PDA

View Full Version : Ще си докараме ли междуетническа война?



ivanstef
03-11-2009, 19:48
Чакам вашите отговори, размисли и разсъждения.
По мое мнение това ще стане доста скоро. Особено след като гледах "Сейзмограф" в събота или неделя. Просто се уплаших. Онези щяха да се изядът с парцалите. Просто нямам думи.

kristo
03-11-2009, 22:42
Никакви притеснения нямам- турците, гравитиращи около ДПС и разни ислямистки фондации използват тактиката за сплашване към нас българите, но очевидно преиграват. Наясно са, че падне ли ДПС далаверата им привършва и са притеснени за загубата на позициите си. А точно защото ДПС се самоизяжда се опитват по свевъзможен начин да ни работят на етническа тема, да демонстрират мускули и сила, които са повече на думи отколкото на нещо друго. Захванали се да сплашват първолаците- смях, що не се захванат с такива като нас?

Щото такива помияри-селандури като тоя "ага" учител в село Рибново ако го изкараш от това селце, където надува мускули и го пуснеш да живее в град като Пловдив ще се насере- няма кой да му обърне внимание, че е жив и ще си плаши гаргите. Такива тъпанари са ми ясни от оня пантюркистки форум Кърджали-хабер, а повечето са пълни невзрачници, затова и избиват комплекси на принципа на "сплашването". Обаче ние ще сме тъпите ако им се хванем на "заплахите" и ги оставим да си говорят каквото им е кеф. Щото като излезеш с доводи срещу тях както казах се насират и веднага почват да реват за "етническа толерантност"...

Diam0nD
03-12-2009, 06:19
НЕ !! Просто сме твърде зависими от великите сили и в момента в който засегнем интереси на турци е доста вероятно да стане 2ра сърбия ^^ ако се сещате какво стана там ^^

mitternacht
03-12-2009, 16:38
Не.Освен, ако другите етноси не прекалят с гаврата.Тогава ще стане доста забавно.

Vesk0u
03-12-2009, 20:34
Тук в северозападна България да видиш турчин е РЯДКОСТ. И найстина имам предвид рядкост - все едно да видиш чужденец или негър. Незнам и немога да си представя какво е по-другите градвое в източна и южна България, но като гледам новините и в близките години очаквам такава война и тогава можеби ще пречистим нацията си...

SiegHeil
03-13-2009, 09:27
Тук в северозападна България да видиш турчин е РЯДКОСТ. И найстина имам предвид рядкост - все едно да видиш чужденец или негър. Незнам и немога да си представя какво е по-другите градвое в източна и южна България, но като гледам новините и в близките години очаквам такава война и тогава можеби ще пречистим нацията си...
Затова пък си имаме цигани на тяхно място..

KarlDionic
03-20-2009, 21:59
ae az vse si mislq da po4nem edin genocid sre6ty turcite i vse se 4udq ako turciq se vdigne i napadne bulgaria kakvo 6te stane. Verno 4e imat i leopard 2 tankove i podvodnci i 4isleno prevuzhodstvo ama ako se ukrepim v balkana vinagi mojem da gi sprem dokato ne doide pomo6t otvun i da budat vurnati v mala aziq i nie da se pre4istim ot tqh :)

Drift_King
03-21-2009, 07:00
ae az vse si mislq da po4nem edin genocid sre6ty turcite i vse se 4udq ako turciq se vdigne i napadne bulgaria kakvo 6te stane. Verno 4e imat i leopard 2 tankove i podvodnci i 4isleno prevuzhodstvo ama ako se ukrepim v balkana vinagi mojem da gi sprem dokato ne doide pomo6t otvun i da budat vurnati v mala aziq i nie da se pre4istim ot tqh Smile
И кой ще ни дойде на помощ?Ако такава война между членки на НАТО бъде допусната, повярвай ми много бързо ще бъдем изкарани по-черни и от смърта! А "братята" американци едвали ще се застъпят за нас, след като Турция е техен дългогодишен съюзник - на тяхна територия имат десетки бази, включително и остановки от противоракетният щит и балистични ракети с ядрени бойни глави, едвали ще бъдем предпочетени за сметка на Турция!
Даже и планините няма да са ни от особена полза при наличните в днешно време технологии!Много бързо ще бъдем прегазени от турците! Нека някой който помни по-добре цифри да каже точната големина на турската армия, за да не кажа аз някоя глупост, но ми се струва че беше една от най-многобройните армии в света!
Но според мен никой няма да ни позволи да се превърнем в новата Сърбия!Тогава успяхме да се разминем на косъм от конфликта и слава богу! Подобен бъдещ конфликт няма да е от полза за никой!

