PDA

View Full Version : Косата ми !!



betito12
03-12-2009, 14:32
Хора помогнете ми.. Значи косата ми е чуплива и постоянно я изправям с преса и тем подобни глупости..Иска ми се да спра, но ако не я изправя съм като първобидна..А на всичкото отгоре за да има обем я пресовам..в корените.. :( А много искам да ми е бляскава косата въпреки, че я горя толкова много..Може би трябва да използвам кристали за коса?! И ако може да ми препоръчате някаква по-хубва марка преси, които да държат права косата по-дълго време, защото с моята като си изправя косата и на следващия ден пак е чуплива не стига,че я горя всеки ден, а и трябва да ставам рано за да не закъснея за училище :( И ако знаете как може да има обем отгоре без преса..може би със сушоар?!

Благодаря на всички предварително.. :-) :)

SiSsKkAa
03-12-2009, 14:34
Вземи си керамична преса.Тя е най-добрия вариант,защото не изгаря така косата както другите.а за обем сутрин със сешоар се издухвай и с голяма кръгла четка и може би няма да имаш проблем.Но все пак мое лично мнение

By_YoUr_SiDe
03-12-2009, 14:54
От колко време използваш тази преса? Вземи си керамична и някакъв термо-защитен продукт като Loreal Hot Liss, също така и кристали. Подстригвай си връхчетата по-чесно, но колкото е възможно по-бързо спри с тази преса, че иначе после :-D Изправяй се само в наистина крайни случаи, а иначе връзваш си косата и всичко е ОК.. :-)

betito12
03-13-2009, 12:24
Използвам пресата от близо една година и дори да има малка чупка много се дразня :( Дали със сушоар ще стои по дълго време изправена? Мм..и мисля че моята перса е керамична..но ще я сменя с онези тънките ако се сещате.. :grin:

kasidy
03-13-2009, 21:26
Хах със сешоар не вярвам, че ще се задоволиш от ефекта щом и най-малката чупка те дразни. А и няма как да я накараш да стои по-дълго права без да сложиш още един тон вредни работи по нея ( примерно като и изправиш - лак )

Защо просто не помислиш за някоя прическа за начупена коса, с която да се харесваш? :-)

AnIcHkAtA
03-14-2009, 07:19
Моята е на braun и съм много доволна.Изправям се след къпане и ми държи до следващото, но попринцип косата ми не е мн къдрава.Аз я бях развалила напълно с горене, но сега си слагам маска на gliss, кристали на seri, понякога и спрейчета на gliss и е перфектна.Ако си решила да я изправяш всеки ден или през ден, задължително си купи дълбоко подхранващи маски, защото наистина се гори много.

viksun
03-29-2009, 19:03
zdraweite :) moqta kosa e kudrava i az si misleh che she stane sus se6uara kupih si s pristavka za izpravqne no efekta e samo nqkolko minuti .izpravqh si kosata vseki den ...no sega zapo4nah samo 1 v sedmicata i utre otiwam da tursq kristali potursi i ti! a za kosata kwo ti puka kato si na u4li6te ne q izpravqi a tam za po4ivkata neka si hubawa opravi si q :)

Liar
03-29-2009, 19:13
Обем без преса в корените е възможен,пръскаш спрей или пяна за обем,след което си сушиш косата с главата надолу.За повече трайност,гледай продуктите да са с виксация.И все пак вафлите са най-трайни.
По дължината,задължително преди да изправиш слагай термозащитен продукт.Като свършиш с пресата-кристали по краищата.А като си миеш косата,задължително ползвай подхранваща маска,не балсам.Домашни маски при желание също могат да се правят.Ампули в корените също можеш да слагаш.Абе,продукти бол...Само трябва за избереш.Обаче те не са панацея,пази си косата,веднъж увредена няма оправяне.

InnchetO
03-29-2009, 19:45
О.. и аз бях така.. и на инат не спрях да се изправям и сега си търпя последиците.. косата ми се накъса цялата - тук дълъг кичур тук къс.. няма грам обем и изобщо никаква не е .. слагам сигурно 10 маски, балсами и кви ли не глупости ама не става.. сега трябва да се пострижа късо за да запазя и малкото останало..

