PDA

View Full Version : Минерална пудра за лице .... Съвети :(



ira90
03-11-2009, 18:27
Здравейте, искам да ми кажете каква марка минерална пудра за лице да си купя. Днес по-разгледах из магазините, препоръчваха ми на Loreal и на Max Factor ... много се колебая коя да си взема. Разликата в цените не е голяма тази на Loreal е около 24 лв. а другата май беше 26 лв.(пък и цената не ме притеснява)Само искам да има резултат . :-| Освен това да попитам вярно ли е, че покривността им се доближава до тази на нормален вид ?
С удоволствие ще чакам вашите мнения и съвети ... Благодаря предварително !!! :-) :smt024 :smt024

Cable
03-11-2009, 19:43
Даа тези пудри на Лореал са страхотни.Аз имах и бях много доволна - покрива перфектно.Трябва пак да си взема..

ira90
03-11-2009, 20:32
А как да избера най-точната гама за моята кожа ? :neutral: :neutral: :?: :?:

Cable
03-11-2009, 20:36
Е като идеш в магазина продавачката ще те консултира

ira90
03-11-2009, 20:48
Оо да бе верно #-o #-o :-D :-D :-D
А ти ежедневно ли си слагаше от нея и колко горе долу изкара с нея?

billytalent
03-12-2009, 14:04
Малко тъп въпрос,но какво представлява тази минерална пудра? :oops:

Cable
03-12-2009, 14:11
Да всеки ден я ползвах.За нещастие бившия ми ми я счупи случайно :o

pinki
03-12-2009, 14:19
http://teenproblem.bg/f/viewtopic.php?t=235647 има подобна тема :)

ira90
03-12-2009, 16:49
Малко тъп въпрос,но какво представлява тази минерална пудра? :oops:

http://grimiornata.blogspot.com/2008/02/blog-post_29.html

ira90
03-12-2009, 16:52
http://teenproblem.bg/f/viewtopic.php?t=235647 има подобна тема :)

Благодаря за информацията.

sweetsunshine
03-12-2009, 17:54
Аз си слагам ежедневно от Коледа насам иии до сега даже и не съм я преполувила има малко повече от половината,аа слагам не много малко и изглежда доста естествено,та мисля да си купя и ФДТ от тази серия-пише,че се приспособява към кожата и има едни съвсем фини блестящи частици. :)

ira90
03-12-2009, 18:03
Аз си слагам ежедневно от Коледа насам иии до сега даже и не съм я преполувила има малко повече от половината,аа слагам не много малко и изглежда доста естествено,та мисля да си купя и ФДТ от тази серия-пише,че се приспособява към кожата и има едни съвсем фини блестящи частици. :)


А съчетавала ли си го с перли ? Дали е добра комбинация?

sweetsunshine
03-12-2009, 18:16
Аз си слагам ежедневно от Коледа насам иии до сега даже и не съм я преполувила има малко повече от половината,аа слагам не много малко и изглежда доста естествено,та мисля да си купя и ФДТ от тази серия-пише,че се приспособява към кожата и има едни съвсем фини блестящи частици. :)


А съчетавала ли си го с перли ? Дали е добра комбинация?ами перли не съм използвала и немога да кажа.

А аз като си избирах пудра видях тази на МаксФактор и попитах дали имат светъл цвят,но там са само тъмни,а аз съм със много светла кожа(е не от тези,които не хващат тен а само почервеняват) и само най-светлата на Л'Ореал ми пасна и то преди 3 месеца и половина и сега ми е малко тъмна :D

ira90
03-12-2009, 18:37
:-D :-D охх да видим дали и аз ще уцеля точния цвят :-D :-D

Carmen_Kass
03-13-2009, 14:11
Използвам на Л'ореал...МНОГО Е ДОБРА.Всеки ден си слагам и е супер икономична.Може да си слагаш отгоре перли,никакъв проблем.
А колкото до цвета,отиваш в магазина и пробваш,кой цвят ти седи най-добре.Аз съм със beige dore (golden beige) W4

colymoly
03-13-2009, 17:01
каква е цената на тази пудра

ira90
03-13-2009, 18:13
Ми горе-долу 26/28 лв.зависи от магазина :-D

ira90
03-14-2009, 18:27
А някой друг да е ползвал други минерални продукти освен пудрата?

stop_looking_at_me
03-14-2009, 21:01
Щом цената не е проблем си вземи на Bare Essentuals.

За други минерални продукти, имам ружове, но не са на нито една от тези две марки.

ira90
03-15-2009, 13:27
Щом цената не е проблем си вземи на Bare Essentuals.

За други минерални продукти, имам ружове, но не са на нито една от тези две марки.

