PDA

View Full Version : Връщане на подаръци?!



neznaesh
03-11-2009, 11:27
Въпросът ми е приоритетно насочен към мъжете, но ще се радвам и на женски мнения.

Как бихте се почувствали, ако след раздяла бившото гадже, на което сте държали и тя (той) ви е обичал, поиска да й (му) върнете подарък, който ви е дала (дал)?

Като допълнение ще ми е интересно и дали вие сте си искали някой подарък след край на някоя връзка?! Ако имате такива случаи зашо го направихте и как реагира бившата половинка? Как стана номера с връщането..?

Мерси

suitable
03-11-2009, 11:33
Все интересни теми от тебе.. :-)
Самата мисъл да си поискам подарък от бивша ми звучи някак глупаво.. вярно съм пръскал доста пари само за подаръци и то все на момичета, които съм си мислил, че са влюбени в мен, но.. Абе не съжалявам, че съм им правил подаръци.. радвам се, че има и нещо материално, с което да ме запомнят и като го видят и да се сещат какво момче съм бил и поради каква детинска причина са ме зарязли или каква глупост са направили за да ги зарежа.... въобще ако са пораснали де.. Та.. никога не бих направил подобно нещо - смешно е..

LovelyGirl
03-11-2009, 12:10
Би ми станало гадно.
Това е много глупаво.След като си го подарил,то си остава за човека,за какво му е на него?!
Не бих си поискала подаръците никой път.

soul1199
03-11-2009, 12:12
ne sum vru6ala podaruk,puk i nqkak si e tupo,za6oto vse pak tva e podaruk i malko ili mn e nqkakuv spomen,ako nqkoi mi vurne podaruka,6e se po4yvstvam mn gadno i estt nqma da go vzema,a 6e my kaja da si go zadurji

lLady_MooN_RaiN
03-11-2009, 12:13
Бих се почувствала глупаво(че съм можела да си хабя времето с такъв човек) и със сигурност щеше да ми стане смешно(то си е за смях), но и неприятно. Между другото на сестра ми й се беше случило веднъж. То беше много отдавна и аз бях още мъничка, но съм го запомнила. Бяха се разделили с нейния приятел и тя беше в някакво заведение мисля. Оказа се че и той е бил там и както сестра ми си седяла, неговата сестра дошла и й казала, че еди кой си искал тя(сестра ми) да му върня гривната или пръстена, който той и бил подарил(не помня точно какво беше)
:shock: Според мен е адски глупаво. Той й е подарил въпросното бижу, когато са се обичали и единственаат мисъл, която ми идва на ум е, че той го е искал обратно, за да го подари на някоя друга. Което също е смешно...

neznaesh
03-11-2009, 12:24
Олеле.. отчаяхте ме :cry:

suitable
03-11-2009, 12:29
Стига бе.. ти сериозно ли искаш да си върнеш някой от подаръците.. ? Аз винаги като съм купувал и все искам да ги запазя за себе си, защото все ми харесват много, ама чак да си ги задържа или да искам да ми ги върнат.. странно..

NaNa_SladuRana
03-11-2009, 12:33
за мен това е пълна глупост!Никога не бих си поискала подарък,това е все едно да се изплюеш в лицето на човек,когото си обичал,заявявайки му "това по между ни не беше нищо,само си запълвах времето".А ако някой си поиска подаръка не бих му го върнала,първо,защото по този начин ме обиждо и второ,това е част от спомените

hooliganka89
03-11-2009, 12:33
Ми до сега никой не ми е казвал конкретно да си му върна подаръците,а още по-малко аз да си ги поискам от него!Тва е най-тъпото нещо което някой може да направи.
След раздяла аз съм си връщала подаръците и то само бижутата,защото са били златни.А да връщам дрехи,играчки,сувенири и всякакви такива неща,който са на половина изхабени или не вършат работа на противоположният пол,не съм.

neznaesh
03-11-2009, 12:50
Стига бе.. ти сериозно ли искаш да си върнеш някой от подаръците.. ? Аз винаги като съм купувал и все искам да ги запазя за себе си, защото все ми харесват много, ама чак да си ги задържа или да искам да ми ги върнат.. странно..

