PDA

View Full Version : Пиер Дюкан



Страници : [1] 2 3

SiSsKkAa
03-11-2009, 22:51
Така първо да започна с извинение,ако има такава тема.Наистина търсих,но не открих точно това,което мен ме интересува.Въпроса ми е.
В момента чета книгата на Пиер Дюкан "Как да отслабнем завинаги"
и там има примерни менюта.Задължително ли е да ги спазвам точно както пише или просто мога да спазвам например както пише през ударния режим яйца риба и месо да си правя собствени рецептички,защото тези примерни менюта има неща в тях,които в магазините в България просто не съществуват.Нека да споделят мнения хора,които са чели книгата или са се подлагали или се подлагат на тази диета.Имате ли ефект.И как процедирате вие спазвате ли тези примерни менюта.

shalqlqq
03-12-2009, 04:01
Примерните менюта са просто примерни не е задължително да ги спазваш.А за диетата амии аз бях 50кг исках да сваля 3 след 2 седмици свалих 2,но не ми се занимава повече (долипсваха ми плодовете) и от днес минавам наа 3тия етап за запазване на кг и ме е страх да не си ги върна тези кг не че са мн но са нещо за моето тегло....а я кажете кога мога да си направя гала вечерята ако днес ми е 1ви ден на 3ти етап?

SiSsKkAa
03-12-2009, 07:07
Лично според мен точно сега не трябва да се отпускаш.Изчакай 3-4 дена и тогава и като чуеш "гала" не значи наистина да се натъпчиш до изнемогване.Повярвай ми,който е спазил 3-ти и 4-ти етап не е качил нито 100 гр.Аз започнах диетата именно защото видях резултатите върху доста хора,които бяха буквално "плондери".Днес ми е първи ден и мисля,че ще издържа(надявам се)

shalqlqq
03-12-2009, 10:53
Еее далеч съм от мисълта да се натъпквам,но така ми се е дояло сладичко и затова питам кога мога да си напрая 1вата гала вечеря.А ти колко кг си сега и колко ще сваляш? :P

pinki
03-12-2009, 12:29
аз като бях на тази диета за заместител на сладкото си правех степче или с кисело или с прясно мляко и става мн вкусно плодово :P а пък и степчетата са sugar free и няма никви проблеми ;)

shalqlqq
03-12-2009, 12:54
a vurna li si kg (pinki )?

SiSsKkAa
03-12-2009, 13:00
aз искам да сваля доста и мпрочетах книгата чух мнения от доста места и действа наистина,затова и го започнах

pinki
03-12-2009, 14:11
ами аз мн калпазанската постъпих, изключително тъпо... 2 месеца спазвах стриктно диетата и смъкнах 9-10кг и после започнах да си позволявам непозволени неща с 1 дума - провалих диетата на 2я режим и ми се върнаха някъде към половината кг, но мога да гарантирам, че с диета ще смъкнете колкото искате и ако спазите и 4те етапа няма да мръднете повече :) Смея да го твърдя, защото познавам хора, като например госпожата ми по математика, смъкна сигурно 15-20кг и вече повече от година мина не е качила и 1 кг ! И още хора познавам, които са смъквали над 10кг с диетата и не са мръднали до ден днешен, но там е работата, че тр да се издържат и 4те етапа .. а аз просто не издържах и си патих :) УСПЕХ на начинаещите! Ще стискам палци и ще се радвам да успеете! :)

SiSsKkAa
03-12-2009, 14:23
Благодарим ти!
И аз чух доста добри мнения и видях резултати и затова и я започнах.Ще видим кантара след първия етап

pinki
03-12-2009, 14:26
Благодарим ти!
И аз чух доста добри мнения и видях резултати и затова и я започнах.Ще видим кантара след първия етап
след 1я етап ще си на -2кг задължително (а може и повече) ;) Ако имаш повечко за смъкване първите 5кг няма да разбереш кога ще са изчезнали :) :P

SiSsKkAa
03-12-2009, 14:30
Да.Имам повечко за смъкване.Дано да ги смъкна до края на май поне половината.Аз преди тази диета бях 3-4 дена на друга(моя си диета) и днес кантара беше килограм по-надолу.И ако след Ударния(първия етап) на диетата съм общо 6 надолу пак ще е голямо постижение.Само искам да попитам.Днес примерно си разделих една кофичка кисело мляко 0.1% на три и си го хапнах последната част следобяд и довечера смятам да си сваря две яйчица.Това добър вариант ли е за първия етап?

hahavteen
03-12-2009, 15:10
Само да питам дали съм разбрала правилно.
През първия етап се яде само месо, риба и млечни продукти + трици. Месото и рибата може да са варени или печени. Имаме право да ги смесваме.
Пие се само вода и чай.
Ядем колкото искаме от разрешените храни.
Без тестестени продукти, захар, мазнини, плодове, зеленуци, сокове, газирано.

През втория етап се ядат пак месо, риба и млечни продукти като прибавяме и зеленчуци (без грах, царевица, картофи, ориз, авокадо) и можем да ги смесваме (примерно риба + салата от домати и краставици).
Може да се ползват подправки и оцет.
Пие се вода и чай.
Има ли ограничения в количествата храна които се приемат?
Без тестени продукти, захр, мазнини, плодове, сокове, газирано.

През третия етап се включват постепенно и въглехидрати (какво значи "постепенно"?).
Има 2 гала вечери в седмицата.
1 ден в седмицата се ядат само протеини.
През останалите дни се яде като през втория етап ли?
Има ли забранени напитки или нещо такова?


Не съм чела книгата. Това е което разбрах от тема в друг форум която намерих в гугъл. Искам и аз да я почна но искам да съм сигурна че всичко съм разбрала....

:-o

3oPuTy
03-12-2009, 15:50
Ето ви и многооооооооо рецепти за всеки един от режимите :) (http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=135084.0)

shalqlqq
03-12-2009, 15:55
slun4ice 1viq etap e taka-da.Mojesh da piesh gazirano no da e koka kola lait.Iii misq che nqma ogranichenia samo mlechnite produkti do 1 kg trqbva da sa na den t.e. 2 kofichki kiseo mlqko na den maks.Prez 3ti etap vkluchvash i plodove i 2 filiiki pulnozurnest hlqb i vuglehidrati znachi che primerno makaroni spageti razni takiva qdesh 2 puti sedmichno po okolo 200 grama.I ima i 4ti etap dojivotno zapazvane 1 put v sedmicata chetvurtuk primerno samo proteini.

SiSsKkAa ti zashto tolkova malko qdesh samo 1 kiselo nmlqko i 2 qica za cql den?!Nali ideqta tuk e da ne se gladuva.Az primerno qm po 2 kofichki kiselo mnlqko i pileshko qdqh v 1via etap i ot vreme na vreme riba i ne sum ostavala gladna a pak imashe efekt makar che q spazvah suvsem mako 2 3 sedmici no i kg-te sa mi malko tyrpenieto sushto :D Aaa i do sega da sum svalila za tova vreme pone 3-4 ako q spazvah s horata no imah pregreshenia chesto i si ostanah na 48kg no sq za 1 kg nqma da se vprqgam

miloto_girl_4e
03-12-2009, 16:39
Мисля и аз да се включа към вашата групичка ... обичам месото, но ми идва малко трудно да ям предимно месо, но ще се опитам, че балът ми чука на вратата :P :P :P стискайте ми палци и аз на вас ви стискам :-) :-)

pinki
03-12-2009, 17:01
РЕЗЮМЕ НА УДАРНИЯ РЕЖИМ

През този период, чиято продължителност може да варира между един и десет дни, имате право да приемате всяка от осемте категории храни, изброени по-долу. От тези осем категории можете да консумирате колкото желаете, без никакво ограничение и по което и да е време на деня. Свободни сте и да смесвате храните.
Така че директивата е проста и не подлежи на обсъждане: всичко, фигуриращо в долния списък, ви принадлежи, останалото го забравете, като знаете, че в съвсем близко бъдеще то ще е изцяло на ваше разположение.
• Постни меса: телешко, говеждо, конско (с изключение на рибицата и котлетите на говеждото) на грил или печени без мазнина.
• Дреболии: телешки и говежди черен дроб, бъбреци и език (върхът), пилешки дробчета.
• Всякакви риби - тлъсти, постни, бели, сини, сурови или печени.
• Всички морски дарове (ракообразни и миди).
• Всички птици (с изключение на патицата) без кожата.
• Шунка олекотена, пуешки, пилешки и постни свински колбаси.
•Яйца.
• Обезмаслени млечни продукти.
• Литър и половина вода.
• Добавки: кафе, чай, билкови отвари, оцет, ароматични треви, подправки, корнишони, лимон (не като напитка), сол и горчица (умерено).

РЕЗЮМЕ НА СМЕСЕНИЯ РЕЖИМ

Запазвате всички разрешени през ударния режим продукти и добавяте следните сурови или варени зеленчуци, които можете да консумирате в неограничени количества по всяко време на деня и смесени по всякакъв начин: домати, краставици, репички, спанак, аспержи, праз, зелен фасул, зеле, гъби, целина, всякакви салати, включително ендивия, салатено цвекло, патладжани, тиквички, чушки, дори моркови и цвекло, но не на всяко ядене.
През цялата фаза на смесения режим редувате период на белтъчини с период на белтъчини и зеленчуци, докато постигнете заплануваното тегло.

това са първите 2 режима :) който иска цялат книга да ми пише на лична ще му я пратя

EarthShaker
03-12-2009, 22:36
диетата се спазва стриктно, за да има резултат :) запомнете го от батко си :)

аз свалих 11 кила преди година ама ся последните 2 месеца качих пак 3-4 и от утре пак минавам, за да ги изчистя 8-)

колкото повече имате за сваляне, толкова по-лесно е! :D и наистина ако смятате, че няма да се справите, не се залавяйте, защото доста момичета от моето даскало свалиха и после си ги върнаха... шот са несериозни и лабилни 8-)

ако искате да свалите 2-3 кила... отивайте да бягате вместо да правите точно тази диета... защото честно казано не е много полезна за организма

SiSsKkAa
03-13-2009, 09:39
Трябва да ви кажа ,че повечето неща,които изчетах в нет-а за тази диета бяха пълни глупости.Или си купете книгата(заслужава си 10лв) или вижте ей този сайт е най верен и ще получите отговор на въпросите си http://pier-diukan.hit.bg/
Само да ви кажа,че днес ми е втория ден от първия етап и се претеглих днес и съм 2кг по лека :)И аз не повярвах,затова няколко пъти се качих на кантара и все си показваше -2кг.Успех на тези,които са я започнали или ще я започват.Хубавото е че изобщо не се гладува,а когато усетиш глад можеш да си хапваш преспокойно позволените храни. Много съм доволна и си я продължавам.Но за да сте най-наясно си купете книгата всичко е описано адски подробно.Ще схванете смисъла на диетата.В нет-а не е обеснен този смисъл

hahavteen
03-13-2009, 09:54
Мерси на pinki че ми прати книгата :-)
SiSsKkAa извинявам се че отклоних така нещата от зададения от теб въпрос. Надявам се не се сърдиш :oops:
Аз също ще я започна само че след една седмица защото утре заминавам на гости и няма как да стане 8-)

SiSsKkAa
03-13-2009, 09:58
Няма проблеми слънчице аз направих темата и за да питам и за да споделят хората всичко свързано с тази диета.Пожелавам ти успех и ще видиш,че не е изобщо трудно.Но прочети книгата поне до средата и така започни диетата,за да не сбъркаш нещо

kasidy
03-13-2009, 20:28
Аз имам книжката ( и аз не знам от къде :D ) чела съм я няколко пъти и съм доста запозната, даже пробвах да я правя, ама нещо този режим не е за мен - не мога без плодове. Една приятелка я прави обаче иии свали 13 килограма ( сега е в третия етап , свали тия килограми някъде за три месеца )

За газираното видях, че сте писали : В книгата даже се съветва да се приема кола лайт, за да не ви се дояде сладко ( имайте предвид, че има риск от падане на кръвната захар при този режим)

При първия етап както казахте се ядат нетлъсти меса, риба иии яйца ( не повече от две на ден - просто стават вредни ) ии нискомаслено мляко.

През втория етап се редуват дни с зеленчуци и дни с чисти протеини.

Третия етап продължава по 10 дни на всеки свален килограм от преди това ( внимавайте, че ако в този момент се откажете, всичките килограми се връщат ) иии така : )

Забравих да добавя, че поне първата седмица не е препоръчително много да се спортува, защото това намалява самия стимул ( ее или поне така твърди автора ) Имаа и някакви хитринки за "мързеливо" изграряне на калории , ако се интересувате мога да ги напиша.


Ако имате въпроси питайте нещо : )

SoFarSoG00d
03-13-2009, 20:37
Смятам,че диетата е неефективна и няма понятие 'Отслабнете завинаги',пробвай плодова диета.

kasidy
03-13-2009, 20:43
Смятам,че диетата е неефективна и няма понятие 'Отслабнете завинаги',пробвай плодова диета.

Е то че няма диета завинаги, няма ... Всичко е до начина на мислене. То каквото и да правиш, ако след това почнеш да плюскаш като прасе няма да има значение.

Аз съм на мнение, че трябва да се яде според сезона - ахах. Е примерно сега идва пролет, ще има по-голямо разнообразие на зеленчуци, плодове :smt007 Не си представям три месеца да не ям такива неща ... но то си зависи от човека. Щом момичетата са преценили, че диетата им се струва подходяща , няма лошо да я правят : ) Поне правят усилие да променят това,което не харесват :)

SoFarSoG00d
03-13-2009, 20:48
Ами имам доста познати,които са я спазвали и все едно не са били на диета :),затова говоря така,е може и на някой да се е отразила добре,все пак всичко е напълно индивидуално,всеки има различен метаболизъм,но все пак това е моето мнение.

lcl
03-13-2009, 21:06
Смятам,че диетата е неефективна и няма понятие 'Отслабнете завинаги',пробвай плодова диета.

Е то че няма диета завинаги, няма ... Всичко е до начина на мислене. То каквото и да правиш, ако след това почнеш да плюскаш като прасе няма да има значение.

Аз съм на мнение, че трябва да се яде според сезона - ахах. Е примерно сега идва пролет, ще има по-голямо разнообразие на зеленчуци, плодове :smt007 Не си представям три месеца да не ям такива неща ... но то си зависи от човека. Щом момичетата са преценили, че диетата им се струва подходяща , няма лошо да я правят : ) Поне правят усилие да променят това,което не харесват :)
Хубаво мнение. Ще добавя нещо - диетите е подходящо да се правят с профилактично и лечебни цели. Като цяло всичко опира до нормалното хранене, а и движението също, от където именно идват проблемите при вас. А проблемите засягат не само килограмите, а и здравето ви като цяло.
Според мен диетата е нездравословна. Тя стресира, а и натоварва тялото - идва от ударния режим. Ако след това захранвате пак по начина, по които сте се хранили преди да правите диетата, допълнително ще се стресира. Не случайно и някои качват пак килограми.... За това трябва да се концентрирате НЕ върху диети, а да си изготвите едно нормално хранително меню. Гледах в темата за менютата, закуски от рода на вафли, солети, кроасани и подобни глупости.

SiSsKkAa
03-13-2009, 23:48
Смятам,че диетата е неефективна и няма понятие 'Отслабнете завинаги',пробвай плодова диета.

Добре,а ти за да кажеш толкова рязко,че е неефективна знаеш ли на какъв принцип действа,чела ли си книгата,изпробвала ли си самата диета,знаеш ли тайната на това отслабване и къде е замисъла на Пиер Дюкан,а чувала ли си мнения и виждала ли си хора,които са свалили дори 20кг?АЗ СЪМ!Няма някой ,който да я е спазвал стриктно и да е нямал ефект никакъв.Недей да изказваш такива мнения,ако не си компетентна по темата и не си информирана достатъчно за смисъла й.
А за долното момиче,което е писало,че 3 месеца не се ядат плодове и зеленчуци не е вярно.Точно най-късно на седмия ден от диетата започват да се ядат зеленчуците.Разбирам,че наистина не сте чели книгата и не сте наясно за тая диета изобщо.Нека да не се изместваме от темата и да я превръщаме в тема "Диети" нека да си е "Диетата на Пиер Дюкан" и да пишат хора,които са я изпробвали и са чели книгата.Това е замисъла.
Замисъла е ,че в организма ти има запаси от всичко друго освен не и от протеини.И ако за определен период ти доставяш само протеини на организма той,за да си набави въглехидратите,ти топи мазнините,в които се съдържат тези въглехидрати.И не се гладува,защото няма ограничение на количеството храна което можеш да хапваш.Наясно ли сте с това.А с това,че тази диета помага не само за теглото а и за кожата ноктите и косата?Защо трябва да сте негативно настроени без да сте пробвали

И последно макар че вече попрекалих с дължината на мнението си ще ви кажа че на книгата пише с грапави буквички "Бестселър".Това значи,че нещо е стимулирало доста хора да си я купят.Нали се сещате

Jesus
03-14-2009, 09:36
А дали ще е ефективна, защото аз много обичам месо и преди редовно ядях по 2кг на ден, и сега ако продължа да ям по толкова незнам дали ще има ефект :? иначе това по колкото си искаш да ядеш ми звучи доста обещаващо :)

shalqlqq
03-14-2009, 11:30
Охх незнам сега се премерих и о ужас 49кг!Еми та аз бях толкова в началото на режима!В ударния 47 после като добавих зеленчуците станах за 10 дни 48 и сега след като минах в 3тия 49 все качвам по кг...За каво по дяволите се мъчих толкова много 2-3 седмици ми се сториха като векове само и само да си ги кача ПАК!!!!!!!!Хора какво да правя да я продължа ли?Та аз съм уж на задържанече какво да задържам като съм си била винаги толкова кг???!!!Искам да я спра тази диета не си струва мъчението то си е същото като преди си ядях каквото искам и си бях същите кг за какво да я спазвам,ама ме е стах като я спра сега да не надебелея :? :? .Айде моля за мненийца че незнам вече какво да правяяяя :( :( :(

kasidy
03-14-2009, 11:41
Смятам,че диетата е неефективна и няма понятие 'Отслабнете завинаги',пробвай плодова диета.

