсурдно. Операции за смяна на половете. Това е недопустимо и демонстрира огромна липса на морал. Като има толкова много религиозни хора, защо те не си показват морала и несъгласието? Нали искаме едно мирно общество. Ще ви хареса ли детето ви да ходи с друго със сменен пол вероятно пожелало тази операция поради психично разствойство?
Аз не съм религиозен човек, но знам, че те повече от всички останали искат да покажат своят морал и права. Защо тогава никой не работи по-въпроса с уволняване/наказване на тези така наречени "учени". Тези учени гледат как да вземат парите на хората и да направят сензация. Те не искат да търсят лек срещу СПИН или РАК. Просто провокират света. Или сте съгласни с това към което се стремят?
То аз като изказвам твърдо несъгласие какво остава за милионите религиозни хора на този свят? Защо не виждам някакво противодействие срещу тези хора? Ако има такова моля дайте линк да видя, че ми е интересно :o .
Това е нещо като начална фаза на използването на напредналата генно-модифицираща технология за никому ненужни цели! Как моеж човек да твърди, че пола не му харесва? Че не може да свикне с него. Това е психология. Тези хора имат нужда от помощ, а не от смотана операция! Ясно е, че не могат да се приемат такива хора в нашето морално общество! :-x Ако не можеш да се приемеш такъв какъвто си ЩЕ СВИКВАШ!!! Не може да си избираме пола. Прекалено абсурдно е!
Държа да отбележа, ако някой не знае, че такива операции вече 100% са извършени! В НОВА ТВ имаше предаване в което говореха с доктора, който е извършил няколко. Знае се какви доктори има на този свят! 10 000 $ може и документи да не използва за операцията и хоп да си легнете с жена, която преди това е била мъж. Е няма ли да ви е гадно??? :razz: Но темата е сериозна и не е за смях.

ако знаеше поне малко, щеше да разбереш, че се првят тестове за психични отклонения... също както преди брак (да видят дали си нормален да се жениш :D ) що се отнася до това - на мен няма да ми хареса моето дете да си смени половите органи, пола или каквото и да било... но кой ме пита мен? Човека израства, минава 18 години и е свободен да прави каквото поиска... не виждам какво ви бъркат вас тези хора

Genetix
06-29-2009, 12:25
Твърдо против! Не ми дреме за религията или за това, че сме си играли на богове. Просто не искам бъдещето ми гадже всъщност да е била мъж ... гадно е!

Ilikeliljon
06-29-2009, 14:57
ПОКАЖЕТЕ МАЛКО МОРАЛ! Вече всеобщо признати учени, които би трябвало да се борят с болести правят нещо абсурдно. Операции за смяна на половете. Това е недопустимо и демонстрира огромна липса на морал. Като има толкова много религиозни хора, защо те не си показват морала и несъгласието? Нали искаме едно мирно общество. Ще ви хареса ли детето ви да ходи с друго със сменен пол вероятно пожелало тази операция поради психично разствойство?
Аз не съм религиозен човек, но знам, че те повече от всички останали искат да покажат своят морал и права. Защо тогава никой не работи по-въпроса с уволняване/наказване на тези така наречени "учени". Тези учени гледат как да вземат парите на хората и да направят сензация. Те не искат да търсят лек срещу СПИН или РАК. Просто провокират света. Или сте съгласни с това към което се стремят?
То аз като изказвам твърдо несъгласие какво остава за милионите религиозни хора на този свят? Защо не виждам някакво противодействие срещу тези хора? Ако има такова моля дайте линк да видя, че ми е интересно :o .
Това е нещо като начална фаза на използването на напредналата генно-модифицираща технология за никому ненужни цели! Как моеж човек да твърди, че пола не му харесва? Че не може да свикне с него. Това е психология. Тези хора имат нужда от помощ, а не от смотана операция! Ясно е, че не могат да се приемат такива хора в нашето морално общество! :-x Ако не можеш да се приемеш такъв какъвто си ЩЕ СВИКВАШ!!! Не може да си избираме пола. Прекалено абсурдно е!
Държа да отбележа, ако някой не знае, че такива операции вече 100% са извършени! В НОВА ТВ имаше предаване в което говореха с доктора, който е извършил няколко. Знае се какви доктори има на този свят! 10 000 $ може и документи да не използва за операцията и хоп да си легнете с жена, която преди това е била мъж. Е няма ли да ви е гадно??? :razz: Но темата е сериозна и не е за смях.

ако знаеше поне малко, щеше да разбереш, че се првят тестове за психични отклонения... също както преди брак (да видят дали си нормален да се жениш :D ) що се отнася до това - на мен няма да ми хареса моето дете да си смени половите органи, пола или каквото и да било... но кой ме пита мен? Човека израства, минава 18 години и е свободен да прави каквото поиска... не виждам какво ви бъркат вас тези хора

А ако ти не знаеш, много от тези тестове нямат обективан валидация, защото не отчитат несъзнателната мотивация и несъзнателните склонности и влечения. Ако трябва сериозно да се върши работа, то това е теста с петната на Роршах, ТАТ и други проективни тестове. Но тяхната обективност донякъде зависи и от степента на обективност на този, който ги интерпретира, ако той самия е заслепен ще е склонен да изкривява резултатите. :) :) Иначе споделям мнението на Самотен, макар да не съм го прочел цялото, но съм съгласен. :) :)