Става въпрос за едно малко камъче, което намерих на улицата и което му подарих, защото в момента, когато го видях, си мислех за него. Подарявала съм му и друго нещо, но не го икам - нека то да му остане за спомен от мен. Но точно това камъче...
Ако ви разкажа причината, поради която си го поисках обратно, ще ме вземете за луда! :-#

dimitar_ak
03-11-2009, 12:58
Въпросът ми е приоритетно насочен към мъжете, но ще се радвам и на женски мнения.

Как бихте се почувствали, ако след раздяла бившото гадже, на което сте държали и тя (той) ви е обичал, поиска да й (му) върнете подарък, който ви е дала (дал)?

Като допълнение ще ми е интересно и дали вие сте си искали някой подарък след край на някоя връзка?! Ако имате такива случаи зашо го направихте и как реагира бившата половинка? Как стана номера с връщането..?

Мерси

Моята бивша се опита да ми върне 3-те украшения Swarovski, които й бях подарил по различни поводи. Особено държеше да върне голямото червено сърце, защото то носело някакви чувства, които вече няма към мен и не може да го носи просто така. Отказах да взема нещата. Сега не знам носи ли ги и дали не ги е изхвърлила. Подаръка си е подарък. Не се връща.

Това е сърцето и следващата ми приятелка също ще получи такова за първия ни св. Валентин. http://www.swarovski.com/Web_AA/en/662628/product/Bordeaux_Heart_Pendant.html

sh3_1s_7h3_0n3
03-11-2009, 13:06
Ще осъзная какво идиотско същество е бил. ;)
Няма да ми стане приятно разбира се, още повече като се има предвид, че аз съм много емоционална към вещите си. Но ще му го върна естествено и тотално ще го залича от живота си. ;) Поне ще си е прибрал и спомените с него.

Аз никога не бих поискала свой подарък от някого. Това би било под достойнството ми.

Jumbie483
03-11-2009, 13:33
наистина това е най-тъпото нещо, което съм чувала 8-)
никога не съм си искала подаръци обратно, нито момчетата са искали от мен..
но ако някой рече да поиска подарък обратно, ще му го върна и поне ще знам, що за боклук е бил :lol:

jenichka
03-11-2009, 13:38
що за тъпотия???
никога не съм искала да ми връщат подаръци и аз никога не съм връщала и все пак ако се случи накой да си поиска подаръка от мен ще му го върна и ще му се изсмея в лицето!!!

LovelyGirl
03-11-2009, 13:45
Това е сърцето и следващата ми приятелка също ще получи такова за първия ни св. Валентин. http://www.swarovski.com/Web_AA/en/662628/product/Bordeaux_Heart_Pendant.html

Според мен това е ужасно.Така изглежда,сякаш толкова харесваш това сърце,че искаш да го подаряваш на всяка от приятелките си и няма значение дали те харесват (носят) такива неща и т.н.
Като избираш подарък,го избираш специално за човека за когото е,а не за всеки,защото е хубав.Подаръкът трябва да е специален и да говори за това,че си мислил за него/нея като си го избирал.

MakeMeLaugh
03-11-2009, 13:50
хахаха, винаги мож е да извърти някоя по-така дума и да стане специален :-P :lol:

сега сериозно:
ми, че може и двете да са еднакъв тип и да харесват еднакви неща :-o

MakeMeLaugh
03-11-2009, 13:51
Иначе, ако става дума за подарък скъпа кола, къща или нещо такова и ми е направила мръсно и си врътне гъза.. оо ще си го взема не ами.. и още ще искам ;д

PeopleAlwaysLeave
03-11-2009, 13:51
Ами кофти ще се почувствам...
Не съм си искала подаръците, нито на мен някой ми ги е искал, но ми се е случвало за други неща да ми кажат "взимай си еди кво", "не ти искам вече еди що си"... и доста гадно съм се чувствала :?

