PDA

View Full Version : Може ли да ми стане нещо от Баскетбола 0_o



Van4y
03-12-2009, 12:17
Та така въпроса ми е ,че вече секи ден играим след даскало и между часовете с аверите баскетбол :) и нали скачам мн и чадъри правя и после ме болят краката долу над кокалчетата :shock: :? може ли да ми стане нещо? какво да правя? Един др. приятел вика ,че тои теи скачал и станал дюстабанлия (плоско стъпало) :shock: :shock: може ли да стане така и с мене?

Boyd
03-12-2009, 16:11
Приятелят ти не е "станал дюстабанлия" от скачането. Той си е бил и преди това така!

Нищо не може да ти стане, освен да ти заякнат краката. Е..можеш да счупиш някой, ако паднеш, но това е друг въпрос.

Nitroglycerin
03-12-2009, 18:16
Както при всеки спорт си има травми най-честите са пукания или счупвания на много малки костици в стапалото който трудно зарастват,също натъртвания на костите на стъпалото,износване на глезенната става (това се случва околко 35-40г.) скъсване на минискус и още много неприятни травми ,но тези са най-често срещаните.
1.Вземи си удобни маратонки с меки стелки (който редовно сменяш защото се сплъстяват)
2.Приземяването ти да е максимално леко.
3.Приемай калций и витамин Д

shtupito
03-13-2009, 18:59
а може да е и от разстежа,особенно от басклетбола(спорт при който израстваш) нз на колко години си... но мисля ,че е от това : ) разстеж : ) бтв много яко,че играеш баскетбол : )

SiSsKkAa
03-13-2009, 20:45
Не съм чувала спорта да е навредил на някого освен,ако не е паднал или не е бил ударен.Тогава се получават травмите.Ама от спортуване...Дори е добре за всеки човек да спортува.А твоя приятел си е роден дюстабанлия,това не става от баскетбола

Van4y
03-14-2009, 18:59
мерси на всички за отговорите :grin: на 15 съм и мисля ,че е било мускулна треска :grin:

gree_girl
03-14-2009, 19:00
Аз играя баскетбол и не вярвам да ти навреди нещо. Но ако играете групо и се бутате, падате ... може да се удариш. Също така при удара на самата топка, тя може да полети към теб и да те удари в лицето, може да има разкървен нос и да те удари, но ... риска на играта. :)

Van4y
03-15-2009, 12:31
еми да Вчера ме удари 2 пъти в носа :-D :D ще внимавам повече :o

metalcheto
03-19-2009, 22:03
vazmojno e topkata da te udari v liceto da ti pukne cherepa i da umresh. mozaka shti izteche(chervata sashto). ot mnogoto skachane krakata sled 30-40 godina atrofirat. i ostavash bez kraka(bezpomoshten). q gi vij vs basketbolisti sa invalidi :D i plys tva ako na 16 yni 2013g. 2:44 min igraesh ima veroqtnost topkata da otskochi da ti schupi glavata , ti da se hvanesh i da si probiesh mozaka. :grin:

metalcheto
03-19-2009, 22:04
vazmojno e topkata da te udari v liceto da ti pukne cherepa i da umresh. mozaka shti izteche(chervata sashto). ot mnogoto skachane krakata sled 30-40 godina atrofirat. i ostavash bez kraka(bezpomoshten). q gi vij vs basketbolisti sa invalidi :D i plys tva ako na 16 yni 2013g. 2:44 min igraesh ima veroqtnost topkata da otskochi da ti schupi glavata , ti da se hvanesh i da si probiesh mozaka. :grin:

a ne mn sam moshten :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:

Flapjack
03-20-2009, 01:03
хахаха
"силата е силна в този"

аниуей
от баскетбола най-вероятно ще станеш по-висок..доста висок
има и вариант да ти се набият краката което е доста неприятно, но
мисля че при малко хора се получава това и обикновенно поради меки кости
това съм го чувал само, така че ако има някой по компетентен в специалността да потвърди

Van4y
03-20-2009, 14:13
vazmojno e topkata da te udari v liceto da ti pukne cherepa i da umresh. mozaka shti izteche(chervata sashto). ot mnogoto skachane krakata sled 30-40 godina atrofirat. i ostavash bez kraka(bezpomoshten). q gi vij vs basketbolisti sa invalidi :D i plys tva ako na 16 yni 2013g. 2:44 min igraesh ima veroqtnost topkata da otskochi da ti schupi glavata , ti da se hvanesh i da si probiesh mozaka. :grin:

a ne mn sam moshten :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:
ее бързо бързо пии розовите хапченца ,че .. :?

slivaka
03-22-2009, 12:31
Та така въпроса ми е ,че вече секи ден играим след даскало и между часовете с аверите баскетбол :) и нали скачам мн и чадъри правя и после ме болят краката долу над кокалчетата :shock: :? може ли да ми стане нещо? какво да правя? Един др. приятел вика ,че тои теи скачал и станал дюстабанлия (плоско стъпало) :shock: :shock: може ли да стане така и с мене?
ако си със супер наднормено тегло може и да си станал ,но иначе плоското стъпало е вродени.Просо си вземи високи убувки с мека подметка и мисля че ще решиш проблема :)

k1ana
03-28-2009, 14:20
4isto e ot rasteja i az igraeh basket bol i mene me bolqha krakata normalno e ot rasteja

hisy
05-04-2009, 10:39
ми..едва ли ще ти стане нещо.. само дето ще бъдеш по -висок :D

redbul2
05-04-2009, 12:30
Стига си скачал! Ще си потрошиш краката от скачане.После ще ходиш на даскало в шини или гипс :smt026

NaNa_SladuRana
05-04-2009, 17:26
най-много мускулна тредска да те хване

batkodoki
05-04-2009, 19:31
Та така въпроса ми е ,че вече секи ден играим след даскало и между часовете с аверите баскетбол :) и нали скачам мн и чадъри правя и после ме болят краката долу над кокалчетата :shock: :? може ли да ми стане нещо? какво да правя? Един др. приятел вика ,че тои теи скачал и станал дюстабанлия (плоско стъпало) :shock: :shock: може ли да стане така и с мене?