Добре,а ти за да кажеш толкова рязко,че е неефективна знаеш ли на какъв принцип действа,чела ли си книгата,изпробвала ли си самата диета,знаеш ли тайната на това отслабване и къде е замисъла на Пиер Дюкан,а чувала ли си мнения и виждала ли си хора,които са свалили дори 20кг?АЗ СЪМ!Няма някой ,който да я е спазвал стриктно и да е нямал ефект никакъв.Недей да изказваш такива мнения,ако не си компетентна по темата и не си информирана достатъчно за смисъла й.
А за долното момиче,което е писало,че 3 месеца не се ядат плодове и зеленчуци не е вярно.Точно най-късно на седмия ден от диетата започват да се ядат зеленчуците.Разбирам,че наистина не сте чели книгата и не сте наясно за тая диета изобщо.Нека да не се изместваме от темата и да я превръщаме в тема "Диети" нека да си е "Диетата на Пиер Дюкан" и да пишат хора,които са я изпробвали и са чели книгата.Това е замисъла.
Замисъла е ,че в организма ти има запаси от всичко друго освен не и от протеини.И ако за определен период ти доставяш само протеини на организма той,за да си набави въглехидратите,ти топи мазнините,в които се съдържат тези въглехидрати.И не се гладува,защото няма ограничение на количеството храна което можеш да хапваш.Наясно ли сте с това.А с това,че тази диета помага не само за теглото а и за кожата ноктите и косата?Защо трябва да сте негативно настроени без да сте пробвали

И последно макар че вече попрекалих с дължината на мнението си ще ви кажа че на книгата пише с грапави буквички "Бестселър".Това значи,че нещо е стимулирало доста хора да си я купят.Нали се сещате

За зеленчуците знам, виж ми горния пост. Но плодовете идват по-късничко все пак.
Имах предвид, че като цяло идва пролетта ии диети без тези неща са направо луди начинания! :x Иначе съм на мнение, че диетата на Пиер Дюкан е добра.

shqlala не знам защо се е получили така при теб. Да не би да си трупала прекалено много калории? ( по мое мнение 49 кила са си хипер малко кила и не ти трябва да сваляш - е зависи колко си висока де :) )

SoFarSoG00d
03-14-2009, 11:51
Абе ако генетично ти е заложено да пълнееш-спасение няма,може там временно да се свали някойкилограм,ама после също се връща...

galu6a
03-14-2009, 11:58
колко време трае идн етап

SiSsKkAa
03-14-2009, 12:07
Абе ако генетично ти е заложено да пълнееш-спасение няма,може там временно да се свали някойкилограм,ама после също се връща...

извинявай,но недей да говориш наизуст ти казах,ако не си чела книгата.Спазваш ли всичко стриктно вклучително и последните два етапа,които са точно за запазване на теглото,не се връщат.
За информация аз съм на третия ден от първия етап и съм -3кг и ако това не е задоволително...
За момичето,което пита дали може да се яде месо може ДА ,но само телешко и пилешко чисто месо.
Който е решил да я започва най-добре да си купи книгата.10 лева е но си заслужава,защото в интернет пише големи глупости,а книгата ще ви отговори на всички въпроси.Всичко е обеснено прекалено подробно,макар че по принцип пълнея от всяко нещо,което сложа в устата си.
shalqlqq спазва ли всичко стриктно.Отпускала ли си се да ядеш нещо непозволено,защото ако си се отпуснала трябва да я започнеш наново.По-слабите при тази диета смъкват по-бавно и по-мъчително,отколкото по-пълничките.

galu6a всеки етап трае различно според това колко имаш да сваляш.
Аз си вярвам в диетата спазвам си я стриктно и резултата е налице.

SoFarSoG00d
03-14-2009, 12:14
Не говоря наизуст.Аз нямам проблем с килограмите,но познавам доста хора,които имат,диети много,отслабване-Да,но пак казвам рано или късно килограмите се въщат,няма диета,която може да модифицира гените ти и не може цял живот да спазваш този режим,ще дойде момент,когато няма да спазваш тази диета и радоста със смъкването на килограмите ще бъде до там.Не искам да споря.....

shalqlqq
03-14-2009, 12:16
kasidy нз колко калорийй съм натрупала ама нали уж тук не се броят е не съм ги и бройла иначе съм 165-6.Искам да отслабна с 2-3кг тоест да стана към 47 ии сега ме е пстрах да не напълнея ако я спра тая пуста диета.Вие как мислите има ли опасност да кача?Щото по принцип сега съм на 3ти етап ама какво да задържам като и в началото бях толкова

SiSsKkAa
03-14-2009, 12:22
Ами според мен спреш ли я ще надебелееш дори.Почнеш ли я се спазват всички етапи .Има и момент на застой в килограмите,но изведнъж падат надолу.Според мен не трябва да я спираш.
SoFarSoG00d значи всички дебели хора според твоята логика ще си останат завинаги дебели и няма човек,който да е отслабнал ,да не е започнал да плюска като свиня,и да си е останал на същите килограми така ли?Не съм на същото мнение.С воля и ограничение на някой храни се постига много.Всичко е до желание и малко да вярваш в себе си и в това,че е възможно да смъкнеш проклетите килограми,които ти пречат на здравето и на самочувствието

SoFarSoG00d
03-14-2009, 12:25
Самата костна структура не позволява дълготрайно задържане на килограмите,не казвам,че всички дебели хора ще останат дебели,може би ще смъкнат до ниво закръглени,но никога слаби,това е истината,фактите са факти и не може да бъдат променени.

galu6a
03-14-2009, 12:27
Ами според мен спреш ли я ще надебелееш дори.Почнеш ли я се спазват всички етапи .Има и момент на застой в килограмите,но изведнъж падат надолу.Според мен не трябва да я спираш.
SoFarSoG00d значи всички дебели хора според твоята логика ще си останат завинаги дебели и няма човек,който да е отслабнал ,да не е започнал да плюска като свиня,и да си е останал на същите килограми така ли?Не съм на същото мнение.С воля и ограничение на някой храни се постига много.Всичко е до желание и малко да вярваш в себе си и в това,че е възможно да смъкнеш проклетите килограми,които ти пречат на здравето и на самочувствието

аз съм съгласна и с двете има някой хора които сама им структира е така кокала им е по галям и неможеш да го смалеш ,но има някои хора ,които са просто дебели от мн ядене и те могат наистина да отстладнат стига да искат :)

lcl
03-14-2009, 12:30
Самата костна структура не позволява дълготрайно задържане на килограмите,не казвам,че всички дебели хора ще останат дебели,може би ще смъкнат до ниво закръглени,но никога слаби,това е истината,фактите са факти и не може да бъдат променени.
По-глупаво мнение до момента в темата не бях чел!

SiSsKkAa
03-14-2009, 12:31
Точно това исках да кажа,че ако не ти е такава структурата,а просто си папкал повече е възможно да си отслабнеш.А в книгата пише и за тези,които са предразположени към надебеляване и за тези които са надебеляли от много ядене и за тези които по време на бременността са станали дебелички.Всички е обеснено адски подробно и е желателно ако започвап диетата да прочетеш първо книжката.

SoFarSoG00d
03-14-2009, 12:36
Самата костна структура не позволява дълготрайно задържане на килограмите,не казвам,че всички дебели хора ще останат дебели,може би ще смъкнат до ниво закръглени,но никога слаби,това е истината,фактите са факти и не може да бъдат променени.
По-глупаво мнение до момента в темата не бях чел!
I don't care.
Образовай се малко,после ме апострофирай,за да твърдя подобно нещо,следователно не говоря небивалици,а имам необходимата информация и доказателства.

lcl
03-14-2009, 12:50
Аз съм се образовал на тези тема достатъчно много. Образованията ми сигурно са колкото има цялото ти семейство.

Отношение бели, червени мускулни влакна, междуклетъчни отпадъци, шлаки, натрупани мазнини - това не играе ли роля според теб... Едната костна структура не определя колко може да свали човек.

Има диети, при които се ползват белтъчините от мускулите като източник на енергия. Това позволява мускулите да намаляват обема си. Ето ти най-прост пример, за нещо което не е повлияно от костната структура

"Може би ще смъкнат до ниво закръглени,но никога слаби" - Това си е строго индивидуално. Възможно е да отслабнат до степен "нормално телосложение".

SiSsKkAa
03-14-2009, 12:58
Ти си слаба едва ли си изпитвала "удоволствието" да си по-пълничък човек,така че според мен наистина приказваш пълни небивалици.С желание и воля пак казвам се постига целта.

SoFarSoG00d
03-14-2009, 14:58
Аз съм се образовал на тези тема достатъчно много. Образованията ми сигурно са колкото има цялото ти семейство.

Отношение бели, червени мускулни влакна, междуклетъчни отпадъци, шлаки, натрупани мазнини - това не играе ли роля според теб... Едната костна структура не определя колко може да свали човек.

Има диети, при които се ползват белтъчините от мускулите като източник на енергия. Това позволява мускулите да намаляват обема си. Ето ти най-прост пример, за нещо което не е повлияно от костната структура

"Може би ще смъкнат до ниво закръглени,но никога слаби" - Това си е строго индивидуално. Възможно е да отслабнат до степен "нормално телосложение".
Има т.нар дефектен ген-на затлъстяването,който може да бъде в летаргия,но може пък да се активизира в определени периоди,зависи от синтеза и на лептина,който ако е нарушен се започва със затлъстяване.Да не говорим за промяна в хиподинамиката и среса.

kasidy
03-14-2009, 15:31
kasidy нз колко калорийй съм натрупала ама нали уж тук не се броят е не съм ги и бройла иначе съм 165-6.Искам да отслабна с 2-3кг тоест да стана към 47 ии сега ме е пстрах да не напълнея ако я спра тая пуста диета.Вие как мислите има ли опасност да кача?Щото по принцип сега съм на 3ти етап ама какво да задържам като и в началото бях толкова

Калориите си имат значение. Целта на Дюкан е да приемаш дневната си дажба в пълноценни храни, а не един чипс и един шоколад. По принцип 1600 калории в пържоли, яйца, мляко и зеленчуци трудно няма да те заситят. Не знам от какво се е получило наддаването при теб :? Ако вече си убедена, че този режим не е за теб премини на някакви салатки, захрани се иии чак тогава почвай пак да сваляш. АКо пък не - мини пак на първи режим - карай го докато свалиш един - два килограма, мини на втори - внимавай с калориите ии не би трябвало да имаш проблеми, успехчета :-)

П.С Сега видях, че си висока 165-6. Ако питаш мен , не сваляй повече, само ще си забуташ метаболизма. Тези ти килограми са перфектни ( ехх де да можех и аз да тежа толкова ... ) Ако не харесваш нещо в себе си - спорт :)

UnBelievable
03-14-2009, 15:32
Тази диета не е за подрастващи! Информираите се преди да започвате каквото и да е било :o Вие здравето си за какво го имате :o

lcl
03-14-2009, 15:35
Има т.нар дефектен ген-на затлъстяването,който може да бъде в летаргия,но може пък да се активизира в определени периоди,зависи от синтеза и на лептина,който ако е нарушен се започва със затлъстяване.Да не говорим за промяна в хиподинамиката и среса.
Еми явно вече стигна до извода, че не костната структура е ключова :)
"Промяна в хиподинамиката" - не разбрах какво имаш предвид с това. Моля да ми обясниш.

syn4eto
03-14-2009, 15:37
Не е нужно да ползваш същото меню каквото е написано в книгата :) . Аз например си правя на тефлонов тиган: слагаш две яйца, някакво месо( може да си сложиш от пилешка капула малко, мове също и пуешка плешка или някакъв телешки салам) и слагаш малко лук (ако си любител на лука де :P ) и го бъркаш няколко минути, става н вкусно :-P . Може да си направиш и пилешка супа, само че с мн малко сол и никакво олио :)

lcl
03-14-2009, 15:38
Тази диета не е за подрастващи! Информираите се преди да започвате каквото и да е било :o Вие здравето си за какво го имате :o
Добро утро.. И аз това обяснявам.

kasidy
03-14-2009, 15:38
Тази диета не е за подрастващи! Информираите се преди да започвате каквото и да е било :o Вие здравето си за какво го имате :o

Има рискове да, но пак е по-добре от Японско чудо, "лечебен" глад и не знам си какви други измишльотини. Гледам, че си си сложила лентичка с килограмите - според теб как е хубаво да се отслабва? ( като изключим разпространения режим : без хляб и сладко , който изглежда тези момичета са изключили като възможност )

SoFarSoG00d
03-14-2009, 15:45
Има т.нар дефектен ген-на затлъстяването,който може да бъде в летаргия,но може пък да се активизира в определени периоди,зависи от синтеза и на лептина,който ако е нарушен се започва със затлъстяване.Да не говорим за промяна в хиподинамиката и среса.
Еми явно вече стигна до извода, че не костната структура е ключова :)
"Промяна в хиподинамиката" - не разбрах какво имаш предвид с това. Моля да ми обясниш.
Ми хиподинамика е обездвижване,в смисъл,че ако човек води заседнал начин на живот -пълнее,само диетата няма да реши проблема, а минимум 2 часа спорт дневно

lcl
03-14-2009, 15:59
Ми хиподинамика е обездвижване,в смисъл,че ако човек води заседнал начин на живот -пълнее,само диетата няма да реши проблема, а минимум 2 часа спорт дневно
Аз знам много добре какво е, но не разбрах общия израз - промяна в "обездвижването". Както и да е... Това колко часа спорт са необходими зависи и от спорта, и от организма. Едно тяло може да гори с тичане 800 калории, друго - 1200. А някой професионален атлет - 500. Това си е индивидуално. Различни спортове/ходене - различно горят. И пак този въпрос с калориите е доста спорен. Пример ще ти дам. Докато бях на тренировъчен лагер спортувах по 5-6ч на ден. По изчисления е трябвало да изгарям 2 пъти повече от калориите, които приемах с храненето. За 2 месеца качих 8кг мускулатура. Личният ми лекар ми обясняваше, че това е невъзможно. Дори треньора ми след този лагер си промени мнението за калориите. Колко гори човек, колко се усвояват от тялото при хранене - това не е много ясно.
Не 1 път съм казал, че не им трябват диети на хората, а движение+здравословно хранене.

kasidy
03-14-2009, 16:10
Предлагам ви да прекратите този спор :? Най-малкото всеки човек е различен. SoFarSoG00d ти като си слаба, не може да знаеш какво е в главата на едно по-пълничко момиче. Има хора, които обичат да спортуват и такива, които не. Майка ми тежи 54 килограма, родила е две деца и никога не е спортувала, ама си и е такава. Аз тежа 60 килограма, с двеста зора ги поддържам, да не качвам и не съм спирала да спортувам!

SiSsKkAa
03-14-2009, 19:43
Тази диета не е за подрастващи! Информираите се преди да започвате каквото и да е било :o Вие здравето си за какво го имате :o

Първо виждам,че говорите за спортуването.Пиер Дюкан е казал,че може и с минимално спортуване поради факта,че не се тъпчиш като животно и не ядеш какво да е и нямаш толкова сила и калории,които да изразходиш.Колкото до децата и подрастващите Дюкан е отделил внимание на тях и които е чел книгата знае какво пише.Ще го напиша най-важното,което пише
ПРОТАЛ И ЮНОШЕСТВОТО
За момчето юношеството е най-слабо застрашено от затлъстяване поради факта,че има много разход на енергия.
Но при девойката не е така.Тя е хормонално нестабилна и склонна да трупа кг на бедрата ханша и коленете.Има два вида - рискова девойка и затлъстяла девойка.
При рисковата девойка ако растежът не е приключил,което го установява личния лекар, е най-подходящ Протал 3,който е достатъчен да спре пълнеенето.Ако е приключил растежа - олекотен Протал 2-без частта с чистите протеини,само режима протеини и зеленчуци.
Затлъстялата девойка може да се подложи щом навърши 16 години на цялостния вид на Протал.
казвам ви говорите без да сте прочели книгата.Дюкан е помислил за всякакъв вид хора дори и за пушачите.И мога да ви кажа,че откакто я спазвам глад не съм изпитала,хапвам си,а резултат има.Затова казах,който е решил сериозно да се захване с диетата е препоръчително да си купи книжката

EarthShaker
03-15-2009, 07:34
Самата костна структура не позволява дълготрайно задържане на килограмите,не казвам,че всички дебели хора ще останат дебели,може би ще смъкнат до ниво закръглени,но никога слаби,това е истината,фактите са факти и не може да бъдат променени.
По-глупаво мнение до момента в темата не бях чел!