Та.. съвета ми е по-добре спри с пресата..

ПП. за да не ми кажете ама с такава преса с онакава и тн.
-пресата ми е керамична, използвам лосиони за термообработка, не съм се боядисвала и се тупирам всеки ден върху направените вафлички.

sladkish_14
03-29-2009, 19:51
Амиии и моята преса е на BRAUN от тънките и съм много доволна .. Като се изправя и докато не си измия косата не ми се начупва .. Обаче ползвам и кристали .. Вчера ходих до фризьорката ми и тя ме изправи с някакво като лак беше , и ми препоръча да си купя , каза че в който и магазин за козметика или по скоро "Коса и стил" ще намеря лак за изправяне .. Мисля , че и ти трябва да потърсиш такъв .. Много преса използваш косата ще ти стане на слама :? .. Какво лошо има някой път да идеш вързана на училище ? Моята преса е професионална и преди да се изправям слагам и кристали и спрей за по - малко горене от пресата и въпреки това се правя от 4 - 6 пъти в месеца .. За обема просто пръскай малко лак в корените и надигай с ръката .. Не знам аз така правя избягвам отделно да се пресовам и в корените и да се топирам .. :)

praskovka91
03-29-2009, 21:10
хаха и аз бях същата работа...всеки ден изправяне(дори по няколко пъти)..и все се къдри..ужас.и изведнъж спрях..спря да ми пука..цяло лято за да ми е хладно ходих с вързана коса..и така си се научих..почнах с тривитаминоли..стимуланти.. хапчета..и косата ми порасна толкова бързо,че не усетих..и сега си е пускам и си я къдря..така,че отучисе..само това може да ти спаси косата...никакви кристали иии маски и преси не могат да ти помогнат да спреш да я сасипваш..освен да спреш термообработката:)

tItEufFf
03-29-2009, 21:25
Аз също по едно време бях почнала много да я изправям. И тя понеже моята коса е много къдрава, за да държи трябваше да се изправям на 220 градуса. И въпреки, че пресата ми е наистина много хубава, а и се грижих за косата ми - тя се изтощи ужасно..

Решението - спрях да я изправям с преса и си я постригах 4 пръста (малко под рамената ми стана).. Вече около месец не съм си я изправяла и косата ми се нормализира :)

elimeli
03-30-2009, 09:06
i az taka imashe period v koito vseki den se izpravqh i kosata mi stana ujasna i trqbvashe da ida na frizior da mi q skusi stra6no mnogo ...sled tova sprqx da q polzvam nqkade za 3 sedm :D oba4e nemojax da se sdurja i pak zapo4nax no predi tova govorix s edin moi poznat koito strashno mnogo razbira ot kosi xx poneje toi seki den se izpravq kupe (malko ili mn kosata se izto6tava) oba4e negovata e megaa qkata (meki4ka jiva) ta toi mi obqsni kak koga i kakvo da slagam predi da se izpravqm za da ne mi se gori kosata:
1.kupq se prez dva dena s 6ampoan na KLORANE i balsam po vuzmojnost ot su6tata seriq.(prez 2-3 sedmici se izpolzva maska za podhranvane na kosata)
2.podsushavam kosata s kurma i slagam termozashtiten krem na L'OREAL ,a sled tova malko pqna za kosa.
3.susha kosata na nemnogo goreshta struq vuzduh s nadolu glavata.
4.izpravqm kosata s presata ...i sled tova slagam kristali po vruh4etata.
.......taka kosata ti darji izpravena do sledvashtoto kupane
hubavo e otvreme na vreme da si po4iva (subota i nedelq naprimer da ne q izpravqte) ,da ne slagate lakove pqni i t.n ami kato se izkapete edna ampula (p4elno mle4ice napr) za da vi se vuzstanovi kosata...ami nadqvam se da sum pomognala :P