Diam0nD
03-21-2009, 14:33
ae az vse si mislq da po4nem edin genocid sre6ty turcite i vse se 4udq ako turciq se vdigne i napadne bulgaria kakvo 6te stane. Verno 4e imat i leopard 2 tankove i podvodnci i 4isleno prevuzhodstvo ama ako se ukrepim v balkana vinagi mojem da gi sprem dokato ne doide pomo6t otvun i da budat vurnati v mala aziq i nie da se pre4istim ot tqh :)
Ще ни размажат какво ще стане ... помощ от нииде не иде !! Няма страна на която да сме любимци ,за съжаление :? може би малко на Германия ,но не много .. 8) Турците са доста мощнички. и ако бомбандират Балкана курец за армията ни :)

kalashnik
04-20-2009, 13:16
ae az vse si mislq da po4nem edin genocid sre6ty turcite i vse se 4udq ako turciq se vdigne i napadne bulgaria kakvo 6te stane. Verno 4e imat i leopard 2 tankove i podvodnci i 4isleno prevuzhodstvo ama ako se ukrepim v balkana vinagi mojem da gi sprem dokato ne doide pomo6t otvun i da budat vurnati v mala aziq i nie da se pre4istim ot tqh :) Заблудата, че като започнем геноцид срущу турците ще разгневи Турция явно е прекалено голяма. Факт е, че по време на възродителния процес турците които са избягали в Турция в паспортите им е било вписано като националност български турчин, а не просто турчин, това показва, че има явно разделение между едните и другите турци. Освен това война между две натовски сили не би била ако все пак стане това като за първи път. Да не забравяме, че е имало война между Турция и Гърция през 70-те години за Кипър, тогава САЩ приема неутралитет.

MrUndaztood
04-20-2009, 16:36
САЩ приема неутралитет.

Това е все едно да кажеш,че пикнята не смърди!САЩ използват "неутралитета" като маска,а иначе под масата си рънчат.

chemist9009
06-02-2009, 17:53
Еми по-добре да ни стават войни,щото умират много невинни хора заради двама,трима които нямат глави на раменете си.До колкото ако избухне война 100 % Турция ще се намеси.Нейната армия е 7-ма по численост в света и 2-ра в НАТО(след тази на САЩ) иначе по численост са 22 милиона пък годните за военна служба са 40 милиона...просто няма за кво да говорим...при тях казармата е задължителна...пък в България я отмениха...дано да не избухне каквато и да е война..Защото нещата ще са много злее....тогава на България ще са нужни най-малко 1000 години за да достигне някакъв западен стандарт

infern00
06-02-2009, 20:50
Всичко това се насажда от про турски и националистически партии.Обикновения турчин за нищо не ни е виновен.


Ще ни размажат какво ще стане ... помощ от нииде не иде !! Няма страна на която да сме любимци ,за съжаление може би малко на Германия ,но не много .. Турците са доста мощнички. и ако бомбандират Балкана к**eц за армията ни


Има - Русия.Това е единствената страна,която ни обича,а ние и серем отгоре.Германия нищо не ни обича.

kristo
06-02-2009, 21:00
Аха, надай се... Русия ще ни заобича истински само ако доброволно се съгласим да станем неин доминион(губерния или най-много автономна република). Историята го е доказала, ама ти като си чел комунистическите измишльотини какво да кажеш. Германия ни мразела, как позна и на каква база го твърдиш? Сигурно щото Хитлер смятал да "избие" славяните пак ще кажат главоци като тебе, нищо, че ние не сме славяни и самият Хитлер никога не ни е смятал за такива, а и никога не е имал подобни намерения спрямо измислените славяни.

Ilikeliljon
06-02-2009, 22:58
Аха, надай се... Русия ще ни заобича истински само ако доброволно се съгласим да станем неин доминион(губерния или най-много автономна република). Историята го е доказала, ама ти като си чел комунистическите измишльотини какво да кажеш. Германия ни мразела, как позна и на каква база го твърдиш? Сигурно щото Хитлер смятал да "избие" славяните пак ще кажат главоци като тебе, нищо, че ние не сме славяни и самият Хитлер никога не ни е смятал за такива, а и никога не е имал подобни намерения спрямо измислените славяни.

И ако си прав, защо тогава СССР отказва да станем 16-та република след като Тодор Живков го е предложил? Можеш ли да отговориш на този въпрос :) :)

kristo
06-03-2009, 11:21
Аха, надай се... Русия ще ни заобича истински само ако доброволно се съгласим да станем неин доминион(губерния или най-много автономна република). Историята го е доказала, ама ти като си чел комунистическите измишльотини какво да кажеш. Германия ни мразела, как позна и на каква база го твърдиш? Сигурно щото Хитлер смятал да "избие" славяните пак ще кажат главоци като тебе, нищо, че ние не сме славяни и самият Хитлер никога не ни е смятал за такива, а и никога не е имал подобни намерения спрямо измислените славяни.