:lol: в концлагерите тия с дебелите гени са се познавали отдалече значи... няма такива филми... вярно че тялото помни, че си бил дебел преди и си склонен към надебеляване с малко отпускане, НО смея да твърдя ЧЕ ВСЕКИ МОЖЕ ДА Е СЛАБ...

http://www.youtube.com/watch?v=cNATWsVVwgo

сега ако ми кажеш, че тя е с 'добрия' ген :lol:

tediii
03-15-2009, 09:59
Момичета, не можах да изчета цялата тема, защото нямам време, но искам и аз да споделя мнението си за тази диета...Значи вече съм на тази диета от 12 дни и наистина има резултат.Голяма грешка направих като преди да я започна не се претеглих и сега нямам представа колко точно съм свалила.Но мога да определя, че съм отслабнала от това, че вече мога да обуя едни дънки, в които не можех да се пъхна.
Диетата е много приятна поне за мен, защото мога да ям колкото си искам.За да не прекалявам с храната докато ям пия по една или две чаши вода, така водата ми пълни стомаха и не мога да изям повече от нормана порция.
Лошото обаче е, че не можах да преценя колко дни трябва да ми е ударния режим и го направих само 3 дни и след това започнах смесения.Сега мисля да започна диетата отначало, но наистина стриктно, за да получа желания резултат. :)

SiSsKkAa
03-15-2009, 14:30
Радвам се за теб,Теди.Аз съм на 4-я ден и съм 3 кг по-малко.Задължително трябва да се претеглиш,защото третия период зависи от това колко кг си отслабнала.И ударния ти период ако си по-слабичка е от 3 до 5 дена а ако си по пълничка е от 5 до 7 като максималните дни са 10.Успех ти пожелавам.Радвам се,че има и при теб ефект и си положително настроена.Браво

akinom
03-15-2009, 18:31
Здравейте, момичета.
Иска ми се да започна тази диета, но се опасявам да не сгреша. Защото съм група А+, а съм чела че тя трябва да набляга на въглехидратите. :-o

pinki
03-15-2009, 18:48
Сис май май и аз ще я започна пак :P

SiSsKkAa
03-15-2009, 20:57
Здравейте, момичета.
Иска ми се да започна тази диета, но се опасявам да не сгреша. Защото съм група А+, а съм чела че тя трябва да набляга на въглехидратите. :-o

Тук немога да ти помогна засега в книгата нищо не пише за кръвните групи

titinkaa
03-16-2009, 04:41
Диетата е опасна макар че се свалят килограми после не действа нормално на организма.Една приятелка я спазваше и сега по 1-2 дена в седмицата и става лошо и повръща и припада.Даже чух скоро от някой от който я е прилагал че тази диета си струва за да отслабнеш обаче после ти уврежда организма,така че има и други диети от които може да отслабнеш по лесно(например аз миналата година отслабнах 15км,ако те инт нещо пиши) :P

SiSsKkAa
03-16-2009, 05:58
Диетата е опасна макар че се свалят килограми после не действа нормално на организма.Една приятелка я спазваше и сега по 1-2 дена в седмицата и става лошо и повръща и припада.Даже чух скоро от някой от който я е прилагал че тази диета си струва за да отслабнеш обаче после ти уврежда организма,така че има и други диети от които може да отслабнеш по лесно(например аз миналата година отслабнах 15км,ако те инт нещо пиши) :P

За тези,които са чели книгата знаят,че диетата е опасна през протеиновия период,през които трябва да се пие много вода,а ако не се пие се увреждат бъбреците.Това,че на единични случаи не им е подействала добре това не значи,че е неефективна,че е опасна и т.н.Може да е опасна,ако не се спази захранването,защото ще си доведете организма до стрес. Тя просто ти променя начина на хранене спираш да мислиш и да се тъпчиш като свиня и се чувстваш много по-добре и по-жизнен.Казвам го,защото днес ми е 5-ти ден,чувствам се добре,свалила съм 4кг и пия страшно много вода.И пак ви казвам прочетете книгата,не приказвайте работи наизуст.Немога да разбера какво свързваш припадъците на приятелката ти с диетата.Толкова много болести могат да я доведат до тея припадъци.Кой й е гарантирал,че това се е случило заради диетата.Немога да разбера каква е връзката с това да се храниш нормално,а не да се тъпчеш и от това да се разболееш,защото ядеш по-малко и по-рационално ли?

Mihailova
03-16-2009, 06:56
Диетата не само , че е опасна , а е МНОГО опасна. Знам и още нещо от хора , които са я спазвали и от лекари , че по едно време косата започва да пада и не спира , докато не се спре диетата.

nesuni
03-16-2009, 07:45
Здравейте, момичета.
Иска ми се да започна тази диета, но се опасявам да не сгреша. Защото съм група А+, а съм чела че тя трябва да набляга на въглехидратите. :-o
kakfoooooo A+ tr da nablqga na vaglehidratite....ti slu6a6 li se kakfo prikazvash......ako az nablqgam na sladko,hlqb i drugi testeni izdeliq 6te stana dundeee :razz: na nas vaglehidratite mnogo ni vliaqt..... :wink:

SiSsKkAa
03-16-2009, 08:38
oooooooooo я изчетете книгата и тогава изказвайте такива страховити мнения?От кое ще ти опада косата и ще се разболееш?От ударния етап,който е 5 дена ли и се ядат яица мляко шунка и пиле ли(ауууууууу че опасни храни са тези)?А след това втория етап от зеленчуците(още по-опасни ужас как ще изтърпя се чудя направо дано да оживея) ли ще ми окапе косата и ще припадам.А третия етап може би от хляба и плодовете ще се разболея от анорексия.И ще умра преди да си изпълня четвъртия етап,в който мога да ям всичко.Горката аз.Оф боже.... Май за вас рационално хранене значи смърт.Е.....приятно плюскане в такъв случай.дано да не сте склонни към надебеляване и дано мазничките хранички не ви докарат сърдечни проблеми.Ай бъдете живи и здрави.Казах ви книгата ясно си показва пише Бестселър.За втори път казвам,че това,за тези който не знаят,значи че е адски продава книга,а хората си я купуват за какво?За да спазват диетата.И искате да кажете,че половината от тези хора вече са мъртви .Хах.А защо да е по-опасна от тая лунна диета,която е само глад и никакви витамини или да е по-опасна от тази диета,в която се ядат плодове и нищо друго.Не мога да се съглася с вас.Бъдете оптимисти или изобщо не пишете,за да не разочаровате тези,които се опитват да влязат във форма

XTREMEFREERIDE
03-16-2009, 09:02
Майка ми беше на тази диета и свали 13кг.
Сега е като нов човек - много доволна, красива ии ъъ нищо и няма на косата. :-D
Продължава си със дните с протеини (четвъртият режим) и от август месец (тогава я спря диетата) до сега не е мръднала и един килограм нагоре.Чувства се прекрасно, като се има в предвид, че тя е с ниско кръвно и нищо й няма.Диетата е опасна за хора със слаба психика предполагам.
Сега и аз я започвам.
Искам само да попитам дали мога да пия Кола Лайт през ударния режим?!
Също така ми е интересно дали мога да се задържа на втория режим една седмица и да премина към третия?!
51 килограма съм и искам да стана около 45-46.
Благодаря на тези, които ме посъветват.

SiSsKkAa
03-16-2009, 09:32
Майка ми беше на тази диета и свали 13кг.
Сега е като нов човек - много доволна, красива ии ъъ нищо и няма на косата. :-D
Продължава си със дните с протеини (четвъртият режим) и от август месец (тогава я спря диетата) до сега не е мръднала и един килограм нагоре.Чувства се прекрасно, като се има в предвид, че тя е с ниско кръвно и нищо й няма.Диетата е опасна за хора със слаба психика предполагам.
Сега и аз я започвам.
Искам само да попитам дали мога да пия Кола Лайт през ударния режим?!
Също така ми е интересно дали мога да се задържа на втория режим една седмица и да премина към третия?!
51 килограма съм и искам да стана около 45-46.
Благодаря на тези, които ме посъветват.

Радвам се,че се намери един човек с вяра и воля.Радвам се много за майка ти.Предполагам,че щом е спазвала диетата има и книгата.Ще ти отговоря на въпросите,но имай предвид,че направиш ли някаква грешка в диетата трябва наново да се започва,затова е най-добре да я прочетеш и да си наясно с всичко.Позволено е да си пиеш Кола Лайт,ако ти се прияде сладичко това е заместителя.Пиер Дюкан казва,че можеш да си я пиеш спокойно.Колкото до втория режим......Разбирам,че искаш да свалиш 5 кг значи ако примерно ударния свалиш 3кг втория период трябва да ти е 2 седмици,защото дават,че този втори режим се спазва - една седмица сваляш 1 кг и след тези две седмици започваш третия.Ако си свалила 4 логично е да спазваш втория една седмица за да свалиш и петия килограм и преминаваш към третия.Дано да го обесних разбираемо.Успех ти пожелавам.Между другото и аз съм с ниско кръвно,но едно кафенце сутрин оправя всичко.

Terorist
03-16-2009, 10:09
Понеже не ми стана ясно, според този режим на хранене, взима ли се предвид повишена физическа активност, т.е. дали се променят количествата храна според физическата активност на спазващият режима?

SiSsKkAa
03-16-2009, 10:29
Не.Дори не са препоръчителни много физически натоварвания,защото първите дни се чувстваш понякога доста изтощен.Можеш да си вървиш повечко,защото не е толкова физически натоварващо.А за количеството храна няма ограничение стига да ядеш само позволената храна

Terorist
03-16-2009, 11:08
Ъъъ, при такъв тип отслабване не увисваш ли, така да се каже, щом не се препоръчва да спортуваш?


П.С.: Само питам, някой да не реши, че се заяждам.

t1n4e7o
03-16-2009, 11:47
Диетата е опасна макар че се свалят килограми после не действа нормално на организма.Една приятелка я спазваше и сега по 1-2 дена в седмицата и става лошо и повръща и припада.Даже чух скоро от някой от който я е прилагал че тази диета си струва за да отслабнеш обаче после ти уврежда организма,така че има и други диети от които може да отслабнеш по лесно(например аз миналата година отслабнах 15км,ако те инт нещо пиши) :P

Мен ме заинтересува.. Я кажи как и за колко време? :P

SiSsKkAa
03-16-2009, 11:57
Ъъъ, при такъв тип отслабване не увисваш ли, така да се каже, щом не се препоръчва да спортуваш?


П.С.: Само питам, някой да не реши, че се заяждам.

Не.Дори сантиметрите на талията ти доста бързо намаляват.А и тази диета е предназначена освен за сваляне на кг и за кожата,косата и ноктите.Колкото до други диети направете си тема и там си ги споделяйте.Тук е за диетата на Пиер Дюкан.Благодаря ви!Вие май предпочитате бърза диета като моята миналия път,когато смъкнах за 20 дена 9 кг и после ги върнах със 6 отгоре.Еми успех ви пожелавам.Аз предпочитам бавно,но славно.
Можеш да си правиш някакви аеробики или както мен да си купиш степер и да си "изкачваш" стълбички

Terorist
03-16-2009, 12:08
Нямах предвид дали бързо се отслабва, а дали не увисва кожата, след бързото отслабване?

pinki
03-16-2009, 13:14
Нямах предвид дали бързо се отслабва, а дали не увисва кожата, след бързото отслабване?
не не увисваш, защото приемаш мн вода, която ти прави кожата еластична :) Само да допълня, че ако тази диета се съчетая със спорт ефекта е двойно поразителен. И за тези, които все "чуват" по нещо от тук от там : хора спестете си недочутите съвети :) В книгата точно и ясно е написано кое е в границите на здравословното и опасното ;)

hahavteen
03-16-2009, 14:25
Сирене може ли да се яде? :-o

Terorist
03-16-2009, 14:44
Че кво е тва сирене с 0% масленост? Тебешир? Такъв имаме в излишък.

pinki
03-16-2009, 14:55
Не е нужно сиренето да е 0,0% такова съществува ли ?!?!? Трябва да обезСОЛено ;) Накисвайте го във вода :) Това е ... а относто месото, продават се бутчета пилешки и излизат евтинко, не е нужно да давате сума и пари за телешко ( ще се ошушкате яко 8-) ) :P

MrUndaztood
03-16-2009, 15:01
Хич не се занимавайте!!! Бедна ви е фантазията колко дълбоко си увреждате бъбреците с това!!! Иначе има ефект,но струва ли си да си с увредени бъбреци?!

SiSsKkAa
03-16-2009, 17:46
Нямах предвид дали бързо се отслабва, а дали не увисва кожата, след бързото отслабване?

Днес попитах - не.не увисва
Колкото до бъбреците,затова се пие много вода за да не се увредят бъбреците,ама който не е чул книгата остава необразован по тая тема специално.Колкото до сиренето и мляко - не е вярно,че в БГ няма ИМА.Обезмаслено сирене в пакетчета има има и мляко 0.1% това са само оправдания като казваш,че няма за да не я започнеш.Има си всичко

hahavteen
03-17-2009, 08:46
Хаха е недейте да спорите дали има или няма в БГ защото аз така и така не съм там хахаха :D Аз още не съм я почнала просто питах :-D

Decu
03-17-2009, 09:37
Хах, аз преди като я започнах издържах почти седмица и ми се появиха онея бели черти по ноктите, които никога иначе не бях имала. :?

Terorist
03-17-2009, 10:10
Защо не съществува практиката да се ходи на диетолог, вместо след прочитането на 1-2 книги всеки да се мисли за експерт?

SiSsKkAa
03-17-2009, 10:40
Сега искам да помоля хората,които не знаят нищо за тази диета,хората,които са против нея или тези които предлагат диетолози или други диети просто да намерят друга тема за тези неща.Тук е за хора,които са се подлагали точно на тази диета и да си споделяме резултатите.А не за противоречиви мнения.Не разваляйте темата.Благодаря!!

XTREMEFREERIDE
03-17-2009, 14:15
Вчера се опитах да съм на протеини. (Ударния режим) Обаче не издържах и вечерта изядох парче пица. Днес закусих трици с кисело мляко 0,1%. към 11 хапнах малко пуешко пушено, а за обяд ядох бъркани яйца и риба тон.
Нещо обаче се чувствам много гладна.Какво мога да си взема в училище за да не ми е гладно? :(

XTREMEFREERIDE
03-17-2009, 14:42
Ъъъ чудех се дали ще има някакъв ефект ако направя един Ударен режим за 4 дена и след това започна да се храня нормално, но без банани, картофи и така нататък ?! В смисъл, ще се получи ли йо-йо ефект?! :-o
Ии проблем ли е това, че съм на 14?! Ще ми навреди ли диетата?!

pinki
03-17-2009, 16:52
Ъъъ чудех се дали ще има някакъв ефект ако направя един Ударен режим за 4 дена и след това започна да се храня нормално, но без банани, картофи и така нататък ?! В смисъл, ще се получи ли йо-йо ефект?! :-o
Ии проблем ли е това, че съм на 14?! Ще ми навреди ли диетата?!
не не не ти няма да я спазваш тази диета! Избий си я от главата :)

SiSsKkAa
03-17-2009, 21:01
Вчера се опитах да съм на протеини. (Ударния режим) Обаче не издържах и вечерта изядох парче пица. Днес закусих трици с кисело мляко 0,1%. към 11 хапнах малко пуешко пушено, а за обяд ядох бъркани яйца и риба тон.
Нещо обаче се чувствам много гладна.Какво мога да си взема в училище за да не ми е гладно? :(

Ами при подрастващите диетата е по-различна,ако си решил/а все пак да я спазваш си купи книгата защото там има информация точно как да се спазва при подрастващите.По-олекотен е режима и можеш да хапваш доста повече неща.

kasidy
03-17-2009, 22:31
Вчера се опитах да съм на протеини. (Ударния режим) Обаче не издържах и вечерта изядох парче пица. Днес закусих трици с кисело мляко 0,1%. към 11 хапнах малко пуешко пушено, а за обяд ядох бъркани яйца и риба тон.
Нещо обаче се чувствам много гладна.Какво мога да си взема в училище за да не ми е гладно? :(

Този режим наистина е страшно изпитание за училище. Една приятелка си носеше кисело мляко в даскало, ама мен ми се струва някакво ... хммм смешно :shock:

А иначе, за да не се чувсваш гладна може да пробваш така: бъркани яйца за закуска, месо за обяд и мляко за вечеря - в училище : едно шише с вода иии дерзай :)

П.С Не съм сигурна, но пушеното пуешко май не е разрешено. Тази диета е стриктна към нещата, които може да се ядат, тъй че по-добре провери ако имаш книгата :)

SiSsKkAa
03-18-2009, 10:33
Пуешкото е позволено стига да е без мазнина

XTREMEFREERIDE
03-18-2009, 11:24
Никой ли не може да ми прати книгата ... :(

SiSsKkAa
03-18-2009, 15:22
Никой ли не може да ми прати книгата ... :(

Купи си я бе вярно,че е 10 лева,но си заслужава.

galu6a
03-18-2009, 18:40
аз знам ,че тази диета има лоши писледствия за организма по-добре яж здравословни и разделно отколкото някаква сторга диета :) + спорт задължително ако искаш да имаш дълготраен ефект :)

SiSsKkAa
03-18-2009, 19:08
аз знам ,че тази диета има лоши писледствия за организма по-добре яж здравословни и разделно отколкото някаква сторга диета :) + спорт задължително ако искаш да имаш дълготраен ефект :)

1-во ако си чел/а книгата щеше да знаеш,че последствия има само за бъбреците,но ако пиеш по 2 литра вода на ден няма проблеми
2-ро диетата изобщо не е строга.Можеш да ядеш в неограничени количества позволените храни.Е ако на това му се вика строга диета....тогава бих се съгласила
И пак ви всяка диета малко или много ви стресира организма(ако това имате предвид под "опасна" така съм съгласна)
Но пак ви казвам не се водете само по слухове.Вече една седмица я спазвам стриктно и съм много жизнена,нито ми е станало лошо,нито съм повръщала и т.н.Чух и някакви неща за падане на коса и за чупене на нокти,напротив трябва да ви кажа,че по принцип ноктите ми растат ужасно бавно,но тук за седмица пораснаха толкова колкото щяха да ми пораснат за месец.Да не говорим,че така беше започнала да ми пада косата направо нямам думи.От няколко дена забелязвам че като я дръпна цялата имам 3 косъма най-много в ръката си след това.
Е ако на това му виката опасна диета..........и ако ми кажете,че е по опасна от лунната.....или от диетите на така компетентната Емилова,която преди години не можа да открие болест на една своя пациентка и щеше да я погуби.Едвам се спаси жената.
Просто пак ви казвам.Този,който е решил да започне диетата нека да си купи книгата и да си спазва стриктно всичко и резултати наистина има,чувствате се живи и се изморявате много по-бавно от преди.

foreverr
03-18-2009, 20:29
Аз съм пртив въпросната диета, защото четах много негативни мнения за нея, а и една приятелка доста си изпати от тази диета. ЕТО И КАКВО ЧЕТАХ :
Повечето специалисти – диетолози се обединиха около тезата, че диетата на Дюкан е изключително опасна за здравето, защото:

Използването на белтъчините като основен енергиен източник е огромен стрес за организма.