Хмм не съм я срещала из магазините ... От къде мога да си я взема?

sweetsunshine
03-15-2009, 16:30
Bare Minerals-това също е минерална пудра и е досто добра,но в БГ няма от кой магазин да си я купиш и ако те устроива да си я поръчаш от интернет.Аз не посмях(незнам защо)и лятото ако ходя извън страната ще си купя.Цената в ягодка за минералната пудра е от 18 до 27 долара в зависимост от грамажа. http://oth.strawberrynet.com/makeup/bare-escentuals/i.d.-bareminerals-foundation-spf15/84663/?#DETAIL

ira90
03-15-2009, 16:36
Ето защо не съм я срещала :-D :-D мм предпочитам да си я купя от магазин, не знам не съм свикнала да поръчвам от интернет, нещо не ми вдъхва доверие :-| Дали ще я има в Гърция .. :(

sweetsunshine
03-15-2009, 16:40
Ето защо не съм я срещала :-D :-D мм предпочитам да си я купя от магазин, не знам не съм свикнала да поръчвам от интернет, нещо не ми вдъхва доверие :-| Дали ще я има в Гърция .. :(За Гърция-нямам си и на идея.Ако имат парфюмерии за маркова козметика(Диор,Ланком,Есте Лаудър...)би трябвало да имат и тези минерални пудри.
Мен ме притесняваше и това,чее може да не си улуча цвета и тогава става забавно :D
Минерални продукти бях гледала на АртДеко във един Бг сайт ще го потърся .Имаха сенки и пудри(може и още нещо да е имало,но не помня).

sweetsunshine
03-15-2009, 16:44
http://www.parfumi-market.net/artdeco-m-106.html?page=2&sort=3a&filter_id=78

Това са само пудрите иначе може да поразгледаш.Има хуави неща марката и е немска . :)

ira90
03-15-2009, 17:22
Ауу има много интересни неща :grin: благодаряяя за сайтчето :-)

stop_looking_at_me
03-15-2009, 20:12
не е трудно да се поръчва от интернет, но доставката до България може да е космическа. Не зная. Дадоха ти линк по-горе, ако искаш си поръчай. Може и да вземеш целият им "Get Started Kid" за около $50. Като идва с два тона пудра или по-скоро фдт на прах (foundation) които смесваш за да получиш твоят тон...... една вече пудра която се слага за завършек (finishing veil).... едно нещо като бронзър.... 3 четки и може и да получиш още уж безплатни неща.
Така че, няма как да сбъркаш тона. Стига да си поръчаш за светла, средна или тъмна кожа... след това вече ти си ги смесваш и правиш твоят цвят.
Имат и много други неща които си купиваш отделно.. сенки, руж, очни линии... всичко.
Успех.

Dark_Angel_F
03-16-2009, 13:03
Аз в момента позлвам минералнаа пудра на Л'ореал ( най - светлата Creamy Beige N3) ,но след някой др месец ще ходя в германия на екскурзия и мисля да си взема тази на Bare Essentuals.

PanaH
03-16-2009, 13:19
Л'ореал :grin:

ira90
03-16-2009, 16:26
не е трудно да се поръчва от интернет, но доставката до България може да е космическа. Не зная. Дадоха ти линк по-горе, ако искаш си поръчай. Може и да вземеш целият им "Get Started Kid" за около $50. Като идва с два тона пудра или по-скоро фдт на прах (foundation) които смесваш за да получиш твоят тон...... една вече пудра която се слага за завършек (finishing veil).... едно нещо като бронзър.... 3 четки и може и да получиш още уж безплатни неща.
Така че, няма как да сбъркаш тона. Стига да си поръчаш за светла, средна или тъмна кожа... след това вече ти си ги смесваш и правиш твоят цвят.
Имат и много други неща които си купиваш отделно.. сенки, руж, очни линии... всичко.
Успех.

Ами до сега не съм си поръчвала нищо по интернет и нямам доверие, предпочитам да я видя така на живо, но ще видя може да направя нещо по въпроса, но сега като за начало ще си взема тази на Лореал.Но при първа възможност извън България отивам и си я взимам .... Благодаря за съветите !!! :-)

Black_Fyed_Peas
03-16-2009, 16:46
майка ми използва тази на лореали е много доволна :) и ти препоръчвам нея :) :)

ira90
03-16-2009, 16:47
Аз в момента позлвам минералнаа пудра на Л'ореал ( най - светлата Creamy Beige N3) ,но след някой др месец ще ходя в германия на екскурзия и мисля да си взема тази на Bare Essentuals.

А колко време изкарваш с нея и за ежедневна употреба ли я използваш?