3oPuTy
03-11-2009, 13:52
Кой идиот (с извинение) би поискал да му се върне нещо,което е ПОДАРИЛ?!
Иначе веднъж аз самата върнах един подарък на бившо гадже :) Така де по-точно го дадох на сестра му :D Просто бях прекалено изнервена и исках да разкарам всичко,което ми напомняше за него,а този огромен мечок беше нещо,което не можех да скрия в някой шкаф :) Дадох й го ... А тя горката като се разплака :( Почна да нарежда батко си по телефона и куп други неща :( ... Нооо това е друга тема :-D
И така де :) Върнах му мечока и на следващия ден той дойде заедно с мечето и започна да ми се обяснява,извинява и най на края се оправихме :D (добре,че се бяхме скарали за няк'ва простутия)

FiRe_LaDy
03-11-2009, 14:33
Случвало се е.Исках си едни наши снимки и една играчка,които му подарих и той много им се радва.Не сме ходили с него,само се зарибявашме.Но веднъж се скарахме и той ми посегна с бухалка.После една приятелка отиде и му ги иска,защото след случката не исках да го виждам изобщо.А когато ги получих ги накъсах и изхвърлих ...

sweet_sorcerer
03-11-2009, 14:51
Никога не ми се е случвало и според мен е супер тъпо да искаш нещо,което си подарил. А ако някой някога ми поиска да му върна подарък - нп,всеки има право на избор как да си избива комплексите! :-D :-D :-D

EeeBobii
03-11-2009, 14:54
Това е напълно детска постапка - "Дай си ми куклата, на ти парцалите"

По темата: В тоя случай,няма да ми пука особено,с тая постапка най-много да ме оделичи от нея,говоря за каквито и де взаимоотношения - приятелски или познати, никакви.

Hysteric_Bitch
03-11-2009, 14:58
Не ми се е случвало, но предполагам че освен ако не е някакъв младоженски подарък (=нещо по-сериозно) не бих си го искала. Единствено ми се е случвало да си забравя някой диск или нещо дребно, но не съм ходила да си го искам.
Друго е да си му върнеш ти неговите подаръци, защото не ги искаш. Предположих, че това ще питаш.

pam1
03-11-2009, 14:59
като се разделих с бившия ми преди година първата мисъл ми беше че ще си поиска подаръците които ми е правил и как аз ще му ги върна но не ги поиска и аз не поисках моите все пак са нарекъни за него и въпреки раздялата като види подаръка да се сеща че аз съм му го дала
една приятелка след като се раздели с бившия и му върна плюшеното куче което и подари и като ми го каза бях някак :shock: като я питах ТОЙ КВО ТИ КАЗА и тя ПЪРВО ОТКАЗА НО ПОСЛЕ ГО ВЗЕ :shock:

Jesus
03-11-2009, 16:33
подаръка е нещо което даваш доброволно, никой не те кара, ако си го поискаш значи не си била искрена когато си го подарила :?

3oPuTy
03-11-2009, 16:36
подаръка е нещо което даваш доброволно, никой не те кара, ако си го поискаш значи не си била искрена когато си го подарила :?
Намали го малко тоя подпис деее,че разтягаш страницата :)


П.П.Сори за спама :oops:

Jesus
03-11-2009, 16:42
Доволна ли си ? :-)

3oPuTy
03-11-2009, 16:43
Доволна ли си ? :-)
:grin: Много!!!Мерси!!! :-)

sh3_1s_7h3_0n3
03-11-2009, 18:25
Това е сърцето и следващата ми приятелка също ще получи такова за първия ни св. Валентин. http://www.swarovski.com/Web_AA/en/662628/product/Bordeaux_Heart_Pendant.html

Според мен това е ужасно.Така изглежда,сякаш толкова харесваш това сърце,че искаш да го подаряваш на всяка от приятелките си и няма значение дали те харесват (носят) такива неща и т.н.
Като избираш подарък,го избираш специално за човека за когото е,а не за всеки,защото е хубав.Подаръкът трябва да е специален и да говори за това,че си мислил за него/нея като си го избирал.