Небалансираното хранене, при което е нарушено съотношението белтъчини, мазнини и въглехидрати, забавя обмяната на веществата.


Черният дроб се уврежда от отпадъчните вещества, с които е претоварен от диетата на Дюкан. Ударният прием на протеини затруднява дейността също на сърцето и бъбреците.


Известни са чести прояви на: запек, лош дъх, подуване на стомаха, лесна уморяемост, лоша концентрация, безсъние и т.н.


Повишават се стойностите на кръвното налягане, холестеролът и 3-глицеридите.


Разрушава естественото pH на организма и извлича калция от костите.


Диетата на Дюкан е особено опасна за здравето при наличие на сърдечносъдови, чернодробни, бъбречни и стомашно-чревни заболявания.


Възможни са кожни проблеми (обриви, сухота и лющене) и косопад.


При спиране на последния етап от диетата на Дюкан се получава значително връщане на свалените килограми.

hahavteen
03-18-2009, 20:58
Аз се чудя дали някои хора мислят с главата си или само знаят да повтарят слухове като папагали. :?
Ударния период е 5 (!!!) дена! Ако 5 дена ядеш само месо и млечни продукти няма как да си увредиш организма. След това започваш да ядеш и зеленчуци. Кое му е нездравословното на пилешко месо със салата? Ако някой ми го обясни ще ви повярвам че диетата е опасна.
Освен това се пие много вода тоест не можеш да си увредиш бъбреците. Пък и е позволено да пиеш кола лайт тоест няма да се чувстваш уморен или нещо такова. Да не забравяме и че след само няколко седмици имаш право да ядеш каквото си поискаш в 2 дни от седмицата което е напълно достатъчно. Това че познатите ви не са спазвали режима както трябва и не са пиели достатъчно вода си е техен проблем а не на Пиер Дюкан.

ЕДИТ: И да добавя че майка ми вече от 6 дена спазва режима и каза че е супер доволна и нито се чувства отпаднала нито гладна.




При спиране на последния етап от диетата на Дюкан се получава значително връщане на свалените килограми.

Спиране на режима НЯМА съответно няма и възвръщане на килограмите. Точно там е идеята че това ти става начин на живот :wink:

Terorist
03-19-2009, 06:50
Не искам да ви се бъркам в разговора, но по-добре да пиете само вода отколкото Coka-Cola Light...

А дали диетата е вредна или не ще разберат тези която я спазват най-малко след месец.

t1n4e7o
03-19-2009, 15:15
Колко време трябва да трае ударния режим за да се свалят 12 кг?

pinki
03-19-2009, 17:39
Колко време трябва да трае ударния режим за да се свалят 12 кг?
каквото и да прави и да струва майчето ти ако спазва диетата както трябва 12 кг ще ги опатка за 2 месеца :) Ударния да си остане 5 дена, останалото зависи от следващата стъпка :P

SiSsKkAa
03-19-2009, 20:11
Аз се чудя дали някои хора мислят с главата си или само знаят да повтарят слухове като папагали. :?
Ударния период е 5 (!!!) дена! Ако 5 дена ядеш само месо и млечни продукти няма как да си увредиш организма. След това започваш да ядеш и зеленчуци. Кое му е нездравословното на пилешко месо със салата? Ако някой ми го обясни ще ви повярвам че диетата е опасна.
Освен това се пие много вода тоест не можеш да си увредиш бъбреците. Пък и е позволено да пиеш кола лайт тоест няма да се чувстваш уморен или нещо такова. Да не забравяме и че след само няколко седмици имаш право да ядеш каквото си поискаш в 2 дни от седмицата което е напълно достатъчно. Това че познатите ви не са спазвали режима както трябва и не са пиели достатъчно вода си е техен проблем а не на Пиер Дюкан.

ЕДИТ: И да добавя че майка ми вече от 6 дена спазва режима и каза че е супер доволна и нито се чувства отпаднала нито гладна.




При спиране на последния етап от диетата на Дюкан се получава значително връщане на свалените килограми.

Спиране на режима НЯМА съответно няма и възвръщане на килограмите. Точно там е идеята че това ти става начин на живот :wink:

Напълно съм съгласна с мнението на това момиче.Наистина,ако слушате всички слухове трябва досега да сте умряли.Кажете ми един пример някой да е умрял от пиле и кисело мляко.Направо нямам думи.Стига с тея слухове.Досега като чувам всеки,който спазва диетата няма оплаквания.Просто се пие повечко вода и ходиш по-често до тоалетната.

kasidy
03-20-2009, 14:48
Хора стига сте се карали дали е полезна или не тази диета. Най-малкото замислете се малко със собствените си глави, не копирайте това което са казали ( или поне се твърди, че са казали ) еди кои си. Цялата тази работа е рекламен трик - не го ли разбрахте!? То в нета пише, че и еди кви си диетолози препоръчвали еди какви си хапчета , ама това значи ли че са полезни!? Аман от умни глави.

Диетата, както и всички други, се отразява по-някакъв начин на тялото, но не е толкова вредна: ако се пие вода, ако се следи все пак кръвната захар и тн. , няма да ви стане нищо. Колко хора са я правили все пак. А и това да си с примерно 15 кила отгоре мисля че е по-вредно от това да не хапваш седмица зеленчуци. Иначе а обяснете ми какво лошо има в това да ядеш мляко и месо? Че то ние всъщност това трябва да ядем, а не чипсове и вафли. Така че, стига по темата. Щом момичетата са решили да я правят тази диета, да я правят. Все пак темата е за обмен на информация относно самия режим на Дюкан, а не за мненията на "диетолозите"

( Общо взето мнението ми се покрива с това на slun4ice, ама просто се изнервих на хилядата безмислени глупости :-x )

SiSsKkAa
03-21-2009, 21:20
Съгласна съм с kasidy

Mihailova
03-21-2009, 23:25
Аз мога да кажа нещо негативно за тази диета. Оставете бъбреците и всичко настрана , това го видях с очите си - случи се на мой близък човек , докато пазеше диетата .
Започна да пази тази диета , всичко тип-топ , сваля килограми - без проблеми , но изведнъж започна да му капе косата. Не да падат 2,3 косъма , ами направо кичури. Човекът се стресна и естествено веднага отиде при дерматолог. Той му обясни , че тази диета е много вредна и това и е един от страничните ефекти. Човекът отиде и при втори дерматолог , който потвърди мнението на първия. Трябваха му месеци , за да си възстанови косата.

galu6a
03-22-2009, 07:06
нз за всички ,които спазват тази диета ,но според мен са безмислени всички тези определение кога какво да ям.Препочитав да спроа сладкото и хляба и да ям по-место ,но по малко вместо някой да и казва в колко часа какво да ям :)

EarthShaker
03-22-2009, 08:07
всъщност няма нищо общо :lol:

ядеш от позволените храни КОЛКОТО искаш... ако искаш можеш цял ден да си ядеш без да спреш...

въобще ми се струва не си прочела за кво иде реч

SiSsKkAa
03-22-2009, 20:52
всъщност няма нищо общо :lol:

ядеш от позволените храни КОЛКОТО искаш... ако искаш можеш цял ден да си ядеш без да спреш...

въобще ми се струва не си прочела за кво иде реч

и на мен така ми се струва

hahavteen
03-22-2009, 22:20
Аз мога да кажа нещо негативно за тази диета. Оставете бъбреците и всичко настрана , това го видях с очите си - случи се на мой близък човек , докато пазеше диетата .
Започна да пази тази диета , всичко тип-топ , сваля килограми - без проблеми , но изведнъж започна да му капе косата. Не да падат 2,3 косъма , ами направо кичури. Човекът се стресна и естествено веднага отиде при дерматолог. Той му обясни , че тази диета е много вредна и това и е един от страничните ефекти. Човекът отиде и при втори дерматолог , който потвърди мнението на първия. Трябваха му месеци , за да си възстанови косата.

Дерматолозите казаха че косата на познатия ти капе защото яде твърде много нетлъсто месо, яйца, млечни продукти и зеленчуци,пие минимум 2 литра вода на ден и избягва сладкото, твърде соленото, мазното и тестеното? Малко невероятно ми се вижда но щом настояваш нека така да е... :?




Между другото момичета от утре почвам и аз диетатаааа :grin: 8-) Да видим как ще ми се отрази :D

SiSsKkAa
03-23-2009, 11:41
Успех слънчицеееееее.Аз съм вече във втория етап :)

SoFarSoG00d
03-23-2009, 11:46
Успех слънчицеееееее.Аз съм вече във втория етап :)
Колко килограма успя да свалиш досега,ако не е тайна?

SiSsKkAa
03-23-2009, 12:34
През първия етап,който ми беше 10 дена свалих 5кг

hahavteen
03-23-2009, 12:59
Мерси :D :-)
Аз мисля ударния период да ми е 7 дена ама ще видим. Майка ми направи 5 и свали 2кг обаче тя е и по-възрастна все пак и е нормално да сваля по-бавно. На мен тия дни ще ми идва и едва ли ще сваля много защото нали се задържа вода ама ми беше важно да почна сега 8-) Аз не бързам да сваля килограмите така че съм спокойна.

MoMoXiXi
03-23-2009, 13:14
Небалансираното хранене, при което е нарушено съотношението белтъчини, мазнини и въглехидрати, забавя обмяната на веществата.


Балансираното хранене е 60-30-10 или 50-30-20. Това, че организма ти е свикнал да го тъпчеш или пък да ядеш по един хамбургер на ден не ти е виновен Дюкан. Освен това холестерола няма как да се повиши, защото не ядеш маргарини, мазни меса и т.н. Съгласна съм със Слънчице.

SiSsKkAa
03-23-2009, 14:44
Да ви кажа,че втория етап имам чувство,че всичко ям.Зеленчуци пиле риба мляко.Абе всичко всичко.И ако това може да ти навреди....ок не я спазвайте,ако вредят зеленчуците

MrUndaztood
03-23-2009, 16:59
Откачени камикадзета! Вместо да си увреждате бъбреците с този Дюкан,спрете сладкото,пърженото и всичко от брашно 500 и газираното и ще видите колко бързо ще свалите килограми(лично аз свалих за 2 месеца 15 кг и не си ги върнах)...нооо всеки си носи кръста



Нямах предвид дали бързо се отслабва, а дали не увисва кожата, след бързото отслабване?

Днес попитах - не.не увисва
Колкото до бъбреците,затова се пие много вода за да не се увредят бъбреците,ама който не е чул книгата остава необразован по тая тема специално.Колкото до сиренето и мляко - не е вярно,че в БГ няма ИМА.Обезмаслено сирене в пакетчета има има и мляко 0.1% това са само оправдания като казваш,че няма за да не я започнеш.Има си всичко

Който пък,не е учил Анатомия 8 клас,остава още по-необразован.Ти тъпа ли си?! Знаш ли,че вкарваш сумати количества белтъци ,които бъбреците ти няма как да обработят,ощ еповече ако искаш се наливай с цистерни вода?!Питай,който искаш лекар,би трябвало и най-простите лекари да го знаят.Ама то тиквата си остава пак тиква...все пак това си е твоето тяло.И вземи се поразчети още малко,вместо този брадясал поп Дюкан и неговата книга,която единствено става за вторични суровини.

За да има такава огромна трайност,всичко живо в мляото се убива.ИСТИНСКИТЕ кисели млека имат трайност 2-3 дни.Същотот е и с боклука Активиа - самата актерия бифидус есенсис живее 2 дена от датата на производство

SiSsKkAa
03-23-2009, 19:43
Не искам да ти отговарям на обидите,за да не падна по-ниско от теб(макар че къде по-долу незнам).Водата пречиства бъбреците само това мога да кажа.Не виждам какво общо има дали един лекар е добър според това брадясал ли е или не.Никой не задължавам да спазва диетата или да чете книгата.За мен щом книгата е бестселър никой неможе да ме убеди,че един лекар може да напише погрешни неща,а също така и някой да издаде книга без да е проверил истинността й.

hahavteen
03-24-2009, 08:23
Откачени камикадзета! Вместо да си увреждате бъбреците с този Дюкан,спрете сладкото,пърженото и всичко от брашно 500 и газираното и ще видите колко бързо ще свалите килограми(лично аз свалих за 2 месеца 15 кг и не си ги върнах)...нооо всеки си носи кръста

И да ядем месо, млечни продукти, яйца и зеленчуци? Прав/а си че Дюкан казва нещо съвсеееем различно :?
Лошото е че някои хора като чуят "диета" и веднага мислят че става дума за нещо което ще ти увреди организма без изобщо да са си направили труда да разберат за какво избщо иде реч. Ако човек има алергии или сериозни заболявания тогава нещата са различни. При положение обаче че единственото което те мъчи са излишни килограми този режим си е напълно ок.
И само да добавя ченаскоро четох статия за напълняването и там пише че има начин всички да са слаби и да няма затлъстяване но начина не е 1 и точно там е голямата грешка. Всички решават че техния начин на отслабане е правилният и отричат всичко друго. Да обаче всеки трябва сам да намери своя начин който е най-подходящ за неговата психика (което е изключително важно) така че да издържи и да не си върне килорамите.
Не мога да разбера и защо толкова хора отслабнали по други начини тоооолкова се палят и предупредават за режима на Дюкан. Така и така ако някой ще си уврежда организма, ще му пада косата, кожата ще увисва, бла бла това ще са спазващите режима а не другите нали?




Както и да е. При мен кантарчето показва -2кг :grin: Предполагам че е защото вчера не се претеглих на гладно а днеска процедирах правилно но въпреки това поне се чувствам добре 8-)

SiSsKkAa
03-25-2009, 21:59
Вредна или не аз съм вече на 2-ри етап и се чувствам по-добре от всякога

SunLov3
03-26-2009, 06:02
A mogat li da se qdut plodove?

hahavteen
03-26-2009, 09:08
A mogat li da se qdut plodove?

Чак в третия етап и то не всички :)

Момичета никакви ви няма! Нито казвате колко сте свалили нито нищо :o :D
Мен днеска ми е четвърти ден и се чувствам прекрасно! Последните два ме болеше малко главата но не мисля че се дължи на режима защото и по принцип ми се случва често. За сметка на това обаче дишам :grin: Имам астма и често се задушавам и прибягвам до инхалатор но от понеделник насам нито една криза! Толкова ми е лекоооо :D
И да не пропусна че съм -4кг 8)

hardball
03-26-2009, 09:21
Браво на слънчицееееееееее!!!!!!! :-) Само така ^^

hahavteen
03-26-2009, 09:31
Браво на слънчицееееееееее!!!!!!! :-) Само така ^^

Мерси мерси :smt112 :D
Още не си личи и осъзнавам че повечето е вода ама карай. Важното е че днеска цял ден ми е супер настроението :grin:

Да ти кажа само че ти триците можеш да си ги ядеш и с мюсли щом не спазваш диетата че вчера пропуснах този варянт.
И да те осведомя че вече подписах и в четвъртък си взимам ключа йеее! :grin:

hahavteen
03-26-2009, 12:13
2 сайта с рецепти
http://dukanskirecepti.wordpress.com/
http://www.amber-bg.com/cooking/index.php?option=com_content&task=blogsection&id=23&Itemid=53

8)

pinki
03-26-2009, 13:46
A mogat li da se qdut plodove?