да, можеш да станеш плоскостъп (дюстабан), не винаги стъпалото може да поеме товара на масата ти в трите нормални контактни точки системно експлозивно експонирана в/у него, ще промени мускулната активност и костната диспозиция, така че на максимум площ да поема и разпределя експлозивният товар от скоковете на адекватна площ.

може, но

най-многото, което може да ти се случи е от претоварването костните епифизи да се затворят преждевременно и да останеш на ръст толкова, колкото си в момента без да достигнеш генетично предпоставената ти височина.

как не разбрахте, че НЯМА "спорт" водещ до повишен растеж?!
писано е хиляди пъти: колкото по-високо скачате за да се "разтегнете" - от толкова по-високо ще паднете с цялата си маса на собствените си дълги кости от вкостяването на чиито епифизи зависи и спирането на вертикалният растеж.
ефекта от такова "набиване" за отворените хрущяли е = на това да вдигате щанги равни на собственото си тегло.
ефекта е ясен.
"заякват".
т.е. вкостяват.
=> край на растежа.

кое му е трудно да разберете?

ако обясня на чисто професионален език дали звучейки авторитетно ще ви убедя да не преакалявате в нищо за да не се осакатявате излишно гонейки химери?!

Fych
05-05-2009, 19:07
Да живее баскетбола :grin:
Ами аз съм същата работа преди даск. играя,в междучасията и след това.Натоварването на краката можеш да махнеш смао и единствено с почивка или с крем за болки.Крема само ще те облекчи,за това ти препоръчвам почивката или вечер като си легнеш вдигаш краката и ги опираш в стената.А дюстабанда и аз си го имам ама той си е наследствено и от баскетбола няма как да го придобиеш :)

sasho1
05-06-2009, 19:03
през последните 6-7 години не съм спирал да играя баскетбол било то в залата или с авери и нищо ми няма, като изключим травмата на коляното, но тя се получи в следствие на падане след забивка.... 8-)

fr3aks7er
05-06-2009, 20:31
Добре бе @batkodoki ,а ми обясни как повечето(да не кажа всички) баскетболисти в NBA примерно са доста височки?Като майките и бащите им не са от най-високите.Давам ти пример с Shaquille O'Neal или примерно Dwight Howard?

Fritz
05-06-2009, 20:32
Можеш да си счупиш крак,ръка,ала-бала.

clever
05-06-2009, 22:38
мноого хубав спорт :grin: заниманието ми по физическо :grin: :grin:
ми внимавай да не се нараниш нещо... случва се при всеки спорт :-D
иначе-не се претоварвай
и се забавлявай 8)

redbul2
05-07-2009, 07:24
през последните 6-7 години не съм спирал да играя баскетбол било то в залата или с авери и нищо ми няма, като изключим травмата на коляното, но тя се получи в следствие на падане след забивка.... 8-)

Играй,играй.То веднага не става сакатлъка :D После ще ти викат Сашо Дюстабана :-D

absd
05-24-2009, 14:47
много си параноичен едва ли ще ти стане същото

LetTheMusicTalks
05-24-2009, 15:57
Като отскачаш по рязко и се разтягат сухожилията доло на кокала :)

Rofl4e
05-24-2009, 23:40
сестра ми тренира от няколко години баскет и нищо и няма.. ;)

MarkKnight
05-25-2009, 07:58
Абе всичко се случва една стъпка на криво и си загазил,на първо време си вземи хубави баскетболни обувки задължително да са над кокалчето защото предпазват глезена от изкривяване при приземяване и не само тогава,мен са ме спасявали много пъти от много сериозни травми ;)

batkodoki
05-25-2009, 21:39
Добре бе @batkodoki ,а ми обясни как повечето(да не кажа всички) баскетболисти в NBA примерно са доста височки?Като майките и бащите им не са от най-високите.Давам ти пример с Shaquille O'Neal или примерно Dwight Howard?

дам, представи си мога да Ти обясня! :)

там тайни няма.

истината е, че "баскетболисти в NBA" НЕ са порастнали от тренировки, а просто ПРЕДИ да започнат тренировки са селектирани като "възможни" на първия етап на селекцията, на втория остават 24% като "очаквани", на третия "надежди" 6%, и само 0.2% от началният материал стават "звезди" на които се кефим!

нищо ново и нищо непознато - сходна система на подбор беше в сила и у нас по времето на Социализма, когато имаше маса "Спортни училища" в които децата се подбираха на принципа на "първи етап на селекцията" на 10-12-13 години различни за разл видове спорт. от там излизаха зрели мъже и жени на по 18/19/ с образователна степен "средно или средно-специално"образование.

така наречените "олимпийски надежди" - моментално биваха записвани във ВИФ тогава, зобеха ги всякак и те всякак носеха Медали. т.е това са онези статистически 0.2%.

страшното започва, когато някой изчисли генерационният коефицент на средна преживяемост при базова среда хомоложният випуск на едно средно НЕ спортно училище в Народна Република България тогава.