И ако си прав, защо тогава СССР отказва да станем 16-та република след като Тодор Живков го е предложил? Можеш ли да отговориш на този въпрос :) :)
Защото е щял да стане международен проблем най-малкото. А и така да е, ти само затова ли се хващаш? Примерно не е ли проблем за теб това, че Русия настройва Сърбия да ни обяви война 1885 година?

infern00
06-03-2009, 14:49
Най-малкото са ни освободили.Няма значение,дали са имали итереси към държавата ни.Важното е,че са ни освободили.Германците им е било през кура за нас.Тук са загинали стотици руски войници.

Ilikeliljon
06-03-2009, 16:51
Аха, надай се... Русия ще ни заобича истински само ако доброволно се съгласим да станем неин доминион(губерния или най-много автономна република). Историята го е доказала, ама ти като си чел комунистическите измишльотини какво да кажеш. Германия ни мразела, как позна и на каква база го твърдиш? Сигурно щото Хитлер смятал да "избие" славяните пак ще кажат главоци като тебе, нищо, че ние не сме славяни и самият Хитлер никога не ни е смятал за такива, а и никога не е имал подобни намерения спрямо измислените славяни.

И ако си прав, защо тогава СССР отказва да станем 16-та република след като Тодор Живков го е предложил? Можеш ли да отговориш на този въпрос :) :)
Защото е щял да стане международен проблем най-малкото. А и така да е, ти само затова ли се хващаш? Примерно не е ли проблем за теб това, че Русия настройва Сърбия да ни обяви война 1885 година?

Довода ти ми се струва, че не е подкрепен с нищо. А иначе Русия не настройва Сърбия, а Австро-унгария я настройва, защото самата тя има апетити към Босна и Херцеговина. Руснаците просто са недоволни от Александър Батенберг, а не от нещо друго :) :)

Едит: И ти си помисли, защо Османската империя единствена не ни прави мизерии, въпреки, че лесно можеше да проникне в България след като армията ни е на Запад срещу Сърбия. Явно турците не са толкова черни, колкото се опитват да ги изкарат :)

kristo
06-03-2009, 17:51
Русия също стои зад нападението на Сърбия над нас след Съединението, макари наистина Австро-Унгария да е основния инициатор. Но Русия стои и зад антибългарския балкански "пакт" срещу България след Първата Балканска война, довел до Междузъюзническата война, състоящ се от Сърбия, Гърция, Турция и Румъния. Просто Русия е искала да сме й подчинени и е преследвала преди всичко собствените си интереси, но разбира се за Освобождението спор няма- каквито и собствени цели да е преследвала трябва да сме й благодарни, че ни е Освободила. Но не и да преувеличаваме ролята й за България и българската история като заявяваме грандиозната лъжа и глупост, че без нея България нямала да може да се освободи и че сме щели да изчезнем като народ. Това е недопустимо и антибългарско да се твърди.

А като споменахте Батенберг- защо Русия е била против него според вас? Защото Батенберг не й се е подчинявал, не е слушал заповедите й и е осъществявал самостоятелна политика за България. А това Русия не е можела да го приеме по никакъв начин- България да има независима вътрешна и външна политика- абсурд.

DjBaloon
06-03-2009, 18:59
трудно би се стигнало
управляващите ни са особено умели в лавирането,на никой не му е изгодно да има война,която ще разклати задължително 4-те им години на лапаница

Ilikeliljon
06-03-2009, 19:05
Русия също стои зад нападението на Сърбия над нас след Съединението, макари наистина Австро-Унгария да е основния инициатор. Но Русия стои и зад антибългарския балкански "пакт" срещу България след Първата Балканска война, довел до Междузъюзническата война, състоящ се от Сърбия, Гърция, Турция и Румъния. Просто Русия е искала да сме й подчинени и е преследвала преди всичко собствените си интереси, но разбира се за Освобождението спор няма- каквито и собствени цели да е преследвала трябва да сме й благодарни, че ни е Освободила. Но не и да преувеличаваме ролята й за България и българската история като заявяваме грандиозната лъжа и глупост, че без нея България нямала да може да се освободи и че сме щели да изчезнем като народ. Това е недопустимо и антибългарско да се твърди.

А като споменахте Батенберг- защо Русия е била против него според вас? Защото Батенберг не й се е подчинявал, не е слушал заповедите й и е осъществявал самостоятелна политика за България. А това Русия не е можела да го приеме по никакъв начин- България да има независима вътрешна и външна политика- абсурд.