позволени са чак в 3я етап

pinki
03-26-2009, 13:47
опа не видях, че са отговорили извинявам се :-D

RiseGirl
03-26-2009, 13:47
майка ми отслабна благодарение на точно тази диета близо 20 кг в продължение на близо половин година...
с очите си убедих че е супер ефикасна, нямаше абсолютно никакви проблеми.

SiSsKkAa
03-26-2009, 20:40
майка ми отслабна благодарение на точно тази диета близо 20 кг в продължение на близо половин година...
с очите си убедих че е супер ефикасна, нямаше абсолютно никакви проблеми.

Mного се радвам за майка ти.Аз за около 2 седмици съм 6кг по-лека хаха

galu6a
03-27-2009, 11:06
една моя прятелка я вкара в болницата заради тази диета

hahavteen
03-27-2009, 13:49
една моя прятелка я вкара в болницата заради тази диета

Ако е имала бъбречна недостатъчност, алергии, сериозни заболявания, не е пиела достатъчно вода, направила е повече от 10 дена ударен етап или не е слушала тялото си - нормално :wink:

Loshotia
03-27-2009, 14:01
И аз от утре започвам! Целта ми е да сваля 5кг. Искам да попитам в този случай колко време трябва да продължи ударния период?

PIF
03-27-2009, 14:15
една моя прятелка я вкара в болницата заради тази диета
или пък е била малка, тази диета НЕ е за тинейджъри, пише го в книгата!

SiSsKkAa
03-27-2009, 15:04
И аз от утре започвам! Целта ми е да сваля 5кг. Искам да попитам в този случай колко време трябва да продължи ударния период?

Имаш малко килограми за сваляне така,че 5 дена са напълно достатъчни най-много 7.Недей повече

hahavteen
03-27-2009, 18:29
И аз от утре започвам! Целта ми е да сваля 5кг. Искам да попитам в този случай колко време трябва да продължи ударния период?

Имаш малко килограми за сваляне така,че 5 дена са напълно достатъчни най-много 7.Недей повече

Сиска недей такива съвети дава моля ти се. 5 дена са й даже много. Пък така и така след 5-тия ден рядко се сваля.


Времетраене на УДАРНИЯ ЕТАП: определя се от това колко килограма има за сваляне. Колкото повече, толкова повече: ако килограмите за сваляне са много, тогава ударният режим е от 5 до 10 дни. Ако килограмите за сваляне са малко, тогава ударният режим е от 2-3-5 дни.

… в книгата Дюкан пише, цитирам: “Протал започва с мощен старт чрез ударния период, който трае според случая от 2 до 7 дни.” - стр. 43

и още: “Средната продължителност на ударния режим е 5 дни. …… Тя е най-подходяща за най-желаното отслабване - между 10 и 20 кг. …..”
“За отслабване, по-малко от 10 кг.: за подобна не толкова амбициозна цел най-добрата продължителност на ударния период е от 3 дни, след които може без усилие да се премине към следващата фаза.”
“За отслабване, по-малко от 5 кг. Когато искаме да избегнем твърде бързото начало, 1 ударен ден е достатъчен.”
При подчертан обезитет. В случаите, когато желаното отслабване е повече от 20 кг. или когато пациентът многократно и неуспешно се е подлагал на диета, ударната фаза, след консултация с лекар, да се увеличи на 7, дори на 10 дни, при изрично условие да се пие вода непрекъснато.” - стр. 78

Сваляне: при пет дни ударен режим, възможно е да се стигне и до 5 кг.


Този режим каквото и да си говорим е ФАКТ че не е за всеки и че тябва да се подхожда изключително внимателно. Слушайте тялото си. Ако почне да ви става лошо, да ви се гади, да ви се вие свят постоянно и по принцип ако не се чувствате добре - спрете! С организма шега не бива.

Лошотийке аз ти казах и в скайп за останалите фази и можеш да ме питаш и там и тук за разни неща :-)

SiSsKkAa
03-27-2009, 19:07
Не ми казвай какви съвети да и давам.И не е вярно,че след 5-я ден спираш да смъкваш.Минах го тоя период знам как е.Казах,че може да си го кара 5 дена,а за 7-те и казах,че може по принцип,но тя има да сваля малко така че няма смисъл.Чети по-хубаво.Само да ти кажа,че не е вярно това,че след 5-я ден спираш да сваляш.Напротив точно до 10-я ден свалих доста.Но то 10 дена е за хора,които имат да свалят повечко.

Loshotia
03-27-2009, 19:15
^А ти колко имаш да сваляш? :-o

SiSsKkAa
03-27-2009, 20:09
Има ли значение?Казах,че са доста

tedsSs
03-27-2009, 21:44
Хора, кажете ми какво представлява 3-тия режим! За 1-ви разбрах (само мляко, месо и яйца), за 2-ри също (мляко, месо, яйца + зеленчуци), за 4-ти също (избира се един ден от седмицата през който се ядат само месо, яйца и мляко), но за 3-тия етап нищичко не разбрах и моля да ми бъде обяснено като за бавноравиващисе. Мерси предварително!! :-)

hahavteen
03-27-2009, 22:13
Хора, кажете ми какво представлява 3-тия режим! За 1-ви разбрах (само мляко, месо и яйца), за 2-ри също (мляко, месо, яйца + зеленчуци), за 4-ти също (избира се един ден от седмицата през който се ядат само месо, яйца и мляко), но за 3-тия етап нищичко не разбрах и моля да ми бъде обяснено като за бавноравиващисе. Мерси предварително!! :-)


Заповядай :) Чети внимателно и ако нещо не разбереш - питай!


УДАРЕН ЕТАП: ускоряване на метаболизма

Ядат се САМО белтъчини (протеини). Колкото по–чисти (с малко мазнини), толкова по–добре. Това са: меса (пилешко, говеждо, телешко - рибица и котлет, конско, заешко), риба (всякакви видове), морски дарове (миди, скариди, омари, рулца от раци) яйца, млечни (обезмаслени – кисело мляко 0,1 %, прясно мляко 0,1 % – до 250 гр. на ден, извара), постна шунка (мазнини между 2 и 4 %). Пълният списък е даден по–долу.

Времетраене на УДАРНИЯ ЕТАП: определя се от това колко килограма има за сваляне. Колкото повече, толкова повече: ако килограмите за сваляне са много, тогава ударният режим е от 5 до 10 дни. Ако килограмите за сваляне са малко, тогава ударният режим е от 2-3-5 дни.

… в книгата Дюкан пише, цитирам: “Протал започва с мощен старт чрез ударния период, който трае според случая от 2 до 7 дни.” - стр. 43

и още: “Средната продължителност на ударния режим е 5 дни. …… Тя е най-подходяща за най-желаното отслабване - между 10 и 20 кг. …..”
“За отслабване, по-малко от 10 кг.: за подобна не толкова амбициозна цел най-добрата продължителност на ударния период е от 3 дни, след които може без усилие да се премине към следващата фаза.”
“За отслабване, по-малко от 5 кг. Когато искаме да избегнем твърде бързото начало, 1 ударен ден е достатъчен.”
При подчертан обезитет. В случаите, когато желаното отслабване е повече от 20 кг. или когато пациентът многократно и неуспешно се е подлагал на диета, ударната фаза, след консултация с лекар, да се увеличи на 7, дори на 10 дни, при изрично условие да се пие вода непрекъснато.” - стр. 78

Сваляне: при пет дни ударен режим, възможно е да се стигне и до 5 кг.

СМЕСЕН ЕТАП: достигане на желано тегло
Редуват се: няколко дни на белтъчини (протеини) със зеленчуци - ПЗ, с няколко дни само на белтъчини (протеини) – П.

Белтъчините са от списъка.

Зеленчукът може да е всякакъв - краставици, марули, броколи, зелен фасул, домати, репички, брюкселско зелепраз лук, гъби, керевиз, карфиол, чушки, зеле, спанак, но трябва да се внимава с количеството въглехидрат в него. Морковите и цвеклото също са позволени, но не често и по малко.

Времетраене: ДО ДОСТИГАНЕ НА ЖЕЛАНОТО ТЕГЛО. Дните се определят по преценка: ако има повечко за сваляне, тогава дните се въртят 5/5 или 4/3. Ако има по–малко за сваляне: 2/8 или 3/7.

Сваляне: средно по 1 кг на седмица (10 дни). Има периоди на задържане (над 10 дни без намаление в теглото. Вижте секцията Често задавани въпроси).

ТРЕТИ ЕТАП: запазване на постигнатото тегло
По 10 дни за всеки свален килограм - всичко разрешено в ПЗ дни + 2 пъти седмично по:
1) 1 порция нишестени храни: макарони, кускус, булгур, качамак, жито (порцията е по 200 гр.); леща (150 гр.), ориз и картофи (по 125 гр. в порция)
2) Плодове: по 1 порция дневно, без банани, грозде, череши.
3) 2 филии пълнозърнест хляб на ден
4) 40 гр. кашкавал.
5) 2 галавечери седмично - ядеш всичко, което поискаш, но само на едно ядене дневно (препоръчително е на вечеря).
6) Протеинов четвъртък - ЗАДЪЛЖИТЕЛНО.
Може и свинско НЕТЛЪСТО печено, агнешко и всякаква шунка.

Внимание!!!!

- Всяка втора диета се проваля през първите три месеца след постигането на желаното тегло!

- Дюканският режим - също, ако не се спази до край.


ЧЕТВЪРТИ ЕТАП: окончателна стабилизация
Включване на всички храни. По един ден седмично задължително само на най-чисти протеини (в книгата е обяснено подборно как да се подберат най-чистите протеини). 3 с. л. овесени трици всеки ден. Трае до края на живота.


SiSsKkAa казвам да не даваш СЪВЕТИ защото може да подведеш някой и да си докара проблеми. Ти си правила 10 дни на своя отговорност така че си готова а поемеш последствията ако има такива.
Лошотия иска да свали ПО-МАЛКО от 10кг а Дюкан за този случай препоръчва 3 дена. За 10-20кг оптималния варянт са 5 ударни дни и само при овече от 25 може да се увеличат до 10 и то след консултция с лекар. Автора сам го е казал а като доктор все нещо ще знае нали така :) Мисълта ми беше не да не споделяш личния си опит но да не даваш погрешни (според книгата) съвети защото някой който не я е чел може да си докара проблеми. Ти все пак си я прочела, знаеш той какво препоръчва, съобразила си дали искаш да рискуваш и си го направила. :)
Аз също мисля да направя 7 ударни въпреки че нямам 20кг за сваляне но не съветвам никой да действа така просто защото не искам да нося аз отговорност ако при него се объркат нещата.

SiSsKkAa
03-28-2009, 08:04
Пиша това,което пише в книгата.За по-малко от 10кг ударен период 3 дена,за по-малко от 5 кг ударен период 1 ден.За 20 и повече кг ударния период е 7-10 дена(след консултация с лекар).Не съм поела на своя отговорност да спазвам 10 дена.Правя всичко стриктно както го пише.От хора,които имат вече доста голям ефект от тази диета разбрах,че няма проблеми от 7 дена да си го направя 10 дена ударния и така и направих.В никакъв случай не й казвам да спазва 10 дена за нейните 5кг.Това е изключено.

Loshotia
03-28-2009, 08:19
Сандри, мерси, че ме запали- сега правя един сладкиш с яйца, трици, какао и извара :grin:

galu6a
03-28-2009, 08:52
какав е тоя ударен етап какво ядеж в него :)

Loshotia
03-28-2009, 09:06
УДАРЕН ЕТАП: ускоряване на метаболизма

Ядат се САМО белтъчини (протеини). Колкото по–чисти (с малко мазнини), толкова по–добре. Това са: меса (пилешко, говеждо, телешко - рибица и котлет, конско, заешко), риба (всякакви видове), морски дарове (миди, скариди, омари, рулца от раци) яйца, млечни (обезмаслени – кисело мляко 0,1 %, прясно мляко 0,1 % – до 250 гр. на ден, извара), постна шунка (мазнини между 2 и 4 %). Пълният списък е даден по–долу.

Мааааалко по- нагоре го пише.

Аз имам два въпроса: може ли да се ползва соев сос( ако намеря такъв без захар) и може ли да се правят от тея десертите на доктор йоткер- малинов, ванилов крем?

hahavteen
03-28-2009, 14:23
какав е тоя ударен етап какво ядеж в него :)

На миналата или по-миналата страница дадох 2 сайта. В първия ще намериш информация за режима :) Ама да ти кажа честно според мен ти си си перфектна и като кг и като визия така че не мисля че ти трябва отслабване :)

Лошотийке моля моля 8-)
Соев сос можеш да ползваш ама полека защото все пак освен че е със захар е и доста солен. :wink:
За десертите не мисля че стават... Провери в съдържанието какво пише и прецени. И не забравяй че има ограничение при прясното мляко 125мл ако не се лъжа.

Момичета не забравяйте витамините защото са си важни! Аз съм ис купила разтворим мултивитамин на който пише че е без захар :wink:

SiSsKkAa
03-28-2009, 17:26
десертите не стават първите два етапа.колкото до соевия сос също неможе.Има си в книгата рецепти за сосовете,които стават и има и начина на приготвяне

hahavteen
03-28-2009, 18:12
Ето какво намерих за соевия сос

http://dukanskirecepti.wordpress.com/2008/07/20/%D1%81%D0%BE%D0%B5%D0%B2-%D1%81%D0%BE%D1%81/

Всеки сам преценява дали иска да рискува. Според мен обаче не би било кой знае колко фатално. Киселите краставички и лука все пак са зеленчуци но могат да се ползват в минимални количества като подправка през дните само на протеини.

krem4et0
03-29-2009, 07:47
Наминавам да ви кажа да се пазите много с тази диета. В никакъв случай повече от 3-5 ударни дни и много вода. Моя позната отслабна 20 кг, но си загуби бъбрека. Толкова протеини си е жива отрова за организма. Да не говорим, че ако не спазваш цял живот 4-ти етап, всичко ще ти се върне, че и отгоре. това не е диета, а начин на живот. Имам книгата, правих диетата миналата година, ефект имаше на кг, но не и на см(поне не особено), но ми беше толкова лошо, че...Ако сте под 20 години изобщо в никакъв случай не правете тази диета. Имате още да растете и се нуждаете от витамини, мазнини и въглехидрати...Пазете си здравето.

Важно: Диетата е за затлъстели хора, които имат над 20 кг за сваляне и не могат по друг начин да го направят. За 5 кг изобщо не си струва и дори Дюкан не я препоръчва.

За по-малко от месец свалих 5 кг с друга балансирана диета, но смъкнах изключително много на сантиметри. Направо си е живо престъпление да се лишавате от плодове и зеленчуци на тази възраст.

SiSsKkAa, прочети колко е здравословно да отслабваш, за да не се върнат кг. Повече от 2 кг месечно не трябва. И аз съм била на Дюкан. За 3 дни бях -4...спрях я, защото ми беше зле и кг си върнах точно за 1 седмица. Да не говорим колко зле се отразява подобно отслабване на кожата. Първия месец може да отслабнеш 4-5 кг, но после повече от 2 на месец не ТРЯБВА!
Не разбирам и защо да не пишат хора, които са против. Аз съм против, въпреки, че бях запалена, пробвах и така зле не съм се чувствала. Рязко отслабване казваш на 9 кг за 20 дни, а не е рязко 4 кг за 5 така ли? Не е само защото аз съм на друга диета. Дори не съм писала каква е тя и не съм правила реклама. Който желае може да му я препоръчам. Мога да кажа, че миналата година с Дюкан бях 3-4 кг по-слаба от сега, но сега си нося дрехи, които не съм обличала нито тогава, нито преди 4 години. Вмъкнах се в дрехи, които носех когато бях под 50 кг. сега съм точно 55...Почнах от 60 при ръст 166. Имаше една мацка, която при същия ръст е на диета, за да стане 47 кила. Ехо, момиче. Минимумът за този ръст е 53 кг. Под тях не е здравословно. Да не говорим, че сега моментално 2-3 кг ще си заминат...топло е, пие с повече вода, има повече зеленчуци. Яжте балансирано, а не на такива драстични и вредни диети! И да, виждала съм много отслабнали хора след Дюкан. Няма да казвам каква кожа и какви нокти имат......ужас е!

kasidy, с това мислене, че е смешно да си носиш нормална храна на училище ще сте все дебели. Нали виждам какво има в лафката-нищо нормално и здравословно. Аз съм учителка и си нося. Нося си мляко, нося си моркови, задушени зеленчуци, утре ще си нося консерва риба. Е, ям си в учителската стая и грам не ми пука. Миналата година също си носих храна. Не е смешно. даже е похвално, че се опитваш да се храниш здравословно. С тия баници, чипсове и снаксове като станете на 25 има много да сваляте. Иначе знам, че много се подиграват децата. но вместо да го правят по-добре да се поучат и да мислят за здравето си. И мен ме гледаха странно като ядох портокал и ябълка по коридорите докато съм дежурна и? Голяма работа. Грам не ми пука.

П.С. Кой ще ми чете дългия пост...