FancyGirl
03-30-2009, 12:16
Момичета... горите си косите мега много, ако сте с чупливи коси вместо да си ги изправяте ви препоръчвам да си вземете балсам на Сънсилк зелен за къдрава или чуплива коса и след баня да си го слагате както и маска на GLISS KUR за да постигнете блясък и да не изглежда наникъде.. ако самата ви коса е къдрава тази маска и балсама ви накъдрят повече косата и изглежда още по добре.. А за допълнителен ефект на къдрави коси ви препоръчвам цялата червена серия на Advance Techniques от Avon.. моята предимно и слагам от тези продукти :)

Sensuality
03-30-2009, 12:32
На мен лятото косата ми беше станала ужасна,няква суха,изтощена от изправяния,тупирания и т.н. ,без блясък .
Спрях да я изправям (за около месец :Д ) ,почнах веднъж седмично да си правя домашна маска,която при мен има страаааашен ефект,а даже не е нещо особено.Използвах по-честичко балсамче,спрей на Глис Кюр,смених и шампоана ,взех си и кристали .Постригах я малко,но моята си расте бързо и бързо си възвърнах дължината.Таа до септември моята си беше копче. 8-) Сега пак я изправям (вече с по-хубава преса) 2 пъти седмично,спрях да я тупирам всеки ден,но си правя вафлички също 2 пъти седмично и полагам много грижи,не се оплаквам супер си е. 8) 8-)

XTREMEFREERIDE
03-30-2009, 17:19
Унищожаваш си косата. :?
Намери начин да намалиш пресата до минимум.

Bamb0la
04-03-2009, 09:30
Като сте спряли (за 1 месец както казвате )да си изправяте косите и да ги онищожавате после как ви се стори по добре ли изглежда косата и по бързо ли расте :-)

mim4ety_sara
04-03-2009, 13:00
Аз заради новата прическа ще трябва да си правя обем и да я изправям....кажете каква маска да си взема,за да не я изтощя?? На коя марка .. :-D

By_YoUr_SiDe
04-03-2009, 13:13
Аз заради новата прическа ще трябва да си правя обем и да я изправям....кажете каква маска да си взема,за да не я изтощя?? На коя марка .. :-D
Защо не си правиш домашна?

Ето една:

Кисело мляко 1 с.л.
1 жълтък
Витамин А
Ракия 1 с.л.

LittlePrincess
04-03-2009, 13:27
Керамична преса си вземи - повече държи и гори по - малко. Подстрижи се, а ако не си на етажи си направи. Вземи си от големите ролки - с тях става хубав обем и може да не ти се налага да използваш вафлички за корените.

t1n4e7o
04-03-2009, 15:09
А защо не пробваш да си я оставиш такава каквато е... Може би да си изправяш само бритона и след като я измиеш с малко балсамче.. Не мога да разбера защо след като виждате че косите ви са слаби и изгорели, продължавате да ги горите с тези песи... Заради гъзарията без коса ще останете.. . :? :? :?

Uniqueness
06-13-2009, 19:27
Купете си специална вода за по бърз растеж на косата !

vellvet
06-14-2009, 06:04
така се бях вманиачила с тази преса и това изправяне че не забелязах кога косата ми е станала по- зле от метлата вкъщи ...
идва лято остави косата да почине прибирай я с хубави шнолки и като порасне отиди на фризьор да ти направят прическа която е подходяща за твоя тип коса и не задължава изправянето;
за подхранване вс дават различни съвети и споделят своите методи, но ти трябва сама да откриеш кое е най - подходящо за твоята коса и кое влияе най-добре :)
аз лично използвам:
хининов шампоан с жен шен
шампоан и балсам на елсев с пчелно млечице
маска за коса с дълбока хидратация стимулираща растежа
хининова вода
+ още разни ампулки и спрейчета

за да си приложа тази процедура ми отнема около час в банята само за косата

та извода е хора спирайте на време не се инатете изказването "тя коса расте" .... само че до време
:-)