хахах това ми напомня на една приятелка, дето влязла в магазина за св. Валентин и купила 3 еднакви подаръка :-D

gLoRiToO
03-11-2009, 18:33
Според мен е глупаво да си искаш подаръка обратно и звучи някак си детинско.Когато си дал на един човек подарък ти го правиш с идеята че това ще му хареса,дори и след това да се разделите е много глупаво да тръгнеш да си го взимаш.На принципа"днес ти го подарявам,ама утре си го искам обратно" :-o

valdesbg
03-12-2009, 05:45
Подарък не се връща. И аз не бих го върнал, просто ще знам колко искрена е била в думите си докато сме били заедно. Аз не съм искал обратно, няма и да го направя.

slun4ice_90
03-12-2009, 06:35
Ne mi se e slu4valo...I dano ne mi se slu4va...Adski glupavo e tova...Sled razdiala toi ili ti da si iskate obratno podarycite.... :shock: :-o

hahavteen
03-12-2009, 10:06
Сестра ми го имаше тоя проблем с нейния. След 2 години връзка (той късаше с нея всеки 2 седмици и после искаше да се съберат ама карай) на нея й писна и му каза че не иска да го вижда повече. На другия ден той се обади и си поиска всичките подаръци даже и рамката с негова снимка която й седеше на нощното шкафче :lol: После се събраха и й върна всичко :razz: Ох не не те и двамата са толкова заблудени милите че не е истина просто!
Та по темата - не бих и не съм си искала подаръци обратно нито мисля че бих го направила. Аз винаги влагам много мисъл, въображение и чувства в подаръка така че и да си го взема не би значел нищо вече за мен тъй като си е бил наречен за човека и е бил направен така че на НЕГО да му харесва. Тук е момента да спомена че напълно подкрепям LovelyGirl. Ако някой ми подари подарък (независимо колко скъп) и разбера че бившата му има абсолютно същия ще се обидя много :?

kypo
03-12-2009, 10:13
ако са мечета, снимки и други такива глупости разбира се че няма да си искам нищо, пък и ще ми е приятно да си спомня за мен. аз така си имам една мишка, която за нищо на света няма да я махна от леглото си дори и да си имам нова приятелка. ако не и харесва че има нещо от бивша да ми напомня - прав и път :D
подаръците са правени когато този човек е значил всичко за теб, следователно трябва да си останат негови


е разбира се ако подаръка е Q7 - мног оясно че ще си поискам ключовете 8-)

sugarbaby_
03-12-2009, 10:14
Подарък не се връща... много е глупаво да порариш нещо на някой и след това да си го искаш обратно ... никога не съм правила подобно нещо, но ако ми се случи първото нещо, което бил си помислила е , че този човек е супер несериозен и глупав и не си заслужава дори да си спомням как се казва...

miloto_girl_4e
03-12-2009, 11:31
Подаръкът си е подарък, а не нещо дадено назаем, докато трае връзката ви .. До сега да чукна на дърво явно съм хосила с що-годе нормални момчета та никое от бившите ми гаджета не си е искало подаръците .., а и да си ги беше поискало щеше да ги получи счупени/скъсани и пр. само заради тъпата постъпка да си поиска нещо, което е подарено ..
Имам един подобен случай един бивш ми върна част от подаръците, но не защото аз съм си ги искала, а просто, защото да не му напомняли за мен, като му е било толкова проблем да ги беше изхвърлил, но не трябваше да се правят демонстрации и да ме провокира да ми стане тъжно, ама нещо планът му не проработи...
Аз правя за всяко момче индивидуален подарък, гледам нещата, подарени от мен на гаджетата ми да не се повтарят с подарък, който съм правила на бившия, така че не ми и трябват тези подаръци, те са наречени за въпросната момче и на мен просто няма за какво да ми послужат ..остава да ги подаря на следващия... жалка постъпка ще да е :D :D :D :D

LittlePrincess
03-12-2009, 11:43
Според мен е много глупаво да се връщат подаръци независимо дали е след край на връзка или приятелство, или каквото и да е. Все пак това е било жест от страна на другия за показване на обич. Колкото и гадно да са свършили отношенията това пак си остава спомен за някое хубаво време. Подаръците са си подаръци и не се връщат ей така.

ThePowerOfLove
03-12-2009, 12:43
:-o Никога не бих си поискала нещо, което съм подарила!
А ако на мен ми върнат ще ми стане отвратително гадно :? А и това ще бъде мега тъпа постъпка..

vlubeno_momi4e***
03-12-2009, 19:54
Подаръка си е подарък! Той носи спомен за даден човек,момент, изживяване.. Много глупаво би било ако някой си го поиска обратно!

FreeSpirit
03-13-2009, 11:21
Не бих искала да ми върнат подарък, пък и съм малко злобарче-нека му остане спомен, щото аз като подарявам нещо влагам мн чувства...та да се сеща, какво е загубил ;)

Иначе, лично аз съм изхвърляла подарък, понякога вещите ме затварят и не мога да продължа без да се оттърва от тях.