П.С.2 Книгата ли се е сменила за 1 година, но през втория етап не се ли редуват дни с въглехидрати и дни без? Е, тоя момент всъщност е важния. Втория етап не се спазва 1-2 седмици, а да кажем 2-3 месеца. Нека да са 2. На 10 дни имаш минимум 3 с протеини. За 60 дни това са 18 дни с чисти протеини!!!! Плюс поне 5 в началото. Близо месец вие не приемате никакъв въглехидрат, организмът започва да се самоизяжда. за това слабеете...

krem4et0
03-29-2009, 08:31
Понеже стана дълъг поста ми да питам пак, ако някой реши да не чете


Книгата ли се е сменила за 1 година, но през втория етап не се ли редуват дни с въглехидрати и дни без? Е, тоя момент всъщност е важния. Втория етап не се спазва 1-2 седмици, а да кажем 2-3 месеца. Нека да са 2. На 10 дни имаш минимум 3 с протеини. За 60 дни това са 18 дни с чисти протеини!!!! Плюс поне 5 в началото. Близо месец вие не приемате никакъв въглехидрат, организмът започва да се самоизяжда. за това слабеете...

hardball
03-29-2009, 08:49
Да, организмът "изяжда" телесните мазнини, защото мускулите се изграждат от белтъчини. Кое толкова те дразни?
За НВД чувала ли си ? Ми то е почти същото. 10-15% въглехидрати всеки ден или 40-50 през 7 на всеки 10 дена и 3 без, разликата не е толкова фрапираща.
Тая твоя позната ми звучи да си е изгубила бъбрека от тъпота повече, отколкото от диетата...
Въобще ФАКТ е, че най- резултатните 'диети' са НВД и Пиер Дюкан, които всъщност са хранителни режими спазвани от стотици хора в този момент в БГ и сигурно хиляди из европа/света.

krem4et0
03-29-2009, 09:04
Става въпрос за жена на 40 години и отгоре, а не за девойка. Аз лично с 3 ударни дни бях като пребита и ми се гадеше. Предпочитах да не ям, отколкото да ям месо или риба без зеленчук. Вие си решавате. Просто казвам, че диетата има много отрицателни страни. За 20+ кг си струва да опиташ, но за 5 е просто безсмислено да си тровиш така организма. При НВД се ядат въглехидрати, малко но се ядат. Ядат се и мазнини, а тук ги няма. На тази възраст само да спрете junk food-a, намалите хляба, пиците, закуските и прочие, пиете много течности и се храните 5 пъти на ден, ще сте слаби и стройни. Нали виждам какво ядат тийновете-закуски, снаксове, брускети, чипс, вафли, шоколади, кроасани....нищо полезно, калорично, но безполезно. Смеят се, че си взело момичета мляко...Аз пък им се смея, че всяко междучасие нагъват гореспоменатите храни. Сега са млади, метаболизма е ок, но като станат на 30-40 и нагоре ще има да си патят. Миналата година само защото замених закуските на лекции с мляко с мюсли, махнах хляба и пърженото и намалих сладкото до минимум свалих 7-8 кг за 2 месеца.

hahavteen
03-29-2009, 09:09
Кремче аз за това казах който се чувства зле да спре. Пак повтарям че режима не е за всеки.
Много хора обаче са се излекували от високо кръвно, кожни заболявания и други хронични болести. Жив пример съм аз дето hardball да потвърди колко пъти се инхалирах за 8 дена въпреки че въздуха беше влажен при нея и се чувствах значително по-добре от по принцип. На Дюкан съм вече 7-ми ден и нямам нито една астматична криза! Такова нещо не ми се е случвало от години! А през септември ми казаха че имам много тежка форма на астма и ще трябва да взимам инхалатро с кортизон и какви ли не други силни работи през целия си живот по 2 пъти на ден :?

Всеки си открива сам за себе си как му е най-добре. Аз лично месо почти не ядях а за яйца да не говорим. Мислех че ще ми е гадно обаче изобщо не е така! Чувствам се пълна с енергия и съм в страшно добро настроение 8-)

Най-важното при всеки един режим е да слушате тялото си. Запомнете го!

krem4et0
03-29-2009, 09:30
Щом ти действа добре.....аз с ниското по принцип кръвно бях направо ужас. Без сол...не мога на никоя диета. И сега си соля като невидяла. Просто казвам, че диетуващите тук сте млади и още растете. Да не говорим, че ти като те знам нямаш какво да сваляш, но и да имаш не е 20 кг. Може би просто не са ти били достатъчно протеините. Не се лишавайте от зеленчуци и плодове. Грехота е. Ако сте на 40 и сте 80 кила е ок, но за 50 килограмови 15 годишни си е живо престъпление.

SiSsKkAa
03-29-2009, 09:32
krem4e ,явно не си ме разбрала.Говорих за друга диета,която спазвах преди и на която за 20 дни свалих 9кг,но се отказах понеже наистина започнах рязко да свалям,а не за тази на Пиер Дюкан.Незнам дали си чела книгата,но там е обеснено за кожата дали вреди или помага.Както и да е.Колкото до килограмите.Не ги свалям рязко в момента с тази диета.единствено първия етап свалих рязко 5кг сега някъде на седмица свалям по 1 кг,в което не виждам нещо опасно.Колкото до хората,които са против - аз не направих темата за или против тази диета,а я направих да пишат хора,които са я спазвали и как им е повлияло.Понеже я спазвам сега смятам до няколко дена да отида да си направя едни изследвания,за да видим вреди или помага и ще ви кажа после резултатите.Колкото до приятелката ти,която е на 40 години нали се сещаш,че при по-възрастните метаболизма не е същия както при един 20 годишен млад човек.Може би затова не й е повлияла добре диетата.За това,че диетата е за хора,които имат да смъкват доста.Тук вече съм съгласна.Ако имах да смъквам 5кг щях да ям плодове зеленчуци и щях да ги смъкна.Но аз имам да смъквам 20кг(е вече са 13 де) и мисля,че тази диета ще ми помогне.Според мен е предназначена за хора,които имат да смъкват 10-20кг.От случки,които са навредили не си вземам поука,защото всеки организъм е различен,затова ще си направя едни изследвания и ще видя.

hardball
03-29-2009, 09:36
Аз пък да ти кажа от солта се развалят бъбреците, затова човек с бъбречни проблеми не яде сол по 6-9 месеца...
Никой няма да си пати от Дюкан на 40, защото е едно сигурно решение ако я изпълниш цялата, ще си патят другите дето правят 100 диети без успех, като мен например.

SiSsKkAa
03-29-2009, 09:42
hardball напълно съм съгласна.Аз преди имах камъни в бъбреците,цистит и ми бяха казали изобщо да избягвам солта.А също така имам проблем с ниското кръвно,но не съм чувала да трябва да се яде сол за ниско кръвно.По-скоро сладко,кола или кафе,но сега на диетата изпивам на ден едно кафенце и нямам проблеми с кръвното.

Loshotia
03-29-2009, 09:48
Също така айрянчето вдига кръвното, да знаете

krem4et0
03-29-2009, 09:49
Пия по 4-5 литра вода на ден. Просто без сол не мога-не ми е вкусно и кръвното ми пада...абе ужас.

SiSsKkAa, пиша го като човек, който Е спазвал диетата и е чел книгата 2 пъти от кора до кора. Сега тя е в сестра ми де, но ако трябва още утре ще я взема, за да сравним за една книга ли говорим. С диетата на Търмънд и тази, която пазя в момента се чувствам много по-добре, свалям по-плавно, но си личи най-вече на сантиметри. С Дюкан загубих за седмица общо 5 кг някъде, но не издържах без плод, без сладко, не издържах по цели дни да не ям зеленчук, поне салтки, доматки, спанак...Пазих я края на май, но дойде РД на кака, после моя и.....нещата се отнесоха. Може би за хора, които не обичат плодове и зеленчуци е ок. Аз мога да не ям месото покрай салатата, но нея ще изям първа. За тялото ми беше мъка. Гадеше ми се, повръщах, болеше ме кръста, кожата ми (за около 2-3 седмици говорим) започна да се лющи, появи се бялото под ноктите. При майка ми и сестра ми(3-те я правихме заедно, за да се стимулираме една друга) ефектът беше идентичен. не можех да отида по голяма нужда по 3-4 дни, а по принцип си ходя 1 път дневно. Чувствах се като натровена от това. Сега ходя до 00-те всеки божи ден и червата ми изобщо не са лениви, даже напротив. Говоря от опит, а не защото имам нещо против човека и диетата му. Пак казвам-вие си правете каквото знаете-то си е за вас. Това, което ще спазвам от нея и сега, когато приключа диетата която правя е 4-тия етап. И аз се бях вманиачила и не исках да чуя нищо против. Но като видях колко зле бях тогава и колко заредена и силна съм сега...не мога да си кривя душата. И аз ядях мляко със степче, и аз пиех кола лайт, и аз си правех пастет от риба тон и извара, и аз си вземах от обезсоленото и обзмаслено сирене...минала съм този път преди близо година. Бих го повторила само, ако стана над 80 кг и не съм бременна.

krem4et0
03-29-2009, 09:50
Също така айрянчето вдига кръвното, да знаете

Това правя и аз за вдигане на кръвно. Но айран с много сол, за да задържа течностите.

SiSsKkAa
03-29-2009, 09:54
А защо течностите трябва да се задържат.Не трябва ли напротив - да се освобождават.Виж според мен няма как на една диетата да не се лишаваш от нещо,да не ти липсва нещо,да няма малко или много странични ефекти и хранителни ограничения(все пак затова се нарича диета),но стига да е в границите на нормалното.Дори и да не си на диета има дни,в които просто не се чувстваш добре.Първите дни от една диета винаги са по-труднички,но свикнеш ли започва да става лесничко

hardball
03-29-2009, 10:06
Просто не ти е харесала диетата и вече ебати опозицията правиш на всички, дето я правят и са доволни.
Една 40 годишна жена с проблеми с бъбреците няма работа да почва КАКВАТО И ДА Е диета без да се консултира с лекар. На другите (мнозинството) не имс е получават проблеми, защо ли.
За ниско кръвно не бих ти препоръчала да пресоляваш, проблемът не се решава точно така. Натрият не е много полезен, напротив, коремът ти задържа вода точно защото не е и това е защитна реакция.
Плодовете вдигат кръвната захар, покачва се инсулинът, понеже са бързи въглехидрати ги използваш на момента и след двайсетина минути си гладен и в лошо настроение, защото ти пада изведнъж кръвната захар (след като рязко си си покачил инсулина). Ако си свикнала да поемаш често бързи захари е възможно да развиеш "sugar addiction" - настроението ти се повлиява от количеството въглехидрати, които поемаш, след като хапнеш нещо богато на захари се чувстваш прекрасно, съответно като не ядеш 3 дена си направо в депресия. Истината е, че Дюкан е по- скоро с тенденция да реши този проблем и да прекъсне тази зависимост, защото изгражда и поддържа нови хранителни навици.
Продължаваме: пиеш 4-5 литра вода на ден, това обезсмисля приема на толкова сол, ако наистина го правиш заради кръвното.
И в крайна сметка дори да се абстрахираме от всичко това- на теб диетата просто не ти действа, за други работи чудесно, кое не разбираш?

+ Това не само 40 годишната жена, а и ти е трябвало да идеш 1-во на лекар преди диетата щом имаш здравословни проблеми.На адашката проблемът не е пряко повлиян от това, как се храни, така че да има причина да се влоши, но човек с хипотония трябва да се консултира.

krem4et0
03-29-2009, 10:19
hardball, пия вода защото съм жадна. Ям солено, защото иначе не ми е вкусно...Сестра ми е абсолютно същата и има нормално кръвно. Просто ако не ям сол(а аз с по-малко течности от това не мога да мина) ми причернява. И все пак аз имам сърдечно-съдови проблеми. бъбреците ми са пушка и никога не съм се оплаквала от тях. Само докато бях на Дюкан. Жената не е имала проблеми с бъбреците, а такива са се появили. Когато и аз бях вманиачена питах моя приятелка, която следва медицина защо казват, че диетата не е полезна и защо не се чувствам добре, а като натровена. Причината я разбрах. Без въглехидрати просто не се живее, а за да се усвоят толкова протеини се напрягат органите(най-вече бъбреците неимоверно). Да, може би си е индивидуално, но у дома бяхме 3 и другите 2 нямат проблеми със сърцето...еднакъв ефект. не става въпрос за първите дни(там се издържа и само дето имаш метален вкус в устата), става въпрос след 1-2 седмици на 2-ра фаза. Въпреки, че аз бях с 2 белтъчни от 10 дни и 3 ударни. колко от вас отидоха на лекар преди да я почнат? на колко направиха изследвания? Аз също не съм ходила. И на тази диета ми беше много тежко отначало. Най-вече защото последното ми ядене е в 19, а към 23 огладнявам зверски, защото организмът ми свиква да яде през 2-3 часа. Само първия ден ми беше лошо и разбрах, че всъщност съм сбъркала старта. И дори да махнем другите неща на страна какво правите с изхождането? Абсурдно е да се ходи често, ако не пиеш парафиново олио, ленено семе или не ползваш слабителни. Ако карам на естествената перисталтика 2 ходения седмично. И това не е при мен. Това и Дюкан си го пише като ефект, това е при ВСИЧКИ били на тази диета. не знам за вас, но престояването на каквато и да е храна в храносмилателната ми система толкова дълго време ме разболява.

SiSsKkAa
03-29-2009, 10:24
Вижте Дюкан си е казал човека.Втората фаза е най-добре да се прави 5/5 дена,за да има баланс.Водата се пие и за да освободи течностите и за да те засища.Човека го е написал - водата също засища

krem4et0
03-29-2009, 10:32
С 5 на 5 щях съвсем да замина...водата не ме засища. Колкото повече дни само с белтъчини, толкова по-лошо за бъбреците...
Пия много вода и кисна през 30 мин във тоалетната...Както казах да са ми живи и здрави бъбреците, че не ме оставиха. :D
Сиска, само се пази мацка да не стане някой проблем. Хубаво е да си слаба, но още по-хубаво е да си здрава.


hardball, вчера ми беше разтоварващ ден...2 кг портокали за целия ден. Тази сутрин като станах се насилих да ям, защото трябва. Изобщо не бях гладна. Да, с ябълки огладнявам, както и с краставици. за това наблягам на цитруси и домати...
П.С. не съм против диетата по принцип. Против съм да я прилагате, защото искате да се разделите с 5 кила. Против съм, ако сте под 20-25 годишни. Против съм да се прилага от подрастващи, които имат нужда от витамини, въглехидрати и мазнини. Ако бяхме в бг-мама 1 думичка нямаше да напиша. раждали зрели жени...трудно свалят. но ние сме в тийн проблем. На тийновете им трябва разнообразна храна, плод задължително поне 1 всеки ден, салати, растителни мазнини.

hahavteen
03-29-2009, 12:31
Е аз съм на почти 20 и имам доста повече от 5кг да свалям :-D
С ходенето до 00 нямам проблеми. Всеки ден си ям тричките и през ден прибавям ленено семе и всичко е ок за сега. Ако по-нататък има проблеми може да се пие зелен чай (забравих какъв беше) но не често естествено или да се направи клизма :)

Иначе и аз смятам че ако е за 5кг и то в тази възраст няма особено голям смисъл. То тия килограми ги сваляш само като спреш хляба и се пораздвижиш малко.

По принцип салата никога не соля и изобщо в нас сол почти не слагаме така че нямам проблем да ям безсолно.

Като ми се прияде сладко си правя извара с кисело мляко и малко подсладител и става като кремче. Освен това пия кола лайт (не в количества естествено) и смуча бонбонки без захар. Ама аз и по сладкото не си падам особено така че и липсата на шоколад не ми пречи.

Абе мисля че си открих моя режим и супер много се радвам. През ударния етап кантара показваше -4кг за 5 дни. Днес ми е втори ден на протеини и зеленчуци но съм решила да се претегля чак след 10 дена за да не се разочаровам ако има задържане.

Това е от мен.

Има хиляди диети и режими и всеки трябва да намери подходящия за него :)

krem4et0
03-29-2009, 12:36
В крайна сметка си е това...Тъкмо на време за топлото влязох във форма :-)

Loshotia
04-01-2009, 13:45
Eй! Защо оставихте темата да умре?

Аз съм втори ден на втория етап и ми е много готино само да кажа. Малко ми е странно като чета по колко са отслабвали през първия, а аз свалих само едно кило :?

hahavteen
04-01-2009, 14:29
Лошотийке споко. И 1кг не е зле. Все пак ти нямаш много да сваляш :wink:
Аз днес приклювам със зеленчуците и от утре пак само на протеини. Нямам идея колко (и дали изобщо) съм свалила защото чак след 5 дена ще се претегля. Доколкото знам през дните ПЗ има задържане така и така...
Иначе се чувствам отлично! Вече повече от седмица не съм получавал астматична криза, главоболие нямам (а по принцип всеки 2 дена трябва да прибягвам до хапчета защото от малка си имам проблемим с главоболите), чувствам се сита и изобщо всичко ми е наред 8-)
Пия витамини и минерали и съм супер енергична макар че съм чела че първите седмица-две може да ти е отпаднало...
Това от мен за сега :)

colymoly
04-01-2009, 15:53
има ли някой който е отслабнал с тази диета и после си е върнал кг, според мен, след като отслабнеш нали трябва и да се поддържаш и ще трябва пак на тоя принцип да се храниш за да не си върнеш килограмите,
но не толкова строго един вид, тези които искат да бъдат слаби цял живот трябва да са цял живот на диета или да си поставят ограничения, иначе..........

hahavteen
04-01-2009, 16:37
има ли някой който е отслабнал с тази диета и после си е върнал кг, според мен, след като отслабнеш нали трябва и да се поддържаш и ще трябва пак на тоя принцип да се храниш за да не си върнеш килограмите,
но не толкова строго един вид, тези които искат да бъдат слаби цял живот трябва да са цял живот на диета или да си поставят ограничения, иначе..........