Откъде имаш това инфо за Русия за Междусъюзническата война, защото аз не съм чел нищо подобно. Отделно именно Русия стои в дъното на Балканския пакт. Друг е въпроса, че тогава българските и руските дипломати са направили стратегически грешки. Не забравяй и приказката, че това, което българските генерали и войници са спечелили в битка, българските дипломати са го загубили на масата. Отделно България напада първа през междусъюзническата война и се вързва на пограничните провокации на Сърбия и Гърция, това ни е проблема, че сме наивни. Аз също така не искам да спекулирам, какво е щяло да стане, ако Русия не е била нападнала Османската империя през 1878, защото никой не може да каже. Но все пак Русия е направила много, нейните хора са направили много, тук не става въпрос за императора, царския двор или генералите, става въпрос за обикновения войник, той даде живота си за България. Аз на него съм благодарен, а не на Русия като цяло :) :)

Pagan_man
06-11-2009, 21:51
турците по 5 на нож

kristo
06-12-2009, 09:29
тук не става въпрос за императора, царския двор или генералите, става въпрос за обикновения войник, той даде живота си за България. Аз на него съм благодарен, а не на Русия като цяло Smile Smile
Тука сме на едно мнение, изцяло подкрепям. Но имай в предвид, че България си е платила на Русия за Освобождението, платила е за всички разходи по войната и за обезщетение на всички жетрви, което разбира се е съвсем нормално. Но става дума затова, че Освобождението ни не идва даром, не идва без ние да сме направили всичко по силите си то да се случи.

Иначе затова, че Русия стои зад Междусъюзническата война мога да ти дам доказателства, но в момента наистина нямам пракическата възможност да го направя, понеже имам работа и след ставам. Ще бъде в някой друг пост по-късно или в друг ден, но няма да забравя да ти покажа доказателства по въпроса.

mustaineforpresident
06-12-2009, 13:48
Аре да си докараме :P

erikkoynov
07-01-2009, 07:52
Най-лесно ще бъде ,ако просто не им казваме ,че са турци-ВСИЧКИ,КОИТО ЖИВЕЯТ В БЪЛГАРИЯ И ИМАТ БЪЛГАРСКО ГРАЖДАНСТВО СА БЪЛГАРИ-НЕЗАВИСИМО ОТ РЕЛИГИЯ,ЦВЯТ НА КОЖАТА И К'ВОТО ТАМ ИМА ОЩЕ!Също трябва да забраним партии като ДПС и АТАКА,които насаждат враждата м-у нас и „другите“!

ZipFail
07-01-2009, 07:58
Независимо от името ромите си остават цигани а турците-рязани..

mycka
07-04-2009, 13:31
Да има такава война би било огромна глупост!
Проблемът е.. всъщност и аз не мога да разбера къде. Както казва баща ми: "Аз с комшията няма да се "бия" за подобни глупости".
Имам досег с... турци? (както и да е) Не ми е проблем да общувам с хора, чиито имена звучат малко по-различно. Проблемът е, че те се чувстват чужди и нежелани или поне аз така усещам нещата.
Политически партии, различни организации или пък обикновеният "Иван", които печелят симпатии, насаждайки подобни конфликти, според мен са не повече от група комплексари.
Различия ще има докато ние вярваме в тях.
Но в никакъв случай не толерирам това да изляза по улиците на един обикновен БЪЛГАРСКИ град и да чувам реч на турски. :?

В по-горните постове прочетох изказвания за война между България и Турция (и множеството разсъждения покрай освобождението на България) та по този въпрос: Не смятам, че българските турци имат много общо с днешна Република Турция. Друго: Живеем в XXIв. и търсенето на причини за спорове в събития, случили се през XIXв., е доста не-на-място. :?

bulgarian1878
08-12-2009, 13:03
Най-лесно ще бъде ,ако просто не им казваме ,че са турци-ВСИЧКИ,КОИТО ЖИВЕЯТ В БЪЛГАРИЯ И ИМАТ БЪЛГАРСКО ГРАЖДАНСТВО СА БЪЛГАРИ-НЕЗАВИСИМО ОТ РЕЛИГИЯ,ЦВЯТ НА КОЖАТА И К'ВОТО ТАМ ИМА ОЩЕ!Също трябва да забраним партии като ДПС и АТАКА,които насаждат враждата м-у нас и „другите“!

Ех, ама ми е писнало от такива заблудени индивиди като теб. Най-лесно няма ли да е, ако отидеш в южна Африка и си живееш с негрите, там са много разбрани? М?
Я се спрете с глупостите, особено пък ти! "независимо от цвета на кожата бил българин", абе ей, м****о, някъв мангал ще бъде Българин ли? Същия мангал, дето предците му са докарани с турците в България, за да помагат с изколването на нашитроднини, така ли? /да, това е исторически факт!/ И тоя ще бъде Българин? Или пък някъв си Хасан, дето стои в центъра на града ми и ще ми крещи по телефона "джагара-джугара" и ще се мисли за господар в МОЯТА РОДИНА, ще бъде Българин, а?

Я иди им ближи гъзовете в Турция, демократична у****а.