3oPuTy
03-13-2009, 13:01
Моята бивша се опита да ми върне 3-те украшения Swarovski, които й бях подарил по различни поводи. Особено държеше да върне голямото червено сърце, защото то носело някакви чувства, които вече няма към мен и не може да го носи просто така. Отказах да взема нещата. Сега не знам носи ли ги и дали не ги е изхвърлила. Подаръка си е подарък. Не се връща.

Това е сърцето и следващата ми приятелка също ще получи такова за първия ни св. Валентин. http://www.swarovski.com/Web_AA/en/662628/product/Bordeaux_Heart_Pendant.html
:shock:
Ако разбера,че момче ми е подарило същия подарък като този на предишната му приятелка ще го зарежа на минутата!!!
Това е адски глупаво!!!Все едно се опитваш да намериш бившата си приятелка в новата ... След сърцето,какво ще е?!Ще я водиш на същите места?!Ще гледате същите филми?!УЖАС!!!
Не искам да си представям как ще се почувства момичето ако разбере,че е втората,на която подаряваш подобен подарък!!!100% ще се почувства като парцал и/или заместител на предишната!!! :? :? :?

MostHated
03-13-2009, 14:03
ще се зачудя откъде толкова акъл?!

никога не бих си искал подаръците, въпреки че на бившата 1 цвете не и бях ккупувал... а от нея имам 200 плюшени играчки у нас... :D

но... все пак ако тя си поиска подаръка ще го върна, но не съм срещал толкова глупави хора да правят така...

k1ll3r
03-14-2009, 07:49
Според мен това е глупост :? .Подаръкът най-вече е нещо по-малко.А пък какво няма да тръгна да искам цвете което съм и' подарил.

moneycomeme
03-14-2009, 19:32
...mnogo mi e smeshno tova s vryshtaneto na podarycite :grin: :grin: :grin: vse edno tova e bilo vsichko,koeto ste dali v edna vryzka..napravo si e smeshno...nito sym go pravila, nito sa mi go pravili,no ako nqkoi trygne da mi vryshta podarycite mnogo shte mi padne v ochite !

sentient_
03-14-2009, 19:40
Moq priqtel mi podari edno zlatno sindjir4e s krust4e koeto e bilo na maika mu, vednuj se skarahme dosta seriozno az ne iskah da go vijdam bqhme pred razdqla i toi mi kaza : Iskam da mi vurne6 sindjir4eto!
e kazal go naro4no za da mojel da me vidi taka pone mi kaza
Ina4e az nikoga ne sum si iskala podaraci obratno i ne bih go napravila t1po e! E osven ako ne e apartament ne6to ili kola :P

ruriiina
03-17-2009, 19:40
Стига бе.. ти сериозно ли искаш да си върнеш някой от подаръците.. ? Аз винаги като съм купувал и все искам да ги запазя за себе си, защото все ми харесват много, ама чак да си ги задържа или да искам да ми ги върнат.. странно..

Става въпрос за едно малко камъче, което намерих на улицата и което му подарих, защото в момента, когато го видях, си мислех за него. Подарявала съм му и друго нещо, но не го икам - нека то да му остане за спомен от мен. Но точно това камъче...
Ако ви разкажа причината, поради която си го поисках обратно, ще ме вземете за луда! :-#

виж сега...ако това камъче е толкова скъпо за теб имаш правото да си го поискаш обратно :)

boniboon
04-04-2009, 08:37
продадена къща не се връща :d. .
нее , наистина да си искаш някои подарък , които вече си дал за мен е много глупаво :? [мое мнение]

GabisiTa
04-04-2009, 10:52
Никога не бих го направила, струва ми се много тъпо. Това са подаръци, носят някакви спомени...

vampirekiss
04-04-2009, 11:12
Не ми се е случвало.Бих се почувствала адски зле,ако някой бивш си иска обратно подаръците.Не ми е за тъпите подаръци,тях и сама мога да си ги купя,но би ми било много гадно.Все едно не заслужавам времето,което е прекарал с мен и не иска да имам вещи,който да ми припомнят хубавите мигове.