Има и такива които си връщат килцата. Идеята на режима е да те научи да се контролираш малко поне. Не можеш да очакваш че ще се тъпчеш както преди с шоколади и сладоледи всеки ден и един протеинов четвъртък ще оправи нещата. Въпроса е че повечето след като отслабнат започват повече да се харесват, обичат и им харесва да се грижат за тялото си. Освен това вече знаят че дори да качат 2-3кг могат да ги свалят като направят няколко протеинови дни или няколко седмици смесен етап.
Важно е също преди да се почне режима да се направи калкулатора на Дюкан за да видиш дали целта която си поставяш е реалистична. Примерно ако калкулатора ти даде 56кг но ти станеш 52 много вероятно е през трета фаза да качиш до 56 и да останеш там. Просто е ужасно трудно да се задържат по-малко от показаните килограми :)

colymoly
04-01-2009, 16:43
да така е, щом видиш резултатите, се осъзнаваш и се поддържаш, аз въпреки че не съм свалила кой знае колко 8-) пак си карам режима без сладко, газирано и т.н, лошото е, че не виждам резултаи, някой ми казват, че не е както преди, но е супер малко разликата, един вид не би трябвало да имам мотивация да продължа, но аз си карам по мойта пък квото стане :D

hahavteen
04-01-2009, 17:47
Но ти си на друг режим а не на Дюкан така ли? Май това разбрах... :-o

colymoly
04-01-2009, 18:05
да не съм на Дюкан, защото само това ми липсва, няма да мога да ходя от виене на свят

Loshotia
04-01-2009, 18:28
Абе имам въпрос: нали може да се пие кола лайт- защо? защото няма захар ли? Ако е така, по тая логика може да се пие и Aspasia?

nellllly
04-01-2009, 19:08
пий кола лайт, но не прекалявай (вс пак е газирана) :-) аз свалих доста с този режим на хранене и съм доволна. промених изцяло начина си на хранене...

hahavteen
04-02-2009, 05:47
colymoly на мен и на майка ми не ни е било зле през нито един ден от започване на режима. При другите доколкото знам неразположението е макс 2-3 дни докато свикне организма :wink:

Loshotia можеш да пиеш всякакви газирани неща (това Аспасия не го знам какво е) стига да са без захар. Единствената причина по която е препоръчително да не се прекалява е защото е само химия. За аспартама се носи слух че е канцерогенен. Аз лично гледам да се огранича до половин литър ама някои дни не пия изобщо а някои дни пия повече... Зависи. Аз открих че ми убива апетита което е супер защото напоследък много стрес ми се насъбра а аз в стресови ситуации имам ужасния навик да ям в количества! Та просто си прецени колко искаш да пиеш. Има някои които изобщо не я пият ама аз обичам кола пък така и така в днешно време почти всичко е канцерогенно така че...
Освен това колата е допълнително натоварване за бъбреците така че не прави грешките да си я приспадаш към поетите течности.


nellllly честито! Значи все пак не е толкова страшно щом има и оцелели след режима хахахах :lol: 8-)

krem4et0
04-02-2009, 06:12
slun4ice, какъв е този калкулатор? Все пак да знам колко ми е оптималното тегло. От седмица съм на 55 и не съм мръднала надолу(половин кг ако се брои). Имам чувството, че това ми е оптималното тегло...Въпреки, че вчера по магазините пак се отчаях...тия дрехи са за кукли, заклевам се. Нямаше нищо по-голямо от 42-ри номер. Едва намерих дрехи 44-та мярка или М...ужас.

П.С. Намерих го! по него трябва да съм 56 кг...

PIF
04-02-2009, 06:53
като ви чета мненията
почвам и аз да се замислям сериозно
така и така сме ваканцията
дали да не се присъединя и аз към вас 8-)

hahavteen
04-02-2009, 06:59
slun4ice, какъв е този калкулатор? Все пак да знам колко ми е оптималното тегло. От седмица съм на 55 и не съм мръднала надолу(половин кг ако се брои). Имам чувството, че това ми е оптималното тегло...Въпреки, че вчера по магазините пак се отчаях...тия дрехи са за кукли, заклевам се. Нямаше нищо по-голямо от 42-ри номер. Едва намерих дрехи 44-та мярка или М...ужас.

П.С. Намерих го! по него трябва да съм 56 кг...

Епа значи си си перфектна. За размера не се притеснявай. В БГ имам чувството че си правят гавра. Сестра ми носи 38 а в България едвам си намира дрехи :?

Ето калкулатора за тези които не са го открили


Калкулатор на Дюкан
http://www.livredemonpoids.com/

След като отворите сайта, трябва да натиснете бутона Votre poids d'avenir.
Следват 12 въпроса:
1. Метрична система
2. Сегашно тегло
3. Желано тегло
4. Максимално достигано тегло
5. Минимално достигано тегло
6. Най-продължително запазено тегло без особени усилия
7. Прилагани режими: никакви; няколко; многобройни
8. Ръст (см)
9. Възраст
10. Наследственост (съществува ли в семейството ви тенденция към напълняване): никаква; средна;силно изразена
11. Костна система (обхванете лявата китка с палеца и показалеца на дясната ръка). Пръстите ви се: застъпват; докосват; не се докосват
12. Пол
13. Брой бременности: 0 - 7
След това натискате бутона Calculer и се появява цифрата на вашето бъдещо тегло.

PIF това не е краткотрайна диета а режим на хранене който трябва да спазваш до края на живота си. Не е само за ваканцията защото ако не го приложиш правилно ще си върнеш свалените кг :) Пък и ако имаш под 10 да сваляш според мен изобщо не си заслужава да почнеш...

PIF
04-02-2009, 07:03
знам, запозната съм много добре.
в нас я има книжката, изчела съм я :)

целта ми е да сваля най-много 7 кг
просто в момента не се чувствам добре така.

hahavteen
04-02-2009, 07:07
Чудесно тогава 8-) Набави си трици и се запаси с режимна храна и почвай.
Аз от днес съм пак на протеини 8)

krem4et0
04-02-2009, 07:10
Реших след 5 дни да си правя и аз протеинов четвъртък и да си взема трици....Все пак не искам да се върна на старото дередже. Така, че ме бройте четвърт Дюканка :D

EroSennin
04-02-2009, 07:11
А тоя калкулатор ми даде 1кг разлика от сегашното тегло, това значи че след режима ще стана толкова така ли ? Нече за 1 кг си заслужава ама това ми е мечтата да се тъпча само и единствено с месо :)

hahavteen
04-02-2009, 07:32
А тоя калкулатор ми даде 1кг разлика от сегашното тегло, това значи че след режима ще стана толкова така ли ? Нече за 1 кг си заслужава ама това ми е мечтата да се тъпча само и единствено с месо :)

Ти с режима можеш да отслабнеш колкото искаш. Има някои които отслабват и с 10 по-малко от това което им е дал калкулатора. Въпроса е че много трудно се поддържат килограми под калкулатора.
Иначе и аз искам да стана с 2 по-малко отколкото препоръчва Дюкан ма да видим дали ще успея да ги задържа после 8-)

EroSennin
04-02-2009, 07:42
Аз помня като бях малък и като се теглех 1-2 години бях 23кг нали на 23 съм роден и много се кефех и след това като качих плачех :lol: Ех спомени. Самата идея месо на корем ме кефи адски много :)

Loshotia
04-02-2009, 07:43
Абе тея калкулатори нещо :? Един български ми показа, че трябва да сваля 11 килограма! А той на Дюкан, френският, ми показа, че трябва да махна 4...Иначе съм минус 2 от както почнах

Сандри, тая аспазия я продават навсякъде тук, но и в магазините за диабетици. За аспартам и аз следя. Днес ще видя дали има в аспазията.

nellllly
04-02-2009, 08:21
принципно ти си сваляш колкото искаш. Дюкан в някакво интервю или в книгата беше писал, че не одобрява типа кожа и кости. Да, Теглото, което показва калкулатора се постига по-бързо и се задържа по-лесно. Аз стигнах теглото, което калкулатора показва, но другите килограмчета, които искам да махна без спорт няма да успея да ги изчистя... Добре, че се затопля времето и ще ритаме :Р

А аспартама в подсладителите има изписано много в интернет...

И тук е момента да кажа: момичета, като напреднете с режима не се плашете от задържането :)

И да се оплача... Седмица преди и по време на МЦ бях с 2 килограма по-тежка, слава богу всичко се оправи :D

Loshotia
04-02-2009, 08:26
^ ох, моля ти се, и аз качих единия ден като се мерих и ми се плачеше. Ама сега като че ли тръгват на добре нещата.

hahavteen
04-02-2009, 10:29
Калкулатора ти дава теглото което най-лесно ще постигнеш и задържиш. Иначе както казах - ти си сваляй колкото искаш :) На българските калкулатори не вярвам. В БГ всички са анорексички 1,70 50кг :?
Задържане има най-вече в дните на ПЗ, преди менструация и когато достигнеш определена граница (примерно ако никога не си била под 65кг нормално е на 65 да има продължително задържане).
Теглете се сутрин, след 00, на гладно, винаги с едни и същи дрехи и на един и същи кантар. Така е най-точно.
Освен това е добре да си вземете мерките с шивашко метърче и да следите обиколките си защото понякога има задържане в кг но обиколките се смаляват.

Аз ще кажа дали има ново минусче след няколко дни 8-)

SiSsKkAa
04-02-2009, 12:12
Искам да ви споделя моите резултати.От 12 дена съм вече на втория етап,при който наистина се сваля по-бавничко.Първия свалих 5кг,а втория за 12 дена - 3кг.Продължавам,макар че сега съм в застой,но точно сега е важно да не се отказва човек.

hahavteen
04-02-2009, 13:17
SiSsKkAa за по-малко от месец е чудесно! Браво =D>

PanaH
04-02-2009, 16:06
Мисля и аз да прочета тази книга и следователно да започна да правя тази диета, но тук http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=135084.0 пише, че трябва да се ядат по 3с.л. трици :(

Loshotia
04-02-2009, 16:20
^ааа, споко, ние си ги ядем тази трици!


Хора хора хора хора! Прегреших! Един приятел черпи с бонбони, че е изкарал мега високи оценки на приемен изпит и аз толкова се зарадвах, че съвсем забравих за режима ;(

hahavteen
04-02-2009, 17:59
Лошотийке как можа! :shock:
Хахахах :D Споко продължавай си стриктно и всичко ще е ок. Не казвам че е правилно да се прегрешава защото всяка една стъпка встрани води до застой но пък като се е случило вече няма какво да се прави. :)


PanaH защо те притесняват триците? Аз лично ги ям сутрин за закуска с малко кисело мляко и подсладител и е като мюсли но можеш да си ги правиш на кексче, хляб или палачинка. Ако проблема е че не знаеш откъде да си ги набавиш кажи и ще те посъветваме :)

bloodyF
04-02-2009, 23:13
ох...майка ми я пазеше тая диета...аз искам да сваля 10 кила някъде..обаче..трици имам нали..не са ми проблем...ама не знам какво да ям..месо почти на ям и...е ужас..а не мога само на яйца да карам.. :o :o

hahavteen
04-03-2009, 08:58
ох...майка ми я пазеше тая диета...аз искам да сваля 10 кила някъде..обаче..трици имам нали..не са ми проблем...ама не знам какво да ям..месо почти на ям и...е ужас..а не мога само на яйца да карам.. :o :o

Преди 2 или 3 странички дадох 2 сайта с чудесни рецепти. Можеш да разгледаш :)
И аз преди да почна режима месо почти не ядях. Сега ям пилешки кюфтенца (сама си правя каймата), пилешки дробчета, печена риба, риба тон от консерва, омлет със сирене, ако нямам време да си приготвя нещо ям шунки (2% мазнини), извара, кисело мляко... Абе варянти има много. Ако имаш време да готвиш или някой да ти готви още по-добре. Отвори сайтовете и няма начин да не си харесаш нещо :)

bloodyF
04-03-2009, 12:48
ох...майка ми я пазеше тая диета...аз искам да сваля 10 кила някъде..обаче..трици имам нали..не са ми проблем...ама не знам какво да ям..месо почти на ям и...е ужас..а не мога само на яйца да карам.. :o :o

Преди 2 или 3 странички дадох 2 сайта с чудесни рецепти. Можеш да разгледаш :)
И аз преди да почна режима месо почти не ядях. Сега ям пилешки кюфтенца (сама си правя каймата), пилешки дробчета, печена риба, риба тон от консерва, омлет със сирене, ако нямам време да си приготвя нещо ям шунки (2% мазнини), извара, кисело мляко... Абе варянти има много. Ако имаш време да готвиш или някой да ти готви още по-добре. Отвори сайтовете и няма начин да не си харесаш нещо :)


хе...златна си :-) :-) мерси много..че от омлетите ми писна :-D

vanilla
04-06-2009, 22:45
как върви, девойки?

и аз се включих.
8ми ден -5,5кг :D

SiSsKkAa
04-08-2009, 06:08
Ами при мен незнам защо,всичко спазвам,за почти месец нищо неразрешено не съм хапвала и изведнъж днес се оказвам с 1кг по-тежка.Направо се отчаях като видях...Ванила браво браво радвам се за теб,продължавай

bloodyF
04-08-2009, 12:59
5ти ден -3.5 кг :o


при вас как върви ? :) :-)

vanilla
04-08-2009, 21:23
Аз задържам за момента. :)
Дано да задържа трайно. :)

Сиска, да не би да ти идва? На мен преди да ми дойде не само ми се подува корема, но и качвам килограм-два, които после свалям като ми свърши.

pinki
04-08-2009, 21:36
Хора АКО спазвате диетата стриктно НЯМА от какво да се притеснявате! Човека си е написал ясно в книгата, че има един период на застой (т.е. организма се съпротивлява), даже и може да сте на +1 дори +2, НО това е напълно НОРМАЛНО! :) За това недейте се шашка и дръжте фронта!

Loshotia
04-09-2009, 07:38
пфф, при мен върви изключително бавно като килограми. Поне шкемебето ми понамялава :D

SiSsKkAa
04-09-2009, 10:57
Да.Аз бях почти около седмица в застой ама днес забелязах помръдване на кантарчето.Дано дано да продължи така

babyliss0
04-09-2009, 14:13
И аз ще почвам диетата... :grin: :grin: Обаче искам да попитам на колко дена или сле дколко време се минава в другата фаза? и от къде мога да си набавя трици?

Loshotia
04-09-2009, 14:25
^ за дните е индивидуално, но със сигурност ще намериш информация на предишните страници.

Трици можеш да намериш в био магазините или в по- големите супери. Например аз си купувам от пикадили

cookie_power
04-09-2009, 15:11
7ми ден -2кг, втори етап
малко съм се отчаяла като гледам колко много сте свалили а аз едвам-едвам тея два килограма :D (и определено имам доста за сваляне, поне още 6-7кг) а да знаете колко ми е трудно на тва гадно месo :D
иначе имам въпрос: понеже не съм чела книгата, а някой беше споменал нещо за кръвни групи, тва че съм АБ има ли някво влияние и изобщо зле ли е като я правя тая диета?

SiSsKkAa
04-09-2009, 15:42
Аз в книгата нищо не видях да пише за кръвните групи

Loshotia
04-09-2009, 16:08
7ми ден -2кг, втори етап
малко съм се отчаяла като гледам колко много сте свалили а аз едвам-едвам тея два килограма :D (и определено имам доста за сваляне, поне още 6-7кг) а да знаете колко ми е трудно на тва гадно месo :D
иначе имам въпрос: понеже не съм чела книгата, а някой беше споменал нещо за кръвни групи, тва че съм АБ има ли някво влияние и изобщо зле ли е като я правя тая диета?

о! спокойно, и аз съм така

hahavteen
04-10-2009, 13:28
Ох аз пък се преместих и сега нямам кантар още и откакто съм във втора фаза не съм се теглила :? Иначе си отслабвам! Вече ми личи по дрехите и направо не мога да си намеря място от кеф! :grin:

Loshotia
04-10-2009, 14:00
^и на мен ми личи- балната рокля ми е вече лека голяма :?

t1n4e7o
04-10-2009, 14:45
Имам няколко въпроса относно диетата...

1. Колко време продължават 2 и 3 фаза?
2. Тричавият хляб, които се прави от 22 с.л овесени трици, 3 яйца, 1ч.ч к.мляко и бакпулвер за колко дни трябва да се яде?
3. Пилешки дреболии позволени ли са?
4. Може ли всеки ден към някоя гозбичка която се прави да се добавя по 1 малка кисела краставичка?
5. Пресен магданоз ли се употребява или в пакетче?

SiSsKkAa
04-10-2009, 15:23
Имам няколко въпроса относно диетата...

1. Колко време продължават 2 и 3 фаза? - Втора фаза продължава докато не смъкнеш излишните си килограми,но най-много 3 месеца,а 3-та фаза продължава - 10 дена за всеки смъкнат килограм,т.е. ако си смъкнала 10 кг третата фаза трябва да ти продължи 100 дена
2. Тричавият хляб, които се прави от 22 с.л овесени трици, 3 яйца, 1ч.ч к.мляко и бакпулвер за колко дни трябва да се яде? - Не е уточнено в книгата,но все пак според мен не бива да прекаляваш,макар и да пише,че позволените храни могат да се ядат в неограничено количество.
3. Пилешки дреболии позволени ли са? - цитирам книгата "Всички части от пилето са позволени без крайната част на крилоото,откъдето неможе да се отдели кожата и е прекалено тлъста.Най-постната част е бялото месо,следвано от кълката и крилцето."
4. Може ли всеки ден към някоя гозбичка която се прави да се добавя по 1 малка кисела краставичка? - Киселите краставички можеш,но рядко само като "гарнитура",а не за наяждане,а има някои хора,които в киселите краставички слагат и захар тогава вече логично не е разрешено
5. Пресен магданоз ли се употребява или в пакетче? - Не пише дали има значение.Предполагам,че няма огромно значение,защото аз си слагам и магданоз от пакетче и чубрица от пакетче.Незнам дали има значение.Не пише в книгата

t1n4e7o
04-10-2009, 15:36
Благодаря ти Сис :-)

SiSsKkAa
04-10-2009, 17:49
Няма проблеми.А за сиренето мога да ти препоръчам ниско масленото на Cultura.Няма сол вътре,но има вкус все едно,че има и е много приятно за разлика от другите безвкусните.В едно бяло-синъо пликче е.

t1n4e7o
04-10-2009, 18:22
Няма проблеми.А за сиренето мога да ти препоръчам ниско масленото на Cultura.Няма сол вътре,но има вкус все едно,че има и е много приятно за разлика от другите безвкусните.В едно бяло-синъо пликче е.

Леле мерси.. Предния път като си търсих сирене и кашкавал направо откачих... :D :D Немога да намеря и немога... То на тез етикети нищо не пише да го е*а 8-) Намерих там някакво на Talia и пишеше че било с растителна мазнина и беше ужасно и там някво подобие на кашкавал, ама такова подобно на това дето слагат в хамбургерите на Макдоналдс ако се сещаш.. и то беше с растителна мазнина и така и не си намерих хубави сирене и кашкавал.. :( :o А днес си взех извара на която пишеше в състава : белтъци, въглехидрати и още нещо... Просто не мога да намеря нищо, на което да пише с големи букви : ОБЕЗМАСЛЕНО... и със шунката съм така.. Никъде не пише % на масленост.. Ужас е просто :(

SiSsKkAa
04-10-2009, 19:07
В това няма сол и растителна мазнина.мене ми е добре.не ми пречи на диетата.А да ти кажа чесно в книгата кашкавала не се включва в позволените млечни продукти,затова и не ям кашкавал.Едва ли ще намериш обезмаслен.Аз вече един месец търся и накрая се отказах,защото видях че в книгата го няма просто като позволена храна.Но се живее без кашкавал не се притеснявай.За шунката - има на "Наше село" една шунка,но немога да ти кажа точно какво пишеше на нея помня само като марка.За изварата няма да коментирам,защото и да ме убият извара не обичам и няма да ям.

t1n4e7o
04-10-2009, 21:46
Tо и аз не обичам ама какво да се прави.. В някои рецепти я има и става по- мека и по- вкусна храната. А аз щото нали я нямам книгата и каквото прочета из интернет и все си мисля че и кашкавал се включва... :-o но както и да е. Значи няма да си взема. За утре съм намислила някаква скумриика да си взема и шунчица и вече си имам всичко нужно 8)

SiSsKkAa
04-11-2009, 14:31
И аз неска съм на скумрийка и салатака от доматки

kuklichka_bg
04-11-2009, 16:48
от утре и аз почваммммм :---)

t1n4e7o
04-12-2009, 06:05
А имам един въпрос относно палачинките 8-)

Как не визалепват като ги печете на тефлоновия тиган без мазнина? :)

SiSsKkAa
04-12-2009, 09:17
Палачинки не съм правила,но за яйцата по същия начин се чудих как няма да залепват и намерих отговора.Просто ги оставяш хубаво да се опекат от едната страна и така можеш да ги обърнеш без проблем.Аз си помагам с 2 дървени шпатулки.
Иначе аз съм вече 10 дена в малък застой ама няма да се откажа каквото стане :(

cookie_power
04-12-2009, 09:57
10ти ден -2кг
нещо май ми има повредено! :D

ехх дано сега като почна само протеините пак да се свали нещо!

SiSsKkAa
04-12-2009, 10:08
Не се притеснявай.Аз 10 дена ту смъквам ту качвам и накрая пак съм на същото тегло от преди 10 дена

vanilla
04-12-2009, 11:28
Има го тоя момент със застоя. И то във всяка диета. Организмът е стресиран, че ще му свършат запасите, така да се каже. И си пази резерви. Имайте търпение, момичета.

Аз две седмици вече съм на диетата. И първата седмица свалих 5,5кг. И цяла седмица си задържам сега. Не съм мръднала. Макар че в момента съм пак на протеините. Упоритост му е майката. И инат :-D

Успех на всички!

babyliss0
04-12-2009, 14:42
Искам да попитам като сте на даскало и трябва да закусите какфо хапвате? осевен нискомалсено кисело мляко?

cookie_power
04-12-2009, 17:51
Искам да попитам като сте на даскало и трябва да закусите какфо хапвате? осевен нискомалсено кисело мляко?


аз си носех преди (също бях на диетата преди ама я провалих :D) нискомаслено кисело мляко. то няма кво друго..
иначе са се премерих и съм - още един килограм :grin:

cookie_power
04-12-2009, 17:51
Искам да попитам като сте на даскало и трябва да закусите какфо хапвате? осевен нискомалсено кисело мляко?


аз си носех преди (също бях на диетата преди ама я провалих :D) нискомаслено кисело мляко. то няма кво друго..
иначе са се премерих и съм - още един килограм :grin:

t1n4e7o
04-12-2009, 18:02
Искам да попитам като сте на даскало и трябва да закусите какфо хапвате? осевен нискомалсено кисело мляко?

3 с. л. овесени трици
1 с.л. пшенични трици
1 яйце
1 с. л. извара
2 с. л. кисело мляко 0,1%
1/2 c.л бакпулвер
подсладител на вкус
канела
ванилия

всичко се разбива и на най- високите градъси на микровълновата на грил за 5-6 мин в някаква купичка и става страхооотно кексче :P


а ако искаш може и сандвич да си направиш, но вместо подсладител, канела и ванилия - слагаш малко чубрица :P след това си го режеш хоризонтално и мажеш със извара, малко яйце ако искаш и шунка, вече по избор :) аз даже за утре за даскало ще си правя половината сладко кексче, другата половина сандвич. :)

А сега имам още едно въпросче - та днес нали беше ветница и си бях на село, ама имаше само някви мазни наденици и свинско... НА скарата го правеха и аз си избрах 2 малко нетлъсти пържолки и ги препекох на скарата повечко и доста сирене си хапнах (ама обикновено) :( Просто нямаше друго, а нес от 8 съм на село и вечерта се прибрах и нямаше начин как да стоя гладна цял ден.. Днес ми е 3ти ден и дали съм повлияла на диетата ? ... :( Надявам се Не. Ама важното е че от всички сладки бонбонки и много разни вкусотийки устоях и не хапнах :)

SiSsKkAa
04-12-2009, 18:50
Ако си на даскало и си само на протеини освен мляко незнам какво друго може да хапваш за закуска,не се сещам просто.Свинското не е разрешено през първите два етапа(особено две пържолки колкото и да са малки и крехки).Я кажи по точно на кой етап си и на кой ден от диетата,защото ако си само на трети ден от диетата по-хубаво я започвай наново.

t1n4e7o
04-12-2009, 18:55
еми аз в петък я започнах.. и смятах да харам 1ви етап до четвъртък.. значи 1 седмица , но сега след като е така смятам да я продълца до събота.. явно съм я развалила :(

SiSsKkAa
04-12-2009, 19:05
Най-добре я започни от начало,за да си сигурна,че всичко ще протича както трябва.И я спазвай стриктно.И при мен е имало много случаи с пържоли сладкии и т.н ,нно хванал ли си се на хорото ще го караш докрай.Само позволените храни се ядат.Всичко друго пречи и забавя процеса на слабеене

t1n4e7o
04-12-2009, 19:21
еми така ще направя.. а и в 1ви етап дали мога да си слагам обикновено какао в млякото че си го пия така и утре тъй и тъй ще я започвам на ново, да го слагам ли и него?

п.п сис ще си покажеш ли снимка да те видя :)

krem4et0
04-12-2009, 19:55
Аз от наденица, кървавица и овче сирене(това ми бяха протеините под ръка 1 ден) пак отслабнах...Е, с друга диета. Не стряскай така момичето. Защо да почва пак, като е била пак на протеини? До сега 3 дни, после още 4-5 и става 10-тина дни на протеини....после има да си търси бъбрека при някой роднина.
То хубаво протеини, ама вие имате нужда и от мазнина. 20% от храната ви трябва да е мазнини!

SiSsKkAa
04-12-2009, 19:55
Какао не е разрешено.Никъде в книгата не пише,че може да се използва какао,но ако си решиш...на твой "риск".Ако свинското е протеини аз съм мъж.Не я стряскам казвам това,което пише в книгата.Всеки сам си решава за себе си

krem4et0
04-12-2009, 20:01
Да вметна...позволявайте си леки слабости. Независимо каква диета спазвате. от 1 лъжичка какао няма да качи 1 кг. Като й е вкусно така.да го прави. Аз бих препоръчала малко еспресо с подсладител....страшно капучино ще стане.

За месец и половина не се лиших от нищо, което ми се преядеше. Включително както вече казах наденици, шоколади, пасти, торти, пържено...Просто хапвах по 1-2 хапчици и до там. Ядях сланина, домашна кървавица, пушени свински бузи и прочие. И пак отслабнах. Килограмите към вчера по обед бяха със 7 по-малко. Е, гаджето имаше вчера РД, а аз днес-имен и съм върнала 1 кило 100%.

Дребните сладости ти помагат да изтраеш до края на диетата или до планувания резултат. Иначе това какао/бонбон/месце ще го мислиш с месеци. Няма смисъл.
А и малко калорична бомба даже е полезна. Организмът изживява лек стрес и се задейства. След ден с пита, баница, бонбон и паста(но по 1-2 хапки пак повтарям) съм отслабвала по-бързо после...

cookie_power
04-12-2009, 21:12
абе хора един въпрос
маслини могат ли да се ядат и кога?
питам защото една позната която има книгата ми каза че маслини могат да се ядат дори и на протеиновите дни..

SiSsKkAa
04-13-2009, 08:22
Аз никъде в книгата не видях,че първите два етапа могат да се ядат маслини.Аз не ям.При това почти всички маслини ако решиш да ги ядеш трябва доста време да ги изкисваш във вода,за да се обезсолят най-малкото.Но в книгата не пише,че могат да се ядат маслини.

caseoftheex
04-13-2009, 08:28
Аз никъде в книгата не видях,че първите два етапа могат да се ядат маслини.Аз не ям.При това почти всички маслини ако решиш да ги ядеш трябва доста време да ги изкисваш във вода,за да се обезсолят най-малкото.Но в книгата не пише,че могат да се ядат маслини.

а ти сиска си супер вманиачена в тая простотия

SiSsKkAa
04-13-2009, 08:37
Еми ако за тебе е простотия човек да отслабне и да се чувства добре,спазвайки всички правила както трябва си е твой личен проблем.Аз не съм вманиачена просто искам да изглеждам добре както другите слаби момичета

caseoftheex
04-13-2009, 08:42
би трябвало да се харесваш такава каквато си, ще видиш, че скоро килограмите ще ти се върнат и на всичкото отгоре ще имаш допълнителни бонуси като здравословни проблеми.

SiSsKkAa
04-13-2009, 08:45
Аз си се харесвам такава.И ако съм лоена топка пак ще имам здравословни проблеми не мислиш ли?Има много хора,които я спазват и са я спазвали тази книгата и на хората които стриктно спазват етапите качват съвсем малко отгоре,а не всичките си килограми.Естествено,че като я спра и се тъпча като прасе ще ги кача отново килограмите.Целта е винаги да имаш едно на ум.Ти явно нямаш проблем с килограмите,така че твоето мнение за мен не е важно.Аз си гледам резултатите и съм доволна.Консултирала съм се с лекар и някакво момиче във форум неможе да ми става лекар и съветник

caseoftheex
04-13-2009, 09:03
това си е твоя работа, аз си изказах мнението, не съм решила да ти ставам лекар.

SiSsKkAa
04-13-2009, 09:12
Мнението ти май не е много компетентно за тази диета.Изобщо запозната ли си с правилата и с книгата за тази диета?

krem4et0
04-13-2009, 13:49
Сиска, всъщност тя е права отчасти. Много си се вманиачила и много внимаваш. така рискуваш бързо да ти втръсне ли пък да ти се преяжа после всичко, от което си се лишила. Мога да ти кажа, че в събота и неделя имах по 1 нормално хранене. Имах поводи, натъпках се като свиня. От вчера на обед до сега съм изяла 200 грама КМ с малко мюсли...Нищо не ме блазни и не ми се дояжда, защото не съм се лишавала от него. Хубаво е да имаш мярка и ограничение в ума. това е разковничето на всяка диета. но ако не се отпускаш поне малко от време-на време...ще ти стане еднообразно, скучно, а след време ще се отвратиш. Не приемай нещата толкова присърце. Изяла си 3 маслини или ШБ...няма да станеш 100 кг от това. За да напълнееш с 1 кг трябва да поемеш 7000 калории! Ще си доставиш удоволствие на душата и ще ти бъде леко и утре, и след 2-3 дни, когато ще си стриктна.

t1n4e7o
04-13-2009, 14:01
Аз например единственото, което си позволявам е мляко с какао сутрин и вечер с по 2 хапченца от подсладителя Суитли.. Понякога и 1 чаша пия, зависи. Просто само мляко не мога да пия! Не мисля че това какао, тъй като е позволено, но възможно най- малко, ще ми спре топенето на мазнините..

galu6a
04-13-2009, 14:26
Аз например единственото, което си позволявам е мляко с какао сутрин и вечер с по 2 хапченца от подсладителя Суитли.. Понякога и 1 чаша пия, зависи. Просто само мляко не мога да пия! Не мисля че това какао, тъй като е позволено, но възможно най- малко, ще ми спре топенето на мазнините..

t1n4e7o какъв ти е резултата до сега ако не е тайна :)

t1n4e7o
04-13-2009, 15:41
Ами преди да я започна бях 68.4 кг, теглих се в четвъртък и в петък я започнах и първия етап ще го карам до четвъртък ( 7 дни дефакто ) и исках да се претегля накрая, но и утре може да се претегля, защото в нас нямам кантар (приятеля ми има електронен и там се тегля) . Утре ще се претегля и ще кажа какъв е резултата за 5 дни :)[/code]

ReBeL
04-13-2009, 16:08
тази седмица като свършат постите ще пробвам и аз с Дюкан, само това не съм опитвала :-D

adkis
04-13-2009, 17:28
За съжаление както казва самия Дюкан тази диета не е за подрастващи или по точно тийнеиджъри, защото лишава организма от необходимите му витамини..Може да се появят проблеми с бъбреците и месечния цикъл ..:/

cookie_power
04-13-2009, 17:56
За съжаление както казва самия Дюкан тази диета не е за подрастващи или по точно тийнеиджъри, защото лишава организма от необходимите му витамини..Може да се появят проблеми с бъбреците и месечния цикъл ..:/


е нали в книгата пишело че било за всякви възрасти...
ако наистина не се препоръчва май ще трябва да спра, защото от години си имам проблеми с цикъла.
иначе съм минус още едно кило 8-) ама с тва с цикъла...?

adkis
04-13-2009, 17:59
За съжаление както казва самия Дюкан тази диета не е за подрастващи или по точно тийнеиджъри, защото лишава организма от необходимите му витамини..Може да се появят проблеми с бъбреците и месечния цикъл ..:/


е нали в книгата пишело че било за всякви възрасти...
ако наистина не се препоръчва май ще трябва да спра, защото от години си имам проблеми с цикъла.
иначе съм минус още едно кило 8-) ама с тва с цикъла...?

Виж във форума на бг мама какво пише..жени които са чели книгата и цитират Дюкан.. ;/

miss_headstrong
04-13-2009, 18:24
мисля че диетата е страхотна
доверявам се на Д-р П.Дюкан :-)

t1n4e7o
04-13-2009, 18:42
За съжаление както казва самия Дюкан тази диета не е за подрастващи или по точно тийнеиджъри, защото лишава организма от необходимите му витамини..Може да се появят проблеми с бъбреците и месечния цикъл ..:/


е нали в книгата пишело че било за всякви възрасти...
ако наистина не се препоръчва май ще трябва да спра, защото от години си имам проблеми с цикъла.
иначе съм минус още едно кило 8-) ама с тва с цикъла...?

Ако си си добре с бъбреците нищо няма да ти има. Стига да ядеш всеки ден от всички позволени продукти и да пиеш повече от литър и половина вода.. :)

sexita
04-13-2009, 19:11
http://www.book.store.bg/c/p-p/m-703/id-17120/dieta-samo-za-tijnejdzhyri-barbara-shrioder-kari-uajyt.html

Ето тази книга е за тийнейджъри... :-)